Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Piaśnica – Katyń północy. Tam Niemcy mordowali Polaków w imię chorej ideologii. Pamiętajmy o ofiarach tego ludobójstwa.

Posted by Marucha w dniu 2018-11-04 (Niedziela)

Na przełomie X i XI 1939 roku, funkcjonariusze SS razem z niemiecką mniejszością z paramilitarnych oddziałów Selbstschutzu, zaczęli realizować plan eksterminacji polskiej inteligencji na Pomorzu. Do lasów piaśnickich w okolicy Wejherowa zwieziono od 12 do 14 tys. urzędników państwowych, nauczycieli, inżynierów czy lekarzy. Nieraz z całymi rodzinami.

Ks. Piotr Sosnowski, sekundy przed śmiercią w Piaśnicy (27.10.1939 r.)

Przed egzekucjami Niemcy torturowali pojmanych Polaków. Małe dzieci były bestialsko zabijane poprzez rozbijanie ich główek o pnie drzew. Pamiętajmy o tych męczennikach. Szczególnie dziś.

[Szokujące! Przecież każdy polacki lemingopatridiota wie, że okrucieństw i masowych mordów dopuszczali się tylko „Rosjanie” – admin]

Dzisiaj obchodzimy Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich zmarłych. W tym dniu warto pamiętać o tych wszystkich, którzy zostali bestialsko zamordowani w imię chorej ideologii. Pamiętajmy szczególnie o tych, którzy musieli zostać zabici, bo byli Polakami. W tym kontekście ludobójstwo dokonane przez Niemców w lasach piaśnickich w 1939 roku z pewnością kwalifikuje się do szczególnego upamiętnienia.

O sprawie masowych egzekucji w Piaśnicy przypomniał mi na Twitterze doradca prezydenta Dudy – Marcin Czapliński. Opublikował on szereg tweetów i zdjęć o mordzie dokonanym na Polakach przez Niemców w Piaśnicy. Najmocniej uderzyła mnie fotografia pomnika pamięci dzieci zamordowanych w piaśnickich lasach:

Marcin Czapliński w ten sposób opisał to zdjęcie: „Dzieciom zamordowanym w Piaśnicy. –  »Kto się będzie ze mną bawił?«”

Napis pod misiem. Zapomnieć o Nich to grzech. Nie pozwólmy.

Piaśnica była największym – po obozie koncentracyjnym Stutthof – miejscem kaźni ludności polskiej na Pomorzu w okresie II wojny światowej. Miejsce to nazwane jest niekiedy „pomorskim Katyniem”, „Katyniem półmocy” lub „Kaszubską Golgotą”. Dla niemieckich nazistów Piaśnica była jednym z największych poligonów doświadczalnych w przeprowadzaniu masowych zbrodni.

W 1939 roku w lasach piaśnickich życie straciło od 12 do 14 tys. ludzi. Głównie byli to urzędnicy państwowi, nauczyciele, inżynierowie czy lekarze. Nieraz zabijani z całymi rodzinami. Szczególnie przerażające są relacje mówiące o tym, jak odbierano życie małym dzieciom. Według niektórych świadków dzieciom rozbijano główki o pnie drzew. Świadczy o tym fakt, iż w pniach drzew rosnących w pobliżu masowych grobów odnajdywano później dziecięce ząbki i włosy.

Pomódlmy się lub wspomnijmy dziś w myślach o wszystkich tych, którzy jesienią 1939 roku musieli zginąć bo byli Polakami. Ile światów musiało się wówczas załamać? Ile życiorysów drastycznie pozmieniać? Męczeńska śmierć pomordowanych w Piaśnicy nie będzie jednak zapomniana, a tym samym daremna, dopóki my – żyjący – będziemy o Nich pamiętać.

Źródło: 
Zbrodnia w Piaśnicy (Wikipedia)
Marcin Czapliński (Twitter.com)
Władysław K. Sasinowski: Piaśnica 1939-1944. Wejherowo: Komitet budowy pomnika ofiarom Piaśnicy, 1956

http://niewygodne.info.pl

Kiedy rozpoczniemy akcję likwidowania pomników i grobowców ofiar niemieckich z II Wojny, ponieważ urażają one wrażliwość naszych przyjaciół zza Odry?
Admin

Komentarzy 10 do “Piaśnica – Katyń północy. Tam Niemcy mordowali Polaków w imię chorej ideologii. Pamiętajmy o ofiarach tego ludobójstwa.”

 1. Lily said

  Pane Marucha,bo to takie”niepoprawne”
  politycznie. Teraz kiedy Kaczynski,Morawiecki,
  Duda osobiscie spotykaja sie z Markelowa.

 2. Dziadzius said

  Moze ktoren z tych tak madrych „strarszych braci” nam teraz powie jak oszacowac wartosc tych ludzi co zgineli z reki wroga- a zgineli dla Niemieckiego palnu zniszczenie Polakow- ich wartosc jako obywateli dalej zyjacych- ich wartosci w wychowaniu ich dzieci – ich warotscii ich dzieci w wychowaniu ich wnukow.
  Zydzi w Ustawie Luksemburgskiej zgodzili sie na sume 65 miljardow marek i dozywotne pensje dla ofiar – to moze byc i Polska podstawa do wynagrodzenia wedle naszych wynagrodzen w reparacji wojennej ale trzeba z tym juz juz ruszac bo chyba Anglia po tym slimacznym Berxit tez pomysli o reperacji za Londyn.

 3. existō said

  @2 Tak:

 4. komentator said

  To nie jest żaden Katyń północy, bo Katyń był nacelowany na warstwę oficerską i partyzancką (czyli leśnicy, ludzie znający teren i mogący ułatwiać życie partyzantce). Pecha mieli ludzie, którzy byli oficerami w stanie spoczynku, albo rezerwowymi, bo im się dostało tak samo, jak aktywnym. Kadrę nauczycielską i naukową ZSRR zostawiało w spokoju. Wystarczy sobie przypomnieć, kiedy wymordowano profesorów we Lwowie. Stosowanie takich zabiegów erystycznych jest ohydne, piszący takie artykuły powinni być naprostowywani w komentarzach. Potem wyskakują takie kwiatki, że ZSRR był bardziej zbrodniczy od III Rzeszy itp. Bo słowo KATYŃ jest tak wryte we łby durnego polactwa, że nawet sobie nie zdaje sprawy, co się działo na terenach zabranych przez III Rzeszę. Jakieś obozy były, ale to w zasadzie żydy tam pomarły. No to powstanie warszawskie jedynie, ale to wypadek przy pracy. A w ogóle to trzeba było z Niemcami w sojusz wejść. Ta polityka niedługo trąci tym, że za pokolenie-dwa, Polska (a raczej une), same zrzekną się Ziem Zachodnich w zamian za oficjalne uznanie Polin, a polactwo jeszcze temu przyklaśnie, bo ich obronią przed „ohydną Rosją”.

 5. Ale dlaczego? said

  Zadziwiające, że tak mało o tym wiadomo. 99% Polaków zapewne o tym nie słyszała.
  Sam niedawno się dowiedziałem o tym ludobójstwie Niemców…

  Miej ich Panie w swojej opiece…

 6. Ale dlaczego? said

  Najważniejsza teza dla tym razem „wybielaczy” Niemców i piewców sojuszu z Hitlerem jest informacja o dacie tego ludobójstwa i przedwojennych przygotowaniach do niego.

 7. peacelover said

  te gnoje o nazwie „polactwo” ciagle mysla, ze elitka warszawska to Polacy !!!! …i wierza im –
  tym parchom,…. ukrom i…. szwabom !!!!!

  Dlatego ta holote (polactwo !) trzeba edukowac !!!! jak nie grzecznie i perswazja…… to batem !!!!!

 8. Siekiera_Motyka said

  Ad. 4 – ” Jakieś obozy były, ale to w zasadzie żydy tam pomarły. No to powstanie warszawskie jedynie, ale to wypadek przy pracy. ”

  Na Zachodzie jedyne Powstanie w Warszawie było w Getcie Żydowskim. O innym się nie dyskutuje. Obozy, były tylko obozy śmieci z Żydami. Tego już w ogóle nie można inaczej tłumaczyć na Zachodzie bo w niektórych krajach grozi wiezieniem a w innych zakończoną człowieku karierę.

  Nie ma nadziej że ten stan się zmieni. ZERO szansa. Śruby zakręcają w Internecie i niedługo AI będzie monitorował wszystko. To tylko kwestia czasu.

  https://www.zerohedge.com/news/2018-11-01/ai-lie-detectors-tests-coming-eu-airports

 9. simar said

  ///Kiedy rozpoczniemy akcję likwidowania pomników i grobowców ofiar niemieckich z II Wojny, ponieważ urażają one wrażliwość naszych przyjaciół zza Odry?///

  Postaram się spróbować odpowiedzieć na pytanie Admina.

  Wtedy, kiedy Rzesza Niemiecka przejmie więcej obowiązków związanych z administrowaniem konkretnymi obszarami 3RP.

  Podobno pani Merkel już zaoferowała się, że z powodu niezdolności Wojska Polskiego do obrony polskiego terytorium (musi zabijać Irakijczyków i Afgańczyków) Niemcy są gotowe założyć bazy obronne Wermachtu na terytorium Polski, była mowa konkretnie o Śląsku.

  W sytuacji, gdy w sąsiedztwie będzie baza Wermachtu, trudno sobie wyobrazić pomnik ofiar Wermachtu czy nawet SS, prawda? Wtedy trzeba będzie jeszcze bardziej zmienić „politykę historyczną”.

 10. Wejherowiak said

  Listy polskich patriotów z Kaszub i Pomorza przeznaczonych do likwidacji były przygotowane już w1938 .Po wkroczeniu Wehrmachtu miejscowi Niemcy,zdrajcy volksdeutsche aktywnie uczestniczyli w poszukiwaniu i mordowaniu wytypowanych osób-szczególnie urzędników,mundurowych,nauczycieli i duchownych. Jest w tym podobieństwo do ludobójstwa na Wołyniu gdzie Polacy byli bestialsko mordowani często przez sąsiadów Ukraińców.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: