Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polityka dotarła nawet do urzędów pocztowych

Posted by Marucha w dniu 2018-11-07 (Środa)

Byłem na poczcie i stałem się świadkiem przykrego zdarzenia. Pewna pani chciała odebrać przesyłkę. Urzędnik odmówił jej wydania, ponieważ jakieś przepisy wymagają osobistego odbioru przez adresata. Pani (to chyba moja licealna koleżanka, choć nie mam pewności, ponieważ stała tyłem) powiedziała, że ta osoba jest chora i nie rusza się z łóżka.

Wymiana zdań zrobiła coraz szybsza, gwałtowniejsza i ostrzejsza. Skończyło się na tym, że pani wybiegła krzycząc, że Stalowa Wola robi coraz większym zadupiem, a wkurzony urzędnik, który ani trochę nie czuł się winny za nieżyciowe przepisy, krzyknął “a spier… do Tuska!”.

Piszę o tym, ponieważ ten incydent przypomina sytuację, o której ostatnio było głośno. Pewien radny sejmiku województwa podkarpackiego ma ponoć przygotowaną rezolucję o tym, żeby w województwie podkarpackim nie było edukacji seksualnej w szkołach, nauki o ideologii gender, zabijania nienarodzonych (dokładnie tak to nazywam) i dostępności do in vitro.

Bardzo obruszył się na to reżyser filmowy z Warszawy, który wprost wezwał do bojkotu województwa podkarpackiego przez niekupowanie wyrobów, które są tu produkowane.

Można się zastanawiać, który z obu panów palną większe głupstwo. Radny proponujący tak zwaną “strefę życia” jest oczywiście z PiS-u. Dlaczego zaproponował właśnie coś takiego? Czy są to największe problemy województwa? Dlaczego akurat ma się tym zajmować sejmik, a nie organizacje katolickie? Dlaczego województwo podkarpackie ma być “strefą życia”, a nie strefą wolną od korupcji, urzędniczego złodziejstwa, politycznej obłudy (z politykami PiS-u na czele).

Skoro tak temu radnemu zależy na wysokich standardach moralnych, to czego nie zaproponuje swoim koleżankom i kolegom, żeby przyjąć rezolucję o tym, że od dnia jej uchwalenia radni PiS w sejmiku nie będą kłamać. To wszystko według mnie jest zdecydowanie bardziej związane z pracą sejmiku.

Z drugiej strony wezwanie do bojkotowania towarów wyprodukowanych w wojewódzkie podkarpackim jest równie bezsensowne. Najlepiej to widać na przykładzie tego, co jest produkowane w Stalowej Woli. Kto niby miałby nie kupować uzbrojenia z Huty Stalowa Wola, a kto maszyn budowlanych produkowanych w chińskiej fabryce LiuGong. A może ten reżyser zaapeluje do władz Volkswagena, Mercedesa i kilku innych zachodnich koncernów samochodowych, żeby karząc nasze województwo jako ciemnogród , nie kupowali felg do samochodów, które produkują. Jak widać głupich nie sieją.

Można by machnąć na to ręką, ale takie idiotyczne traktowanie tej sprawy, zastępuje dyskusję o realnych problemach województwa i jednocześnie źle wróży pracy sejmiku w nowej kadencji. To tak, jak dzisiaj na poczcie. Ludzie skaczą sobie do oczu, choć to nie oni odpowiadają za powstawanie nieżyciowych realiów, które powodują konflikty.

Jeżeli chodzi o mnie, to będę na pewno głosował przeciw tej rezolucji, choć jeszcze w latach studenckich byłem mocno zaangażowany w obronę życia nienarodzonych, a dzisiaj jestem za in vitro. Jednak najbardziej jestem za tym, żeby sejmik zajął problemami, które bardziej dotykają jedno z najbiedniejszych i najsłabiej rozwijających się województw w Polsce.

A Państwo uważacie, że taka rezolucja powinna być dyskutowana w sejmiku?

Andrzej Szlęzak
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 14 to “Polityka dotarła nawet do urzędów pocztowych”

 1. Jaron said

  Ja tydzien temu chcialem w Zabrzu odebrac dowod osobisty mojego 1,5 rocznego syna. Wniosek zlozyla moja zona rok temu. Tego dnia jak bylem w urzedzie w Gliwicach dowiedzialem sie ze dowod moze odebrac jedno z rodzicow. W Zabrzu ku mojemu zdziwieniu okazalo sie, ze tylko wnioskodawca moze odebrac dowod i nic nie pomoglo tlumaczenie, ze w Gliwicach moze kazdy rodzic odebrac dowod i ze mieszkamy w Anglii etc. Na koncu sfrustrowany powiedzialem tylko niemilej urzedniczce, ze – „jestescie zajebisci”.

 2. Isreal said

  ad1
  to się babina pewnie załamała …..

 3. Tymek said

  Dzielenie Polaków i szczucie jednych na drugich, żeby chazarskim świniom lepiej się na pasożydowało.

 4. revers said

  Ale jakie zadupie pani/panie? w Reichu to samo nie odbierzesz przesylki poleconej bo np. dowod ,id karta nawet pselem stracil dzien wczesniej waznosc lub uszkodzil sie lamiac sie wczesniej w pol.

 5. Tymek said

  Polskie urzędy pocztowe zamieniają się w wydziały informacyjno-propagandowe żydo-banderowskiej dobrej zmiany. Półki uginają się od książek i wydawnictw pisowsko-ipnowskiej propagandy, tak że starsi ludzie nie mają już gdzie spocząć i wygodnie poczekać na swoją kolej w okienku, natomiast urzędniczki zamiast obsługiwać klientów zajęte są rozkładaniem ton makulatury w rodzaju Gazety Polskiej i innych pisowkich szczujni i szczekaczek. A gdy już biedny i schorowany emeryt doczeka się na obsługę, ceny usług pocztowych i comiesieczne opłaty (prąd, woda, itd.) czyszczą mu portfel do zera. Nie starczy nawet na bułkę. Tak żydo-banderowska sekta PiS gnoi Polskę i dobija Polaków. Po wyjściu z urzędu można się tylko powiesić. I o to im właśnie chodzi…

 6. Moher49 said

  Natomiast w Stalowej Woli pana Szlęzaka, trzeba pokazywać dowód osobisty w kasie Spółdzielni Mieszkaniowej. płacąc czynsz za mieszkanie

  Poczta polska wypuściła znaczek z gwiazdą Dawida na cześć państwa Izrael.

 7. NICK said

  Spokojnie i ze zrozumieniem poproszę popatrzeć na to:
  „Byłem na poczcie i stałem się świadkiem przykrego zdarzenia. Pewna pani chciała odebrać przesyłkę. Urzędnik odmówił jej wydania, ponieważ jakieś przepisy wymagają osobistego odbioru przez adresata. Pani (to chyba moja licealna koleżanka, choć nie mam pewności, ponieważ stała tyłem) powiedziała, że ta osoba jest chora i nie rusza się z łóżka.”

  P. Szlęzak źle zaczął a dalej już nieźle.

 8. Joannus said

  ”jeszcze w latach studenckich byłem mocno zaangażowany w obronę życia nienarodzonych, a dzisiaj jestem za in vitro.”

  Kolejny przebarwiony kameleon.

 9. NICK said

  Panie Janie.(8)
  NIE zauważyłem wcześniej.
  Dzięki.

  Mimetyzm.

 10. Boydar said

  Tu nic dziwne nie ma. Jak katolik czy chrześcijanin w szerszym aspekcie, nie może doczekać się potomka, to zastanawiając się dlaczego nie, w międzyczasie zanosi modlitwy, by dobry Bóg się ulitował i korzystając z boskiej kompetencji ingerencji w rozkład prawdopodobieństwa jednak dziecko dał. A taki żyd, czy inny protestant, to co on ma zrobić ? Do kogo modlić ? Przecież aż tak głupi przeważnie nie jest aby do rabina, nawet nieżywego, czy bandyty Mojżesza. No to uważa in vitro.

 11. NICK said

  Modlitwa jest pomocą.
  NIE sprawcą.
  Narodzin.

  Taki tam truizm.
  To był.

 12. Boydar said

  No przeca napisałem drukowanymi – „modlitwy, by dobry Bóg się ulitował”

 13. NICK said

  Ja tylko PODKREŚLIŁEM.

 14. Sebastian said

  No się slęzak wysypał. Koleżanki po tyłku nie poznał , ale za in vitro jest. rezolucja słuszna

Sorry, the comment form is closed at this time.