Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Serbski piłkarz Manchesteru: „Zbombardowaliście mój kraj, nie ma mowy, żebym to nosił”

Posted by Marucha w dniu 2018-11-05 (Poniedziałek)

Serbski pomocnik Nemanja Matić, który obecnie ma kontrakt z Czerwonymi Diabłami, po tym, jak dowiedział się, co oznacza czerwony mak, stwierdził, że jest gotów opuścić drużynę, gdyby zasady, które są mu obce, zostały na nim wymuszone.

Członek serbskiej reprezentacji narodowej i gwiazda Manchester United Nemanja Matić jako jedyny w sobotnim meczu pomiędzy Bournemouth a Manchesterem United grał bez maku na piersi, który w Premier League tradycyjnie jest hołdem pamięci dla Brytyjczyków, którzy polegli w I wojnie światowej, a także brytyjskich żołnierzy NATO.

Według źródeł cytowanych przez serbski Telegraf po tym, jak kwiat maku został przypięty do jego koszulki, pomocnik zapytał, co to jest, a słysząc, że jest to uhonorowanie poległych żołnierzy brytyjskich i NATO, zerwał kwiatek i rzucił na podłogę w szatni, stwierdzając emocjonalnie:

Zbombardowaliście mój kraj, nie ma mowy, żebym to nosił. Jeśli to konieczne, jestem gotów natychmiast opuścić klub i Anglię”.

Zobacz: https://www.instagram.com/p/BpzJX_kl31f/

Zgodnie z zasadami Federacji Piłkarskiej zawodnicy nie muszą nosić symbolu pamięci na piersi, a ponieważ gest jest dobrowolny, odmowa noszenia go nie jest w żaden sposób karalna.

Manchester United odniósł w sobotę zwycięstwo 2-1 z Bournemouth na stadionie Vitality.

Wielka Brytania brała udział w natowskiej kampanii bombowej w 1999 roku skierowanej przeciwko ówczesnej Jugosławii, kiedy jej etniczna, albańska większość prowincji Kosowo, części terytorium Serbii, walczyła z jugosłowiańską armią o niepodległość.

Naloty NATO trwały kilka miesięcy, od 24 marca do 10 czerwca, zabijając ogromną liczbę ludzi, a dokładna liczba ofiar wciąż jest nieznana. Według serbskich władz około 2500 osób, w tym 89 dzieci, zostało zabitych, a około 12 500 osób odniosło obrażenia w wyniku bombardowania, podczas gdy szkody materialne wyniosły 30-100 miliardów dolarów.

Operacja wojskowa została przeprowadzona bez zgody Rady Bezpieczeństwa ONZ, na podstawie zarzutów zachodnich państw, że władze Jugosławii dokonały czystek etnicznych w Kosowie i spowodowały tam katastrofę humanitarną.

Deklarowana w trybie jednostronnym przez Kosowo niepodległość została uznana przez wiele krajów, w tym przez Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Jednak sama Serbia, Rosja, kilka państw UE, a wśród nich Hiszpania, a także Chiny nie uznają Kosowa jako niepodległego państwa.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 11 to “Serbski piłkarz Manchesteru: „Zbombardowaliście mój kraj, nie ma mowy, żebym to nosił””

 1. Dziadzius said

  ale jakby czerwony maczek byl na tle niebieskiej gwiazdki dawida to moze by wiecej ludzi by to moglo polknac

 2. JADAM said

  Czysty JUGOL – zresztą to NARÓD WOJOWNIKÓW , a nie bandy znad Wisły itd.
  I jak w DZIUBKACH – WIELBICIELE Rakiji i innych przysmaków.
  …….
  Chyba ślepnę , bo coś mi się zaciera w oczach różnica pomiędzy ” panią spod latarni ” , a trzodą , co krząta się pomiędzy Wisełką , bugiem , i Nysą (niem. Nissa)Łużycką .
  …….
  nie zdziw się jeden z drugim (…………………..) ,
  jak Serbia BIS wystartuje nad Wisłą .
  ……
  Tyle tylko , że biedota ze slamsów (w pl ) zostanie , a GOŚCIE
  ZACZNĄ BRAĆ ŁUPY ( i produkować trupy ) z Januszowych włości , a TAM DOSTATKU W BRÓD .
  ………
  ZAPOMNIAŁEŚ O WOŁYNIU , TO I SZKODA ŁOPATY , ABY ZAKOPAĆ TRUCHŁO …….

 3. existō said

  A polskojęzyczne pedały oswajają kibiców z Murzynami. Pierwszy przypadek na świecie, gdzie drużyna mistrzów świata zostanie zmieniona, żeby wstawić „naturalizowanego” obcokrajowca. I jak dotychczas słyszałem tylko jeden głos sprzeciwu, od siatkarza który już zdaje się karierę zakończył.

 4. jok said

  Cóż, elegancki gest, z jakimś jajem.

  Przyznam jednak, gdy się czyta opis na stronach brytyjsko-amerykanskich, gdzie z pewnością są przekłamania i niedomówienia, ale gdzie także podkreślam: jest zacytowany jego wpis, protest wygląda na znacznie spokojniejszy, niż tu opisany.
  Cytatu chyba nie sfałszowali…..

  A wpis ośmieliłbym się określić modnym słowem, jako w dużym stopniu koncyliacyjny, choć także i stanowczy…..

  No, ale przede wszystkim jednak zdobył sie na ten gest, Wcześniej – jak czytam – uczynił to jakiś Irlandczyk (tj. odmówił noszenia maczka), piłkarz angielskiego klubu, z powodu masakry w Derry.

  Początek wpisu Matica:
  „I recognise fully why people wear poppies, I totally respect everyone’s right to do so and I have total sympathy for anyone who has lost loved ones due to conflict.
  However, for me it is only a reminder of an attack that I felt personally as a young, frightened 12-year old boy living in Vrelo, as my country was devastated by the bombing of Serbia in 1999….”

 5. NICK said

  Pisz Pan. Jok.

  Pisz.

 6. Birton said

  Panie JADAM, Pan coś bierzesz? – bo piszesz Pan taką polszczyzną, jakbyś Pan coś brał.

 7. Siekiera_Motyka said

  W 2014 roku. Tower of London.

  Jaki sense ma ten strum „poppies” a zamku ? Ja NIC pozytywnego nie widzę jeżeli myślę. Jeżeli nie myślę to wygląda to spektakularnie.

  Maczek to korporacyjny symbol krwi rozlanej po polach bitwy. Za co ? Za nic. Tylko że owce nie rozumieją że te maczki są po to by polubili te ofiary które ich ludzie dali za NIC.

  Atak na Serbie był po co ? By rozwalić Jugosławię bo była by za mocna w NWO, a Niemcy tego nie chcieli. I i II WS myślę nie trzeba tłumaczyć. Były to wojny korporacyjne pod przykrywką znanej korporacyjnej marki Demokracja by usunąć jak najwięcej elit danego kraju, zarobić na uzbrojeniu i ukraś majątki zmarłych. A taki bonus to Holo-biznes co kreci się bardzo dobrze. Polacy indywidualnie dostali po $100 a Żydy miliony rocznie.

  Zauważmy że ten „maczek” powędrował do Polski. Oto „Trzy Muszkietery”,

 8. Piotr Podgórni said

  Czyli maki są symbolem krwi ludzkiej przelanej na globalnym ołtarzu sztana przez jego dzieci.

  Niekoniecznie.
  Zawłaszczanie symboli to normalka.
  Admin

 9. Plausi said

  W zaczarowanym kręgu maków

  „po tym, jak dowiedział się, co oznacza czerwony mak“, wielu Polaków przyklasnęło zgoła, jak dowiedzieli się, że NATO dokonało napadu na słowiańskich Serbów, wyraźna oznaka degeneracji. Tzw. „patrioci“ z PiS i ich wspólnicy z innych grup wezwali zgoła NATO/USA aby przystąpiło do okupacji Polski, nie dziw więc, że ci konfidenci służb USA współpracują z banderowcami.

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/05/czy-ukraina-zagraza-polskosci-przemysla/

  Symbol wybrany nie przypadkowo, po kolorze pomarańczowy think tanks opracowały kolejną farbę, lepiej wyrażającą obowiązującą poppy-kulturę.

  https://marucha.wordpress.com/2018/09/03/mroczny-program-kontroli-umyslu-cia/#comment-778640

  @7, Siekiera_Motyka
  Czyż nie są ci trzej panowie „high“ i to od samego początku, pan Kwaśniewski poprawia to nawet półlitrówką.

  Natemat procederu, jaki ci panowie uprawiali i uprawiają

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/05/gospodarska-wizyta-naszej-zlotej-pani/#comment-790926

 10. Tadeusz Białek said

  Brawo panie Matić

 11. Eeald said

  No temat dla Schetynowskiej kłamliwej narracji i honorze którego brak tej faszyzującej trupie.

Sorry, the comment form is closed at this time.