Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  revers o Żenili się z Egipcjankami i ni…
  Dziadzius o Żenili się z Egipcjankami i ni…
  revers o Wolne tematy (46 – …
  Jan_S o Bill Gates twierdzi, że „przek…
  marteczka o Wolne tematy (46 – …
  . o Wolne tematy (46 – …
  waldens o Makaki w awangardzie rewo…
  . o Wolne tematy (46 – …
  . o Zaorywanie lewicy
  Boydar o Żenili się z Egipcjankami i ni…
  samanta o Wolne tematy (46 – …
  wanderer o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  Boydar o Unia prze do wprowadzenia tej…
  Boydar o Wolne tematy (46 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

„Sprawiedliwy” proces Piskorskiego pełny uchybień

Posted by Marucha w dniu 2018-11-15 (Czwartek)

Żadne polskie media o tym nie piszą, nikt nie dopytuje się o los sądzonego w ukryciu Piskorskiego. Krzywda tego człowieka spowszedniała, ale ja nie odpuszczam.

 

Sprawa Mateusza Piskorskiego toczy się bardzo ślamazarnie. W planach były po 4 rozprawy w miesiącu, ale w październiku odbyły się tylko dwie i teraz dopiero trzecia w listopadzie.

Raz powodem odroczenia była choroba sędziego, innym razem fakt, że akta sprawy oddano do sądu odwoławczego, który rozpatrywał zażalenie na kolejne przedłużenie tymczasowego aresztu. Areszt został podtrzymany, ale chyba nikt z Państwa nie spodziewałby się innej decyzji od tego sądu?

Argumenty przedstawiane przez prokuraturę za kolejnymi trzema miesiącami odosobnienia, były jak zwykle te same. Przede wszystkim niczym nieuzasadniona niczym obawa jego ucieczki z Polski.

Jedynym dotychczasowym sukcesem obrony jest chyba tylko fakt, że na jej wniosek skład sędziowski został rozszerzony do trzech osób, więc ewentualna choroba sędziego nie będzie skutkowała przekładaniem rozprawy na inny termin.

W międzyczasie obrona składała ponownie wniosek o odtajnienie rozprawy. Wniosek ten znów został odrzucony. Sąd jasno dał tym do zrozumienia, że w naszym kraju, od prawa jednostki do sprawiedliwego i jawnego procesu, ale także od interesu społecznego, bo po to zasadą procesu jest jego jawność, by społeczeństwo mogło prokuratorom i sędziom patrzeć na ręce, ważniejszy jest źle rozumiany, partykularny interes wymiaru sprawiedliwości.

Sąd ponownie podzielił argumentację prokuratury, że sprawy nie wolno ujawnić i wpuścić na rozprawę publiczności i mediów. Nasuwa się naturalne pytanie — co do ukrycia, jakie nieprawidłowości ma polski wymiar sprawiedliwości, że uzasadnia odbieranie oskarżonemu prawa do uczciwego procesu, który spełnia cywilizowane standardy?

Idźmy dalej. Oto niedawno 16 września, w programie telewizyjnym „Woronicza 17″, sprawę Piskorskiego porusza senator Libicki. Zadaje pytania o zasadność tak długiego przetrzymywania Piskorskiego w areszcie.

Odpowiada mu obecny w studio szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski przyznając się, że te rzekomo ściśle tajne akta sprawy widział i każe sobie wierzyć na słowo, że są w nich podstawy do uwięzienia Mateusza Piskorskiego. Konkretów żadnych powiedzieć nie może, bo informacje są… niejawne. Ale przecież te informacje są niejawne także dla niego. Owszem, mógł uzyskać zgodę od sądu na przeglądanie tych akt, ale dlaczego w aktach sprawy nie ma żadnej adnotacji na ten temat, by Szczerski te akta przeglądał? Takie adnotacje są obowiązkowe, gdy ktoś przegląda akta.

Powstaje pytanie, czy pan Szczerski, a może i inni urzędnicy państwowi przeglądają na co dzień incognito akta sprawy, które tylko zapragną przeczytać? I to w dodatku in cognito? Mateusz Piskorski wniósł doniesienie do prokuratury przeciwko Szczerskiemu o podejrzenie popełnienia przestępstwa, polegające na bezprawnym dostępie do tajnych akt sprawy.

To jeszcze nie wszystko jeśli chodzi o uchybienia w procesie Piskorskiego, przynajmniej z tych, do których udało mi się dotrzeć.

Obrona Piskorskiego wniosła o wpisanie na listę świadków dwóch rosyjskich politologów, Olega Bondarenko i Aleksieja Martynowa, których pisowskie władze wydaliły z Polski z zakazem wjazdu na teren Unii Europejskiej. Okazuje się, że i w tym względzie prawo do obrony oskarżonego zostaje ograniczone i sąd nie zgadza się wezwać świadków wnioskowanych przez obronę, którzy mogliby zeznawać na jego korzyść. Zarówno Martynow jak i Bondarenko wyrazili już swoje zgody na przyjazd do Polski i zeznawanie w sprawie Piskorskiego. Podobną zgodę na zapytanie obrony, czy przyjedzie do Polski zeznawać, wyraził również wydalony z Polski, dziennikarz Rossija Siegodnia, Leonid Swiridow. Może sąd nie potrzebuje świadków, którzy nie wiadomo co mogą na rozprawie powiedzieć?

I ostatnia sprawa. Przed wyborami samorządowymi powstał Komitet Wyborczy Wyborców Mateusza Piskorskiego na prezydenta Warszawy. Zapewne nie licząc na zwycięstwo w wyborach, jego przyjaciele i zwolennicy, próbowali w ten sposób nagłośnić jego sprawę. Jak już pisaliśmy na łamach Sputnika, nic z tego nie wyszło, ponieważ sąd nie zgodził się, by członkowie Komitetu odebrali od niego podpis pod zgodą na kandydowanie w wyborach.

W końcu sierpnia dwóch członków Komitetu wystąpiło do sądu o zgodę na widzenie ze swoim kandydatem. Sąd nie bardzo wiedział jak tę żabę połknąć, by nie padły wobec niego zarzuty o „przestępstwo przeciwko wolności wyborów” i tę zgodę dał dwóm członkom komitetu. Gdy tylko ci te zgody dostali, natychmiast z podobnymi wnioskami wystąpiło jeszcze kilka osób. Wystąpiłem również i ja, wcześniej zapisując się do KWW Mateusza Piskorskiego. Tylko ja wystąpiłem o tę zgodę jako członek jego komitetu wyborczego.

W ciągu tygodnia wszystkie osoby, które wnioski złożyły otrzymały ustne odmowne odpowiedzi. Poza mną. Przez kilka kolejnych tygodni przychodziłem do sądowego biura, by dowiedzieć się o decyzję w sprawie mojego wniosku. Za każdym razem wychodziłem z informacją, że „w mojej sprawie sąd nie podjął jeszcze decyzji”. Sytuacja powtarzała się przez 1,5 miesiąca, aż do ostatniego tygodnia przed wyborami.

Jako jedyny otrzymałem odpowiedź pisemną, oczywiście odmowną, która przyszłą na mój adres już po wyborach, choć datowana była na 10 października. W uzasadnieniu odmowy sąd przeszedł do porządku dziennego nad tym, że chciałem się skontaktować z Piskorskim jako członek jego komitetu.

Sąd inaczej niż w przypadku dwóch zgód, które udzielił miesiąc wcześniej powołał się a contrario na art. 217 par 1a kodeksu karnego wykonawczego, który mówi o tym, że tymczasowo aresztowanemu przysługuje co najmniej jedno widzenie w miesiącu z osobą najbliższą. Arbitralnie, nie pytając ani mnie ani Piskorskiego o zdanie uznał, że nie jesteśmy sobie bliscy.

Pismo stwierdza, że „sąd nie zna rzeczywistego celu widzenia”, choć we wniosku pisałem, że widzenie dotyczy wyborów samorządowych. Poza tym z pisma wynika, o czym się właśnie z niego dowiedziałem, że zostałem zawnioskowany w sprawie do przesłuchania w charakterze świadka.

Jeśli tak to tym świadkiem oczywiście będę i wskazując palcem na sali sądowej Mateusza Piskorskiego wyznam całą prawdę mówiąc — To prawda! Ten człowiek posiada poglądy polityczne!

Jarosław Augustyniak
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarze 24 to “„Sprawiedliwy” proces Piskorskiego pełny uchybień”

 1. Sebastian said

  Dlatego Pan Eckardt chwali ówczesną Polskę, że nikt nie poluje na dziennikarzy jak to było w międzywojniu. Mamy chłonąć tą papkę medialną zwaną faktami zamiast prawdy

 2. Niepokorny said

  Proces sie slimaczy i bedzie sie slimaczyc, bo chca go skazac, a nie maja za co.

 3. Abc said

  Czy tu chodzi o tego od tunelu „Przekręt” w W-wie?

  Nieeeeeeeeeeeeeeeeeee!
  Tamten to PAWEL PISKORSKI, złodziej, a nie polityk.
  Admin

 4. Birton said

  Obecne faszyzujące, żydowskie władze z warszawki mogą każdego Polaka w pierdlu zgnoić bez wyroku, tak ja za Stalina, na razie nie zabijają, oprócz Leppera oczywiście

 5. GrubaBuba said

  Jak tak mozna pisac? Toc to rzadzi „Prawo i Sprawiedliwosc”, choc ta ich Prokuraturwa jakas durnowata.
  Winni wezwac Waszczykowskeigo na koronnego swiata, oskarzyc Piskorskiego o szpiegostwo na rzecz Eskobaru i skazac na galery na jachcie jaki mial plywac po wszelkich morzach i reklamowac Polin.

 6. Ale dlaczego? said

  Biorą przykład z sanacyjnych procesów przedwojennych…
  Jakby bydlaki coś mieli na Piskorskiego, to by już wyrok zapadł.

 7. Maverick said

  Jakim prawem są naruszane konstytucyjne prawa tego Piskorskiego?
  Sędziowie naruszający jego prawa powinni tracić uprawnienia prawnicze z automatu plus wysokie kary pieniężne na poczet odszkodowań. Te dzieci żydowskich enkawudzistów nauczyli się od brata Michnika czy Wolińskiej, tylko otwarcie i skrytobójczo mordować już nie mogą, ale gdyby mogli to by też seryjnego samobójcę na niego nasłali.

 8. Rob said

  Co to za „wolna” Polska w której zdrajcy i złodzieje są „szanowanymi” politykami a uczciwi patrioci siedzą w więzieniach?

 9. Ad .7

  Jakim prawem są naruszane konstytucyjne prawa tego Piskorskiego?

  Prawem kaduka.

  Sędziowie naruszający jego prawa powinni tracić uprawnienia prawnicze z automatu plus wysokie kary pieniężne na poczet odszkodowań.

  Powinni. I co dalej?

  Facet siedzi w więzieniu już dwa lata. I jeśli władza zechce, to on z tego więzienia żywy nie wyjdzie. – Czy ma pan ochotę jeszcze coś o „powinnościach” napisać?

  Gdzie są jego koledzy partyjni? Gdzie fundusz obywatelski na najlepszych adwokatów? Ten tzw. proces to jest test na dojrzałość polityczną Polaków. Na razie wskazówka na zegarze dojrzałości opiera się o zero.

 10. Maverick said

  Polacy już dawno utracili świadomość poczucia wspólnoty narodowej, są manipulowani, i sterowani. Przecież w takim kraju nie można znaleźć domu adwokackiego co by robił szum medialny i wnosił oskarżenia przeciwko oskarżającym najlepiej świadczy że Polska to fikcja a nie poważny kraj. Rządzą tam mafie złożone z byłych dzieci żydowskich enkawudzistów. Nawet obywatele nie potrafią się skrzyknąć i pisać petycje. Okrągły stół, to był stół zmowy żydolaków przeciwko narodowi polskiemu. Sądy dalej są niezreformowane, sędziów nie wybierają obywatele, a winny nie orzekają ławnicy. Jako to demokracja? Odp.: chyba żydowska.

 11. To jest rzeczywiscie dla mnie niezrozumiale: Na tym marszu niepodleglosci widac bylo cala fure flag, sztandarow i obrazkow.
  Nie bylo ani jednego zdjecia dra Piskorskiego i nie bylo ani jednego hasla w jego obronie .
  Nie mam pojecia, czy to ze strachu w wolnej Polsce, czy ze zwyklego zaklamania i znieczulicy w wolnej, niepodleglej zachodnio-demokratycznej Polsce nie dyskutuje sie mordow politycznych.
  W Po-Solidarnosciowej Polsce w czasie POKOJU zginelo wiecej generalow niz w czasie II-ej wojny swiatowej.
  Nam wolno tylko sie wyklocac o Katyn i patriotyzm Pilsudskiego?.

  Nikt nie smial nawet zaproponowac noszenie portretow gen. Papaly, Peteliciego, ofiar spod Miroslawca … juz nie mowiac o wszystkich tajemniczych zgonach nie tylko polskich oficerow ale i pracownikow sluzb w Polsce i roznych swiadkow spod Miroslawca, Smolenska….
  Nie umiem tego wytlumaczyc ani nawet nie probuje usprawiedliwiac.

  Polskie media rozpisywaly sie niegdys w obronie Chodorkowskiego, Nawalnego…Magnitskiego…
  W obronie dra Piskorskiego nie ma chetnych? Czy brak odwaznych?

  I co na to bohaterowie Solidarnosci, ktorzy nam obecna Polske wywalczyli?

 12. Re: 10 Maveric…
  Wlasnie nasunelo mi sie pytanie: „A kto k…rwa na to pozwolil, aby nami Polakimi rzadzili zydowskie k..rwy???”… (podac lustro kazdemu z nas???)
  (Przepraszam, ale napisalem to super spontanicznie)…
  =================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. Przecietny Polak ma to do siebie, ze zawsze bedzie pyskowac na zydow i powtarzac zydowska propagande.
  Przeciez naszymi najwiekszymi bohaterami sa zydy!

  10 milionow Polakow nosilo na rekach zyda i ubeka, Pilsudski jest dalej swieta krowa w naszej historii a Kaczynskiemu stawiamy podobno az 70 pomnikow!
  Od czasow Solidarnosci wybieramy zydow na prezydentow albo mezow zydowskich.

  Polacy bardzo tlumnie popierali pomaranczowa rewolucje na Ukrainie w 2008 roku , a wczesniej w 2004 i osiagnelismy nirwane i szczescie narodowe pomagajac w organizacji majdanu i popierjac caly zydowski sztab operacyjny! Caly czas finansowo pomagamuy Poroszence-Walcmanowi i popieralismy zyda Jaceniuka i pedala Ljaszke.
  Pomagamy panu Walzmanowi, bo mu sie nalezy.

  A Polakow, ktorych nie lubimy, wyzywamy od zydow, panie Jasku!!

 14. Carlos said

  A Stolzmana wybieralismy dwukrotnie na prezydenta, panie Troll…

 15. GZN said

  Przypomina mi to sprawę Slobodana Milošević’a.
  Gość umarł w więzieniu i (Wikipedia nie do końca mówi prawdę) sąd po jego śmierci stwierdził, że … był jednak niewinny. Czarno widzę przyszłość Piskorskiego. Pocieszające jest to, że historia kołem się toczy lub jak kto woli wraca do nas bumerangiem i sędziowie, prokuratorzy umoczeni w tej sprawie w najlepszym przypadku nie zobaczą swoich emeryturek lub sami doświadczą losu Piskorskiego. Czego im z całego serca życzę.

 16. JerzyS said

  Ciekawe czy rodzina Slobodana Milošević’a. wystąpiła o odszkodowanie i czy je dostała?

 17. JerzyS said

  USA i Ukraina nie poparły rezolucji ONZ przeciwko gloryfikacji nazizmu

  22:02 15.11.2018

  Trzeci Komitet Zgromadzenia Ogólnego ONZ, zajmujący się sprawami humanitarnymi, przyjął projekt rezolucji przeciwko heroizacji nazizmu przedstawiony przez grupę państw, w tym Rosję.

  Obóz Auschwitz
  © AP Photo / Matthias Schrader
  Nazistowskie gesty na terenie Auschwitz : „To szokujące i bulwersujące”
  Projekt przegłosowało 130 krajów, swój sprzeciw wobec projektu zgłosiły tylko dwa — USA i Ukraina, 51 krajów wstrzymało się od głosu.

  Tego rodzaju rezolucja przyjmowana jest co roku od 2005 roku, przez ostatnich kilka lat swój sprzeciw zgłaszały tylko USA i Ukraina.

  Projekt rezolucji jest inicjatywą Algierii, Angoli, Armenii, Bangladeszu, Białorusi, Beninu, Boliwii, Burkina Faso, Burundi, Wenezueli, Wietnamu, Gujany, Gwinei, Zimbabwe, Kazachstanu, Chin, Konga, KRLD, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kuby, Laosu, Mali, Mjanmy, Nigru, Nigerii, Nikaragui, Pakistanu, Rosji, Syrii, Sudanu, Tadżykistanu, Togo, Ugandy, Uzbekistanu, RPA, Erytrei, Etiopii, Południowej Afryki i Południowego Sudanu.

  Głosowanie w lokalach wyborczych podczas wyborów parlamentarnych w Szwecji
  © AFP 2018 / Jonathan Nackstrand
  Szwedzi przestraszyli się nazistów u władzy
  W swoim wystąpieniu ..
  całość: https://pl.sputniknews.com/swiat/201811159205575-Sputnik-USA-Ukraina-sprzeciw-projekt-rezolucji-gloryfikacja-nazizm-ONZ/

 18. Marucha said

  Re 11:
  Niewiele tu można dodać. Naród polski to kupa gówna.

  Re 13:
  Kiedyś napisałem, że Polska to de facto państwo żydowskie. Żydowska gospodarka, żydowskie banki, żydowskie media, żydowska rozrywka i kultura…żydowska władza,,, jakich jeszcze wyznaczników potrzeba?

  Nie tak dawno powiedziałem pewnej pani, zachwycającej się PISDUPAMI i ich rządami – że premier jest żydem i czy naprawdę żyd musi rządzić Polską.
  Odpowiedź?
  „No i co z tego? Urodził się w Polsce, mieszka w Polsce… ma większe do niej prawo, niż Pan.”

  Do czego nadaje się polactfo?
  Już chyba tylko na nawóz.

 19. JerzyS said

  „Elity ” polskie nawiązują do polityki II RP.
  Pewnie im się marzy Bereza Kartuska.
  Nic dziwnego , że
  Projekt rezolucji ONZ przeciwko gloryfikacji nazizmu Nie jest inicjatywą Polski.

  Ciekawe jak głosowała Polska, czy poparła czy się wstrzymała
  i jak głosował Izrael?

  ==============================================================

  USA i Ukraina nie poparły rezolucji ONZ przeciwko gloryfikacji nazizmu

  22:02 15.11.2018

  Trzeci Komitet Zgromadzenia Ogólnego ONZ, zajmujący się sprawami humanitarnymi, przyjął projekt rezolucji przeciwko heroizacji nazizmu przedstawiony przez grupę państw, w tym Rosję.

  Projekt przegłosowało 130 krajów, swój sprzeciw wobec projektu zgłosiły tylko dwa — USA i Ukraina, 51 krajów wstrzymało się od głosu.

  Tego rodzaju rezolucja przyjmowana jest co roku od 2005 roku, przez ostatnich kilka lat swój sprzeciw zgłaszały tylko USA i Ukraina.

  Projekt rezolucji jest inicjatywą Algierii, Angoli, Armenii, Bangladeszu, Białorusi, Beninu, Boliwii, Burkina Faso, Burundi, Wenezueli, Wietnamu, Gujany, Gwinei, Zimbabwe, Kazachstanu, Chin, Konga, KRLD, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kuby, Laosu, Mali, Mjanmy, Nigru, Nigerii, Nikaragui, Pakistanu, Rosji, Syrii, Sudanu, Tadżykistanu, Togo, Ugandy, Uzbekistanu, RPA, Erytrei, Etiopii, Południowej Afryki i Południowego Sudanu.

 20. minus said

  @11 Pan Troll Polonii,
  Czy mieszka Pan w Polsce, czy za granicą- ktoś Panu przeszkodził pokazać to jedno hasło, zdjęcie i o co tam Panu w duszy gra? A może by Pan tłumy porwał swoją inicjatywą? Nie wstyd Panu? Pretensjami Pan zagłusza zaniechanie?
  @18 Pan Marucha,
  Jestem Polakiem i nie czuję się kupą gówna, a Pan? To już dwie osoby. Dwie, tak? A ci maszerujący ludzie, akurat 11 XI, nie 7X, nie 15VIII za 2 lata, ale w tym roku, bo tak na dzień dzisiejszy jest to ogarnięte- to też kupy gówna?
  „Naród polski to kupa gówna.” a ” Naród piękny, tylko ludzie k..y” – znajdź różnice. Panie Marucha- to nie frustracja, to na zimno, prawda? Rozumiem Pana, też tak mam często, ale lekarz zalecił przerwy, pomaga.

  ———
  No cóż, jednostki wciąż egzystują gdzieś poza ową kupą… na marginesie.
  W autobusie ich nie było.
  Admin

 21. lopek said

  To, że Piskorski siedzi – świadczy o tym, że pupile Szatana bardzo poważnie traktują podjudzanie Polaków i banderowców na Rosję – a Piskorski mógłby swoją ewentualną działalnością owe podjudzanie obnażyć i tym samym – stępić.
  Wniosek?
  Nie należy zapominać, że podjudzanie i to takie z rozmachem i siarczystym przytupem -banderowców na Polaków – to tylko kwestia czasu.

 22. Maks said

  Dzisiejsza „dyktatura prawicy” wzorowana na Sanacji II RP jest niczym innym jak kwintesencją „szlacheckiej wolności”(arogancja,buta,czyste szaleństwo).Wiemy jak się to zakończyło i tym razem nie będzie inaczej.Sytuacja międzynarodowa jest bardzo dynamiczna a „parafianie” krzyczeć jedynie potrafią.

 23. 20
  Minus
  Prosze sie nie wyglupiac!!!
  Ja od samego poczatku przygladalem sie ‚przygotowaniom’ do tej uroczystosci obchodow wolnosci.!!!
  To jeden wielki skandal.

  Ja probowalem indywidualnej inicjatywy w 1980 roku!!!
  Zrobili ze mnie komucha, bolszewika i lamistrajka bo uwazalem ze sluzba zdrowia, nauczyciele i wytapiacze stali nie powinni isc na strajk – na zebraniu chcieli mnie pobic.
  Nie powtorze co mi proponowali! Swolocz!!

  Ja panu powiem, co przeszkadzalo Piskorskiemu.
  Takie naiwne glupole jak pan!
  Jemu tez nikt nie bronil zarejestrowac partii politycznej.

  I Piskorskiemu tez nikt nie bronil isc w marszu …niepodleglosci!

 24. A swoja droga, ciekawi mnie bardzo ile tez ta cala impreza kosztowala i kto za nia placil.
  Te wszystkie sztandary i popisy wrzaskow gawiedzi.
  Puste hasla , rozumiem, byly za darmo.
  A moze byla klaka?

Sorry, the comment form is closed at this time.