Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  gnago o Szymowski prześwietla premiera
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  walthemar o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Krystian Szeliga o Szymowski prześwietla premiera
  revers o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Szymowski prześwietla premiera
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  Marucha o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Upadek cywilizacyjny Polski
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Aleksander Dugin: Czego boi się światowa elita

Posted by Marucha w dniu 2018-11-16 (Piątek)

Prawicowa i lewicowa bywa tylko kapitalistyczna elita, która przy pomocy prawicowo-lewicowych elementów zarządza narodami. Naród nie jest ani prawicowy ani lewicowy.

Aleksander Dugin: Czego boi się światowa elita czyli co się stało we Włoszech

Dzień dobry, oglądacie państwo „Ekspertyzę Dugina”. Porozmawiajmy o takim politycznym procesie jak zwycięstwo we Włoszech populistycznych partii. Jest to zdarzenie o znaczeniu fundamentalnym ponieważ pokazuje ono (zdarzenie) nie tylko jakiś odosobniony przypadek możliwości zjednoczenia prawych i lewych populistów we Włoszech, ale i rysuje nowy politologiczny obraz, który na naszych oczach wyłania się na Zachodzie.

Co mam na myśli? – W zachodnioeuropejskim społeczeństwie od czasu francuskiej rewolucji ustalił się podział na lewicę i prawicę. Bernard (Shaw), znany pisarz i myśliciel mówił, że lewicowa i prawicowa bywa tylko burżuazja, bo społeczeństwa nie są ani lewicowe ani prawicowe.

To że społeczeństwo z natury nie są ani lewe ani prawe, a tylko sztucznie politycznie podzielone, jakoś uchodziło uwadze i analiza politycznych procesów dotyczyła modelu: prawica-lewica, prawica przeciwko lewicy, lewica przeciwko prawicy. Prawica zwykle występuje jako nosiciel konserwatywnych wartości rodzinnych i religijnych, tradycyjnej moralności oraz patriotyzmu. Z drugiej strony prawica występuje za wolnym rynkiem, za ograniczeniem ingerencji państwa w ekonomikę.

Lewica opowiada się za postępem, rozwojem, odrzuceniem Kościoła, rezygnacją z tradycyjnej moralności, przebudową społeczeństwa. Jednocześnie występuje za socjalną sprawiedliwośćcią, za wzmocnieniem roli państwa w ekonomice poprzez mechanizmy fiskalne.

Dopóki społeczeństwo podzielone jest na lewych i prawych, cała polityka sprowadza się do tego, kto zwycięży – prawica czy lewica. Prawica w wypadku (wyborczego) sukcesu rozpocznie proces prywatyzacji, odrodzi idee partriotyzmu itp. Lewica zaś postąpi odwrotnie; otrzymując władzę dąży do kulturowej przebudowy społeczeństwa z legalizacjią zboczeń włącznie. Przy jednoczesnym dążeniu do zwiększenia społecznego dobrobytu.

Tak było, dopóki prawica z lewicą nie osiągnęły politycznego kompromisu, wskutek czego pojawiła się dominacja czystego liberalizmu. Liberalizm nie przedstawia ani prawicowego ani lewicowego modelu. On (liberalizm) bierze od prawicy ekonomikę, wolny rynek, kult prywatnej własności, niskie podatki, a od lewicy niechęć do Kościoła i postmodernistyczną kulturę.

Liberalne elity, które wykształciły się na Zachodzie w 80-tych i 90-tych latach, przestały być prawicowe i lewicowe. Realizują prawicową politykę ekonomiczną i lewicową politykę społeczną. I przyjmują tradycyjną prawicę jak de facto ekstremistów, faszystów, a zwolenników społecznej sprawiedliwości jako lewicowych ekstremistów, stalinistów itd.

Obecnie polityczny establishment składa się wyłącznie z prawicowych lub lewicowych LIBERAŁÓW, realizujących politykę „otwartych społeczeństw” Georga Sorosa, Hilary Clinton. Wszystkiego tego, co „prawicowy” Trump nazywał „błotem”. Owo „błoto” uosabia prawo-lewą ideologię światowych elit. Ono (błoto) przekształciło tradycyjnych konserwatystów w marginałów, brunatnych faszystów. Tradycyjną rodzinę z mamą i tatą, z pierwiastkiem żeńskim i męskim obecnie traktuje się jako element ideologii faszystowskiej.

To samo stało się z nosicielami idei sprawiedliwości społecznej. Błoto zmarginalizowało ich jako nosicieli stalinizmu, gułagów, komunizmu itp. Modne ostatnio porównywanie Hitlera i Stalina ma sugerować, że każdy wyraziście prawicowy czy lewicowy to niebezpieczny ekstremista, dla którego nie ma miejsca w liberalnym społeczeństwie.

Ponieważ liberalna elita zdążyła zdemonizować i zmarginalizować prawych i lewych, którzy pozostają poza jej kręgiem, runęła struktura tradycyjnych partii politycznych.

Prawicowi konformiści zaczęli się integrować z lewicą i odwrotnie. Klasycznym przykładem są amerykańscy trockiści czy francuski filozof Bernard Levy, którzy odwrócili się od idei społecznej sprawiedliwości i przyjęli liberalne zasady wolnego rynku tym samym integrując się z prawo-lewą elitą światową. I konsekwentnie: polityczna prawica i lewica, która nie wpisała się w światowy system, po prostu upadły. Nie mając ani pieniędzy ani trybuny, utraciły poparcie społeczeństw.

Ale społeczeństwa ze swym przywiązaniem do tradycyjnych wartości, idei sprawiedliwości zostały. Zostały również polityczne formy samoorganizacji z liderami, których zaczęto nazywać „populistami”. Tych, którzy stawiali na tradycyjne wartości nazwano prawicowymi populistami, a tych, którzy na idee sprawiedliwości socjalnej – populistami lewicowymi.
.
Dlaczego oni są „populistami”? – Dlatego, że nie wyznają ani lewicowych ani prawicowych dogmatów. Opierają się na tym, czego oczekują od nich ludzie i dlatego wygrywają. Na przykład prawicowi populiści uważają że niekończąca się emigracja jest zła, zaś liberałowie, że jest korzystna dla rozmywania europejskiej i muzułmańskiej tożsamości, stwarza nowe miejsca pracy, wzbogaca kulturowo (wedle liberałów), emigracja jest potrzebna kapitalizmowi i wspiera idee otwartych społeczeństw, wartości praw człowieka, dlatego emigracja powinna ciągle wzrastać, a obowiązki emigrantów maleć. Ta sytuacja nie podoba się ludziom, którzy przeciwko temu występują. To prawicowi populiści.

Z drugiej strony – monopole, korupcja, wzrost pogardy elit dla zwykłych ludzi w ekonomice zostają odrzucane z lewej strony. Ludzie nie chcą być pozostawieni samym sobie, chcą pewnego rodzaju paternalizmu panstwa. Tacy ludzie nie mając wsparcia komunistów czy socjal-liberałów, bo ci zintegrowali się z globalnym liberalizmem, zostali „bezpańscy” i spontanicznie zaczęli tworzyć lewicowy populizm.

To właśnie zaszło we Włoszech. Prawicowi populiści (którzy wcześniej byli ligą północną) i lewicowi populiści wzięli większość głosów. Nie tylko pozostawili liberałów z „niczym”, ale jeszcze zdołali umówić się ze sobą i stworzyć wspólny rząd, który pracuje już pół roku, co na włoskie warunki nie jest już tak mało. Precedens jest wstrząsający, ponieważ pokazuje nową politykę, która już nie jest „prawi przeciw lewym” ale „prawicowi i lewicowi populiści przeciwko światowym prawicowo-lewicowym elitom”.

Zjednoczenie włoskich prawicowych i lewicowych populistów być może ukazuje nam przyszłość Europy i przypuszczalną przyszłosć świata. Przykład pochwyciła niemiecka polityk Sara Wagenknecht, która odłączyła się od starych klasycznych struktur i stworzyła lewicowy populistyczny ruch. To tylko początek bardzo ważnego procesu. We Włoszech widzimy przyszłość dlatego, że samym prawicowycm populistom i samym lewicowym populistom nie wystarczy sił, aby zwyciężyć globalistów i liberałów. Żeby urzeczywistnić zwycięstwo, potrzeba zjednoczenia prawych i lewych populistów.

We Włoszech taki alians zaistniał, a to znaczy, że wstąpiliśmy w nową epokę, w której rzecz nie idzie o to, czy jesteś lewy czy prawy, ale o to, czy jesteś z narodem czy przeciwko niemu. Jesteś przeciwko planetarnej globalnej elicie czyli przeciwko narodowi czy z narodem. W takiej sytuacji programowy antyfaszyzm i antykomunizm należy odrzucić jako narzędzie globalnej elity, służące do rozdzielenia i poszczucia na siebie dwóch nurów, z których każdy jest dla owej elity wrogiem. Dopóki lewica programowo odrzuca alians z „faszystowską prawicą” i odwrotnie – póki prawica odrzuca sojusze z „komunistyczną lewicą”, i prawica, i lewica są całkowicie kontrolowanymi systemami.

Tylko odrzucając wewnętrzną nienawiść i brak zaufania, które tak naprawdę są sztucznymi instrumentami w rękach globalnej elity, można stworzyć wspólny front, wedle nowego ładu: naród przeciwko globalnej elicie. Ludzie naprawdę pragnący i tradycyjnych wartości, i sprawiedliwości społecznej. Alians pragmatyków przeciwko globalnej dyktaturze zboczeńców i kapitału finansowego (100 rodzin, które dysponują 90% światowego bogactwa),

Alians postmodernistów z globalnym kapitałem to jest wróg wszystkich narodów i kultur. Ten alians będzie próbował przeciwstawić i lewicę prawicy (i odwrotnie), dlatego trzeba orientować się na przykład Włoch. Salvini i Di Maio to nazwiska przyszłości. Wiele może się zmienić, alians osłabnie, jacyś politycy odejdą w cień, może upadnie rząd, ale to nieważne, we Włoszech zaszło coś, czego już nie można odwrócić.

To początek nowej epoki, w której narody wstępują w finalną fazę eschatologicznej wojny z globalną elitą. W takiej sytuacji myśleć i działać wedle starych klisz sporu prawicy z lewicą to przestępstwo przeciwko narodom. W takim ujęciu tradycyjni „antykomuniści” i „antyfaszyści” tak naprawdę są przewodnikami liberalnej strategii.

Jeszcze raz przypomnijmy sobie słowa Bernarda Shaw: Prawicowa i lewicowa bywa tylko kapitalistyczna elita, która przy pomocy prawicowo-lewicowych elementów zarządza narodami. Naród nie jest ani prawicowy ani lewicowy. Przypatrujmy się włoskiemu doświadczeniu i wyciągajmy z niego właściwe wnioski.

Przetłumaczył: Ikulalibal
http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarzy 40 do “Aleksander Dugin: Czego boi się światowa elita”

 1. Lipski said

  FED w USA pozwolił administracji Włoch na zmiany.Kto jeszcze? Imperium America wraz z …Francją i Wielką Brytanią?Nie tylko.Włochy podpisały umowę z Izraelem na dostawy ropy i gazu z Izraela.Za cenę iluzorycznej „wolności” dla Włoch i iluzorycznych zmian politycznych we Włoszech.

  Porozmawiajmy o forsie a nie politycznych analizach,które nie mają znaczenia.

  Nowe motto dla Polski.

  Dbaj o swoje zyski.Zapomnij cyrk polityczny.

  Dodam,.300 milionów Amerykanów żyje w USA.Oni faktycznie są cholernie dumni z USA.

  Nawet z milionów ukaranych w więzieniach w USA? Tak.Podział świata jest przez cały czas aktualny.Na państwa z bombami atomowymi i na inne….pozbawione broni.

 2. lopek said

  „Aleksander Dugin: Czego boi się światowa elita”
  ========
  Ano boi się tego, że ludzie stworzeni przez Boga – wezmą sobie do serca ostrzeżenie Jezusa Chrystusa – o żmijowym plemieniu.
  Wtedy natychmiast wykolejona przez pupili Szatana cywilizacja białego człowieka – zostanie wstawiona na powrót w boskie koleiny.

 3. NICK said

  Qrva.
  Kim jest sZATAN?

  Gdy.
  Konsekwentnie i umiejętnie?
  nOTORYCZNIE.
  sIĘ POWOŁUJESZ?

  Spierdalaj.
  sZATANIE.

 4. NICK said

  dO „Lope-q”

 5. Dictum said

  Nowy pomysł: konieczna armia UE przeciw Rosji, USA (w tym – ma się rozumieć – Polsce), Chinom itd.

  https://wiadomosci.wp.pl/angela-merkel-europa-potrzebuje-wspolnej-armii-buczenie-na-sali-6316536053958785a

 6. VAV said

 7. Boydar said

  Nie dodał tylko pan Dugin, że jakby ich wszystkich dobrze rozebrać to się okaże że wszyscy jednym chu/jem robieni. I ci z prawej, i ci z lewej, ci na górze i ci na dole. Bo normalnemu człowiekowi żadne stronnictwo nie jest ani potrzebne ani nie ma czasu na takie zabawy. Potrzebny jest Król, Car, Cesarz, Wielki Chan ewentualnie. Ma mieć interes żeby WSZYSTKIM w narodzie/społeczeństwie było lepiej i bezpieczniej. Za godziwą opłatą i należnym szacunkiem.

  To co kombinuje pan Dugin, to refleksja jednych gudłai że koniunktura na określone przebrania odchodzi do lamusa i musowo się przepoczwarzyć vs. zupełnie zrozumiały opór tych parchów którym już się nic zmieniać nie chce bo się nachapali i wolą żyć z kuponów. Poza tym czują ze jakby co to trzeba będzie „co nieco” zwrócić.

  Jak na razie, modus operandi „włoskiej” rewolucji jest postulat reformy Credo i Pater Noster. Tylko proszę mi nie tłumaczyć ze to kto inny za tym stoi.

 8. jano said

  @6 waw
  a co ma w tym temacie wstawianie durnia/oszusta/karonia promowanego wIzraelu24 i innych pejsatych mediach.

  Z tego zauważyłem to już jawnie trolle żydowskie się na to powołują a to z kolei daje do myślenie tym mniej rozgarniętym.

 9. NICK said

  Credo i Pater Noster.
  Będą.
  TŁUM -aczyć.

 10. NICK said

  Raczyć.

 11. jano said

  Iran uderzony dwa razy, Rosja działa – 16.11.2018.
  » http://zygumntbalas.neon24.pl/post/146415,iran-uderzony-dwa-razy-rosja-dziala-16-11-2018

 12. wincenty said

  piękne choć zapomniane i wroga choć czy wiem to nie żyd przecie

 13. Martusia said

  A ja lubie czytac komentarze autorstwa p.Lopka, przynajmniej sa zrozumiale w odbiorze i maja zazwyczaj madry, jasny a jednak ukryty przed tlumokami – podtekst. Z kolei niejaki Nick pisze tak, ze nie wiadomo do czego to przypiac czy przylatac. Dla mnie to czarna magia co on tam wybazgruje i zazwyczaj jego opinie omijam z DALEKA (z knajactwem mis sie kojarzyly). Stwierdzam fakt, ze nick pisze (moim zdaniem) bez ladu i skladu: czy z powodu braku weny, wiedzy czy z powodu nalogu bazgrania i czesto nie trzyma sie ani kupy ani d.py. Ot taki grandziarz i ramociarz.

 14. NyndrO said

  Ja się słab znam, ale na wyczucie Bóg stworzył wszystko i wszystkich.Szatan tylko w szatni robi.No i masa dzieci Boga włazi na zaplecze

 15. NyndrO said

  Sory za niedociągniągnięcia w pisowni,ale obecnie muszę pisać z wyjątkowo obrzyliwego urządzenia.Choć „sory” było celowe.

 16. brys said

  Przepraszam, panie NyndrO, przepraszam się pisze po Polsku. Przecież to taki piękne słowo.

 17. lopek said

  Re 14:
  „Ja się słab znam, ale na wyczucie Bóg stworzył wszystko i wszystkich.Szatan tylko w szatni robi.No i masa dzieci Boga włazi na zaplecze”
  =======
  Chodzi o to, że ciało człowieka to tylko swoisty skafander dla duszy – czyli tego właściwego i nieśmiertelnego bytu. Nieliczne skafandry przeznaczone dla pupili Szatana zasiedla duszami sam Szatan – resztę skafandrów zasiedla sam Bóg.
  Wniosek:
  Prawdziwy świat – to ten niematerialny, nieśmiertelny, świat ciemnej i jasnej mocy, świat Piekła i Nieba – o którym z boskiej woli nie mamy kompletnie na czas pobytu w skafandrze – żadnego pojęcia.

 18. Tymek said

  W banderowskiej części kaganatu POLIN najbardziej boja sią Polaków. Nie ma tam miejsca nawet na polskie cmentarze.

  Jest tylko miejsce na polskie pieniądze od żydo-banderowskich polityków sekty PiS, które służą wzmacnianiu ukraińskiego faszyzmu i antypolonizmu.

  https://dzisiaj.net.pl/polskie-groby-zniszczone-na-ukrainie/?fbclid=IwAR3e0chy7KpZ3bsNxs1qTPseoo3zwpmSE6T0KfXlWUReZWhmz64YSnbDpuA

 19. NyndrO said

  Cały polski jest Piękny.

 20. Joannus said

  Ad 3 NICK

  Panie,mnie to coraz bardziej kojarzy się dwuznacznie z masońskim dualnym dogmatem, Wielkiego Budownika i Adonai.
  Na służbie mocom ciemności niestety nie pozostają tylko ci nazywani ”pupilami”, ale również rzesze ludzi wielu ras i narodów, nawet z chrztem, nawet w Polsce.
  Notorycznie powtarzane w każdym wpisie imię demona, i to z dużej litery, wskazuje na maniakalne i sekciarskie odchylenie, jeżeli nie coś gorszego.
  W moim otoczeniu słyszało się często coś takiego- co za dużo to i świnia nie chce.

 21. jano said

  tu już nie ma żartów, wpiszcie w google „znak hitlerowski” i zobaczcie
  https://www.google.pl/search?&q=„znak+hitlerowski”

 22. jano said

  JACEK MIEDLAR-CHORY Z NIENAWISCI I NIEWIEDZY CZLOWIEK

 23. Joannus said

  Ad 23
  Tak jak każdy ”były” ksiądz, będzie tak czy siak służył za narzędzie, ale nie dla Pana Boga.

 24. jano said

  Jak MIEDLAR+ROLA „pomogli” Panu Bednarzowi (ten co walczy o dzieci)

 25. jano said

  kacapski imperializm wg. trolla Miedlara

 26. Lipski said

  Do 22-25.Osobowość chwiejna emocjonalnie typu borderline?Nie. Pan M.chce forsy dlatego pluje na Rosję.

 27. Tymek said

  Re. 25.

  Ciekawe dla kogo pracuje ten łapciuch i szabesgoj Międlar?

  Dziękuję za wrzutke. Kolejna świnia do dołu z wapnem!

 28. Ech said

  Doceniając samokrytykę pana Boydara ujawnię pewna tajemnicę dotyczącą diabła i jego czeredy – żydów na ziemi. To dla zwykłego przeżuwacza bojącego się Boga jest niezrozumiałe ale oni po prostu nie boją się ani Boga ani ludzi bożych, bo grozi im jedynie anihilacja. A kiedy to nastąpi, a ile do tego czasu sobie użyją, to ich.

 29. Boydar said

  Nie nastąpi; „… dusza ludzka jest NIEŚMIERTELNA” … !!!

 30. Roman K said

  Panie Boydar .. pan Dugin jako czlonek elit Nowej Rosji…usiluje tylko zatrzec niedobre wraznie, jakie w ostatnich czasach uczynily paskudne wycieki z zatrzezonaych Archiwow….
  POlecam panu ksiazke…poczyta pan…
  https://www.amazon.com/Zoloto-Partii-Igor-Bunich/dp/5859762089

 31. Boydar said

  Dziękuję za troskę, ale nie. Ja już w życiu przeczytałem wszystkie książki. Jak mówiła Babcia Jóźwikowa, kto się nie najadł ten się nie naliże.

  A jeśli chodzi o Dugina, to dawno uważam że albo jest wynajętym aktorem albo jest zdrowo popierdolony. Szczególnie u żydów to trudno odróżnić.

 32. Martusia said

  Jano

  To ciekawe z jakich to powodow znany „szabesgoj” Międlar wzbudza bardzo negatywne emocje wsrod Zydow? No i Jano – oczywiscie, czyzby razem Jano z Zydami wspolpracowal? Międlar mial zaszczyt w tym roku zdobycie I-szego miejsca w kategorii najbardziej wscieklych antysemitow i zdeklasowal jako antysemite nawet profesora JRNowaka. A ranking w tej kategorii prowadzily najbardziej znane, szanowane, globalnie slawne organizacje zydowskie. Mozna wiadomo, ze przyczepic sie do kazdego i wszystkiego ale trzeba to robic z glowa , nie lopata i oczerniac na podstawie potwierdzonych, czyli bardzo wiarygodnych – dowodow, a nie tylko produkowanych na gebe. To mi sie kojarzy z takim opluwaniem na zamowienie przez Jano, jest bardzo naciagane i oczywiscie bardzo malo wiarygodne. Zaznaczam, ze nie naleze do grona czestych sluchaczy Jacka Miedlara ale nigdy nie dal podstaw zeby go tak negatywnie oceniac. Trollem jest Jano i ma za zadanie zdeptanie wszystkich co maja odwage w gebie, nie zginaja karku, nie pelzna i otwarcie glosza co sadza na temat Zydow, nie zatrzymuja opinii dla siebie.
  A jano?

 33. Ech said

  Na jakim świecie panienka żyje. Nie bierze czasem udziału w żydowskim teatrze lalek. Nie słyszała o opozycji reglamentowanej, na której nową Polska jest zbudowana. Okrągłe coś tam zainicjowało gro opzycji na wszelakich frontach koncesjonowanych na przeróżne sposoby. Strona religijna jak patriotyczną u Polaków ma najmocniejsze nagromadzenie agentów żydowskich. Jack Miedlar [ międli – funkcje mają przypisane do nazwy, arogancja parcha i zidiocenie Polaków do żydów jest obezwładniające ! ] z nazwiska jak i fizjonomii podpada pod członka okorowanego wiernego kahału na froncie polskiego patriotyzmu i wiary.

  ———-
  Podobno Marucha jest też reglamentowany i bierze forsę zarówno z CIA jak i FSB.
  Admin

 34. Roman K said

  Rozumiem – panie Boydar…struganie kijka scyzorykiem ..to zupelnie wystarczajaca rozrywka intelektualna:-))))Od czytania ludziom sie zeby psujo:-)))))

 35. Boydar said

  Panie Romanie, ja już … nie mam zębów. Z wymienionego powodu, głównie.

  Drogi Panie Gajowy, czy w moim (793400) istotnie jest coś bardzo „nie tak” czy zwyczajnie Pan przeoczył ?

 36. Marucha said

  Re 35:
  Chyba coś przeoczyłem, bo nie wiem o co chodzi.

 37. Boydar said

  Aaaa … już o nic 🙂

 38. jok said

  „Prawicowość” „prawicowośćią, choć autor AD odrzuca takie „podziały, to niech bedzie: „populizm’, „populizmem”, a wychodzi … jak zawsze.:)

  „Prawicowy populizm”, jakoś tam przeciwny „elitom ue”, z reguły bywa mocno … proizrelski.

  Jak czytam: „After all, when Prime Minister Conte spoke about Israel, he has always explicitly supported the State and its current policy.
  In his opinion, Israel could become the primary partner in the Mediterranean, both from the economic and from the defense and intelligence viewpoints.”

  Nie trzeba znać francuskiego, by wiedzieć, że „frere” (oczywiście pisany z przedrostkami, ale pomijam) to brat, a „ami” to przyjaciel.
  „En Italie. Au Gouvernement, Matteo Salvini : « Je suis un ami et un frère d’Israël””

  Gwoli sprawiedliwosci dodam, że Conte na spotkaniu z Rywlinem wyraził niepokój możliwością eskalacji przemocy w Gazie, a nie poparł jednoznacznie Izr, ale tak by chyba powiedziały nawet nasze „mężyki stanu”, choć pewnie raczej woleli by milczeć
  (tj. raczej nawet u nas, chyba na oficjalnym spotkaniu okamerowanym, „oficjele nadwislańscy” nie rzekliby, że w Gazie popierają wszelkie akcje Izra, a przynajmniej nie w pierwszym zdaniu (wszak Unia czuwa i unika takiego jednoznacznego poparcia, wszak w ONZ czasem, nie zawsze ale jednak czasem, PL wstrzymuje się, a nie jednoznacznie popiera Izr). Z kolei w wywiadzie prasowym, pewnie już by”nasi ofickele” nie mieli „oporów”, pewnie by zauważali jedynie „walkę Izra z terrorystami”).

  Info sprzed 2 dni. „During talks in Rome with Israel’s president Reuven Rivlin centred on the current situation in the Middle East and the Mediterranean „Conte stated that he was worried at the risk of an escalation of the violence seen in Gaza in recent days,” the statement said.”

  Nota bene obejrzałem fragmencik filmiku spotkania we Włoszech premiera Conte z preziem Rywlinem, po to by popatrzeć na mowe ciała. Jednak jest inna, niż na spotkaniach „nadwislańscy-tropikalni oficjele”

 39. VAV said

 40. markglogg said

  Ad vav @39. Jak się słyszy (angielski) głos z USA, to już po samym jego akcencie się wyczuwa, że to bełkot…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: