Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
  CBA o Wolne tematy (82 – …
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Lily o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Czarnecki zadał najboleśniejszy cios „dobrej zmianie”. Odwet władzy może rozwalić cały system bankowy.

Posted by Marucha w dniu 2018-11-14 (Środa)

Ani kompromitacja z ustawą o IPN, ani rozdawanie na lewo i prawo nagród w rządzie, ani jakiekolwiek działania ze strony opozycji nie przyczyniły się do dymisji żadnego ministra czy wysokiego urzędnika „dobrej zmiany”.

Do pierwszej dymisji przyczynił się dopiero Leszek Czarnecki. Jak do tej pory to najboleśniejszy cios zadany ekipie PiS przez kogokolwiek po wyborczym zwycięstwie 2015 roku. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że „odwet” na Czarneckim przeprowadzony w sposób totalny może rozchwiać cały polski system bankowy. [A to jest taki? Gdzie? – admin]

Tonący brzytwy się chwyta. Tak można opisać zachowanie Leszka Czarneckiego, właściciela GetinNoble Banku oraz Idea Banku, który postanowił ujawnić stenogram z rozmowy z przewodniczącym KNF Markiem Chrzanowskim. Warto zauważyć, że nad biznesami Czarneckiego od dłuższego czasu zbierają się czarne chmury. Jego GetinNoble Bank w 2017 roku zaliczył 0,5 mld zł straty a wycena akcji tej spółki spadła w ciągu ostatniego roku z poziomu 1,40 zł do 0,51 zł. Podobne ma się wycena Idea Banku – w ciągu roku cena 1 akcji tej spółki spadła z okolic 20,00 zł do zaledwie 2,81 zł.

Jeśli do tego doliczymy fakt, iż w parlamencie procedowany jest obecnie projekt ustawy o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (BFG), systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji, który ułatwi instytucjom państwowym dokonywania restrukturyzacji niewypłacalnych banków prywatnych (a tutaj mówi się coraz głośniej o biznesach Czarneckiego), to ruch z ujawnieniem kompromitującego stenogramu rozmowy z przewodniczącym KNF wydaje się być zrozumiały.

Co istotne – jak do tej pory to najboleśniejszy cios zadany ekipie PiS przez kogokolwiek po wyborczym zwycięstwie 2015 roku. Wszak do dymisji żadnego ministra czy wysokiego urzędnika „dobrej zmiany” nie przyczyniły się ani działania opozycji, ani kompromitacja z ustawą o IPN, ani rozdawanie na lewo i prawo nagród w rządzie. Zrobił to dopiero Czarnecki ze swoim dyktafonem.

Co zrobi władza? Los Czarneckiego wydaje się już być przesądzony. Wczoraj wieczorem KNF wpisała na listę ostrzeżeń publicznych… Idea Bank! Wpis ten ma związek z podejrzeniami dotyczącymi złamania prawa w obszarze oferowania instrumentów finansowych i doradztwa. Bank Czarneckiego miał oferować swoim klientom sprzedaż instrumentów finansowych oraz prowadzić usługi doradztwa inwestycyjnego, do czego nie był uprawniony.

Jeśli jednak władze zdecydują się na wariant „totalny” i za pośrednictwem swoich mediów przeprowadzą zorganizowaną nagonkę na biznesy Czarneckiego, to w krótkim okresie czasu może wystąpić efekt „runu na bank”. Klienci Idea Banku oraz GentinNoble Banku zaczną masowo wycofywać swoje depozyty z tych instytucji. Banki Czarneckiego mogą przez to utracić płynność i stać się niewypłacalne.

W skrajnym scenariuszu do gry będzie musiał przystąpić Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który gwarantuje wszystkie depozyty w Polsce do kwoty 100 tys. euro. Problem w tym, że saldo depozytów samego GetinNoble Banku wynosiło na koniec I kwartału tego roku 48,6 mld złotych, czyli kwotę wielokrotnie przewyższającą saldo Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

W ten oto sposób rozwalono by cały system bankowy w Polsce, co nie pozostałoby bez wpływu na gospodarkę. Władza powinna mieć to na względzie przy planowaniu działań odwetowych wobec Czarneckiego.

Źródło:
Idea Bank trafił na listę ostrzeżeń KNF (Bankier.pl)
Rząd przyjął projekt ustawy o BFG i przymusowej restrukturyzacji (GazetaPrawna.pl)

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 16 do “Czarnecki zadał najboleśniejszy cios „dobrej zmianie”. Odwet władzy może rozwalić cały system bankowy.”

 1. Tymek said

  Każdy cios w żydo-banderowską dobrą zmianę, to krok Polski na drodze do wykopania chazarszczyzny i odzyskania niepodległości.

 2. Konkretny said

  Czarnecki – oczywiście nie chodzi tutaj o znerwicowanego Leszka, tylko gang finansowy, którego widzialną emanacją, słupem, jest nerwowy Leszek Czarnecki.

  „Czarnecki” to doskonały przykład patologii 3RP. W PRLu nie było takiego słowa, ale Czarnecki to „leasing”.

  Normalnie jak firma kupi samochód, to może go zamortyzować w 5 lat. Ale jak zawsze umowę ze specjalnym gangiem, firmą leasingową, to może samochód zamortyzować w przeciągu 2 lat.

  To właśnie grupa, której słupem stał się Leszek Czarnecki, zmieniła prawo podatkowe (rozporządzenie MF) i założyła ogólnokrajową firmę leasingową (Europejski Fundusz Leasingowy) która dostarczała atrakcyjną usługę: amortyzacja samochodu osobowego w dwa lata. Samochód to oczywiście tylko przykład.

  „Czarnecki” sprzedał EFL „Francuzom” i wtedy przeszedł do bankowości. W każdym razie to jest patologia jak Krauze, Solorz, etc. O ile kapitalizm może być „normalny”.

 3. Siekiera_Motyka said

  Rok temu tak ogólnie komentowano na temat tego „ogarniętego” inwestora,

  „Gość jest mega ogarnięty, wszystko robi w najlepszym momencie : firmę leasingową, bank itd. Na SkyTower trochę go poturbował kryzys 2009, ale jak widać odrobił z nawiązką. A teraz spier_la w najlepszym momencie, zanim wszystko ye_bnie w konsekwencji „dobrej zmiany”.”

  Lesio miał pomysły jak strugać ludzi na giełdzie. Udało się.

  „GetBack – podstawowe informacje

  10 maja 2018 ­otwarcie przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu Wydział VIII Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych wobec GetBack S.A. przyspieszonego postępowania układowego w ramach procesu wszczęcia restrukturyzacji GetBack S.A. na podstawie ustawy Prawo restrukturyzacyjne.

  GetBack S.A. jest jedną z polskich spółek zarządzającą wierzytelnościami. Powstała w 2012 r., a od 2014 r. jest również obecna na rynku wierzytelności w Rumunii (za pośrednictwem spółki GetBack Recovery SRL) i od 2017 r. na rynku bułgarskim (za pośrednictwem spółki GetBack Recovery Bulgaria EOOD) i hiszpańskim.

  GetBack S.A. zarządza portfelami wierzytelności ulokowanymi we własnych oraz w zewnętrznych funduszach sekurytyzacyjnych zarządzanych przez towarzystwa funduszy inwestycyjnych na podstawie zezwolenia na zarządzanie sekurytyzowanymi wierzytelnościami uzyskanego w dniu 24 września 2012 r.

  Model biznesowy Grupy Kapitałowej GetBack oparty jest na następujących filarach: zarządzanie portfelami inwestycyjnymi obejmującymi sekurytyzowane wierzytelności własnych i zewnętrznych funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczenie usług związanych z dochodzeniem wierzytelności na zlecenie w imieniu innych podmiotów.

  W lipcu 2017 r. akcje GetBack S.A. zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w ramach przeprowadzonej pierwszej oferty publicznej akcji.

 4. Plausi said

  Mity wyborcze

  oto jeden z nich „wyborczym zwycięstwie 2015 roku” tzw. PiSu.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  nazwijmy tę chucpę: demokratyczny zamordyzm.

  Wybory umożliwiają grupie przestępczej, której przyznano tzw. „zwycięstwo” wyborcze eksploatować i okradać CAŁE społeczeństwo, nie tylko tych, którzy oddali na nich głosy, przez okres całej kadencji, z reguły 4 lat.

 5. JADAM said

  Nie udało się PO DOBROCI ,
  to będzie PO ZŁOŚCI .
  ……………
  nie chcieliśta P O S P Ó L S T W O ojro po dobroci , to
  będzieta miały po {EKONOMII – PADACE tzw. złp }
  „””””” normalności „”””””””””””””
  MONETĘ D O B R Ą

  -)
  -(

 6. jazmig said

  Pisowskie trolle zaczęły tutaj ujadać. Ja się nie dziwię Czarneckiemu, że uruchomił tę drakę, skoro mu PiS chciał ukraść banki. On na pewno ma gdzieś ulokowane kilkanaście melonów USD, żeby mieć z czego żyć, ale przy okazji dał solidnego kopa pisowskim złodziejom.

 7. Peryskop said

  Re 3

  Podkreślić należy, że Getback – spółka stworzona przez Leszka Cz. TW Ernest, była sprytnym narzędziem do pozbywania się niedobrych (nieściągalnych) długów, które kupowali pazerni i naiwni „inwestorzy”.

  Cała operacja – od EFL poczynając – to sprytne sposoby prywatyzowania zysków przy uspołecznianiu strat.

  Jaki był w tym procederze faktyczny udział „dobrej zmiany” to ukażą przyszłe wydarzenia.

  Jak na razie ciekawym wątkiem jest areszt 16.06.2018 kumpla Konrada Kąkolewskiego – Pawła Bohdana Bramsona, z Bramson Arms, którego brat Piotr B. pozostaje w bliskich relacjach z rabinem Szudrichem.

  Afera bardziej Getback niż KNF to tylko pozornie problem lokalnego grajdoła, bo na giełdach fortuny potracili ostatnio Bezos, Gates, Musk i inne krezusy wystrugane z bambusa. Właśnie trwa wyłączanie Iranu z systemu SWIFT, co przyspieszy de-dolaryzację świata…

  Więc nic dziwnego, że Lagarde dopuszcza myśl, żeby banki centralne przeszły na virtualne bitcoins, dla zmyły nazywane dyplomatycznie „digital currency” 🙂

  News Business Business selected Market Data Global Trade Companies Entrepreneurship

  IMF’s Lagarde says central banks could issue digital money
  14 November 2018
  comments112

  International Monetary Fund head Christine Lagarde said central banks around the world should consider issuing digital currency.
  Speaking in Singapore, Ms Lagarde said this could make digital currency transactions safer.
  Non-cash payments have increased over the years, raising challenges for governments and central banks.
  Regulators have voiced concerns with digital currencies and called for greater oversight.
  „I believe we should consider the possibility to issue digital currency,” Ms Lagarde said in a speech at a conference in Singapore. „There may be a role for the state to supply money to the digital economy.”
  „The advantage is clear. Your payment would be immediate, safe, cheap and potentially
  semi-anonymous… And central banks would retain a sure footing in payments.”
  Ms Lagarde said central banks in Canada, China, Sweden and Uruguay were all „seriously considering” digital currency proposals.
  A virtual currency issued by a central bank would be a liability of the state – as cash is – not of a private firm.
  This would help consumers by making transactions safer and more common, and as a result cheaper.
  „The more people you serve, the cheaper and more useful the service,” Ms Lagarde said.
  „Private firms may under-invest in security to the extent they do not measure the full cost to society of a payment failure.”
  She added that while the case for digital currency „is not universal” it should be investigated „seriously, carefully and creatively”.
  Although the technology underlying digital assets has been praised for speeding up financial transactions and reducing costs, the anonymity behind cryptocurrency trading has prompted concern among regulators.
  Ms Lagarde previously said the anonymity of currencies such as Bitcoin means they are used by criminals and terrorists.
  Bank of England Governor Mark Carney has also said cryptocurrencies such as Bitcoin should be regulated to crack down on illegal activities and protect the financial system.

  https://www.bbc.com/news/business-46203869

  Alibaba grasuje w okolicy i tylko patrzyć jak 60% firm w Europie padnie
  https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-alibaba-wlasciciel-aliexpress-otworzy-w-belgii-swoje-centrum,nId,2659861

  Ciekawe czy w bitcoinach ktoś przyjmie płatność za pompkę do cieknącego Dreamlinera LOT w Pekinie ?
  https://r-scale-fe.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p113/i/f45a1078feb35de77d26b3f7a52ef502/74b0542f-b7e3-4252-86ae-41c88851ed3c.jpeg?type=1&srcmode=4&srcx=0%2F1&srcy=0%2F1&srcw=880&srch=450&dstw=880&dsth=450&quality=85

  https://kontakt24.tvn24.pl/usterka-uziemila-dreamlinera-w-pekinie,278786.html
  https://businessinsider.com.pl/firmy/zarzadzanie/pracownik-lot-zbieral-pieniadze-na-naprawe-usterki-wsrod-pasazerow/g2j5q4p
  https://www.newsweek.pl/swiat/spoleczenstwo/pracownik-lot-pozyczal-od-pasazerow-pieniadze-na-czesci-do-dreamlinera-nowe-fakty/82kddsy

 8. Kojak said

  Caly czas mowie ze to sa zydowscy syjonistyczni hitlerowcy ! Ich jakiekolwiek zasady nie obowiqazuja tak jak w III Rzeszy Adolfa Hitlera ! Tyko obalenie wladzy pisowskich bandytow moze cokolwiek zmienic ! Bandziory z PPYYYSSS mowia ze oni wygrali wybory i moga stosowac wszelkie kryminalne ustawy bo im wolno i juz ! Taka jawnie i ostentacyjnie kryminalna ustawa jest ustawa antyterrostyczna Tam pisowscy bandyci zapewnili sobie stosowanie wszelkich przestepstw kryminanych w majstacie tzw prawa ! Moga nawet zastrzelic dowolnego czlowieka bez ostrzezenia jesli pisowskiemu bydlakowi bedzie sie wydawalo ze to terrorysta ! Pisowski bydlak tajniak wyjmuje bron strzela i czlowiek zabity w majestacie prawa pisowskich zbrodniarzy ! Takich ustwa to nawet Adolf Hitler nie uchawlal jak pisowskie bydlaki ! Tak ze kanalie pisowskie sa zdolne juz absolutnie do wszystkiego !

 9. Rokitnik said

  Panie Kojak. Skad ta nienawisc do PIS-u, graniczaca z obledem? Czy Lechu lub Jarek aby nie potraktowali kogos zbyt nonszalancko w najblizszej p.Rodzinie? Bo ja rozumiem, ze mozna kogos NIE lubic, NIE zgadzac sie z jego dzialaniem, ale zeby na kazdym kroku mowic o bandytach z PYSSSSSS?
  Wypalisz sie czlowieku, wiecej luzu bo byc moze bedziesz bardziej potrzebny Polsce jako osobnik spokojny jak, wkurwiony?? Serdecznie pozdrawiam

 10. irtur said

  Potrzeba Polsce dużo modlitwy, a Pan Bóg wszystkim pokieruje

 11. lopek said

  „Czarnecki zadał najboleśniejszy cios „dobrej zmianie”. Odwet władzy może rozwalić cały system bankowy.”
  To nie Czarnecki a faktycznie rządząca atrapą Polski wspólnota rozbójnicza – której służy w/w Czarnecki i PiS i PO, etc.
  Wniosek?
  Rzeczona afera rozegrana ponad głowami tubylców – mówi nam, że bez względu na to, kto wygrywa tutaj wybory to i tak jest tutaj – h*j, d*pa i kamieni kupa.

 12. Tymek said

  Panie Lopek, w 1989 roku Polacy oddali Polskę żydom za darmo !!! Wcześniej gorąco wspierali demontaż i rozkradanie kraju, więc teraz nie ma znaczenia kto wygrywa wybory, bo one i tak nie odbiorą żydom kontroli nad Polską. Żydzi się cieszą, że podzieleni Polacy głosują na PiS, PO i inne stworzone przez nich partyjki.

  Gdyby Polacy w ogóle przestali chodzić na wybory, a zaczęli wychodzić na ulicę, na przykład z racami, to wtedy mieliby powód do zmartwień. Zresztą już go mają, bo trochę się przestraszyli 250 tysięcy polskich patriotów na Marszu Niepodległości i teraz naradzają się co z tym fantem zrobić…

  Czy powstaną miejsca odosobnienia na wzór Brześcia i Berezy Kartuskiej?

 13. Andzia said

  Ciekawe w jakim celu przekupne merdia nagłośniły tę aferkę. W innych, ważniejszych sprawach uciekają z podkulonym ogonem. Ważny materiał (żaden znajomy dziennikarz gościa nie chciał się tym zająć, w radach nadzorczych instytucji finansowych zasiadają sami swoi: m.in. sędzia Gersdorf, gen. Czempiński, bracia Karnowscy):https://www.youtube.com/watch?v=TB3OlGxsgJo

 14. re1truth2 said

  Re 6
  Jak to gdzieś ulokowane – na Malcie.
  Siedziba przemytników imigrantów z Afryki do Europy – zawsze jest tam gdzie trzeba…

 15. gość said

  Potężna kolejka do Getin Banku jak po mięso za PRL-u! Ludzie masowo wycofują pieniądze

  Po aferze z udziałem szefa KNF-u obrywa się także bankierowi, który nie przyjął „oferty” od Chrzanowskiego. I nie ma się co dziwić, skoro w aferze wypłynęły także dziwne machloje osób związanych z polityczno-medialnym układem obecnej władzy.

  https://wolnosc24.pl/2018/11/15/potezna-kolejka-do-getin-banku-jak-po-mieso-za-prl-u-ludzie-masowo-wycofuja-pieniadze-wideo/

 16. ryszard w swetrze said

  czyli TW się kończy już po sbekach… ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: