Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Nieukiem Polska stoi
  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  Yagiel o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Ukraińscy lekarze nie muszą zn…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Bilans wychodzi na zero

Posted by Marucha w dniu 2018-11-08 (Czwartek)

W niedzielę zakończyły się wybory samorządowe i wygląda na to, że w związku z tym przybył nowy wątek politycznej wojny, jaka przewala się przez nasz nieszczęśliwy kraj. Chodzi oczywiście o różnice zdań, co do tego, kto te wybory wygrał, a kto przegrał.

W telewizji rządowej wybory samorządowe wygrało Prawo i Sprawiedliwość, podczas gdy w telewizjach nierządnych – nie wygrało. Kto zatem wygrał, a kto nie wygrał? Pojawia się mnóstwo możliwości spośród których na czoło wybijają się dwie: albo wszyscy wygrali, albo wszyscy przegrali. Wybór którejś z możliwości zależy od tego, czy wybierający jest pesymistą, czy optymistą.

Jak wiadomo, pesymista mówi: już gorzej być nie może – podczas gdy optymista pogodnie stwierdza: może, może! Trzeba nam bowiem pamiętać, że pierwszą ofiarą każdej wojny jest prawda, zwłaszcza wojny politycznej, która przewala się przez nasz nieszczęśliwy kraj.

Czy z tą wojną ma jakiś związek gospodarska wizyta, jaką przed kilkoma dniami złożyła w Polsce Nasza Złota Pani z Berlina? Chyba tak, zwłaszcza, gdy pamiętamy, że poprzednia gospodarska wizyta miała miejsce 7 lutego ubiegłego roku. Kiedy okazało się, że przygotowywany w Warszawie Ciamajdan spalił na panewce, Nasza Złota Pani przyjechała, by rozejrzeć się w sytuacji i zastanowić się, co tu robić dalej. No i w niecały miesiąc później wszystkie organizacje broniące praw człowieka wystąpiły z apelem do Komisji Europejskiej, by zrobiła z Polską porządek, bo poziom ochrony praw człowieka w naszym kraju urąga wszelkim standardom.

Stojącym na czele Komisji Europejskiej niemieckim owczarkom nie trzeba było tego dwa razy powtarzać, więc polityczna wojna w Polsce zaczęła się odtąd toczyć nie tyle o demokrację, co o praworządność, a na pierwszą linię frontu, w charakterze mięsa armatniego, zostali rzuceni niezawiśli sędziowie.

Ostatnio Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu surowo przykazał Polsce, by sędziowie, którzy na podstawie nowych ustaw sądowych zostali przeniesieni w stan spoczynku, wrócili do pracy w Sądzie Najwyższym – no i wrócili. Nie tylko wrócili, ale w dodatku odmówili zwrócenia odpraw, jakie dostali w związku z przejściem w stan spoczynku. Jestem pewien, że kiedy ponownie będą udawali się w stan spoczynku, to poproszą o te odprawy i je dostaną, bo przecież ustawa stanowi, że sędziemu przenoszonemu w stan spoczynku odprawa należy się, jak psu buda.

Ciekawe, co Nasza Złota Pani postanowi tym razem – bo że coś postanowi, to rzecz pewna – tym bardziej, że wcale bym się nie zdziwił, gdyby tubylczym folksdojczom przekazała instrukcje, na jakim odcinku teraz atakować i jaką propagandę uprawiać.

Tymczasem wielkimi krokami zbliża się stuletnia rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie ona obchodzona z niebywałym przytupem, chociaż nie wszędzie, bo na przykład we Wrocławiu i Gdańsku marsze niepodległości zostały zakazane. Wydaje mi się, że Nasza Złota Pani może być z tego zadowolona, chociaż oczywiście na razie nie trzeba o tym głośno mówić, tylko w ukryciu zacierać ręce z radości, że sytuacja na odcinku odzyskania „ziem utraconych” rozwija się zgodnie z planem.

W Warszawie, gdzie do dzisiaj zakazu jeszcze nie było Marsz Niepodległości właśnie też został zakazany. Jak tak dalej pójdzie, to w Gdańsku i Wrocławiu już wkrótce będzie obchodzona rocznica urodzin Hitlera.

No, a w Warszawie co? Stanisław Cat-Mackiewicz nazywał Warszawę małym żydowskim miasteczkiem na niemieckim pograniczu, więc pewnie też jakiś patron się znajdzie. Policja poszła na zwolnienia lekarskie, więc pewnie już skądś się dowiedzieli, że mają zniknąć z ulic. Najwyraźniej szykuje się nowy Ciamajdan, bo kiedyż będzie lepszy moment na podporządkowanie Polski sąsiadom, jak nie w setną rocznicę odzyskania niepodległości?

Pani prezydent w ostatnim czasie przeżywała rozmaite zgryzoty, więc nic dziwnego, że skwapliwie skorzystała z okazji zademonstrowania gorliwości w nadziei, że Nasza Złota Pani ją zauważy i w razie czego wyciągnie z kłopotów Mocną Ręką tak, jak w swoim czasie wyciągnęła Donalda Tuska, a nawet zrobiła z niego przywódcę całej Europy.

A skoro już – poza tymi wyjątkami – setną rocznicę odzyskania niepodległości będziemy obchodzili z tak wielkim przytupem, to warto postawić pytanie, jak z tą niepodległością jest dzisiaj? Niepodległość oznacza, że państwo nie podlega żadnemu innemu państwu, tylko samo się rządzi, to znaczy – samo ustanawia własne prawa.

Postanowienie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości o „zawieszeniu” polskiej ustawy o Sądzie Najwyższym pokazuje, że przynajmniej w tym zakresie Polska podlega innemu państwu – bo Europejski Trybunał jest organem władzy sądowniczej państwa, które nazywa się Unią Europejską. Polska stała się częścią składową tej Unii Europejskiej w następstwie ratyfikacji traktatu akcesyjnego w roku 2004, za którą opowiedział się zarówno obóz płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm, jak i obóz zdrady i zaprzaństwa.

Podobnie obydwa obozy opowiedziały się za ratyfikacją traktatu lizbońskiego w roku 2009, w następstwie którego zdecydowana większość uchwalanego w Polsce prawa stanowią dyrektywy Komisji Europejskiej, które Umiłowani Przywódcy w Sejmie redagują własnymi słowami. Wygląda na to, że wprawdzie niepodległości jest coraz mniej, za to uroczystości niepodległościowych coraz więcej, więc można się pocieszać, że bilans wychodzi na zero.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarze 4 do “Bilans wychodzi na zero”

 1. Plausi said

  Wiadomo kto przegrał te wybory

  Jak zawsze ludność tego kraju.

  Lewandowski pisze o „tylu koszmarnych idiotach”, to nie są żadni idioci, których przerobiono na zhobies, gdyż nikt nie troszczy się o stan duchowy i wiedzę o wydarzeniach wśród młodzieży, no to łatwo jest ją zwieść przez różne nasłane męty społeczne.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  czy też mendia gówno-go nurtu.

  Poza tym trochę wstrzemięźliwości byłoby całkiem na miejscu, skoro 10 milionów Polaków dało się nabrać na plewy,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  to trzeba mieć nieco tolerancji dla tych, którzy może nie są aż tak oblatani w sprawach polityki.

 2. lopek said

  „Wygląda na to, że wprawdzie niepodległości jest coraz mniej, za to uroczystości niepodległościowych coraz więcej, więc można się pocieszać, że bilans wychodzi na zero.”
  =========
  Polski już nie będzie w ogóle – za to w mediach będzie się nieprzerwanie mówić coraz wiecej, że ona jest.

 3. piwowar said

  Depatrament Stanu USA ostrzegł przed marszem niepodległości. Wp.pl nie informuje kogo ostrzegł, ale domyśla się że na razie tych co podróżują do Polin. Doprawienie Polakom gęby terrorytsów to kolejny etap w drodze do demonizacji Polski i korekty historii – obarczenia winą za spowodowanie drugiej wojny. Ostatecznym celem jest nie wydarcie 447 miliardów gotówki, ale wymazanie z historii Polaków i polskości, a dalszej perspektywie eliminacja słowiańskiej rasy (to się nie uda z uwagi na logistykę.)

  Powyższa teza nie leży w zakresie profesji Piwowara, zatem nie jest traktowanie jej jako rodzaj wyrocznii nie jest wskazane.

 4. Birton said

  zamiast „Nasza Złota Pani” może po prostu „Angela z FKK”?
  https://facto24.de/tag/angela-merkel-nackt/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: