Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  NC o Dziennik Apokalipsy: Każda nie…
  bryś o Wolne tematy (4 – 2…
  Piskorz o Szwecja: Wojsko rozlokowało si…
  Enya o Co jedzą Polacy?
  Jacek o Kolejny sukces przewoźnika lot…
  Zenon_K o Wolne tematy (4 – 2…
  bryś o Co jedzą Polacy?
  bryś o Co jedzą Polacy?
  Enya o Pisać trzeźwo o wyklętych…
  Yagiel o Wolne tematy (4 – 2…
  Krzysztof M o Co jedzą Polacy?
  Ale dlaczego? o Rozpętał kampanię przeciwko kr…
  Bezpartyjna o Co jedzą Polacy?
  Yagiel o Wolne tematy (4 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 584 obserwujących.

Pod egidą Niemiec

Posted by Marucha w dniu 2018-11-26 (Poniedziałek)

Na konferencji „Parlamentaryzm między globalizacją a narodową suwerennością”, którą organizowała Fundacja Konrada Adenauera, kanclerz Niemiec Angela Merkel wygłosiła przemówienie, w którym padły niebezpieczne słowa: „Państwa narodowe powinny być gotowe do oddania suwerenności. Powinno się to odbywać w sposób uporządkowany i z niezbywalną rolą krajowych parlamentów, (bo to on stanowi) serce demokracji”.

Słowa kanclerz Niemiec nie są zaskoczeniem. Unia coraz bardziej skłania się do organizacji preferującej podział na równych i równiejszych. Jednym, tak jak Niemcom i Francji, wolno wszystko, a drugich Bruksela ciągle stawia do kąta i miesza się w wewnętrzne prawa niepokornych państw. Tak jest z Węgrami i Polską. Musieliśmy ulec Unii Europejskiej w sprawie sporu o Sąd Najwyższy. Opozycja tak podgrzewała emocje, głosząc ciągle tą samą i nieprawdziwą tezę o dążeniu partii rządzącej do polexitu, że dużym niebezpieczeństwem było dalej forsować pełny pakiet reform sądownictwa.

Polacy pokochali bezkrytycznie Unię Europejską i nie wyobrażają sobie dalszej egzystencji poza jej szeregami. Ciągłe sączenie jadu przez opozycję o niecnych zamiarach PiS-u, mogło zniechęcić do siebie część wyborców, tych dla których najważniejsza jest otwartość granic, dotacje unijne, że w zamian za te dogodności gotowi są do utraty suwerenności na rzecz silnego przewodnictwa Niemiec.

Zakusy hegemonii niemieckiej to nic nowego. Pamiętamy dobrze, jak kilka lat temu ówczesny minister MSZ Radosław Sikorski forsował tezę sfederalizowania Unii Europejskiej pod egidą Niemiec. Niektórzy Polacy nie wyzbyli się dotąd duszy niewolnika i tak się przyzwyczaili do roli popychadła obojętnie czy pod auspicjami Rosji czy Niemiec, że nie wyobrażają sobie życia, w którym tylko oni ponoszą odpowiedzialność za państwo. Wolą kryć się za plecami jakiegoś hegemona, który będzie za nich decydował.

Nie do takiej UE chcieliśmy należeć. Przyświecała nam idea Unii Szumana, a nie Merkel i Macrona, która obecnie staje się coraz bardziej realna. Kanclerz Niemiec mówiąc o oddaniu suwerenności, dowodziła o niebezpieczeństwach nacjonalizmu i broniła paktu migracyjnego ONZ. A to jest sprzeczne nawet ze zdaniem wielu polityków z CDU.

Widać, że Merkel nie wyciągnęła żadnych wniosków z polityki otwartych granic. A to doprowadziło do utraty zaufania, którym Niemcy dotąd darzyli swoją kanclerz. Obywatele Niemiec są już zmęczeni ekscesami emigrantów z Afryki i z Bliskiego Wschodu. Chcą żyć w bezpiecznym kraju, a tego Merkel nie jest w stanie im zapewnić. Stąd zamieszki uliczne w Chemnitz, odradzające się marsze faszystowskie i rosnąca popularność AfD.

Podobnie jest we Francji, gdzie dochodzi do regularnych potyczek ulicznych na ulicach Paryża. Gdzie na demonstrantów wysyła się żandarmerię, a policja wyjątkowo brutalnie tłumi demonstracje. Francuzi mają dość nieustannych podwyżek narzucanych przez rządy Emmaniuela Macrona, którego poparcie po półtorarocznym rządzeniu spadło do dwudziestu kilku procent.

Prezydent Francji nie może sobie poradzić z obywatelami swojego kraju, nie może im zapewnić bezpieczeństwa gospodarczego i wewnętrznego, a chętnie wypowiada się na temat kształtowania UE pod swoją i Merkel egidą. Poucza suwerenne państwa Unii, jak mają żyć, mówi dużo o demokracji, a sam wprowadza terroryzm.

Bruksela nie reaguje na sytuację we Francji, na płonące ulice Paryża, tak samo jak nie reagowała na brutalne tłumienie nastrojów separatystycznych Katalończyków. Nie trudno sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby podobne obrazki z zajść ulicznych miały miejsce w Warszawie czy Budapeszcie. Ale są równi i równiejsi.

Ciekawe jakie będą komentarze Niemiec i Francji po grudniowej konferencji w Marrakeszu, gdzie Polska nie podpisze paktu w sprawie emigracji. Dokument ten przygotowany przez ONZ nie jest „dobrym rozwiązaniem”, a jego efektem będzie „spotęgowanie”, a nie „ograniczenie” kryzysu migracyjnego.

W pakcie tym stawia się znak równości miedzy imigracją nielegalną, a imigracją legalną. Swój sprzeciw zapowiedziały już Stany Zjednoczone, Australia,Austria, Węgry, Czechy, Bułgaria i Polska.

Tylko zrzec się suwerenności na rzecz federalnej UE, a niebezpieczne rozwiązania będziemy musieli przyjmować potulnie. Za długo walczyliśmy o niepodległość, dużo straciliśmy krwi w próbach jej odzyskania i za łatwo ją kiedyś straciliśmy, aby teraz znów przechodzić pod „życzliwą” opiekę Niemiec.

[A co to kogo obchodzi? – admin]

https://prawy.pl/

 

Komentarzy 11 do “Pod egidą Niemiec”

 1. Niepokorny said

  Wolny handel, wolnosc przemieszczania sie jak najbardziej OK. Ale pod warunkiem, ze UE bedzie wspolnota ojczyzn.
  Trzeba bylo poprzestac na ECU. Wprowadzenie EUR wypuscilo dzina z butelki.

 2. Zbyszko said

  dawna hipiska, jak widać, jeszcze nie wyrosła z tych haseł : peace, love and rock n’ roll, tzn sex, drugs and rock n’ roll.
  Po wiecznie narąbanych niektórych unijnych dygnitarzach, widać, że oni nadal dobrze się bawią

 3. Dziadzius said

  I znowu wracamy do konferencji Syjonu w Szwajcarji i planow Starcoe Syjonu – zeby izrael doszedl do kontroli swiata, co bylo i jest celem syjonu, potrzeba:- #1 Wolnej ziemi izraela ( wot zdzielane) #2 potrzeba kontroli pieniadza i informacji i akademii ( toze zdzielane) #3 potrzeba zniszczenia jakich kolwiek pojec o suwerennosci panstw (E.U) [oprucz suwerennosci izraela] #4 potrzeba zniszczyc pojecia religijne (Watykan II) a w tym rodzinne i moralne. -To moze jest za bardzo sprostowane ale do sensu

 4. Piskorz said

  re2 I jak z gołymi cyckami biegała z takimi samymi jak ona na plażach…FKK.

 5. lopek said

  Nie zapominajmy, że eurokołchoz powołano po to aby łatwiej było zlikwidować Białą Europę i jej cywilizację. Nie wolno tego zapomnieć – ani na chwilę.

 6. Wieloimienny said

  Chuj z „katalończykami”. Jak mnie wkurwia jak ci niby prawicowcy i patrioci podniecają się tą Katalonią. Nie ma czegoś takiego jak „naród kataloński”. To wymyśł masoński mający na celu rozpierdolić Hiszpanię, a ta cała Barcelona to wylęgarnia lewactwa!

 7. Martusia said

  Co mi sie bardziej prawdopodobne wydaje, ze szlag trafi nadzieje nie tylko „edukowanych” europejczykow ale razem z „elitami” co wodza ich na smyczy. Zwyciezscow mezaliansu wielokulturowego nie bedzie. Bo nie moze byc symbiozy miedzy kulturowej (Koneczny to wyjasnil), takiego stwora tylko glupcy w majakach swoich wymyslili.

 8. Dictum said

  [A co to kogo obchodzi? – admin]

  – MNIE !!!!

  ———–
  Tacy, jak Pan, czy ja – to już nawet nie mniejszość. To ilości śladowe.
  Admin

 9. Piotr Bisek said

  We Francji Sodome i Gomore juz wprowadzila.Niemcy zaczynaja sie budzic,ale ona sama juz ma PO ptokach.

 10. Plausi said

  Niiemiec jako państwa nie ma

  „Pod egidą Niemiec”, tzn. kogo ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/oszalamiajaca/#CzegoPolacy

  Prezentowana tu pani Merkel, jako sztandar, otrzymała jasno sformułowane zadanie

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/tekstzablo/#Merkel

  „Widać, że Merkel nie wyciągnęła żadnych wniosków z polityki otwartych granic.”, a więc jak z ostatniego linku wynika, Merkel nie jest od „wyciągania wniosków” tylko od realizacji planu, jasno zdefniowanegp przez spcjalistę MWF

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/23/otwarty-dialog-byl-finansowany-przez-wirtualne-firmy-zarejestrowane-na-seszelach-w-panamie-na-belize/#comment-794525

  Europa ma przyjąć milion ludzi, głównie mężczyzn, z Afryki i krajów islamskich. Tym, kótrzy o tym jeszcze nigdy nie słyszeli należy przypomnieć Deklarację Balcerońską sprzed ćwierćwieku

  http://balder.org/avisartikler/Deklaracja-Barcelonska-Versja-Polska-2009.php

  Czyli jak mówił pan Juncker, skoro wówczas nie podniosły się protesty, to teraz jest już za późno.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#RezymUE

 11. Voodoosch said

  Oddalismy Polske raz bez walki, oddamy i drugi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: