Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Polska przygotowuje się na „in…
  Mietek o O pożytkach z sentencji
  Antares o Pius XII – Papież, który…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  CBA o „Złamanie hegemonii jest…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  UZA o To Wojna
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  bryś o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Włodek o To Wojna
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Jeszcze o Katyniu – inaczej

Posted by Marucha w dniu 2018-11-03 (Sobota)

Jeszcze parę słów o Katyniu – 01.11.2018.

Zdawało się, że nowa wersja o zbrodni katyńskiej, wersja przywieziona do Polski przez Gorbaczowa, jest pełna i ostateczna.

Napotykamy jednak dzisiaj tyle kłamstw i manipulacji w wykonaniu polityków i mediów, iż trzeba ponownie przyjrzeć się wydarzeniom, także tym z czasów drugiej wojny światowej.

Pisze w języku niemieckim Władimir Kowalczuk na blogu:
>https://sascha313.wordpress.com/

Co rzeczywiście zdarzyło się po 1939 roku?

Jest historycznym faktem, iż we wrześniu – październiku 1939 r. około 10 tysięcy oficerów polskiej armii, jak i wielu policjantów oraz innych osób urzędowych zostało internowanych, a później uwięzionych jako jeńcy wojenni. W 1940 r. zostali oni podzieleni na trzy kategorie:

1) szczególnie niebezpieczni przestępcy, mordercy, dywersanci i szpiedzy. Dotyczyło to około tysiąca ludzi, których rozstrzelano;

2) polscy oficerowie, których zwolniono w celu utworzenia na terytorium ZSRR polskiej armii, dowodzonej przez gen. Andersa (400 osób);

3) potencjalnie niebezpieczne osoby, których nie można było zwolnić. Przebywały one w obozie pracy na zachód od Smoleńska. Na początku wojny (w czerwcu – lipcu 1941 r.) nie udało się ich ewakuować; osoby te odrzuciły propozycję, by maszerować pieszo w głąb ZSRR.

Tak dostali się polscy oficerowie w ręce Niemców, którzy potem, jesienią 1941 roku zostali rozstrzelani przez Niemców, zgodnie z rozkazem Hitlera, by rozwiązać ‚polski problem’: „Polacy mają mieć jednego pana – Niemców. Nie może istnieć dwóch panów obok siebie, dlatego musimy wytępić wszystkich przedstawicieli polskiej inteligencji. Tylko w ten sposób możemy opanować należny nam teren”.

A to są dowody hitlerowskiej zbrodni:

a) Naboje i łuski nabojów, które znaleziono w grobach zamordowanych, były wyprodukowane w Niemczech;

b) Część ofiar miała związane ręce sznurem, którego nie wytwarzano w tym czasie w ZSRR;

c) Według opinii ekspertów (łącznie z tym, który był członkiem komisji niemieckiej) zwłoki znajdowały się w ziemi nie dłużej niż półtora roku;

d) Według ekspertyzy radzieckiej komisji pod kierownictwem N. Burdenki sposób rozstrzelania polskich oficerów był identyczny z metodą egzekucji radzieckich obywateli w Oriol i Woroneżu.

e) Jak mogli ‚żądni krwi bolszewicy’ rozstrzelać skrycie 12 tysięcy ludzi w Katyniu, gdy znajdował się tam do rozpoczęcia wojny obóz pionierski? Gdyby oni mieli dokonać morderstw, to z pewnością znaleźliby na to bardziej odpowiednie miejsce;

f) ‚Odkrycie’ przez faszystów masowych grobów nastąpiło bezpośrednio po ich klęsce pod Stalingradem. Za pomocą demonstracyjnego widowiska, ukazującego ‚nieludzki bolszewicki reżim’ zamierzali Niemcy rozbić koalicję antyfaszystowską i opóźnić natarcie armii radzieckiej;

g) I w końcu sfałszowane dokumenty w rosyjskim archiwum.

Jakie tajemnice zawiera tzw. ‚teczka specjalna nr 1’ Biura Politycznego KPZR?

Po szczegółowej ekspertyzie składu tekstu, napisanego przez Berię do Biura Politycznego z propozycją rozstrzelania więcej niż 25 tysięcy Polaków, jak i zatwierdzającego postanowienie… więc po ekspertyzie historyków, naukowców i kryminologów stwierdzono, że oryginał ‚postanowienia’ nie istnieje, i że pismo Berii zostało sfałszowane. Pierwsza, druga i trzecia strona pisma były napisane na jednej maszynie, a czwarta strona na innej.

W maju 2010 roku zwrócił się jeden z twórców tych fałszywek do Wiktora Iljuchina, prawnika i deputowanego do Dumy Federacji Rosyjskiej. Przekazał deputowanemu, iż na początku lat 90-tych ubiegłego wieku została stworzona grupa, składająca się z wysoko postawionych specjalistów w fałszowaniu dokumentów, dotyczących historii ZSRR. Grupa ta pracowała w służbie bezpieczeństwa prezydenta Jelcyna. Ich człowiek poinformował m.in o tym, że wspomniane pismo Berii z marca 1940 roku zostało wytworzone przez tę grupę. Stwierdził, iż za czasów Jelcyna dołączono w rosyjskim archiwum setki fałszywych dokumentów, jak również [wiele] zostało sfałszowanych.

Napisał: Władimir Kowalczuk
Przetłumaczył: Zygmunt Białas

Niemiecka wersja:
>https://sascha313.wordpress.com/2013/07/23/uber-die-nazimorde-im-wald-von-katyn/

PS. W jaki sposób deputowany Wiktor Iljuchin informował Dumę i opinię publiczną o Katyniu, pisze Rusłan Gorewoj w artykule:
>https://sascha313.wordpress.com/2015/10/27/katyn-waren-die-dokumente-gefaelscht/
Przetłumaczę niedługo ten tekst.

http://zygumntbalas.neon24.pl/post/146142,jeszcze-pare-slow-o-katyniu-01-11-2018

*                        *                         *

Czołowi blogerzy o Katyniu – 02.11.2018.

Zapytałem Tiamat i Ikulalibala, jak widzą rzecz katyńską. Czy jest jednoznacznie oczywista wersja o dokonaniu masowych morderstw przez NKWD? Czy jest ta sprawa ostatecznie zamknięta?

Pisze pani Tiamat:

Panie Zygmuncie, zadał mi Pan nie lada klasówkę. Przyznam się, że mi ten cały cyrk katyński działa na nerwy nie od dziś. Często bywa tak, że nawet nie tak bardzo ważne jest to, o czym się mówi, a to, o czym się nie mówi. Ja rozumiem, że Stalin miał powody, by Polaków nie darzyć szczególną sympatią… po 1920 roku, ale z drugiej strony to Piłsudski pomógł Leninowi wygrać rewolucję bolszewicką. No, ale Lenin ze Stalinem nie bardzo się lubili.

W całej informacji – jak poczytałam dotąd – nie ma wzmianki ani o rewolucji, ani o jeńcach rosyjskich zagłodzonych w polskich obozach. Nie ma też wzmianki o wyprawie na Kijów. Ani o roli Zachodu w drugiej wojnie światowej. Czego do niedawna nie wiedziałam:
– że w pochodzie na Kijów, oddziałom Piłsudskiego towarzyszyły oddziały amerykański i francuski;
– że Beria był agentem brytyjskim;
– polscy oficerowie złapani do tych obozów to nie była regularna armia, tylko rezerwiści;
– nie wiedziałam też, że polscy oficerowie byli też internowani na Litwie i Łotwie, ale tych nikt nie zamordował.

Różne źródła podają, że 1,5 miliona Polaków Stalin zesłał na Sybir. Ilu Polaków zesłano na roboty do Niemiec i do obozow koncentracyjnych?

Jakoś tak się porobiło w tej drugiej wojnie światowej, że alianse się zmieniały: Zachód napadł na Rosję w czasie rewolucji, a potem w II wojnie światowej zrobili się ‘towarzyszami broni’ i znów, zaraz po wojnie się znielubili. Ale uzgodnili wspólna linię podawanych informacji: zaraz po wojnie chodziło o to, by zwalić wszystko na Niemców (w Jałcie, w Norymberdze). Za czasów Solidarności i w czasie rozpadu ZSRR, Zachód ‘umówił się’, że zbrodnię katyńską popełnili NKWD-ziści, a ściślej rosyjskie służby.

Dlaczego Sowieci wymordowali tylu polskich oficerów, choć wszyscy się poddali?

5000 polskich żołnierzy internowano na Litwie, w tym ponad 900 oficerów; na Łotwie ponad 900 żołnierzy i 180 oficerów. A potem, po aneksji przez Sowietów państw bałtyckich (1940 r.) przewieziono polskich więźniów do obozów w ZSRR. Ale ponad 1100 polskich oficerów, internowanych w krajach bałtyckich, nie zamordowano, tak jak dwa tygodnie wcześniej wymordowano polskich oficerów przez NKWD. Dlaczego? Jaką rolę odgrywał rząd polski w Londynie?

Brytyjczycy wymusili negocjacje między polskim rządem na zesłaniu w Londynie i Rosją Sowiecką (lipiec 1941r.) po ataku Niemców na ZSRR (22 czerwiec 1941r.). Dzięki umowie między Majskim i Sikorskim (30lipiec 1941r.) Sowieci odstąpili od roszczeń terytorialnych, jakie mieli w porozumieniu z Niemcami, i zgodzili się udzielić amnestii dla polskich żołnierzy – jeńców wojennych, którzy znajdowali się w różnych sowieckich obozach.

Aliści okazało się, że wśród polskich jeńców było dużo… polskich żydów. I tu się trochę pogmatwało: goebbelsowska propaganda oskarżała Rosjan o zbrodnię katyńska, a sowiecka – Niemców. Jelcyn przyznał, że Polaków w Katyniu wymordowali Rosjanie.

Zbrodnię katyńską popełniono w 1940 roku, odkryto w 1943 roku – a w 1941 roku Stalin rozpoczął rekrutację polskich żołnierzy i oficerów. I tylko na podstawie bardzo nielicznych świadków ustala się, kto popełnił zbrodnię katynską. Gdy Anglia i USA żyją w przyjaźni z Rosją, to obwiniają Niemców o zbrodnię. Z kolei, gdy Zachód nie lubi Rosji, to wyciąga zbrodnię katyńską; coś tak jak z Turcją i Ormianami).

W 1992 roku Jelcyn wręczył polskim władzom dokumenty z Katynia. Nie wszyscy wierzą w autentyczność. Niektorzy piszą, że Rosja chciała dobrych stosunków z Zachodem i się przyznała do zbrodni. Po 1990 roku Katyń stał się znów przedmiotem dyskusji, gdy się okazało, że wszystkie dokumenty, za-, a nawet przeciw, były spreparowane. Rozmowy ze świadkami też nie przyniosły radosnych rezultatów. Jedni byli zmuszani do opowiadania rewelacji, inni opowiadali co innego. Większość tych nielicznych świadkow nigdy w Katyniu nie była. Przesłuchania były prowadzone po rosyjsku, ale dostępne są tylko polskie tłumaczenia. Niektórych świadków straszono represjami, jeśli nie potwierdzą oficjalnej wersji.

W 2010 roku ukazało się dużo artykułów o tym, że polski samolot z Kaczyńskim roztrzaskał się, bo w Polsce odkryli gaz łupkowy, czego Rosja sobie nie życzyla, a katastrofa pod Smoleńskiem byla nieprzypadkowa. W tym samym miejscu.

A tak jak ja rozumiem, to teraz wyciąga się sprawę zbrodni katyńskiej, żeby Niemcy z Rosją – nie daj Bóg – się nie dogadali, bo to Anglii przeszkadza. Tak więc przez 40 lat była oficjalna wersja, że Niemcy dokonali masowych morderstw. W czasie upadku państwa sowieckiego okazało się, że zrobili to Rosjanie, a teraz znów zrobili to Rosjanie, bo nie lubimy Putina i Syrii.

Napisał Ikulalibal:

Nie ma, Panie Zygmuncie, na tym świecie „spraw ostatecznie zamkniętych” i myślę, że tak jest z Katyniem. Co rusz powstają jakieś oddolne inicjatywy, domagające się śledztwa, tym razem rzetelnego. Z tego obserwuję przez ostatnie 12 lat: rosyjskie władze będą utrzymywały obecny stan do momentu przekroczenia przez Polskę jakiejś czerwonej linii.

Myślę że było tak: Jelcyn „przyznał się” do Katynia z powodów politycznych. Nie musiał, bo prócz medialno-propagandowych nie ma żadnych poważnych dowodów ruskiego sprawstwa. „Dowody”, które przekazał akurat, nadają się do ekspozycji w muzealnych gablotach, natomiast nie mają żadnej wartości kryminalistycznej. Nie można z nimi iść do sądu, gdyż nawet ślepy na jedno oko biegły podważy je bez trudu.

Słynny wywiad Miedwiediewa dla polskich mediów z 2010, w którym mówił o Katyniu, jest jakby sztandarowym przykładem stosunku Rosji do tej całej sprawy. Wywiad niby płynny, wypowiedź swobodna, ale kto zna język, słyszy, że tam każde słowo zważone jest co do mikrona, a wszystkie słowa dobrane są w taki sposób, że niczego do końca nie określają. I tylko psychologia słuchacza każe mu zdanie: „Katyń jest przykładem fałszowania historii”, interpretować w taki sposób, że Katyń jest przykładem rosyjskich fałszerstw.

Znamienne jest to, że po blisko trzydziestoleciu wałkowania tematu katyńskiego, większość Polaków na ten temat wie mało lub zgoła nic. Paradoks. Takim „kompendium” wiedzy o Katyniu jest film „Katyńska podłość”dziennikarza śledczego Muchina:

To stary film i od tamtego czasu wiele „nowych-starych” okoliczności wyszło na jaw. Szczęśliwie odnalazły się „brudnopisy dokumentów katyńskich”. Bo jak się okazuje, ich autorzy początkowo planowali 50.000 rozstrzelanych, ale żeby domknąć bilans arytmetycznie, zmienili o połowe mniej: http://doc20vek.ru/node/2256

Pisze potem Ikulalibal:

Link do filmu „Katyńska Podłość” jest niewłaściwy. Właściwy jest:

PS. Ten „błędny” link prowadzi do arcyciekawego materiału historycznego na temat polityki sanacyjnej Polski; jest również autorstwa Muchina.

Pod poprzednią notką, link:
https://zygumntbalas.neon24.pl/post/146142,jeszcze-pare-slow-o-katyniu-01-11-2018
są ponadto liczne rzeczowe wypowiedzi Ikulalibala na temat zbrodni katyńskiej.

Opracował: Zygmunt Białas

http://zygumntbalas.neon24.pl/post/146167,czolowi-blogerzy-o-katyniu-02-11-2018

Komentarzy 46 do “Jeszcze o Katyniu – inaczej”

 1. JerzyS said

 2. Niepokorny said

  Wszystko elegancko wytlumaczone, niemieckie kule i sznur, ale badania miedzynarodowej komisji w 1943 r. wykazaly, ze ludzie ci zostali zabici przed wkroczeniem Niemcow. Mam przede wszystkim na mysli stopien rozkladu cial.
  Zbrodni dokonali Sowieci.

 3. JerzyS said

 4. revers said

  Problem w tym ze w Katyniu byly doly z czasow rewolucji lub po rewolucji z lat 20 tych z tzw. bialymi rosjanami, a badania Szwjcarow z Genewy z 1943 roku mogly byc naciagniete, ciala mozna bylo zebrac z okolicznych grobow, nawet z Charkova, Miednoje.

  Na tej samej zasadzie skazano niedawno Milosewica na smierc za Srebnice niby za elite 8 tys. muzulmanow, a byly to zrzuty cial z calego terenu objetemi dzalaniami wojennymi lub wyslanie na smierc z kontrolowanego przez holendrow cywili i wojskowych..

 5. Roman K said

  Panie Jerzy…Anglia to takie samo dobre haslo- jak Polska..czy Rosja..czy MY i ONI…abstrakcja nie popelnia zbrodni…panie Jerzy …tylko I wylaczne4i ludzie….
  Zeby oglosic …I wprowadzic w zycie…Plan Barucha….NAJPIERW TRZEBA BYLO SPELNIC KILKA WARUNKOW…. stworzyc KONDYCJE…DO JEGO OGLOSZENIA…
  DO tego potrzebne byly odpowiednie Fakty Historyczne uzasadniajace popelniane fakty. .

 6. Ale dlaczego? said

  A ten no, świstak, zawija czekoladki w sreberka…

 7. Rokitnik said

  Ciekawe dlaczego ci co strzelali w polityce polskim zolnierzom w Katyciu, na lozu smierci w ISRA eLU , przyznali sie do pepelnionej zbrodni?. Jako ze 2 moich Stryjow zginelo w tamtych obozach, smiem watpic w prawdziwosc wersji Niemieckiej….ale, zakladajac iz zbrodni dokonaly szwaby, to po pierwsze dlaczego sie PRZYZNAWALI odkopujac groby i zwolujac miedzynarodowe gremium do oceny zbrodni? Nie byly to ciala sprzed kilku miesiecy? Po wtore Stalin zapytany co sie stalo z jencami wojennymi z Polski powiedzial ” pewnie uciekli do Mandzurii „( Chiny)? Niby nie wiedzial, czy chcial skierowac sledztwo w inna strone? Ponadto….przed zbrodnia Katynska w y m o r d o w a n o w 99% bialych Rosjan – kto to uczynil, sami etniczni – czy KTOS nie indyfikujacy sie z Narodem Rosyjskim?
  Tak czy siak, widze wyraznie ze KTOKOLWIEK o tej zbrodni mowi, za chinskiego luda NIE CHCE / lub nie moze / wskazac na bezposrednich sprawcow…zjudzone w 89% NKWD !!!

 8. brys said

  I znowu ci blogierzy. To blogierzy historyczni czy tacy ogólni?

 9. Roman K said

  Dla pana panie Zygmuncie dla blogerow pani Tiamat …skopijcie sobie ta strone…wraz z podanymo zalacznikami jakie napewno znikna ze sieci bezpowrotnie i z polek archiwalnych bezsladowo::
  http://mailstar.net/baruch-plan.html

 10. jazmig said

  Zbrodnię sowietów potwierdził Jelcyn i Putin. NKWD NKWD wymordowało tam nie tylko Polaków, ale również Rosjan oraz innych obywateli sowieckich. Obok polskiego memoriału jest memoriał rosyjski, o wiele większy.

 11. jok said

  Proponuję jeszcze, żeby umieścić artykuły o tym jak Polacy zaatakowali radiostację w Gliwicach albo że zaatakowali Sowietów w dniu 17 września 1939 r.:)

  Wątpliwości, jeśli jakoweś były, w moim przypadku zostały rozwiane, gdy w zamierzchłych czasach kupiłem książkę J. Łojka, wydaną pod pseudonimem na ten temat. (chyba było to na spotkaniu z ….Adamem M., takie czasy:))).
  Przynajmniej od tego czasu, jak nie wcześniej, wiem, że byli polscy oficerowie internowani na Litwie i Łotwie, co dla jednego z „wybitnych komentatorów”, przywołanych chyba jako specowie w tym temacie, jest nowością (sam się przyznaje do niewiedzy w tym temacie).

  Z całą pewnością niezwykle to dziwne (żartuję tu, dodam) że wymordowano polskich oficerów w marcu-kwietniu 1940 r., a tych przejętych w czerwcu 1940 r. z Liti Łot już nie….Dodam, że od końcówki mordów w kwietniu do przejęcia nowych oficerów (z krajów bałtyckich) w czerwcu minęło ok. 2 miesiące, nie 2 tygodnie.

  Sytuacja się zmieniała znacznie dynamiczniej, niż zauważył jeden ze „speców” – nie trzeba się odwoływać aż do czasów interwencji poreweolucyjnej z lat 1919-1921 r.
  Jeszcze w czasie wojny fińsko -sowieckiej 1939-40, zachodni alianci chcieli wysyłać korpusy wojskowe na pomoc Finlandii, a w latach chyba 1940-41, prowadzili loty zwiadowcze (nieprzyjazne) nad południowym ZSRR.
  Z kolei aliant ZSRR – Niemcy zmienił nieco sytuację w Europie od kwietnia do czerwca 1940 – Dania, Norwegia, Beneluks, Francja…Nie dziwi, że i Sowieci zmienili postrzeganie świata, sojusznika itd..

  No albo może w ogóle oczyśćmy nkwd z oskarżeń o masowe zbrodnie, w tym także – jak być konsekwentnym, to konsekwentnym – pewną nierosyjską :)) mniejszość nadreprezentowaną w tymże NKWD…

  A najbardziej chyba kuriozalna jest ta sugestia, że przyznali się do niepopełnionej zbrodni, by zdobyć sympatię Zachodu…..

 12. jok said

  Dodam, że amunicja była rzeczywiście pono niemiecka.
  Tylko, ze jak stwierdził m. in. J. Łojek – taka, którą Sowiety masowo importowały z Niemiec w latach 30-ch…..

 13. Boydar said

  „… a najbardziej chyba kuriozalna jest ta sugestia, że przyznali się do niepopełnionej zbrodni, by zdobyć sympatię Zachodu …”

  Sympatię to Ruscy mieli głęboko w dupie, nadal zresztą mają i słusznie, bo jaki pożytek że cię jakaś stara qurwa sympatyzuje. Mieli w tym swój interes, niekoniecznie dla nas oczywisty. Tak jak i nieoczywisty jest kwietniowy oraz kilka innych, mniej znanych.

 14. revers said

  Ale jezcze Gestapo/Abwehra w latach 1939/1940 wspolracowala z NKWD, mogli czesc jencow z polski przekazac z lista i adnotacjami do rozwalki.

 15. Roman K said

  Ruscy..jesli juz jestesmy pry ruskich…to z zasady I historycznie nie mordowali jencow….robili to natomiast Tatarzy…Kozacy Siczowi…I….. Anglicy.

 16. Boydar said

  Czytałem kiedyś spory artykuł o Kozakach. Zawierał opis różnych grup występujących pod tą nazwą. Było tego bardzo wiele i dość zasadniczo różniących się w prawie każdym aspekcie. To tak w uzupełnieniu uwagi Szanownego Kolegi Kafla (14) – „… siczowi …”

 17. AlexSailor said

  Ten artykuł, to stek tak wierutnych bzdur, że Goebbels by się zawstydził niewinnością swojej propagandy przy nim.
  Po prostu brak słów.

 18. Siekiera_Motyka said

  Dzieje sprawy Katynia – Audiobook Jerzego Łojka

  -https://www.youtube.com/watch?v=qT1WQv9ECxw

  23/06/2018 – Dzień Goebbelsa w Brześciu

  „W dzień poprzedzający agresję III Rzeszy na swoje sojusznika Związek Sowiecki odbyła się w Brześciu nad Bugiem parada pt. „Ostatni dzień pokoju”.

  Ulicami miasta przemaszerowali rekonstruktorzy przebrani w mundury sowieckich jednostek. Wśród nich grupa w mundurach NKWD z charakterystycznymi granatowymi otokami na czapkach.

  Jeden z mężczyzn przebrany w mundur NKWD zapytany czy wie o represjach, których wykonawcami byli członkowie rekonstruowanej przez niego formacji, odpowiedział, że „to nieprawda i NKWD wcale nie rozstrzeliwało ludzi”.”

  -https://nczas.com/2018/06/23/nkwd-wcale-nie-rozstrzeliwalo-ludzi/

 19. Siekiera_Motyka said

  Ciekawa sprawa. Poczytałem komentarze u Pana Zygmunta Białasa i wydaje mi się że nie zmarnowałem czasu.

  //zygumntbalas.neon24.pl/post/146142,jeszcze-pare-slow-o-katyniu-01-11-2018#comment_1498389

  Tak samo na temat notatki do Chruszczowa. Napisana ręcznie i na zwykłym papierze. Niby czemu takie ceregiele kiedy KGB kontrolowało wszystko. Notatka nie miała tajemnicy jak zbudować „Time Machine”. Większe tajemnice kraju były na pewno pisane na formalnych papierach urzędniczych KGB.

  „Hitler’s Jewish Soldiers: The Untold Story of Nazi Racial Laws and Men of Jewish Descent in the German Military by Bryan Mark Rigg ”

  Zręcznie mogą manipulować sprawami bo znajdują się po wszystkich stronach i uznawani kiedy mordują jako .. a to Niemiec .. a to Ruski … a to Polak …. itd.

  Zwykły jadacz chleba nie połapie się na tym, a takiemu tłumaczyć nie ma sensu.

 20. Marucha said

  Przewidziałem, że artykuł wzbudzi oburzenie wśród czytelników gajówki.
  Mimo to uważam, iż jest ciekawy i zawiera parę rzeczy, które dają do myślenia.

  @fretka 07:56:36
  (…)

  No właśnie o to idzie że „sprawa katyńska” związana jest z ustawicznymi antycypacjami już zaczynając od tej pierwszej.NKWD jeszcze przed wybuchem wojny z Niemcami postanowiło rozstrzelać polskich jeńców.Gdzieś w początkach roku 1940 r powiedzieli sobie:wprawdzie moglibyśmy zrobić to wszędzie ale zrobimy to w Ostaszkowie,Miednoje,Kozielsku i Starobielsku.Kiedy w czerwcu 1941 r napadną na nas Niemcy i dojdą właśnie do tego terytorium będzie na kogo zwalić.
  A żeby efekt był murowany zaopatrzmy się w szpagat produkowany wyłącznie w Niemczech.A do tego w składające się z bimetalu naboje do Walterów.Wprawdzie w 1940 jeszcze nie produkują bimetalu o takim składzie bo będą go produkować dopiero po lecie 1941 r ale my zakupmy je już przed kwietniem 1940.

 21. Plausi said

  O podzielności Polski

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/04/rozpad-polski-na-dwie-cywilizacje/#comment-790546 link mope być jeszcze nie aktywny, zajrzyj później

  czyż Katyń nie jest tego najdoskonalszym instrumentem ?

 22. lewarek.pl said

  Sprawa Katynia jest oczywista. Ale artykuł ciekawy jako przykład sposobu na odkręcanie kota ogonem. To się wdraża też na Polakach – „sprawcach holokaustu”.

  ————-
  Komu by zależało na odkręcaniu kota ogonem?
  Wątpliwości zawarte w artykule warto by wyjaśnić, zamiast się oburzać.
  Admin

 23. To temat dla dyplomacji i historyków. Publika powinna zająć umysł sprawami konstruktywnymi. Z całym szacunkiem dla tematu.

 24. revers said

  Obozy jenieckie w II RP ..Piekło za drutami – Pokłosie Katynia..Oby nigdy więcej.Tucholi, Strzałkowa,Wadowic . czy Katynia..

  ” Jacek Hołub: W grudniu 1920 r. przedstawiciel Ligi Narodów wizytujący obóz jeniecki dla żołnierzy Armii Czerwonej w Wadowicach stwierdził: „Uważam ten obóz za jedną z najstraszniejszych rzeczy, jakie widziałem w życiu”. Co takiego zobaczył?
  W grudniu 1920 r. wizytująca Tucholę komisja Ministerstwa Spraw Wojskowych raportowała: „W jednej ziemiance około 260 jeńców leżało na ziemi, bez pieców, drzwi i okien z odmrożonymi nogami, bez bielizny i obuwia, którzy czekali na dezynfekcję, aby ich można było umieścić w szpitalu lub obozie, ponieważ są kompletnie zawszeni”. Tylko w tym jednym pomieszczeniu komisja naliczyła trzy trupy.”

  OPIS ZBRODNI NA JENCACH ROSYJSKICH –KATYŃ JEST POKŁOSIEM>>
  W Centralnym Archiwum Wojskowym zachowały się z tego okresu szczególnie dramatyczne listy gen. Zdzisława Ordyńskiego–Juchnowicza, lekarza wojskowego i szefa departamentu sanitarnego MSW. W grudniu 1919 r. zrozpaczony relacjonował naczelnemu lekarzowi Wojska Polskiego wizytę na stacji rozdzielczej w Białymstoku: „Ośmielam zwrócić się do pana generała z opisem tego strasznego obrazu, który staje przed oczami każdego, kto przybywa do obozu. W obozie panuje niemożliwy do opisania brud i niechlujstwo. Przed drzwiami baraków kupy ludzkich odchodów, które są rozdeptywane i roznoszone po całym obozie przez tysiące stóp. Chorzy są tak osłabieni, że nie są w stanie dojść do latryn, te zaś są w takim stanie, że nie sposób zbliżyć się do siedzeń, bo podłoga pokryta jest grubą warstwą ludzkiego kału. Baraki są przepełnione, wśród zdrowych pełno jest chorych. Według mnie na tych 1400 jeńców w ogóle nie ma zdrowych. Okryci łachmanami tulą się do siebie, próbując ogrzać się nawzajem. Dławi smród, bijący od chorych na dyzenterię i zakażonych gangreną, opuchniętych z głodu nóg. Dwóch szczególnie ciężko chorych leżało we własnym kale sączącym się przez poszarpane portki. Nie mieli już sił, by przesunąć się w suche miejsce. Jakiż to straszliwy obraz”.
  https://gazda110.blogspot.com/2018/06/obozy-jenieckie-w-ii-rp-pieko-za.html

 25. JerzyS said

  Sun Tzu: Sztuka wojenna – cz. 1

  Rozdział drugi
  Prowadzenie wojny
  „19. Jeńców traktuj dobrze i dbaj o nich.”

  za: http://geopolityka.net/sztuka-wojenna-cz-1/

 26. brys said

  Panie Krzysztofie M, nie można konstruować opierając się na fałszywych założeniach.

 27. Ale dlaczego? said

  Katyń to dokładnie to co robili komuniści w ZSRR długo jeszcze przed tą masakrą.
  Wyeliminowanie „wrogów ludu”, czyli wszelkiej inteligencji, by można było sprawnie narzucić „masom” komunizm. W samej Rosji wymordowano tak miliony.
  Jak

  Niemcy to samo robili w celu „poszerzenia przestrzeni życiowej dla rasy niemieckiej”.

  A mieszają w temacie zapewne pogrobowcy stalinowscy/żydowscy próbujący wszystko zrelatywizować.

  „W lipcu 1918 roku Grigorij Zinowjew, należący w tym czasie do grona czołowych osób w kierownictwie partii bolszewickiej, wypowiedział przerażające słowa: „Musimy pociągnąć za sobą 90 ze 100 milionów mieszkańców Rosji Radzieckiej. Jeśli idzie o pozostałych, nie mamy im nic do powiedzenia. Należy ich zlikwidować”.

  https://wolnemedia.net/czeka-i-czerwony-terror-ludobojstwo-w-imie-slusznej-idei/

  Brak słów na tych wielbicieli i wybielaczy czerwonych sług szatana…

 28. jok said

  Ad22 dół
  „Komu by zależało na odkręcaniu kota ogonem?” 🙂
  Superpytanie 🙂
  No chyba tym, co odwracają…

  ———
  No co Pan powie…
  Admin

 29. JerzyS said

  Sztyletnicy już w 1862, za angielskie pieniądze torowali czerwonym drogę do rebelii!

  „Zasztyletowany 2 maja 1863 r. Józef Aleksander Miniszewski to urodzony 19 marca 1821 r. w Orchowie popularny polski publicysta i powieściopisarz. Zarówno w okresie poprzedzającym powstanie styczniowe, jak i podczas jego trwania służył wiernie swoim piórem zdrajcy margrabiemu Aleksandrowi Wielopolskiemu. O takich jak Miniszewski pismakach powstańcza prasa pisała: „Obrzucili cały naród błotem zniewagi, nie tylko w jego przeszłości, ale i teraźniejszych, straszliwych, bo krwawych wysileniach. Nie było świętości, której by cynizmem ludzie ci nie zhańbili, nie było wielkości, co by jej nie zdeptali, nie było poświęcenia, któremu by nie bluźnili”. Automatycznie nasuwa się pytanie: skąd my to znamy?

  Sztyletnicy wykonali
  w latach 1862–1864
  ponad tysiąc podobnych wyroków.

  Była to konspiracja w konspiracji, po której nie pozostała żadna dokumentacja, gdyż dla zachowania bezpieczeństwa takowej nie prowadzono. Historycy do dzisiaj nie znają większości ich nazwisk oraz losów. Wiadomo tylko, że byli to w większości młodzi patrioci będący zwykłymi robotnikami i czeladnikami w różnych zakładach rzemieślniczych i warsztatach. Dla spotęgowania strachu swoje akcje najczęściej przeprowadzali w biały dzień i nierzadko przy świadkach. Ich brawura i pomysłowość doprowadziły do takiej sytuacji, że żaden miejscowy zdrajca, rosyjski generał, oficer, poborca podatkowy czy ktokolwiek współpracujący z zaborcą nie był pewien dnia ani godziny i drżał w obawie, że zbliżający się akurat policjant, urzędnik, lokaj albo dystyngowana dama to polski sztyletnik w przebraniu niosący mu śmierć. Słynny Norwidowski fortepian Szopena rzeczywiście runął na bruk. Był to akt odwetu i zemsty carskich władz, gdyż z okien kamienicy, w której się znajdował, poleciały bomby rzucone przez sztyletników na powóz wiozący zastępcę carskiego namiestnika
  Fiodora Berga. …”
  Całość tu:
  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/11723-tylko-u-nas-poznajcie-historie-polskich-bohaterow-tropiacych-i-wykonujacych-wyroki-na-wrogach-ojczyzny

 30. jok said

  Jok cd
  No chyba, że się mylę i taki artykuł jak ten powstał WYŁĄCZNIE z powodu umiłowania prawdy 🙂

 31. Marucha said

  Re 30:
  Jakiego tam „umiłowania prawdy”…?!?

  Zygmunt Białas to przecież stary agent Mosadu, a Marucha to były SB-ek udający patriotę. Jedynym ich umiłowaniem są pieniądze i bełtanie poczciwym Polakom we łbach.

 32. Kar said

  re:12/Jok

  ..raczej bzdurne uzasadnienie (importowanie z Niemiec do Rosji w owym czasie), bo na mocy ukladow Niemcy obeszly Wersalskie restrykcje i tlukly uzbrojenie w Rosji..http://blogpublika.com/2017/03/22/16-marca-1935-r-utworzenie-wehrmachtu/

 33. jok said

  Re 31 Mar
  ” Zygmunt Białas to przecież stary agent Mosadu, a Marucha to były SB-ek udający patriotę. Jedynym ich umiłowaniem są pieniądze i bełtanie poczciwym Polakom we łbach.”
  No nie przypuszczałem :).
  Przypuszczałem natomiast – zapewnie całkowicie błędnie, mylnie i opacznie 🙂 – że
  a) niniejszy blog/strona jest „bardzo wybitnie” prorosyjski oraz że
  b) powyższy tekst … o dziwo też jest z takiej parafii (choć prześlizguje się nad tematem nieRosjan w dużym stopniu, z NKWD, wykonujących mord o których można znaleźć sporo informacji).
  A to wszystko okazuje się umiłowanie prawdy 🙂 bo jakże inaczej zrozumieć taką ironię/sarkazm/drwinę/kpinę, jak w zacytowanym zdaniu 🙂

  PS A bardziej serio, znajduję tu sporo ciekawych rzeczy, choć nie w tym artykule. Rozumiem że zadaniem czytelników nie jest zgadzanie się ze wszystkimi „rewelacjami” i że dopuszczalne jest nazwanie czasem „rewelacji” absurdem? Szczególnie mając na uwadze – o czym pisałem wcześniej – „wybitne uwagi” „czołowych blogerów”, przywołane chyba po to, by osłabić „argumentację” z artykułu….

 34. Dinozaur said

  Hmmm… Dinozaur rozmawiał na początku lat 80-tych kilka razy z mocno wiekowym chirurgiem niemieckm który był stacjonowany w pobliżu i opowiadał , że miejscowi Białorusini
  wspominali o masowych egzekucjach w lesie katyńskim i że na 2 dzień po zawiadomieniu przez mieszkańców porucznika Geheime Feldpolizei został zoszał przez niego wezwany do oględzin miejsca .

 35. Siekiera_Motyka said

  Wydaje się że coś się zmienia ale tak na prawdę to nic się nie zmienia.

  „@All (II)
  @wiesława – jak mi wiadomo – jest emerytowaną doktor lub profesor Uniwersytetu Łódziego. Taką dyskusję sprowokowała w Salonie:

  @wiesława: „Panie Bialas, pan nie ma wstydu ani sumienia, zamieszczając notki zawierające brednie obrońców zbrodniarzy komunistycznych. Pan jesteś renegatem z polskości. Uczciwy człowiek nie powinien podać panu ręki”.

  ZB: „Krótko:
  — w żaden sposób nie zaprzeczam, iż polscy oficerowie zostali rozstrzelani;
  — nie jestem jednak gotów, by uwierzyć w prawdy objawione przez Goebbelsa i powielane przez Zachód, antykomunistów i PiS-owców;
  — są liczne sprzeczności w oficjalnej wersji, więc o tym piszę. Nie wolno?”

  @wiesława: „Nie, nie wolno.
  Jeżeli administracja tego portalu nie przerwie tej prowokacji, to osobiscie poinformuje prokuraturę, o uporczywym powielaniu kłamstwa katyńskiego.
  Klka lat temu David Irving został skazany przez austriacki sąd na trzy lata więzienia za uporczywe negowanie zbrodni Holocaustu.
  Mam nadzieję, ze polski sąd tak samo potraktuje szerzenie kłamstwa katyńskiego przez starego durnia ksywa „Zygmunt Białas”.

  ZB: Taki jest poziom kadr wyższych uczelni w Polsce?
  nadużycie link skomentuj
  zygmuntbialas 03.11.2018 00:39:11 ”

  Przypomina sprawę Moniki and Alfreda Schaefer w Niemczech,

  https://www.veteranstoday.com/2018/11/02/brief-report-of-the-twentieth-day-against-monika-and-alfred-schaefer-at-the-munich-district-court-part-ii/

 36. Marucha said

  Re 35:
  „Wieslawa” wygląda na żydówę. Arogancja + donosicielstwo.

 37. Boydar said

  W języku polskim słowo „żyd” odzwierciedla (a przynajmniej odzwierciedlało do niedawna) ewidentny fake. Znikąd się to nie wzięło.

 38. Lopez said

  Nie wiem co bierzecie, ale skuteczne jest. Putek widać dobre laboratoria ma.

  ——
  Dureń. Nie odróżnia prezentacji poglądów od ich podzielania. Bo to za trudne dla gównogłowego polactwa.
  Admin

 39. Siekiera_Motyka said

  Ad. 38 – „Dureń. Nie odróżnia prezentacji poglądów od ich podzielania. ”
  Lopez zna słowa ale je nie rozumie i tak jest powszechnie.

 40. Ad. 26

  Gdzie pan dostrzegł fałszywe założenia? Przecież nikt nie twierdzi, że zbrodni nie było.

 41. NICK said

  Tak patrzę na męki Joka.
  Panie Szanowny.
  Gospodarz napisał co napisał.

  Pan zaś winien wyciągnąć wnioski dużo dalej idące.

  Przyszłościowe.
  Normalne i naturalne.
  Może i polskie, nawet?

  Z rozważań agenturalności NIC Pan nie rozważy.

  To, jakby, ze przynależności.
  Wszyscy wszystkim gryźli kości?

  Nie zna Pan.
  Służb.

  Prócz wróżb.

 42. Marucha said

  Re 33:
  Według Pana to zapewne szczucie na Rosję i propagowanie kłamstw medialnych o tym kraju, byłoby dowodem na chęć poszukiwania prawdy. Nazywanie Putina „Putlerem”, pie*dolenie o wkroczeniu (wielokrotnym!) wojsk rosyjskich na Ukrainę i napaści na Gruzję – znacznie zwiększyłoby wiarygodność gajówki, czyż nie?

  Nie Panu jednemu przeszkadza fakt, iż na tle patridiotycznej „prawicy” blog niniejszy wyróżnia się normalnym podejściem do Rosji, i nie uleganiem żydowskim łgarstwom. Ale dla różnych takich normalne podejście to już niewyobrażalna kacapofilia.

 43. Sebastian said

  No to jaka jest w końcu oficjalna wersja ? Kto dokonał zbrodni bo zaczynam się gubić ? 😉

  Dlaczego zamordowano prokuratora Romana Martiniego ?

  Dlaczego sądowa analiza medyczna dra Olbrychta i Sengalewicza nie był przedstawiona w Norymberdze ?

  Dlaczego niemiecki dyrektor Zakładu medycyny sądowej w Krakowie, arcybestia dr Werner Beck, prowadził eksperymenty na zwłokach mające prawdopodobnie dokumentować szybkość zanikania tzw, za-życiowości obrażeń ?

  Dlaczego prace ekshumacyjne prowadzone były pod kierownictwem Gerharda Buhtza, kierownika Zakładu Medycyny Sądowej Breslau
  dawnego przełożonego Wernera Becka ?

  na razie tyle bu muszę kończyć, może ktoś coś wie więcej na powyższe, do jutra

 44. NICK said

  Panie Sebastianie.
  Proszę wymagać.

  Zacząć od siebie.

  Jestem bardzo krytyczny do bloga (?) Gajowego Pana Gospodarza (słowo zapominane).

  Znam blog.
  Od dawna.
  To nie Poker a nikt Panu nie przeszkadza wrócić.

  P.S.
  TU.
  Gdzie indziej… .
  Sto razy!!!
  Wqrviałem się.
  Na interlokutor-uff.

  P.S.II.
  Łatwiej zająć się qvasi-smoleńskiem.
  SĄ.
  Dobre materiały.

  Z-NICK-nął.

 45. Marucha said

  Re 43:
  Mnie nie obchodzi żadna „oficjalna wersja”, mnie obchodzi prawda historyczna.
  A tej prawdopodobnie nie poznamy.
  Wygląda na to, że zbrodni dokonało NKWD, ale są pewne wątpliwości i – właśnie w imię prawdy – należy je pokazać.

  Tego nigdy nie zrozumieją ludzie o żydowskiej mentalności, dla których prawda to to, co aktualnie podano do wierzenia pod groźbą kary sądowej.

 46. Sebastian said

  Napisałem przekornie Panie Gospodarzu, ja też mam w d… oficjalne wersje. Tylko prawda jest ciekawa, jak mawiał pewien pisarz.

  Wszechobecna hipokryzja nie powinna pozwolić nam przejść do porządku dziennego nad żadnym zagadnieniem by je przyjąć bezkrytycznie, bezwarunkowo, bezrefleksyjnie, by nie starać się w miarę możliwości podjąć próby ich weryfikacji.

  Aktualnie przyjmujemy zgodnie z dostępnymi nam źródłami, że zbrodni dokonało NKWD

  Inicjatorami i wykonawcami byli żydowscy enkawudziści ( np. Beria, Błochin )

  Dla nas zbrodni dokonali żydzi, dla reszty świata sowieckie NKWD -> czytaj radzieckie NKWD = rosyjskie ( synonimy dla reszty świata )

  Po upadku ZSRR można było zacząć głośno szczekać o Katyniu, czyż to nie jest znamienne biorąc pod uwagę obecną sytuację geopolityczną ?

  Pani Nicku wymagam , a jakże, więcej czytam jak pisze, i staram się za często niepotrzebnie pysko-klawiatury nie otwierać.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: