Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polskie rozbite lustro

Posted by Marucha w dniu 2018-11-09 (Piątek)

Tak jak Kurski przegiął na antenie TVP w tępej propagandzie sukcesu PiS-u oraz dyskredytacji przeciwników politycznych, dając opozycji wiatr w żagle, tak decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz, zakazująca Marszu Niepodległości w Warszawie, jest dokładnie odwrotną stroną tego samego medalu.

Wychodzi na to, że 100-lecie niepodległości Polski obchodzić będziemy przy nieustannie trwającym wyciu, politycznym – a kto wie czy nie rzeczywistym – mordobiciu, złorzeczeniach i zawodach w pluciu na siebie.

Zbliża się jedna wielka kompromitacja, w której nie skompromitują nas Ruski, Żydzi ani żadni cykliści. Skompromitujemy się my sami, jako Polacy, jako naród. [Bośmy dopuścili do władzy takie kurwy, jak Duda, Moravietzky czy Gronkiewicz-Waltz – admin]

Jesteśmy jak zbite lustro, w którego okruchach próżno dostrzec jakiekolwiek spoiwo, które pozwoliłoby optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Mądrzejsi – ale czy aby na pewno – o sto lat doświadczeń, jakże bolesnych, trwamy w chocholim tańcu, w którym wroga zewnętrznego zamieniliśmy sobie na znacznie bardziej toksycznego – wewnętrznego.

Ukojeni spokojem na granicach, oddajemy się wojnie polsko-polskiej, w której nie obowiązują żadne zasady, w której od dawna nie bierze się jeńców. Tych eksterminuje się na miejscu. Wprawdzie tylko politycznie, ale na tyle brutalnie, że degradujemy w sobie ten szczególny rodzaj wrażliwości społecznej, który stanowi o sile i trwałości społecznego kapitału.

Wchodzimy w czas świętych dla narodu uroczystości, o których marzyły pokolenia Polaków – pokolenia targane wywózkami, konfiskatami i anihilowane przez zaborców – poróżnieni jak nigdy dotąd. Poróżnieni w wolnej, bądź co bądź, Polsce, w której wszystko dzisiaj praktycznie możemy [wszystko… na co pozwoli Jon Daniels i Georgette Mossbacher – admin]. Możemy się także skompromitować. Przed sobą i całym światem. I to właśnie czynimy.

Pardon, to wy czynicie. Wy, którzy dzierżycie władzę, albo do tej władzy zmierzacie. Wy, którzy ze szczucia na siebie uczyniliście sens swojego politycznego istnienia.

Wy, którym należałoby po prostu, tak po ludzku, dać w mordę, żebyście się wreszcie od tej Polski odp… Sorry, ale musiałem.

Maciej Eckardt
http://mysl-polska.pl

Coraz więcej znanych publicystów nie może się powstrzymać przed tzw. dosadnymi wyrażeniami opisując polską rzeczywistość. Więc się odp… od gajowego.
Admin

Komentarzy 15 to “Polskie rozbite lustro”

 1. adsenior said

  Panie Macieju, to nie jest wojna polsko-polska, to jest wojna polsko-z wygnańcami z całej Europy, których wpuściliśmy do naszego domu POLSKI. Ci wygnańcy, na tyle się rozpanoszyli, że chcą w miejsce Polski, stworzyć POLIN!!

 2. CzesiekN said

  „Dosadne wyrazenia” nie zmiena rzeczywistosci, a tylko poglebiaja skundlenie i poziom chamstwa.
  Opinie autora o „wolnej Polsce” swiadcza ze fakty rzeczywistosci jeszcze do niego nie dotarly.
  Wystarczy znac odpowiedz Katarzyny Wielkiej dlaczego nie lubila Polakow. Czy cos sie od tego czasu zmienilo?

  ——
  Ą, ę… bułkę przez bibułkę…
  Admin

 3. gość said

  Romaszewska chwali decyzję Gronkiewicz-Waltz. „Szaleństwo, którego należało zakazać”

  Uważam, że to było słuszne – w ten sposób doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy oceniła decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazaniu organizacji Marszu Niepodległości.

  https://dorzeczy.pl/kraj/83235/Romaszewska-chwali-decyzje-Gronkiewicz-Waltz-Szalenstwo-ktorego-nalezalo-zakazac.html

  ———
  Stara gudłajska prukwa.
  Admin

 4. Siekiera_Motyka said

  Romaszewska 😦

  „Działalność do 1989
  W październiku 1956, w czasie zjazdu założycielskiego marksistowskiego Rewolucyjnego Związku Młodzieży, poznała swego przyszłego męża Zbigniewa Romaszewskiego[3], z którym związek małżeński zawarła w 1960. „

 5. gość said

  Romaszewscy

  Sąd przyznał Romaszewskiemu 240 tys. złotych. Wcześniej 25 tys. zł odszkodowania za rok więzienia dostała żona senatora Zofia, z którą wspólnie prowadzili Radio Solidarność i wspólnie zostali skazani.

  -Świństwo, wstyd i hańba – denerwuje się Jerzy Borowczak, działacz Wolnych Związków Zawodowych i Solidarności, internowany w stanie wojennym – Do głowy by mi nie przyszło, że ktoś taki może targać Rzeczpospolitą po sądach.

  https://www.newsweek.pl/polska/rachunek-za-cierpienie/yb40ht4

 6. JADAM said

  R E L A X
  relaks – odrobinka spokoju –
  – nie daj się NORMALNY POLAKU p o d p u ś c i ć .
  ……..
  Moje ŚWIĘTO BĘDZIE DOPIERO 28 CZERWCA 2019 r. –
  jak był podpisywany Traktat Wersalski .
  Traktat podpisywany w imieniu POLSKI – przez ROMANA
  DMOWSKIEGO , i Ministra Spraw Zagranicznych IGNACEGO
  JANA PADEREWSKIEGO –
  .— mających za swoimi ‚plecami’ ARMIĘ HALLERA …
  ….
  A co z ziukiem (Q R -A WASZA M-Ć ZAS…A ) – złodziejem,
  socjalistą , przechsztą , – CO JEBNĄŁ PAPIERAMI
  ówczesnemu premierowi – i nACZELNIK Z O S T A Ł
  O D J E CH A N Y – NA POŁUDNIE – W góry .
  …………
  N I E piłsudz(? -c-? ) (?-tz-?) -ki –
  . a nasza (jak i wszystkich katoli) matka (MAMA)
  M A R I A ( Matka J. Ch. – ………….)
  Wygrała tą bitwę
  Pomogli JEJ i naszym DZIADKOM moi NAJLEPSI PRZYJACIELE – WĘGRZY .
  ………..
  P.S.

  co Polacy / polactwo – i w czym
  POMOGLI WĘGROM ???
  { CHOCIAŻBY ZA KSIĘCIA SIEDMIOGRODU –
  – S T E F A N A .B A T O R E G O }

 7. simar said

  @ Gość – żyd na wszystkim potrafi zarobić. Pewnie wtedy dostawał kokosy z CIA (cholera wie, bo oni siebie też okradali) a teraz od nas.

  @ Admin – to nazwisko chyba brzmi „Morawitzky”, przynajmniej tak mówi niemiecka Wikipedia: https://de.wikipedia.org/wiki/Morawitzky_(Adelsgeschlecht)

  Pytanie, skąd pan Kornel i pan Mateusz mają to nazwisko? Czyżby casus Bronsteina/Trockiego, co to był Bronsteinem, zabił Trockich i przejął nazwisko? A może to rodzina Morawitzky któregoś razu, w ramach podreperowania finansów, wydała zbankrutowanego młodzieniaszka za posag żydowskiej panny? Warto to wyjaśnić.

  ——
  Myśli Pan, że Mateusz M. to z tej szlachetnej rodziny pochodzi? Ja mam wątpliwości.
  Admin

 8. lopek said

  A co? Nie może iść w jednym Marszu córka śp. Jolanty Brzeskiej z tymi – co to jej mamę żywcem spalili – lub w najlepszym wypadku – z tymi co zlecili morderstwo jej mamy?
  A co? Nie mogą iść w jednym marszu okradani i ci co ich okradają?
  Wniosek?
  Niestety – maszerowanie razem w polskiej rzeczywistości – jest możliwe ale tylko do Piekła.

 9. JADAM said

  Ad 8) KOLEGO LOPEK
  ……..
  Jesteś pojebany jak ja
  🙂
  😦
  ………….
  ???
  uważaj CHŁOPIE , bo ustawy z…
  i nas sięgną

 10. osoba prywatna said

 11. Piskorz said

  re 8″córka śp. Jolanty Brzeskiej z tymi”…przy tym nazwisku należy powiedzieć i to, że ONA NIE BYŁA JEDYNĄ OFIARĄ..Oficer-laborant z komendy na ul Malczewskiego…popełnił tzw. samobójstwo w związku z tą sprawą..podobno na odzieży zamordowanej odkrył coś , co mogło naprowadzić na trop morderców.. I KOMUŚ BYŁO TO NIE NA RĘKĘ..ps polecam książkę Ciszewskiego i Nowaka ” WSZYSTKICH NAS NIE SPALICIE”, gdzie autorzy opisują sprawę J. Brzeskiej oraz działalność tzw. czyścicieli kamienic w stolicy, Poznaniu i Krakowie. Książka napisana ze znawstwem tematu i dokładnie go omawiająca..Warta przeczytania jak najbardziej, wyd TRZECIA STRONA, polecam…

 12. Polski punkt widzenia said

  Gwoli przypomnienia – red. M. Eckardt (50 lat) był wicemarszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego (nota bene został nim w 2006 roku z rekomendacji PIS – partii potocznie zwanej Partią Interesów Syjonistycznych), a obecnie jest prezesem stowarzyszenia Endecja (zakładanego m.in. przez żyda R. Ziemkiewicza – żydzi, strojąc się w szatki „polskich patriotów”, zawłaszczyli także i ten nurt polskiej myśli politycznej Romana Dmowskiego).

  Życiorys red. Eckardta,jest wielce wymowny (i w żydopedii, co charakterystyczne, zaczyna się od ukończenia studiów) – a studiował (lekki kierunek, nie wymagający bynajmniej trudu intelektualnego) administrację samorządową w WSP w Bydgoszczy a następnie, co ciekawe, podjął studia podyplomowe z zakresu przywództwa i negocjacji w AON w Warszawie (sic!).

  Do polityki wszedł już w wieku 23 lat – wielokrotnie, choć bez powodzenia, kandydował do Sejmu: w 1991 roku z listy Stronnictwa Narodowego, w 1993 roku z listy Koalicji dla Rzeczypospolitej, w latach 2001 i 2005 z listy LPR oraz w 2007 roku z listy PIS (jako kandydat Ruchu Ludowo-Narodowego). Red. Eckardt chętnie przyjmował stanowiska z politycznego nadania – był wicedyrektorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie (z nadania LPR) i wszedł do zarządu województwa kujawsko-pomorskiego (z nadania PIS).

  Jak pisały media internetowe – red Eckardt od lat znajdował się wśród ulubionych samorządowców samego ojca Rydzyka z Radia Maryja ! :-)))

  Jednym słowem – red. Eckardt, autor publikacji, niewątpliwie zna „polską politykę” od kulis.
  A zatem pisanie przez niego o „wojnie polsko-polskiej” jest zwykłym duraczeniem (mówiąc Michalkiewiczem) – czyli ogłupianiem ludzi, a potocznie „robieniem im wody z mózgu”!!!

  Jeśli już, to mamy lichy teatrzyk żydowsko-żydowski – czyli wzajemne, udawane, hałaśliwe „szczucie na siebie”, świadomie odgrywane przez żydów z antypolskich partii PIS i PO, Nowoczesna, KOD etc., na użytek rodowitych Polaków. A co do „kompromitacji” – biorą w niej udział: polskojęzyczny rząd żydowski, prezydent Warszawy żydówka H. Gronkiewicz-Waltz (Hajka Grundman) i inni żydzi… wobec powyższego, niech red. Eckardt „nie struga wariata”.

 13. Polski punkt widzenia said

  (12) oczywiście, przepraszam za literówki – „Życiorys red. Eckardta jest wielce wymowny…”, „Jak pisały media internetowe – red. Eckardt…”.

  (2) CzesiekN

  Zgadzam się z pańską opinią… zwłaszcza w kwestii „dosadnych wyrażeń”.

  „Poróżnieni w wolnej, bądź co bądź, Polsce…” – to kolejny przykład duraczenia red. Eckardta,
  Akurat autor tekstu dobrze zna polityczną rzeczywistość – zrobił dość szybką (z uwagi na wiek, jak i na tak mizerne wykształcenie) „karierę” zawodową i polityczną, niewątpliwie korzystał przy tym z poparcia przez „swoich”. :-)))

 14. Yah said

  A polactwo jest tak głupie, że teatrzyk ( tak teatrzyk, a nie przedstawienie) odgrywane przez objazdowa trupę komediantów bierze za patriotyzm i obronę wartości narodowych. Komedianci nawet specjalnie nie muszą się wysilać odgrywając role Polaków by polactwo się nabrało.

 15. Marucha said

  Re 12:
  Powiem Panu, że i gajowy nie jest bez skazy.
  Jako młody człowiek brał ze dwa-trzy razy udział w komunistycznym pochodzie na Pierwszego Maja. Dobrowolnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.