Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Głos Prawdy o Wolne tematy (46 – …
  Krzysztof M o Przyczyny zwiększających się w…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (46 – …
  Piskorz o Żydowski dybuk zawładnął …
  NyndrO o Wolne tematy (46 – …
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Marucha o Mądry głupiemu (niestety)…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  AlexSailor o Przyczyny zwiększających się w…
  bryś o Wolne tematy (46 – …
  bryś o Przyczyny zwiększających się w…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  UZA o Przyczyny zwiększających się w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Przedsiębiorcy chcą ściągnąć do Polski 5 milionów imigrantów. Rząd zdaje się im przytakiwać

Posted by Marucha w dniu 2018-11-15 (Czwartek)

Ci wysokokwalifikowani pracownicy uratują polską gospodarkę

– Firmy borykają się z brakiem pracowników [Taki ch*j, łgarze! – admin], a to zagraża polskiej gospodarce. Rozwiązaniem może być większe otwarcie rynku pracy na emigrantów zarobkowych – przekonywali uczestnicy debaty zorganizowanej w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

W debacie wzięli udział przedstawiciele pracodawców, urzędów pracy oraz MRPiPS. Uczestniczących w niej przedstawicieli pracodawców najwyraźniej niewiele obchodzi przyszłość Polski, zdają się oni bowiem wyznawać zasadę: „po nas choćby potop”.

Najważniejszy jest więc zysk – tu i teraz. Podobnie zdają się podchodzić do sprawy przedstawiciele rządu, dla których liczą się przede wszystkim wskaźniki wzrostu PKB, przy czym absolutnie nie oglądają się oni na długofalowe skutki takich działań.

Jak informuje PAP, wiceminister resortu pracy Stanisław Szwed zwrócił uwagę, że „coraz częściej słyszymy o potrzebach pracodawców, którzy mają problemy ze znalezieniem pracowników”.

– Dlatego zmienia się także rola Urzędów Pracy. Intencją naszego spotkania jest wypracowanie takiego modelu działania, w którym współpraca pracodawców z urzędami pracy będzie bardziej efektywna – powiedział Szwed.

Dyrektor Departamentu Pracy MRPiPS Ewa Flaszyńska wskazała, że w urzędach pracy zarejestrowanych jest blisko 950 tys. osób. Według niej są to osoby przede wszystkim trwale bezrobotne, bez doświadczenia zawodowego i kwalifikacji.

– Mamy bardzo dużo osób niewykorzystanych na rynku pracy. Z drugiej strony mamy też pracodawców, którzy zgłaszają zapotrzebowanie na konkretnych pracowników lub zgłaszają fakt, że po prostu tych pracowników w niektórych branżach brakuje – powiedziała Flaszyńska.

Katarzyna Niemyjska ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wskazała, że rozwiązaniem problemu niedoboru pracowników jest otwarcie rynku pracy na emigrantów zarobkowych. Zaznaczyła, że problem ze znalezieniem pracowników dotyczy każdej branży, nie tylko budowlanki czy transportu.

– Potrzebne są odpowiednie rozwiązania systemowe, które ułatwiłyby emigrantom zarobkowym przyjazd do Polski. Otrzymujemy informacje, że dużo Ukraińców wyjeżdża już do pracy do Niemiec. Tam dostają darmowe kursy językowe, pracodawcy dają im możliwość przygotowania się do pracy, są szybsze zmiany kwalifikacji. Warto się tym zainspirować, bo niedobory na rynku pracy będą zagrożeniem dla polskiej gospodarki – oceniła Niemyjska, cytowana przez PAP.

Jak dodała, Polska do 2050 r. powinna przyjąć 5 mln emigrantów zarobkowych, by utrzymać obecną skalę wzrostu gospodarczego.

/money.pl/
https://www.magnapolonia.org/

Ilu z „polskich przedsiębiorców” nie ma napletka?
Admin

Komentarze 22 to “Przedsiębiorcy chcą ściągnąć do Polski 5 milionów imigrantów. Rząd zdaje się im przytakiwać”

 1. Gość said

  Jacy przedsiębiorcy? Ci chyba z naleśnikami na łbach. Pic na wodę fotomontaż.

 2. Sebastian said

  Wczoraj miałem taki dzień, jeden z wielu w roku, kiedy musiałem wręcz zalać robaka. Najpierw praca, po pracy fucha, potem mus i na miasto. Zwiedzanie lokali, rozmowy , picie i obserwacja otoczenia. Są w Bydgoszczy miejsca wręcz zdominowane przez czarnych, inne przez ciapatych a jeszcze inne przez ukrainców i te polskojezyczne qrvy. Dramat

 3. Tymek said

  Polactwu jest to obojętne. Czy przyjedzie 5 milionów Jojne Danielsów czy dodatkowo 105 muzułmanów, to bez znaczenia, byleby w tv puszczali dobre seriale i każdemu dawali pięćset plus na zapełnienie kiszek.

 4. Maha said

  Ach te biedne emigranty, nawet „chrześcijańskie”…:

  https://nczas.com/2018/11/13/ujawniamy-imigrancki-teatr-dziennikarka-demaskuje-jak-organizacja-pozarzadowa-uczy-nielegalnych-imigrantow-oszukiwac-glupkow-z-unijnej-strazy-granicznej-udawac-chrzescijan-i-przedostawac-sie/

  Jeden z komentarzy, sam nie wymaga komentarza….:

  perpetum mobile 13/11/2018 at 13:58

  Nie dawno dowiedziałem się, że w Wawie pracownik metra, pochodzący z Nepalu zarabia……..6 tys. PLN
  Nie, to nie był inżynier.
  Nie wspomnę o różnych zasiłkach pomocowych, dofinansowaniach, refundacjach i uj wie jeszcze o czym.
  Wciskany nam kit o sprowadzaniu taniej siły roboczej powinien być dawno obalony, no chyba że mówiąc o taniej sile roboczej mają na myśli Polaków.

 5. Niepokorny said

  „Polski” rzad goovno zje, a nie pozwoli wrocic Polakom z emigracji zarobkowej.
  I co tam, ze rozwala strukture spoleczna, wazne, ze sponsorzy zadowoleni.

 6. simar said

  Tego są trzy części. Wrzucam pierwszą. Mówią że w Polsce brakuje 100 tysięcy kierowców ciężarówek. Facet zrobił prawo jazdy C+E i zaczął szukać pracy, opowiada, jakie propozycje pracy otrzymał:

 7. irtur said

  To nieroby. Same doborowe byki

 8. Moher49 said

  Polskie rządy to kompletna zgnilizna moralna. kościół katolicki powinien ich wywalić z grona wiernych na zbity pysk. Biskupi powinni grzmieć na cały regulator, a tu cisza.

 9. Przemko said

  ad 5.
  rzadko już bywam w PL ale nie przypuszczałem nawet, że ten „rzekomy rynek pracownika w PL” to aż tak wielkie gówno. zgroza mnie ogarnia. jak mi ktoś powie, że ja sam ‚zabieram pracę’ Anglikom – to mu powiem, że Anglik żyje sobie nienajgorzej z zasiłków, benefitów i zapomóg i mojej pracy nie zechce nawet tknąć. natomiast Polak, nawet PRACUJĄC w LOLandii jest ledwie w stanie związać koniec z końcem – a przez takie szmaty jak ta niedomyta (czy tam bezmyjska) nadal 2/3 społeczeństwa będzie zarabiać 1600 netto (wyjadą upa-dlińcy = przyjadą śniadzi z Azji…

 10. Marek said

  Biskupi powinni grzmieć na cały regulator, a tu cisza.
  ===
  hahaha, ale się uśmiałem, prawie ze łzami w oczach.

 11. Maverick said

  Przecież w Polsce nie ma polskich firm, a jak są to usługowe, a nie produkcyjne. Polacy są teraz upokarzani poprzez dzieci enkawudzistów jeszcze bardziej sprowadzeniem obcych na rynek pracy aby utrzymać niskie wynagrodzenia. W Polsce są tylko montownie, nie ma rozwoju technologi, ani też przemysłu narodowego, nawet miedź tylko wydobywają a nie przetwarzają. Jak kraje kolonialne Kiedyś trafiła mnie płytka miedziana w ręce wyprodukowana z polskiej miedzi ale przetworzona w Niemczech, i sprzedawana do USA do instalowania elektroniki do sprzętu kontrolującego jakieś urządzenie wojskowego było w niej chyba 80 rożnych otworków z gwintami, resztę elektroniki montowała ta firma w wtedy której pracowałem. szokiem dla mnie było że ta płytka grubości 1/4 cala, dwie stopy długa czyli 24 cale, i chyba 14 cali szeroka była kupowana za 1600 dolarów i to blisko 30 lat temu.

 12. AlexSailor said

  Obcokrajowcy nigdy nie będą tańsi od Polaków.
  Polak przeżyje za 1600-2000 zł korzystając ze wsparcia rodziny, posiadanych nieruchomości, dodatkowych fuch, dorobienia gdzieś tam i jakichś innych źródeł dochodu.
  Obcokrajowiec nie ma na to szans.
  Owszem, może przeżyć 3-6 miesięcy w systemie koszarowym, który przy zachowaniu rygorów nakładanych obecnie przez prawo spowoduje, że będzie kosztował tyle samo co Polak.
  Ale nie mniej.
  Natomiast w przypadku osiedlenia, za mniejszy dochód niż 4 do 5 tysięcy nie przeżyje.
  Nie mówiąc o rodzinie.

  Po prostu podatnicy dofinansują ich przez różne dopłaty i zasiłki, a oni dostaną płace takie jak Polacy z tym, że nie znając języka, realiów i nie mając kwalifikacji,
  nie zarobią dla przedsiębiorcy nawet 2/3 tego co Polak.
  Przykładem są ukraińskojęzyczni w marketach.
  Nie są w stanie tak wydajnie pracować jak Polacy, nie są w stanie porozumieć się z klientem, nie mówiąc o doradzeniu,
  nie są w stanie precyzyjnie porozumieć się z kierownictwem.
  Zapewne w pracy popełniają wiele błędów nie znając polskich standardów i generując dodatkowe koszty.

 13. Ale dlaczego? said

  Żydowska agentura PIS robi co może, by zlikwidować POLSKI NARÓD!
  Niskie płace powodują, że Polacy nie będą wracać do kraju.
  I Polaków z Kazachstanu i Rosji też „nie potrafią” sprowadzić.

  To wpisuje się w tworzenie Polin.
  ZDRAJCY!

 14. NICK said

  Sebastian. Uważaj.
  Zmień tryby.
  Wiesz.
  Niby na niby.
  Zjesz.
  A to zostanie.
  Wiesz.
  I, popijanie.

  Smaruj inaczej.

  Uwierz mi Bracie.

 15. Quer said

  Ad. 12
  Problem jest w tym że doskonale zaplanowano cały system .
  Pracodawca zatrudnia pracownika z Ukrainy na u. zlecenie za minimalną stawkę godzinową -13,70 brutto – składki do ZUS odprowadzane na najniższą dopuszczalną prawem kwotę czyli chyba ok. od 1800 zł. Pytam kto z Polaków będzie pracował na takich warunkach – praca powiedzmy w firmach budowlanych, ciągle w delegacji . Ukrainiec będzie pracował – dziennie po kilkanaście godzin.

  Firmy żeby utrzymać się na rynku są zmuszone korzystać z takich możliwości. Problem jest w tym że urzędy przez palce patrzą na ten cały proceder. Dla nich najważniejsze są ilości odprowadzanych składek do ZUS od około jak się chyba obecnie szacuje 5 mln Ukraińców.

  No i ten wszechobecny outsourcing – wynajem siły roboczej – znakomite rozwiązanie dla firm które wygrywają duże realizacje powiedzmy w przemyśle czy budownictwie. Ukraińcy prawie w 100 procentach są wynajmowani do takich robót . Zatrudniani są za minimalną stawkę i na minimalną ilość godzin – oczywiście na papierze.
  Ten system nas Polaków zniszczy

 16. lopek said

  Polskę ostatecznie zamordowano w ubiegłym wieku – więc teraz pupil Szatana spokojnie i bez pośpiechu – będzie robić „porządek” z wszystkim/wszystkimi – co mu zamordowaną Polskę przypomina/przypominają.
  Wniosek?
  Ponieważ pupil Szatana ma nieraz przypływ piekielnego humor – to i co rusz podpuszcza tubylców aby ci bez sensu stojąc na zwłokach Polski – tak oto swoje japy darli:
  Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy. Tragedią jest właśnie takie, bezrefleksyjne darcie japy przez podpuszczonych tubylców.

 17. wert said

  Jak bezrobocie wynosiło 30 % to był „wolny rynek” i ludzie najlepiej powinni byli zdychać z głodu, dokąd „rynek się sam nie wyreguluje”. Teraz gdy dochodzi do tego, że pracodawcy muszą zapłacić dosłownie 1 EURO na godzinę więcej ponad płacę minimalną, (takie są realia. Pracować za 13 zł brutto może już nikt nie chce, ale za 17-18 zł brutto już się ma kolejkę chętnych, i to w mieście wojewódzkim), to jest płacz i zgrzytanie zębów i wtórują jeszcze temu pożyteczni idioci. Do tego jeszcze ta bezwstydna gadka o tym, że państwo powinno się zająć szkoleniem tych emigrantów, jakby to było za darmo. I ciekawe z czego to finansować: z tych groszy które płacą „polscy przedsiębiorcy”?

 18. Voodoosch said

  Ad 16

  Polske zamordowano w XVIII wieku. Od tamtej pory to juz zgnilizna.

 19. Sowa said

  Dwa komentarze z sieci na podobny temat:

  Andrzej Roman
  Oczywiście że firma musi najpierw zarobić aby mieć na pensję, ale standardowa gadka choćby Korwinistów jak brzmi? Nie będzie podatków, to pracownik zarobi więcej niż obecnie, co jest po prostu bzdurą, pracowałem w firmie pewnego Korwinisty który do PE kandydował i zarobki miałem żenująco niskie, ba ta firma ogólnie słabo płaci. I tego typu ludzie próbują wmówić że jakby podatków nie było to nagle płaciliby więcej a to zwykła ściema, więcej kasy by do ich kieszeni wpadało a nie szło do pracownika.

  Robert Robinson
  Jeżeli ci, którzy prowadzą firmy sa tak nieszczęśliwi to proste wyjście. Niech je zamkną i najma się jako pracownicy najemni. Czy Pani widziała kiedykolwiek jakąs fakturke chocby budowlaną? Nie twierdzę, że jest lekko. Ale znam pewnego własciciela firmy budowlanej, ktory ma z pracownikami umowę. 1/2 zarobionej przez niego kasiorki na czysto idzie dla pracowników. Taka mała spółdzielnia właściwie pod jego kierunkiem. No i niech Pani sobie wyobrazi, że musi swoich pracowników opindalac, żeby w niedzielę nie leżli do pracy. Można? Mozna.

  https://innpoland.pl/141361,polscy-przedsiebiorcy-sprowadzaja-pracownikow-z-nepalu

 20. przedsiębiorca said

  No sorry, ciapaty pedał nigdy nie będzie lepszym pracownikiem, jak biały chrześcijanin.

 21. gość said

  Musisz to wiedzieć (350) Sprytny rząd PiS wyłga się ze sprowadzania imigrantów do PL?

 22. NyndrO said

  Ale one prześliczne pracusie.

Sorry, the comment form is closed at this time.