Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Twórca Amber Gold ma dostać od Polski odszkodowanie. Coś jednak w naszym kraju poszło nie tak…

Posted by Marucha w dniu 2018-11-07 (Środa)

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu proponuje, aby Polska wypłaciła Marcinowi P. – twórcy Amber Gold – finansowe zadośćuczynienie za to, że od ponad 6 lat siedzi w areszcie bez wyroku.

[Śmieszne jest używanie literki P w odniesieniu do osoby, o której cała Polska wie, że nosi nazwisko PLICHTA – admin]

Jeśli propozycja Trybunału zostanie zrealizowana i Marcin P. otrzyma od polskich podatników ekstra pieniądze, to powstaje pytanie – kto powinien zwrócić do budżetu te środki? Czy niewydolny wymiar sprawiedliwości – wszak przez 6 lat nie potrafi skazać człowieka za ewidentny szwindel? Czy może polscy ustawodawcy – wszak to oni uchwalili prawo, które spowalnia proces?

Sprawa Amber Gold śmierdzi na kilometr. Jak bowiem przez bite trzy lata (2009 – 2012) na rynku Polskim mogła sobie bez skrępowania działać piramida finansowa bez licencji KNF, która oszukała zwykłych ludzi na 850 mln zł?

Jak to możliwe, że Marcina P. podziwiali przedstawiciele ówczesnej władzy za „innowacyjność” podobną do „innowacyjności Lecha Wałęsy”?

Jak to możliwe, że syn Donalda Tuska pracował dla spółki kontrolowanej przez Marcina P.?

Tego wszystkiego z pewnością by nie było, gdyby Marcin P., czyli formalny mózg i pomysłodawca Amber Gold, został osadzony w więzieniu za któryś z jego wcześniejszych przekrętów. A było ich całkiem sporo. W 2005 r. skazany został za fałszowanie dokumentów. W 2008 r. skazany za przywłaszczenie 174 tys. zł (sprawa Multikasy). W 2007 i 2009 r. skazany za oszustwa bankowe (wyłudzenie kredytów na łączną kwotę ponad 140 tys.). Za każdym razem jednak sądy orzekały wobec niego grzywnę (x2) albo karę więzienia w zawieszeniu (x7). I to pomimo recydywy, czyli powrotu do popełniania przestępstw z tej samej kategorii!

Co sprawiło, że wymiar sprawiedliwości był dla Marcina P. tak łagodny? [No jak to co? Prośby ciotki? – admin]

Uwzględniając powyższe jeszcze bardziej szokujący może wydać się fakt, iż prawdopodobnie państwo polskie będzie musiało wypłacić Marcinowi P. finansowe zadośćuczynienie za to, że od ponad 6 lat siedzi w areszcie bez wyroku w związku z aferą Amber Gold (!). Takiego rozwiązania chce Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Sędziowie Trybunału uznali, że stosowanie tymczasowego aresztowania wobec byłego szefa Amber Gold jest przewlekłe i już nieuzasadnione. Marcin P. ma otrzymać 8 tys. euro (~34 tys. zł).

Jeśli ta wstępna propozycja zostanie przez państwo polskie odrzucona, to czeka nas proces przed Trybunałem w Strasburgu, w którym prawdopodobnie zostanie orzeczona konieczność wypłaty takiego (lub wyższego) zadośćuczynienia wobec Marcina P. Trudno bowiem będzie znaleźć argumenty uzasadniające ponad 6-letni areszt dla twórcy Amber Gold.

Jakbyśmy bowiem na tę sprawę nie spojrzeli, to długotrwałe areszty i przewlekłe postępowania sądowe nie są niczym dobrym. Świadczą raczej o słabości systemu prawnego danego państwa lub nieumiejętności jego sprawnego egzekwowania. Czy sprawie Amber Gold występuje jedno i drugie?

Źródło:
Marcin P był karany 9 razy, chcemy sprawdzić, dlaczego 7 x dostał karę w zawieszeniu i 2 x grzywny (twitter.com)
Polska zapłaci Marcinowi P. (Amber Gold) odszkodowanie? Trybunał Praw Człowieka: Zbyt długi i nieuzasadniony areszt (RadioGdansk.pl)

http://niewygodne.info.pl/

Komentarze 24 do “Twórca Amber Gold ma dostać od Polski odszkodowanie. Coś jednak w naszym kraju poszło nie tak…”

 1. Isreal said

  nie taka znowu plichta, choć plichta jak się patrzy ….

 2. Kar said

  ..ma pomyslnie dobre cv (cala lista wygibow)..calkiem niezly kandydat na stolec u gory..szczurze oczy osadzone blisko nosa i mala gemba swiadcza o duzej wiedzy robienia macy..

 3. revers said

  A Mateusz Piskorski moze nie mniej niz 3 lata gnic w anclu bez wyroku za nato i narodowosc, poglady.

 4. simar said

  //Marcin P., czyli formalny mózg i pomysłodawca Amber Gold//

  No właśnie. Ani Krauze nie był takim geniuszem, ani Solorz, ani Czarnecki ani Kulczyk, ani „artyści” z Art B czy inni „biznesmani”. Pan Plichta (to chyba już nie pierwsze jego nazwisko) też nie jest pomysłodawcą ani mózgiem Amber Gold. Sam by nie dał rady przekonać sędziów tyle razy do wydania wyroków w zawiasach 🙂

  Pan Plichta jest po prostu SŁUPEM.

  Solorz, Czarnecki, Krauze czy Kulczyk mogą pełnić jakieś bardziej aktywne role w biznesie, ale oni są właścicielami czegokolwiek raczej tylko formalnie. W rzeczywistości firmują oni pewne zorganizowane grupy przestępcze. Nie są tylko słupami, ale również grają taką rolę. Tak właśnie jest zorganizowana koszerna przedsiębiorczość zorganizowana (nomen omen).

 5. Dr Krajski w książce „Masoneria polska 2017: Wojna demonów” opisuje aferę Amber Gold. Sprawa jest powiązana z osobą żydowskiego oligarchy Ihora Kołomojskiego.

 6. Moher49 said

  Przyjdzie czas, że za takie przekręty będzie kara jak w Chinach. Wyprowadzą na stadion i kula w łeb. Komisja śledcza to cyrk i kpiny ze sprawiedliwości.

 7. Antymarxista said

  8000 Yeuro? To na piwo…. bzdety

 8. JADAM said

  6) W.Sz.P.
  69 latek , to już wiek raczej stateczny .
  ” Przyjdzie czas , że za takie ………”
  Młodszym , ale w takie życzenia dobre , lub wspaniałe ZWĄTPIŁEM .

  Proponuję porównać KODEKS HAMMURABIEGO , prawo Rzymskie – i talmud .
  Ta KOMISJA, i nie tylko ta , ale WSZYSTKIE , to talmudyczne
  DYSPUTY , KTO ?winny?
  🙂
  KTO UKARANY ???
  …….
  Odp. poprawna :
  Debile / półgłówki / niedorozwoje W . O R G A Ż M I E (intelektu)
  ……
  p.s.
  a to im idzie para z uszu
  🙂
  😉

 9. lopek said

  „Twórca Amber Gold ma dostać od Polski odszkodowanie. Coś jednak w naszym kraju poszło nie tak…”
  ========
  A jak!
  Wniosek?
  A mówią, że pupil Szatana humoru nie ma – kiedy tubylców upokarza. Kiedy tańczy na tupie Polski przy byle okazji.

 10. komentator said

  Prawdopodobnie mało kto się ze mną zgodzi, ale uważam, że Plichta ma prawo wnioskować o odszkodowanie. Oczywiście nie od jakiegoś kartelowego sądziku, tylko normalnie od polskiego sądu. I wypłacone z kieszeni ludzi prowadzących to „śledzwo”. Uważam, że siedzenie 6 lat bez wyroku, jest jakimś nieporozumieniem. W jaki tragicznym stanie jest nasze sądownictwo i wymiar sprawiedliwości, skoro zwykłego oszusta, nie jest w stanie skazać w ciągu SZEŚCIU LAT! Jak ludzie mają w tym kraju robić biznesy, skoro oszuści mogą liczyć na, noszącą znamiona prestępstwa, opieszałość.

  Zaznaczam jeszcze raz, że takie jest moje zdanie o całej procedurze, nie jest to kwestia tego, kto jest jej poddany. Tak samo przecież robią z Piskorskim. Uważam, że jemu tak samo należy się odszkodowanie. Sądownictwo w tym kraju jest po prostu patologiczne.

  ——
  Ja się akurat zgodzę. Z tym, że nie tyle odszkodowanie dla Plichty, ile raczej słone kary dla tego sądu. Imienne.
  Admin

 11. Plausi said

  Nazywamy to sprawną organizacją w państwie

  „Coś jednak w naszym kraju poszło nie tak…”, jak to co ? „od ponad 6 lat siedzi w areszcie bez wyroku”, w krajach, które na poważnie udają. że są praworządne, nie jest to możliwe. Ciekawe jakie to kregi zabały o to, aby nie dopuścić do postępwania przed sądem, nawet tak skorumpowanym gdańskim, czyżby nie byli pewni swoich wspólników z sądu ? W końcu tworzy administracja i organy ścigania z sądownictwem trzon sprawnie działający PPZ.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  Reżym w Polsce trzyma tak w areszcze Piskorskiego

  https://marucha.wordpress.com/2017/10/17/sprawa-mateusza-piskorskiego/

  i jakoś UE się o niego nie troszczy, no bo nie jest to żaden zwykły rabuś, jak widać ta demokracja troszczy się w pierwszym rzędzie o elementy przestępcze. Taka skromna uwaga przyszła nam przy okazji, skoro UE tak dalece wspiera przestępców

  https://marucha.wordpress.com/2018/10/27/wynaradawiac-mozna-ale-tylko-polakow/#comment-788756

  to pewnie nie bez przyczyny.

 12. Plausi said

  „Kariera Leppera” czyli umowa między bandytami

  była pewnie, „Ty, Marcin, my cię musimy torchę potrzymać, ale spróbój tylko pisnąć słówko, to znasz karierę Leppera”.

  Któż nie zna „karirery Leppera”, nikt nie chce zrobić takiej kariery.

  „Jak będziesz grzczny, to dostaniesz za odsiadkę odszkodowanie, EU ci to zapewni.”

 13. Piskorz said

  re 5 B. dobra uwaga…Należy przeczytać…dobrze to opisane. I tak zapewne było. jak pisze Krajski!

 14. AlexSailor said

  Coś mało tego odszkodowania wymyślił ten trybunał/
  Za pierwszy rok powinien być milion, za drugi dwa, za trzeci cztery, za czwarty osiem, za piąty szesnaście, a za szósty trzydzieści dwa miliony.
  Za siódmy ewentualnie sześćdziesiąt cztery.

  Tak, że powinien dostać za te sześć lat 63 miliony złotych.
  Poszkodowani mogliby się ewentualnie z nim sądzić, bo byłoby z czego ściągać, co byłoby jedyną korzyścią.

  To co się w Polsce dzieje z tymi aresztami, to jakiś horror.
  Przypomnę, że II Wojna Światowa trwała w Polsce mniej niż sześć lat, a w ZSRR nie całe cztery lata.

  Odpowiedzialni powinni gnić w więzieniu do końca życia.

  Każdego z as mogą wsadzić pod byle idiotycznym pozorem, jak choćby Piskorskiego czy Kluskę.
  I trzymać sześć lat w zamian za 38 tysięcy złotych odszkodowania.
  W ogóle jak możliwe jest przedłużenie aresztu bez aktu oskarżenia dłużej niż przez rok.
  Po roku, z braku aktu oskarżenia, zatrzymany aresztant powinien z mocy prawa wyjść na wolność i
  niezależnie od toczącego się postępowania mieć prawo wniesienia pozwu o odszkodowanie.

  W tym kontekście pytania zagranicznych sądów o praworządność w Polsce w związku z ekstradycjami
  nabierają nowego wymiaru.

 15. AlexSailor said

  @Komentator

  Nie skazać, tylko w ogóle przedstawić akt oskarżenia przed sądem.
  Do skazania od tego jeszcze długa droga, zwykle tak długa, jak śledztwo.
  I co?
  Nawet jak przedstawią akt oskarżenia, to następne sześć lat będzie siedział, aż go skażą?
  A jak go nie skażą, bo (teoretycznie) okaże się niewinny, to co.
  12 lat będzie siedział i dostanie za to 2 x 38 tys. odszkodowania?
  Te sądy unijne są tak durne, jak nasze, albo i bardziej.

 16. Plausi said

  „Słup” jako „twórca”

  Także ten tekst usiłuje nam wmówić, że Marcin P. to „twórca Amber Gold”. który pewnie był jakiś czas szczęśliwy, że przyznano mu rolę „słupa”, Na temat celowo błędnej semantyki pisaliśmy dopiero co.

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/07/polacy-w-niemczech-zamordowali-slynnego-muzyka-zabili-bo-ten-chcial-z-nimi-uprawiac-seks/#comment-791379

  Jak widać podmiana fałszywej semantyki jest nagminna. Oznacza to, że niezłą metodą sprawdzenia wiarygodności doniesienia jest sprawdzenie jego semantyki.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  Jak już pisliśmy, pierwszym polem wojny jest semantyka. Oddanie okupantowi panowania nad semantyką oznacza przegranie wojny i bezwolne podanie się okupacji, wiele wskazuje na to, że tak już jest.

  Przykro nam powtarzać to do znudzenia, ale brak wrażliwości na ten aspekt wojny czy okupacji i zrozumienia jest zastraszający.

 17. galaszek said

  Nuuuu a czegu od Polskie ten oszkodowanie?????…. Przecie on poszkodowanie …zn sze oszkodowanie to powinien DOSTAC od klientow jegu banku…uny to by mu nie zalowali?!……

 18. Lipski said

  Amber Gold to pralnia forsy dla mafii a Plichta tylko ich niewolnikiem.Harcerzem wykonującym rozkazy.

 19. Ron said

  Hm…gosciowi nalezy sie zywcem dozywocie a w chinach ktore.sa piekne 🙂 kara.smierci…
  No chyna ze wyda moshe mordehaja z mossadu, igora udacznika z ukrainy oraz dwoch pozostalych bylych oficerow wywiadu rfn i Polski ktorzy to wynajeli go jako tzw slupa aby zebrac dla PO kase na majdan zarzadzona.odgornie przez UE.kase w workach przewozono samolotami przez specjalnie stworzona do tego celu firme lotnicza ambersłup))))

 20. ibrahim ibn jakub said

  Niestety, tu się k…wa mać muszę zgodzić. Nie można siedzieć w pierdlu bez wyroku. Tak się robi tylko w zażydzonej matuszce ZSRR za najgłębszej stalinowskiej komuny.

 21. ibrahim ibn jakub said

  I jak najbardziej jestem za tym żeby panu P. wypłacić odszkodowanie, bo to nieludzkie traktowanie jest.

 22. ibrahim ibn jakub said

  Proponuję 20,- złotych.

 23. ibrahim ibn jakub said

  Licytujemy, który sąd da więcej?

 24. ech said

  Królestwo złodziei – Polin wkrótce będzie takich mistrzów Oszustw podawać w szkołach za wzór do naśladowania młodym adeptom obywatelskim w tym jakże specyficznym, bo europejskim judeo ustrojstwie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: