Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  1956 o Polska przygotowuje się na „in…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Wladca o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  1956 o To Wojna
  Józef Bizoń o „Nigdy więcej” zamordyzmu!
  OutsiderR o Polska przygotowuje się na „in…
  1056 o To Wojna
  1956 o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Emilian58 o Wolne tematy (68 – …
  Jack Ravenno o To Wojna
  Marguar o To Wojna
  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Rozpad Polski na dwie cywilizacje

Posted by Marucha w dniu 2018-11-04 (Niedziela)

Jeszcze raz o wyborach samorządowych, ponieważ mam wrażenie, że ich ranga i skutki są donioślejsze niż się powszechnie sądzi. Dotychczas wybory pokazywały różne podziały wśród Polaków. W naturalny sposób wybory zawsze pokazują podziały polityczne i to w demokracji jest normalne.

Jednak te wybory pokazały podziały na dużo większą skalę niż tylko różnice polityczne. Biorąc za miarę tych podziałów pojęcia stworzone przez Feliksa Konecznego, te wybory pokazały powstające różnice cywilizacyjne dzielące Polaków. Podążając za myślą Konecznego wniosek z tej obserwacji jest taki, że może już są, a na pewno będą to wrogie cywilizacje i jako takie muszą się zwalczać. Oznacza to stopniowy rozpad narodu i państwa polskiego.

W tych wyborach najbardziej widocznym podziałem był podział na duże miasta i resztę. Ten podział staje się coraz bardziej wyraźny i zastępuje podział na Polskę dzieloną wzdłuż granic zaborowych i Polskę “liberalną i “solidarną”. Przy czym pewne zjawiska mogą być mylące.

Jeden rodzaj cywilizacji reprezentuje PiS, który gdy patrzeć na mapę wyników wyborów podbija prowincję i zdobywa w Polsce przewagę. To jednak tylko wrażenie wizualne. Zwycięstwa PiS-u można traktować tylko w kryteriach ilościowych. Polska prowincja wyludnia się, starzeje i gospodarczo biednieje, zwłaszcza tam, gdzie PiS jest najsilniejszy politycznie.

W zestawieniu zamożności gmin za rok 2017, przedstawionym przez Główny Urząd Statystyczny, najwięcej najbiedniejszych gmin jest właśnie na terenach, gdzie politycznie wygrywa PiS.

Natomiast duże miasta umacniają swoją pozycję gospodarczą i cały czas wysysają prowincję z różnych jej zasobów. Nie da się ukryć, że duże miasta w Polsce stają się coraz bardziej kosmopolityczne, czyli w języku poprawnym politycznie europejskie, a coraz większy napływ emigrantów zarobkowych nasila ten proces.

W którymś momencie doprowadzi to do dezintegracji państwa polskiego. W dużych miastach pewnie przyjęto by to obojętnie albo nawet z radością, bo dezintegracja Polski jako państwa narodowego sprawiłaby, że byłoby jeszcze bardziej albo nareszcie na prawdę po europejsku.

Trzymając się teorii Konecznego nie da się stwierdzić jaka cywilizacja przeważa w dużych miastach. Wygląda na to, że to jakaś mieszanka z której dopiero za jakiś czas coś się wykrystalizuje. Jednak również trudno orzec jaką cywilizację reprezentuje PiS. Niejednokrotnie pisałem, że w Stalowej Woli działania PiS-u pokazują, co będzie robiła ta partia w skali ogólnopolskiej. Jeżeli tak, to PiS również zmierza do regresu cywilizacyjnego Polski. Po wygranych wyborach jednym z pierwszych posunięć pisowskiej władzy, której przecież nic i nikt nie zagraża, było uchwalenie w Radzie Miejskiej ograniczenia możliwości wypowiedzi przez radnych i chodzi oczywiście o radnych opozycji.

Mówiąc językiem pojęć Konecznego zaśmierdziało turanizmem. Do czego jeszcze posuną się politycy PiS-u w strachu nawet nie o utratę władzy, ale tylko przed usłyszeniem prawdy o swoich rządach?

Obawiam się, że to pęknięcie Polski będzie coraz bardziej nie tylko w przenośni przypominać popękaną, wyschniętą ziemię, której nie ma czy nawodnić, żeby ją scalić i użyźnić.

A Państwo wierzycie, że Polskę da się jeszcze scalić?

Andrzej Szlęzak
za: FB
https://konserwatyzm.pl

Komentarze 43 do “Rozpad Polski na dwie cywilizacje”

 1. Tymek said

  Co najmniej połowa Polaków nie chce żyć pod okupacją żydo-banderowskiej sekty PiS. Wola żeby Polska rpozpadła się na dwa państwa lub żeby w ogóle przestała istnieć, niż mieliby żyć w pisowskim obozie koncentracyjnym ze wszystkim tego konsekwencjami.

  A dopóki mamy w Polsce jankeskie wojska okupacyjne, żadna siła nie wyzwoli nas od żydo-banderowskiego reżimu PiS. A ludzie chcą normalnie żyć a nie męczyć się z tymi qur wami. Życie albo śmierć. Innego wyboru nie ma.

  ——–
  Panie Tymek, większości Polaków Polska zupełnie nie obchodzi. Jest bytem abstrakcyjnym bez przełożenia na realia (grill, piffko, samochód, komórka…). Czy istnieje, czy nie – jest bez znaczenia.
  Tylko garstka fanatyków wciąż nie może pogodzić się z tym, że kiedyś ludzie za Nią umierali.
  Admin

 2. Tymek said

  Re. Admin

  Trudno się z Panem nie zgodzić. Taka smutna prawda…

 3. Plausi said

  Podzielna Polska

  „W naturalny sposób wybory zawsze pokazują podziały polityczne i to w demokracji jest normalne. ”, bowiem tzw. partie są podstawą TEJ demokracji a ich zadanie jest właśnie podzielić społeczeństwo, a weięc w TEJ demokracji podział jest normalny:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Partia

  w Wolnej Polsce udało się im zresztą podzielić na większość i mniejszość, która wspiera ten cały podział i inne zjawiska degeneracji społecznej:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  „różnice cywilizacyjne dzielące Polaków”, z jednej strony wyrafinowana kultura i architektura

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/26/Museum_of_the_History_of_Polish_Jews_in_Warsaw_building_0011.jpg/1200px-Museum_of_the_History_of_Polish_Jews_in_Warsaw_building_0011.jpg

  i grabieżczość wraz z niebywałą śmiałością decydowania o prawie do życia innych

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  z drugiej strony cywilizacja jełopów, pospolita wegetacja w chlewiku, pozbawiona jakiejkolwiek refleksji.

  https://pppolsku.files.wordpress.com/2017/03/swinki1.jpg?w=450

  Jest to tekst celowo prowokujący, autorzy oczekują, że do zastanowienia. Także nad tym, jak dalece jest Polska podzielna, także w geograficznym sensie.

 4. Jan said

  Oni by tak chcieli dzielić i podzilić. Po to m.innyni był „smoleńsk”. 1 proszę pokazać wsiadających do samolotu i ujawnić rodziny i kierowców delegacji. 2 ujawnić wszystkie agentury i prawdę o prywatyzacji podwójnych i potrójnych paszportach.Jednym słowem ujawnić całą PRAWDĘ o stanie Polski Polin. 3 tylko spokój może nas uratować, nie podziały. Idziemy na przetrwanie w całości, a nie podziały.
  Spokojnie, przeczekajmy ten tajfun. Oni chcą szybko namieszać bo ich koniec nadchodzi nieubłagalnie.

 5. Joung said

  Jak zaczna padac trupy .Po jednej stronie czy po drugiej stronie To Polak zaskoczy ale to juz bedzie za pozino Gdyz znow bedzie sie lala krew
  A WIEC POLACY brac sie za te ””””’parchate gowno””””””NIE CHCESZ ?To gin I zdychaj w swoim wlasnym domu (POLSKA).
  A ja mowie I pisze

  zydy WONT z POLSKI

 6. Marucha said

  Re 5:
  Nawet jak Polak „zaskoczy” – to bez wątpienia stanie po złej stronie. Jak to robi systematycznie od 400 lat.

 7. Niepokorny said

  Powiedzenie „dziel i rzadz” ostatnio nabiera nowego znaczenia.
  Jest latwo napuszczac Polakow na siebie, bo socjalizacja spoleczenstwa jest zerowa.
  Np. tzw. „sloiki” uwazaj sie za kaste lepsza od tych co pozostali na prowincji. Z kolei urodzeni w wiekszych miastach gardza „sloikami”.
  Rodziny wielodzietne to patologiczni beneficjenci 500+ itd.

 8. ? said

  „Natomiast duże miasta umacniają swoją pozycję gospodarczą i cały czas wysysają prowincję z różnych jej zasobów. ”

  Po to właśnie była reforma administracyjna wyprodukowana przez rząd AWS-UW (dziś: PiS-PO).

 9. Boruta said

  Cywilizacja niesie ze sobą jakieś wartości (ujmuje je w ramy) i tworzy warunki dla rozwoju postępującego od centrum do peryferii.
  A co mamy?
  Nihilizm który ideologicznie podbija miasta i system ekonomiczny który wysysa siły vitalne z prowincji.
  To żaden zaczyn i fundament cywilizacji. Autor artykułu jest w błędzie. To co opisuje nie doprowadzi w przyszłości do powstania jakiejś nowej cywilizacji, bo to co obserwujemy to właśnie jej upadek.
  Na Zachodzie przybiera on nieco bardziej egzotyczne (z polskiego punktu widzenia) formy ale to ten sam proces.

 10. lewarek.pl said

  9.
  Nie ma społeczeństwa bez jakiejś cywilizacji. Jeśli cywilizacja, w której żyjemy, upadnie, to jej miejsce zajmie inna. Ona też będzie miała jakieś wartości (my powiemy: antywartości), ujmie je w ramy i zechce szerzyć. Barbarzyństwo – oto do czego zmierza świat. W procesach społecznych tak samo jak w procesach fizycznych zachodzi zjawisko entropii.

 11. AA said

 12. Uczone gadki o podziale Polaków, to badanie gruntu pod przyszły realny podział na strefę niemiecką i resztę.

  Kropla drąży skałę.

 13. Wieloimienny said

  Bydgoszcz i Wrocław to już na 100% miasta stracone, kolorowe i niepolskie.

  W Białymstoku jeszcze jakoś nie widać obcych na ulicach. Tylko trochę ukrów.

  Jak w innych miastach?

 14. Lipski said

  Do 12.Brawo.Tak.
  Jeszcze dodam administrację Izraela w Polsce plus manipulacje przy liczeniu głosów wyborczych.

 15. Roman K said

  Panie Szlezak …nie p…ol pan…plizzzz!
  Prof Koneczny to byl niezmiernie madry czlowiek ..to nie jego wina ,ze na jego prace powoluja sie bezmyslne durnie!!!!!

  Nie dla pana ,ale dla tych -ktorych nikt nigdy nie nuczyl prawdziwej historii….mlodych z nadzieja, ze dozyja lepszych czasow.
  POlska..jako taka i Polacy pojawili sie ok 13 wieku…w wyniku zmiany pardygmatu kulturoweg jaki spowodowalo zaprowadzenie na ziemiach plemion Lechickich Chrzescijanstwa….Na tych terenach Chrzescijanstwo przenikalo od 3 wieku…. w 10 wieku Kniaz Mojmir- Zwiazku Slowian, jaki znamy pod pojeciem Moravia Magna poprosil Cesorza ,zeby przyslal kogos , ktp uporzadkuje mieszanine- jaka powstala w wyniku mieszania sie Chrzescijanstwa z Jazyczestwem….przybyli Cyryl i Metody….
  Ich konkurencji nei mogli zniesc Ultramontes – Niemcy – Frankowie,, ktorzy uznali to za inwazje ich strefy wplywu…pomogl los…Nad ziemiami Morawia Magna w latach 890tych…nastapil w przestworzach potezny wybuch…wzdloz lancucha Karpat przeleciala ogromna ognista kula, nad Alpami nad Polwyspem Iberyjakim….a po tym nastapil pomor….Z letopisow mnichow Nadsanskich..opisy choroby wyczerpuja znamiona choroby popromiennej w wyniku wybuchu i rozpadu uranowego.

  Moravia Magna wymarla….Frankowie wzieli Gore….a Mieszko ksiezniczke Czeska Dobrave za zone….i orzyjal kler ultramontes….Jazycznikow zapedzono w knieje, uznano za gorszy gatunek….i skazano na zniszczenie…..ci co przyjmowali nowy Ryt, stawali sie Polakami Prawdziwymi….

  Na swietych gorach powstaly nowe swiete klasztory i miejsca..a nowy narod szybko rozepchnal sie n ziemiach ..wlasnych:-)))
  i tak bylo dopuki najglupszy krol Polski nie zapragnal rozpadu swego panstwa ku chwale Kosciola rzymskiego….narod rozpdal sie na dwie czesci panow i chamow….
  To skonczylo sie rozpadem panstwa i narodu….szlachcie kasta zydowska odebrala pozycje ekonomiczna, a chlopi zamkneli sie we wlasnej kascie jak w skorupie , chroniac swoja tradycje , kulture i..wiare, czyli Ochrzczone Jazyczestwo….mniej wiecej do roku 1918…tzw Restytucji Polski.
  PO tym nstepuja jedna po drugiej proby ustanowienia jakiegos konsensusu…tego co zostalo w wniku stalego mieszania sie walczacych o prymat ekonomiczno polityczny w POlsce. W wyniku przemiesznaia sie szlachty z arendarzami a po I wojnie parobkow z pachciarzami…powstala sytuacja , ze na terenach Polski powstal nowy zywiol….rozniacy sie i biologicznie i duchowo i od Slowian i Zydow, natomiast dokladnei powtarza cechy Hazarskie..ktory pretenduje do gospodarza i ziemi i tradycji….
  Wybor nalezy do kazdego…..mozesz wybrac czy chcesz byc mamzerem czy mehesem….zapisz sie do PiS lub PO…lub poprostu wyjedz. Zanim wyjada cie smi.

 16. AA said

 17. Roman K said

  Dzis 4 Listopada w dzien Matki Boskiej Kazanskiej (Tatarstan) Wielki Turan czyli Tartaria Magna , czyli Federacja Rosyjska obchodzi uroczyscie Dzien Jednosci Narodowej- Dien Narodnogo Jednoinstwa…. popatrzcie blizej , jak oni to robia….

 18. Roman K said

  Zlodzieje przerzneli ogromny majatek Narodu Polskiego….dzis szykuje sie jedna z kast- na przejecie I dominacje ekonomiczna przez przydzielenie sobie 65 miliardowego grantu, jaki automatycznie stanie sie dlugiem i obciazeniem wszystkich innych zwlaszcza Slowian. …..czyli gojow.
  To tym pisze pan Michalkiewicz I paru innych….to jest grozna bron zmiany paradygmatu kulturowego poprzez dominacje ekonomiczna.

 19. ? said

  Re 15: „najglupszy krol Polski”
  Który? Z imienia.

 20. jok said

  Zgodziłbym się, że podział jest wciąż stymulowany, podtrzymywany, a przede wszystkim kierunkowany: za PO, za PiS i nic poza tym.

  Nie zgadzam się jednak do końca, że podział jest tak uproszczony, tak „ukierunkowany”, bo chyba jest pewien procent, nie tylko:
  „dużo czytających”, a przynajmniej „trochę” spoza głównych nurtów, i dostrzegających świat poza PO-PiS, a także….
  nic nie czytających (tzw. ludzi prostych – jakkolwiek to nie brzmi) i nie oglądających „wiadomości” w tv, często zachowujących niezwykły rozsądek w sprawach politycznych – z reguły dużo większy niż łykacze papki medialnej, takiej czy innej.

  No i przebiega nie tylko na granicy naród / polskojęzyczna wspólnota taka czy inna. małe miasta / duże miasta, ale czasem i wewnątrz środowisk/kręgów zawodowych i towarzyskich oraz wewnątrz rodzin. Taka jest siła tresury mediów….

  PS. A jeśli chodzi o początek wpisu 1, też sądzę, że olbrzymia liczba tzw. lemingów (w tym tych „z korzeniami”) z przerażeniem myślała o życiu w „państwie pisowskim”, ale dam sobie prawie rękę obciąć, że bardzo bardzo niewielu z nich określa ten „reżim” „żydowsko-banderowskim”:))) oraz że te określenie wyjaśnia ich podstawowe motywacje do głosowania antypisowskiego:)))

 21. Bóg MAMONA tworzy CYWILIZACYJNĄ MIESZANKĘ,przed którą przestrzegał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.
  Wyeksponował ŻYDOWSKĄ nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  W ramach wolności mieszanka cywilizacyjna,której doświadczamy jest pod wpływem tych właśnie wartości.Ten polski filozof pozostawił po sobie POLSKIE LOGOS A ETHOS.Do węgierskiego przekonał swoich pobratymców Victor Orban,kto przekona Polaków do swojego?!
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.

 22. wolontariat said

  A Amerykanów co skłóciło? Tam są dwie partie od lat…A więc bzdura teza artykułu.

  W Polsce jest DUŹO gorzej, niż w USA.
  Admin

 23. Roman K said

  ad22… Amerykanow nic nie sklocilo….taki maja system…ktory pozoruje klotnie, badz przykrywa rzeczywiste podzialy. Obecna klotnia to tylko proba..powazna probna nie dopuszczeni do zamiany tego systemu na stystem jaki panuje w Europie w tym w Polsce….gdzie mimo pozorow wielorodnosci panuje ta sama gleboko skryta kasta ewolujaca w miare potrzeby…i lzaca w zywe oczy wg potrzeby. Trzeba tylko dobrze sie przyjrzec zobaczy pan.

  Panie Kzimierczak ..zostaw pan prof Konecznego I cywilizcje….cywilizacja to zupelnie cos innego …pan obrabia kulture, a nie cywilizacje…
  Prof Koneczny dokonal tej niezrecznosci- bo w tym czasie, kiedy pisal, naukowcom nie snilo sie o innych cywilizacjach..poza moze fanatastykami.
  Juz wkrotce wielu sie o tym przekona….Owszem na Ziemi byly inne cywilizacje, I to kilka..natomiast TA jest nasza homo-sapiens, cywilizacxja zwana tez , cywilizacja Adamitow…

  Jeszcze 2tys lat temu istniala Scyttia….dzis ich haplogrupa R1a1 dzielona jest przez Polakow-50% i innych Slowian Poludniowo Zachodnich, Rusinow 40%,
  Paszttunow Afganskich i Perskich 40%, Berberow 35% i „Zydow”..37%…

  Jak pan popatrzy na historie…to motorem postepu jest mieszanie sie ludzi…co pociaga za soba zmiany kulturowe, odrzucanie jednych przyjmowanie drugich, i mieszanka zawsze wygrywa….i bo produkuje odpornosc i silniejsze organizmy….CO jset glwnym lepiszczem takich grup- jest to Solidarnosc grupowa ..narodowa…. USA wlasnei bazuje na tej Solidarnosci Grupy…zmieszango kotla… Kundle- jak pan wie to najbardziej solidarna i odporana rasa.Dltego w Polsce tak wsciekele kundle walcza z przejawem jakiejkolwiek Solidarnosci Polakow…

  ————-
  Prof. Koneczny doskonale odróżnia kulturę od cywilizacji.
  Admin

 24. existō said

  @23RomanK „cywilizacja Adamitow…” – Jakaś definicja?

 25. existō said

  @23 RomanK >mieszanka zawsze wygrywa

  Bzdura. Największa kultura jaką kiedykolwiek wytworzył człowiek, czyli kultura (cywilizacja?) japońska jest całkowicie homogeniczna i właśnie to jest jest siłą. Mieszanie – o czym pisał Koneczny – to bastardyzacja i degradacja, czyli równanie w dół.

 26. Boydar said

  Tak całkiem off topic …

  To jak to jest, że Kolega Kafel (15) w Teksasie wie jak było (przecież sam tego nie wymyślił, tylko zajrzał do wiarygodnych źródeł) a Znakomity Publicysta Szlęzak nie wie ?

 27. ojojoj said

  Podzial Polakow jest nadal na ND-kow i pilsudczykow. Czym to sie skonczylo? Wszyscy wiemy. Polacy znowu beda patrzec w niebo z rozdziawionymi dziobami. Tylko tym razem nie bomby beda spadac przed ktorymi mozna sie schowac. O nie, tak dobrze to nie bedzie. Taki narod, potrzebuje od czasu do czasu bata. Natury nie oszukasz. Szczegolnie tej z Polaczkowo Republic. Moze to i dobrze.

 28. Ad. 27

  Podzial Polakow jest nadal na ND-kow i pilsudczykow.

  Innymi słowy:
  Personalizm, czy stadność? (Osoba, czy stado?)

 29. NICK said

  Pan to masz samych Publicystów Znakomitych. 🙂 .

 30. Roman K said

  Cywilizacja Adamitow panie Existo…to cywilizacja potomkow Adama i Evy….pieciopalczastych homonoidow, szyjacych ubrania i gotujacych posilki na ogniu…budujacych domy…drogi …jednym slowem civitas…..dopasowane do ich biologii i psyche…czyli cywilizacja.

  Homogenicznosc Japonczykow..zna pan historie Japonii???? Jedz pan do Japonii….Tokio..Ossaka..nawet Bzdzi Ca Doll Naaa…to USA z skosnymi oczami….\
  KUltura sie pomiesza bez mieszania krwi….znam czarnych Polakow….mlodych chlopcow 20-30lat…wychowanych na paciorkach przez biale babcie…na polskich wsiach…i miastach…
  KUltura i tradycja….to cos bardzo waznego…. dlatego tak bardzo waznym czynnikiem jest assymilacja….nie zassymiluje pan DNA..ale kulture tak….i potem poczeka pan kilka pokolen az DNA zbieleje.. 50% spoleczenstw homogenicznych to mieszancy….z drobnymi wyjatkami spolcznosci wyspiarskich…jak Japonia…czy Islandia….ale i te nadrabiaja zapoznienia komunikacyjne bardzo szybko…..
  Widzi pan Aszkenazyjscy Zydzi to w 50% Slowianie o haplogrupie R1a1 w 50 %….tych nei odroni pan od Polakow, Rosjan Ukraincow….poznamionach zewnetrzych i biologicznych….wogole Zydzi jako grupa to od samego poczatku mieszanina…z Egiptu wyszla mieszanka genetyczna…. to co ich trzyma tak mocno to ich Mit i Solidarnosc Plemienna….mimo ze to Plemie tez mityczne:-)))))
  Rozpadaja sie rodziny….czego pan oczekuje po wielkich grupach spolecznych????
  Ukraincy i Rosjanie to ci sami ludzie….to samo plemie….i co?????Sam pan widzi…..

 31. existō said

  @30 RomaK > Cywilizacja Adamitow panie Existo…to cywilizacja potomkow Adama i Evy

  Tej Ewy co miała dzieci z własnymi synami?

  ————
  O CZYM SZANOWNY PAN PIERDOLI, DO KURWY NĘDZY?
  W RYJA PAN CHCESZ?
  Admin
  ——————

  > nie zassymiluje pan DNA.

  Sam Pan sobie odpowiedział.

  > Widzi pan Aszkenazyjscy Zydzi to w 50% Slowianie o haplogrupie R1a1 w 50 %….tych nei odroni pan od Polakow, Rosjan Ukraincow

  Odróżnię bez problemu. I jak hodowcy zwierząt rasowych stwierdzą, ze kundle są najlepsze to wtedy przemyślę wszystko jeszcze raz. Co do Japonii, dłuższy wątek, ale oczywiście podtrzymuje to co napisałem wyżej.

 32. NICK said

  Ależ.
  Niech pisze.
  Zda się, że.

  Nie wie.

  To nie są łatwe tematy… .

  Sam nie wiem.
  A kimże ja.
  Jestem?

 33. existō said

  @31RomanK Co do Japonii, przypadek autentyczny: dziecko obcokrajowców mieszkających w Japonii dostało polecenie zafarbowania włosów na czarno. Rodzice poskarżyli się na dyrekcję wyżej i w odpowiedzi dostali to samo polecenie, a w razie niespełnienia prośba o opuszczenie szkoły.

  To że są tam małżeństwa mieszane, czy dzieli z takich związków niczego nie zmieni, bo oni NIGDY nie będą Japończykami tylko gaijinami. Wszelkie patologie jakie dostarczono tam wraz z ładunkami atomowymi nie zmieniają ich – jak to określają Grecy – logosu z jednego podstawowego powodu, a właściwie dwóch: mają swoją religię i swoją elitę rządzącą. Gdyby wpuścili misjonarzy byliby dzisiaj zażydzonym g*wnem jak cały zachód.

 34. Boydar said

  Wpuścili. I do tego stopnia się to Japończykom spodobało, że światowy kahał uznał, że zagraża to krzewieniu demokracji. I wytępił zarazę atomem. Chyba nawet skutecznie, ale pewności nie mam.

 35. existō said

  @34Boydar Misjonarze byli mordowani.

  O japońskiej mentalności:https://www.youtube.com/watch?v=gY2T8_dsLqs

 36. existō said

  Jako kontynuacja komentarza, który czeka na łaskawa moderację. Cytuje z pamięci ks. prof Waldemara Chrostowskiego: „Biblia to mieszanka prawdy historycznej z mitem”. Sens jest na pewno zachowany, wypowiedź z YT stosunkowo nowa, udzielona „na fali” mody na „osobisty kontakt z Jezusem” utrzymywany poprzez samodzielne czytanie i interpretowanie Biblii (czemu ks. Chrostowski jest przeciwny).

  Co jest tam mitem, a co prawdą historyczną można rozważać w nieskończoność, zwłaszcza że nikt inny w historii ludzkości nie naprodukował tyle fikcji co Ż/żydzi (kilka wieków w rzekomej egipskiej niewoli i ani jednej wzmianki o piramidach nie tylko w Biblii, ale całej historiografii?).

  Bóg wybrał pewną grupę i powierzył im misję, której się nie podjęli. Początek tej historii to stworzenie Adama, koniec to mord sądowy na Jezusie – koniec historii w sensie prawdy historycznej (pomijając na razie ilość zawartego w niej mitu).

  Czy to oznacza, że JA pochodzę od Adama i Ewy? Nie, nie oznacza. Czy to oznacza, że pochodzę od tych samych rodziców co Murzyni, Arabowie? Nie, nie oznacza. Czy wobec tego odrzucenie żydowskiego mitu, żydowskiego archetypu jest równoznaczne z negacją objawionego Logosu? Nie, nie oznacza.

  Żydowski mit nie jest moim mitem, żydowski archetyp nie jest moim archetypem. Ja, jako Polak mam swój mit i archetyp. Oczywiście, ta pozycja ma swoje slab estrony, z rożnych względów, przede wszystkim dlatego że my Polacy byliśmy i jesteśmy niszczeni w sposób zorganizowany i metodyczny, wobec czego nasz dorobek kulturowy jaki przetrwał do dzisiaj jest więcej niż skromny, ale jest.

  Jeśli się tego nie zrozumie i nie przyjmie, to w momencie w którym zrozumie się że się przegrało, pozostanie pocieszanie tym, że „prawdziwe życie to dopiero po śmierci”, że „kundel to boży ideał” i że w sumie to i tak wszyscy pochodzimy od tych samych rodziców.

  Kiedyś ktoś mnie do tego przekonywał, to spytałem go jakim cudem Murzyni dotarli na koło podbiegunowe i się tam osiedlili (bo jak wiadomo bajdura o wspólnym przodku całej ludzkości zakłada, że był nim Murzyn).

 37. Marucha said

  Re 35:
  W Japonii chrześcijaństwo jest jedną z ważniejszych religii. Więc existowskie pierdoły o nie wpuszczaniu misjonarzy są pierdołami tylko.

  Re 36:
  Nie wpuściłem prowokacji, że Kain i Abel mieli dzieci z własną matką, Ewą.

  Na internecie jest wiele informacji o tym, że pierwsi ludzie zawierali związki małżeńskie z rodzeństwem. Jeszcze Abraham mógł poślubić własną siostrę.
  Bóg nie zabraniał małżeństw między rodzeństwem do czasu, kiedy było tylu ludzi, że małżeństwo między rodzeństwem nie było koniecznością (Księga Powtórzonego Prawa 18:6-18)
  Trzeba być idiotą, żeby nie umieć dotrzeć do tej wiedzy… albo prowokatorem.

  Pierwsze z brzegu: http://www.kosciol.pl/article.php/20070825134334815

  PS. Jestem skłonny uwierzyć, że nie pochodzi Pan od Adama i Ewy…

 38. Boydar said

  Panie Gajowy. Rzecz dotyczy, czy w tamtym czasie ludzie byli normalni czy nie. Należy przyjąć, że za wyjątkiem linii Kaina, byli. Bo i dlaczego mieliby nie być. Jeśli zaś byli normalni, to nawet przyjmując klasyczny sposób rozmnażania się gatunku ludzkiego, nie mogli się rozmnażać z najbliższą rodziną gdyż mózg normalnego człowieka ma blokadę na takie zachowania. W normalnym mężczyźnie widok gołej siostry, matki czy córki budzi troskę bądź zażenowanie, zależnie od sytuacji, ale nie stan wzwodu prącia.

 39. Boydar said

  Nie dodałem, że dziecka też … ale nie chcę propagować antysemityzmu.

 40. Marucha said

  Re 38:
  Panie Boydar, w czasach gdy ludzi na Ziemi była jeszcze garstka, nie było nic dziwnego ani nienormalnego w poślubianiu (czy jak to tam określimy) nawet braci i sióstr. Nie było zresztą innej opcji. Bo co, z maupami?

 41. Boydar said

  Nie byliśmy przy tym. Możemy tylko przykładać doświadczenie z rzeczy nam znanych. A przekaz biblijny mógł zostać „uszczuplony”.

 42. Marucha said

  Re 41:
  Jak zwykle oparłem się na opiniach ludzi ode mnie mądrzejszych i znających się na rzeczy.

 43. Listwa said

  @ 36 existō

  Pana rozważania to czasami mijają się z rozumnym rozumowaniem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: