Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Ale dlaczego? o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o SŁAWA Ukrainie! – a Polsce na…
  revers o Wolne tematy (08 – …
  CIA o Izolacja Zełenskiego
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Carlos o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Nieukiem Polska stoi
  Krystian Szeliga o Izolacja Zełenskiego
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Stara krew – opowieść o J…
  misio o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Co się dzieje na świecie – 18.11.2018.

Posted by Marucha w dniu 2018-11-19 (Poniedziałek)

Ma Trump sporo sympatyków wśród amerykańskiej Polonii, także wśród blogerów, mieszkających w USA i piszących w Neonie. Tymże sympatykom odpowiada Tiamat.

Mnie polityka wewnętrzna Trumpa nie bardzo interesuje. To sprawa obywateli USA. Ale mam pretensje o to, że Trump obiecał Izraelowi Jerozolimę i słowa dotrzymał. Obiecał Polakom wizy – i slowa nie dotrzymał.
Nie podoba mi się, że jego osobistym, nielegalnym doradcą jest syjonista i ortodoksyjny żyd, a do tego mocno powiązany z partią Likud. Nie wróży to Polsce wiele dobrego.

[Dokładnie to samo X razy powtarzał gajowy, gdy w odpowiedzi na jego zarzuty odnośnie ZAGRANICZNEJ  polityki Trumpa, nasi Hamerykanie replikowali wychwalaniem jego polityki WEWNĘTRZNEJ – admin]

Nie interesuje mnie polityka wewnętrzna USA, bo to są sprawy wewnętrzne amerykańskich wyborców. Ale martwi mnie, że Trump wymusza na Polsce kupowanie amerykańskiego gazu, którego – zdaje się – USA nie będzie w stanie dostarczać. Na razie USA sprzedaje rosyjski gaz łupkowy… Polsce. Rosyjski naturalny gaz jest zdrowy i tani. Ale nie wolno nam go kupować. I naturalnie nie podoba mi się amerykański monopol na sankcje.

I nie podoba mi się, że armia amerykańska chce przejąć totalną kontrolę nad NATO i wymusza na krajach Europy haracz wojenny. Europie wojna nie grozi. Jak Ameryka znów nie napadnie na Europę – to nikt nie napadnie.

Nie mam zaufania do prezydenta USA, który jest właścicielem firm zbrojeniowych. Osobiscie uważam, że to rażący konflikt interesu państwa z prywatnym przedsiębiorstwem władzy. Bo okazuje się, że od ilości prowadzonych wojen zależy dochód osobisty prezydenta. Obama robił za handlarza broni w Polsce. Trump robi dokładnie to samo: peddling weapons.

Bardzo mi się nie podoba, że Trump głośno i szczerze zabrania suwerennym państwom handlować ze sobą. I bardzo mi się nie podoba, że straszy kolejne państwa (Indie) sankcjami za handel z Rosją.

Nie rozumiem też, jakim prawem Trump wyrzucił 60 rosyjskich dyplomatów w ramach „solidarności” z Teresą May za rzekome otrucie Skripali, o których słuch zaginął, ale wiadomo, że nikt ich nie otruł.

I tak naprawdę Trump nie chce popuścić Asadowi. Nigdy nie zrozumiem, dlaczego jeden prezydent zabrania innym prezydentom oddychać.

[Ech, Pani Tiamat, czepia się Pani nieistotnych pierdółek…. – admin]

To obecna administracja Trumpa wprowadzila faszyzm w Brazylii. A tak się denerwują, że Rosja im się wtrąca (ponoć) do wyborów. USA i u nas się wtrąca do wielu rzeczy. I u nas się mówi, że jak Ameryka zakaszle, to my dostajemy zapalenia płuc.

Dlatego nie wszyscy lubią USA i ich prezydentów. Najbardziej nie lubią Amerykanów ich południowi sasiedzi: niemal wszystkie sąsiednie państwa na południu USA były zbombardowane przez armię amerykańską. Tego nie robią Chiny ani Rosja, ani Indie, ani Indonezja. Ani Iran. I Puerto Rico, terytorium USA – nie ma prawa głosować? – Ale ma prawo do amerykańskiego papieru toaletowego, który otrzymał w ramach pomocy ofiarom huraganu (całe dwie rolki).

Ostatni raz Iran napadl 300 lat temu… na Basrę. A jest Iran uwazanay za agresora.

W Afganistanie od 17 lat trwa wojna bez wypowiedzenia i bez podania jakichkolwiek powodów. Jugosławia zniknęła z map świata. Chcę przez to powiedzieć, że po Hiroszimie i Nagasaki, po zniszczeniu Jugosławii i Bliskiego Wschodu – wszyscy boją się polityki zagranicznej USA.

Ja tez. Mnie alianci bombardowali. Jestem jednym z tych dzieci wyratowanych z gruzów po kilku dniach dywanowych nalotów. Mam prawo mieć uprzedzenia. Mieszkam daleko do Stanów Zjednoczonych. Ale ci, którzy mieszkają bliżej, a mianowicie Kanadyjczycy, tak przedstawili kampanię wyborczą w USA:

http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarze 44 do “Co się dzieje na świecie – 18.11.2018.”

 1. revers said

  papiez dostarcza cieple koce, cieplko w kotlach na ukraine, ale wredne ruskie z donbasu i luganska nie pozwalaja roznosic ciepelka najjasniejszego i inych herezji, lbtqplus, religii talmudu …

  „Edward Kawa zaznaczył również, że organizatorzy mogli swobodnie ją zrealizować na kontrolowanej przez ukraińskie władze części Donbasu. Przy tym poinformował on także, że napotkano ogromne trudności podczas próby udzielenia pomocy mieszkańcom terenów leżących poza sferą wpływu Kijowa, obwodów donieckiego i ługańskiego.”

  https://wschodnik.pl/spoleczenstwo/item/19113-misja-humanitarna-papieza-zebrala-ponad-15-mln-euro-dla-poszkodowanych-na-ukrainie.html?fbclid=IwAR1kKilUW6jGvfhL2DAmoYTzfG4o1gVOyF9ihW0K71E3bTxNl3G0E1qQCqc

  Szkoda ze ta pomoca ne obarczone sa pociski swiecone przez nastepcow Szeptyckiego ostatnio wystrzelone 2 listopada o 5 rano z wyrzutni rakietwowej s30 na gorlowke.

 2. lopek said

  Ja uważam za największe sk**wysyństwo wyrządzone Polakom w XXI wieku przez grandziarzy zza wielkiej wody – to wskrzeszenie Banderlandu. Owe wskrzeszenie jest równoznaczne z takim oto odczuciem, że banderowcom opłaciło się w nieziemski sposób mordować Lachów na Wołyniu i będzie się im opłacać mordować dalej Lachów czy to w Krakowie czy Warszawie.
  Wniosek?
  Trump powinien natychmiast w porozumieniu z Rosją i zainteresowanymi bezpośrednio państwami – zlikwidować projekt pt. Banderland – a jeżeli tego nie robi – służy Szatanowi.

 3. Sebastian said

  Ojciec Donalda Trumpa był praktykującym luteraninem o niemieckich korzeniach. Matka należała do szkockiego odłamu Kościoła prezbiteriańskiego. Także Donald Trump i jego rodzeństwo zostali wychowani w wierze protestanckiej, należąc do wspólnoty prezbiterian. Rodzice Donalda Trumpa należeli do Kościoła prezbiteriańskiego, którego pastorem był wówczas Norman Vincent Peale, autor słynnego podręcznika „Moc pozytywnego myślenia”. Ten kaznodzieja gromadził wokół siebie wiernych pochodzących ze świata biznesu i polityki. Sam Pale zaprzyjaźnił się z dużo młodszym od siebie Donaldem Trumpem, który jest jednym z niewielu prezydentów w historii USA, którzy utrzymywali tak bliskie relacje z którymś z pastorów.

  W amerykańskich mediach pojawiały się plotki o nawróceniu, jakiego Trump miał doświadczyć podczas prowadzenia kampanii wyborczej. Jednak prof. Holmes nie potwierdza tych informacji i przekonuje, że prezydent USA w sercu pozostał prezbiterianinem.

  https://info.wiara.pl/doc/4023681.Donald-Trump-polityka-chrzescijanstwo-wartosci

  czyli co ? ano służy szatanowi

  wskrzeszenie banderlandu to również macha naszych miłościwie panujących politykierów, oprócz jawnego wsparcia, w tym finansowego, braku potępienia zbrodni i nazwania po imieniu ludobójstwem z penalizacją włącznie,zapewniają im gościnę, wikt i opierunek k@rva jego m@ć. Do tego nie reagują na sawiane nielegalnie pomniki upa na terytorium naszego kraju.

 4. Ola z Podola said


  czytajcie wpisy od ludzi – człowiek od Boga.

 5. NC said

  Pani Tiamat: „To obecna administracja Trumpa wprowadzila faszyzm w Brazylii.”
  Szkoda czasu na tę kobiecinę…

 6. Mimochodem said

  Cicer cum caule, Pani Tiamat.

 7. Marucha said

  Re 5:
  Czy aby szkoda czasu?

  „Przejęcie Brazylii jest największym sukcesem polityki waszyngtońskiej od przejęcia w 2014 roku Ukrainy i tak jak przejęcie Ukrainy jest częścią strategii otaczania i osaczania Rosji.
  Strategię tę administracja Donalda Trumpa realizuje równie konsekwentnie jak jej poprzednicy.”

 8. NC said

  Re 7: Jair Bolsonaro wygrał wybory, zdobywając w drugiej rundzie 55% głosów.
  Jego zwyciestwo było konsekwencją 15 letnich rządów lewicowych, które zrujnowały Brazylię.
  W wystąpieniu akceptujacym wynik wyborów, Bolsonaro powiedział:
  „Nie możemy kontynować flirtu z socjalizmem, komunizmem, populizmem i lewicowym ekstremizmem. Zmienimy przeznaczenie Brazylii.”
  To mi wystarcza.

 9. Stan said

  Bardzo dziwny artykuł Pana Białasa.
  Pisanie artykułów dla Pana Białasa daje mu z pewnością chleb i utrzymanie egzystencji dla siebie samego i dla rodziny.
  Zastanawiam sie, dlaczego w tym artykule autor używa do przesady ciągle tych samych zwrotów.

  „Mnie polityka wewnętrzna Trumpa nie bardzo interesuje.”
  „Nie podoba mi się, że jego osobistym, nielegalnym doradcą jest syjonista i ortodoksyjny żyd”.
  „Nie interesuje mnie polityka wewnętrzna USA.”
  „I nie podoba mi się, że armia amerykańska chce przejąć totalną kontrolę nad NATO
  i wymusza na krajach Europy haracz wojenny.”
  „Nie mam zaufania do prezydenta USA.”
  „Nie rozumiem też, jakim prawem Trump wyrzucił 60 rosyjskich dyplomatów w ramach „solidarności” z Teresą May za rzekome otrucie Skripali, o których słuch zaginął, ale wiadomo, że nikt ich nie otruł.”

  Dziwi mnie bardzo poziom takiego artykułu, którego autor sam przyznaje, że go to i owo nie interesuje, ale pisze na ten temat.
  Przypominam sobie, ze w przeszłości czytałem bardzo ciekawe i wartościowe artykuły Pana Białasa. Czy cos się stało?

  Faktem jest, że to Amerykanie od lat stosują realizacje swojej polityki poprzez przemoc prowadząc bezpośrednie wojny
  i wywołując konflikty to tu to tam, ale zawsze tak jak na szachownicy mają dla siebie do swojej dyspozycji pionki,
  którymi są wasale, lizusy, kundle i kundelki. Gdyby nie mieli ich do dyspozycji, nic by na świecie nie mogli ugrać,
  ani żadnej polityki realizować.

  Amerykanie dbają o swoje interesy i każde państwo też powinno dbać o swoje interesy.
  Nie można się dziwić Amerykanom, że chcą sprzedawać gaz skroplony dla Polski i Europy.
  A kto podpisał umowę na dostawy tego gazu?
  Podpisała go polska PGNiG z koncernem Venture Global i to aż do 2042 roku.
  I kto tu jest winny? Amerykanie czy kundelki z PGNiG ?
  Dla niektórych może to być trudne pytanie? Co?
  Najważniejsze to dokopać ruskim, co?
  Efekty tego dokopywanie będą już wkrótce tragiczne.

  Następna sprawa jako przykład to podpisanie umowy i starania o stałą bazę amerykańską na terytorium Polski.
  Prezydent USA nie bardzo garnął się do tego, ale to właśnie polskie kundelki wymuszali, aby to zrealizować.
  Kto pospisywał na stojąco umowę na ten temat? Marsjanie, czy znowu polskie kundelki i wasale?
  Kto tu jest winny Szanowny Panie Białas?
  Trudne pytanie co? No kto? Amerykanie czy polskie kundelki?

  Mamy 28 państw w EU i żadne państwo nie jest taka kur.. wą dla suwerenów zza morza jak kundelki z Polski.
  O tym należy pisać, że to właśnie sama Polska i jej przedstawiciele u władzy są winni takiej, a nie innej sytuacji.

  A już za kilka lat np. polskie przetwórstwo spożywcze będzie bankrutowało, gdyż koszty produkcji spowodowane
  większymi kosztami energii będą większe niż na zachodzie i nie będzie z nimi konkurencyjne.
  I znowu kapitaliści wykupią to, co pozostało. Będzie wówczas polityczny płacz i skomlenie, a winne będą zachodnie koncerny.

  Mam nadzieje, że co niektórzy zrozumieli, nieco to co napisałem, a odpowiedzialni wezmą sobie do serca,
  chociaż tu nie jestem optymista. Wiz do USA nie trzeba, jako że wszystkie koncerny będziemy mieli w Polsce
  i tu trzeba pracować, a nie pchać się na poniewierkę. Sami sobie jesteśmy winni.

 10. Marucha said

  Re 9:
  Pisanie artykułów dla Pana Białasa daje mu z pewnością chleb i utrzymanie egzystencji dla siebie samego i dla rodziny.

  Gajowy Marucha też zarabia swoją witryną na szklankę chleba. I nie tylko. Nieprawda?
  Pisze Pan pierdoły o sprawach, których znać nie może. To się nazywa insynuacja albo oszczerstwo.

  Poza tym Pan GÓWNO zrozumiał z tego artykułu. Dokładnie GÓWNO.
  Widzę u Pana postępującą degeneracje komórek mózgowych.
  Kiedyś było u Pana więcej sensu.
  Teraz tylko bełkot.
  Rzygać mi się chce.

 11. Konkretny said

  A jednak bez komentarza. Taki rebusik:

 12. 5
  NC
  Niektorym to w ogole szkoda czasu na doksztalcenie: A szkoda. Bo to juz wszyscy wiedza z wyjatkiem niedoksztalconych:

  Brazylia- Bolsonaro w kierunku wojskowej dyktatury – gorszej niz ta 80 lat temu:
  Brazil – Bolsonaro Towards a Military Dictatorship – Worse Than 80 Years Ago – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  Brazil – Bolsonaro Towards a Military Dictatorship – Worse Than 80 Years Ago – Global Research

  https://www.globalresearch.ca/brazil-bolsonaro-towards-military-dictatorship-worse-80-years-ago/5657887?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

  Jair Bolsonaro, polityczna zmora Brazylii: neo-nazistowski fenomen Made in USA:
  Jair Bolsonaro, Brazil’s Political Nightmare: a Neo-Nazi ‚Phenomenon’ Made in the USA – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/jair-bolsonaro-brazils-political-nightmare-a-neo-nazi-phenomenon-made-in-usa/5658074?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

 13. Stan said

  Ad: 10 Marucha
  Dziękuje Panie Marucha.
  O moje komórki mózgowe proszę się nie martwic, a rzygać ma pan prawo ile Pan tylko może,
  gdzie Pan chce i ile Pan chce. Życzę również sukcesów w tym rzyganiu.

  Dziwie się tylko, że niekiedy umieszcza Pan artykuły napisane w prymitywny sposób namieszane na wszystkie tematy,
  bez jakichkolwiek wniosków. Pana sprawa, ma Pan do tego całkowite prawo.
  Sam robi Pan od czasu do czasu gnojówkę z własnej strony internetowej. Pańska sprawa.

  W jednym się zgadzam z Panem, że w wielu artykułach to tylko wiadomy bełkot.
  Ja piszę moje komentarze zawsze z uzasadnieniem i faktami. Oj boli to widocznie Pana.

  Prawda, że szkoda czasu. Ja nikogo nie obrażałem jak Pan i inni robią w przypadku mojej osoby,
  gdyż piszę prawdę oczywistą dla większości Polaków (na szczęście), a widocznie nie po Pańskiej myśli.

  Zauważyłem, że sami gubicie się często w tym manipulowaniu i często (nie zawsze)
  okłamywaniu opinii publicznej.

  Dziękuję za udostępnienie moich komentarzy na tym Forum.
  Nie będę więcej moimi komentarzami (nie po pańskiej linii) więcej tu Pana denerwował i nawiedzał.

  Możesz Pan teraz jeszcze raz dobrze się wyrzygać, jeśli to Panu pomoże.
  Dalszych sukcesów życzę Panu i innym tym rzyganiu.
  Dziękuję, przepraszam, pomyliłem strony.

 14. Miet said

  Re.10.
  Panie Wacławie uważam, że Pan bardzo nieobiektywnie ocenił to co Stan napisał pod #9.
  Przecież on tam pisze prawdę.
  A że nie pluje na Amerykę i Trumpa – no to na pohybel go???

 15. NC said

  Re 12: Global Research – to lewicowa witryna o niewielkiej rzetelności i wiarygodności
  „Whenever someone makes a remarkable claim and cites GlobalResearch, they are almost certainly wrong.”
  https://rationalwiki.org/wiki/Globalresearch

  Nic dziwnego, że Global Research nie lubi Bolsonaro, bo na przykład jego nowomianowany minister spraw zagranicznych Ernesto Araujo uważa, że antropogeniczne globalne ocieplenie to spisek „kulturowych marksistów” i globalistów skutkujący duszeniem się zachodnich gospodarek i promujący rozwój Chin. Jest to dla lewaków szczególnie bolesne, bo za lewackich rządów Brazylia była głównym promotorem idei globalnego ocieplenia w Ameryce Południowej.

  Tymczasem Ameryka Południowa skręca w prawo – wybór Bolsonaro jest kolejnym krokiem, po zmianie rządów na prawicowe w Argentynie, Chile i Kolumbii.

 16. Re: 14 Miet…
  Pan Gajowy bardzo „delikatnie” potraktowal wpis nr 9, a nawet w sposob „dyplomatyczny”, bo ja bym p. Stan’a opier….olil ja „bura suke”, ze „wstawia ciemnote” piszac, ze Amerykanie dbaja o swoj interes…

  Jacy k…rwa Amerykanie??? Amerykanie, ktorzy pozwolili sie zdemoralizowac, oglupic, okrasc, osmieszyc I zadluzyc???…
  7 milonow bezdomnych *(miasta namiotowe)
  12 milionow wyparcelowanych z „wlasnych” tj. opodatkowanych domow…
  82 miliony zyje na granicy „od czeku do czeku”…
  55 milionow otrzymuje od „rzondu” kartki zywnosciowe realizowane w jakis zydowskich marketach (j.p. morgana)…
  zadluzenie federalne prawie 22 biliony (tryliony) dolarow (22.000 miliardow)…
  zadluzenie studentow waha sie w granicach 1.7 biliona (tryliona) dolarow…
  zadluzenia: stanowe, miastowe, biznesowe, prywatne itd. itd. siegaja na ok. 290 blionow (trylionow) dolarow… itd. itd., itd.

  Gospodarka, przemysl, infrastruktura (mosty, drogi itp) rozpier…olone…
  Wiekszosc biznesow jest poza granicami „USA”…

  I co mam jeszcze dopisac? „Caravana” (tlum z Poludniowej Ameryki) wkrotce bedzie „taranowac” granice „USA” – Meksyk… itd. itd…

  A juz nie chce mi sie pisac, jak to k…rwa Amerykanie pilnuja swoich interesow… Dokladnie tak samo jak „polacy” z „kneSejmu” reprezentuja (pilnuja) naszych Polskich Narodowych interesow…

  Reasumujac: Mr. d.trump jak mowi ze cos zrobi, to jedynie mowi… No i niech sobie mowi u uciesze idiotow i durni…
  A ja bardzo nie lubie idiotow i durni, ktorzy m.in., sklonni sa dysktuowac z agentami mosadu plci zydowskiej…
  Ja sie pytam: O czym z corkami i synami samego diabla dyskutowac???…

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. Martusia said

  No tak nic sie nie zmienia w polityce najwiekszego pretendenta do superprzewodnictwa w swiecie. Trump oczywiscie balamuci Amerykanow jak narazie to obiecankami, bo jak inaczej te „gwiazdki” podsumowac. No coz taka prawda, smutna, ale mur nie stanal, karawana gwalci granice, podatki obnizyl najbogatszym a Bibi nadal jest nadprezydentem i tego nie da sie ukryc. Czasami czytam co wypisuja Zydzi na ich wiarygodnych bo niezaleznych mediach. Ano, z duma informuja, ze ich prezydent to nie byle figura, to supermacho, ktory dzierzy dwie prezydentury zarowno Stanow jak i rodzimego skarbeczka.
  Podobno Trump chcial dobrze, nie przychylic Amerykanom jak niektore przychylne mu media zawiadamiaja, chcial caluskow z Putinem, nie chcial karawany w wrecz odwrotnie oczyscic Stany z nielegalnych przybyszow, ale sek w tym, ze to sie nie stalo. Tlumacza go niektorzy, ze nie ma pelni wladzy bo nawet Pentagon swoja polityke forsuje nie baczac na wytyczne obecnego prezydenta. Jedynie jakos wychodzi mu na plus – mimo sprzeciwu wszechwladnych globalistow nekanie taryfami Kitajcow. Moze, to tylko pozorowany sprzeciw tej najbardziej wplywowej grupy interesow ,bo jak narazie Trump nie popuszcza cugli rywalowi handlowemu, dusi clami import chinczykowy. Widocznie zagrozenie jest zbyt powazne, i kitajce moga Amerakanow puscic w skarpetkach.
  Optymizmem to wszytsko nie napawa, bo obecna polityka waszyngotnska zaskutkowala tym, ze Rosja i Chiny na powaznie przygotowuja sie do wojny ze Stanami a czym to sie skonczy to lepiej nie myslec. Nadzieja w Argentynie, ze w czasie G-20 dojda do porozumienia, zrozumia w koncu, ze fatum wisi nad swiatem.

 18. Martusia said

  @ 14

  Panie Mieczyslawie uwazam, ze w wypadku Stana p.Gajowy mial racje. On od dawna sie wynosil ponad norme do przyjecia. Nawet mialam ta przyjemnosc i starlam sie z nim kiedys bo sie przyczepil do mojego komentarza, a nie mial racji bo byl neutralny w tresci. No, pozniej ignorowalam jego pelne pychy wpisy, oszczedzalam sobie negatywnych emocji bo zdalam sobie sprawe, ze facet robi za jatrzacego mentora tylko wiedzy i taktownego umiaru mu do tego fachu – brak.

 19. Re: 17 Martusia…
  Najlepsze jest to, ze „napredce” „bialy kneset” z Waszyngtonu zorganizowal wojsko (ok. 25.000), by stawialo „plot” z drutem kolczastym na granicy w celu „przeszkodzenia” naplywowi (tlumom) masom ludzkim wkroczenia do „USA”… Tylko jest jeden szczegol w tym „plocie”…bardzo wazny o czym idioci I durnie nie zwracaja nan uwagi…, bo wciaz jak mantre powtarzaja, ze Amerykanie dbaja o swoje interesy…

  Ameryka mosci Amerykanie, to SKONCZYLA SIE w 1932 roku raz na zawsze I tzw., „American Drem” mozecie sobie wlozyc tam, „gdzie Slonce nie dochodzi”… (I jak mawial G. Carlin: „You have to sleep, to believed”…
  Ach, szkoda gadac…I dyskutowac z „obrzezanymi” mozgami…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 20. Miet said

  Re.19.
  Panie Jasiek, jeżeli jest tak jak p. pisze, to jak to się stało, że szanowny pan Jasiek jest i siedzi tutaj – przecież powinien stąd spieprzać jak odrzutowiec.
  Kanada nie tak daleko od Ameryki jest – no więc co p. Jasiek – co pan tu jeszcze robi???

  Aaaaa… kanadyjskie socjal security jednak trochę większe niż np. PZU.😊

  ———
  Panie Mietku, to niski, demagogiczny chwyt. W pewnym wieku trudno jest wszystko rzucić i wyjechać.
  Admin

 21. Martusia said

  @ 19

  Dlaczego nas Pan obraza? Ja chcialalbym przeniknac Pana intencje, szczegolnie mocno zaakcentowane „plotem” staram sie heroglif rozszyfrowac i z niczym bardzo donioslym, nie kojarze. Coz, przykro ale za tepa jestem, lecz jednoczesnie nie za bardzo toleruje jak ktos mi o tym przypomina. ? Kto toleruje wytykanie mu ciemnoty? No kto?
  Radze Panu o tym pamietac.

 22. JMP said

  Ad #10 & #16 Według mnie „Gajówką” zaczyna schodzić na złe tory. Uważam, że każdy ma prawo wyrazić tu swoją opinie pod warunkiem, że nie obrzuca adwersarza czy tylko innego uczestnika forum obraźliwymi epitetami. Dlatego bardzo nie podobał mi się wpis Gajowego pod #10. Ja osobiście zgadzam się z wpisem Staną i wydaje mi się, że jeśli ktoś ma mi to za złe, nie powiniem bluzgać na mnie mięchem. Nikomu swego zdania nie próbuje narzucić: po prostu je wyrażam. Czy moje argumenty lub opinie kogo przekonają, nie wiem. Chciałbym tylko, aby dyskusje między Polakami odbywały w sposób cywilizowany, bez skakania sobie do oczu i wulgaryzmów.

  Jeśli chodzi o wpis Jaśka Z Toronto to jestem zdania, że zrozumiał dyskutowany wpis zbyt dosłownie. We wpisie Stana pod słowem „Amerykanie” należy rozumieć tych, którzy Ameryką (USA) naprawdę rządzą a nie tych:

  którzy pozwolili się zdemoralizować, ogłupić, okraść, ośmieszyć I zadłużyć???…
  7 milonow bezdomnych *(miasta namiotowe)
  12 milionów wyparcelowanych z „wlasnych” tj. opodatkowanych domow…
  82 miliony żyje na granicy „od czeku do czeku”…
  55 milionów otrzymuje od „rzondu” kartki żywnościowe realizowane w jakiś żydowskich marketach (j.p. morgana)…
  zadłużenie federalne prawie 22 biliony (tryliony) dolarów (22.000 miliardów)…
  zadłużenie studentów waha się w granicach 1.7 biliona (tryliona) dolarow…
  zadłużenia: stanowe, miastowe, biznesowe, prywatne itd. itd. sięgają na ok. 290 blionow (trylionów) dolarow… itd. itd., itd.

  Mieszkałem tam i pracowałem kilka lat, do niedawna miałem tam nawet niewielka posiadłość, dużo po Stanach podróżowałem (nieco ponad 100 tys. km przejechanych samochodwm w podróżach po kraju), poznałem trochę ludzi, nadal mam tam przyjaciół, których czasami odwiedzam lub z którymi koresponduje, więc wydaje mi się, że coś na tamten temat wiem.

  Panie „Jaśku”, mieszkam od Pana w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów, więc prawdopodobnie widzieliśmy dużo tych samych rzeczy i zjawisk. I chyba obaj wiemy, że istnieją „Ameykanie” (choć to coraz częściej zupełnie inna nacja), którzy tamtym krajem rządzą i ci, którzy pozwolili się…itd. Pozdrawiam!

 23. Re: 20 miet…
  A co to za k…rwa za domysly, ze siedze na „social security???”…
  A g…wno prawda…
  I pewnie sie dowiem, ze jestem od dawna na emeryturze…

  No co za sk…rwysn z pana….domniemujac ad. persona…

  Odnies sie pan do mojego wpisu, a nie pierdol pan farmazony….jak stary „alzej-hammer”…

  Co pan wiesz o mnie? No k…rwa nic…

  Nazwisko mam podac? Adres? Numer butow? Gdzie sie urodzilem????.. No to zapodam…

  ================================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 24. Re: 21 Martusia…
  A tak konkretnie co oznacza „Nas???”… (stary „talmud???) w wersji „my tak myslimy”, „my taka mamy opinie” itd. itd…

  Na razie nikogo nie obrazilem ad persona, a jedynie odnosze sie do zidiocialych wpisow na publicznym forum i nic wiecej…
  ===========================
  jasiek z toronto…

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie znosze, jak ktokolwiek publicznie „wciska ciemnote” bez wzgledu czy jest to moj brat, szwagier, znajomy czy znany bloger… (staram sie uzywac sily argumentow, a nie jakis talmudowo-skurwionych „odjazdow” w wersji ” czy jestem na zasilku w Kanadzie???”…
  Nie. Nie jestem na zadnym zasilku w Kanadzie i od ponad 27 lat NIE BYLEM na ZASILKU (social service), bo do „tempych lbow” to NIGDY to nie dotrze.
  A wiec PRZYPOMNE WAM tepe lby (zazydzone mozgi) – „jasiek z toronto” utrzymuje sie z WLASNYCH RAK, z wlasnych pomyslow i Z WLASNEJ INICJATYWY I JAK NA RAZIE nie zwrocilem sie do Polakow o pomoc materialna (na ktora w pelni zasluzylem swoja praca).

 25. Re: 22 JMP
  Polecam jeszcze raz przeczytac z UWAGA wpis ze zrozumieniem do ktore sie Pan odniosl.

  Zastanawiam sie czy chce mnie Pan uswiadomic czy wylozyc swoje racje???… (tj. swo swiatopoglad???).
  Nie widze problemu, abysmy sie spotkali twarza w twarz skoro tak mala odleglosc nas dzieli…
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. Re: 25 cd.
  Podac Panu moj telefon?
  Prosze bardzo: (416) 837-7640
  =====================

  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 27. Rokitnik said

  Nieszczesciem AMERYKI jest nieudane ” malzenstwo” z syjonistami, ktorzy jak rak z przerzutami opanowal ten wielki Kraj. W takim towarzystwie…to nawet SWIECI by nie wytrzymali albowiem wszystko jest wypaczone…wykrzywione, po pierniczone!
  Nieszczesciem NASZYM jako panstwa, jest opanowanie struktor decyzyjnych przez ta sama szigi szajke / z naciskiem na calkowita bezkarnosc decydentow !
  W dluzszej perspektywie czeka wiec nas albo podobny model ” gospodarczy ” jak w USA, albo co gorsze, zderzenie na naszym terytorium przeciwstawnych sil militarnych.
  Stad zrozumialbym litanie zalow p. Bialasa, kierowanych do p.Trumpa Donalda, gdyby TUTAJ mieszkal i NIE widzial pra – przyczyny owych nieszczesc?
  Tak wiec o ekonomicznych skutkach owego „mariazu „- napisal p.Jasiek. Bardzo precyzyjnie napisal…a przeciez p.Trump w swojej kampanii wyborczej,TO mial zmienic?
  Przykro mi, ze Polonusi jakos tego nie widza…lykajac gazetowo-medialna propagande, podlana sosem PiS owskiej propagandy i rocznicowego pseudo patriotyzmu.

 28. Re: 27 Rokitnik…

  „Oni” poprostu nie CHCA przyjac do wiadomosci, ze jest inaczej od ich „wyobrazen” o „hameryce”…, ktora zostal przejeta przez zydo-syjonistow…Oni zyja w jakims „talmudowym matrixie” zamknieci w swoich „drewniakach” (kurnikach) przed 60 calowymi „plazmami”…
  myslac ze to wszystko naprawde…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczca.com

 29. revers said

  Co przeklada sie na koryciarstwo partyjne, na przemian pisu i po, wystarczy przesledzic afere komisji KFN, a przeciez Greenspan tez musial uciekac przed swoimi brackami na Filipiny do swoich jak Chrzanowski do Singapuru. …

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/koryciarze/

 30. Marucha said

  Re 14:
  Pan Stan jest dla mnie skończony. Okazał się większym idiotą. niż kiedyś myślałem.

  M.in.
  – Jego nastawienie do plugawego filmu „Kler” było bulwersujące
  – Ośmieszył się totalnie pisząc o żydowskiej mossadzicy, jaką oddelegowano do Polski jako wiceambasadora
  – insynuuje że bloger Białas utrzymuje siebie i rodzinę pisaniem na sieci (skąd ja to znam… aha, z witryn polujących na ruskich trolli…)
  – Nie może pojąć, że ludzi nie obchodzi polityka wewnętrzna USA, ale bardzo obchodzi polityka zagraniczna – która jaka jest, każdy widzi. On nie odróżnia jednego od drugiego.

  Pan Stan nie musi PLUĆ na Amerykę, ale wypadałoby zrozumieć, o czym traktuje artykuł, zamiast generować bełkot.

 31. Boydar said

  „… nieudane „małżeństwo” z syjonistami …” – Pan Rokitnik

  U nich tradycją biznesową był od wieków chów wsobny, i z punktu widzenia praw Matki Natury ono nie jest nieudane.
  Doprowadzi nieuchronnie do samozniszczenia i kolapsu. I tak ma być !

  Obyśmy tylko my, w powstający przy okazji dół, za bardzo się nie osunęli …

 32. Marucha said

  Re 16:
  Wie Pan, Panie Jaśku – mniej mnie zbulwersowała durna wypowiedź Stana (#9), niż poparcie udzielone jej przez skądinąd rozsądnego p. Mieta (#14)..

  Niech sobie Trump robi wewnątrz Stanów, co chce – nie ja go wybrałem, nie ja ponoszę tego skutki.
  Ale to co USA wyprawia na arenie międzynarodowej bardzo mnie obchodzi.
  P. Stan nie jest w stanie odróżnić jednego od drugiego.

  Re 18:
  Ja bym to określił prościej: wpisy p. Stana są coraz głupsze i coraz bardziej obok tematu. Szczytem głupoty jednak – moim zdaniem – były wirtualne zaloty do pani wiceambasador Iztraela. Naiwne, żałosne…

  Re 22:
  Pan się pewnie obrazi… ale, kurwa mać, ILE RAZY MAM POWTARZAĆ że NIE OBCHODZI MNIE POLITYKA WEWNĘTRZNA USA i TRUMPA? Że obchodzi mnie wyłącznie jego polityka zagraniczna?
  No ile razy można to powtarzać?
  Po co mi po raz setny klaść do głowy, ze są w USA fajni ludzie? Są.

  Nb.
  Ciekawy jestem, w jaki sposób (i czy) sukcesy gospodarcze administracji Trumpa przekładają się na sytuację życiową klas średnich i niższych? Czy też są kanalizowane jak zwykle w kierunku miliarderów?
  Bo w Polsce też PKB rośnie… a ludzie tego w kieszeniach nie odczuwają.

 33. Chodza (niepotwierdzone) sluchy, ze niektorzy emigranci w USA z Polski otrzymali specjalne zadanie ‚monitorowania’ polskich blogow i cenzurowania wpisow, glownie tych, ktore krytykuja polityke zagraniczna USA. Kazde inne panstwo mozna krytykowac a nawet opluwac (np.Polske)

  Ja nie bardzo w to wierze, bo przeciez sluzby specjalne z cala pewnoscia wybralyby przynajmniej takich zausznikow, ktorzy znaja historie USA i maja jakies pojecie o USA.

  Amerykanskie zrodla – i te prawe i te lewicowe: :

  A Short List of the Most Lethal CIA Interventions in Latin America – Patriot Rising

  Note: In its 200 year history, the USA has intervened in, invaded or militarily occupied the following Western Hemisphere nations: Canada, Confederate States of America, Mexico, Cuba, Haiti, Dominican Republic, Guatemala, Honduras, El Salvador, Nicaragua, Costa Rica, Colombia, Panama, Venezuela, Surinam, Brazil, Ecuador, Peru, Bolivia, Paraguay, Uruguay, Chile, Argentina, Puerto Rico, Grenada. The article below enlarges upon the 10 most lethal coups.

  http://patriotrising.com/a-short-list-of-the-most-lethal-cia-interventions-in-latin-america/

  America Is Committing War Crimes and Doesn’t Even Know Why – Foreign Policy

  https://foreignpolicy.com/2018/08/15/america-is-committing-awful-war-crimes-and-it-doesnt-even-know-why/

  Mapa panstw, ktore Stany Zjednoczone napadly, najechaly, zbombardowaly:

  A map of all the countries the United States has invaded

  http://hangthebankers.com/map-countries-united-states-invaded/

  The US Government Lost $1.2 Trillion In 2017 | WHAT REALLY HAPPENED

  http://www.whatreallyhappened.com/node/664418#axzz58Q8mY9Yi

  Zegar dlugu narodowego USA

  http://www.usdebtclock.org/

  Trump ma udzialy w firmie, ktora ostrzeliwuje Syrie rakietami, zarabiajac $1.5b w ciagu jednego dnia
  Trump owns shares in company firing missiles into Syria, making $1.5b in one day for Raytheon

  https://hangthebankers.com/trump-owns-shares-company-syria-raytheon

  Trump uwaza, ze Montenegro to bardzo agresywwne panstwo, ktore moze rozpetac III wojne swiatowa

  ‚Very aggressive’: Trump suggests Montenegro could cause world war three | US news | The Guardian

  https://www.theguardian.com/us-news/2018/jul/19/very-aggressive-trump-suggests-montenegro-could-cause-world-war-three

  Trump nie ma pojecia skad sie wziely pozary w Kaliforni

  Why Trump is Wrong About the California Wildfires

  https://www.counterpunch.org/2018/11/19/why-trump-is-wrong-about-the-california-wildfires/

  The fact is that Northern California’s Butte County, which has been ravaged by the Camp Fire, had been heavily logged in previous years. In the area immediately to the east of Paradise, dead trees had been extensively logged and removed on both private and public lands, and commercial “thinning” operations had been conducted across large

  FP – Foreign Policy

  Trump’s Problem in Europe Isn’t Optics – Foreign Policy

  https://foreignpolicy.com/2018/11/14/trumps-problem-in-europe-isnt-optics/

  This approach might be termed “Neanderthal realism.” Playing “divide and rule” is a good idea when dealing with real enemies, but it makes no sense to sow division among countries with whom one has generally friendly relations and close economic ties, and when their collective support might be needed in other contexts.

  To sa same anglosaskie zrodla ogolnie dostepne

 34. President Trump’s useful idiocy

  Najlepiej jak sie prezydent USA sam przedstawi, zeby nie bylo, ze to kolejne szkalowanie prezydenta wszechczasow.

  Podajemy zarejestrowane przykazania dla prezydenta i publiczne wypowiedzi D.Trumpa

  President Trump’s Useful Idiocy
  https://www.counterpunch.org/2018/07/13/president-trumps-useful-idiocy/

  14 amerykanskich przykazan dla prezydenta

  Cytaty

  Stupid Donald Trump Quotes

  https://www.thoughtco.com/donald-trump-quotes-2733859

  Donald Trump’s 57 most outrageous quotes from his Arizona speech – CNNPolitics

  https://edition.cnn.com/2017/08/23/politics/donald-trump-arizona/index.html

  These Donald Trump Quotes Might Explain Why Someone Destroyed His Hollywood Star

  https://www.marieclaire.co.uk/entertainment/people/donald-trump-quotes-57213

  The 42 most eye-popping lines from Donald Trump’s ‚Fox News Sunday’ interview – CNNPolitics

  https://edition.cnn.com/2018/11/19/politics/donald-trump-chris-wallace-interview/index.html

  Foreign Policy: Trump jest za glupi, zeby byc prezydentem

  Donald Trump Is Proving Too Stupid to Be President – Foreign Policy

  Foreign Policy
  https://foreignpolicy.com/2017/06/16/donald-trump-is-proving-too-stupid-to-be-president/

  I na koncu taki rodzynek:
  Co prezydent USA opowiadal o twoim kraju:
  What has President Trump said about your country? – BBC News
  BBC
  Piekne!
  Wystarczy wpisac nazwe kraju, zeby sie dowiedziec, co o tym kraju mial do powiedzenia zlotousty trefnis.

  https://www.bbc.com/news/world-us-canada-39732845

  AUSTRALIA – wielki sojusznik USA
  Trump do b. premiera Australii:
  ‘Musimy szybko dojsc do porozumienia w sprawie bezpieczenstwa zebysmy nie musieli nakladac sankcji na aluminium i stal naszemu sprzymierzencowi, wielkiemu narodowi Australii”

  „Spoke to PM @TurnbullMalcolm of Australia. He is committed to
  having a very fair and reciprocal military and trade relationship. Working very quickly on a security agreement so we don’t have to impose steel or aluminum tariffs on our ally, the great nation of Australia!”
  – @realDonaldTrump, 9 Mar 2018

  Sankcje Trump nalozyl na Australie

 35. Sebastian said

  Już zapomnieli co niektórzy, jak polskojezycznym kundelkom wymsknęła się bezwiednie ustawa o ipn i jaki był rejwach z jej powodu ?

  Jak to prezydent przyjaznego sojuszniczego kraju Donald Trump podpisał ustawę Just Act 447, która dotyczy restytucji mienia ofiar Holocaustu ?

  Moim zdaniem kundelki same się nie proszą, to ma tylko tak wyglądać, bo jak nie to będą brane pod uwagę plany podobne jak na rok 1959

 36. revers said

  Zbliza sie podpisanie Paktu Migracyjnego 14 grudnia w Marroku. 190 wysoko postawionych przedstawicieli krajow pobiegnie pedem podpisac pejsaty mix-masz naczele z polskimi pejsami i Angelka Merkel, oprocz Wegier, Chin , Indii, Stanow no morze cos tam jeszcze jak ich pejsy nie pogonia.

  Co ciekawsze w Niemczech startuje z ramienia zielonych faszystow niiejaka Claudia Roth, zapewne wysoko korzenna, ktora pokaze europie i niemcom, bylym demoludom gdzie ich miejsce po makareszach gdzie ustala softowe prawa, ale dzieki pejsom stana sie hardowym prawami.

 37. lewarek.pl said

  Stan ma o tyle rację, że istotnie – gdyby nie uległość polityków z Warszawy, Stany Zjednoczone nie mogłyby tak łatwo realizować swoich i żydowskich interesów w Polsce. Napisał: „Mamy 28 państw w EU i żadne państwo nie jest taka kur.. wą dla suwerenów zza morza jak kundelki z Polski.” No, oczywista oczywistość i widać ją gołym okiem. Szkoda, że ten wątek przepadł.

 38. Rokitnik said

  Mnie wkurwia / piszac prosto / totalne uzaleznienie POLSKI od pomyslow ” gorali ze wzgorz Golan „. Nieszczescia innych nie za bardzo mnie zasmucaja. Kazdy ma tak jak sobie swoim postepowaniem, a zwlaszcza ZANIECHANIEM zasluzyl. A skoro tak, to gdzies lezy owa pra-przyczyna? Ameryka takze, jest tego przykladem !
  Odwracajac sytuacje powiedzielismy SOBIE ( to jest niszowy blog ) jak gleboko zostalismy zbastardowani wewnetrznie. Niestety, wiekszosc z tutaj piszacych opisuje zaistniala sytuacje, NIE siegajac dalej jak wlasne podworko? Wyjatki tez sa; na przyklad p. Jasko z Toronto, Boydar z Lublina i Alex Sailor z Ocenii(?)..i jeszcze kilku innych. Ich wypowiedzi zawsze czytam z najwieksza uwaga.
  Rozczarowanie ROKU to panowie Stan i RomanK z Texasu. Gospodarz ze swoja Kanclerska glowa moderuje calosc i.. OPIER* cza, po linii i po uwazaniu! Widac jednak, ze akumulatory tolerancji p.Gajowego sa na wyczerpaniu, co nas po prostu zamartwia bo to bardzo ZACNY facet, z inteligencja powyzej przecietnej! Nasze Kolezanki / nieliczne / tez widac ze to szczere PATRIOTKI Polskie, – a juz p.Ola Gordon, to szczyt poetycko polskiej duszy !!
  Dodam tylko ze ci z nas co pisza o rychlej zapasci gospodarczej Ameryki sa w totalnym bledzie. Gospodarka amerykanska nie jest scentralizowana, a kazdy STAN w zasadzie jest niezalezna jednostka terytorialna. Sa oczywiscie „dziwy ” nad dziwami. Dla przykladu kolowy most Verezano, laczacy nad rzaka Hudson dwa Stany ( NY oraz New Jersey) bedacy p r y w a t n a (zydowska) Korporacja za przejazd w jedna strone liczyl sobie 4.75 $ w 1987r. Obecnie…ten sam przejazd kosztuje 38 $ …i prosze sobie wyobrazic, ze wcale nie jest ze zlota…mimo iz przetacza sie przez niego okolo 37 tysiecy samochodow dzienie
  !! Acha, miedzystanowa autostrada ( nr.95) w mojej okolicy jest TOTALNIE rmodernizowana /dodaja po 3 pasy w jedna strone /, przy ciaglym i nie ustajacym ruchu pojazdow. No to by bylo na tyle. Wybywam na jakis czas, ale jeszcze przed N Rokiem sie z Wami Kochani spotkam!? Trzymajcie wiec POZIOM ..please !!!

 39. Ola z Podola said

  Ludzie czy wam rozum odebrało? Tak żalicie się że Trump wiz Polakom nie daje? A jak da to wiecie co się stanie…Co najmniej 3 miliony wyjadą za wodę i będą tam zdychać na ulicach. W Jabłkowie pełno warsiawiaków siedzi na krawężnikach z pifkiem i ćpają…tego chcecie? Zamiast odradzać przyjazdu do zdychającej hameryki to wy chcecie ich zguby.

  ———–
  To nie trzeba obiecywać. Proste?
  A Wielkie Chuje obrońców nie potrzebują.
  Admin

 40. Ola z Podola said

  https://www.veritasgalacticsweden.net/
  Wy nawet nie wiecie co się dzieje.

 41. NyndrO said

  Ale kto chce tej wizy? W końcu piją piwcio bez wizy.

 42. 39
  Ola z Podola

  Ola zdaje sie nie rozumie o co chodzi.

  A chodzi o to, ze Polonia glosowala na Trumpa bo obiecal wizy.
  W Polsce tez obiecywal dupersznycle.
  Mogl nie obiecywac, bo nie musial.

  Jest jeszcze jeden bardzo wazny moment.
  Polska jest JEDYNYM krajem Schengen, ktory nie ma wstepu do USA bez wizy. A o wize trudno.
  I o to sie rozchodzi, ze jestesmy w Unii i traktowani jestesmy jak latynoskie uciekiniery!

  Opowiadal Trump jak nalezy uniezaleznic sie od Rosji i jak bedziemy rosnac w potege i rozprowadzac trujacy gaz po Europie.
  Zachod nas ciagle robi w ciula, Jankesy robia z nas glupa …

  Chodzi, pani Olu , o pryncypia. Czesi, Slowacy nie potrzebuja wizy do USA.
  Gaz tez kupujemy od USA …rosyjski gaz. Bo nie chcemy byc zalezni od Rosji.(?)

  No to dlaczego jestesmy uzaleznieni od USA czy nam sprzedadza ruski gaz- czy nie?
  I ceny tez nie dyktujemy.
  I pozbylismy sie mozliwoscui tranzytu..

 43. Boydar said

  Ale z wizą jest bardziej szpaner, i koszer.

 44. NICK said

  Wizy?
  Do usrahella?
  Chcecie?

  Bony towarowe w PeWeXie łykajcie.

  Schizy!
  Od Izraela.
  Oj. Wiecie.

  Bo ja już tam wolę BYĆ.. Za Rumcajsem.

  Bony=szpony.
  Dollar=szmal.
  Nieczysty.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: