Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Piskorz o Szwecja: Wojsko rozlokowało si…
  Enya o Co jedzą Polacy?
  Jacek o Kolejny sukces przewoźnika lot…
  Zenon_K o Wolne tematy (4 – 2…
  bryś o Co jedzą Polacy?
  bryś o Co jedzą Polacy?
  Enya o Pisać trzeźwo o wyklętych…
  Yagiel o Wolne tematy (4 – 2…
  Krzysztof M o Co jedzą Polacy?
  Ale dlaczego? o Rozpętał kampanię przeciwko kr…
  Bezpartyjna o Co jedzą Polacy?
  Yagiel o Wolne tematy (4 – 2…
  bez podpisu o Szwecja: Wojsko rozlokowało si…
  kontra o Wolne tematy (4 – 2…
  do Bożydar o Kto zbluźni Allahowi?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 584 obserwujących.

Bogactwo złóż Suwalszczyzny pod okupacją NATO

Posted by Marucha w dniu 2018-11-26 (Poniedziałek)

Suwalszczyzna posiada najcenniejsze złoża Europy. Wśród nich wymienia się 50 mln ton tytanu, którego wartość wynosi ok. 355 mld $. Gdyby zaczęto je wydobywać, to w bardzo szybkim tempie Polska mogłaby dużo zarobić, dzięki eksploatacji i sprzedaży surowców.

Tak się jednak nie dzieje, a w miejscu, gdzie Polska ma największe naturalne złoża tytanu, stacjonują wojska NATO.

Bogactwo złóż Suwalszczyzny

Temat podziemnego bogactwa złóż Suwalszczyzny wraca cyklicznie od ponad 50 lat.

I nic dziwnego, bo warte prawie osiem bilionów złotych pokłady rzadkich surowców leżące pod powierzchnią północnej Suwalszczyzny to prawdziwa perełka.

Złoża metali w okolicach Suwałk dotyczą tytanu, wanadu, żelaza i tzw. metali ziem rzadkich, których zasobność szacuje się na ok. 1,5 mld ton rudy.

W całej Europie włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się, a bez tzw. metali ziem rzadkich nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna i militarna.

Prawdziwy skarb

Warto podkreślić to, jak bardzo drogocenny skarb znajduje się na suwalskich ziemiach.

Złoża polimetaliczne na Suwalszczyźnie, zwłaszcza ogromne zasoby metali ziem rzadkich należą do prawdziwych unikatów.

Tylko dwa kraje na świecie – Chiny i Polska mają takie zasoby.

Z kolei tytan, którego wciąż brakuje, jest niezwykle twardym i wytrzymałym metalem, który wykorzystuje się jako dodatek do stali (używanej w samolotach, statkach, pojazdach kosmicznych, narzędziach chirurgicznych, skrawających, implantach i aparaturze laboratoryjnej) oraz do produkcji farb, lakierów i materiałów ceramicznych.

Pod ziemią Suwalszczyzny zalegają miliony ton tego surowca, amerykański Boeing kupuje go od Rosji, drżąc, że lada moment nie będzie miał z czego produkować samolotów.

Dlaczego więc rząd polski oddaje jurysdykcję nad tymi terenami i umieszcza tam wojska NATO, tym samym uniemożliwiając Polsce eksploatację tych cennych złóż?!

[Bo „polski rząd” to obcoplemienne kurwy i złodzieje – admin]

Tytan pod okupacją NATO

Powyższe pytanie jest tym bardziej zasadne, gdy weźmiemy pod uwagę to, ile dobra spowodowałoby uruchomienie eksploatacji polimetali i innych bogactw na Suwalszczyźnie.

Gdyby Polska rozpoczęła wydobycie, moglibyśmy wzbogacić budżet o biliony, wzmocnić całą gospodarkę, wojsko itp., a jak wiadomo, o zbyt takich surowców nie jest ciężko.

Dodatkowo jako liderzy bylibyśmy w stanie dyktować warunki na runku surowców, wyszlibyśmy na prostą.

[A gówno. Zaraz jakiś „polski” minister sprzedałby całe złoża za cenę mniejszą, niż wartość gruntu, pod którym leżą. – admin]

Eksperci zajmujący się tym tematem podkreślają, że eksploatacja złóż byłaby tania i bezpieczna.

Dlaczego więc Polska umieściła wojska NATO na tamtym terenie? Czy chodzi tu o blokadę i zahamowanie wydobycia drogocennych złóż? Czy może to Amerykanie mają być beneficjentem suwalskiego tytanu?

Przecież zarówno rząd polski, jak i rządy światowe doskonale wiedzą o bogactwie, jakie skrywa polska ziemia, więc komu zależy na tym, by wciąż znajdowało się ono pod ziemią i nigdy nie ujrzało światła dziennego?

https://www.odkrywamyzakryte.com

 

Komentarzy 29 do “Bogactwo złóż Suwalszczyzny pod okupacją NATO”

 1. Dziadzius said

  Alez oczywiscie, plany na obozy naszych obroncow, chyba tylko przed nami, byly planowane tylko i wylacznie potrzebami militarnymi a nie innymi?? I znowu nie sluchalismy tej madrej jaskolki …..!

 2. Konkretny said

  O wiele więcej krajów niż „Polska i Chiny” ma złoża metali ziem rzadkich. Wydobycie tych metali pozostawia po terenie, z którego zostały pozyskane, radioaktywną pustynię. Więc mało kto pali się do ich wydobycia. Robią to głównie Chiny Ludowe.

  ///Gdyby Polska rozpoczęła wydobycie, moglibyśmy wzbogacić budżet o biliony, wzmocnić całą gospodarkę, wojsko itp., a jak wiadomo, o zbyt takich surowców nie jest ciężko.

  Dodatkowo jako liderzy bylibyśmy w stanie dyktować warunki na runku surowców, wyszlibyśmy na prostą.///

  To pisał idiota. Przy obecnym układzie najprawdopodobniej większość pieniędzy poszłaby na lichwę, leasing urządzeń, zakup „know-how” itp. Polacy pewnie zapie%$#liby w kopalniach za 3500 miesięcznie, z nadgodzinami 🙂

  ///Czy może to Amerykanie mają być beneficjentem suwalskiego tytanu?///

  To pisał idiota.

 3. Anucha said

  Suwalczanie od dawna wiedzą ,że stąpają po najbogatszej ziemi w naszym Kraju. Już E.Gierek planował otwarcie kopalń , wybudował nawet duże osiedle mieszkaniowe w którym mieli zamieszkać pracownicy .
  Dlaczego tych kopalni nie wybudują teraz to wiadomo ale dlaczego Gierek nie zrealizował swoich planów ch.. znajet

 4. re1truth2 said

  Tiaa… „radioaktywna pustynia”

  „Kilka miesięcy później rząd Gierka został obalony i internowany przez juntę wojskową inspirowaną z Kremla. Od tego czasu na straży suwalskich złóż stoją zielone ludziki, tzw. ekologowie, którzy gotowi są do bezpardonowej wojny hybrydowej z każdym projektem uruchomienia złóż polimetalicznych. Podnoszą oni wprawdzie dobrostan Suwalskiego Parku Krajobrazowego, tyle że obecnie istnieją technologie wydobywcze przyjazne przyrodzie, stosowane m.in. w Kirkuny w Szwecji czy w kopalniach fińskich. Tym bardziej, że suwalskie złoża leżą dość głęboko w bardzo wytrzymałym górotworze składającym się ze skał krystalicznych, wolnych od zagrożeń gazowych. Zielone ludziki nie chcą jednak słyszeć o żadnych technologiach. Tytan ma nie być w Polsce wydobywany! ”
  https://www.racjonalista.pl/kk.php/t,10016

  Więcej ciekawych informacji w tekście, z jednymi można się zgadzać, a z drugimi nie – rzecz „gustu”.

 5. re1truth2 said

  Uzupełnienie – ciekawe
  Producent Tysiące ton % całości
  Australia 1291,0 30,6
  Republika Południowej Afryki 850,0 20,1
  Kanada 767,0 18,2
  Norwegia 382,9 9,1
  Ukraina 357,0 8,5
  Pozostałe państwa 573,1 13,6
  Cały świat 4221,0 100

  Teorie spiskowe, a może nie – link we wpis wcześniej oraz drugi
  https://www.defence24.pl/rosyjski-tytan-niezbedny-amerykanskiej-zbrojeniowce

  o co się rozchodzi…

 6. Maverick said

  Polactwo znane ze swojej przedsiębiorczości pewnie oddadzą prawa do eksploatacji plemieniu wybranemu. Jak skolonizowany kraj to skolonizowany, nawet umysły in skolonizowali.

 7. Jacek said

  Jako prawie „tutejszy” polecam wycieczkę do Suwalskiego Parku Krajobrazowego,. Suwalska „Fudżi” jest pewnie dla wielu znana ale Góra Zamkowa w Szurpiłach to już raczej nielicznym. To jest tylko jedno z wielu magicznych miejsc w okolicy.

 8. Justyna said

  Mam nadzieję,że Suwalszczyzna nigdy nie będzie skażona przez górnictwo lub inny szkodliwy ekologicznie przemysł.To bajkowa kraina jezior, pagórków, łąk ,pastwisk i lasów. Miejsce gdzie można oddychać czystym powietrzem i godzinami wędrować prawie pustymi szlakami .Serdecznie polecam okolice jeziora Hańcza(najgłębsze w Polsce) i cały Suwalski Park Krajobrazowy.

 9. Zerohero said

  @re1truth2

  Nie, to nie jest rzecz gustu. Zamieścił Pan zwykłe żydowskie, rusofobiczne wymiociny. Pomieszanie z poplątaniem w tym artykule. Z reszta już nieaktualnym, bo propaganda „przesmyku suwalskiego” już przebrzmiała, już kmioty zapomniały jak tym żyły. Ten tekst jest z 2016. Wtedy o tym Przesmyku leciało na okrągło, ale jak to w permanentnej rewolucji – trzeba ciągle zmieniać hasła, ciągle wymyślać nową histerię.

  Proszę zwrócić uwagę, że autor tego tekstu nie pisze z punktu widzenia Polski, ale z punktu widzenia USA, Zachodu, NATO… To jest charakterystyczne dla Icków, że oni nie utożsamiają się z Polską, ale z Unią Europejską, NATO, USA itd.
  Proszę też zwrócić uwagę na to, że zdaniem autora Amerykanie na Ukrainie zrobili za mało (!!!!), a to z powodu „szantażowania” tytanem przez przez Rosję. Tysięcy szantaży amerykańskich wobec Rosji Agnosiewicz nie widzi.
  Autor tak się utożsamił z Ameryką, że każdy jej problem z dominacją nad światem uznaje za osobisty ból, natomiast w ogóle nie potrafi wczuć się w skórę krajów skonfrontowanych z USA.
  To się nazywa zaślepienie!
  Przecież sprawa z tym tytanem wygląda ZUPEŁNIE inaczej. To Rosja jest tak słaba, że sprzedaje surowiec dla zbrojeniowki swojemu śmiertelnemu wrogowi. Za jaką walutę? Za dolary które FED po prostu drukuje. Z resztą ten tytan nie jest tak ważny jak autor to przedstawił…
  Inaczej wygląda też sprawa z Ukrainą. Amerykanie na Ukrainie zachowują się wyjątkowo bezczelnie, a zdaniem autora za mało tam interweniowali. Za mało. Zrobili banderowski przewrót, zamienili Ukraińców w europejskie ISIS, ale zdaniem Agnosiewicza to za mało. Agnosiewicz żąda krwi.
  Rozumiesz to naiwny człowieku? Zdaniem żydłactwa za mało wojsk amerykańskich pod rosyjską granicą, za mało sankcji, za mało zimnej wojny, za mało agresji, za mało wojny, za mało natowskich snajperów mordowało ludzi w Donbasie.
  Tfu!

  O Przesmyku Suwalskim też naciągane brednie. Szkoda w ogóle komentować. Że niby Rosja zaatakuje NATO aby zablokować wydobycie natowskiego tytanu, więc trzeba tam postawić natowski garnizon :)))). Bajki dla ludzi z 2 cyfrowym IQ którzy nie znają propocji sił między NATO a Rosją, nie znają realiów III Wojny światowej (TRZECIEJ k…wa a nie PIERWSZEJ gdzie były walki pozycyjne) i w ogóle mogą przyjąć najgłupszy nawet powód wojny.

  Agnosiewicza znam od dawna. To człowiek złej woli, oszust intelektualny. W Racjonaliście przystań znaleźli wielbiciele Unii Wolności, ostatecznego rozwiązania kwestii palestyńskiej i tym podobni. Nie dziwią mnie wytryski rusofobii, bo to typowe dla żydostwa. Oni mają w nosie czy Polska będzie korzystać z tych złóż czy nie.

  a w ogóle to Agnosiewicz przypomina mi niezmiernie profesora Nowaka i Witolda Gadowskiego. Chodzące encyklopedie, mają ogromną wiedzę, sypią faktami. Tylko te fakty jakoś przeważnie ułomnie kojarzą.
  Np. Gadowski opisał że MSZ rządu PiS kontrolują ludzie Geremka i wyszło mu, że to wynik wpływów Rosji. Nie żydostwa. Rosji! Nowak z kolei chwalił premier Szydło, a naprawdę agresywny stał się wobec Pana Nikt (pana Grygucia). Pewnie dlatego, że Gryguć bezbłędnie opisuje światową banksterkę zamiast pozostać w jałowym wyliczaniu „antypolonizmów”.
  W tym tekście też mamy ułomne wnioski. Cwiczenia Zapad, Suwałki, NATO, tytan, zielone ludziki. Pogięło.

  Nawet tytanu nie możemy w Polsce wydobyć bez nienawiści do Rosji i chęci wzmocnienia (i tak już dominującego) NATO jako głównej motywacji.

 10. PaniWoźna said

  Jeśli znany film, przepraszam 🙂 7h dobrego zarysu historii rządów sanacji. Nawet o życiu religijnym Piłsudskiego. Ciekawe cytaty z materiałów dydaktycznych z tamtych czasów a także o represjach politycznych.

 11. lewarek.pl said

  3.
  Gierek oprócz wydobywania rud Suwalszczyzny planował wydobywanie rud uranu w Sudetach, których trochę Sowieci zostawili po roku 1956. Podobno myślał nawet o polskiej bombie atomowej. Rozpoczął w Kowarach budowę technikum górniczego. Przypadkiem jednak (przypadki chodzą po ludziach, zwłaszcza gdy idzie o tak poważne przedsięwzięcia) generał Sylwester Kaliski, wybitny polski specjalista od laserów i syntezy jądrowej, przeniesiony z wojska do rezerwy ze względu na inne ważne zadania, które mu powierzono, zmarł w szpitalu w następstwie wypadku drogowego. Gierek aluzju poniał i zarzucił swoje plany. Obecnie w niedokończonym kowarskim technikum mieści się luksusowy hotel.
  Nasze rudy są pod obserwacją i czułą opieką. Jak nie tych, to tamtych. Nie można ot, tak sobie ich kopać. Przecież w Kongu i Etiopii też nie można.

 12. Sarmata said

  Nic tak nie otwiera oczy jak prawda! Poznaj fragment pozycji ks. dr Stanisława Trzeciaka – Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce: Rozdz. X – Mieszkania gojów to zagroda dla bydła
  „Strzeżcie dusz waszych, a nie dźwigajcie ciężarów w sabat, ani wnoście
  przez bramy Jeruzalem”108.
  Zakaz ten, zabraniający w dzień świąteczny wykonywania ciężkich robót,
  wyjaśniali rabini w śmieszny i drobiazgowy sposób. Uczyli, że w sabat nie
  wolno w ogóle najdrobniejszej rzeczy ze sobą nosić, z wyjątkiem tylko w obrębie
  domu i na podwórzu. Z domu zaś na podwórze i na odwrót można rzeczy
  przenosić tylko wtedy, o ile ten dom i to podwórze należy do jednego właściciela
  czy też jednej rodziny.
  Jeśli zaś kilka rodzin mieszkało w jednym domu, to do jednej z tych rodzin
  przenoszono swoje potrawy i zaznaczano, że tworzą one jedną rodzinę. W ten
  sposób podwórze i dom ogłoszone jako należące do jednej rodziny, zwalniano
  od zakazu przenoszenia w ich obrębie rzeczy.
  Nie wolno było jednak niczego wynosić poza podwórze na ulicę. Zapobiegliwi
  jednak rabini zaradzili i temu orzekając, że jeśli się zamknie ulice miasta
  jakąś przepaską (obecnie drutem), w podwórzu zawieszoną nie wyżej jak
  20 łokci (erubin) i urządzi się obrzęd szitfa oznaczający, że wszyscy mieszkańcy
  danej miejscowości są towarzyszami, tworzą jedną rodzinę, wtedy tę miejscowość
  uważa się za wspólne rodzinne podwórze i wtedy w obrębie całej tej
  miejscowości można swobodnie przenosić inne rzeczy. W mniejszych miastach
  obecnie u wylotów ulic na słupach czy domach zawieszone są w poprzek ulicy
  druty, które oznaczają owe określenie „rodzinnego podwórza”. Trudniej było to
  uczynić w wielkich miastach, ale i tu pomysłowość nowoczesnych rabinów nie
  ustępuje starym. Tu tor obwodowych kolei żelaznych ma oznaczać prastary
  erubin. Narzucała się jednak trudność, bo przecież w miastach oprócz żydów
  mieszkali i nieżydzi — goje, którzy przecież do rodziny żydowskiej należeć nie
  mogą, nie można z nimi urządzić szitfy, a zatem nie można ich uważać za
  towarzyszy, nie można również i całej miejscowości uważać za wspólne podwórko.
  Zasadą było: „Jeśli na podwórzu mieszka goj lub osoba nie uznająca eruba,
  to podwórze z powodu tych osób staje się zakazanym”109.
  I tę trudność jednak usunięto iście po rabińsku, oświadczając:
  „Podwórze goja uważa się jako zagrodę dla bydła, można przenosić z podwórza
  do domu i z domu na podwórze. Jeśli zaś na tym podwórzu mieszka jeden
  żyd, to on sprawia, że przenoszenie rzeczy jest zakazanym, bo podwórze uważa
  się jako należące do niego”110.
  Z tego jasny wniosek: żyd, jeśli uczestniczy w części tylko jakiejś własności
  z gojami, uważa się za właściciela całości, a gojów uważa za bydło, ich domy
  jako zagrodę dla bydła111”.
  Jako przykład rabinistycznej kazuistyki, a zarazem i jako obraz pogardy dla
  nieżydów i stawiania ich na równi ze zwierzętami, mamy przepis podany
  w „Szulchan aruchu”, gdzie powiedziano:
  „Jeśli jest kto w podróży i rozpoczął się sabat i on ma przy sobie pieniądze,
  osła albo nieżyda, to nie powinien pieniędzy naładowywać na osła, lecz dać je
  na czas sabatu nieżydowi, ponieważ spoczynek osła w sabat jest także nakazany.
  Jeśli jednak coś znalazł, to nie może dać nieżydowi, ponieważ on nie może się
  tego dotknąć, Jeśli nie ma żadnego nieżyda przy sobie, albo mu nie dowierza,
  to może swoje pieniądze położyć na osła, ale nie może go prowadzić, lecz jak
  tylko osioł zacznie iść, kładzie na niego pieniądze, jeśli staje spokojnie, to
  zdejmuje znów z niego itd. Nie powinien on jednak starać się głośnymi słowami
  pobudzać osła do pójścia, jak długo pieniądze są na nim, on nie może również
  jechać na ośle, lecz musi iść pieszo, z wyjątkiem, gdyby było niebezpieczeństwo
  życia, wtedy może także przekroczyć granicę, do której w sabat iść może,
  tj. 2.000 łokci”112.
  108) Jer. 17.21.
  109) Erubin 6.1.
  110) Tos. Erubin (8. 1.); Podobnie również wyjaśnia to Gemara Erubin. 62 a.
  111) Więcej dowodów, wykazujących, że nieżydów przedstawiano jako zwierzęta, podaję w mej
  pracy: „Żyd jako obrońca ślubów cywilnych i rozwodów dla katolików” (str. 27-30).
  112) Orach chaim 242-271. Cfr. Löwe I B. S. 52.

 13. Sarmata said

  Nic tak nie otwiera oczy jak prawda! Poznaj fragment pozycji ks. dr Stanisława Trzeciaka – Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce: Rozdz. XV – Majątki gojów należą do żydów
  Wszystkie te przepisy o wyłączności i o odosobnieniu wyjaśniano tym, że
  naród wybrany nie może się mieszać ani jednoczyć z grzesznymi, jakimi sągoje,
  do których odnoszono się z jak największą pogardą, a nawet przedstawiono ich
  jako bydło. Ich wprawdzie rzeczy zanieczyszczały prawowiernego żyda, który
  drobne rzeczy użytku codziennego, kupione od goja, musiał przed użyciem
  „koszerować”, ale majątki gojów widocznie nie zanieczyszczały. Toteż można
  je było w łatwy sposób nabywać.
  „Rab powiedział: jeśli kto namalował figurę na dobrach prozelity, to je nabył.
  Rab mianowicie wziął w posiadanie przez figurę ogród szkoły. Uczono: jeśli
  pole jest oznaczone na każdej stronie granicznej, to jak r. Hona w imieniu Rab
  powiedział, jeśli się na nim rydlem zaryje, nabywa się całe. Semuel mówi:
  nabyło się tylko miejsce zarycia. — Ile przy polu, które nie jest oznaczone na
  granicach? Rabi Papa odpowiedział: Tak daleko, ile poganiacz wołów z bydłem
  pójdzie i powróci. Semuel powiedział: dobra gojów równają się pustyni, a kto
  je bierze w posiadanie, nabywa je. Goj pozbywa się ich, skoro otrzymał pieniądze,
  a Izraelita nabywa je dopiero, kiedy otrzymał dowód; tak równają się
  pustyni i kto je bierze w posiadanie, nabywa je. Abaje powiedział do Rabi
  Josefa: Czyż mógł Semuel to powiedzieć, Semuel powiedział przecież: prawo
  państwowe jest prawem, a prawo państwowe opiewa, że kawałek pola można
  nabyć tylko przez poświadczenie na piśmie? Ten odparł: tego ja nie wiem. Ja
  znam tylko następujące zdarzenie: pewnego razu kupił jeden Izraelita kawałek
  pola w Dura-Dereuta od goja, a potem przyszedł drugi Izraelita i kopał tam
  trochę i kiedy przyszli potem przed rabi Jehudę, pozostawił je w posiadaniu
  drugiego. Ów odparł: z Dura-Dereuta nie można niczego udowodnić, bo to były
  pola tajemnicze, z których sami nie opłacali podatków rządowych, a król postanawia,
  że kto płaci podatki z roli, może jej używać.
  Pewnego razu kupił rabi Hona kawałek pola od goja, a drugi Izraelita
  przyszedł i kopał tam trochę. Kiedy potem przyszedł przed r. Nachmana, pozo-
  58
  stawił on je w jego posiadaniu. Ów odparł: ty się opierasz na nauce Semuela, że
  posiadłości gojów równają się pustyni, a kto je bierze w posiadanie nabywa je.
  Rozstrzygnij mi jednak mistrzu na podstawie drugiej nauki Semuela, ponieważ
  Semuel powiedział: on nabył tylko miejsce zarycia. Ten odpowiedział: Pod tym
  względem zgadzam się z twoją własną nauką. Rabi Hona powiedział mianowicie
  w imieniu Rab: jeśli on tylko raz zarył rydlem, on nabył całość.
  Rabi Hona syn Abina kazał powiedzieć: jeśli Izraelita kupił kawałek pola od
  goja, a inny Izraelita przyszedł i z tego wziął w posiadanie, to się mu nie odbiera.
  Także rabi Abin, rabi Ilea i wszyscy nasi mistrzowie z tym się zgadzają”177.
  Wprawdzie starano się złagodzić wypowiedzenie o nabywaniu posiadłości
  gojów objaśnieniem, że „goj wyzbywa się ich otrzymawszy pieniądze, a żyd
  nabywa je, skoro otrzyma dokument, ale wypowiedzenie to pozostaje niezmiennym
  i jasnym, bo żadnej w nim mowy nie ma, ani o pieniądzach, ani o dokumencie.
  Toteż pominięto owe wykrętne i mętne wyjaśnienia, które można rozumieć,
  jak komu i kiedy byłoby wygodniej. A zwrócono się do zwykłego uzasadnienia
  przy pomocy słów Pisma św., że majątki gojów należą do żydów, bo „Pan Bóg
  widział, że noachici nie wypełniali siedmiu przykazań, które na siebie wzięli,
  wtedy wystąpił i oddał ich majątki Izraelitom”.
  Rabi Jochanan, rabi Matna i rabi Josef udowadniają to z następujących słów:
  „On ukazał się z góry Paran”. (Deut 33. 2.). „Na górze Paran oddał ich majątki
  Izraelitom”178.
  Toteż na podstawie tego, bez żadnych wahań czy wątpliwości ustanowiono
  w kodeksie religijno-prawnym w „Szulchan aruchu”, że: „posiadłość nieżyda
  jest jak dobro bezpańskie, kto pierwszy przychodzi, ten ma pierwszeństwo”179.
  Stąd to łatwy wniosek, że wszelkie sposoby zdobywania tych majątków
  uważa się za godziwe i dozwolone.
  177) Baba batra 54 a. 54 b. 55 a.
  178) Baba karna 38 a.
  l79) Choschen hamischpath § 156. 5.

 14. Martusia said

  To nie dziwota, ze bazy NATO będą pilnowały tych skarbów na Suwalszczyźnie.

 15. Maverick said

  Pan Nikt mówi jak bolszewicy mają się w Polsce dobrze.

 16. lopek said

  „Bogactwo złóż Suwalszczyzny pod okupacją NATO”
  ========
  NATO jest tylko narzędziem w kosmatych łapkach pupila Szatana.

 17. ? said

  Re 15:
  Minuta 7:10 filmu: „czym jest konstrukcja zwana Polską. Polską rządzi kondominium żydowsko-amerykańsko-niemieckie”.

  No, Panie Stanisławie M, określi się Pan?

 18. re1truth2 said

  Re 9
  Przecież napisałem…

  „Więcej ciekawych informacji w tekście, z jednymi można się zgadzać, a z drugimi nie – rzecz „gustu”.

  I następny z defence – mieszadło, ale trzeba czytać komentarze.

  Pozdrawiam

 19. Boydar said

  „… gdyby Polska rozpoczęła wydobycie, moglibyśmy wzbogacić budżet o biliony …”

  Czyj, ten budżet, znaczy się. Jeszcze się „zachodni bankierzy” nie nachapali ? I tu się akurat zgadzam z Panem Konkretnym.

 20. Zerohero said

  @Re1truth2

  W takim razie rzeczą „gustu” jest np. stosunek do rozwalania dzieciom główek o mur. Jedni się zgodzą, inni się nie zgodzą. Ważne aby ocena pomysłu była kulturalna i wyważona.
  Tekst Agnosiewicza jest tak mocno nafaszerowany manipulacjami i bredniami, że czytelnik raczej od niego zgłupiej niż zmądrzeje. Choćby takie jedno zdanie o rosyjskich okrętach z tytanu. Pan wie jakie okręty są z tytanu a jakie nie? Nowe rosyjskie okręty NIE SĄ już budowane z tytanu, ale człowiek czytający wrzutkę Agnosiewicza będzie podejrzewał, że tak.
  Takich „informacji” w tekście jest zbyt dużo. Pan po prostu nie ma przygotowania intelektualnego aby to ocenić.

  W ogóle cały tekst jest podporządkowany myśli przewodniej: Rosja zaatakuje Polskę (czyli NATO) aby zabrać jej Suwałki w celu eksploatacji bogactw naturalnych i sprzedaży ich do NATO w celu dalszego szantażowania NATO wstrzymaniem dostaw. Bezmózgowość tych teorii po prostu jest porażająca. CAŁY artykuł jest podporządkowany tej arcy durnej tezie propagandowej.

  Kilka perełek.

  „Dziś sytuacja między Polską a Białorusią zaczyna się diametralnie odmieniać. Łukaszenka przestał się już chyba obawiać zagrożenia polskiego, coraz większy za to niepokój czuje ze strony imperializmu rosyjskiego. Zwłaszcza po aneksji Krymu i destabilizacji Ukrainy, gdzie wyraźnie się odciął od polityki rosyjskiej. ”

  Tak myślano w 2016. Brednia.

  „Gdyby Rosja chciała za pomocą jakiejś prowokacji mocniej związać ze sobą wątlejący związek z Białorusią oraz przejąć kontrolę nad Przesmykiem Suwalskim, posłużyłaby się najpewniej bardzo specyficznymi zielonymi ludzikami — byłaby to najpewniej ludność polskojęzyczna zamieszkująca Białoruś i Litwę. ”

  Żydowskie szczucie na Polaków na Litwie.

  „Kilka miesięcy później rząd Gierka został obalony i internowany przez juntę wojskową inspirowaną z Kremla. Od tego czasu na straży suwalskich złóż stoją zielone ludziki, tzw. ekologowie, którzy gotowi są do bezpardonowej wojny hybrydowej z każdym projektem uruchomienia złóż polimetalicznych. ”

  Jasne! Polska weszła do NATO, UE, jest wściekle antyrosyjska, ale jak w Polsce rządzili Rosjanie tak rządzą. tzw. pseudoekolodzy to co do jednego rosyjska agentura i ona dostaje osłonę medialną, administracyjną itd. Tak twierdzi NATO, a NATO jest Bogiem:

  „W 2014 sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen zarzucił rosyjskim agentom tajną współpracę z zachodnimi organizacjami ekologicznymi, poprzez które Rosja dokonuje „wyrafinowanej operacji informacyjnej i dezinformacyjnej”, wymierzonej w walkę z wydobyciem gazu łupkowego. ”

  Byle bączek propagandowy NATO jest w tej smrodliwej agitce przedstawiany jako niezbity fakt. Oczywiscie dowodów ZERO. Oczywiscie zero informacji na temat autentycznej szkodliwości wydobycia łupkowego które w USA odbywa się na pustkowiach. Oczywiście Żydojakesi mają w nosie czy Polaczyna zdechnie w ich odchodach. Liczy się zysk.
  Poza tym Amerykanie po prostu nie znaleźli w Polsce tego gazu łupkowego w postaci którą potrafią wydobywać. A bardzo chcieli.

  Oczywiście w wywodzie brak odniesienia z jakiego kierunku zabrano nam kopalnie węgla, wprowadzono politykę zerowego rozwoju i ekologizm. W Polsce są pajace nadal wierzące, że TVN (kupiony przez USA i osłaniany propagandowo przez ambasadora USA) jest „ruski”. To jest poziom współczesnego ogłupionego Polactwa które zajada się takimi żydowskimi bobkami jakie Pan był łaskaw wkleić.
  Wyszło, że w Suwałkach rządzą zielone ludzki pozostawione na początakach lat 80 przez ZSRR.
  Yebnij się Pan w łeb.

 21. Zerohero said

  @19 Boydar

  Dodałbym

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_holenderska

  a w ogóle to śmieszne jest mastrubowanie się rzekomymi złożami które polactwu zapewnią bogactwo. Głupie, bezmózgie polactwo nie potrafi kontrolować sklepów w swoim pseudo kraiku, pisze ustawy IPN pod dyktando Izraela, ale sobie roi, że na wydobyciu złóż w Suwałkach zarobi olbrzymie pieniądze.

 22. Zerohero said

  Jeszcze zdanie z artykułu. Przypomina mi smrodliwością to co jedna biedaczyna wkleiła tu z koszernego Racjonalisty.pl.

  „Pod ziemią Suwalszczyzny zalegają miliony ton tego surowca, amerykański Boeing kupuje go od Rosji, drżąc, że lada moment nie będzie miał z czego produkować samolotów.”

  a Rosja kupuje te Boeingi, i części do nielicznie produkowanych przez siebie samolotów pasażerskich (dzięki reformom Gorbaczowa nie potrafi już zbudować w 100% sama takiego samolotu). Rosja kupuje obrabiarki, komputery, turbiny do elektrowni. Zachód bez rosyjskiego tytanu poradzi sobie lepiej niż Rosja bez wymiany handlowej z Zachodem. To wie i rozumie każdy promotor sankcji, każdy ch..jek z USA traktujący Rosjan z buta. Gdyby tal Boeing „drżał” to USA nie zachowywałyby się tak arogancko wobec Rosji.

  i jeszcze to:

  Dlaczego więc Polska umieściła wojska NATO na tamtym terenie? Czy chodzi tu o blokadę i zahamowanie wydobycia drogocennych złóż? Czy może to Amerykanie mają być beneficjentem suwalskiego tytanu?

  Pobudka! Oni są beneficjentem CAŁEJ Polski. Ziemi, przemysłu, banków, rąk do pracy, łącznie z duszami nieszczęsnych istot człekokształtnych mieszkających nad Wisłą. Nagle ktoś zauważył, że i potencjalny tytan będą kontrolować. Śmieszne.

 23. Boydar said

  A nawet jeśli, Panie Zerohero, nawet jeśli zarobi polactwo, co w ogóle nieprawdopodobne, to z tego wyniknie ?

  Gów.no chłopu nie zegarek.

 24. re1truth2 said

  No i zmądrzałem.
  Po kulturalnym wytłumaczeniu.

 25. Zerohero said

  No nie wiem czy takim kulturalnym. Pan pewnie ironizuje, a mnie po prostu ta gadzinówka z Racjonalisty srogo wkurzyła i to się odbiło na formie w jakiej piszę. Za co powinienem przeprosić, ale z drugiej strony…
  Walka o przesmyk suwalski, zielone ludziki, agresja na Ukrainę, rosyjska agentura paraliżuje rozwoj Polski, NATO szantażowane przez Rosję…Ile można.
  No faktycznie można się nie zgodzić z podanymi tam informacjami… Żyjemy poddani ryzyku wkręcenia w wojnę z Rosją, społeczeństwo zostało już zamienione w prowojenne zombie bezkrytycznie przyjmujące każdy komunikat NATO. Dzięki takim jak Agnosiewicz.

 26. Voodoosch said

  Ad.25
  Agnosiewicz to przeciez mason i to jawny, aktywny.

 27. NICK said

  Jak strugać to strugać.
  Źródła tej informacji, głupcze.

  ————
  Niech Pan nie wdaje się w dyskusję z chujem.
  Admin

 28. NICK said

  Oj. Wyleciał.
  A niby nielot.
  Był.

 29. MatkaPolka said

  Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy

  http://www.eioba.pl/a/4tqo/polska-kuwejtem-europy-jestesmy-najbogatszym-krajem-swiata

  Zasoby rud metali na Suwalszczyźnie to nie wszystko

  POLSKA JEST GIGANTEM ENERGETYCZNYM

  Polska w całości leży NA OGROMNYM ZŁOŻU ROPY I GAZU (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce!

  Nie potrzebujemy ropy i gazu ani od Rosji , ani Norwegii, ani USA

  Polska leży wskutek unikalnego zbiegu czterech płyt tektonicznych na terenach idealnych do PRODUKCJI NAJTAŃSZEJ I NAJCZYSTSZEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ, jaka powstaje z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych, albo rozgrzania wody o GORĄCE SKAŁY DO PARY WODNEJ (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych.

  MAMY NAJWIĘKSZE ZASOBY WĘGLA KAMIENNEGO W EUROPIE

  (***)

  Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich)

  Złoża molibdenu, wolframu, miedzi pod Myszkowem (Jura Krakowsko-Częstochowska). Obok tych metali zawsze występuje złoto, srebro i selen

  Złoża niklu pod Ząbkowicami Śląski. Obok niklu w złożach występuje złoto i platynowce

  Złoża wysokiej jakości węgla kamiennego na Lubelszczyźnie. Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem

  Złoża węgla brunatnego pod Legnicą

  Złoża złota w różnych lokalizacjach głównie na terenie Dolnego Śląska

  Złoża miedzi i złota w rejonie Bytomia Odrzańskiego

  Konwencjonalne (nie łupkowe) złoża gazu ziemnego, lokalizacja Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Podkarpacie

  RAZEM (podsumowując tylko wartość tytanu ze złoża pod Suwałkami) 5 847 020 000 000 $ (5 847,02 mld $ = 5,847 biliona / w USA 5,847 tryliona $)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: