Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Mechanizmy współczesnej polityki

Posted by Marucha w dniu 2018-11-14 (Środa)

Najlepiej opisać wspomniane mechanizmy na przykładzie amerykańskim.

W ogólnym zarysie, mechanizmy władzy na Zachodzie są szablonem systemu amerykańskiego. Różnią się one jedynie szczegółami wynikającymi z regionalnej specyfiki. Przy czym system amerykański jest najprostszy, a przeto najłatwiejszy do opisania.

W Europie, ze względów na różnorodność etniczną i mnogość struktur administracyjnych, mechanizm jest pozornie bardziej skomplikowany. Przy czym wyjątek od tej reguły stanowią takie państwa, jak Ukraina i III RP.

Ze względu na ich lokalizację na strategicznym kierunku natarcia na Rosję, są one bezpośrednio zarządzane przez USA, które nie dbają nawet o pozory „suwerenności” owych wasali. Na Ukrainie społeczeństwo jest zbyt prymitywne by pojąć te niczym nie maskowane mechanizmy, a mieszkańców III RP zaślepia wielowiekowa nieodwzajemniona miłość do Zachodu w ogólności, a Stanów w szczególności.

Najlepiej jednak opisać wspomniane mechanizmy na przykładzie amerykańskim. Przy czym, dla uniknięcie posądzenia o brak obiektywizmu, oddam głos żydowi Izraelicie, zamieszkującemu od czasu swych studiów w USA. GILAD ATZMON jest między innymi autorem książki opisującej współczesny system polityczny Ameryki zatytułowanej: A Post Political Manifesto.

Jego najnowszy artykuł, zamieszczony na portalu Unz Review, prowadzonym również przez żyda, można znaleźć tu:
>https://www.unz.com/article/jewish-politics-in-america-a-post-political-view/.
O sobie pisze w nim następująco: „Byłem wychowany jako izraelski patriota. Byłem gotów kochać a nawet zginąć za tą ziemię, którą pomyłkowo uważałem za swoją. Teraz zdegradowałem się do poziomu zwykłego człowieka”. Jak należy mniemać pod pojęciem „zwykłego człowieka” ma on na myśli goja.

Według niego, obecny system polityczny przestał być prostym dwupartyjnym mechanizmem, w którym obie partie żyły w swoistej symbiozie. Obecnie Ameryka jest rozdarta na dwie wrogie sobie części. Jedna to konglomerat wszelakich grup politycznych skupiających się wokół jakiegoś symbolu, jak na przykład homoseksualiści, feministki, lub murzyni. Drugą stanowią ci, których można by określić mianem „patriotów”, gdyż łączy ich umiłowanie państwa , jego cywilizacji i tradycji. Rozłam między tymi dwoma grupami jest tak wielki, że już teraz można mówić o „zimnej wojnie domowej”, ze wszystkimi perspektywami na „gorącą” w niedalekiej przyszłości.

Myliłby się jednak ten, kto upatrywałby w tej walce autentycznej konfrontacji przeciwnych idei politycznych. Cytuję:

„Całe amerykańskie polityczno-kulturalno-duchowe spektrum zostało zamienione na wewnętrzną żydowską giełdę. Większość Amerykanów nie pojmuje prawdziwej natury walki, w której uczestniczą. Z oczywistych powodów, media oraz akademicy nie pomagają w rozwikłaniu tego. Jest bowiem wygodniej utrzymywać Amerykanów w nieświadomości. Pomimo tej ogromnej społecznej schizmy, Izrael i jego lobby są w stanie utrzymać kontrolę na oboma obozami. Na każdym corocznym zjeździe AIPAC (żydowskie lobby) amerykańscy polityczni oponenci ochoczo konkurują w próbach przypodobania się obcemu państwu (Izraelowi).

Przy czym niepisanym przywódcą „patriotów” jest Donald Trump, którego autentycznie uwielbiają Izraelici, gdyż widzą w nim windykację swej brutalnej polityki w stosunku do innych. Pro-żydowski kanał Fox News nazwał go nawet ‘pierwszym żydowskim prezydentem’, a złośliwi sugerują zmianę jego sloganu wyborczego w wyborach 2020 roku na ‘Let’s make America Israel’.

Co prawda większość żydów pozbyła się Boga, ale nie swej żydowskości. Główny fundator współczesnych rewolucji, George Soros wraz z jego Instytutem Otwartego Społeczeństwa, realizuje ideę globalizmu, która najlepiej odwraca uwagę od Wall Street i jej zbrodni, a społecznym oponentom pozostawia walkę między sobą.”

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 11 to “Mechanizmy współczesnej polityki”

 1. Lipski said

  Vide Europa.Takie same podziały jak w USA,układy polityczne i narodowe gospodarki,które realizują.tylko swoje plany.

  Izrael ma nawet Parlament Rabinów w Parlamencie EU.Mają agresywne , znakomite lobby w EU a więzienia dla innych w EU.Szczególnie , przed zimą, zapełniają się.

 2. Stan said

  Pani Ola Gordon przetłumaczyła z angielskiego ważny dla Nas tekst Israela Shamira.
  Aby zrozumieć mechanizmy współczesnej polityki światowej, a szczególnie w Polsce i USA
  należy przeczytać, głęboko zastanowić się i zrozumieć następujący artykuł:

  .https://wolna-polska.pl/wiadomosci/israel-shamir-polacy-przemyslcie-sytuacje-2018-06

 3. lopek said

  „Mechanizmy współczesnej polityki”
  ========
  Te mechanizmy to forsa ta już wydrukowana i ta co dopiero będzie wydrukowana – skumulowana w nielicznych, kosmatych łapkach oraz totalna, obligatoryjna i niejako z urzędu – demoralizacja. Wszystko to podlane piekielnym sosem – kłamstwa, podjudzania i kuszenia.
  Wniosek?
  A Jezus Chrystus kiedyś ostrzegał ludzi – przed żmijowym plemieniem – dobitnie i wyraźnie. On ma czas – On czeka zasmucony – kiedy ludzie owe ostrzeżenie w końcu wezmą sobie do serca.

 4. Boydar said

  Tak a’propos tekstu (2) zapodanego przez pan Stana, który to tekst tak bardzo się panu Stanowi podobywuje …

  „… na polskiej ziemi Żydzi mieszkali przez wieki, i żyli bardzo dobrze, aż przenieśli się na nowe pastwiska – do Ameryki, Niemiec, Rosji, Izraela …”
  „… mienia należącego do żydowskich właścicieli, którzy zginęli, nie pozostawiając żadnych spadkobierców …”
  „… chociaż Żydzi stanowili małą mniejszość …”

  # z kilku milionów żydów i Żydów w Polsce Hitler faktycznie wymordował ok. 300 – 400 tysięcy i jest to prawda. Gdzie podziała się reszta ? Nie jest oczywiste natomiast, dlaczego Shamir próbuje nam winseminować że „się przenieśli”. Większość (co daje dalej kilka milionów), NIGDZIE SIĘ NIE PRZENIOSŁA. Zmieniła/przybrała nowe nazwiska i tak jak kiedyś, dalej ma się znakomicie. Część wyjechała, to prawda, a to co obserwujemy, to jest wojna pomiędzy tymi tam a tymi tu, czyli tasiemce zagramaniczne kontra tubylcze.

  „… konflikt między Żydami i Polską zaczął się kilka lat temu …”
  # uciekło panu Shamirowi niecałe tysiąc lat, drobnostka, zabetonowanie forowanej tezy że żydostwo i Polacy wspólnie i bezkonfliktowo ZAWSZE żyli w Polsce. Taki ch/uj, radco Shamir !

  Hucpa z roszczeniami jest tym większa, że wymordował (Hitler) BIEDOTĘ !!! Która i tak praktycznie nic nie miała.
  Nic też pan Shamir nie wspomina o drugiej zmianie która przyjechała do Polski ze wschodu na fali czerwonej bolszewii. Oraz po co, a jest to niezmiernie istotne dla naszego losu.

 5. PaniWoźna said

  Znacznie wcześniej amerykański socjolog Mills stworzył teorię krążenia elit w ramach trójkąta biznes – wojsko – polityka (sama teoria krążenia elit to Mosca i Pareto) . Dodał, że w ramach tego układu pozystają niemal niewymienialne elity USA (czyli brak cyrkulacji elit, co powinno mieć miejsce w modelu demokratycznym). Opisał też specyfikę amerykańskich elit finansowych w swojej książce „Białe kołnierzyki”. Polecam. Książki stare a jakże prawdziwe i aktualne. Pozdrawiam!

 6. Joung said

  Walka z ””terorystami zydowskimi Powinna byc dla nas priorytetem.
  Ale my nie lubimy walczyc zwlaszcza z zydami.Bo to slowo dla nas jest TABU,Jak powiesz cos nie wlasciwego wobec zydow Jestes antysemita Oszolomem.
  Jak on cos powie o Polsce czy Polakach.To wszyscy ””’milcza’? Dlaczego bo tchorzami jestesmy Jestesmy przez nich teroryzowani”duchowo na poziomie mentalnym jak I duchowym.
  Przecie to starszy brat w wierze ? Oni cierpieli z rak ;;;niemcow Polakow Rosjan itd.Ale nikt niema smialosci powiedziec PUBLICZNIE OTWARCIE prosto im w MORDE.
  Ze jestescie ””’konstruktorami wszelkich nie pokojow spolecznych kryzysow wojen wszelkiej lichwy itp.
  A kler zydowski w Polskim Kosciele kieruje NASZA SWIADOMOSCIA ze sami godzimy sie na wyzysk nedze wojny I to W wlasnym kraju
  POLACY TO WSTYD HANBA I PONIZENIE……………OBUDZ SIE POLAKU/POLKO..
  DO czynu I PLUNIENCIU W MORDE tej ””””””’diabelskiej rasie tak zwanych braci starszych w wierze????????
  ONI NIE SA BRACMI ””””””TO SA KAIMY Ktorzy zabil I zabija swojego brata.

 7. Stan said

  Ad:4 Boydar
  Ciekawy komentarz Pan napisał, co można się było spodziewać.
  „Podobuje”, nie „podobuje”, ale ciekawy i wzbogaca wiedzę opartą na faktach, a nie na manipulacji.
  Wchodząc dalej w ten tekst nasuwa się wiele pytań.

  Z tekstu Israela Shamira.
  „A teraz wchodzimy w okres jego panowania.
  Kiedy zasiądzie w świątyni na górze Moria, jego władza stanie się idealna
  – niekoniecznie wspaniała dla pojedynczych Żydów, a tym bardziej dla Gojów.”

  Czyli ci wszyscy, co dzisiaj propagują tą „ideologie” (też tu na tym Forum)
  mogą stać się sami jej pierwszymi ofiarami.

  „Duchowe znaczenie tej sytuacji

  (Ostrzeżenie: jeśli masz silną awersję do dyskusji religijnych i duchowych, nie czytaj tej części).

  Dlaczego mówię o żydowskim Mesjaszu? Kim on jest? Pisałem o tym obszernie w książce Pardes / Pardes Mesjasz dla Żydów nie jest osobą, a siłą duchową. To duch żydostwa. Nazwałem to żydostwem – Yizraelem, w przeciwieństwie do Izraela. Yizrael jest własnym Mesjaszem, taki jest pogląd żydowskich kabalistów.

  Żydowski Mesjasz, duch Yizraela czyni świat doskonałym dla siebie. A teraz wchodzimy w okres jego panowania. Kiedy zasiądzie w świątyni na górze Moria, jego władza stanie się idealna – niekoniecznie wspaniała dla pojedynczych Żydów, a tym bardziej dla Gojów.

  Proroctwo mówi, że zostanie on obalony i zastąpiony przez Chrystusa, albo chrześcijańskiego mesjasza, Prawdziwego Zbawiciela i Boga. Dlatego żydowskiego Mesjasza nazywa się anty-Chrystem, tym który przyjdzie przed (jak w antipasti lub ante meridiem) i przeciwko Chrystusowi. Skoro żydowski Mesjasz jest anty-Chrystem, to Chrystus jest anty-Semitą. To oznacza nie tylko „przeciwko”, ale „przed” także, bo Chrystus wiąże się z Melchizedechem, „Tyś Kapłanem na wieki na wzór Melchizedeka” (Ps 110:4), a Melchizedech poprzedził Izrael, bo on jest synem Adama.

  Ten tytuł, Syn Adama, Syn Człowieczy, jest tytułem Chrystusa, Prawdziwego Mesjasza, natomiast żydowski Mesjasz domaga się tytułu Syna Abrahama i Syna Izraela. Żydostwo odrzuca Chrystusa, to egzystencjalny sens jego istnienia. Podczas gdy wielu Żydów z czasów Jezusa poszło za Nim do Izraela, czyli Kościoła, inna część, Yizrael, czy żydostwo, walczyła z Nim, doprowadziła do Jego śmierci i kontynuowali walkę z Nim po Jego zmartwychwstaniu.

  Teraz Yizrael zwycięża, chociaż proroctwo mówi, że zostanie pokonany przez Izraela i Chrystusa. Żydzi zaprzeczają, że Melchizedek jest anty-Semitą: oni mówią, że on JEST Shem, pierwszy Semita, i że oddał swoje kapłaństwo Abrahamowi i ostatecznie Aaronowi. Z chrześcijańskiego który dzielę punktu widzenia, Melchizedek nie zrezygnował ze swojego kapłaństwa, przyjął hołd Abrahama i pobłogosławił mu, ale jego starsze kapłaństwo i pochodzenie od Adama nie zostało pomniejszone.

  Omówiłem gdzie indziej żydowskie twierdzenie, że tylko oni są Adamem, tj. w pełni ludzkimi dziećmi Pierwszego Człowieka. Jest to fałszywe twierdzenie i źródło i przyczyna buntu Izraela przeciwko Bogu i Jego Chrystusowi. My wszyscy, nie tylko Żydzi, jesteśmy w pełni ludzkimi dziećmi Pierwszego Człowieka, a ponadto przyjmujemy komunię krwi i ciała Chrystusowego.

  Pojawienie się żydowskiego anty-Chrysta przepowiedziano; zdumiewające jest to, że to widzimy. Uważałem, że to jest alegoria, bajka, przypowieść; ale to jest tak prawdziwe jak filiżanka herbaty.”

 8. Boydar said

  Mnie rojenia pana Shamira adresowane do jego współbraci (tekst ma wielu adresatów) tak średnio interesują, nie czuje wspólnoty mimo że kilka genów niestety/na szczęście posiadam. Niestety, bo mam trudniej, a na szczęście bo zakres skqurwysyństwa przestaje być dla mnie niepojęty. Czego czysty goj w życiu nie zrozumie, bo mu się to głowie nie mieści, że można być aż takimi chu/jami.

 9. Stan said

  Rozumie, respektuję i b. szanuję.
  Tak, tak w głowie się niemieści.
  Jaka to siła, że tak drogą barbarzyńską to wszystko się ciągle dalej porusza,
  coraz silniejsze i niebezpieczniejsze?
  Dzięki za ciekawe komentarze.

 10. Ktoś said

  Tekst Shamira jest nieaktualny od kilkunastu miesięcy. maschiach jest KAPUT… podobnie jak Biblijna Nierządnica Pijana Krwią Świętych zwana w tekście Moria a u katolików maryja….

  a poza tym prawie skończył się wam czas DANY GRZESZNIKOM i WIAROŁOMCOM na NAWRÓCENIE o jakim mowa w Apokalipsie św Jana. To informacja dla tych co chcą ją przeżyć bo sam SĄD NAD ŻYWYMI i UMARŁYMI też już LATA ŚWIETLNE za wami.

  a dzięki SZCZEREJ POKUCIE może jeszcze paru grzeszników by się dało uchronić od POBYTU PO PRAWICY jp2 w SZEOLU….. ;D

  Chyba że katorabinat zwany episkopatem „ZADBA” o swoje owieczki i wraz z całym klerem, politykami, mędrcami uczonymi w „łżeniu”, przyjaciółmi” od macy zrobi

  WIELKI NARODOWY MARSZ POKUTNY robiąc jak za dawnych pątniczych czasów średniowiecza przystało „POKUTNĄ GĄSIENICĘ (marsz na kolanach z padaniem co krok na ryja w tzw „krzyż płaski”) wokoło granic 3 RP BOSO i NAGO czyli w SAMYCH WŁOSIENIACH biczując się przy tym jak to czynili pierwsi tzw święci OJCOWIE KOŚCIOŁA.

  choć to też jest „PROMOCJA OGRANICZONA POTOPEM”…..

  No ale mają tak szanse ocalić i siebie SWOJE DROGOCENNE owieczki jakie tak żarliwi DOILI z WDOWICH GROSIKÓW i z DUSZ jakimi płacili DEMONOM za magiczne moce….

  jeśli TYLKO ZDĄŻĄ z pokutą przed POTOPEM. ;D

 11. jok said

  Dobrze ujete.

  Podobieństwo z Eur Zach, że tam też „lewica” bardziej „przekształca” społeczeństwo/cywilzację w kierunku misz maszu, wymieszania ludnoci i „eunuchowatości”, tj. w kierunku pożądanym przez koła/środowiska ży-wskie (mniej więcej tak to ujmuje K. MacDonald, a i ja pozwalam tak sobie widzieć), a „prawica” bardziej kocha „forpocztę demikracji europejskiej” na Bliskim Wschodzie.:)

  Różnica z Eur Zach jest taka, że „lewica” zacheur.
  [ dążąc do wspomnianego misz maszu i zwalczając „najdrobnejsze przejawy antysmizmu” a nawet „najdrobniejsze przejawy uwag/mysli/wypowiedzi nieantysem., ale budzących jakiś tam dyskomfort Żyów, i oczywiście nazywanych media żydowskie , „lewicowe” czy nie, antysemickimi”, szczególnie jesli te uwagi są wypowiedziane przez białych, i popierając w duzym stopniu „banksterskość demokracji”],
  w ramach „zagospodarowywania umysłów i percepcji „opinii publicznej””, pozwala sobie czy raczej ma nakazany, pewien „antyizraelizm”. Częściowo jest on głównie werbalny. Patrząc inaczej – częściowo wynika z przepychanek z USA.

Sorry, the comment form is closed at this time.