Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Uhall o List otwarty do Prezydenta RP…
  zen o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  kontra o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  UZA o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie!

Posted by Marucha w dniu 2018-11-02 (Piątek)

Do niedawna problem otyłości wśród dzieci nie był problemem, z którym borykali się Polacy. Teraz jednak lekarze alarmują, że polskie dzieci przybierają na wadze najszybciej w Europie…

To już prawdziwa epidemia. Po latach wystawania w kolejkach za najbardziej podstawowymi produktami spożywczymi, polskie rodziny zachłysnęły się wolnym rynkiem i szerokim asortymentem artykułów, które są de facto bardzo niezdrowe.

Lekarze przytaczają historie dzieci, które kilka razy ciągu dnia jedzą słodkie batoniki, czekoladki i ciasteczka, które piją nawet do 2 litrów słodkich napojów dziennie albo które objadają się na noc. Lekarze nie owijają już w bawełnę i mówią nie tylko o cywilizacyjnej klęsce, ale też o… straconym pokoleniu.

Choć wydaje się to niemożliwe, to polskie dzieci znajdują się obecnie na czele najszybciej tyjących dzieci w Europie. Obecnie już co piąte dziecko uczęszczające do szkoły ma problem z nadwagą. A otyłe dziecko, jak ostrzegają lekarze, może żyć nawet o 17 lat krócej od swojego rówieśnika. „Skończył się czas dyskusji. Trzeba przejść do totalnej ofensywy” – powiedział na łamach TVN24 prof. dr hab. Mirosław Jarosz, dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia.

Problemem wśród polskich dzieci jest też zmniejszająca się z roku na roku aktywność fizyczna. Badania dotyczące sprawności fizycznej nastolatków każdej dekady wypadają coraz gorzej. Jak czytamy na stronie TVN24, pod koniec lat 1970. 8-letni chłopiec przebiegał dystans 600 metrów w średnio 2 minuty 59 sekund, natomiast w 2009 r. potrzebował na to już 3 minuty 34 sekundy. Dziewczynkom w tym samym wieku przebiegnięcie tego dystansu zajmowało 40 lat temu średnio 3 minuty 9 sekund, a w 2009 r. – 3 minuty 48 sekund.

Problemem, jak mówią lekarze, jest niedostateczne zrozumienie przez rodziców problemu otyłości wśród dzieci. Rodzice często nie dostrzegają zagrożenia i zupełnie inaczej reagują na fakt, że ich dziecko jest chorobliwie otyłe, niż gdyby usłyszeli, że ma raka. Niektórzy rodzice oczekują też, że lekarze powiedzą im, że to kwestia genetyczna i że nic z tym nie da się zrobić.

[Zdaniem troskliwych mamuś ich dzieci nie są opasłe, tylko mają „grube kości”. – admin]

Źródło: PolishExpress.co.uk
https://wolnemedia.net/

 

Komentarzy 20 do “Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie!”

 1. osoba prywatna said

  Szokujące tajemnice przemysłowego jedzenia.

 2. Maverick said

  Ponieważ Polactwo lubi małpować i naśladować jak „Monkey see monkey do.” Zaczynają wyglądać jak spasione dzieci amerykańskie, które już średnio będą żyć 20 lat krócej niż ich rodzice.

  Ogłupili Polaków pod każdym względem, od rozkradzenia im przemysłu, to trucia niby żarciem. Nie dziwny się spora część idiotów wierzy że Putin na nich napadnie.
  Jak się kapną będzie za późno.

 3. Antymarxista said

  Trochę może dlatego, że dotychczas polskie dzieci były względnie szczupłe ( chodzi o % w odniesieniu do bazy poprzednich lat ).

  Ale czuj duch! Trzeba z niezdrowym wyżywieniem walczyć, np. NIGDY nie chodzić do Macdonalda czy innych fastfood’ów obcych polskiej kulturze. Pierogi czy pajda są zdrowsze, choć też kaloryczne.

  Większość matek wie doskonale, co dobre dla dziecka, ale nawał reklam i psucie diety przez „troskliwych” dziadków wtykających wnukome słodycze czy bbzydliwe frytki z fabryki w USA psuje równowage rodzinnego wyżywienia.
  —-
  Eksperci podkreślają, że latach 70. poprzedniego wieku nadmierną masę ciała notowano w Polsce u mniej niż 10 proc. uczniów. Winne temu są zmiany stylu życia, w tym głównie ograniczenie aktywności fizycznej i spożywanie zbyt dużej ilości wysokokalorycznych produktów.

  Otyłość i nadwaga u dzieci staje się palącym problemem. Według badań Instytutu Żywności i Żywienia odsetek dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością w Polsce w 1995 r. wynosił niecałe 9 proc., a w 2000 r. już ponad 11 proc. W kolejnych latach systematycznie wzrastał. Obecnie wynosi niemal 16 proc. Z dorosłymi nie jest lepiej. Aż co drugi boryka się z nadmiarem kilogramów. Badanie stanu zdrowia Polaków przeprowadzone w 16 województwach potwierdziło, że – według wskaźnika BMI – 62 proc. mężczyzn i 50 proc. kobiet w wieku od 20 do 74 lat ma nadwagę lub jest otyłych. To groźna sytuacja, ponieważ otyłość jest schorzeniem – to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim zdrowia.
  Otyłość u dzieci i młodzieży: polskie dzieci w czołówce światowej

  W Europie otyłe jest co czwarte dziecko. W Polsce nadwagę ma obecnie aż 29 proc. 11-latków i prawie tyle samo 14-latków. WHO objęła badaniami 207 tys. najmłodszych mieszkańców Europy i Ameryki Północnej. Na tym tle wypadliśmy bardzo źle. Nasze dzieci znalazły się w czołówce najbardziej otyłych. Odsetek 11-latków z nadwagą w Polsce jest najwyższy na świecie. Wśród 12-latków wielu waży nawet ponad 100 kilogramów.

 4. andzia said

  Na ulicach w Polsce nie widać grubych dzieci, Mieszkam niedaleko szkoły i widzę dzieciaki. Ani jednego tęższego, o grubasach nie wspominając.Widziałam na poczcie grubą dziewczynkę Afroeuropejkę.

 5. Moher49 said

  Muszą się ruszać, nie siedzieć przed komputerem.

 6. Roman K said

  Tego Polactwa panie Maverick nei stac na zdrowe jedzenie…jak chlop chce dzieciom dac zdrowe mieso I zabije swojego swiniaczka …to panscy bracia wsadzaja go do pierdla…..
  Jak pan wie Polactow nei zre kosher…. zreszta gesi tez nie wolno samemu zabic …

 7. ryszard w swetrze said

  Ponieważ —– ,, Polactwo,, —- lubi małpować i naśladować jak „Monkey see monkey do.” Zaczynają wyglądać jak spasione dzieci amerykańskie, które już średnio będą żyć 20 lat krócej niż ich rodzice. —– POcałuj w dupę ——–

 8. Boydar said

  Ostatnie zdanie artykułu wygląda mi na rechot autora, szczególnie że jest prawdziwe. Kimkolwiek by nie był, wygląda że wie, jak się sprawy mają.

  Kiedyś myślałem, że księżą, a zwłaszcza biskupi, wyglądają jak tuczniki bo mają dobre gospodynie a biedy nie klepią. Okazało się to prawdą, ale nie całą, nie całą.

 9. Wieloimienny said

  Również mieszkam obok szkoły i grubasów nie widzę.

 10. @ 8. Boydar
  „Kiedyś myślałem, że księżą, a zwłaszcza biskupi, wyglądają jak tuczniki bo mają dobre gospodynie a biedy nie klepią.”
  Ależ obywatelu B. toż to okazy puchliny głodowej!

 11. Boydar said

  I ja też myślę, że to puchlina. O której owo ostatnie zdanie dyskretnie wspomina.

 12. Maverick said

  Podczas odwiedzin w Polsce widziałem rodzinki fotografujące się przed Mc Donaldsami. W sklepie ładują butelki coli, jakby to było mleko. W centrach handlowych dominują KFC, Domino Pizza etc. Jakby nie było naszego jedzenia gdy obcokrajowców fascynuje własnie jedzenie polskie, od pirogów do golonki.

  Słyszałem stwierdzenia u nas to teraz Ameryka.

 13. Marcin said

  Można być otyłym i dobrze odżywionym – patrz pornogrubas Kalisz. Obecnie stykamy się z ludźmi otyłymi i niedożywionym – patrz miłośnicy wysoko przetworzonej żywności.

  ———–
  Słuszna uwaga.
  Otyłość może pochodzić właśnie z biedy, gdy rodziny nie stać na przyzwoitą żywność, więc zapycha żołądki byle czym.
  >https://parenting.pl/maluchy-z-ubogich-rodzin-sa-bardziej-zagrozone-otyloscia
  >http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/USA-bieda-jest-istotnym-czynnikiem-ryzyka-otylosci-dzieci,158247,8.html
  Admin

 14. AnKa said

  Jest jeszcze jeden problem. Od niemowlaczka na katarek, na stan podgorączkowy, na kaszelek podaje się dzieciom antybiotyki, środki psychotropowe (ADHD !?), środki pobudzające, środki przeciwbólowe na stłuczone kolanko ……. ! Lekarze wręcz wciskają leki. Nie stosuje się czosnku, cebuli, miodu, wyciskanych soków z owoców i warzyw, ziół, zbijania okładami zimnymi gorączki, tak zwany „zimny chów” . Jeszcze normalne matki i babcie, które stosują takie metody uważane są za głupie i staroświeckie. Przyjmowanie takiej ilości leków jest jednym z czynników wspomagającym tycie.

 15. Roman K said

  Wszelaka otylosc…to albo chorobowy przypadek….ale to rzadkosc ..reszta to BIEDA…exttremalna bieda….dieta oparta na subsytutach produktow najczesciej dystrybuowanych wsrod najbiedniejszej ludnosci- jako pomoc rzadowa. Na jakiej zarabiaja firmy najwiekszych SSynow jakich Ziemia wydala….zarabiaja miliardy, podatniczych pieniedzy za jakie truja biedne dzieci…
  Najwiecej otylych widze zawsze wsrod Indian w Rezerwatach….ktorym rzady ofiaruja cale gotowe sklady zywnosciowe….szaleje tam tez cukrzyca, choroby wiencowe… i to wsrod dzieci…to samo w biednych gettach …. Moze mi nikt nie uwierzy– ale w rezerwacie odkrylem ze 90% wszelakiej biedy,,,ni tylko Indian, Mestisos, czy wgole colorowej w tym bialej …… to LENISTWO….tak zwykle ludzkie lenistwo i gnusnosc…90% biedy to wybor…wolny wybor osobisty….!!!!!
  Subkultura biedy zasadza sie na prostej maxymie..w ktora latwo uwierzyc:
  = Nalezy mi sie!!!!!!
  reszae zalatwi kazdy rzad:-))_))) a zwlaszcza SSyny- jakie te rzady stanowia:-)))))

 16. agit said

  Bedą zdychać, mają dostep do wiedzy to poswiecaja go na ruchanie,cpanie,zajadanie i chlanie.. I niech zdychają jak nie potrafia zatroszczyc sie o wlasne zdrowie i dar zycia jaki dostali, oni troszcza sie dziś o kredycik(pieniazki) i smartfony oraz „prace” w ktorej okradaja sie nawzajem bo ta straciła sens w wymiarze narodowym/lokalnym.

  Gdy widzę te dzieci dziś, zal mi ich i zastanawiam się czy rodzice z lat 50-60 też byli tacy debilni czy to jest tak popsute wraz z transformacja ustrojową a w zasadzie od lat 80.. Szczerze ja odpowiedź znam, oni po prostu nie siedzeli w korporacjach.

  Skoro dietetyk chce przejsc do ofensywy to niech (przepraszam) WYPIERDOLI Mc-donalda, ktory nie zywi lecz truje i zbija kapitał oraz wszelkiej masci jadalnie ktore zeruja na braku wiedzy i czasu niewolników serwując im tani syf bo przeciez ni ma pieniedzy i to nie ze wzgledów monopolu karteli bankowo-korporacyjnych – przeciez ich w ogole nie ma!

  Jednak wątpie zeby pasożyt na pasku karteli farmaceutycznych i ich wyników badań uderzył w grupę finansową więc wydaję mi się że ofensywę to może on zastosować w domu w stosunku do żony.

  Poza tym nie wolno bo bezrobocie, niestabilność spoleczna ,bunt i rewolucja nastanie. Ile to nierobów wypłynęłoby na wierzch jak zdechłe ryby , gdyby zostawić te przedsiebiorstwa , które są uzyteczne, a wiele z nich jest w Azji, nawet dietetyków by nie było.

  Ten Pan chce zatrzymać wzrost gospodarczy PKB i doprowadzić do zapaści ekonomicznej, a nie taki jest poki co plan unicestwienia Polski i Polaków.

  13- Tak , ma Pan rację że można być „zdrowo-nadwazonym” ale nie otyłym i opuchniętym/obwisłym przez zamienniki zywnosci na chemiczny substytut. Sa niedozywieni i jedzą non stop i tyją bo przecież znawcy dietetycy mowią ze cholesterol LDL „ten zły” im wzrosnie jak zjedzą cos tlustego zwierzecego lub roslinnego bo produkt sam w sobie ma duzo tluszczu, a ten nie rozklada sie w organizmie bo brak mu flory bakteryjnej i enzymów trawiennych.

  Jesli ten dietetyk (ale to smieszne jest) nawiązuje do reszty to karze im jesc kurczaki z lidla i biedronki (syf) albo kupować organiczne jedzenie tez zacukrzone (np. dzemy)
  po 7-8zl za 200g – kogo stać na to ?? eugenika, przeszła w genetykę (GMO) a teraz jako ostateczne rozwiazanie kwestii ludzkosci pod hasłem bio i eko w organikę. Po prostu znów jak za Stalina i Hitlera ludzie zdechną z głodu, ale nie wolno bedzie im powiedziec ze nie mają co jesc bo przeciez pułki sklepowe są zapełnione produktami „odzywczymi”

  System się obnażył Karol Marks w zielonej kamizelce idzie pod rękę z eugeniką rasistowską Nazistów, a do tego wszystkiego NAFTA i TTIP sa dowodem konsolidacji komunizmu czy tam socjalizmu z kapitalizmem zwanym globalizmem. Heca na całego! A wmówili masom i wywiadowcom na niższym szczeblu że to wszystko są rózne ideologie i systemy w wyniku czego zbombardowali europę i wymordowali ludzi. Do dzis jest lewica i prawica i bedzie dalej.

  W epoce wysokich technologii i cyfryzacji skapitalizowane jedzenie jest globalnym problemem ludzkości i przeszkodą w zyciu , takie czasy nieludzkie i bezbozne nastały.

  Banki kupują akcje zboża, czekają az ceny wywindują do góry po czym dopiero z zyskiem je sprzedaja, ale w tym czasie reszta głoduje.

 17. lewarek.pl said

  4. Andzia
  Afroeuropejkę

  Po polsku mówi się: Mulatkę.

 18. lewarek.pl said

  Minister rolnictwa w Warszawie, niejaki Ardanowski, zapowiedział, że pracuje nad ustawą, która nakaże znakowanie żywności NIE ZAWIERAJĄCEJ GMO. Powtarzam: NIE ZAWIERAJĄCEJ GMO.

 19. „W epoce wysokich technologii i cyfryzacji skapitalizowane jedzenie jest globalnym problemem ludzkości i przeszkodą w zyciu , takie czasy nieludzkie i bezbozne nastały.”
  Błąd – powinno być: „problemem Goji” …

 20. Re: 16 Agit…
  No I z kraju bohaterow (wojownikow) talmudyczne zydostwo uczynilo kraj idiotow I durni…
  („fura, skora I komora”…)
  I nasuwa sie pytanie: „Kto z durniami I idiotami bedzie robil interesy (traktowal durni powaznie)???
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskwalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: