Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Czy chcą nas zabić?
  osoba prywatna o Wolne tematy (71 – …
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  prostopopolsku o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Marucha o Rok 1939 w warunkach „demokrac…
  Boydar o Czy chcą nas zabić?
  revers o Wolne tematy (71 – …
  bryś o Opary kłamstwa i absurdu w Par…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (71 – …
  Sowa o Wolne tematy (71 – …
  Piskorz o Wolne tematy (71 – …
  Głos Prawdy o Wyprane mózgi! Poznaj starożyt…
  Piskorz o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Głos Prawdy o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Pospieszna odpowiedź archidiecezji i KUL na zarzuty wobec wybitnego filozofa

Posted by Marucha w dniu 2018-11-17 (Sobota)

Chodzi o to, że ks. prof. Tadeusz Guz zabrał głos na temat żydowskich mordów rytualnych, których rzydostwo bezczelnie się wypiera, a w czym wspomagają go żydowscy agenci w Kościele Katolickim.
Zobacz np.
>https://marucha.wordpress.com/2018/03/07/zydowskie-mordy-rytualne/
Admin

Archidiecezja Lubelska oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski bardzo szybko odpowiedziały na ogłoszony w piątek list Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, która domagała się „publicznego zajęcia stanowiska” oraz „podjęcia surowych kroków dyscyplinujących” wobec księdza profesora Tadeusza Guza za jego słowa o mordach rytualnych.

Stojący na czele rady Stanisław Krajewski oraz Zbigniew Nosowski zwrócili się do metropolity lubelskiego, księdza arcybiskupa Stanisława Budzika oraz rektora KUL, księdza prof. Antoniego Dębińskiego. List utrzymany jest w tonie lekceważącym wobec księdza profesora Tadeusza Guza. Nadawcy napisali między innymi:

„Z rosnącym niepokojem śledzimy narastającą w tym roku aktywność wykładową ks. prof. Tadeusza Guza dotyczącą Żydów i judaizmu. Niektóre wygłaszane przez niego tezy są całkowicie niezgodne z prawdą i absolutnie niedopuszczalne. Dlatego zwracamy się do Księdza Arcybiskupa i Księdza Rektora z prośbą o podjęcie stosownej interwencji.

Podczas swoich wykładów (nagrania dostępne są w wielu miejscach w internecie) ks. Guz wielokrotnie wypowiada tonem eksperta różne opinie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i z faktami. Naszą szczególną uwagę przykuły słowa profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II o żydowskich mordach rytualnych.

(…) Jak z pewnością doskonale wiadomo Księdzu Arcybiskupowi i Księdzu Rektorowi, żydowskie mordy rytualne są wytworem antysemickiej fantazji. Prawomocne wyroki polskich sądów na rzekomych sprawcach takich mordów (również wyroki śmierci) zapadały zaś często po tym, jak oskarżeni żydowscy współobywatele poddawani byli torturom.

(…) Oskarżenia wobec Żydów o dokonywanie na chrześcijanach mordów rytualnych, choć oficjalnie odrzucane przez Kościół, wciąż, niestety, powracają w wyobraźni części katolików. Absolutnie niedopuszczalne jest więc, aby opinie o rzekomej prawdziwości mordów rytualnych były tolerowane w przestrzeni publicznej (…)”.

Krajewski i Nosowski naciskali na zajęcie stanowiska przez adresatów swojego listu, gdyż, ich zdaniem, „w tak istotnej sprawie opinia publiczna nie powinna mieć żadnych wątpliwości co do stanowiska Kościoła, a zwłaszcza władz metropolii lubelskiej i uniwersytetu katolickiego jako przełożonych ks. Guza”.

Szefowie PRChiŻ zwrócili się również do adresatów o „podjęcie surowych kroków dyscyplinujących wobec osoby głoszącej takie – antyżydowskie, ale i antykatolickie, bo odrzucane przez Kościół – twierdzenia”.

Werdykt bez dochodzenia

Agresywny list Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów doczekał się błyskawicznej odpowiedzi ze strony lubelskiej kurii oraz KUL. Z oświadczenia podpisanego przez ks. dr. Adama Jaszcza, rzecznika archidiecezji oraz dr Lidię Jaskułę, rzecznik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wynika, że obie instytucje jeszcze przed rozmową z adresatem oskarżeń podzielają zarzuty sformułowane wobec księdza profesora.

„(…) Arcybiskup Metropolita Lubelski i Rektor KUL uznają przytoczone w piśmie wypowiedzi ks. prof. Guza za niedopuszczalne. Podkreślają jednocześnie, że pozauniwersytecka działalność wykładowa ks. prof. Guza jest aktywnością podejmowaną i prowadzoną przez niego na własną rękę i własną odpowiedzialność, a głoszone tezy nie są stanowiskiem jego przełożonych” – napisali rzecznicy.

Dalej następuje podważenie naukowych kompetencji księdza prof. Guza:

„Pragniemy przypomnieć, że Ksiądz Profesor nie jest zawodowym historykiem. Budzące sprzeciw wystąpienia nie są głosem naukowca prowadzącego rzetelne, krytyczne badania źródłowe, ani tym bardziej głosem osoby reprezentującej Kościół w Polsce lub stanowisko Archidiecezji Lubelskiej. Tego typu wypowiedzi rozmijają się z nauczaniem Kościoła o relacji do Żydów i judaizmu, tak mocno przypominanym przez św. Jana Pawła II, wieloletniego profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego” – czytamy m.in. w stanowisku.

„Przytoczone w przesłanym przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów liście wypowiedzi księdza profesora stanowią rozpowszechnianie nieprawdy i szkodzą dobremu imieniu Uniwersytetu i Archidiecezji, dlatego zostanie on poproszony o szczegółowe wyjaśnienia w sprawie swojej aktywności wykładowej na temat Żydów i judaizmu. Po złożeniu wyjaśnień przełożeni księdza profesora zdecydują o dalszych krokach w sprawie” – napisali przedstawiciele Archidiecezji Lubelskiej oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Ksiądz profesor Tadeusz Guz jak na razie nie odniósł się do listu przewodniczących Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, jednak w sobotnio-niedzielnym wydaniu „Naszego Dziennika” zamieszczona została jego odpowiedź na ataki ze strony Leszka Balcerowicza i Hanny Lis (w mediach społecznościowych) oraz Wojciecha Czuchnowskiego (na łamach „Gazety Wyborczej”). W odniesieniu do kwestii podjętej przez Krajewskiego i Nosowskiego napisał: „Sprawa mordów rytualnych tylko dlatego nie podlega dyskusji, ponieważ jest historycznie weryfikowalna, i to w bardzo prosty sposób, dzięki zabezpieczonym zasobom archiwów. Do tego dochodzą zeznania naocznych świadków, którzy jeszcze w II RP przeżywali dramat porwania”.

Źródła: KAI, „Nasz Dziennik”
RoM
http://www.pch24.pl

Komentarzy 29 do “Pospieszna odpowiedź archidiecezji i KUL na zarzuty wobec wybitnego filozofa”

 1. lopek said

  Jednak są jeszcze odważni ludzie i to jest budujące.
  Swego czasu Mel Gibson wspomniał o możliwości takich mordów w środowisku Hollywood – gdzie mamy – pupil na pupilu i pupilem pogania.

 2. Moher49 said

  Będziemy mieć w Polsce kolejnego Jacka Międlara. Kościół katolicki w Polsce, je polski chleb, ale Polakom ani Bogu nie służy.

 3. gość said

  Ks. prof. Tadeusz Guz: „Faktu żydowskich mordów rytualnych nie da się wymazać”

 4. Ech said

  O Bestiach czasów nowożytnych nie wolno mówić, należy ich kochać poddając się ich woli. Jak mordują, kradną i ciemierzą torturując i spijając ostatnią krople twojej krwi goju, powinieneś w uniesieniu miłosnym, niemal orgazmie, dziękować panu ohydnemu za jego zainteresowanie, bo wkrótce będziesz przecież stanowił zwykły odpad na śmietniku zydfowskim, GOJU !@

 5. Kojak said

  KUL juz nie jest zadnym KUL-em ! Zydowskie skurwysyny spacyfkowaly go calkowicie Te odrazace bydlo dalo temu wyraz wprost nieprawdpodobny sposob z okazji okraglej rocznicy KUL-u Minowicie zydowskie skurwysyny z KUL calkowicie i ostentacyjnie pominely ojca prof Krapca wieloletniego rektora KUL majacego dla niego kosmiczne zaslugi ! Wpost nie moglem uwiezyc ze zydowscy hitlerowcy z KUL moga cos takiego zrobioc mimo nieslychanego krytycyzmu jakim mam dla zydowstwa ! Tak wiec rekacja zydowskich skurwysynow z KUL jest standardowa dla zydowskich kreatur z tzw KUL

 6. Konkretny said

  Niedługo pewnie Biblię ocenzurują 🙂

  Księga kapłańska, rozdział 27

  Poświęcenie przez „cherem”

  28 Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako „cherem”: człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego – to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde „cherem” jest rzeczą najświętszą dla Pana.
  29 Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako „cherem”, nie może być wykupiony. Musi on być zabity.

 7. Zbyszko said

  Tam gdzie nie ma Chrztu Św tam jest grzech pierworodny i szatan a wtedy wszystko jest możliwe. Czy aby nie taka powinna być odpowiedź?

 8. JADAM said

  Ad 5} W. Sz.Panie KOJAK . Co by jeszcze podnieść i Panu ciśnienie ( sam sobie tymi wspominkami wystarczająco podniosłem)
  to przypominam , – cośmy SPONSOROWALI co najmniej 2 filozofów ; z Krakowa i z Biłgoraja ( Hartman & Palikot ) .
  A trza było rzucić dutki pijakowi do kapelusza , a nie dobrodziejowi na tacę , na tzw . kul .
  …….
  Ad rem .:
  NAJLEPSZY KOMENT w tym artykule , – to przywołany
  a r t y k u ł z 07 marca br . , – KAŻDY MA OBOWIĄZEK GO
  PRZESYLABIZOWAĆ ( przeczytać kilkukrotnie , ze zrozumieniem,
  i zapamiętać ) .
  Dzisiaj jest „krzyżowany” KSIĄDZ Tadeusz GUZ , poprzednio podobnie był „oprawiany” KSIĄDZ Waldemar CHROSTOWSKI
  ( obaj profesorowie teologii ) .
  Identyczny , bądż podobny w poglądach jest też historyk kościoła
  kat. -dr hab . Piotr NATANEK . (on już prof. nie zostanie )
  I nie tylko Oni głoszą prawdę .
  ps
  pamiętam wiele mend w ludzkie ciało ubranych ,- i z czasów Gomułki , i z czasów Gierka .
  I tych , co po ’90 wyprowadziły narodek / gawiedż na manowce.
  😦

 9. Roman K said

  Popatrz pan -panie Lopek..nie dosc ,ze wyklada prawde historyczna poparta faktami I dokumentam,i to jeszcze sie podpisuje:-)))) Tadeusz Guz…..ksiadz profesor…wlanym imieniem i nazwiskiem i wlasnym tytulem…… no I dziwisz sie pan -ze kurdupli szlag trafia??????

 10. gość said

  ad 6
  https://www.wordproject.org/bibles/drc/03/27.htm#0
  28 Any thing that is devoted to the Lord, whether it be man, or beast, or field, shall not be sold, neither may it be redeemed. Whatsoever is once consecrated shall be holy of holies to the Lord.
  29 And any consecration that is offered by man, shall not be redeemed, but dying shall die.

  https://www.wordproject.org/bibles/zu_2/
  28 “ ‘Nokho into yonke eyahlukaniswa, umuntu ayahlukanisela uJehova kukho konke anakho, noma abantu, noma izilwane, noma insimu yefa lakhe, akuyikuthengiswa ngayo, ingahlengwa; konke okwahlukanisiwe kungcwelengcwele kuJehova.
  29 “ ‘Akukho muntu owaqalekiswayo, owaqalekiswa kubantu, ongahlengwa; wobulawa nokubulawa.

  If using an Android or Apple device please download and use our Bible App to read and listen the Bible in English plus 36 other languages:

  https://www.mechon-mamre.org/p/pt/pt0.htm
  https://www.mechon-mamre.org/p/pt/pt0301.htm
  https://www.mechon-mamre.org/p/pt/pt0327.htm <—————— po hebraisku i po angielsku to samo: zabić
  ח אַךְ-כָּל-חֵרֶם אֲשֶׁר יַחֲרִם אִישׁ לַיהוָה מִכָּל-אֲשֶׁר-לוֹ, מֵאָדָם וּבְהֵמָה וּמִשְּׂדֵה אֲחֻזָּתוֹ–לֹא יִמָּכֵר, וְלֹא יִגָּאֵל: כָּל-חֵרֶם, קֹדֶשׁ-קָדָשִׁים הוּא לַיהוָה. 28 Notwithstanding, no devoted thing, that a man may devote unto the LORD of all that he hath, whether of man or beast, or of the field of his possession, shall be sold or redeemed; every devoted thing is most holy unto the LORD.
  כט כָּל-חֵרֶם, אֲשֶׁר יָחֳרַם מִן-הָאָדָם–לֹא יִפָּדֶה: מוֹת, יוּמָת. 29 None devoted, that may be devoted of men, shall be ransomed; he shall surely be put to death.

  Good night

 11. Marcin said

  Z KUL- u zrobiono KUL – wę.

 12. andzia said

  re:8
  Wymienione osobniki postępują tak jak wyssały to z mlekiem matki: wykorzystać i opluć Polaka. Żadnej wdzięczności i honoru charakterystycznych dla cywilizowanych ludzi tam się nie uświadczy.

 13. Boydar said

  „… i szkodzą dobremu imieniu Uniwersytetu i Archidiecezji …”

  Pieprzenie w bambus !!!

  Od dłuższego już czasu tej diecezji i temu uniwersytetowi, nic nie może zaszkodzić ! Niżej jest tylko dno piekła.

 14. Poziomka said

  Lublin to w ogóle jakiś czyrak ostatnio, Panie Boydar. Wylęgarnia najgorszego zła, które deprawuje Naród, na które potem Polactfo się mówi.
  Nie podejmę się drugi raz tworzenia galerii bo za pierwszym razem osikano ją letnim moczem.
  Stoję z boku i tak sobie czasem myślę…

 15. Kojak said

  O=d 8 ! Mnie nie interesuja gnidy i pluskwy typu Hartman ! Tam sie uczy kilka tysiecy ludzi wiec moga zdarzyc sie bydlaki typu Palikot ,Hartman, Szyszkowska to normalne ! O niczym to nie swiadczy ! Te smiecie ludzkie nie moga byc wymieniane w kontekscie ojca prof Krapca bo to zniewaga i absurd !! !!

 16. VAV said

  Poniżej oficjalny tekst przesłania Arcybiskupa Viganò do amerykańskich biskupów z 13 listopada 2018 r.

  ***
  Drodzy Bracia Biskupi w USA,

  Piszę, aby przypomnieć Wam święty mandat, który otrzymaliście w dniu święceń biskupich: poprowadzić trzodę do Chrystusa.
  Medytujcie nad Księdze Przysłów 9:10: Bojaźń Pańska jest początkiem mądrości!
  Nie zachowujcie się jak przestraszone owce, ale jako odważni pasterze.
  Nie lękajcie się wstawania i czynienia słusznych rzeczy ofiarom, wiernym i waszemu wlasnemu zbawieniu.
  Pan odda każdemu z nas według naszych działań i zaniechań.

  Poszczę i modlę się za was.

  Łuk. Carlo Maria Viganò
  Twój poprzedni nuncjusz apostolski

 17. abcdef said

  „Polska Rada Chrześcijan i Żydów”

  Niepojmowalne. Dla Chrzescijanina, oczywiscie.

  Philip de Vier Blood Ritual

 18. NC said

  „Krajewski oraz Nosowski”
  Który Polak a który Żyd?
  Który chrześcijanin a który żyd?

 19. Lipski said

  Ten list w obronie hebrajczyków to nóż w plecy katolikom w Polsce, próba psychicznego mordowania wiernych w wykonaniu administracji KUL i księży.

  Próba odrzucenia katolicyzmu przez pracowników Kościoła Katolickiego w Polsce czyli wojna księży ,pochodzenia żydowskiego z Watykanem.

  Ja rozumiem ,że Watykan zaakceptował ten list aby przetrwać.Przecież ma do tego prawo,gdyż pracownicy Watykanu tak jak Arcybiskup Metropolita Lubelski posiada 2 paszporty czyli 2 obywatestwa.

  Tak jak każdy biskup w EU,w USA,w Azji,w Afryce.
  Przeraził mnie osobiście ten list w obronie mordów rytualnych realizowanych przez przedstawicieli judaizmu.W przeszłości.Sprawa mordów rytualnych była aktulna za czasów Hitlera gdy biedni żydzi byli ofiarami bogatych żydów,syjonistów.

 20. jok said

  „Jak z pewnością doskonale wiadomo Księdzu Arcybiskupowi”
  „Doskonały argument” – „jak doskonale wiadomo”.

  Niejaki Ariel Toaff syn rabina Rzymu, nie wiedział i popełnił książkę o „rytuałach” uznając, że są prawdą historyczną, acz – jak czytam w starej dobrej filosemickiej wupedjii – przypisuje je pono „ekstremistom, były w sprzeczności z podstawowymi zasadami prawa żydowskiego”. Uważam, że sądzę:), ze takie stwierdzenie, to obrona przed zmasowanym hiperatakiem.

  Jak czytam dalej: włoscy historycy, przynajmniej niektórzy, pochwalili ksiązkę za rzetelność, a potem …. był już tylko zmasowany atak
  „m.in. ojciec profesora, który uznał stanowisko syna za całkowicie nieuprawnione, a wywołaną przezeń dyskusję za niebezpieczną, gdyż mogła przyczyniać się do rozbudzania antysemityzmu”.

  Wiem, że wszyscy wiedzą o ksiązce i o zacytowanym wyżej sposobie argumentowania.
  Chciałem tylko podkreslic, że jawnie pdkreślone jest, że kryterium prawdy jest użyteczność „tjeże „prawdy” dla Żydów.

  Bardzo mi to przypomina zarzuty stawiane przez jakiegoś interlokutora Peterowi Rainie, autorowi książki o morderstwie syhba Piseckiego, w której zauważył on pewne rytualne cechy w dokonanym mordzie oraz z jakich kręgów wywodzili się oraz dokąd uciekali lub chcieli uciekac główni podejrzani.

 21. jano said

  Forum Żydów Polskich
  Ksiądz profesor propaguje mordercze kłamstwo.

  żydowski szalom24 https://www.salon24.pl/u/fzp/911847,ksiadz-profesor-propaguje-mordercze-klamstwo

 22. Boydar said

  „Awantura” z Guzem wcale nie jest zła, dłużej klasztora jak przeora. Najważniejsze, że weszła na wokandę. Chuje i tak zostaną chujami ale prawda szczelinami się przesącza.

 23. Zdziwiony said

  Z kwestyą społeczną wiąże się ściśle kwestya żydowska…

  Jak się na nią zapatrywał Kardynał Puzyna?

  Antysemityzm w dzisiejszej formie uważał Kardynał Puzyna za anachronizm, pokpiwał sobie zeń mocno…

  „Antysemitą dzisiejszym może być śmiało każdy żyd i filosemita… Żydzi śmieją się z takich przeciwników… Antysemityzm dzisiejszy oddał i oddaje żydostwu bardzo wiełką przysługę z tej prostej przyczyny, iż mają pretekst do organizowania samoobrony, wymuszania na rządzie centrałnym i krajowym coraz to nowych koncesyi i praw obronnych przeciw rzekomym napaściom antysemityzmu. Tymczasem, owe napaści
  ograniczają się w gruncie rzeczy na prostem nawoływaniu: ‚brońmy się przed wyzyskiem żydów’; łiterałnie nic innego dzisiejszy antysemityzm nie produkuje i produkować nie może z braku ludzi o pojęciach i życiu nawskróś chrześcijańskich, katolickich. Antysemityzm w dzisiejszej formie przyczynił się w wysokim stopniu do rozpanoszenia się żydów — zwłaszcza w naszym kraju, gdyż my szczególnie odznaczamy się tą wadą,
  iż potrafimy wiele i pięknie mówić, lecz mało albo nic nie czynić. Nasze społeczeństwo ma przytem dziwną słabość do żydów, którą oni wyzyskują i ssą kraj i naród jak pijawki — ssą kieszenie, a co gorsza ssą i dusze. Niby uciśnionych i zagrożonych rząd bierze dziś w obronę i opiekę taką, jak nigdy przedtem.
  Wolno dziś szkalować rzeczy najświętsze, wolno bezcześcić w książkach i piśmidłach Ojca św., biskupów, Kościół katolicki, cenzura takie rzeczy przepuszcza, — prawdy o nadużyciach i szacherkach żydowskich pisać nie wolno! — To są owoce w znacznej części t. zw. antysemityzmu!”

  Kardynał Puzyna był raczej zwolennikiem asemityzmu, polegającego na tem, by zgoła nie mieć nic do czynienia z żydem, trzymać go o dziesięć mil od siebie, czyli zajmować względem żydostwa stanowisko czysto negatywne, nie agresywne, gdyż to drugie jest i niechrześcijańskie i niepraktyczne — owszem w skutkach sprowadza większe zło, oddając żydom raczej przysługę. Z żydami nigdy nie należy wałczyć z bębnem, trąbą i nagonką — nie płoszyć ich, raczej powoli, cichutko usuwać im grunt z pod nóg — izolować ich…

  Żródło: Ks. dr Edward Komar, KARDYNAŁ PUZYNA (Moje wspomnienia), Kraków – 1912
  IMPRIMATUR Cracoviae 25. martii 1912 \X. Adam Stefan Sapieha

 24. Boydar said

  @ (23) – cytat od Pana Zdziwionego

  BEZAPELACYJNE !!!

  Kardynał Puzyna był debeściak, moja krew 🙂

 25. Plausi said

  Liczne żydowskie mordy rytualne

  Są znane liczne żydowskie mordy rytualne i to mordy masowe, zacznijmy od pierwszego udokumentowanego dumnie przez nich samych, aby Goje wiedzieli do czego są w stanie:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  dla jedynego żydowskiego boga Mamona są gotowi poświęcić milionowe masy, jak choćby w ramach mordów masowych I i II Wojny, przy okazji dokonali selekcji swych kadr, patrz pkt. 3 w tym linku

  https://marucha.wordpress.com/2018/09/05/nasila-sie-pro-imigracyjna-propaganda-prawicy/#comment-779315

  także w I Wojnie miał miejsce holokaust, co może niektórych zdziwi, bowiem napuszczono Francuzów, Niemców, Austriaków, Rosjan na siebie, aby się wzajemnie powyrzynali

  https://marucha.wordpress.com/2017/03/27/czego-amisze-moga-nauczyc-reszte-nas-o-wspolczesnej-medycynie/#comment-664777

  co zresztą ci posłusznie uczynili, choć czasami połapali, że to chodzi o ich „holokaust” na ołtarzu boga Mamona. Dalsze przykłady mordów rytualnych

  https://marucha.wordpress.com/2017/09/05/nowa-wandea-szansa-na-ratunek-starej-europy/#comment-698532

  Pani Rotszyld już dawno wyjaśniła, jak to jest z masowymi mordami rytualnymi Żydów:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  Autorzy pragną przeprosić czytelnika, że, szczególnie linkami, starają się zmusić go do samodzielnego myślenia, nieco inaczej pojmując pewne pojęcia, ale jest to pomocne.

 26. Bardzo proszę o pomoc:

  Sprawa obrony Księdza Profesora Tadeusza Guza przed żydowskimi atakami w praktyce weryfikuje naszą Niepodległość. Weryfikuje, czy chcemy w Kościele i w nauce być pod żydowską okupacją i dyktatem poprawności kosztem prawdy i niezawisłości intelektualnej. Każdy , komu wstrętna żydowska okupacja naszego Narodu, niech podpisuje i udostępnia. Brońmy ostatniego polskiego Profesora i Kapłana, który powiedział prawdę o Reformacji, za co został ukarany i teraz o żydowskim bezprawiu na Polskim Narodzie. Kto Polak, wie, że niezłomnych Kapłanów Polskich bronić trzeba. Podpisujcie i podawajcie dalej!

  https://www.citizengo.org/pl/166776-zlosc-zydowska-przeciw-bogu-i-kaplanom-podpisz-w-obronie-ksprof-tadeusza-guza

  Czcigodny Księże Arcybiskupie.

  W związku z nagonką medialną i prześladowaniami, jakie spotykają wybitnego, światowej sławy naukowca, Ks Prof. Tadeusza Guza ze strony środowisk żydowskich, wyrażam całkowite poparcie dla Jego wykładów i proszę, żeby Ks Abp objął go odważną i zdecydowaną obroną przed niesprawiedliwymi i kuriozalnymi atakami.

  Wyrażam zgorszenie i oburzenie reakcją Wicekanclerza i Rzecznika Prasowego Archidiecezji Lubelskiej ks. dr Adama Jaszcza, który publicznie wypowiedział się krytycznie wobec wypowiedzi i wykładów Księdza Profesora.

  Ośmieszył się i dowiódł nie tylko swojego tchórzostwa wobec nadreprezentacji żydowskiej w Polsce, ale także zbłaźnił się, stając w krytycznej opozycji do naukowca kalibru Ks Guza. To, że środowiska żydowskie mówią, że coś nie jest prawdą, nie oznacza, że mają rację, kiedy dowody naukowe, archiwa wskazują inaczej.

  Pogromy żydowskie w Europie nie brały się znikąd ale były reakcjami poszczególnych narodów na żydowską bezczelność, której obecnie widzimy przykład w żenującym i zmasowanym ataku na Ks. Profesora. Przyczynami żydowskich pogromów w całej Europie była właśnie ta bezczelność, okradanie społeczności, wyzysk lichwą i mordy rytualne. Kiedy w okolicach gmin żydowskich ginęły chrześcijańskie dzieci, ludność chrzęścijańska w wyniku krzywdy jaką znosiła, w reakcji samoobronnej dokonywała pogromów, które były okrutne, ale nie brały się znikąd, były reakcją właśnie na takie praktyki. Każdy, kto interesował się historią, o tym wie. Nie jest to dla prawie nikogo wielkim odkryciem, więc całkowicie zaskakuje, dlaczego jest to odkrycie dla Ks dr Adama Jaszcza, czyżby był niedouczony, czyli nie miał kompetencji do sprawowania swojej kurialnej funkcji?

  Czy to oznacza, że dla zaspokojenia żydowskiej agresji na Księdza Profesora, przełożeni jego są w stanie zaprzeczyć historycznej prawdzie?

  Środowiska żydowskie są agresywne i bezczelnie zakłamują historię, aby zrealizować obdarcie Polskiego Narodu z majątku, por Encyklika A quo primum” Benedykta XIV z 1751. Papieże i biskupi kochający Naród Polski starali się chronić nas przed agresją Żydów. Prowadzą oni dialektykę kłamliwą, dążącą do wyłudzenia od Państwa Polskiego olbrzymich pieniędzy odszkodowań. Dzieci żydowskiew Izraelu uczą się, że ich przodkowie ginęli w „polskich obozach koncentracyjnych”. Żydzi ubliżają także Kościołowi w prowadzonych przez siebie mediach i prześmiewczo piszą o księżach, o Kościele i moralności, jakiej Kościół zawsze strzegł.

  Odrobina prawdy historycznej i obiektywnej, podana bez agresji i napastliwości, bez osobistej niechęci Księdza Profesora, krzywdy im nie zrobi. Zastanawia mnie jednak, jak może Kościół, widząc, jak jest upokarzany i poniżanyprzez polskie i zagraniczne żydostwo, potępić i zdradzić Kapłana i nie stanąćw jego obronie, kiedy mówi historyczna prawdę?

  Jak Kościół przyznający się do „Drogi, Prawdy i Życia” w słowie, może wypierać się Prawdy czynami, potępiając mówiącego prawdę Księdza Profesora?

  Jeśli zdanie Księdza Profesora nie jest zgodne ze stanowiskiem jego przełożonych, to jak to świadczy o poziomie intelektualnym władzy kościelnej, której ten wielki umysł podlega?

  Jak można, Księże Arcybiskupie, jednoczyć się przeciwko katolickiemu Księdzu i naukowcowi wbrew prawdzie historycznej, z nacją, która wykorzystuje każdą możliwość dla upokorzenia Narodu Polskiego, poprzez nieskończone i niesprawiedliwe pomówienia na forum całego świata pod adresem Polski; poprzez zakłamywanie historii dla uzyskania korzyści finansowych? Przecież tak zachowuje się tylko całkowicie zdeprawowana nacja.

  Odwołując się do nauk Jana Pawła II odnośnie Żydów, nie mówił on, modląc się w synagogach i przemawiając na temat Żydów, rzeczy dogmatycznych. Możemy je potraktować jedynie jako prywatne opinie tego Papieża, gdyż Kościół obowiązująco się wypowiadał o stosunku Katolickiego Kościoła do Żydów niejednokrotnie i w sposób zdecydowany i kanoniczny. Własne inicjatywy papieża, jak stwierdził ks dr Adam Jaszcz w stosunku do Księdza Tadeusza Guza, były jego prywatnymi opiniami a nie zdaniem jego zwierzchniej władzy, czyli Kościoła i Chrystusa, gdyż Kościół w Kanonach Apostolskich wypowiedział się:

  „Jeśli jakiś duchowny lub świecki wejdzie do synagogi Żydów lub do świątyni heretyków aby się modlić, zostanie złożony z urzędu i wyłączony [z Kościoła. ]”
  Const Apost. VIII 47, 65-69,”

  W innym miejscu Konstytucje Apostolskie mówią:

  „Wypowiedzi proroków potwierdzają powody odrzucenia fałszywego Izraela. Trzeba ich unikać, ponieważ naprawdę bluźnią Bogu; większość bezbożnych nie zna Boga, tych zaś dotknęła choroba złej woli, bo walczą z Bogiem. Jak mówi prorok Jeremiasz, ze złości heretyków skalanie wyszło na ziemię. Pan Bóg odtrącił przewrotne zgromadzenie i porzucił dom, jak sam mówi w pewnym miejscu:

  „Opuściłem mój dom, pozostawiłem moje dziedzictwo”

  oraz: „Opuszczę moją winnicę, nie będzie przycinana ani plewiona, tak, że wzejdą w niej osty jak na jałowej glebie, chmurom zakażę spuszczać na nią deszcz”.

  Porzuciwszy lud „jak namiot w winnicy, szałas w ogrodzie warzywnym lub oblężone miasto” i zabrawszy mu również Ducha Świętego i deszcz proroków, duchową łaską napełnił swój Kościół jak rzekę egipską w dniach nowych plonów, i wywyższył go jak dom na górze, „jak górę wysoką, jak górę żyzną, jak górę bogatą, na której spodobało się zamieszkać Bogu, i Bóg zamieszka tam na zawsze”.
  (…)

  Dlatego diabeł, zazdrosny o święty Kościół Boży, powstał przeciwko wam, wzbudził przeciw wam prześladowania, uciski, nieład, bluźnierstwa, schizmy i herezje; pierwszy lud podporządkował sobie zabiwszy Chrystusa, was zaś, którzy odrzuciliście jego szaleństwo, doświadcza na wszelkie sposoby jak błogosławionego Hioba. Sprzeciwił się bowiem diabeł wielkiemu arcykapłanowi Jozuemu, synowi Josadaka, i nas wielokrotnie próbował osłabić, aby wiara nasza ustała. „

  Constitutiones Apostolorum VI 5, 1-6

  Przecież wobec osoby Księdza Guza wypełniają się te słowa o szatanie, który za pomocą Żydów atakuje Święty Kościół Boży a Kościół zamiast bronić Kapłana, układa się z szatanem?

  Mówienie, że Żydów i Katolików łączą jakieś szczególne więzy jest nieprawdziwe i jak widać, ekumenizm kończy się tam, gdzie przeszkadza Żydom prawda. Nie możemy w imię ekumenizmu rezygnować z Nauki Apostolskiej, że wierzymy w jeden, Święty, powszechny i Apostolski Kościół. Nie możemy pozwalać na uciszanie naszych kapłanów i rezygnować z rzetelności naukowej tam, gdzie się Żydom historia nie podoba. Nie mają prawa wpływać na wykłady księdza Profesora, ani wymagać uciszenia go, ani wywierać presji na Kurię ani uczelnię, w jakiej pracuje. Jeżeli zaś władze duchowne nie są w stanie obronić tego Kapłana i Naukowca przed atakiem sił sprzeciwiających się Kościołowi i Prawdzie, to nie powinni pełnić swoich funkcji, bo ośmieszają i przynoszą ujmę swojemu urzędowi.

  Atak na Księdza Guza wymierzony jest z wielu stron na raz, trwa na kilku frontach, co świadczy o porozumieniu różnych środowisk żydowskich w Polsce. Czy Arcybiskupowi Kościoła wypada dać się zastraszyć takiej nagonce?

  Jeśli tak, uzna okupację żydowską nad swoją Archidiecezją, ale nie będzie to absolutnie wierność Ewangelii i Chrystusowi, który za prawdę umarł a nie stchórzył przez oskarżycielami z Synagogi Szatana, jak powiedział Pan Jezus do Żydów, którzy Go odrzucili:

  „Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma.” J 8,42-44.

  Można ekumenicznie zabiegać o wejście Żydów do Kościoła, ale rezygnowanie z prawdy dla kompromisu z nimi, to zdrada Chrystusa i jego Kościoła, niezależnie co w oderwaniu od Kanonów Apostolskich, nauk i rozporządzeń Soborów, Synodów i Encyklik Papieży wszystkich czasów Kościoła, robili papieże i biskupi dzisiejszych czasów. Jak widać w praktyce po raz kolejny, ekumenizm dla Żydów jest ważny o tyle, o ile podporządkowuje kapłanów i Kościół ich interesom.

  Dlatego proszę o ochronę Ks Profesora Guza, o obronę przez bezczelnością zdeprawowanych ataków, o ochronę Jego osobistej nietykalności, gdyż jak wiadomo, niejeden ksiądz i naukowiec zajmujący się rzetelnie tematyką judaizmu, został przez Żydów zamordowany, jak Ks Pranajtis, wybitny znawca Talmudu, na którym, wykonano wyrok śmierci zasądzony przez żydowski sąd.

  Jeśli Ks Arcybiskup nie jest w stanie obronić Kościoła i kapłana przed żydowską agresją to bezprawnie zajmuje tak odpowiedzialne, wymagające męstwa i wiedzy stanowisko.

  Proszę o ochronę i opiekę, o otwarty sprzeciw wobec żydowskich pretensji dla Czcigodnego Księdza Profesora Tadeusza Guza. Jest to obowiązkiem Katolickiego Biskupa wobec podległego mu Kapłana.

  Jeżeli jako Arcybiskup nie jest Ksiądz w stanie wykonywać sprawiedliwości, to my, Polscy: mężczyźni i kobiety, weźmiemy sprawę obrony Księdza Tadeusza Guza w swoje ręce i będzie wtedy trudno o łagodną iuris prudentia.

  Z wyrazami szacunku

  Dziękuję każdemu Polakowi który stanie w obronie Ks. Profesora Tadeusza Guza.

 27. Lipski said

  Do 26.Bardzo dobry list.Ja jestem za tekstem na 1- strony, A4 ale napisanym przez prawnika.
  Przepraszam ale oni czytają tylko
  1-2 strony.

  Przecież „kochani” żydzi mordowali swoich biednych żydów nie tylko w gettach ale wysyłali do obozów.Niemcy mieli gotowe listy żydów do obozów napisane przez żydów dla Niemców.

  Oni żydzi w Polsce czyli obywatele Polski zdradzali Polskę ałe i ludność żydowską.Niestety pod wpływem narkotyków.Pewien znany Rabin, Wilhelm Wolff,w swoich publikacjach,przekazał wiele na ten temat,informacji,pomimo, że jego siostra i jej rodzina żyje w Izraelu.

 28. Boydar said

  To były najlepsiejsze narkotyki jakie wynaleziono od stworzenia świata, ich nazwa handlowa to Miszna i Gemara. Panie Lipski. Są jeszcze wypociny nowszych rabinów; wprawdzie (tfu!) nie zdążyły wejść do kanonu ale wciągane bywają chętnie.

 29. Plausi said

  i zbrodnie

  „Pogromy żydowskie w Europie nie brały się znikąd ale były reakcjami poszczególnych narodów na żydowską bezczelność, ” i zbrodnie, jakich się dopuścili wobec społeczeństw ich goszczących.

  Tylko dwa przykłady
  1. w 1290 roku wypędzono żydów z Anglii za zbrodnię fałszowanie pieniądza.

  2. sieć żydowska w Polsce rozprowadzała w XVIII. w. sfłaszowane przez żydowskiego fałszerza polskie monety, co było m.in. przygotowaniem do rozbioru państwa polskiego.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Efrai

  Fałszowanie pieniądza było i jest największą zbrodnią wobec społeczeństwa, podobnie zresztą jak wymuszanie lichwy/procentu za usługę pieniężną. Niech będzie to znakiem, dla wielu oddanych wierzących w hierarchię watykańską.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Na temat międzynarodowej sieci synagogi pisaliśmy

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/09/znalezc-szczescie-w-ramionach-judeopolonii/#comment-791814

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: