Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Tralala o Wolne tematy (10 – …
  Carlos o Stalingrad
  rocznik57 o Upadek cywilizacyjny Polski
  lewarek.pl o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Marucha o Szymowski prześwietla premiera
  Zima o Pierwszy pozew za zmuszenie do…
  Kronika o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  telewizjapolska24 o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Czaruś o Wolne tematy (10 – …
  NyndrO o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  walthemar o Dlaczego kobiety w średnim wie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nie będzie Fortu Trump. Amerykanie zwiększą obecność w Polsce, ale na innych zasadach.

Posted by Marucha w dniu 2018-11-16 (Piątek)

MON prowadzi negocjacje z Departamentem Obrony USA w sprawie sprowadzenia do kraju dodatkowych sił armii amerykańskiej. Prawdopodobnie nie będzie to jednak stała baza żołnierzy wojsk lądowych, jak np. w niemieckim Rammstein.

Onet.pl ujawnił w maju, że polski rząd zabiega o stałą bazę amerykańskich wojsk, na którą sam jest gotów wyłożyć nawet 2 mld USD.

Dziś ten sam portal donosi, że pomysł noszący roboczą nazwę Fort Trump nie ma praktycznych szans realizacji. Amerykanie cały czas biorą pod uwagę zwiększenie obecności w Polsce, jednak na innych warunkach niż początkowo chciało tego Ministerstwo Obrony.

Min. Mariusz Błaszczak rozmawiał z sekretarzem stanu USA Jamesem Mattisem, poruszając m.in. temat bazy. – Nasza propozycja spotkała się z dobrym przyjęciem. Mamy konkretne propozycje ze strony amerykańskiej i będziemy je oceniać – mówił. Nie chciał jednak zdradzać szczegółowych ustaleń, określając je jako “niejawne”. MON obawia się również, że przedwczesne udzielanie informowanie opinii publicznej w tej sprawie może niekorzystnie wpłynąć na przebieg rokowań.

Jednak źródła Onetu twierdzą, że konkrety przedstawiają się zupełnie inaczej niż pierwotna propozycja. – Nie będzie to ani do końca fort, ani do końca Trump. Prawdopodobieństwo, że będzie to jedna duża baza typu Rammstein w Niemczech jest niewielkie – twierdzi Michał Baranowski, analityk z The German Marshall Fund of The United States.

Planowane jest zwiększenie amerykańskich sił stacjonujących w Polsce, ma być to jednak rozwiązanie elastyczne, prawdopodobnie zgodne z ogólnym kierunkiem, w jakim zmierzają zmiany w sposobie działania wojsk, które USA przeznacza do imperialistycznych interwencji na świecie.

Krytykę projektu Fortu Trump pod tym kątem przedstawił już w czerwcu na łamach portalu Politico Ben Hodges, były dowódca US Army w Europie.

Obecnie najbardziej prawdopodobne jest rozlokowanie na terenie Polski magazynów amerykańskiego sprzętu wojskowego, “elementy struktury dowodzenia oraz rozpoznania pola walki” – informuje Onet.

Departament Obrony poważniej niż sam prezydent Trump traktuje kwestię ogólnoeuropejskiego kontekstu zwiększenia sił na terenie Polski. Trwają dyskusje, czy powinno ono oznaczać przeniesienie części wojsk USA z innych krajów Europy na wschód naszego kraju, czy też Amerykanie powinni tu utworzyć zupełnie nową jednostkę.

Podczas gdy strona polska cały czas rozmawia z Amerykanami o ich “bazie” z pominięciem pozostałych członków NATO, Departament Stanu uzależnia dalsze rozmowy od uzgodnienia warunków projektu z pozostałymi państwami członkowskimi. Onet twierdzi, że osiągnięto już wstępne porozumienie z resztą Sojuszu.

Były minister obrony z czasów koalicji PO-PSL Tomasz Siemoniak twierdzi, że rząd nie proponował opozycji żadnych konsultacji w tej sprawie. Jednocześnie podkreśla, że jego ugrupowanie opowiada się zdecydowanie za zwiększeniem obecności US Army na terenie naszego kraju.

https://strajk.eu/

Komentarzy 20 do “Nie będzie Fortu Trump. Amerykanie zwiększą obecność w Polsce, ale na innych zasadach.”

 1. Kojak said

  Siemoniak to Ukrainic zajadly i obledny przybleda na zydowskiej smyczy ! Trudno ze ten obrzydliwy becwal mial inny poglad niz syjonistyczni zydowscy lajdacy z PPYYYSSS !

 2. ibrahim ibn jakub said

  Rozumiem, że te ćpuny na fotce, to niby żołnierze usraela….

 3. lopek said

  „Nie będzie Fortu Trump.”
  ========
  Jakie to ma znaczenie dla tubylców okupowanych na wielu poziomach?
  Wniosek?
  A co? Może ktoś powie, że grandziarze zza wielkiej wody nie wydali cichej zgody na mordowanie Polski i Polaków podczas II WŚ i bezpośrednio po niej?
  A co? Może ktoś powie, że grandziarze zza wielkiej wody nie zainstalowali potężnej miny pod polskimi zadami – zwanej banderlandem?
  Wniosek?
  Czy ten Fort Trump będzie czy też go nie będzie – to i tak likwidacji atrapy Polski będzie kontynuowana zgodnie z planem.

 4. Zbyszko said

  Zaczęło się od amerykańskich płyt na bazarach a skończyło na notorycznym zwiększaniu tzw amerykańskiej wojskowej obecności w Polsce.
  Czy pomyślał by ktoś o tym, za komuny?
  że amerykanie przyjadą do Polski pilnować… globalnego biznesu korporacyjnego i przy okazji naszych bogactw naturalnych, byśmy czasami nie chcieli z nich korzystać, bo to byłoby wielką niesprawiedliwością?

 5. Marucha said

  Przecież podobno żeby nie Amerykanie, to by Hitler podbił Europę… ale na szczęście wmieszali się, wyzwolili Polskę i zdobyli Berlin.
  Takiej historii uczą usraelitów.

 6. Joannus said

  Ad 4
  ”Czy pomyślał by ktoś o tym, za komuny?”

  Za komuny panie Zbyszko bardzo wielu myślało, tylko o czym innym, bo tak manił KOR z przydupasami. Aby dorwać się do dobrobytu i chapać dolarki z USA, czego broniły własne i sowieckie władze, będące jedynym złem w wyimaginowanym dobrym, sprawiedliwym dla ludu i wolnym świecie. Reszta była poza zasięgiem myśli i pragnień.

 7. Joannus said

  Ad 4
  ”Czy pomyślał by ktoś o tym, za komuny?”

  Za komuny panie Zbyszko bardzo wielu myślało, tylko o czym innym, bo tak manił KOR z przydupasami. Aby dorwać się do
  dobrobytu i chapać dolarki z USA, czego broniły własne i sowieckie władze, będące jedynym złem w wyimaginowanym dobrym, sprawiedliwym dla ludu i wolnym świecie. Reszta była poza zasięgiem myśli i pragnień.

 8. NICK said

  Pariasem KOR-u. Jest „jAROSŁAW pOLSKĘ zBAW.”

  Szykowany.

 9. Kwal said

  O tym czy w przyszłości będą budowane bazy USA w Polsce, będą decydowały USA i Rosja nie fircyk Błaszczak, pełniący czasowo role harcerzyka w MON…

 10. revers said

  To maja konkurencje Polacy w Japonczykach na dalekim wschodzie, tam malo im amerykanskich baz na Iwo Dzimie, zaprosili amerykanow do budowy bazy na Kurylach.

  Dzisiaj japonczycy rozdmuchali temat budowy baz amerykanskich na Kurylach, jesli rosja nie odda wysp kurylskich dobrowolnie.

  Biarusini tez dostali propozycje nie do odrzucenia od bylego szefa NATO Rasmusena, albo Rosja albo wolnosc eurosowieta, tak jak to uczynila Gruzja, Ukraina.

 11. Plausi said

  Radość z nowej okupacji

  zawitała w wielu polskich domach i duszach.

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/16/obchody-niepodleglosci-czy-nastepnej-okupacji/

  zgodnie ze starym porzekadłem, „Gdy Bóg chce kogoś pokarać, to mu roum odbiera”.

  No cóż, to konsekwencja niedbałości w obejściu z semantyką,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  po trzech wiekach okupacji Polski moło kto wie, co oznacza słowo: „niepodległość”, podbnie zresztą mało kto wie co znaczy „demokracja”.

 12. lewarek.pl said

  9.
  USA i Rosja już decydują o losach Fortu Trump. Fakt, że USA nie chcą tej bazy, wynika z porozumienia Reagan-Gorbaczow w Reykjaviku. Obaj gangsterzy ustalili wtedy m.in., że na wschód od Odry Amerykanie nie będą budowali stałych baz. Dlatego mamy w Polsce amerykańskie wojska „rotacyjne”. Oczywiście, porozumienie można złamać w dowolnym momencie i pod byle pretekstem, ale widocznie Amerykanom jest w tej chwili na rękę stan obecny.

 13. Tymek said

  W sumie szkoda…

  Obecność stałej bazy zmusiłaby do reakcji Rosję, co wiązałoby się z koniecznością ponownego wyzwolenia Polski i uwolnienia Polaków od anglosyjonizmu i judeobanderyzmu.

  ———–
  Po uwolnieniu pozostałby duży radioaktywny lej.
  Admin

 14. revers said

  re12
  a wie pan dokaldnie co podpisano w Reykjaviku? bo tam chodzlo rowniez o rownolegle rozbrojenie broni rakietowej do przenoszenia ladunkow nuklearnych, i wyszlo jak zawsze ze to Rosja ma sie jednostronnie rozbroic, a amerykanie dozbroic, co robia do dzis z rakietami sredniego zasiegu, czy bombami kierowanymi. Podobna propozycje otrzymal Klm z Korei Pln. od Trumpa .

  Amerykanska baza w Radziszewie jest stala i eksterytorialna, tzn moga tam juz byc tam umiejscowione glowice nuklearne malej mocy, nie mowiac o stalych urzadzeniach radiolokacyjnych tak w waznych w sieci globalych i kosmicznych porachunkow z Chinami i Rosja..

 15. G-wnopolak said

  Ad 14:
  No i co z tego?

 16. Irek said

 17. revers said

  re15
  a to z tego ze kazdy moze meic swoj kastet, maczuege, lub g.no w nocniku lub w nicku, glowie.

  A za tym ida konkretne pieniadze w mld. baksow za niby bezpieczenstwo, ze zaplac z 20 mld. usd w G-rewirze kraweznikowi lub gangsterce za to ze morzesz handlowac pietruszka lub marycha.

 18. Roman K said

  Nie chce zasmucac I psuc humoru..ale bedzie..bedzie Fort Trump i to nie jeden…
  Ida pelna para szkolenia oficerow amerykanskich polskiego pochodzenia zwlaszcza tych ,ktorzy urodzeni w Polsce I mowia dobrze po polsku…Mowimy tu o kilku tysiacach ludzi, ktorzy nie musza wystepowac pod amerykanskimi emblematami..wystarcza polskie. Polska Armia bedzie wystarczajaca…po zwiekszeniu i wyszkoleniu do amerykanskich standartow I uzbrojona jak przystalo na Armie…
  Amerykanow ucza historii..i miedzy innymi uczyli ich, ze Europa byla stabilna tylko w czasach Moravia Magna.. i .Rzeczypospolitej..i ci sami doszli do wniosku ,zeby to powtorzyc….. Stad Trojmorze…
  Stad wrzask pana Szultza…o Zjednoczonych Stanach Europy:-)))))

 19. Plausi said

  Nie kwestonujemy

  16, Irek

  Wymieniony przez panią Pawela Boris Rybak

  https://www.youtube.com/watch?v=P5bY20GFO7A&3m50s

  jest postacią realną i jak Wikipedia podaje, jego profil odpowiada opisowi pani Ewy.

  https://fr.wikipedia.org/wiki/Boris_Rybak

  Nie utrzymujemy, że wszystkie podane przez panią Ewę opisy odpowiadają dokładnie realiom, ale wiele jest prawdopodobne, HAARP powstał w latach 80-tych, G. Bush był w latach 70-tych szefem CIA, później stale na wysokich stanowiskach w administracji, mógł mieć udział w powstaniu HAARP.

  Pobieżna weryfikacja nie kwestionuje wypowiedzi pani Pawela.

  Jest rzeczą wiadomą, że są kręgi, które przeprowadzają eksperymenty społeczne na szeroką skalę, w czym pomagają im osoby kierownicze w administracji państw, przykład

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/376oper/

  także pewne zjawiska w dziedzinie epidemiologii, n.p. grypa świńska, są bardzo podejrzane, w tym przypadku operującym organem w tym eksperymencie była WHO, która usiłowała zaszczepić ludność UE, na szczęście bezskutecznie.

  O ile nam wiadomo, pewne opisane techniki mogą funkcjonować, jeśli coś funkcjonuje, to zawsze znajdzie się ktoś, kto to zastosuje, n.p. bomba atomowa.

  Wystarczająco niepokojąca jest uwaga pani Ewy, i to się chyba zgadza, że zbrodnicze reżymy zarządzające Polską i Rumunię otworzyły wywiadowi USA możliwość przestępczej działalności w ich krajach, ale zagrożenie dla nas jest daleko większe, jeśli uwzględnić już dokonane prace przygotowawcze na terenie pod nazwą Ukraina.

  Prezentację pani Pawela należałoby spopularyzować.

 20. Peryskop said

  We wstępniaku brak istotnych informacji zamieszczonych w źródle :
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/fort-trump-amerykanska-baza-wojskowa-w-polsce-beda-zmiany/bpcebf6

  Mianowicie, że min. Błaszczak się pożalił, iż z Pentagonu odeszło ostatnio kilku sprzyjających nam decydentów, a i pozycja gen. Mattisa nie jest pewna.

  Te żale łatwiej zrozumieć po konfrontacji z aktualnym doniesieniem o masakrycznych wynikach audytu przeprowadzonego właśnie w Pentagonie, gdzie wykryto trujkont super-bermucki czyli worek bez dna :
  https://www.rt.com/usa/444131-pentagon-fails-first-ever-audit

  Nie trudno przewidzieć czym pachnie naiwnota Dudy/Błaszczaka wystawiona na USpazernotę 😦

  Zanim został ministrem DoD u Trumpa gen. James Mattis wydoił pół mln $ za siedzenie w radzie nadzorczej firmy bio-med „Theranos” młodej „miliarderki” Elisabeth Holmes. A obok niego był tam m.in. George Schultz (1920-) Sekretarz Stanu 1982÷89, jego deviza : „The minute you start talking about what you’re going to do if you lose, you have lost.” , który dał się skusić Holmes po sąsiedzkiej (rezydent Palo Alto, CA) rozmowie z nią w 2011 roku.

  Bezczelna intrygantka starała się szczuć go przeciwko jego wnukowi, gdy zatrudniony w Theranos w 2013 roku Tyler Shultz, nie mogąc się doprosić Holmes o szczegóły metody rzekomo „rewelacyjnej” metody testowania krwi „Edison”, w 2014 roku opuścił firmę i o wyjaśnienia poprosił public-health lab w N. Jorku.

  Henry Kissinger, właśc. Heinz Alfred Kissinger (ur. w 1923 w Fürth, Niemcy) – amerykański polityk i dyplomata, profesor nauk politycznych Uniwersytetu Harvarda, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego oraz sekretarz stanu podczas prezydentury Richarda Nixona oraz Geralda Forda; za swój wkład podczas negocjacji w czasie konfliktu w Wietnamie otrzymał w 1973 roku Pokojową Nagrodę Nobla; Człowiek Roku tygodnika „Time” w 1972 roku (razem z prezydentem Nixonem) – skaptowany do „Theranos” przez G. Schultza, próbował w 2014 roku ratować Elkę Holmes rżnąc głupa :
  „We aren’t exactly a group of people who give away our time lightly. Elizabeth’s iron determination and great intellectual ability turned me from a mild skeptic to an enthusiast.”

  Gdy chutzpa „Theranos” zaczęła się walić, Holmes zwróciła się mejlami do gen. Mattisa, aby użył swych wpływów i ponaciskał na FDA. Ale szczwany lis Mattis był już jedną nogą u Trumpa i na odchodnym wykpił się zezwoleniem z Pentagonu na pracę w „Theranos” ale bez lobbowania wobec armii i administracji.

  Po kompromitacji, jeszcze w 2015 roku wg Forbes’a rzekomo „warta 4,7 mld $”, Elisabeth H. została administracyjnie usunięta ze swej firmy, dostała zakaz działalności w dziedzinie laboratoryjnych badań krwi i w marcu 2018 zapłaciła grzywnę 1/2 mln $. Teraz czeka na procesy cywilne i na ten dla niej kluczowy – karny, bo oszukała inwestorów na dużą skalę. Ale może się wywinąć, bo prapraprawnuczka ‘króla drożdży’ Charlesa Louisa Fleischmann’a (1835†1897) ma wpływowych rodziców : tatełe Christian Rasmus Holmes IV pracował dla agencji rządowych USA m.in. w Afryce i w Chinach, teraz koordynuje wodę z ramienia USAID (odnoga CIA), a mamełe Noel Anne née Dauost była personalną ds. zagranicznych i obronnych przy Kongresie USA.

  Elizabeth Anne Holmes (1984-) po roku studiów porzuciła uczelnię Stanforda aby w 2003 roku w wieku 19 lat założyć firmę Real-Time Cures znaną jako Theranos (od terapia-diagnoza) – „światowego lidera” w produkcji testów krwi „Edison”, rzekomo pozwalających na wykrywanie kilkuset chorób, jak nowotwory i HIV, poniżej godziny, za mniej niż pół ceny, przy wykorzystaniu pobieranej z palca zaledwie 0,001 ilości krwi co przy zwykłym badaniu, i bez potrzeby kłucia żyły.

  http://biznes.onet.pl/elizabeth-holmes-najmlodsza-miliarderka-swiata,18570,5660656,news-detal

  „Najmłodsza miliarderka na świecie”, do „ogromnych pieniędzy” „doszła wyłącznie własną pracą”, laureatka, – w roku 2014 była już współ-autorką 100 aplikacji patentowych, podobno posiadała 18 patentów USA i 66 innych. W 2015 roku zatrudniała w Theranos 700+ osób… Veganka żeby nie tracić czasu, lansowana jako geniusz, w telavizji dyskutowała m.in. z Billem Clintonem bez cygara.
  I padła na … zew krwi i głód szmalu.

  ===

  Na takich koligacjach, zewach, głodach i kantach, jak Theranos, Pentagon, NASA, FDA, WHO, CDC, DHHS opiera się gliniana „potęga” Usrahella.

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/12/wolne-tematy-76-2018/#comment-793321

  A dudne błyszczaki dają się na to nabierać !
  Jak neptki na fregaty australijskie, nadające się na fundamenty raf koralowych 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: