Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Carlos o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  Szczepan Zbigniewski o Samochody dla wybranych
  Józef Bizoń o Powstanie nowa formacja, po to…
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Marucha o Wolne tematy (84 – …
  corintians o Samochody dla wybranych
  UZA o Jastrzębski: Smutna Barbórka
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
  Yagiel o Dodatnie i ujemne plusy państw…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  JanuszT o Powstanie nowa formacja, po to…
  Marek o Wolne tematy (84 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (84 – …
  Boydar o Wolne tematy (84 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Kim są entuzjaści „międzymorza” na Ukrainie?

Posted by Marucha w dniu 2018-11-24 (Sobota)

Do tej pory w Polsce zwracano uwagę tylko na odradzanie się banderyzmu na Ukrainie. Obecnie sytuacja jest już gorsza. Nie chodzi już tylko o neobanderyzm, który z racji swojego charakteru ograniczał swoją działalność do Ukrainy, a silny jest tylko na zachodzie Ukrainie, czyli w tzw. Galicji.

Obecnie na Ukrainie powstaje silny ruch, a charakterze nazistowskim, który obejmuje całą Ukrainę, a ma ambicje i podejmuje działania mające na celu rozszerzenie swojej działalności na Europę, a nawet na USA.

Chodzi o tzw. Ruch Azowski, który w sferze programu, symboliki i modus operandi nawiązuje i jakby się wzoruje na niemieckim nazizmie.

Przeanalizujmy sprawę po kolei. Ten ruch zaczął się cztery lata temu od jednego z wielu tzw. batalionów ochotniczych, o nazwie „Azov”, który uczestniczył w wojnie w Donbasie. Jednak w odróżnieniu od wielu innych, które zdegenerowały się, zostały rozwiązane, włączone do MSW Ukrainy, lub też ich członkowie się rozproszyli albo zostali postawieni przed sądami, batalion „Azov” nadal się rozwijał i pomimo włączenia w struktury MSW Ukrainy, zachował swój szczególny charakter, symbolikę i ideologię.

Jest jedyną formacją ochotniczą, którą rozwinięto do rozmiarów pułku. Na dodatek z czasem wokół niego zaczęły powstawać inne struktury o charakterze politycznym. Powstała partia – „Korpus Narodowy”. Powstały ochotnicze formacje, rodzaj bojówek partyjnych, pod nazwą „Narodowi Drużynnicy”, które chcą szybko stworzyć struktury w całej Ukrainie.[i]

Patrząc na ten dziwny konglomerat, nazywany Ruchem Azowskim, nie sposób nie zauważyć podobieństw do struktury ruchu nazistowskiego w Niemczech za Hitlera. Tamten ruch składał się z zasadniczych pięciu filarów: partii – NSDAP, bojówek – SA, elitarnej gwardii – SS, organizacji młodzieżowej – Hitlerjugend, oraz masowych i całkowicie podporządkowanych związków zawodowych – Front Pracy. Jeśli porównamy tę strukturę z Ruchem Azow, to widać, że obecnie w jego ramach już funkcjonują trzy pierwsze filary (Korpus Narodowy, Narodowi Drużynnicy i Pułk „Azov”) i nie będziemy mieli problemów z ich przyporządkowaniem.

Na dodatek mamy tam też jakieś elementy organizacji młodzieżowej pod postacią obozów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży w wieku od 8-16 lat – „Azowiec”[ii]. Widać że struktury tego ruchu są coraz silniejsze i ewidentnie przygotowują się do walki o władzę na Ukrainie. Okazją będzie zamieszanie związane z podwójnymi wyborami na Ukrainie w roku 2019.

Jeśli chodzi o używaną przez Azow symbolikę to ona wprost nawiązuje do nazistowskich Niemiec. Najważniejszy symbol jest podobny do tzw. wilczego haka (Wolfsangel) – jednego z głównych nazistowskich symboli, używanego, w różnych wersjach, przez liczne formacje zbrodniarzy z SS; m.in. jako godło 2 Dywizji SS „Das Reich”, 4 Dywizji SS „Polizei” i złożonej z Holendrów 34. Dywizji SS „Landstorm Nederland”. Azow używa także innego nazistowskiego symbolu, tzw. „czarne słońce”.

Jeśli weźmiemy to wszystko razem, to nie można się dziwić, że rozwój i działalność Ruchu Azow budzi zaniepokojenie nawet w USA. Kongres USA wprowadził zapis w ustawie o przydzieleniu środków na pomoc zagraniczną, która zakazuje używania środków rządu USA dla uzbrajania i szkolenia formacji Azow. Kongresmen Ro Khanna, który zabiegał o wprowadzenie tego zakazu, wprost określa formację Azow, jako neonazistowską.[iii]
[No patrzcie Państwo, jakie te Amerykany bystre… – admin]

Finansowane przez Kongres USA Radio Free Europe, także nie ma wątpliwości czym jest Azow. Ambicji międzynarodowych nie kryje rzeczniczka tego ruchu. Olena Semenyaka, która stwierdza: „My myślimy globalnie (…) współpraca z nacjonalistycznymi grupami w Europie może być rodzajem platformy do naszego wejścia do Unii Europejskiej”[iv].

Jak przypomina autor tekstu w RFE, Christopher Miller, Semenyaka została kiedyś sfotografowana, gdy trzymała flagę ze swastyką i wykonywała nazistowskie pozdrowienie. Chodzi zapewne o to zdjęcie[v], które znajduje się też na portalu tzw. Ukraińskiego Klubu Tradycjonalistów. Cóż, jaki kraj, tacy i tradycjonaliści.

Grupą Azow zajmuje się także FBI w związku z podejrzeniem szkolenia amerykańskich ekstremistów. Mamy zatem skrajną organizację, która objęta jest ustawowymi sankcjami w USA, i której działalnością zajmuje się FBI.

Takie referencje, które nie są przecież żadną tajemnicą, powinny odstraszać od kontaktów z nimi. Czy tak jest? Niestety nie. W związku z próbami zdobycia sobie partnerów i poparcia w Europie, Ruch Azow organizuje liczne imprezy propagandowe, gdzie chce skupić uczestników z różnych krajów. Ma na tym polu niejakie sukcesy i zaliczyć do nich może kontakty z osobami z … Polski.

I tak, 13 października tego roku na Ukrainie odbyła się konferencja pod nazwą „Intermarium” zorganizowana przez ludzi związanych z politycznym ramieniem Ruchu Azowskiego, czyli Korpus Narodowy. Najwyżej postawioną tam osobą z tej partii była wspomniana Olena Semenyaka (tym razem nie hajlowała). Wśród zagranicznych gości tego spotkania był Chorwat, były sierżant Legii Cudzoziemskiej, chyba jeden Łotysz, a pozostali to w większości … przybysze z Polski.

Wśród nich był Jerzy Targalski, publicysta Gazety Polskiej, ale także szef jednego z ośrodków analitycznych Akademii Sztuki Wojennej utrzymywanej przez MON.[vi] Podczas tej mocno wątpliwej konferencji (przypomnę, że uzbrajanie i szkolenie Azowa jest objęte zakazem przez USA) był on przedstawiany m.in. jako doradca Ministra Obrony Narodowej Polski i przedstawiciel Centrum Studiów Wschodnich Uniwersytetu Warszawskiego.[vii]

Pan Targalski usiłował tam coś przedstawić po ukraińsku, ale nie wzbudziło to chyba większego zainteresowania, co widać po braku reakcji ze strony jego sąsiada przy stole prezydialnym, krótko ostrzyżonego i ubranego w mundur mężczyzny ze znakiem „wilczego haka” na rękawie.[viii]

To, że pan Targalski chce się pokazywać w takim towarzystwie, to jest jego sprawa, ale to, że jest tam przedstawiany jako doradca polskiego ministra obrony i jakiś reprezentant Uniwersytetu Warszawskiego, to jest sprawa tych instytucji. Czy one aby na pewno chcą być łączone z imprezami organizowanymi przez takie osoby jak Olena Semenyaka i Ruch Azow?

W Polsce współpracują z Azowem skrajni nacjonaliści z takich organizacji jak np. grupa Szturmowcy, których w bieżącym roku, usiłowano wyprosić z Marszu Niepodległości. W ubiegłym roku zorganizowali oni m.in. dwie konferencje z cyklu “Europa przyszłości”, w których wzięła udział, jako przedstawicielka Azowa, wspomniana Olena Semenyaka.[ix]

Być może dla uczestników z Polski ciekawym wydało się samo hasło konferencji, a mianowicie „Intermarium”, czyli „Międzymorze”. Jednak, dla azowców, to pojęcie ma inne znaczenie niż by to może chcieli ich goście z Polski. Otóż sama Semenyaka, tytułująca się „międzynarodowym sekretarzem” Korpusu Narodowego, mówi jasno, że międzymorze ma być tylko platformą, albo odbiciem do wykreowania, konkurencyjnego względem Unii Europejskiej, projektu Paneuropy.[x] Tej „trzeciej drogi” jaka jest w programie też innych faszystowskich ruchów, w tym niemieckich, gdzie ma polegać na odrodzeniu „serca Europy”, czyli właśnie Niemiec.

Taki program azowcy przedstawiali na spotkaniu z Junge Nationalisten – czyli młodzieżówką niemieckich neonazistów z NPD, z którymi także brali razem udział w marszu 14 października w Kijowie dla uczczenia UPA.[xi] Z próbą budowy takiej „paneuropy” mieliśmy do czynienia podczas ostatniej wojny i tego na czym polegał plan Niemiec wobec Polski to nikomu nie trzeba chyba przypominać. Zwyczajnie ciarki przebiegają po plecach gdy się znowu coś takiego słyszy.

Dla Polski, niczego gorszego niż bliska współpraca niemiecko-ukraińska nie można sobie wyobrazić, gdyż oznacza ona, że państwa te mogą razem zrealizować swoje wszelkie pretensje, w tym terytorialne, wobec Polski, a to będzie oznaczało pozostawienie Polski jako jakiegoś tworu kadłubowego, bądź nawet całkowitą likwidację. Już raz ta współpraca zadziałała w 1918 roku (Traktat brzeski z 9 lutego 1918 r.) i doprowadziła do przekazania przez Niemcy dla Ukrainy polskiej Chełmszczyzny i części Podlasia. Obserwując program takich ugrupowań jak Azow widzimy, że możemy potencjalnie stanąć wobec podobnego zagrożenia.

Niektórzy z polskich zwolenników Ruchu Azow usiłują wprowadzać w błąd twierdząc, że azowcy odcinają się od banderyzmu. Jest to kłamstwo, gdyż formacje Azowa uczestniczyły, na przykład, w osławionym marszu we Lwowie ku czci Szuchewycza, który przebiegał po hasłem: „Nie dla polskich panów we Lwowie”.

Takie antypolskie imprezy Azow urządza na przemian z oszukańczymi, rzekomo propolskimi, gestami w rodzaju złożenia kwiatów pod jakimś pomnikiem ofiar Wołynia, czy też niejasnym i nie mającym znaczenia oświadczeniu w sprawie lwów z cmentarza Orląt Lwowskich.

Widać, że jest to podwójna, oszukańcza narracja, mająca na celu wprowadzenie naiwnych polskich sympatyków w błąd, choć bardziej chyba prawdopodobne jest nawet to, że ci „polscy” sympatycy to, w rzeczywistości, osoby mający pewne ukraińskie koneksje połączone, na dodatek, z faszystowskimi sympatiami. Wszelki spór, w tym względzie, rozstrzyga widok aktywistów „Narodowego Korpusu” i bojówkarzy „Narodowych Drużynników” na wspomnianym antypolskim marszu we Lwowie wraz z organizacjami neobanderowskimi w rodzaju „Swobody” i „Prawego Sektora”[xii].

Pani Anne Applebaum napisała kiedyś w „The New Republic” tekst o tytule „Nationalism Is Exactly What Ukraine Needs”[xiii] (Nacjonalizm to dokładnie to czego Ukraina potrzebuje). I Ukraina ma teraz więcej nacjonalizmu, dużo więcej, i to w skrajnej postaci, który wyrwał się z butelki i ekspanduje na całą Europę, a nawet USA, które to muszą się już przed nim bronić zakazami w ustawach i uruchomieniem FBI. Ale czy to wystarczy? Wątpliwe! Dziś coraz bardziej naglące wydaje się pytanie o to, kto ten ukraiński nacjonalizm z powrotem zamknie w butelce.

{To, kurwa mać, NIE JEST NACJONALIZM! Trzeba być kretynem albo prowokatorem, by mylić NACJONALIZM z nazizmem czy szowinizmem. – admin]

Stanisław Lewicki

[i] https://www.bbc.com/ukrainian/features-42859649
[ii] https://www.rferl.org/a/ukraine-azov-regiment-mili…
[iii] https://thehill.com/policy/defense/380483-congress…
[iv] https://www.rferl.org/a/azov-ukraine-s-most-promin…
[v] https://pp.vk.me/c608528/v608528921/36cd/iOlT-418K…
[vi] https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/targal…
[vii] https://www.facebook.com/IntermariumSUPPORT/posts/…
[viii] https://www.youtube.com/watch?v=taxUx55A7pI&t=2s&f…
[ix] https://www.szturmowcy.org/konferencje-europe-of-t…
[x] http://intermariumnc.org/?p=425
[xi] http://euromaidanpress.com/2018/10/15/german-neo-n…
[xii] https://www.youtube.com/watch?v=E4B_ApQxuZE
[xiii] https://newrepublic.com/article/117505/ukraines-on…

fot. rt.com
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 15 do “Kim są entuzjaści „międzymorza” na Ukrainie?”

 1. Niepokorny said

  No coz p. Kaczynski … trzeba szykowac kolejny przelew. Znalezli sie nastepni „przyjaciele” na Ukrainie.

 2. Tymek said

 3. Joung said

  a Wiec sam widzisz i slyszysz.
  OBUDZ SIE POLSKO I usunimy ””grandziarzy I zlodzieji politycznych””

 4. Lily said

  Re 2; Tymek
  „Warto byc Polakiem”. Jaroslaw Kaczynski
  o sobie. Szef „jedynej narodowej i katolickiej
  partii”, jak ja okresla Grzegorz B.
  Jak dla mnie,to jest najbardziej obrzydliwa
  istota,a ten jego skrzeczacy glos.Brrrrr.

 5. Jabo said

  Nie dajmy się zwieść pozorom. Czyż Amerykanie nie zwalczają islamistyczny ISIS i coś kiepsko im to idzie. Gdyby nie pomoc Putina islamiści już dawno wykończyliby Asada i dzisiaj działaliby na Kaukazie tzw „miękkim podbrzuszu” Rosji.Ta niby skrajnie muzułmańska organizacja mordowała Arabów i bliskowschodnich chrześcijan, ale nigdy nie zaatakowała Izraela, podobno ich największego wroga. Wygląda na to,że tworzony jest kolejny „wściekły pies”. Ciekawe kogo ma kąsać, bo Rosjanie na pewno się nie dadzą, a żydowskich oligarchów nas Ukrainie też nie, bo nie gryzie się ręki, która karmi, nawet jeśli się jest wściekłym psem. Przykład ISIS świadczy,o tym dobitnie.

 6. MatkaPolka said

  BARDZO CIEKAWY ARTYKUŁ

  Specjaliści od PR rządzą w Polsce. To agenci obcych interesów. – Specjaliści nie konkurują ze sobą, ale grają we wzajemnie w otwarte karty – ten polityk ma być wywyższony, a tamten poniżony.
  Wybory To zwykłe ustawki, gdzie czołowi politycy są marionetkami specjalistów od wizerunków.
  Np.
  Wcześniej ustalono, że PIS ma wygrać, więc wysłano Tuska do Brukseli i PO puszczono samopas na pośmiewisko.

  Kaczyński, Duda, Morawiecki – ŻYDOWSKI ZAMACH STANU W POLSCE!

  http://www.gazetawarszawska.net/pugnae/6768-kaczynski-duda-morawiecki-zydowski-zamach-stanu-w-polsce

  Dzierżawca karuzeli w sezonowym wesołym miasteczku, pogromca i treser podwórkowych kotów, wielki strateg Jarosław Kaczyński, mianowaniem żyda Morawieckiego na premiera Polski, wykluczył siebie samego z gry politycznej. A dodatkowo położył kolejny milowy kamień na drodze do mordu naszej Ojczyzny i ludobójstwa na Polakach. A koniec tego marszu – degradacja i bezpowrotna zagłada Państwa i Narodu jawią się na nieubłaganie zbliżającym się horyzoncie.

  Po strategicznym przekazaniu władzy w ręce Tuska w roku 2007, Kaczyński po dziesięciu latach – w roku 2017 – ponownie powtórzył ten manewr oddania władzy obcym, czym zakończył swój długi marsz malkontenckiej opozycji i krótkiej, chimerycznej władzy, rzekomej dobrej zmiany. Tym razem jest to już koniec samego Kaczyńskiego, co jemu samemu raczej nie mieści się głowie.

 7. Dictum said

  Ukry powinny zacząć stawiać pomniki i to obu Kaczyńskim.

 8. Antares said

  A targalskiemu, za tak nudne wystąpienie, „bracia” ukraińcy za karę powinni publicznie odciąć mu ten zapijaczony łeb.

 9. Yah said

  Ad 6

  Parę błędów w tekście jest , ale generalnie wyjaśnia wszystko. Nie uwzględnia tylko walk frakcji „specjalistów od wizerunku” – bo tym własnie jest współczesna geopolityka. Ale dla nas to jak zeszłoroczny deszcz.
  Ciekawe czy będzie na głównej. W sumie po co …. i tak już posprzątano.

 10. Tymek said

  Lublin jest już banderowski. Niedługo koniec Polski.

  https://wiadomosci.wp.pl/wielka-ukraina-lublin-wspiera-i-bagatelizuje-kontrowersyjny-wystep-6320331571103361a

 11. Lipski said

  Kim są entuzjaści „międzymorza” na Ukrainie?

  Rząd hebrajczyków na Ukrainie.Oficjalnie.Nie ukrywają. Tak jak politycy czyli analfabeci hebrajscy w Polsce 2018.

  Dlaczego?To jest plan dla wielkiego Izraela,który będziem dostarczać ropę i gaz..z Izraela, dlatego projekt „międzymorze”.Izrael podpisał do dzisiaj umowy z Polską(PiS), z Włochami, z Grecją,z Cyprem (wojska izraelskie), z Maltą.

  Teraz nawet Zieloni w Niemczech pomagają Izraelowi aby Niemcy…podpisały umowę, która likwiduje wydobycie węgla….w Niemczech.Pomimo bezrobocia 2 milionów Niemców plus 1,5 miliona uchodzców.

  Potrzebne są neo nazi partie dla walk w całej Europie.Dlaczego?One się dogadają z żydami jak administracja żydowska w Polsce….z Hitlerem.

  Judenraty sprzedawały swoich ludzi aby uzyskać wpływy na bliskim wschodzie.

  Próba zamachu w Niemczech, przewrotu w Niemczech,w raz listami polityków do likwidacji w roku 2018,przez niemieckich żołnierzy specjalistów, została „zablokowana”.
  Zagrożenie jest bardzo duże.
  Plany wielkiego Izraela są realizowane.

 12. lopek said

  Banderalnd reaktywowano po to – aby w pierwszym rzędzie zlikwidować – atrapę Polski.
  Wniosek?
  Niech nikt sobie nie myśli, że w zlikwidowanej atrapie Polski ktoś będzie marnował pieniądze na utrzymanie nienadających się już do pracy – tubylców.

 13. lewarek.pl said

  Dla Polski, niczego gorszego niż bliska współpraca niemiecko-ukraińska nie można sobie wyobrazić, gdyż oznacza ona, że państwa te mogą razem zrealizować swoje wszelkie pretensje, w tym terytorialne, wobec Polski, a to będzie oznaczało pozostawienie Polski jako jakiegoś tworu kadłubowego, bądź nawet całkowitą likwidację.

  O to, to…
  Nareszcie ktoś zauważył jak będzie wyglądała przyszłość Polski.

 14. Boydar said

  Panie Lopek, banderland reaktywowano z innych powodów, w zależności kto je miał, a mieli różni. W każdym bądź razie wrzucenie granatu do wiadra z gów.nem jeszcze nigdy się dla wiadra dobrze nie skończyło. Że o samym gów.nie taktownie nie wspomnę.

  I teraz też tak będzie.

 15. Wieloimienny said

  W sieci pojawił się film, w którym młodzi Ukraińcy mówią „wybaczamy wam Polacy, że nas mordowaliście w latach czterdziestych.”
  Bez komentarza! Nie wkleję tu tego ścierwa Nie może być z nimi żadnego pojednania. To wróg do końca świata tak jak żyd.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: