Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Popiera roszczenia amerykańskich Żydów. Teraz będzie szefem komisji spraw zagranicznych w Kongresie USA.

Posted by Marucha w dniu 2018-11-08 (Czwartek)

Kolejny powód, aby Polacy kochali USA i Trumpa – admin

W natłoku informacji z krajowego podwórka może umknąć nam ważna informacja zza oceanu. Otóż szefem komisji spraw zagranicznych w amerykańskim kongresie zostanie Eliot Engel – członek Partii Demokratycznej, którego dziadkowie żydowskiego pochodzenia wyemigrowali z Ukrainy.

Problem w tym, że Engel nigdy nie przepadał za Polską. Swego czasu był przeciwnikiem przyjęcia nas do NATO, a obecnie popiera roszczenia amerykańskich Żydów dotyczące mienia bezspadkowego pozostawionego w Polsce.

W USA dwa dni temu odbyły się wybory do Senatu i Izby Reprezentantów. W Senacie większość będą mieli republikanie. W Izbie Reprezentantów – demokraci. Tam też po raz 16-ty wybrany został Eliot Engel – reprezentant demokratów z okręgów nowojorskiego. Dlaczego warto zapamiętać to nazwisko?

Wyjaśnień w tej sprawie udzielił Tomasz Wróblewski – dziennikarz i publicysta, były redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska” (2001 – 2004, 2005 – 2006), „Dziennika Gazety Prawnej” (2010 – 2011), dziennika „Rzeczpospolita” (2011–2012) oraz tygodnika „Wprost” (2015 – 2016). Wczoraj na swoim twitterze opublikował następujący wpis:

„Zapamiętajcie to nazwisko. Eliot Engel będzie nowym szefem komisji spraw zagranicznych w amerykańskim Kongresie. Nie lubił nigdy Polski. Przeciwny przyjęciu nas do NATO, popiera roszczenia amerykańskich Żydów”.

Pobieżny research w sieci nie pozostawia wątpliwości – Eliot Engel może być dla Polski nie lada problemem, szczególnie w zakresie działalności World Jewish Restitution Organization (WJRO). Przypomnijmy, że ta organizacja forsuje pogląd, jakoby mienie bezspadkowe pozostawione przez ofiary Zagłady powinno należeć do nich (ewentualnie powinni oni otrzymać stosowne rekompensaty finansowe).

Pisałem już o tym kiedyś, ale nie zaszkodzi powtórzyć – w przypadku roszczeń amerykańskich Żydów gra toczy się o potencjalne wyłudzenie od Polski dziesiątek miliardów złotych, dlatego każde ciosy były, są i będą dozwolone. Nie mam wątpliwości, że Eliot Engel na stanowisku szefa komisji spraw zagranicznych w amerykańskim kongresie zrobi wiele, aby takie organizacje jak WJRO ostatecznie dopięły swego.

Źródło:
Tomasz Wróblewski (Twitter.com)
Eliot Engel’s Public Statements (Votesmart.org)

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 13 to “Popiera roszczenia amerykańskich Żydów. Teraz będzie szefem komisji spraw zagranicznych w Kongresie USA.”

 1. ibrahim ibn jakub said

  tępy chvj

 2. Roman K said

  Jak nazwac zatem Abu Ibrahim..tego hvja, ktorego dmucha- na kazdym kroku -ten tempyhvj????za jego wlasne pieniadze…???

 3. Anucha said

  „A po nocy przychodzi dzień” – śpiewał Cugowski z Budką Suflera
  Wchodzisz rano na gajówkę dostajesz obuchem w łeb i znowu widzisz gwiazdy.

 4. Dziadzius said

  Ciekawie jest na swiecie ze rzyd gdzie by nie byl to zawsze jest rzydem i szkot gdzieby nie byl zawsze jest szkotem i ukrainiec gdzie by nie byl zawsze jest ukraincem [ choc ukrainy nigdy nie bylo] a Polak jak ma okazje to NIGDY nie jest POlakiem.
  Tu na emigracji chcialbym miec $ za kazdego polaka co sie podaj szwabem czy ruskim czy inna poczwara. — a tu macie —-„”Eliot Engel – członek Partii Demokratycznej, którego dziadkowie żydowskiego pochodzenia wyemigrowali z Ukrainy.”” —po tylu latach on jest dalej i rzyd i ukrainiec —

 5. Ola z Podola said

  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2018/10/kontrola-gebokiego-panstwa-zbliza-sie.html

  W US jest wojna na ostro miedzy patriotami a cabal. A wy wszystko do jednego wora.

  ——
  E tam.
  Admin

 6. Albert Nowak said

 7. lopek said

  Czy ktoś myślał, że tam teraz pies będzie merdał swoim ogonem – a nie ogon nadal wywijał owym psem?
  Wniosek?
  Nie byłby ten pupil Szatana – to byłby inny pupil – i tyle.

 8. Joung said

  Dobry filmik Celne uwagi ten mlody czlowiek mowi.Wladza to ukryte ”’zydostwo ubrane w patriotyczne ”’frazesy”’
  NIE DAJMY SIE NABRAC TYM LACHUDROM Z MAGDALENKI.
  PIS,PO,SLD,NOWOCZESNA KUKIZY-15 JAKIES TAM I inne zydowskie barachlo.
  Ten gnoj rzadzi nami

 9. Marcin said

  Dziadkowie wyemigrowali z Polski. Wtedy żadnej Ukrainy nie było.

 10. Re: 8 Joung…
  Prosze wobec tego zapodac nazwiska choc DZIESIECIU, ktorzy powinni zarzadzac…
  ====================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 11. Antares said

  A czego tam po żydzie dobrego można się spodziewać jak nie kłamstw, oszczerstw, rabunku, nienawiści, jednym słowem wszystkiego najgorszego. I jeszcze w czasie ostatniej wojny tyle idiotów ratowało im życie – często za cenę swojego i najbliższych, i na dodatek przedstawia się ich jako bohaterów.

 12. Osobisty doradca prezydenta Trumpa JEST ortodoksyjnym zydem i ma bardzo bliskie powiazania z Likud Party w Izraelu.
  Trump sam sobie wybral swojego ziecia na osobistego doradce.

  Referencje sa juz niepotrzebne.

 13. https://marucha.wordpress.com/2018/11/08/wolne-tematy-75-2018/ – Ad. 143: Salcie said –
  2018-11-11 (Niedziela) @ 00:51:44
  Tak, tak, choć trudno w to uwierzyć – BILIONOWE DŁUGI ŻYDÓW WOBEC POLSKI.

  Doktor Szwagrzyk PŁAKAŁ, że po Powstaniu Niemcy spalili ZŁOŚLIWIE Skomasowane Archiwum Skarbowe.
  Według mnie nie była to Złośliwość tylko POLITYKA, gdyż tam była DOKUMENTACJA Długów Żydowskich. Powiedziałem mu, że Regesty ŚLEDZTWA króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w TEJ SPRAWIE powinny być w Tajnym Archiwum Watykańskim oraz Królewskim Archiwum Drezdeńskim.
  Doktor Szwagrzyk został ZAMORDOWANY przez jaruzelistów, prawdopodobnie za Drążenie tej sprawy.
  Wniosłem do jego badań istotny wkład. Wykazałem mu, że bite w Kruszu-Freibergu tzw. SACHSENFENIGI to Krzyżówki Wendyjskie króla Bolesława II Śmiałego. Skontrował to, że na Typie VI jest napis HENRICUS, albo Pana Menniczego, albo cesarza Henryka IV. Odpowiedziałem że prawdopodobnie Cesarza, w związku ze zhołdowaniem przez niego Miśni po DEZERCJI rycerzy wielkopolskich z Kazachstanu w r. 1067 ??? W r. 1071 Bolesław II Miśnię odbił dał ją Księżnej Ołomunieckiej a sam wyprawił się do SUTIESKI-Dubrownika, żeby wypędzić Niemców z Kosowa, gdzie były Największe wówczas złoża srebra.

Sorry, the comment form is closed at this time.