Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Godzimir o Hodowle komórek z aborcji. Eks…
  bardzo o Jak koty nas widzą
  Marucha o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  minka o Wolne tematy (7 – 2…
  Boydar o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Boydar o Dr Milewski: Narracji Niedziel…
  Głos Prawdy o Jak koty nas widzą
  tras o Święta i po świętach
  Boydar o Nazwiska żydowskich przechrztó…
  minka o Dr Milewski: Narracji Niedziel…
  kontra o Wolne tematy (7 – 2…
  Marucha o Ukraina zaostrza blokadę trans…
  Boydar o „Wolna szkoła, wolni ludzie w…
  Boydar o Ukraina zaostrza blokadę trans…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Wolne tematy (79 – 2018)

Posted by Marucha w dniu 2018-11-26 (Poniedziałek)

Mamy żal do prezydenta Putina, że jest mięczakiem i lituje się nad kobietami i dziećmi, zamiast pierdolnąć w całą tę „Ukrainę” porządną atomówę i zlikwidować raz na zawsze ten plugawie cuchnący wrzód na ciele Europy.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2018/11/22/wolne-tematy-78-2018/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2018/12/02/wolne-tematy-80-2018/

Gajowy Marucha

Komentarzy 221 do “Wolne tematy (79 – 2018)”

 1. gość said

  Polska i cztery państwa europejskie wzywają Rosję do zwolnienia trzech ukraińskich okrętów

  Według francuskiego przedstawicielstwa przy ONZ, Francja wraz z Polską i trzema innymi państwami europejskimi domaga się zwolnienia przez Rosję trzech zatrzymanych ukraińskich okrętów.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/polska-i-cztery-panstwa-europejskie-wzywaja-rosje-do-zwolnienia-trzech-ukrainskich-okretow/

 2. gość said

  Gowin odwołuje spotkanie z ambasador USA po jej słowach dotyczących mediów w Polsce

  Jak ustaliło „Do Rzeczy”, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odwołał spotkanie z ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Do rozmów miało dojść z inicjatywy ambasador. Nie ustalono jeszcze oficjalnej agendy, ale wstępnie miało dotyczyć spraw resortowych oraz ogólnopolitycznych.

  Według źródeł „Do Rzeczy”, powodem odwołania spotkania były wypowiedź ambasador dotycząca ostrej reakcji amerykańskiego Kongresu w przypadku ewentualnego łamania wolności słowa w Polsce. Miała ona zostać odebrana przez wicepremiera jako przykład nieformalnego nacisku na ustawodawce oraz lobbowania za konkretną stacją telewizyjną. Ambasada nie odniosła się jeszcze do informacji o zerwaniu rozmów. To pierwsza taka reakcja w kręgach rządowych.

  https://dorzeczy.pl/kraj/85129/Gowin-odwoluje-spotkanie-z-ambasador-USA-po-jej-slowach-dotyczacych-mediow-w-Polsce.html

 3. abcdef said

  Obrazek pierwszy, a później tabela.

  https://ec.europa.eu/eurostat/documents/4187653/7825861/sexCrimeTwitter3.jpg/00f18399-9435-45b0-ad31-c0a0f1054cb7?t=1511252008213

  W tabeli poniżej, w trzeciej i czwartej kolumnie, znajdziemy ilość gwałtów niewiast Unii Europejskiej – w czwartej ilość gwałtów na 100 000 mieszkańców.

  „Wiodące” kraje to Szwecja, UK, RFN, Francja… Czyżby najazd muzułmanów miał z tym coś wspólnego? A może, im więcej feminizmu tym więcej gwałtów?

  (Notka do siebie: Przedyskutuj z lokalną feministką, z definicji zwolenniczką nieograniczonej imigracji dzikusów do Europy.)

  http://appsso.eurostat.ec.europa.eu/nui/show.do?query=BOOKMARK_DS-559176_QID_1727C2DE_UID_-3F171EB0&layout=ICCS,L,X,0;UNIT,L,X,1;GEO,L,Y,0;TIME,C,Z,0;INDICATORS,C,Z,1;&zSelection=DS-559176TIME,2015;DS-559176INDICATORS,OBS_FLAG;&rankName1=INDICATORS_1_2_-1_2&rankName2=TIME_1_0_0_0&rankName3=ICCS_1_2_0_0&rankName4=UNIT_1_2_1_0&rankName5=GEO_1_2_0_1&rStp=&cStp=&rDCh=&cDCh=&rDM=true&cDM=true&footnes=false&empty=false&wai=false&time_mode=ROLLING&time_most_recent=true&lang=EN&cfo=%23%23%23%2C%23%23%23.%23%23%23

 4. bryś said

  Im szybciej wypowiemy Rosji wojnę, tym więcej nas przeżyje.

 5. NICK said

  Sarkazm czy… .

 6. gość said

  Piotr Mrotek – Zdrajcy Kościoła Świętego

 7. Dziadzius said

  @4, Bryś said—
  Jakos nie rozumien tej logiki ? Z jakiej przyczyny wypowiemy Rosji wojne? Jak ona i jaki sposob zlama jakies nie znane ale swiete prawa ludzkosci, ustalone TYLKO przez Usrael? Ile atakow na suwerenne panstwa dokonala USA i nie slychac zeby ktos byl taki odwazny jak Pan i wolal o wojne przecie NAJWIEKSZEMU bandycie naszego swiata? . Panie Borys, chyba to jakas Panska szarpanina gramatyczna? Tak?

 8. NICK said

  Porzucasz?
  Ziemię?

  Skąd Twój smród?
  Taki tetrowy?

  Polonusie.

 9. gość said

  Kontrowersyjny list amerykańskiej ambasador

  Jak ustaliło „Do Rzeczy”, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego list, w którym poucza, co wolno, a czego nie wolno mówić ministrom polskiego rządu ws. stacji TVN należącej do amerykańskiej firmy Discovery Communications. W otoczeniu szefa rządu mówi się o skandalu.

  Pełniąca od jesieni tego roku funkcję ambasadora USA w Polsce Georgette Mosbacher, jest kolejny raz bliska wywołania dyplomatycznej burzy. Dlaczego? Jak dowiedział się właśnie tygodnik „Do Rzeczy”, ambasador przesłała na ręce premiera Mateusza Morawieckiego list komentujący polskie śledztwo ws. śledztwa dotyczącego środowisk neonazistowskich w Polsce oraz materiału telewizyjnego na ten temat wyemitowanego przez telewizję TVN. – Trudno uznać ten list za pismo mające charakter dyplomatyczny. Ton pisma jest niezwykle arogancki – słyszymy od jednej z osób z bliskiego otoczenia premiera Morawieckiego.

  Jak dowiedziało się „Do Rzeczy”, ambasador Mosbacher pisze w nim wręcz, że Stany Zjednoczone nie będą tolerować – wypowiadanych publicznie przez polskich polityków – krytycznych słów pod adresem dziennikarzy stacji TVN, którzy zrealizowali materiał o funkcjonowaniu domniemanego nazistowskiego środowiska w Polsce.

  Mosbacher twierdzi wręcz, że za niedopuszczalny uważa fakt, iż osoby publiczne podważają wiarygodność stacji TVN, a wyrażane przez polityków publicznie wątpliwości – co do rzetelności materiału – amerykańska ambasador nazywa atakami na „niezależnych dziennikarzy”. Większościowym właścicielem grupy TVN jest amerykańska spółka Discovery Communications

  Czytaj całość:
  https://dorzeczy.pl/kraj/85140/Kontrowersyjny-list-amerykanskiej-ambasador.html

 10. NICK said

  Wywal Adminie. To.
  Co powyżej moderowane. (9).

 11. maasteer said

  https://drive.google.com/file/d/1k3SveB0vX6nKz_8zt05MuavTqA19BB7c/view?usp=sharing

  Tu jest link do zdjęcia grudniowego Przeglądu Prawosławnego opisującego horror chrześcijan w Betlejem – ciągłe kontrole graniczne, upokarzanie, utrudnianie normalnego życia.

 12. osoba prywatna said

  SPISEK KOMANDOSÓW W NIEMIECKIEJ ARMII UJAWNIONO
  .https://www.youtube.com/watch?v=UIvB7VzOxE4

 13. Salcie said

  Tak czy siak – strach się bać….

  ———————————————

  Rząd zdecydował WYDAĆ POLSKIE MIENIE ŻYDOM

 14. Wieloimienny said

  Ktoś wie, kto z „narodowców” jest autorem tego paszkwila, w którym napisano, że Rosja zaatakowała ukraińskie okręty???

  https://medianarodowe.com/petro-poroszenko-podpisal-dekret-o-wprowadzeniu-stanu-wojennego-na-ukrainie/

 15. maasteer said

  Rosja chce sprawdzić, czy Amerykanie rzeczywiście byli na Księżycu

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosja-chce-sprawdzic-czy-amerykanie-rzeczywiscie-byli-na-ksiezycu
  ———————-

  Pojawił się pomysł programu telewizyjnego, w którym zwolennicy teorii płaskiej Ziemi poszukują krawędzi świata

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/pojawil-sie-pomysl-programu-telewizyjnego-w-ktorym-zwolennicy-teorii-plaskiej-ziemi

 16. ryszard w swetrze said

  ,,Rosja nie należy do „słowiańskiej rodziny” to jest Wschód o osobnej skali wartości który NIC nie wniósł do rozwoju cywilizacyjnego Świata i jak pisał ich filozof Czaadajew,,- prawda czy fałsz ?

 17. Wieloimienny said

  Ostro pojechane po „S”.

  http://xportal.pl/?p=30986&

 18. TG said

  Ad.16 ” Twórcy świątyni nie planowali w swoim zamyśle niczego wrogiego wobec otaczającego nas katolicyzmu. Gwałt i nieprawda nie leżą w naturze Prawosławia. Tu zawsze będziemy wznosić modlitwy o pokój całemu światu, stąd będą unosić się słowa miłości, przebaczenia i przymierza. Obce będzie uczucie nienawiści, obłudy i zemsty.”
  http://www.prawoslawie.pl/prawoslawie/o-prawoslawiu/cerkwie-prawoslawne-w-warszawie/37-katedralny-sobor-swietego-aleksandra-newskiego

 19. jakita said

  Miedlar kim jest naprawdę kto mu płaci bo przecież nie jest idiotą?
  Tak poważ nie kim on jest

 20. Boydar said

  Brysiu (4) ma rację a pan w swetrze zawiści. I zupełnie niepotrzebne, gdyż już św. Paweł wyraźnie napisał, że żyd ma takie same prawa i obowiązki jak każdy. Trzeba tylko przestać być squrwysynem i już można zacząć być człowiekiem.

 21. jakita said

  zobaczcie jak Medlar pomaga dzieciom wywożonym z Polski ?

 22. PaniWoźna said

  Wstawiłam niestety w złym miejscu. Przepraszam Gospodarza za spamowanie.
  Jeśli znany film, przepraszam 🙂 7h dobrego zarysu historii rządów sanacji. Nawet o życiu religijnym Piłsudskiego. Ciekawe cytaty z materiałów dydaktycznych z tamtych czasów a także o represjach politycznych.

 23. PaniWoźna said

  ad. 16
  Nie ma to jak wyrabiać sobie zdanie na podstawie jednego filozofa i jednego cytatu. Polecam chociaż Walickiego poczytać.

 24. gość said

  Musisz to wiedzieć (354)Z Ukrainą stało się w końcu to co grozi i nam… Uważajmy!

 25. krolik said

  Don’t Stop The Danc

  Marucha jesteś zwykłym trollem a michalkiewicz cię wydał , portal jest trollnią a te śmieszne występowanie w google maruchy na pieszym linku, potwierdza plucie na swego w celu potwierdzania jego.

  Żydostwo pluje w swych agentów aby ich uwiarygodnić i mieć wszystkich pod ręką m a już te fanatyczne judeochrześcijaństo to dramat.

 26. ech said

  Czarni – Negros są bardziej pokrewni do małpy niż do białej rasy. Żydostwo, które przejęło antropologię robi wszystko, by nas utwierdzić w przekonaniu, że nie różnimy się od innych. Jest całkowicie odwrotnie. Jesteśmy rasą wyjątkową jak F. Nietzsche powiedział porównując nas do rodzaju węgla. Nasze DNA jest diamentem wśród innych weglarnych ras. Naszym przeznaczeniem jest lśnić wśród innych, a zarazem powinniśmy być twardzi jak diament. To zawsze było naszą dobrą stroną, z której byliśmy i powinniśmy być dumni !

  Wyjątkowość białej rasy pozwala na altruizm – co jest niestety naszą pietą achillesową, którą wykorzystuje żyd wprowadzając na siłę swe idee oparte na marksizmie i leninizmie, ukrytym talmudyzmie opartym na fałszywych doktrynach.

  Żydzi stawiają sobie za główny cel byśmy pozbyli się naszej tożsamości. Podstawową ideologią satanizmu jest GMO – gender, agendy mieszania ras i płci, gatunków i rodzajów, występując przeciwko nakazom i zakazom BOGA.

 27. Maverick said

  Tak wygląda Soczi.

  Zamiast odmrażać dupę w Polsce tam można na emeryturkę.

 28. bryś said

  Jak ktoś lubi statysykę:

  Szczepienia, jak jest naprawdę – Odra: epidemia medialna i realna? cz. 1 – 17.03.2015

  Kolejna rozmowa Jarosława Kasprzaka z Przemkiem Cuske ze Stowarzyszenia STOP NOP o ostatniej medialnej ofensywie
  w sprawie obowiązkowych szczepień, której pretekstem są zachorowania na odrę w Niemczech i Polsce. Okazuje się, że
  w świetle danych epidemiologicznych więcej zachorowań było w 2006 roku i wtedy media o tym tyle nie mówiły. Stąd pojawia się
  zasadne pytanie czy odra jest epidemią medialną czy realną ? Panowie w audycji szukają odpowiedzi na to ważne pytanie.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ywTTMutzHOU

 29. lewarek.pl said

  „Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego list, w którym poucza, co wolno, a czego nie wolno mówić ministrom polskiego rządu w sprawie stacji TVN należącej do amerykańskiej firmy Discovery Communications. W otoczeniu szefa rządu mówi się o skandalu”, poinformował portal dorzeczy.pl.

  http://www.pch24.pl/ambasador-usa-w-polsce-atakuje-polskie-wladze-za-krytyke-tvn,64404,i.html#ixzz5Y2f1w7Fw

 30. Boydar said

  @ Krolik

  Jeśli jest na pierwszym miejscu u wujka to nawet pro forma zwykły nie jest. Poza tym, komentarze podsądnego stanowią poniżej 0,025 procenta całości, więc wyrażona (25) opinia kłóci się nie tylko z rozumem ale i statystyką.

  Zazdrość was zżera i zawiść. Jak Pan Jezus proponował wam zmianę profilu biznesowego, toście Go ukrzyżowali, a teraz pretensje garbatego do ściany ?

  A Mój Ulubiony to już wydał globalnie, Stronnictwo Ruskie. Więc drobny szczegół to żadna rewelacja.

 31. Marucha said

  Re 30:
  Wie Pan, od momentu powstania i wyprofilowania się gajówki, czekam na pojawienie się jakiegoś godnego uwagi trolla, o IQ > 0.8, umiejącego pisać po polsku… jednym słowem kogoś mogącego być jakąś bodaj namiastką partnera do dyskusji.

  Niestety, wszyscy bez wyjątku to intelektualne barachło.
  Pan Boydar powinien wziąć to pod uwagę pisząc dowcipne repliki.

 32. nikita said

  Jak zaorać Rolę, Marcina Rolę

  Moi Konfederaci mieli do mnie pretensję o to dlaczego odmówiłem wystąpienia u Roli przed naszym sejmikiem. I promocja by była i kilka polubień też. Odmówiłem, gdyż surdut w jaki chcieli mnie ubrać jakoś do mnie nie pasował, a na dodatek to zapach czosnku wyczuwam jakość na odległość….

  http://nikander.neon24.pl/post/146570,jak-zaorac-role-marcina-role

 33. Boydar said

  Trollowi z powyżej 0.8 to już trzeba konkretnie zapłacić, a tu kryzys wszędzie szaleje.

 34. Sebastian said

  Według Deszczycy są państwa na arenie międzynarodowej, które są gotowe przeciwstawić się temu co robi Rosja i są gotowe bronić prawa międzynarodowego. „Jesteśmy wdzięczni, że Polska jako jedne z pierwszych państw zajęła odpowiednie stanowisko” – powiedział. Podziękował też innym państwom, które wsparły Ukrainę w radzie bezpieczeństwa ONZ. Jak poinformował obecnie trwają w tej samej sprawie rozmowy Ukrainy i NATO.

  „Mamy nadzieję, że będzie odpowiednie stanowisko UE” – dodał. Ocenił też, że stanowisko świata zachodniego w sprawie incydentu jest „dość klarowne”. W tym kontekście wymienił rozmowy strony Ukraińskiej z przewodniczym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, z których – w jego ocenie wynika – że Unia Europejska potępia Rosję i stoi po stronie Ukrainy.

  Mówiąc o państwach europejskich współpracujących z Rosją Deszczyca ostrzegł, że to może doprowadzić do tego, że to oni staną się stroną ataku agresji rosyjskiej. „To ma być lekcja z historii. Nie możemy grać wspólnie z agresorem. (…) My jesteśmy w stanie wojny z Rosją i dlatego musimy mobilizować świat, żeby zatrzymać agresora” – podkreślił ambasador.

  https://forsal.pl/artykuly/1366266,ambasador-ukrainy-oczekujemy-wiekszej-presji-ue-nato-onz-i-usa-na-rosje.html

  pomimo nieustannego smarowania,w tym szczególnie przez polskojęzycznych politykierów, jak widać bool doopy nie ustaje

 35. ? said

  Maleje dziura ozonowa:

  Click to access executivesummary.pdf

 36. Wieloimienny said

  Rusofob i jebana kurwa, alkoholik Maleńczuk chce bić narodowców!

  https://nczas.com/2018/09/29/w-odmetach-mozgu-malenczuka-duzo-polakow-jest-burakami-grozi-tez-narodowcom-bede-ich-napierl-video/

 37. Wieloimienny said

  Patrzcie co żydzi robią na you tube.

  Tego brodacza z filmiku to bym skopał! Skurwysyn!

 38. NICK said

  Szokujące?

  https://wprawo.pl/2018/11/26/katarzyna-ts-szokujace-wytyczne-do-walki-z-antysemityzmem-promocja-judaizmu-przypisy-do-biblii-i-zakaz-stanowisk-dla-antysemitow/

 39. Wieloimienny said

  Banderowcy podpalili centrum węgierskie na Zakarpaciu winą obarczając Falangę.

  Widać jak się jej boją.

 40. Wieloimienny said

  W ramach przypomnienia paszkwilowy artykuł.

  https://wiadomosci.wp.pl/polscy-falangisci-sprawcami-prowokacji-na-ukrainie-6222751824910465a

 41. maasteer said

  Własnie w radiu b-z-det było wspomnienie jakiejś publikacji (do końca nie dosłyszałem) dotyczącej E. Snowdena. I prezentacja tej publikacji kończyła się pytaniem: zdrajca czy demaskator?

  USa domagały sie jego deportacji

  Edward Joseph Snowden (wym. [ˈɛdwɚd ˈsnoʊ̯dən]; ur. 21 czerwca 1983 w Elizabeth City) – amerykański demaskator, były pracownik CIA i zleceniobiorca zatrudniony przez firmy Dell oraz Booz Allen Hamilton[1] na umowach dla NSA, który ujawnił na łamach prasy kilkaset tysięcy poufnych, tajnych i ściśle tajnych dokumentów NSA, co opisane zostało przez prasę jako największy wyciek danych informacji w historii USA[2]. Poszukiwany przez władze USA pod zarzutem ujawnienia tajemnic państwowych i szpiegostwa[3]. Na początku sierpnia 2013 Snowden otrzymał azyl tymczasowy w Rosji, a po roku prawo stałego pobytu. (WIKI).
  ————–
  I tak sobie się zastanawiam – dlaczego zdrajca?
  Bo wyjawił nieprawidłowości i zbrodnie przeciwko prawom człowieka ?
  A jak już to nie demaskator tylko OPOZYCJONISTA!!
  Dlaczego jemu taki status nie przysługuje? Bo np. Navalny to zdrajcą rosyjskiego narodu oczywiście nie jest!

  „Opozycja” to jest tylko w państwach niezależnych. W”demokracjach” to są wywrotowcy albo „ruscy agenci”!

 42. maasteer said

  Znowu chcąc nie chcąc słucham radia b-z-det.
  I tam „krzyczą” o frustracji dudy z powodu sytuacji na Morzu Azowskim. Nie kryje on oburzenia i wściekłości z powodu reakcji Rosji na działania zaczepne band-der-synów.

  Ale wysłanie polskich komandosów do Syrii – na Wzgórza Golan – to już jest sytuacja prawidłowa politycznie i prawnie i nie budzi żadnych zastrzeżeń moralnych – mamy bronic czegoś cennego co komuś zostało bezprawnie zabrane …

 43. piwowar said

  Piwowar zwlókł się własnie z barłogu, przeciągnął się z trzaskiem kości i stawów, przetarł kaprawe oczka i przeczytał nagłówek na aktualnych WT. Po czym ziewnął leniwie i zdecydował napisać komentarz, który nie wynika z jego ekspertyzy, ale z obserwacji wydarzeń światowych podawanych przez główny rynsztok.

  Jeśli wierzyć mediom, jeśli nawet doszło do akcji na cieśninie morza czarnego, to i tak Rosja nie pier. atomówki na Ukrainę. Przyczyna jest prozaiczna. Otóż wiatry w tamtym regionie wieją przeważnie z zachodu (mowa o wiatrach meteorologicznych, a nie tzw. tryndach). Wszystkie pyły i inne trujace opary mogłyby przyfrunąć nad terytorium Rosji. Z tej samej przyczyny w razie nie daj Boże jakiegoś konfliktu rozgrywanego na ziemiach Polski, albo już w Polin, kraj będzie niszczony bronią nazwaną przewrotnie konwencjonalną.

  Piwowar uważa, że Polin jest zbyt cennym nabytkiem dla rasy ibermenczów, żeby ci mogli sobie pozwolić na jego utratę, zatem jednak prawdopodobnie szwiat nie dopuści do jego fizycznej anihilacji.

  Piwowar już przez jakiś czas nie ugotował żadnego piwa, dlatego czasem wypsnie mu się jakaś refleksja na tematy ogólne, czyli mniej ważne, za co przeprasza Gremium.

 44. Marucha said

  Re 43:
  Nagłówek Wolnych Tematów był oczywiście ironicznie marzycielski.
  Rosja nie potraktuje Banderlandu paroma atomówkami z powodu wiatrów – ale nie tylko. Rosja wciąż wierzy, że Ukraińcy to bratni naród, który może w końcu się opamięta i unika jego eksterminacji.

 45. Lily said

  Re 36;NICK
  Jaroslaw „zlotoustny”,na Krakowskim Przedmiesciu,podczas obchodow 94 miesiecznicy smolenskiej.

  „Dzis diabel podpowiada nam ciezka chorobe
  umyslu-antysemityzm,musimy to odrzucic…,
  bo Polacy niestety tez ciezko dzisiaj obrazaja
  swoj kraj”.
  „Nam”,znaczy komu?,ja i Kaczynski to NIE my.
  Jak dla mnie,wypowiedz J.K,pozbawiona
  jest logiki,ale co tam logika.
  B.sZydlo,obiecala w Izraelu,ze bedzie
  „walczyc skutecznie z antysemityzmem,bo
  to przynosi samo zlo”. Czy zna ktos kogos,
  z tzw, elit po 1989 r,ktor/a/y slowem
  wspomni o antypolonizmie?.

 46. Sebastian said

  ks. prof. Józef Kruszyński

  „Antysemityzm, antyjudaizm, antygoizm” – Włocławek 1924 r.

  Wszelkie wrogie Wystąpienia żydów przeciwko narodom chrześcijańskim wspierają się na judaizmie. Jeżeli żyd występuje wrogo przeciwko religii chrześcijańskiej czyni to zgodnie ze wskazaniami zawartymi w Talmudzie. Gdy zajmuje się pracą polityczną i wymierza ją przeciwko interesom narodów chrześcijańskich, spełnia podówczas to, co mu nakazują jego mędrcy, owi autorowie Talmudu, czyli współczesnego judaizmu. Prowadząc wreszcie walkę na polu ekonomicznym, nie tylko chodzi mu o korzyści osobiste. Ma on jeszcze na względzie cele wyższe, a mianowicie pouczenia talmudowe. Oto jest prawdziwe źródło zatargów z żydami. Nie wygaśnie ono dotąd, dopóki Talmud nie przestanie być świętą biblią całego żydostwa, dopóki nie zniknie judaizm.

  Narody chrześcijańskie już przed wielu wiekami poznały źródło nienawiści żydowskiej, dlatego też starały się zniszczyć Talmud. Niejednokrotnie we Francji i w różnych księstwach niemieckich ogłaszano wyroki potępienia na Talmud i skazywano go na stosy. Zwożono furami egzemplarze Talmudu i palono publicznie na placach miejskich. Celu nie osiągnięto, bo czyż można spalić wszystkie, co do jednej, księgi, znajdujące się wśród żydostwa rozproszonego po całym świecie? Mamy więc do czynienia z judaizmem, a nie z semityzmem. Nie ma antysemityzmu, lecz jest antyjudaizm.

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/antysemityzm/antysemityzm2.html

 47. NICK said

  Właśnie, Lily.

  Niedawno polactfo grzmiało: „Jarosław, Polskę zbaw!”

  qrva

 48. Salcie said

  Hmmm… tak sobie myślę, że ten nieszczęsny Stanisław Dziwisz ma niezłego stracha przed Sądem Boskim po śmierci. No, chyba że jest niewierzący a wtedy także łatwiej jest zrozumieć jego wcześniejsze postępowanie….

  —————————————–
  Watykan szuka haka na JP2 Bp Dziwisz był papieżem?

 49. Grigorij said

  Pogoda przepiękna, śnieżnie i słonecznie, więc przesyłam obecnym i kibicom za linią autową do popatrzenia i posłuchania, a w szczególności tym zza oceanu Panom Wacławowi Kosińskiemu i Miet-Gutowskiemu:

  https://www.youtube.com/watch?v=KPrf-svWUAQ – Andrea Bocelli I Sarah Brightman – Time to say goobye, Andrea jest niewidomym

 50. Boydar said

  @ Pani Salcie (48)

  „Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna… śmierć, jak śmierć… A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym …
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów

  Nie „była” tylko nadal jest; kto się […]urodził, […] zdechnie.

  Ale to wszystko nieprawda; św. Piotr nie wpuści tego tałatajstwa przez bramę, i nawet kot im nie pomoże. Biedna kocinka.

 51. Grigorij said

  @44
  Gdyby posłuchano w swoim czasie Striełkowa to Ukraina byłaby sielanką Euroazjatycką.
  http://www.apn-spb.ru/opinions/article29019.htm – Igor Striełkow o prezentach Chruszczowa

 52. Grigorij said

  https://www.youtube.com/watch?y=o1e0kMxgClw – biznesmen Gorbaczow
  https://wiadomosci.wp.pl/tag/michai%C5%82%20gorbaczow
  https://belsat.eu/pl/news/michail-gorbaczow-skonczyl-87-lat-czym-zyje-ojciec-pieriestrojki/

 53. Grigorij said

  O biznesmenie Gorbaczowie nie przechodzi, więc może ta strona:
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-michail-gorbaczow-sprzedal-zsrr-2018-09

 54. Miet said

  Serdeczne dzięki, Panie Grigorij.
  Pełny koncert tej pary pieśniarzy mam na dysku DVD w mojej domowej bibliotece. Często sobie ten koncert odtwarzamy i nigdy nie mamy dość.🍷

 55. Boydar said

  Nie chce misię tego czytać …

  https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/rzad-chce-sie-pozbyc-ladowych-farm-wiatrowych,228,0,2422500.html

 56. Boydar said

  „… Paulina Marzęcka, rzecznik Polskiego Związku Łowieckiego zapewnia jednak, że myśliwi mieli zgodę na odstrzał ptaków. Policja została jednak zawiadomiona i bada sprawę …”

  https://www.o2.pl/artykul/wlosi-urzadzili-makabryczne-polowanie-nad-zalewem-wislanym-zginelo-kilkaset-ptakow-6321459255637633a

  No bada; a co na to te ptaki ???

 57. Grigorij said

  @ 54 Miet
  Dobrze, że widzę Pana. Czy zechciałby Pan podać stronę internetową, lub podać wzory matematyczne do wyprowadzenia „gotowców” geometrycznych : objętość kuli 4/3 Pi r^3, powierzchnia kuli 4 Pi r^2. Jak się je wyprowadza, wiedziałem, lecz zapomniałem z czasem
  Pozdrawiam

 58. NICK said

  Mniej więcej tak jest.

  Miast iść na salę oper., ‚zerżnąć’ czterech skutecznie; znaczy zoperować pacjenta.

  To tu głów się nad papierami i bój się.
  US. NFZ. ZUS. (…)
  I… pacjenta.

  https://wiadomosci.wp.pl/zamiast-leczyc-wypelnia-dokumenty-pacjenci-zbieraja-je-jak-pokemony-6321492361057921a

 59. Gość said

  https://narodowymokiem.blogspot.com/?m=1

 60. Antymon said

  Kartka złożona na cztery, w nagłówku „Minister” (minister) zamiast „Prime Minister” (premier) i Moraweicki zamiast Morawiecki, niżej błąd również w nazwisku Brudzińskiego. Jeśli to nie jest fejk, to JPRDL:

 61. Antymon said

  Tu link do mojego poprzedniego posta:

  https://v.wpimg.pl/ODk3NjgwJi1EfGFeUkY3cl0DYQ5JAD8tBlRgGgtYfnxYA35aVk5-c0YBfltSR312Ugt6RQASIDYMVjoeAloiKxhRLwkPEj1qAUMp

 62. Antymon said

  Na Neonie24 Konrad Rękas przypomina przedwojenną powieść o „panience nazwiskiem Josefine Mutzenbacher („Przedwczesne romanse dziewczęce, czyli dzieje życia wiedeńskiej dziwki przez nią samą opowiedziane”), i zastanawia się, co możemy zrobić w sytuacji, gdy taka Mutzenbacher po osiągnięciu wieku emerytalnego trafiła nam się jako ambasador.

  Przywołuje postać ambasadora Repnina, XVIII-wiecznego poprzednika pani Mosbacher, który „zakochał się w podsuniętej mu (dość puszczalskiej, poza tym) osóbce – Izabelli księżnej Czartoryskiej. Z miłości tej zwariował i wbrew instrukcjom ze swej stolicy, wspierał polityczne przedsięwzięcia rodziny kochanki. Robiąc to, co i tak lubiła – księżna Izabella zasłużyła się więc sprawie swego stronnictwa, a z perspektywy cieszy się w narodzie opinią świetlaną”, i proponuje, aby któryś polityk PiS poświęcił się dla dobra Ojczyzny w podobny sposób jak Czartoryska:

  https://chart.neon24.pl/post/146578,jak-pani-ambasador-gwalci-polske

 63. NICK said

  https://wrealu24.pl/mosbacher-miesza-dumnych-sarmatow-z-blotem/

  Sarmata i do tego dumny?
  P. RomanK obecny?

  Tak nawiasem. Panie Romanie, prośba.
  Serio, prośba.
  Gdyby Pan napisał swe podsumowanie o tych Sarmatach?
  Może być baaardzo długie.

  Dlaczego?
  Bo nie potrafię tego pojąć do końca.
  Pozdrawiam.

 64. piwowar said

  Ależ ludzie mieszkający w Ukrainie to w istocie w większości bratni naród Rosjanom. Pierwsza rzecz co się zdarzyło w wyniku nieszczęsnego majdanu, to masowa emigracja do Rosji. Ostatnia otrzymana wiadomość w temacie to pięć milionów uciekinierów, którym przyznano stały pobyt, rosyjskie paszporty i pracę. Piwowar się domyśla, że obecnie ta liczba jest wyższa.

  Cztery lata temu na ukraińskiej telewizji dominował język rosyjski i ruska kultura, przy czym język ukraiński pełnił rolę uzupełniającą. Tak było prawdopodobnie również w życiu codziennym. Świat chce zbanderyzować Ukrainę za wszelką cenę, nawet za cenę przeciwstawienia się historii, która to czynność jest prawnie zabroniona w innych krajach, obciążona nazwą nazizmu.

  PIwo Lwów nie nadaje się do konsumpcji. Przed wojną browar lwowski słynął na całą Europę z doskonałej jakości asortymentu. Taka refleksja. Z narodem zrobią to samo co z tamtejszym piwowarstwem.

 65. NICK said

  „Ukraina”, szanowny Piwowarze.

  P.S. A jeszcze J.A. Baczewski.

 66. Boydar said

  Panie NICK’u, nie się Pan nie wygłupia. Kolega Kafel nigdy o Sarmatach NIC nie pisał. Pisał za to o przedstawicielach tzw. sarmatyzmu, w skrócie myślowym – sarmacji. On tak ma 🙂

  Ja już raz podawałem

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sarmatyzm

  vs.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sarmaci

 67. NICK said

  Przeszkadza mi Pan w (…) 🙂 .

  Dobra.
  Niech inni piszą.

 68. Boydar said

  On jest za sprytny …

  Nie weźmie cudzej broni; jeśli chcieć Go pokonać to tylko Jego własną.

 69. revers said

  Dyzurne rusofoby juz pod ambasada Rosji …

  https://fakty.interia.pl/polska/news-warszawa-manifestacja-przed-ambasada-rosji,nId,2698253?fbclid=IwAR3PcBMkXoBeALdE7M5BEfjYNzYWGEWo4j1VLE12-YNh-tcOPKtER-oxCTo#utm_source=fb&utm_medium=fb_share&utm_campaign=fb_share&iwa_source=fb_share

 70. NICK said

  Uważam Piwowara za RÓWNEGO.
  Komu?

 71. nikita said

  Musisz to wiedzieć (354)Z Ukrainą stało się w końcu to co grozi i nam… Uważajmy!

 72. nikita said

  Musisz to wiedzieć(355)Co przyniesie rozwijająca się diaspora żydowska w Polsce?

 73. Marucha said

  Nikita… Spieprzaj stąd.

 74. Piskorz said

  – Te podwyżki są szalone. Dobrze wiemy, na co pójdzie część tych podatków. Teraz paliwo kosztuje 1,5 euro. Za chwile znowu wzrośnie. O ile? – pyta Noel, mieszkaniec Paryża.
  – Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o ceny paliw, ale o wszystkie rosnące podatki, które musimy płacić. Jeśli spojrzymy na paragony sprzed 10 lat, podatki były znacznie niższe. Mamy już tego wszystkiego dosyć. Nawet przy dobrej pensji ciężko jest nam dziś przetrwać cały miesiąc, do kolejnej wypłaty. To nie jest normalne. Mamy rodziny, małe dzieci, ciężko jest je utrzymać – zauważa Mika, uczestnik protestu”… ZNALEZIONE W SIECI..

 75. ech said

  Słuchy chodzą, zapewne zazdrośników i nienawistników, z którymi On się nie zechciał dzielić – a miał, przecież przy okrągłym stole umawiane było, a mowa jest o wierchuszce post-komunistycznej ZSRR, o rozdziale sukna matki Rosji. A tu Wowa sam Prezydent Putin jest wyceniany, zaledwie po 20 latach dorobku, na 200 bilionów dolarów – krotka skala, schowane w większości w Bankach Szwajcarii, gdzie żyd międzynarodowy kumuluje swe złoto w tonach z obrabowanych krajów, jak i wygenerowaną z jego du*y kasę.

  Anglia jest nie gorsza od Szwajcarii alpejskiej, pełnej dobrobytu i spokoju, bo również jest ich skarbcem, dlatego też odłącza się od wspólnoty jewropejskiej, bo ta ma zaplanowane razy trzy, bo w końcu do trzech razy sztuka, jak zapodali nam mędrcy żydowscy.

  Ile może mieć uskrobane pozostała wierchuszka zydo – sowiecka – jak nie paręnaście razy tych wielkości – skarbów Rosjan, gdzie słusznie Prezydent Putin skonstatował, iż Rosja napłaciła się żydowi Anglii i Francjii oraz parchatemu przyjacielowi amerykańskiemu, przez ponad 70 lat.

  Żydzi aszkenazyjscy Chazarowie, to w końcu zaledwie drugi roboczy sort ale oni też mają swe pragnienia do spełnienia, a nie wieczne spełnianie nakazów i zakazów kahału.

  W zestawieniu z nimi żydostwo polskie jest biedne. Natomiast najbogatsze rodzinki żydowskie, których zresztą też nie ma na oficjalnych radarach żydowskiej potęgi finansowo-statystycznej, co dorabiali się przez ponad 300 lat, od założenia Banku Anglii poprzez US Rezerwę Fedycjarna, ma ponad połowę zrabowanego mienia z całego świata, co idzie dziś w kwadryliony.

  Przy nich te Chachłackie fortuny mają się wręcz skromnie, dlatego dalej żydzi będą toczyć zaciekle wojny, dojąc i niszcząc biały świat.

 76. Maverick said

  Aby wygrać na loterii cyfrowej musisz się modlić do świętego Bolusia mędrcy Europy,

 77. plasibo said

  RZĄDY ROTHSCHILDÓW KOŃCZĄ SIĘ PO 250 LATACH; NOWA ERA ROZPOCZYNA SIĘ
  Autor: Benjamin Fulford, White Dragon Society

  Ogłoszenie z 24 października 2018 r. przez Rothschild & Co, że wychodzą z biznesu powierniczego (tj. zarządzanie pieniędzmi innych ludzi) jest ważnym historycznym punktem zwrotnym, który niemal został niezauważony.

  https://www.rothschildandco.com/en/newsroom/press-releases/2018/10/24/rothschild-and-co-signs-agreement-sale-of-trust-business/

  W 1769 r. Mayer Rothschild, założyciel dynastii, po raz pierwszy zaczął zarządzać pieniędzmi dla członków rodziny królewskiej. Teraz, siedem pokoleń później, jego potomek Alexandre de Rothschild został usunięty z biznesu przez wiele międzynarodowych śledztw kryminalnych, które wzięły na muszkę tę kryminalną rodzinę, mówią źródła Pentagonu. Oznacza to, że po raz pierwszy od 249 lat zachodni system finansowy uwalnia się od finansowej kontroli Rothschildów.

  W szczególności aresztowanie bankierów Goldman Sachs w skandalu 1Malaysian Development oznacza, że ​​zaangażowanie Rothschildów ma zostać ujawnione, mówią francuscy śledczy i inne źródła.

  https://en.wikipedia.org/wiki/1Malaysia_Development_Berhad_scandal

  Ten skomplikowany skandal obejmuje Hillary Clinton, Baracka Obamę, saudyjską rodzinę królewską i wiele innych ale szlak ostatecznie prowadzi do Rothschildów, mówią śledczy. Nieuchronnie doprowadzi to do masowego morderstwa Malezyjskiego Lotu 370/17 i incydentu szantażu nuklearnego G20, mówią źródła CIA. Właśnie dlatego Rothschildowie są zmuszani do odejście z biznesu powierniczego, według śledczych.

  Jednak jedno źródło CIA z powiązaniami Rothschilda bagatelizuje ten rozwój, mówiąc “Lewa ręka sprzedaje prawej ręce” i wskazuje na tę część komunikatu prasowego:

  “Przejęcie to jest prowadzone przez Richarda Martina, dyrektora generalnego Rothschild & Co, z finansowym wsparciem doświadczonego inwestora.”

  Innymi słowy, francuska gałąź rodziny, pod silnym atakiem, przekazała biznes albo szwajcarskiej albo brytyjskiej gałęzi rodziny, mówi.

  Niemniej jednak, były oficer operacyjny CIA Robert David Steele mówi, że Rothschildowie zostali całkowicie usunięci z działalności w bankowości centralnej, mimo że poprosili o pozwolenie na utrzymanie symbolicznych 5%.

  https://beforeitsnews.com/v3/prophecy/2018/2501233.html

  W rzeczywistości bardzo widoczną oznaką wypadnięcia z łaski francuskich Rothschildów było zatrzymanie w ubiegłym tygodniu prezesa Nissana Carlosa Ghosna. Ghosn został oficjalnie aresztowany z powodów podatkowych ale prawdziwym powodem jego aresztowania było wojsko, według Pentagonu i źródeł azjatyckiego tajnego stowarzyszenia.

  Źródła Pentagonu twierdzą, że aresztowanie Ghosna jest “posunięciem aby powstrzymać fuzję Renault-Nissan, osłabić [francuskiego prezydenta Emmanuela] Macrona i zmniejszyć wpływy Rothschildów w Japonii“.

  Źródła azjatyckich tajnych stowarzyszeń ze swojej strony mówią konkretniej, że Francuzi próbowali przejąć całkowitą kontrolę nad Sojuszem Renault/Nissan/Mitsubishi aby ukraść japońskie i amerykańskie tajemnice wojskowe. Mitsubishi Motors, część sojuszu samochodowego Nissan/Renault, była wcześniej częścią Mitsubishi Heavy Industries.

  https://www.mhi.com/products/defense/

  MHI jest wiodącym japońskim producentem wojskowym a dowódcy amerykańskiej siódmej floty zorganizowali aresztowanie Ghosna i jego późniejszy upadek aby uniemożliwić Francuzom dostęp do technologii za pośrednictwem Mitsubishi Motors, jak mówią źródła azjatyckie.

  Proszę pamiętać, że były bankier Rothschildów, francuski niewolnik Emmanuel Macron, ostatnio wezwał europejską armię do obrony Europy przed “Rosją, USA i Chinami“. Pamiętajcie też, że na początku tego roku prezydent USA Donald Trump nazwał UE głównym “wrogiem” USA.

  https://www.cbsnews.com/news/donald-trump-interview-cbs-news-european-union-is-a-foe-ahead-of-putin-meeting-in-helsinki-jeff-glor/

  Ta publiczna walka między UE a rządem USA jest widocznym znakiem toczącej się bitwy o światową kontrolę, wystawiając do walki 13 królewskich linii krwi i ich totalitarne państwo UE przeciwko anty-rodowym Gnostyckim Iluminatom, którzy teraz kontrolują amerykański kompleks militarno-przemysłowy mówią źródła Iluminatów.

  Inną widoczną oznaką tego konfliktu jest ogromna i gwałtowna rewolucja przeciwko Macronowi we Francji. Ponieważ 3/4 francuskiej populacji popiera działania przeciwko Macronowi, możecie być pewni, że presja na tego oszukańczo wybranego prezydenta wzrośnie, szczególnie teraz, gdy jego Rothschildowi przywódcy tracą władzę.

  W każdym razie francuska próba kradzieży japońskich tajemnic wojskowych przekształciła także grupę Mitsubishi, głównego zwolennika japońskiego premiera Shinzo Abe, w stronę ministra finansów Taro Aso, według członków klanu Iwasaki, właściciela Mitsubishi.

  Córka z małżeństwa Tso i Alexandre de Rothschild i Aso, sprzedali japońskie prawa do wody dla Veolia, firmy powiązanej z zięciem Rothschilda, mówią japońscy prawicowcy.

  Teraz zarówno Mitsubish, jak i Nacjonaliści są przeciwko niemu, Aso jest skazańcem, mówią źródła.
  Francuscy Rothschildowie byli również głęboko zaangażowani w wydarzenie masowego morderstwa i tsunami w Fukushimie 11 marca 2011 r., zgodnie ze źródłami z brytyjskiej rodziny Rothschildów i japońskich prawicowych źródeł.

  Inny uznany za winnego człowiek to dyrektor generalny Softbank Musashi Son, mówią azjatyckie źródła tajnych stowarzyszeń. Nie jest jeszcze jasne, która wymówka zostanie wykorzystana do obalenia go ale jego zaangażowanie w japońskie wybory i śmiercionośnego Saudyjskiego Księcia Koronnego (a dokładniej jego mistrzów lalkarzy) oznacza, że ​​jego czas się skończył.

  Źródła azjatyckich tajnych stowarzyszeń ze swojej strony mówią, że wielkie zmiany w Japonii odbędą się po maju przyszłego roku, kiedy nowy cesarz formalnie wstąpi na tron.

  Źródła wyjaśniły, że specjalna pieczęć jest konieczna do wprowadzenia cesarza i tych zmian w życie.

  Podczas gdy źródła były mało precyzyjne co do tego co dokładnie by się stało, dały jasno do zrozumienia, że ​​Azja nie będzie już mogła być sztucznie dzielona przez zachodnie intrygi. Jest więc dobrą hipotezą, że po zjednoczeniu Korei nastąpi również pokojowy i przyjazny powrót Tajwanu do Chin.

  Przyjaźń między Japończykami i Chińczykami z pewnością będzie kwitła, mówią źródła.

  Nawet źródła azjatyckich tajnych stowarzyszeń w pełni popierają ideę, że zachodnia cywilizacja jest jak piękna kobieta zarażona syfilisem. Przez kiłę rozumiemy oczywiście chazarską mafię. Dlatego popierają trwającą kampanię mającą na celu usunięcie tej infekcji z zachodniego politycznego ciała.
  28-stronicowa relacja, którą można znaleźć tutaj, przedstawiająca specjalnego doradcę Roberta Muellera i innych, jest szczegółowym przykładem strasznych zbrodni jakie mafia chazarska dokonała z innymi.

  DOWNLOAD

  To ostatnie wystawienie na widok publiczny to tylko niewielka część bitwy, która wciąż trwa w Stanach Zjednoczonych i całym świecie zachodnim. Walka pozostaje najsilniejsza w Stanach Zjednoczonych z trwającym czystką FBI, Departamentu Sprawiedliwości (DOJ), CIA, Wojskowo-Przemysłowego Kompleksu, systemu politycznego itd.

  Nawiasem mówiąc, pieszczenie byłego członka CIA i NSA generała Mike’a Haydena, mogłaby posłużyć do uciszenia przeciwników Trumpa w wywiadzie wojskowym i w społeczności wywiadu, “skłaniając innych do rezygnacji lub zmiany strony” – mówią źródła Pentagonu. Hayden był jednym z agentów masowego mordu w Fukushimie, mówią japońskie źródła wywiadu wojskowego.

  Usunięcie satanistów takich jak Hayden ułatwi oczyszczenie amerykańskiego sądownictwa podczs gdy przygotowują się do przeprowadzania masowych aresztowań, mówią źródła CIA.

  Jeśli nie wierzycie, że aresztowania już się rozpoczęły, nie łączycie kropek. Spójrzcie na przykład na ten link aby zobaczyć, jak oczyszczono pozycję kryminalnej rodziny Clintonów w Arkansas.

  https://www.coreysdigs.com/clinton-foundation/arkansas-swamp-bleeds-as-clintons-circle-the-drain/

  W miarę porządkowania systemu politycznego i sądowego dobrzy ludzie przygotowują się do wielkiej wojny przeciwko przemysłowi farmaceutycznemu, mówią źródła Pentagonu.

  Na tym froncie “Big Pharma odwołała w pierwszej śmiertelnej bitwie, doradcę ds. Leków Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Daniela Besta, a następnie Pfizer prowokacyjnie ogłosił podwyżkę cen w styczniu 2019 r.”, mówią źródła.

  “Tak więc“, kontynuują, “oczekują, że Trump i Kongres rozpoczną całkowicie publiczne podejście do uporania się z kartelem firm farmaceutycznych“.

  Zalecamy aby zaczęli od nalotów w Amerykańskie Towarzystwo Lekarskie, zanim zniszczą więcej dowodów niż do tej pory a poza Stanami Zjednoczonymi Interpol będzie nadal wykorzystywany do obalenia Chazarów na całym świecie, pomimo faktu, że główny Generał rosyjski Aleksander Prokopczuk nie został wybrany, jak mylnie donosiliśmy w zeszłym tygodniu, na nowego szefa Interpolu, mówią źródła Pentagonu.

  “Wybory w Interpolu mogły zostać sfałszowane by faworyzować Koreańczyka, który obniżyłby profil Rosji i utrzymywał Kabała na dystans“, wyjaśniają, ale dodają: “nowo wybrany szef Kim Dzong Yang będzie przyjmował rozkazy od wywiadu USA i będzie współpracował z wiceprezydentem Prokopczukiem “. Rosjanie w końcu podejmują jednak ruchy przeciwko ponoszącemu porażkę nazistowskiemu państwu Ukrainie, przechwytując w weekend trzy ukraińskie okręty wojenne, co skłoniło ukraińskiego prezydenta Petro Proky Poroszenko do ogłoszenia stanu wojennego.

  Oto co źródło CIA powiedział o Porky’m: “zakończył swój czas, tak jak Bibi (premier Benjamin) Netanjahu z Izraela zakończył swój czas; obaj są zbrodniarzami wojennymi, którzy zostaną postawieni przed wymiarem sprawiedliwości w taki czy inny sposób “.

  Podczas gdy usuwanie mafii chazarskiej ze światowej władzy trwa, możemy spodziewać się, że domino z Netanjahu , Macronem, Porky’m i Aso upadnie i ostatecznie przekaże lalkarzy Rothschildów przed oblicze sprawiedliwości: sprzedaż ich działalności powierniczej jest zbyt spóźniona dla tej zbrodniczej rodziny.

  Na koniec, świat odkryje swoje bliskie zaangażowanie w II wojnę światową, Holocaust i wiele innych okropnych zbrodni przeciwko ludzkości.

  Źródło: https://benjaminfulford.net/2018/11/26/rothschild-rule-ends-after-250-years-new-era-to-begin/

 78. Miet said

  Re.57.
  Nie odpowiedziałem Panu natychmiast, gdyż zaglądam do Gajówki w godzinach porannych i ewentualnie tak jak teraz wieczorowych.
  Panie Grigorij, czy chodzi Panu o wyprowadzenie wzoru na objętość kuli i na pole powierzchni?

  Jeżeli tak, to najszybsze wyprowadzenie jest poprzez użycie rachunku całkowego (całka potrójna i całka powierzchniowa).
  Przejście do współrzędnych sferycznych upraszcza całą sprawę tak, że to się załatwia w dwie , trzy linijki.

  Nie mam pojęcia czy to gdzieś można znależć na Internecie – ale znajdzie to Pan w każdym podręczniku Analizy a tutaj w USA w podręczniku Calculus – np. Anton Calculus.
  Pozdrawiam.

 79. VAV said

 80. Marucha said

  Re 75:
  Powtarza Pan (celowo? bezmyślnie?) dawno wyśmiane brednie o rzekomych „bilionach” prezydenta Putina.
  Oznajmiam zatem Panu, że tym razem to przepuszczam, ale od tej pory czekam tylko na pretekst, żeby Pana usunąć z gajówki.

 81. Lily said

  Moze,to pomoze ?.
  https://vk.com/doc491566428_479625586

 82. Lily said

  Re 81,Lily
  Zapomnialam podac zrodla.
  Zrodlo;Moro-Slaw-Rod-Perum,Poznan.05.2017

 83. Voodoosch said

  Chinczycy zaczeli modyfikowac ludzi, zmieniajac ich geny.
  Czyli juz zaraz (lub juz dawno) wyeliminuja gen odpowiadajacy za starzenie sie komorek. Zaplacisz i bedziesz mial „niesmiertelne” dzieci…

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chinscy-naukowcy-stworzyli-genetycznie-zmodyfikowanych-ludzi

  https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-china-46368731

 84. Lily said

  Re 79; VAV
  Czyzby Pan Zieba nie wiedzial,kto przejal
  wadze w III.R.P.?.Stad to rozczarowanie?.
  W pewnych kwestiach mam problem ufac
  temu panu,ale to jest moja osobista ocena.

 85. Kapsel said

  Święta Zdzisława Czeska

  Zdzisława urodziła się w 1215 r. na zamku Krzyżanów (Morawy). Według tradycji była najstarszą córką Przybysława z Krzyżanowa, burgrabiego w Brnie, i Sybilli, pochodzącej ze szlacheckiej rodziny sycylijskiej. Jej ojciec należał do najprzedniejszych panów czeskich. Wraz ze swoją małżonką czynił hojne fundacje na potrzeby Kościoła na Morawach. Popierał gorliwie zakony. Oboje ufundowali opactwo cysterskie w Żdar, wspierali dominikanów i franciszkanów, niedawno przybyłych do Czech. Jako 17-letnia dziewczyna Zdzisława poślubiła Havla, kasztelana zamku w Lemberku. Rodzice pana młodego pochodzili z niemniej znakomitego rodu. Założyli do dziś istniejące miasta – Jabłonne i Turnowo. Bóg obdarzył małżonków czworgiem dzieci, które Zdzisława wzorowo wychowała. Wraz z mężem troszczyła się o ewangelizację okolicznych ziem, na których Kościół był jeszcze słabo zakorzeniony. Nawiązała współpracę z dominikanami i ufundowała dwa konwenty: w Jabłonnem, koło Lemberku, i w Turnowie. Była tercjarką dominikańską i gorliwą uczennicą św. Dominika, oddaną modlitwie i ludziom. Słynęła jako opiekunka ubogich i uzdrowicielka. Kroniki klasztorne przypisują jej wstawiennictwu liczne cudowne uzdrowienia.
  Zdzisława zmarła w 1252 r. w Jabłonnem (przypuszczalnie 1 stycznia; przyczyną śmierci w kwiecie wieku była prawdopodobnie tuberkuloza). Została pochowana w tamtejszym kościele św. Wawrzyńca, który stał się celem pielgrzymek jej czcicieli. Jej kult szerzył się w Czechach i na Węgrzech. Episkopat czeski stawia ją jako wzór dla młodych małżeństw i matek. 28 sierpnia 1907 r. jej kult zatwierdził papież św. Pius X. Św. Jan Paweł II kanonizował Zdzisławę razem z Janem Sarkandrem w Ołomuńcu 21 maja 1995 r. W wygłoszonej wtedy homilii mówił m.in.:

  Święta Zdzisława Św. Zdzisława wyróżniała się nadzwyczajną zdolnością do poświęcania się innym. Świadczy o tym przede wszystkim jej postępowanie w rodzinie, w której była – zgodnie ze słowami mojego czcigodnego poprzednika Pawła VI – „przykładem małżeńskiej wierności, protektorką życia duchowego rodziny i uczciwości w obyczajach”. Potwierdza to również jej wielkoduszne zaangażowanie na polu dobroczynności i opieki nad potrzebującymi, zwłaszcza obłożnie chorymi, którymi zajmowała się z wielką troskliwością i czułością.
  Żyjąc intensywnie duchowością trzeciego zakonu dominikańskiego, potrafiła uczynić z samej siebie dar, zgodnie ze słowami Jezusa: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu” (Dz 20, 35). Oto sekret wielkiej sympatii, jaką budziła jej postać już za życia, a także po śmierci i aż po dzień dzisiejszy. Jej przykład wydaje się niezwykle aktualny, zwłaszcza w odniesieniu do wartości rodziny, która – jak uczy św. Zdzisława – musi być otwarta na Boga, na dar życia i na potrzeby ubogich. Nasza święta jest znakomitym świadkiem „ewangelii rodziny” i „ewangelii życia”, którą Kościół głosi ze szczególnym zaangażowaniem.

  Zdzisława jest patronką młodych małżeństw i matek. Obchodzący w dniach 29 stycznia, 28 listopada i 16 grudnia swoje imieniny mają tylko tę jedną patronkę. Różne daty, pod którymi wymieniane jest jej imię, to wynik różnych terminów obchodu ku jej czci. Liturgia dominikańska wspomina ją 4 stycznia.

  W ikonografii św. Zdzisława przedstawiana jest w habicie tercjarki dominikańskiej.

  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-30a.php3

  Błogosławiona
  Zdzisława Cecylia Schelingowa, zakonnica

  Cecylia urodziła się 24 grudnia 1916 roku w Kriwej na Słowacji. Dzieciństwo upłynęło jej w wielodzietnej, głęboko religijnej rodzinie rolników. Od 1922 roku uczęszczała do szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości. Siedem lat później pracę w jej parafii rozpoczęły siostry ze Zgromadzenia Świętego Krzyża. Młoda Cecylia zafascynowała się ich świadectwem życia. Zapragnęła też wstąpić do zakonu. W 1931 roku razem z matką udała się do ich klasztoru w Podunajskich Biskupicach i poprosiła o przyjęcie do postulatu.
  Przez dwa lata uczyła się w szkole pielęgniarskiej, a potem ukończyła kurs radiologii. W 1936 roku rozpoczęła nowicjat, rok później złożyła pierwsze śluby zakonne i przyjęła imię Zdenka (Zdzisława). W tym samym roku zaczęła pracować w szpitalu w Humennej. Swoje obowiązki wypełniała sumiennie i z oddaniem. Wkrótce zaproponowano jej pracę w szpitalu państwowym w Bratysławie. W centrum życia stawiała spotkanie z Jezusem we Mszy świętej. Często modliła się i spisywała swoje refleksje, z których powstał zbiór Notatki duchowe.
  W tym czasie w Czechosłowacji rozpoczął się okres brutalnych prześladowań Kościoła przez komunistów. Tysiące księży trafiło do więzień i obozów pracy, likwidowano zgromadzenia zakonne, zamykano kościoły. Wierni pozbawieni duszpasterzy nie mogli przyjmować sakramentów. Zdzisława opiekowała się uwięzionymi kapłanami, którzy przebywali na leczeniu w bratysławskim szpitalu.
  W 1952 roku na jej oddział został przywieziony z więzienia kapłan, ciężko pobity przez policję. Pilnujący go strażnik powiedział siostrze Zdzisławie, że po powrocie do więzienia stanie on przed sądem i zostanie wywieziony na Syberię na pewną śmierć. Świadoma podejmowanego ryzyka, Zdzisława dosypała strażnikowi środka nasennego do herbaty i pomogła kapłanowi uciec ze szpitala. Po kilku dniach próbowała pomóc w ucieczce grupie innych więźniów (3 kapłanom i 3 seminarzystom), ale plan się nie powiódł. Została aresztowana i poddana wyjątkowo brutalnym torturom, o których wiadomo dzięki świadectwu współwięźniów. Wszystkie cierpienia przyjmowała z wiarą, w przekonaniu, że cierpi za Chrystusa i jego kapłanów.
  W dniu 17 czerwca 1952 roku została skazana za zdradę stanu na 12 lat więzienia i 10 lat pozbawienia praw cywilnych. Skierowano ją do zakładu karnego w Rimawskej Sobocie. Po roku została przeniesiona do więzienia o zaostrzonym rygorze w Pardubicach. Zachorowała na gruźlicę i raka. Śmiertelnie chora, ostatnie trzy miesiące życia spędziła na wolności. Po wyjściu z więzienia nie mogła zamieszkać w domu zakonnym.
  Zmarła 31 lipca 1955 roku w Trnawie. W dniu 14 września 2003 roku w Bratysławie św. Jan Paweł II wprowadził siostrę Zdzisławę, wraz z biskupem Wasylem Hopko, do grona błogosławionych. Jak mówił, „zostali oni poddani niesprawiedliwemu procesowi i otrzymali niesłuszny wyrok, zaznali tortur, poniżenia, samotności i ponieśli śmierć. Krzyż stał się dla nich drogą, która doprowadziła ich do życia, źródłem mocy i nadziei, próbą miłości Boga i człowieka”.

  https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/07-31b.php3

 86. NyndrO said

  Źarcie może być dobre. Ale luneta i meduza mogła by podneść walory. Świnty Paminci Pan Himil i Maklak by przyznali, nie, Boydaruś?

 87. Boydar said

  Luneta zwłaszcza, bez dwóch zdań.

 88. krolik said

  Rydzyk jak żyd Soros jest w polin chroniony.
  Za samą próbę spalenie kukły Rydzyka sąd, jak by podpalił to pewnie by z ciupy nie wyszedł.
  https://plus.nowosci.com.pl/rycerz-niepokalanej-slawomir-d-chcial-spalic-kukle-o-rydzyka-przed-radiem-maryja-teraz-ma-proces-w-sadzie/ar/13366934

 89. Sebastian said

  Prokuratura kierowana przez ministra sprawiedliwości w rządzie PiS skutecznie doprowadziła do skazania Mitera na osiem miesięcy więzienia (w zawieszeniu na trzy lata). Jak to możliwe, że politycy PiS, którzy twierdzą, iż walczą z patologiami w polskim sądownictwie, pozwalają skazać dziennikarza na więzienie za prowokację, która pokazała patologiczny system działania tychże?

  Pytanie: dlaczego karze się Mitera za udaną prowokację? W tej sprawie sędziowie bynajmniej nie są jednomyślni. Pierwszy wyrok w tej sprawie dla Pawła Mitera był korzystny: sąd uniewinnił go. I tutaj niespodzianka, bo prokuratorzy podlegli Zbigniewowi Ziobrze postanowili nie zgodzić się z wyrokiem i apelować. Dlaczego?

  Otóż to, co zrobił Miter, uderza w każdą władzę. Władza bowiem obawia się najbardziej ośmieszenia. To bardzo ostre narzędzie kontroli społecznej. W Polsce prowokacji dziennikarskiej nie reguluje żadne prawo. Tak naprawdę to prokuratorzy i sędziowie oceniają, czy doszło do złamania prawa. W wypadku sprawy Pawła Mitera i jego podszywania się pod pracownika Kancelarii Premiera odpowiedź na pytanie, czy służyło to dobru publicznemu, dla większości jest oczywista. Dodatkowym wątkiem, który wskazuje na to, że Miter kierował się dobrem publicznym, był fakt, iż upublicznił to nagranie. Sytuacja, w której zawodowi prawnicy spierają się, czy doszło do przestępstwa czy nie – powinna skutkować zawsze działaniem na rzecz uniewinnienia oskarżonego.

  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/6054-pawel-miter-zostal-skazany-na-osiem-miesiecy-wiezienia-za-prowokacje-dziennikarska-ktora-obnazyla-patologie-wymiaru-sprawiedliwosci

 90. Boydar said

  Nie tylko o prawach; także o lewach, tych branych i tych do wzięcia

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ewa-letowska-o-prawach-kobiet-w-polsce/20cvdlz

 91. osoba prywatna said

  Nasi dziadowie robili to zgodnie z fazami księżyca
  http://www.zyciekalisza.pl/?str=61,93&id=47130

 92. osoba prywatna said

 93. Boydar said

  Moja Mama dalej tak robi (92).

  Ja też przycinam drzewka i inne krytyczne zabiegi tylko zgodnie z https://uprawiaj.pl/dni-siewu-2018-kalendarz-biodynamiczny-maria-thun

  Trywialnie rzecz ujmując, to się po prostu opłaca. Jak księżyc jest opadający i następuje cięcie czy wyrywanie (chwastów) to siły „wyciągające” soki są nieporównanie mniejsze. Drzewo nie choruje a chwast ginie. Przy wschodzącym (to nie ma nic wspólnego z fazami choć one też są istotne ale inaczej) dokonuje się innych zabiegów. I też z dużo lepszym efektem. Księżyc ma wpływ na całą żywą przyrodę, nie tylko na kobiety.

 94. Piskorz said

  Дмитрий Мильковский
  Дмитрий Мильковский
  2 miesiące temu
  Слава Польше, Слава России!!! Слава Польским братьям славянам!!!
  ZNALEZIONE W SIECI…!!

 95. Kapsel said

  German Sterligow to pierwszy rosyjski milioner. Wzbogacił się w 1990 roku po tym, jak w wieku 23 lat założył w Moskwie giełdę towarową. Miał luksusowy apartament w Nowym Jorku, zamek w Burgundii i dom na Rublowce – moskiewskiej dzielnicy bogaczy. Dziś mieszka z żoną i synami na wsi. Hoduje kozy, świnie i drób. Stał się także bardzo religijny. Jego dzieci studiują Ewangelię, nie chodzą do szkoły, a żona – zgodnie z prawosławnym zwyczajem – zakrywa głowę chustką. Dawny bogacz zmienił styl życia po nieudanej próbie startu w wyborach prezydenckich w 2004 roku. O Sterligowie znowu stało się głośno, kiedy wybuchł kryzys ekonomiczny. Wówczas German pojechał do Moskwy i otworzył międzynarodową firmę do walki z recesją. Plan biznesmena jest prosty: zlikwidować dolara, wprowadzić handel wymienny, a bezrobotnych przesiedlić na wieś.

  SZEROKIE TORY: MILIONER Z LASU

  ,https://www.youtube.com/watch?v=j_2FmWfb43I

 96. Zerohero said

  Polska na Nowej Gwinei? O zapomnianej myśli politycznej

  .https://www.youtube.com/watch?v=9PZHamdhAd0

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_Gwinea

 97. ech said

  Panie Marucha nie wiedziałem, żeś pan straż przyboczna Kremla. Tam przecie wyraźnie napisane, że to plotki, co sam pan podkreślasz, po co więc te krzyki i groźby, jeśli to wydumane z żydowskiej d*py – bzdury, o co panu szanownemu chodzi ?

  Do tego jeszcze będzie pan stał z nożem jak bandyta pełen zakus na starającego sie o przyzwoity wpis, to jest przerażające, i to wasze częste wypróżnianie się na komentatorów lub obrzucanie ich kalumniami – jeśli juz jaka mowa o wolności słowa i poszukiwaniu jakiej prawdy – to takie uwłaczające godności człowieka, nie uważasz pan ?

  UB-SB ?

  ———–
  Niech Pan nie przeciąga struny.
  Admin

 98. PaniWoźna said

  ad. 99 P. Ech

  Pan Gospodarz już tylekroć czytał różne bzdury, że irytuje się ciągłym ich powtarzaniem zgodnie z powiedzeniem, iż „często powtarzany żart nudzi/drażni”. Jak powiedział natomiast JanEngelgard „cenzura miała podstawową zaletę, mianowicie: nie można było wydać totalnych bzdur”. Na uczelniach (tak, są jeszcze wydziały, gdzie jest wolność słowa) przy największej nawet tolerancji, kłamstwa lub hipotezy (w przypadku nauk społecznych tezy nie występują) bez cienia dowodów czy logicznej argumentacji są po prostu nieakceptowane. Nawet hipoteza nie może opierać się na argumentacji „bo jakiś felietonista tak sądzi” albo „na Pudelku tak prawią”.

 99. PaniWoźna said

  Dodam, że są też rzeczy nieistotne. Takie „gadanie po próżnicy”.

 100. ech said

  OK

 101. Marucha said

  Re 99, 100:
  Jestem uczulony na rzucanie bez żadnego dowodu oskarżeń, insynuacji i w ogóle plotek.
  Stary żydowski chwyt.
  Gdy jakiś nie-żyd zyskuje uznanie, trzeba „dorobić” mu żydowskie korzenie. Vide choćby Putin.

 102. VAV said

 103. PaniWoźna said

  Dobra. Zareklamuję tutaj świetną publikację A. Wierzbickiego „Rosja dla Rosjan Nacjonalizm rosyjski i etnopolityka” UW. Opis wielu nurtów rosyjskiej myśli narodowej i angażowania się narodu rosyjskiego w różnych epokach. Książka napisana bez uprzedzeń, obiektywna i dla niektórych może być nawet sensacyjna. Jest też opis typowego dla Rosjan swierchnacjonizma czyli uczucia sympatii do wszelkich narodów, interesowania się nimi po uprzednim „doskonaleniu się” w ramach własnego. Jest opis różnych form rusifikacji i demitologizacja zjawiska. Przykłady dróg wieloetnicznego narodu rosyjskiego do jednoczenia się go. Myślę, że interesująca dla wielu będzie również analiza sytuacji Rosyjskiej FSRS w ramach ZSRR. Dużo ciekawych tabelek, najnowszych danych.

  Dla zainteresowanych historią rewolucji bolszewickiej polecam publikację zbiorową pod red. S. Bielenia „Rewolucja w teorii i praktyce politycznej”. Znajdziecie tam bardzo szczegółowy opis finansowania rewolucji przez Niemcy i USA. Czyli uwarunkowania zewnętrzne tego wydarzenia.

  Myślę, że warto czasem sięgnąć po literaturę naukową, w języku polskim (vide depolonizacja polskich uczelni). Możemy uniknąć tym samym posądzenia o sprzyjanie tzw. szurom itp. Wszak cytujemy poważnych ludzi. Naukowców, którzy często przez swoje publikacje są marginalizowani.

 104. PaniWoźna said

  ad. 102

  Słowa Kulikowa powinny dawno uciąć wszelkie spekulacje nt „żydowskości” Putina. Są naukowcy, którzy uważają, że Prezydent FR ma korzenie udmurckie. JE Patriarcha Wszechrusi Cyryl jest bodajże Mordwinem więc byśmy mieli do czynienia z dwoma ugrofinami na czele FR. Dodam, że ugrofinowie rosyjscy są bardzo patriotycznie nastawieni wobec swej ojczyzny. Najchętniej się identyfikują z kulturą rosyjską. Są lojalni.

 105. Miet said

  Pani Woźna, niech się Pani zbytnio nie gorączkuje.
  To ich stara metoda, gdy go nie można zniszczyć, to mówimy wszystkim, że on jest nasz!!!

 106. Zbyszko said

  Okrutne mordowanie dzieci z posłami PO w tle :
  http://gibson.neon24.pl/post/146597,na-co-liczy-cywilizacja-ktora-okrutnie-morduje-dzieci

 107. Piskorz said

  re 96 Dla mnie nić nowego …dawno o nim czytałem .. żona ładna, dzieciaki też robią miłe wrażenie..! I jakoś sobie żyje i ma w tyłku tych ruskich-nowobogackich..

  ——
  „Ruskich”…. He he…
  Admin

 108. Antymarxista said

 109. Piskorz said

  re 105 że Prezydent FR ma korzenie udmurckie A BY NA PEWNO..?! Czyżby pochodził z zachodniej części Przedurala / bo- tam jest gros ludności mówiącej w tym języku/..A matki jego szukano przecież gdzieś na Kaukazie.!!!

 110. Salcie said

  Nie wiem czy to już było na Gajówce ale chyba warto przypomnieć…
  Jak sądze, większość z nas się tego wszystkiego już dawno domyslała ale potwierdzenie naszych domysłów, do tego niejako z pierwszej reki jest mimo wszystko szalenie bolesne, prawda?

  —————————————-

  Ronald Bernard ujawnia sekrety światowej finansjery

  Ronald Bernard [część 2] – Jak działa system finansowy

 111. NyndrO said

  Uwaga oder achtung. Pan tralgalski piszczy o jakich trylionach dolororów oraz że Rosja chce owe ukraść łukrainie.A Pan Putin je schaboego.

 112. VAV said

 113. Wieloimienny said

  Bartosz Bekier wykiwał brytyjskich dziennikarzy.

  http://xportal.pl/?p=34233

 114. Maverick said

  ŻYDZI CHCĄ WYMORDOWAĆ BIAŁYCH OBNIŻYĆ WSZYSTKIM IQ A Z SIBEI ZROBIĆ RASĘ PANÓW KONTROLUJĄCĄ WSZYSTKO I WSZYSTKICH.

 115. https://www.gazetawarszawska.com/index.php/historia/1290-czy-wojtyla-jezdzil-do-anglii-w-czasie-ii-wojny-swiatowej

  Wywiad Evaristo, CZY WOJTYŁA JEŹDZIŁ DO ANGLII W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ?

  To jest Pierdolenie Kotka Za Pomocą Młotka, bo ja o tym pisałem KILKAKROTNIE. Piotr Jaroszewicz jako dowódca niemieckojęzycznego oddziału SmerSza w mundurach SS zdobył PRZED FRONTEM archiwum Hitlera w Książu, które było w trakcie ewakuacji do Zgorzelca. Ponieważ po 2 dniach Książ został zajęty przez Armię Czerwoną to Jaroszewicz zdobył tym samym trykiem archiwum Hitlera w Zgorzelcu.
  Tam Polacy czekali na front 2 tygodnie, w trakcie czego polscy oficerowie wertowali archiwum Hitlera. Uwagę ich zwróciły grube tomy Francoisa Mitterranda jako kochanka Hitlera. W trakcie tego wertowania Jaroszewicz wyrywał kartki, wiązał w pakiety i nosił do swego gazika. Po 2 tygodniach zjawił si ę jednak nie SmerSz, ale NKWD, którzy Skopali Polaków za grzebanie w Archiwum Hitlera i wygnali.
  Jaroszewicz dał pakiety Steciowi, który odbywał nowicjat w Tyńcu, gdzie studiował germanistykę. Tam je zmikrofilmowano i dano nowicjantowi Karolowi Wojtyle, by zawiózł mikrofilm pocztą lotniczą ze Lwowa do Bolonii. Jeśli więc w Londynie było wówczas DWÓCH Polaków z Krakowa to tym Drugim powinien być Legendarny Steć.
  Polska prasa pisała, że Jan Paweł II rozpoznał na Placu Piotowym Anglika, z którym się Serdecznie Uściskał. Na Pytania świadków SKĄD SIĘ ZNAJĄ? Anglik odpowiedział, że z Wojennego Londynu.

 116. jano said

  ten film powinien być przypięty czołówce cały czas aż wszyscy to zobaczą.

  Ruch Żydowskiego Odrodzenia w Polsce plany Syjonistów w ramach NWO

 117. nikita said

  Leszek Miller na temat działań ambasador USA w Polsce:

  Georgette Mosbacher. Pani ambasador wysłała premierowi ostry list w obronie należącej do Amerykanów telewizji TVN, wyraźnie domaga się też preferencji dla firm z USA działających w Polsce. – Ona jest kopią prezydenta Trumpa – uważa były premier. Miller przyznał, że jako premier dostał podobny list, ale od byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Jimmy’ego Cartera – Napisał do mnie, że jest zaniepokojony, iż duży akcjonariusz amerykański, który miał wtedy udziały w Agorze [wydawcy „Gazety Wyborczej” – red.] informuje go, że polski rząd zamierza ograniczyć jej wpływy. Przestrzegał mnie, że jeżeli nie zmienię polityki, to Polska może utracić bardzo ważne kontakty handlowe i spadnie jej pozycja na arenie międzynarodowej – wspominał Miller. — To jest stały sposób działania Amerykanów – dodał.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/miller-o-ambasador-usa-to-kopia-trumpa/nrpbwrg

 118. jano said

  Musisz to wiedzieć(356)Wyjaśniamy jakie to były te „statki” na Morzu Azowskim

 119. Antychazar XVIII said

  Putin jest mięczakiem, ponieważ banderyzm i anglosyjonzim nie będą miały litości dla rosyjskich kobiet i dzieci. Będą ścinane (pozbawiane głów) tak samo jak chrześcijańskie dzieci w Syrii i Iraku.

  ————
  Szkoda, że nie zasięga porady u Antychazara.
  Admin

 120. Boydar said

  W GRU nie ma mięczaków, Panie Antychazar.

  Ale oprócz GRU, Putin jest człowiekiem, i to niewyobrażalnego formatu. Bombardowanie mające w zamyśle „już tam Bóg swoich odróżni”, to nie jest Jego klasa. On WIE, którzy są swoi a którzy obcy, i wie jak ich odsiać. I właśnie to robi. Ponadto, potrafi „chronić własne kobiety i dzieci”. To ostatnie to cytat z filmu. Całkiem niezłego zresztą.

 121. Sowa said

  Większość sędziów w Polsce to kobiety. Podobnie jest w większości krajów świata. Czy to ma wpływ na wyrokowanie? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, wiadomo natomiast, że przeciętnie mężczyzna dostaje za TO SAMO przestępstwo o 60% dłuższy wymiar kary niż kobieta (link do badania poniżej). Niestety to nie kwestia jednego kraju, jednego badania, bo wyniki zawsze są podobne.

 122. Sowa said

  Stare:
  Antyfeministyczna opozycja w Niemczech
  W ciągu 40 lat w Niemczech uformował się – zdaniem wielu obserwatorów – system państwowego feminizmu (Staatsfeminismus). Ideologię leżącą o jego podstaw określa się niekiedy jako „feminizm-dżenderyzm”. W ostatnich latach nasila się sprzeciw wobec tego systemu, krytykowanego na płaszczyźnie intelektualnej i atakowanego na płaszczyźnie ideowo-politycznej. Wśród opozycji antyfeministycznej w Niemczech i w całym niemieckim obszarze językowym, znajdziemy zarówno pisarzy politycznych, naukowców i publicystów, jak i zrzeszenia, organizacje, inicjatywy społeczne, mniej lub bardziej zorganizowane środowiska. Ta antyfeministyczna, przez niektórych zwana maskulistyczną (lub maskulinistyczną) opozycja jest zróżnicowana pod względem polityczno-ideologicznym, a także gdy chodzi o formy i strategie działania.
  http://nowadebata.pl/2014/05/13/antyfeministyczna-opozycja-w-niemczech/

 123. Salcie said

  Musisz to wiedzieć(355)Co przyniesie rozwijająca się diaspora żydowska w Polsce?

 124. Greg said

  Babcia z marszu, którą pokochali internauci.
  .https://www.youtube.com/watch?v=zcDIKgvQy9c

 125. revers said

  re118

  Wlasnie amerykanski koncern GM przez sankcje Trumpa i deep staate stracilo na tym 1 mld baksow, doszlo do grupowych zwolnien 14 tys. pracownikow GM. jest co zagospadorowac w usraelu i w pl, zrobic jablkowy biznes lub inne jabcoki.

  re123

  Bundestag przyjal jednoglosnie pakt migracyjny ONZ, Niemiec juz nie ma jak i europy, to tylko kwestia czasu nim 6-staka unijnych „nie dla migrantow” przyjela to samo migranctwo.

  szalom ubogaconym inaczej.

 126. Boydar said

  Szalom !

  Za Dzieci Zamojszczyzny, i wszystkie inne, które przez tych pojebów powiększyły grono aniołków.

 127. NyndrO said

  Jest taki now felieton pt. Jak masbacherowa tupnie nóżką itd. Ulubieniec mi z sympatii wyjaśni. A stronnictwo ruskie jes nie tylko w szkopach, ale nawet na Grenladii. I tak wygląda poważne państwo. Jak klata Pana Putina.

 128. VAV said

 129. Piskorz said

  https://ngopole.pl/wydaniaspecjalne/GlosPolski/GLOS%2046.2018_S.pdf CIEKAWY WYWIAD W „GŁOSIE” Z DR SZYMBORSKĄ…”Kapitalizm się chwieje”..Początek na str 1. ..koniec na str 8. Ciekawe spostrzeżenia..!

 130. osoba prywatna said

  Aleksander Jabłonowski i Maciej Poręba O NASZEJ I WASZEJ SYTUACJI
  .https://www.youtube.com/watch?v=Qpgl4j_nKPw

 131. Antymon said

  ad 118: „Przestrzegał mnie, że jeżeli nie zmienię polityki, to Polska może utracić bardzo ważne kontakty handlowe i spadnie jej pozycja na arenie międzynarodowej – wspominał Miller”.

  I wtedy Rywin przyszedł to Michnika?

 132. Voodoosch said

  Trybunał w Strasburgu orzekł, iż można karać tych, co stosunek seksualny 50-letniego mężczyzny z 9-letnią dziewczynką określają mianem pedofilii, o ile dotyczy to proroka Mahometa. Owa czysto opisowa prawda historyczna staje się wówczas „mową nienawiści” tudzież karalną islamofobią. „Jak straszliwe są plagi, które mahometanizm ściąga na swoich wyznawców. Poza fanatycznym szałem, który jest tak niebezpieczny dla ludzi, jak wścieklizna dla psów, występuje owa straszliwa fatalistyczna apatia. Efekty są widoczne w wielu krajach, naśladowcze nawyki, niechlujne systemy rolnictwa, niemrawe metody handlu oraz niepewność własności istniejące wszędzie tam, gdzie wyznawcy Proroka rządzą lub żyją. Indywidualni muzułmanie mogą wykazywać wspaniałe cechy, jednak wpływ religii paraliżuje rozwój społeczny tych, którzy są jej wyznawcami. Nie istnieje na świecie większa siła wsteczna.” Słowa te napisał Winston Churchill. W dzisiejszej Anglii za ich powtarzanie idzie się do aresztu.
  Mariusz Agnosiewicz

  https://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10235

 133. wincenty said

  Arabskie NATO jako sposób na podtrzymanie wojny
  https://zygmuntbialas.wordpress.com/2018/11/29/arabskie-nato-jako-sposob-na-podtrzymanie-wojny/

 134. NICK said

  Jestem.

  Jestem.
  Póki co.

 135. NICK said

  Po raz kolejny.
  Nikt.
  Tego.
  Nie zrozumie.

 136. Piskorz said

  ZNALEZIONE W SIECI…!!
  Niebywałe! Nawołujący do rozru-
  chów w Polsce Bartosz Kramek (mąż
  wydalonej z Polski Ludmiły Kozlov-
  sky) miał koncesję na handel bronią.
  Kto mu ją wydał?
  Na jaw wychodzą wciąż nowe fakty
  dotyczące
  Fundacji Otwarty Dialog
  ,
  której szefem Rady jest podżegacz
  Bartosz Kramek nawołujący do wznie-
  cenia wojny domowej. Organizacja
  miała koncesję na handel bronią.
  Minister Spraw Wewnętrznych

 137. Maha said

  Może warto przypomnieć „duchowe” korzenie Gronkiewicz-Waltz, w związku z „podziękowaniami za prezydenturę’….:

  https://wpolityce.pl/polityka/204838-ty-nie-jestes-juz-wiecej-hanna-ty-jestes-jozef-jaki-duch-oswieca-gronkiewicz-waltz-dlaczego-poslusznie-wykonuje-polecenia-lewakow-i-liberalow

 138. ech said

  Kiedykolwiek czytasz cokolwiek o Trumpku, Rosji / Putinie i np. Assange w głównych serwisach informacyjnych, jest niewielka szansa, że jest to opisane obiektywnie lub należycie zbadane, z należytą starannością, że znacznie tego jest inne niż to przedstawiane. Musisz zacząć czytelniku od przekonania, że ​​to, co masz zamiar przeczytać lub obejrzeć, nie jest prawdą, z tego prostego powodu, że ogromna większość tego nie jest; istnieje tylko po to, aby służyć programowi i narracji.

  A ponieważ raportowanie tego, co nie jest dokładne, sprawia, że ​​”źródła wiadomości” – to o wiele więcej pieniędzy, niż przekazywanie prawdy.

  W międzyczasie jednak wywiad NATO, USA / Wielka Brytania / UE i kompleks militarno-przemysłowy mogą być bardzo szczęśliwe, ale czy ty powinieneś ? Bo wylądowałeś gdzieś pośrodku między Orwellem, Huxleyem i systemem Matrix. I to w końcu nie przyniesie ci nic dobrego. Nie mówiąc już o twoich dzieciach.

  https://www.zerohedge.com/sites/default/files/styles/inline_image_desktop/public/inline-images/3268927302_f2bba14f34_o.jpg?itok=DYvbSLIq

  Rozpowszechnianie informacji stało się jak chodzenie po ruchomych piaskach. Przechodzenie do wcześniej przetworzonej narracji, która pozbawia cię umiejętności myślenia. Nie jest czymś, czego powinniśmy życzyć każdemu. Ale zrozum: już jesteś w tym sezamie i musisz sam z niego wyjść.

  Nie chodzi już o to, żeby nie wejść, te dni już dawno minęły. Już tam jesteś. Czy uda ci sie wyjść ?

 139. Anucha said

  W przeważających produkcjach hollywood uważny obserwator dostrzeże co zgotuje dla ludzkości syjonizm pod przewodnictwem barona.
  Muszą się nieźle bawić psychole

 140. Aleksander Gurgul, Dominika Wantuch, ZATRUTY SZCZYT KLIMATYCZNY (s. 1); Gabriela Łazarczyk, Cel KE: ZERO EMISJI CO2 – Komisja Europejska wiezie na COP24 w Katowicach prawdziwą bombę. Chce przekonać świat, że do końca tego półwiecza europejska gospodarka może być neutralna dla klimatu bez narażenia jej ba szwank. Czy Polska znowu będzie PRZECIW? (s. 10), Gazeta Wyborcza, 29 XI 2018.

  Kilka lat temu był Szczyt Klimatyczny w Poznaniu, na który TUSKOWCY nie zaprosili mnie, choć Tylko Ja miałem i mam wnioski STRATEGICZNE do Efektu Cieplarnianego. Z tej racji TUSKOWSKI Szczyt Klimatyczny, na którym Dupki Mądrzyły się, został ZERWANY i przeniesiony do Kopenhagi. Zapowiedziano już, że STALINOWSKI Szczyt Klimatyczny w Katowicach może być PRZENIESIONY do Paryża, gdzie trwa Rewolucja Antyrotszyldowska.
  Według Raportu ONZ to BIOSFERA jest w stanie zneutralizować 30% emisji Gazów Cieplarnianych. Jak pisałem wielokrotnie to Powietrze jest WŁANOŚCIĄ Rokefelera od Salonu Samochodowego PARYŻ 1901, na którym Rokefeler Wykupił austriacki silnik PAROWY Panny Mercedes Jelinek, co chcą teraz powtórzyć Rotszyldy z Zawłaszczeniem Wody.
  Amerykanie modlili się: ŚWIĘTY STALINIE, BROŃ NAS PRZED ROTSZYLDAMI, ale USA zostały Pożarte przez Rotszyldów, którzy chwycili Rokefelerów za jaja Satelitarną Detekcją Złota. Tak jak w Rosji Rotszyld-Trocki walczył ze Rokefelerem-Stalinem, tak w USA rokefelerka Clinton przegrała z rotszyldziakiem Trumpfem, gdyż Rotszyld trzymał Rokefelera za jaja Satelitarną Detekcją Złota.
  Satelitarna Detekcja Złota okazała się tak STRASZNĄ bronią, jak krakowski patent Łukasiewicza, który cesarz Franciszek Józef – ze strachu, żeby nie być Pożartym przez Rotszyldów – Powierzył SZKOTOWI Rokefelerowi, który okazał się Spermą Jerozolimską, a Rotszyldy są piastowskimi ogierkami żydowskimi: Bojowa pieśń Antyniemiecka: KRÓLEWSKI SZCZEP PIASTOWY… Nie dziwota, że Fryderyk Wlk po zajęciu Gdańska napisał do Papieża, że WYMAŻE Z HISTORII WSZYSTKIE KLĘSKI NIEMCÓW i Rzymian Z LECHIDAMI.
  Wczorajsza deklaracja Unii Europejskiej: ZERO EMISJI CO2 jest też Skutkiem złapania Rokefelerów za jaja przez Rotszyldów. UE została ciężko SPOTWARZONA przez Holenderskiego Tygrysa Benzynowego ZAKAZAZEM budowy Metr Samochodowych w Paryżu, Madrycie, Londynie i Rzymie metodą admirała holenderskiego, który SPALIŁ LONDYN, a teraz dodatkowo znalazła się Pod BICIEM.
  Ktoś musi bowiem odpowiedzieć za zdefraudowanie KILKU MILIONÓW TON indyjskiego złota archeologicznego na skutek wpisania mnie na listę Oszustów Światowych. UE odżegnała się od Winy sojuszem z Indiami, gdyż ZERO EMISYJNOŚCI CO2 to NIE Reaktor IV Generacji SKODA czyli BRICS, ale Indyjski Reaktor TOROWY. Dlatego władze III.RP Nie Godzą się na SKREŚLENIE MNIE z Listy Oszustów Światowych, choć Roczne śledztwo FBI, Interpolu i ONZ uwolniło moje czeki spod Protestu.

 141. osoba prywatna said

  Czy Amerykanie faktycznie wylądowali na Księżycu, czy przeprowadzona przez nich misja była wielkim oszustwem? Rosjanie wkrótce to zweryfikują.
  Czytaj więcej na https://nt.interia.pl/raporty/raport-kosmos/misje/news-rosjanie-sprawdza-czy-amerykanie-byli-na-ksiezycu,nId,2700806#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 142. bryś said

  ad 138 Anucha – chcieli by, to pewne. Jednak może Pani też kreować własną rzeczywistość. Na początku wy….piiii TV.

 143. Kapsel said

  O hipisie, nerdzie i kradzieży pierwszego miliona

  W latach 70. i 80. XX wieku komputery osobiste zaczęły powoli trafiać pod strzechy. Rewolucję tę poprowadzili dwaj młodzieńcy: Steve Jobs (narcystyczny pyszałek) i Bill Gates (wykazujący objawy zespołu Aspergera).

  „Pierwszy milion trzeba ukraść”

  Słowa przypisywane J.K. Bieleckiemu
  (cyt. za: Wikicytaty, Pl.wikiquote.org)

  UWAGA! UWAGA! UWAGA!
  PONIŻSZA ANALIZA ZAWIERA SPOILERY!

  http://njnowak.neon24.pl/post/146600,o-hipisie-nerdzie-i-kradziezy-pierwszego-miliona

 144. Kapsel said

  Izrael zaatakował w Syrii. To pierwszy taki atak od czasu zestrzelenia rosyjskiego samolotu Ił-20. Celem składy broni Hezbollahu [VIDEO]

  https://nczas.com/2018/11/30/izrael-zaatakowal-w-syrii-to-pierwszy-taki-atak-od-czasu-zestrzelenia-rosyjskiego-samolotu-il-20-celem-sklady-hezbollahu-video/

 145. Andzia said

  Re: 21
  Jano odczep się od tego Międlara. On nawet studia nie ma, dobrzy ludzie pomogli mu załatwić jakiś lokal, z którego chce zrobić miejsce do pracy. A ty jak pomagasz tym wywożonym dzieciom? Co i rusz znajdzie sie jakaś g, co brużdzi.Może coś o pryncypale Polockim, który trzyma z Żydami i uważa Polaków za głupszych niż są w istocie?

 146. walthemar said

  a tu odpowiedz Syrii
  .https://pl.sputniknews.com/swiat/201811309294849-sputnik-syria-atak-rakietowy-wideo/
  ponoc 1 samolot juz nie bedzie latal [inne portale pisza]

 147. Andzia said

  Tu Uszi pogrzebał w internecie i wygrzebał informacje z lewicowej polskojęzycznej prasy na temat sławnej ambasador. Ma średnie wykształcenie, polowała na bogatych mężów, których miała 3, pierwszy był pośrednikiem w sprzedaży nieruchomości, drugi biznesmenem i drugoplanowym muzykiem do filmów w Holyłudzie, trzebi spekulantem giełdowym. Byli to starsi panowie z jakimś kapitałem.
  .https://www.youtube.com/watch?v=01N5K-J5hDg

 148. jelcyn said

  MARINE LE PEN : UKRAINĄ RZĄDZI CZŁOWIEK O WĄTPLIWEJ MORALNOŚCI I PRZY WSPARCIU NAZISTÓW.

  https://miziaforum.com/2018/11/29/marine-le-pen-ukraina-rzadzi-czlowiek-o-watpliwej-moralnosci-i-przy-wsparciu-nazistow/

 149. Boydar said

  Spotkałem człowieka, który z HGW chodził do szkoły. Znał też jej matkę.

  Ciekawe jest to, że nie nazywała się Grundbaum. Też koszernie ale nie tak.

 150. jano said

  Polska bieda w liczbach. Dane są porażające
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/raport-o-biedzie-w-polsce-infografika/rm8szzg

 151. Andzia said

  Jabłonowski o rocznicy wybuchu powstania listopadowego (chyba tylko w Polsce było tyle powstań).https://www.youtube.com/watch?v=Phew53F95Tk

 152. Boydar said

  „… przepis pozwalający na nim parkować /na chodniku/ ma komunistyczny rodowód – został wprowadzony w lutym 1983 roku, czyli w stanie wojennym. „To było opresyjne prawo, które pozwalało łatwiej inwigilować i terroryzować obywateli” – napisali autorzy projektu /…/ wskazują też na przykład Ukrainy, która we wrześniu całkowicie zakazała parkowania na chodnikach …”

  Nawet ukry zdążyły przed swoim stanem wojennym; tylko Polska ciągle w ogonie państw cywilizowanych

  https://finanse.wp.pl/parkowanie-na-chodnikach-moze-zostac-zabronione-zakaz-juz-dzis-dotyczy-wielu-kierowcow-ale-jest-martwy-6322125527193217a

 153. Lily said

  „Pis zgodzil sie na uboj rytualny”.
  Zrodlo;www.onet.pl
  W rodzinnym domu od dziecka wpajano
  mnie,ze ludzi nalezy oceniac po tym jak
  traktuja zwierzeta.

 154. Andzia said

  Żydzi Rotschildowie nie chcieli dopuścić do niepodległości Polski. Ich historia dochodzenia do fortuny też jest parszywa.
  .https://www.youtube.com/w

 155. Boydar said

  Na sg onetu fotka z tytułem – „tak wyglądała Ewa Minge 26 lat temu. Była naprawdę piękna”

  Oto ta piekność – https://v.wpimg.pl/NTQxNTI2Jz1-N2FifQY2YGNBYTBnRT49PB9gJCUdem1iQXhneAd4eWBJeWBxCn5kaUxhMT5TYzk4FikxZ1g-Mw==

  Mój pies stwierdził jednak, że zachowa zdanie odrębne.

 156. osoba prywatna said

  Program telewizyjny na dzień 30 listopada 1975 roku
  .https://www.facebook.com/343045582540690/photos/a.345825295596052/1069258349919406/?type=3&theater

 157. Andzia said

  Re: Boydrar
  Przyłączam się do psa.-:))

 158. Andzia said

  re: Lily
  A wielki obrońca zwierząt podchodzi do likwidacji futerkowych, mimo że są uśmiercane taśmowo i humanitarnie, poza tym nie ma nic w przeszkodzie do likwidacji nienarodzonych ludzi.

 159. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201811309294959-sputnik-usa-playboy/

 160. Andzia said

  A jak są uśmiercane futerkowe to ja wiem, bo przez kilka lat pracowałam w takiej firrmie z bliską współ;pracą z dyrektorem. Większość zysków zeżarła rada nadzorcza nawet nazwiska tych króliczków znajomego znam. byli pracownicy żyją z robót dorażnych, bo kuroniówki się skończyły.

 161. Kapsel said

  Hańba listopadowa – Adrian Nikiel

  Szkoła romantyczna wzywając naukowej rewolucji wzywała i politycznej.1

  W nocy z 29 na 30 listopada 1830 r. w Warszawie doszło do bratobójczych mordów. Z rąk zbuntowanych podchorążych zginęli polscy generałowie, bohaterowie wojen napoleońskich, elita armii Królestwa Polskiego. Generałowie Stanisław Trębicki, Maurycy Hauke, Ignacy Blumer, Józef Nowicki, Tomasz Siemiątkowski (wszyscy to kawalerowie Orderu Virtuti Militari), gen. Stanisław Potocki i płk Filip Meciszewski (także kawaler Orderu Virtuti Militari) musieli umrzeć, gdyż chcieli ratować Polskę przed wybuchem szaleństwa młokosów i judzonego przez nich tłumu. Te czyny splamiły na zawsze honor powstańców i pozostają krwawym znamieniem na pamięci o ich dokonaniach.

  Narodowa tragedia, która doprowadziła wyłącznie do likwidacji polskiej państwowości, rozpoczęła się zatem od zbrodni. Zabijano na oczach żon i dzieci ofiar, mordowano także bezbronnych oficerów rosyjskich. Jeden z generałów z powodu pomyłki co do nazwiska został… zamordowany przypadkowo (sic!). Innych oficerów bito lub grożono im śmiercią. Polski żołnierz, który bez najmniejszego powodu, bezmyślnie zabija narodowych bohaterów, to dla Polaków powód do gniewu i wstydu. 29 listopada 1830 roku sprawa polska została zhańbiona, a naród nasz – niezależnie od rzeczywistego rachunku krzywd — zyskał jedynie reputację siewców anarchii w Europie. I choć oczywiście – śladem Wyspiańskiego w „Nocy listopadowej” – trzeba uwzględnić, że podchorążowie subiektywnie „chcieli dobrze”, tragizm ich motywacyj nie jest usprawiedliwieniem czynów.
  (….)

  Wokół Powstania Listopadowego

  Mianem Nocy Listopadowej określana jest noc z 29 na 30 listopada 1830 roku, kiedy wybuchło Powstanie Listopadowe. Mija 180 rocznica wybuchu najpoważniejszego z naszych zrywów narodowościowych. Podczas którego w lipcu 1831 wybitny rosyjski poeta – Aleksander Puszkin w wierszu zatytułowanym „Pieried grobnicieju swiatoj” wzywał ducha gen. Kutuzowa na pomoc w ratowaniu Cesarstwa Rosyjskiego.

  Wokół Powstania Listopadowego narosło z biegiem lat wiele mitów. A dziś funkcjonują one w świadomości społecznej jako niepodważalne dogmaty i sprawiają, że tak wielu stawia to powstanie w jednym szeregu z insurekcją kościuszkowską, krakowską czy styczniową.

  Powstańcze mity
  (….)

  http://www.bibula.com/?p=28869

 162. NICK said

  A we Stuposianach (Bieszczady) było dziś ‚-‚21,4 *C.

  https://wiadomosci.wp.pl/zabojcze-mrozy-w-polsce-rekord-to-21-stopni-celsjusza-zmarlo-5-osob-6322471011887233a

  ——
  Ano…
  Nie wiem, jak było na Połoninie Wetlińskiej…
  Admin

 163. Boydar said

  Prawdziwe mrozy, za ruską mądrością, to gdy prawnicy zaczynają wkładać ręce do swoich kieszeni. Nic takiego zaobserwować się nie da. Może z wyjątkiem marszów kodu.

 164. osoba prywatna said

  Dolina rzeki Hunza (granica Indii i Pakistanu) nazywana jest „oazą młodości”. Żywotność mieszkańców tej doliny wynosi 110-120 lat. Prawie nigdy nie chorują i wyglądają młodo.
  https://treborok.wordpress.com/fenomen-plemienia-hunza/?preview=

 165. Boydar said

  Nie dość że Grombczewski to jeszcze Bronisław; stare rosyjskie imię 🙂

 166. Boydar said

  A w ogóle, to dlaczego zdjęcia Polaków trzeba prezentować pod hasłem „Hunza” ?

  Oba moje komentarze (166) i bieżący odnoszą się do OP (165).

 167. Lily said

  Chabad Lubawicz,obchodzil w 2017, poraz
  drugi palenie swiec chanukowych w sejmie.
  Czyli rozpoczal od przejecia calkowitej wladzy
  przez Kaczynskiego.

  „A Slowianskie bydlo wypedzimy daleko na polnoc”.Rabin Menachem Schneerson.
  Zrodlo;Plan”wybrancow Boga”.

 168. NICK said

  Dla Gospodarza.
  I, innych.

  https://www.meteoblue.com/pl/pogoda/prognoza/current/po%C5%82onina-wetli%C5%84ska_polska_6956948

 169. NICK said

  Przewrotność „Cejrowskiego”.
  Kolejna.
  A portalu pch24 też.
  Niepierwsza.

  https://www.pch24.pl/dlaczego-wojciech-cejrowski-wylecial-z-minela-20–znamy-jego-opinie-,64488,i.html#ixzz5YKNuKuaW

 170. Zbyszko said

  Czyżby władze Polski przedwojennej kolaborowały w sprawie wybuch II wojny światowej?
  https://gibson.neon24.pl/post/146626,wladze-polski-kolaborowaly-w-sprawie-wybuchu-ii-wojny

 171. NICK said

  Każda władza, Zbyszko, kolaboruje.
  Zwłaszcza w sprawie wojny.

  Często nie zachowując Racji Stanu Narodu.
  Który reprezentuje.

  [rym opóźniony; 🙂 .]

 172. andzia said

  Mam ppomysł, aby każdy zz nas modlił się aby wszyystkie żydy w Polsce powymireały i szabesogoje i inne miernoty żyboluby.

 173. NICK said

  Andzia.
  Modlił się?
  Chyba do Pana Lopka „Szatana”.

  A jeżeli już.
  To „szable w dłoń”.

  I.
  Z Panem Bogiem.

 174. 2 sie 2011 18:30
  Od: ppn
  Do:
  mnie tell7@wp.pl
  Temat: RE: Polska Partia Narodowa: Satelitarna Detekcja Złota
  Witam
  Czy jest to do publikacji w tygodniku Tylko Polska
  Pozdr.
  Leszek Bubel

  —–Original Message—–
  From: Juliusz Prawdzic-Tell [mailto:tell7@wp.pl]
  Sent: Tuesday, August 02, 2011 8:13 AM
  To: ppn@aster.pl
  Subject: Polska Partia Narodowa: Satelitarna Detekcja Złota

  E-mail z zapytaniem wysłanym przez http://www.polskapartianarodowa.org od
  Juliusz Prawdzic-Tell

  Juliusz Prawdzic-Tell (www.wandaluzja.com – Forum), Tarnobrzeska 2/1, 53-404
  Wrocław, 30 07 2011 PISMO OKÓLNE
  Maciej Perzanowski, SKARBY NAMIERZONE Z SATELITY, Rzeczpospolita, 29
  07 11, s. A6

  Pentagon sprzedał satelitę do poszukiwania amerykańskich guzików mundurowych z wojny wietnamskiej. Najwięcej takich guzików znaleziono na Syberii a Pentagon może powiedzieć, który guzik do JAKIEGO zaginionego żołnierza należał. Dziwiłem się, że III RP nie skorzystała z tego dla odnalezienia GUZIKÓW zaginionych w ZSRS żołnierzy II PRz. Tą techniką można każdemu zajrzeć do skarbonki.
  Satelitę od Guzików kupiła firma GPS, która zorganizowała komputerową grę Poszukiwania Skarbów, z pogwałceniem suwerenności państw
  narodowych, które są jednak LIKWIDOWANE przez Unię Europejską. W Polsce jest kilka MILIONÓW Poszukiwaczy GPS, czyli MAŁO. Zyski są na ogół małe a można się narazić Policji, gdyż Skarb może być np. pod płytą chodnikową, a ponieważ GPS podaje lokalizację z dokładnością kilku metrów to trzeba
  jeszcze macać detektorem metali. Poza tym Skarby są cenzurowane, bo NIE DLA PSA KIEŁBASA i żeby dostać lepszy skarb to trzeba mieć spermę jerozolimską, zaś niektóre są Przeznaczane dla muzeów, że dla większości
  pozostają GUZIKI.
  W r. 1989 przyjechałem do RFN, żeby otruć Niemców Satelitarną Detekcją Złota, ale Niemcy wsadzili mi ją do D. i zjednoczyli Niemcy
  konwencją Satelitarnej Detekcji Złota z Izraelem, ZSRS i USA. Tak powstała też III RP, po oczyszczeniu Solidarności z Niemających spermy jerozolimskiej.
  Pojechałem również do Niemiec jako komisarz WOAK Skarbu Tysiąclecia, gdzie Landtag Wolnego Kraju Bawarii sprzedał mi go za Polskiego Bobra Kasztelańskiego, którego Amerykanie skaperowali dla nawodnienia Zachodu, tak że teraz rozbierają tamy, dzięki którym zagospodarowanie Dzikiego Zachodu w
  ogóle możliwe było. KRADZIEŻ znalezionego z satelity Skarbu Tysiąclecia 30 ton MAJESTATYCZNEJ biżuterii Czyngis Chana została jednak amnestionowana
  przez rząd III RP, gdyż Skarb Tysiąclecia został uznany przez nałożnika Hitlera Bronisława Geremka za Żydowski. Bawarzy zainkasowali jednak PBK, i teraz uczą tej techniki w UE i Indiach.
  Mam list z redakcji Wieczoru Wrocławia, któremu NIE POZWOLONO opublikować Korespondencji z Moskwy, gdzie po puczu Janajewa prasa pisała, że na Filipinach które nie były mocarstwem tezauryzacyjnym BRAKUJE złota archeologicznego za 200 mld $ wartości kruszcowej, która jest zwykle III
  wartością, po historycznej i artystycznej.
  3 tygodnie temu Mossad okupował zaś przez noc międzynarodowe lotnisko na Okęciu. Ja ogłosiłem, że chodziło o wywóz KOLEJNEGO urobku SDZ, bo po 22 latach trąbienia przeze mnie SATELITARNEJ DETEKCJI ZŁOTA sprawa zaczęło Śmierdzieć i mogą być ciągani zawodowi wyciszacze SDZ, jak msz Sikorski.
  Sikorski pozwolił sobie w Anglii na sugestię, że Breivik jest Niedorżniętym watagą Kaczyńskiego, co dotyczy mnie, bo po mym powrocie Racją III RP było DORZYNANIE Watah tropicieli Satelitarnej Detekcji Złota i
  minireaktora URSZULA SIPIŃSKA, a Kaczyńscy przejęli te Watahy dopiero kilka lat temu. Dorzynanie Watah to zwrot Lenina, ale o ile bolszewicy Dorżnęli watahy w ciągu 2 lat to sperma jerozolimska III RP nie może DORŻNĄĆ przez 22, a teraz Templariusz od Kaczyńskiego zastrzelił w Oslo 17 funkcjonariuszy Mossadu i 80 ich klientów. To spowodowało, że kilka państw UE zwróciło się do Izraela o zaprzestanie wydawania ich paszportów dla muzułmanów przez Mossad, do czego ten widocznie ma prawo jako policja polityczna Unii
  Europejskiej.
  W związku z tym ŻĄDAM rozpoznania złota archeologicznego Waszego
  Kraju wg dokumentacji w Moskwie i Waszyngtonie, i rewindykowania tego złota
  z Izraela z uwierzytelnieniem tego u mnie, gdyż zajmuję się tą sprawą od 35 lat.

 175. NICK said

  http://www.bibula.com/?p=105507

  Bez komentarza a w nawiązaniu do paru dzisiejszych komentarzy.
  A nuż?
  Coś się zdarzy?

 176. NICK said

  Czytajcie Wandaluzję.
  Nie inne. Iluzje.

 177. Boydar said

  Pani Andziu, nie wolno modlić się o cudzą śmierć. Już lepiej powiedzieć „a bodajby go ch, strzelił”. Modlić się trzeba i warto, ale o sprawy zgodne z Bożym planem. On jest najlepszy, dla nas samych i dla wszystkich innych. A jeżeli będziemy się upierali, to Bóg się zeźli i spełni nasze oczekiwania, i wtedy się dopiero zacznie jazda !

  Niech Pani popatrzy na Pana Gajowego; u Niego jest – „Boże, zabierz go już do siebie”. Niby to samo ale jakże inne, i z szacunkiem i taktownie.

 178. NICK said

  No tak.

 179. NICK said

  Raczej.
  Zwieracze.

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/andrzejowi-dudzie-pu%C5%9Bci%C5%82y-nerwy%E2%80%9Em%C4%99czy-mnie-ta-wasza-natr%C4%99tna-propaganda%E2%80%9D/ar-BBQjAcj?li=BBr5MK7&ocid=UP97DHP

 180. jaro said

  O dekomunizacji, tym razem szczerze – 30.11.2018.
  https://zygmuntbialas.wordpress.com/2018/11/30/o-dekomunizacji-tym-razem-szczerze-30-11-2018/

 181. nikita said

  my wiedzieliśmy, że każdy sprzedany zakład to gwóźdź do trumny komunizmu. Drogo, tanio, bezpłatnie, z dopłatą, to nieistotna kwestia. Ważne jest tylko to, że z każdym pojawiającym się prywatnym właścicielem proces (likwidacji komunizmu) staje się nieodwracalny….
  https://zygmuntbialas.wordpress.com/2018/11/30/o-dekomunizacji-tym-razem-szczerze-30-11-2018/

 182. NICK said

  Jakita. (19).
  https://marucha.wordpress.com/2018/11/26/wolne-tematy-79-2018/#comment-796088

 183. Piskorz said

  Musieliśmy pogodzić się z tym, że nasz synek ma tylko połowę serca – tyle musi wystarczyć mu na całe życie. Jak jednak pogodzić się z faktem, że straci wzrok?! To już za dużo cierpień dla takiego małego dziecka… Serca mu nie wymienimy, ale jest szansa, że Gniewko będzie widział! Już w styczniu musimy lecieć do Bangkoku. RESZTA INFO..NA FUNDACJA SIEPOMAGA..ps Dla tego dziecka…to ostatnia szansa..!! Zaraz wpłacę..a reszta tzw. Gajowki..

 184. Piskorz said

  re 182Tylko przeszczep komórek pozwoli naszemu synkowi odzyskać wzrok! W Polsce na taką terapię nie ma szans, dlatego z całego serca całą naszą rodziną prosimy Cię o pomoc – podaruj Gniewkowi nadzieję…ps TERMIN DO 6.12.!

 185. Piskorz said

  re 183 https://www.siepomaga.pl/gniewkopasiak Tu powinna być fotka Gniewka…

 186. Piskorz said

  re 181 B. dziękuję.!!! SPOŁECZNA WŁASNOŚĆ ŚRODKÓW PRODUKCJI. Zmieniasz formę własności ze „społecznej” na „prywatną”, znaczy się DEKOMUNIZUJESZ.
  Dla komunizmu nie ma innego „ustrojowego wyznacznika” niż forma własności. A kto twierdzi, że jest, ten kłamie. Chce odwlec waszą uwagę od meritum problemu. Mamić jakimiś „niezmienionymi nazwami ulic”, jakimś nieukaranym jeszcze prokuratorem sukinsynem, jakimś sterczącym ciągle pomnikiem. Wszystko po to, abyś nie zadał pytania kluczowego: „Gdzie polski majątek? Co łajdacy zrobiliście z naszą forsą? Czy mieliście nasze pełnomocnictwa?
  .A TU SEDNO RZECZY…!!
  Napisał: Ikulalibal

 187. Wieloimienny said

  I pomyśleć, że kiedyś szanowałem NOP.

  Promowany przez nich portal popiera wrogów Polski. Sami zobaczcie jakich

  http://www.nacjonalista.pl/2018/11/20/ryga-wielki-marsz-z-pochodniami-25-000-clotewskich-narodowcow/comment-page-1/#comment-553926

  NOP nawet nie wzięło udziału tegorocznym w Marszu Niepodległości. Zrobili pikietę gdzieś w innej części Warszawy.

 188. Wieloimienny said

  http://www.nacjonalista.pl/2018/11/20/ryga-wielki-marsz-z-pochodniami-25-000-lotewskich-narodowcow/

  https://m.fotosik.pl/zdjecie/f9114e29fc5b6014

 189. Rafal Cz. said

  Antonov An-225 MRIYA oto product ZSRR.
  Co laczy zwycieza, co dzieli to dzieli.

 190. Rafal Cz. said

  I prosze Was o jedno , jesli nie macie pojecia o czym piszecie to dajcie sobie na wstrzymanie.
  Pomyslcie, zanim skorzystacie o wadze slowa, moze kogos zniszczyc moze tez zabic.
  Antonov An-225 MRIYA to wynik marzen I realizacji naukowcow z calego ZSRR.
  Teraz mamy niskie podzialy . A wiec to zasrane anglosaskie powiedzenie „dziel I rzadz” dziala.
  Obudzmy upiory przeszlosci a bedziemy mieli wojny I zyski I nigdy spokoju I pokoju.

  Panie lopek prosze dac sobie spokoj z Szatanem, to nie na panski umysl. Szatan to po prostu upadly aniol nie wierzacy w nas(z tego wlasnie powodu) upadl.Kiedys dawno temu najwierniejszy z wiernych smial swatpic w nasza zdolnosc do czynienia dobra
  w czym Bog nasz ojciec niezlomnie poklada nadzieje jako stworzyciel.Szczerze Bogu w tym sekunduje.
  A Szatanowi raczej blizej smutno. Przecie to najblizszy Bogu aniol i bynajmniej nie Jego wrog.

  ————
  Coś Pan pojechał po bandzie z tym Szatanem, co wrogiem Boga nie jest…
  Otóż jest, i to bardzo.
  Admin

 191. Rafal Cz. said

  Nie zycze sobie (za pozwoleniem gospodarza) jakichkolwiek komentarzy na temat komunizmu bez definicji komunizmu wedlug
  szanowanych encyklopedystow.
  Nie jestem komunista.

 192. Lily said

  Ksiazki,filmy,czasopisma,fundacja.

  Zrodlo.https://wellaware1.com

 193. Joannus said

  Piekło wzbogaciło się, wykitował morderca niweinnych niejaki Bush

 194. Joannus said

  Ad 191

  ” Przecie to najblizszy Bogu aniol i bynajmniej nie Jego wrog.”

  Kto i skąd wtłoczył w mózg coś takiego niedorzecznego.

  Dam radę, proszę zastosować się do własnego postulatu
  ”…jesli nie macie pojecia o czym piszecie to dajcie sobie na wstrzymanie.”.

 195. Anucha said

  Ad:173
  Przyszła do mnie, nie wiem skąd,
  zawróciła w głowie tak dokładnie;
  teraz rozumiem, to jest to.
  Jedna z nią noc i już przepadłem

  ref.
  Andzia!*… o Andzia!

  Teraz panimaju dlaczego śpiewa tę piosenkę ” Oddział zamknięty” 🙂

 196. Boydar said

  Oni z początku śpiewali coś o gandzi, przynajmniej na koncertach

 197. Lily said

  Re 194;Joannus
  Ten od NWO.?
  Jeden rzad swiatowy.
  Jedna armia NATO, mowia.
  Jedna religia, ta co jest w opozycji do Chrzescijanstwa.

 198. Naprawdę nie na temat 😉 Pochwalę się jednak pewnym eksperymentem. Acz wiele tam niedoskonałości. Bardzo jednak czasochłonne to zajęcie wyprodukowanie tego rodzaju filmu.

  O grafenie

  Brawo, Panie Zbyszku!
  Admin

 199. Wieloimienny said

  Anucha @

  Dobre! Dodam, że wiele razy pisałem w
  nerwach, że powinno się wyrżnąć wszystkich ukrów, ale do głowy nie przyszłoby mi, żeby się modlić o ich śmierć i wszystko co najgorsze.
  Co to za kocia wiara Harry Kryszna czy Harry Potter?
  Latem Andzia pokłóciła się ze mną na Gajówce o sprawy dotyczące Grzesia Brauna. Nie wiem w jaki sposób owa dyskusja zeszła na inne tematy, ale pamiętam, że pani Andzia narzekała na napalonych małolatów, którzy nie dają jej spokoju.
  Może to jest powodem, że ona tak się modli.

 200. Boydar said

  Pan Zbyszek eksperymentuje a Samsung tylko węszy. Żeby tylko Samsung. Ale przyłączam się do uznania.

  Ewentualnym problemem z nieprzemyślanymi modlitwami jest to, że z reguły nie odnoszą skutku. I po jakimś czasie modlący się dochodzi do wniosku, że po co się modlić skoro i tak nic się nie zmienia. Tego zagadnienia chyba jeszcze nikt nie rozwiązał.

 201. Wieloimienny said

  Boydar @

  Trzeba się modlić: „Bądź wola Twoja.” A jaka wola Boga tego nikt nie wie tylko On.

 202. Joannus said

  Ad 198 Lily
  Ten sam, który z dobroci swej ”dał” nam demokrację.

 203. Wieloimienny said

  Polacy mają zapomnieć o Wołyniu i bronić Ukrainy przes Rosją – twierdzi ukraińska pisarka. Bezczelna kurwa!

  https://wprawo.pl/2018/11/30/ukrainska-pisarka-polacy-maja-zapomniec-o-wolyniu-i-bronic-ukrainy-przed-rosja/?publisher-theme-comment-inserted=1#comment-99965

 204. Zerohero said

  @188, Wieloimienny

  NOP już w 2014 poparł neonazistów z Azowa wmawiając, że to przyjaciele Polski. Ich publicystyka generalnie leży o konkretnej aktywności nie słyszałem.

 205. Grigorij said

  Dzień dobry Panie i Panowie, Gospodarzu, Panie Miet (18.11.28), Boydarze, oraz Szanowni Uczestnicy Forum i Kibizen still sitzen.

  W poprzednim WT zapytałem Pana Mieta (18.11.27) o ścieżkę do znalezienia dowodów wzorów do obliczenia objętości i powierzchni kuli. Pan Miet był uprzejmy przesłać mi (18.11.28) nazwę amerykańskiego podręcznika uniwersyteckiego: Calculus 10th edition, H. Anton. Podręcznik ponad 1300 stronicowy, kolorowy, znakomicie udokumentowany, a nawet bogato wsparty reklamami. Przejrzałem 400 stron i musiałem odłożyć podręcznik, bo zbuntowały się moje oczy, a krople tylko pogorszyły widzenie.
  http://www.wms.agh.edu.pl/studia/pracepopolsku.pdf – pisanie europejskie i anglosaskie

  Dzisiaj zajrzałem do mojej biblioteczki technicznej i wydobyłem:

  Rachunek różniczkowy i całkowy, R. Sikorski
  Rachunek różniczkowy i całkowy, G.M Fichtenholz, 3 tomy ( tłumaczenie)
  Kurs Matematiczeskogo Analiza, A.F, Bermant, 2 tomy w oryginale – chyba znany Panu Mietowi, bo wydany w 1959 r.
  Arytmeryka teoretyczna, Wacław Sierpiński
  Rachunek różniczkowy i całkowy, Stefan Banach, 2 tomy trochę nadgryzione przez ząb czasu wydanie fotograficzne.

  Zaparłem się, aby znaleźć zgubę, więc zapytałem wujka Google (Sama) co on wie w tym temacie. Wujek Google zaproponowł mi adresy płatne i jeden bezpłatny do ściągnięcia w formacie PDF, który każdemu tutaj polecam :

  http://kielich.amu.edu.pl/Stefan_Banach/rachunek.html
  Stefan Banach: Rachunek różniczkowy i całkowy
  Tom II, str. 153-153 wyprowadzenie wzoru na objętość kuli o promieniu r;
  Tom II, str. 157 wyprowadzenie wzoru na powierzchnię kuli o promieniu r;

  Nasz genialny matematyk Stefan Banach udowodnił wzory, które muszą znać maturzyści na pamięć, łatwo i krótko.

  Pozdrawiam

 206. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/zabil-ojczyma-ktory-sie-nad-nim-znecal-15-latek-trafi-do-poprawczaka-6322804607228033a

 207. osoba prywatna said

  Belgia: Niesamowite! Szokujące zdjęcia z Antwerpii! Zamiast chodzić do muzeów z rodowitymi belgijskimi uczniami, dzieci przewożone są do meczetów, aby indoktrynować je islamem.

 208. osoba prywatna said

  Hiszpania: Imigrant skatował lekarkę! Swoje zachowanie tłumaczył… religią
  https://nczas.com/2018/12/01/hiszpania-imigrant-skatowal-lekarke-swoje-zachowanie-tlumaczyl-religia/

 209. osoba prywatna said

  Karmi bezdomnych, pomaga kobietom w potrzebie. „Urzędnicy chcą mnie tego pozbawić”
  https://wiadomosci.wp.pl/karmi-bezdomnych-pomaga-kobietom-w-potrzebie-urzednicy-chca-mnie-tego-pozbawic-6322441481668225a

 210. osoba prywatna said

  Chińczycy ogłosili sukces. Ciężarówka jechała do Polski tylko 13 dni
  https://www.o2.pl/artykul/chinczycy-oglosili-sukces-ciezarowka-jechala-do-polski-tylko–dni-6322784154592897a

 211. osoba prywatna said

  Tym trują się nasze dzieci! Dopalacze, które niosą śmierć: „TOP 5” najczęściej wykrywanych substancji psychoaktywnych przez GIS
  http://naszemiasto.pl/artykul/tym-truja-sie-nasze-dzieci-dopalacze-ktore-niosa-smierc-top,4798191,artgal,t,id,tm.html

 212. osoba prywatna said

  Księża przerobili wagon pociągu na kaplicę. Odprawili mszę świętą
  https://wiadomosci.wp.pl/ksieza-przerobili-wagon-pociagu-na-kaplice-odprawili-msze-swieta-6322895025841793a

 213. Miet said

  Re.206.

  Dzięki Panie Grigorij za podtrzymanie tematu.
  Wiem, że nie każdego to interesuje, co Pan poruszył i co ja chcę do tego wszysktiego dodać.
  Niezainteresowanych namawiam aby sobie odpuścili i zajęli się innymi tematami.

  Otóż Panie Grigorij, książki, które Pan przedstawił, oczywiście były i są mi znane.
  Ten dwutomowy podręcznik Banacha udało mi się kiedyś w Polsce kupić.
  Inne znałem z biblioteki matematycznej, jaką mieliśmy na Uniwersytecie Łódzkim (za moich czasów przy Al. Kościuszki).
  Z całym przekonaniem mogę twierdzić, że książki te to białe kruki w matematyce.

  O Stefanie Banachu mógłbym gadać na okrągło – to geniusz na miarę Marii Skłodowskiej-Curie a nawet wielu porównywało go z Kopernikiem.
  Tak się szczęśliwie dla mnie złożyło, że wśród profesorów, których byłem studentem był asystent Banacha z czasów lwowskich – był to prof.zw. dr. Zygmunt Zahorski.
  Jego życiorys można postudiować na Wiki:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zygmunt_Zahorski

  Zahorski mógł o Banachu opowiadać bez końca i kochał to robić.
  Trochę z tych opowiastek przedstawiłem w Gajówce wiele lat temu a także na pierwszej polskiej liście dyskusyjnej Poland-L.
  Zahorski był moim nauczycielem w specjalności, w której się doktoryzowałem – był także recenzentem mojej pracy doktorskiej.

  Teraz wracając do sprawy wyprowadzenia wzoru na objętość kuli i na pole powierzchni.
  Ten dwutomowy podręcznik Banacha, który Pan nadmienił, to powstał w dość nietypowych okolicznościach.
  Banach nie znosił pisania podręczników . Dla niego to była strata czasu.
  On był genialnym naukowcem a nie dydaktykiem. Jednak przycisnęło go codzienne życie i brak pieniędzy i wtedy się zmusił i uległ.

  Pytanie teraz takie – skoro ten podręcznik to taka perła, to dlaczego nie używa się go obecnie nigdzie jako podstawowego podręcznika Analizy Matematycznej???

  Musimy pamiętać, że w tamtych czasach nie było tych wszystkich technik drukarskich, publikatorskich – były też i spore problemy z papierem – co ograniczało znacznie wydawnictwo podręczników.
  Dosłowne przekopiowanie tego podręcznika w obecnych czasach by niestety nie przeszło.

  No i teraz już konkretnie o tym wyprowadzeniu wzoru na objętość kuli.
  Jak Pan się temu rozdziałowi przyjrzy w książce, to zauważy, że Banach tam wprowadza metaodę całki na obliczanie objętości brył obrotowych.
  I zaczyna (tak jak dobry dydaktyk) od ładnego i ważnego przykładu kuli.
  Tak się zawsze robi w matematyce gdy się wprowadza coś nowego i ogólnego.
  Zaczyna się od dobrego przykładu.

  To wyprowadzenie wzoru jakie Banach przedstawił nie jest ani najprostrze ani jedynie możliwe. On miał inny cel w tym.
  On sam mógł z tym poczekać do całek wielokrotnych i do zmian wspórzędnych w tych całkach (o czym Panu nadmieniłem) i wtedy załatwić to wyprowadzenie w jednej linijce.:-)))

  Teraz już na koniec, dydaktyka matematyki to może nie jest jakaś wielka nauka ale to jest bardzo ważny dział w nauczaniu przedmiotu.
  Przez całe moje zawodowe życie zawsze się zastanawiałem jak wytłumaczyć studentom jakieś zagadnienie, tak aby jak najłatwiej załapali – ale i co najważniejsze aby nic nie stracić z sedna sprawy.
  To nie jest łatwe.

  Również pozdrawiam.

 214. Ola said

  o globalnym pakcie migracyjnym ONZ juz cos bylo w Gajowce? To w koncu dosc powazna sprawa.

 215. Piskorz said

  Karmi bezdomnych, pomaga kobietom w potrzebie. „Urzędnicy chcą mnie tego pozbawić”
  Katarzyna Szymańska od lat prowadzi na warszawskiej Woli restaurację. Ale to nie jest zwykła knajpka. Pomaga tam kobietom w trudnej życiowej sytuacji i rozwozi jedzenie osobom bezdomnym. Urzędnicy chcą jej jednak odebrać to miejsce. Zabrali jej kuchenne sprzęty, ale szybko dostała wsparcie i znów może gotować dla potrzebujących. – Na tę chwilę nic nie wiem. Zabrali mi kuchenny sprzęt. Urząd nie reaguje na moje wnioski, nie wyjaśnia, o co chodzi. Chcą mi uniemożliwić pomaganie innym, nie rozumiem tego – mówi Wirtualnej Polsce Katarzyna Szymańska, która prowadzi „Pasję smaku” przy ul. Żytniej w Warszawie. PS NO CZY NIE URZĘDNICZE ŚCIERWOJADY..?! Tylko kłody /chyba pejsate/…pod nogi..!!

 216. Piskorz said

  . Еврейское ОПГ Ротшильдов организовало войну 1812 года с целью „захвата власти над миром”.JUŻ W 1812 ROTSCHILDOWIE MIELI NA CELU PRZEJĘCIA WŁADZY NAD ŚWIATEM..PS OPG …to zorganizowana przestępcza grupirowka..

 217. Zerohero said

  Pan Nikt (pan Gryguć) ma fajną córcię.

  .https://www.youtube.com/watch?v=q0JVaPy_wOk

  słucham go i generalnie nie mam zastrzeżeń. Czasem nie zgadzam się w pewnych ocenach, ale współczynnik dopasowania poglądów dość wysoki. Obejrzałem 3 godzinny wykład „tora tora tora” i jestem zachwycony. Informacje, że pracował dla Polsatu znam. I co z tego? Gryguć uderza w sedno: w żydowskich bankierów. W coś czego nie widzi tak jasno na przykład pan Michalkiewicz (którego szanuję, ale mam większy dystans niż do Grygucia).

 218. Boydar said

  „… skoro ten podręcznik to taka perła, to dlaczego nie używa się go obecnie nigdzie jako podstawowego …” – Pan Profesor Miet

  Właśnie dlatego.

 219. Zdziwiony said

  Miet said
  2018-11-29 (czwartek) @ 00:21:39 – jak to dobrze, że mnie tam nie ma.
  https://marucha.wordpress.com/2018/11/27/12-lat-cudownej-prezydentury-gronkiewicz-waltz-msza-i-podziekowania-od-kard-nycza/#comment-795618

  Tu masz pan przykład PIĘKNYCH UMYSŁÓW i to niezależnie w jakiej Polsce pracowali.

  W latach 30. do Lwowa kilkakrotnie przyjeżdżał prof. John von Neumann , współtwórca pierwszego komputera. Proponował Banachowi pracę w USA w zespole Norberta Wienera , nazywanego ojcem cybernetyki. Kilkanaście lat wcześniej Wiener ścigał się z Banachem. Teoria, która przeszła do historii jako przestrzeń Banacha, początkowo nazywana była przestrzenią Banacha- Wienera .
  Ostatni raz Wiener przysłał von Neumanna do Lwowa w lipcu 1937. Kolejny raz padła propozycja wyjazdu, i to za duże pieniądze. „Ile daje profesor Wiener ?” – zapytał Banach. Neumann wręczył mu czek z napisaną jedynką i podpisem, mówiąc: „Profesor Wiener prosił, żeby dopisać tyle zer, ile pan uzna za stosowne”. „To za mała suma, aby opuścić Polskę” – miał odpowiedzieć Banach.

  Krystyna Mazurówna (córka Stanisława Mazura):
  Z wiekiem [ojciec] był coraz bardziej rozczarowany tym, co działo się w kraju, ustrojem, w który tak długo chciał wierzyć. Za kilka dolarów z nagrody, którą Amerykanie docenili jego osiągnięcia naukowe, kupił kiedyś w PKO malutkie radio, by co dzień słuchać Wolnej Europy. Amerykanie przyjeżdżali i namawiali go, by osiadł w Stanach, kusili piękną willą i świetną pracą, jednak został w Polsce do końca.

 220. Jack Ravenno said

  Do Pana LOPKA – niech Pan nie ustaje w swoich nawiązaniach do szatana – największego wroga Boga i ludzi.

  Nie rozumiem pisania nazwy szatan dużą literą. To tylko określenie – oskarżyciel i nie ma nic wspólnego z imieniem, które brzmi Lucyfer. Szacunku żadnego dla typa nie mam więc nawet jego imię mogę pisać małą literą.

  Wbrew temu co się o nim powszechnie sądzi (że nie istnieje) – ten arcyłotr rządzi światem – tym światem… i słusznie Pan LOPEK nieustannie o tym przypomina bo tam gdzie zło, krzywda, łzy, cierpienie i śmierć – tam widać ZAWSZE odcisk tej samej parchatej łapy z piekła rodem.

  ———–
  To nie szacunek, tylko ZASADY ORTOGRAFII.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: