Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezsenna o Wolne tematy (24 – …
  Sudbina Srba o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

12 lat cudownej prezydentury Gronkiewicz- Waltz. Msza i podziękowania od kard. Nycza.

Posted by Marucha w dniu 2018-11-27 (Wtorek)

Nie sposób wycenić ludzką miarą ile dobra wyświadczyła ludziom odchodząca ze stanowiska prezydenta Hanna Gronkiewicz- Waltz. Dlatego odprawiający „mszę dziękczynną” metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz był zmuszony odwołać się do Boga.


Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji.

/KAI, JH, Więź/

W swoim wzruszającym wystąpieniu kard. Nycz zasugerował, że HGW była człowiekiem: „który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany”.

Ja także jestem wzruszony czytając te słowa, bo pamiętam wsparcie, które uzyskały od Stołecznego Ratusza: „Klątwa” i „Golgota Piknik”, pamiętam pełne miłosierdzia dotacje i przywileje, którymi byli obdarowywani współcześni komuniści – antykulturowi marksiści. Pamiętam nieustępliwą walkę z polskim „faszyzmem” podczas każdego Marszu Niepodległości, pamiętam dumną antypolską blokadę złożoną m.in. z niemieckiej antify, ochranianej przez POlicję, pamiętam wysiłek z jakim dokonywał się – zwracam uwagę na piękny marksistowski język – proces „przekształceń własnościowych” warszawskich kamienic.

Na mszy byli obecni przedstawiciele wzgardy politycznej: Bronisław Komorowski, twórca marszów od niepodległości, Hanna Suchocka (UW), sama zainteresowana, Hanna Gronkiewicz – Waltz, a mszę koncelebrowała postępowa gromadka: m.in. Andrzej Luter, Kazimierz Sowa, Wacław Oszajca SJ. Z informacji podanej publicznie wynikało, że nie mógł przybyć ks. Adam Boniecki.

O samym wydarzeniu z ogromną satysfakcją doniosła Gazeta Wyborcza, która napisała:

Liczną obecność koncelebransów tak zinterpretował kardynał Nycz: – To jest efekt tego, że pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem.

https://www.ekspedyt.org

Kardynale Nycz, ty chuju parchaty, obyś zdechnąć nie mógł…
Admin

 

Komentarzy 48 do “12 lat cudownej prezydentury Gronkiewicz- Waltz. Msza i podziękowania od kard. Nycza.”

 1. Grace said

  No to Nycz sie skurwil totalnie. Jak mozna? Przeciez ta suka powinna gnic w pierdlu przez dlugie lata. Pewnie dostal kase za ten pochwalny belkot!

  ——-
  Bez wątpienia.
  Admin

 2. lopek said

  Następny dowód na to jaki mamy stan Kościoła.
  Wniosek?
  Następny budowniczy Piekła na Ziemi w szatach duchownego – nam się objawił.

 3. Mruk said

  To zart czy Nycz naprawde tak powiedzial? Nie moge w to uwierzyc.

 4. NICK said

  Nycza znamy od „sprawy” Wielgusa. Tu, w Gajówce.

  Wielgus to oddzielny temat. Też był.

  Mruk poszpera we archiwaliach, przepastnych iście, gajówkowych.

  A jak nie chce?
  To polecam Komentarz Admina pod artykułem, z którym to zgadzam się.
  W rozciągłości całej.

 5. Lipski said

  Kościół , to nie są pracownicy wykonujący polecenia centrali w Watykanie.Ich opinie nie mają znaczenia gdy w swoich opiniach lekceważą dobro narodu polskiego.
  Popieluszko był Polakiem a potem pracownikiem.

  Kościół to wieni, którzy zatrudniają de facto z podatków ,w ramach Konkordatu między Stolicą Apostolską i państwem(To My)Polska,pracowników.

  Szczególnie na zachodzie,gdy płacisz podatki dla koncernów(różnych)wiary.Przepraszam za słowo „koncerny”,które jak kliniki katolicke brawurowo ratują polskie dzieci z Polski,przed zagładą,przed wyrokami śmierci w Polsce 2018.Ratują gdyż w Polsce,dzieci polskie nie mogą być operowane czy też w skomplikowanych sytuacjach leczone.

  One są ratowane, przez super chirurgów w klinikach katolickich,przykładowo w Niemczech,w Berlinie.

  Księża w Polsce,są doskonale poinformowani o sytuacji w Polsce ale mają kategoryczny zakaz wypowiadania się na temat leczenia dzieci w Polsce.

  Czytaj realizacji wyroków śmierci w szpitalach w Polsce.Na polskich dzieciach.

  Episkopat w reakcjach do PO,w Warszawie,jest skompromitowany?Nie.Oni grają z PO,z PIS.
  Na czas.Na przetrwanie.Nawet w przypadku Mszy ,w której podziękowali Tej Pani z Warszawy?Tak.

  Ona preferowała jak PO polowania na dzieci w Polsce.Gdyby PiS wspomniał o polowaniach na dzieci ,z mniej zamożnych rodzin,za czasów PO,to opozycja nie miała by szans.

 6. NICK said

  Wnioski i, ogólnie, ocena sytuacji, podobają mi się. P. Lipski.

  Dziękuję.

 7. zenovka said

  Ja cież nie pier…!!!!!

 8. ann said

  list do Nycza
  https://medianarodowe.com/winnicki-pisze-list-do-nycza/

 9. ech said

  Żydowskie mendy – sataniści, poprzebierane za polskich Księży i Polityków, zeszły się pod okiem Chrześcijan Polaków – jako widownia bijąca im brawo [ słynne trolnie zwane kabaretami ] i pogratulowali sobie nawzajem sowitego złodziejstwa, legitymizując tym samym 11 lat okradania Polaków pod egidą Kościelną. Oni nie zawahaja sie przed odebraniem miski zupy niemowlakowi i bezdomnemu. Oni wyrzuca Cie na ulice, zabiorą Ci wszystko co masz, a jak sie bronisz, bo masz jaja, to spala Cie żywcem w lesie wczesniej torturując i gwałcąc.

 10. Bogusz said

  Ad. tekst Nie chcąc za bardzo narażać się katolikom zapytam i proszę o wyjaśnienie. Jako były praktykujący katolik byłem uczony, że Bóg jest sprawiedliwy, wszystko mogący i wszystko wiedzący. Zapytuje zatem dlaczego na łeb tego Nycza nie spuścił pioruna, dlaczego nie reaguje na anty kościelną i antykatolicka działalność Franciszka, gdzie był jak SS-mani w Oświęcimiu wrzucali niemowlęta do pieca, dlaczego nie reaguje na tyle zła i potwornych zbrodni dziejących się na świecie codziennie. Przekracza to moją zdolność rozumienia

 11. NICK said

  Pomóżcie Boguszowi.

  Alert.

 12. ibrahim ibn jakub said

  ghrhrhronkewycz i nycz, jedna banda

 13. lopek said

  Re 10:
  Panie Bogusz – Bóg nie będzie za Pana śmieci do kontenera wynosił.

 14. Maverick said

  Po inscenizacji obchodów urodzin Hitlera TVN powinien być oskarżony o promowanie nazizmu, powinni im odebrać licencję do nadawania na terenie Polski , a ci co wydali i zaakceptowali tą fałszywkę skuć w łańcuchy i zagonić do uczciwej pracy np. przy budowie autostrad. Nie dziwny się że koszerni-agenci stacji w rękach amerykańskich posądzają nas o nazizm a tępe Polactwo to łyka, bo przecież chodzi o wydojenie nas na miliardy dolarów. Nie po to ustawa 447 została podpisana aby nic tego nie wyszło nie po to wojsko jest sprowadzane przez Dudę aby bronić nas przed obrońcą chrześcijaństwa Putinem, ale po to aby dopilnować pokornego wypłacenia roszczeń, nie po to kręci się filmy Kler czy Ida, nie po to pisali oszczerstwa Gross czy Kosiński, Mądrzy wiedzą że nić na tym świecie nie jest takie na powierzchni jak nam sprzedają kabalarze ale że stoi za tym ukryta agenda i cele. Oni wiedzą że motłoch bez IQ można wrabiać i zmuszać do akceptacji ich urojeń. Tak zmusili ludzi do jedzenia chały w fast foodach, czy picia trucizn jak Cola, to wiedzą że tępi łykną wszystko nawet fałszywe wiadomości. Tak więc pociskają kit że Rosja najedzie Ukrainę czy Polskę, wywołują wojny w Iraku czy Syrii, wymyślają historyjki o broni masowej zagłady, ustawki z prowokacjami gazu w Syrii. Zawsze walczą z tyranami o pokój i demokrację. Wiele Polaków nadaje się na najemników kabały i do wypłacania roszczeń. Kacapy są w Polsce i to już trzecia generacja dzieci żydowskich enkawudzistów okrada nasz kraj i szczuje na Rosję.

 15. witek said

  Polecam wypowiedź ks prof Guza
  Daj Boże, że koniec anty-kościoła jest blisko…coraz bliżej!

 16. NICK said

  Ja tam nie wiem.
  Guz.
  Mimika.
  Twarz?

 17. Martusia said

  R.Winnicki napisal list otwarty do Metropolity Warszawskiego w sprawie bicia peanow dla bufetowej przez Nycza. Cytaty z komromitujacego kazania Nycza tez zamiescil.

  http://janusz.neon24.pl/post/146581,skandal-kard-k-nycz-oficjalnie-poswiecil-gnojowke

 18. Martusia said

  Zgorszenie rozlało się szeroko – list otwarty do metropolity warszawskiego

  Warszawa, 27.11.2018 r.
  Zgorszenie rozlało się szeroko – list otwarty do metropolity warszawskiego
  JE Kard. Kazimierz Nycz
  Arcybiskup Metropolita Warszawski
  Wasza Eminencjo!
  Jako wierny Kościoła Katolickiego a zarazem polityk, którego wiara zobowiązuje do dawania świadectwa prawdzie w życiu publicznym i budowania chrześcijańskiego ładu społecznego, ze zdumieniem i zgorszeniem przyjąłem informacje o intencji Mszy świętej, jaką ubiegłej niedzieli odprawił Ksiądz Kardynał w kościele sióstr wizytek oraz treści kazania wygłoszonego podczas liturgii.
  Jak donosi serwis Katolickiej Agencji Informacyjnej „metropolita warszawski celebrował w niedzielę Mszę dziękczynną za prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz”. Czytamy tam również o słowach Waszej Eminencji:
  „ – Dziś w tej świętej Eucharystii dziękujemy Panu Bogu za lata bycia prezydentem naszego miasta, Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz. Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji – powiedział o intencji Mszy kardynał, dzieląc się tym, że jego goście często zwracają uwagę na pozytywne zmiany, jakie zaszły w Warszawie.
  „Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany” – dodał kardynał, żartując, że jeśli ktoś dobra nie dostrzega i nie ma dobrej woli, już nie pomogą mu nawet okulary.
  „Odnosząc się do obecności kapłanów przyjaźniących się z prezydent Waltz, powiedział: „To jest efekt tego, że pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem. Zaprzyjaźniona w tym najgłębszym wymiarze, gdzie w sumieniu, w sercu, dokonuje się moment decyzji człowieka, gdzie się dokonuje ta święta inspiracja, z którą się nie wychodzi na zewnątrz i nie chwali się nią, ale także nie wyraża poprzez słowa i gesty, i za to także chcemy w tej świętej Eucharystii Panu Bogu i pani prezydent podziękować” – dodał metropolita warszawski.”

  Modlitwa oraz sprawowanie liturgii w intencji każdego człowieka a tym bardziej za grzesznego, błądzącego i odpowiadającego za publiczne zgorszenie jest czymś dobrym oraz oczywistym w posłudze Kościoła. Dlatego, zważywszy na szereg wydarzeń mających miejsce podczas minionych dwunastu lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w stolicy, czymś naturalnym byłoby gdyby Wasza Eminencja odprawił na ich zakończenie Mszę świętą przebłagalną.
  Przecież to właśnie za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz instytucje podległe warszawskiemu ratuszowi wystawiały bluźniercze przedstawienia, Golgotę Picnic i Klątwę. Prezydent stolicy nie podjęła w związku z tymi skandalicznymi spektaklami żadnych kroków a podlegli jej urzędnicy wręcz uzasadniali rzekome prawo do profanacji. Czy profanacje dokonywane w publicznych jednostkach kultury domagają się dziękczynienia czy jednak przebłagania?
  Przecież to nie kto inny jak właśnie poprzednia prezydent ponosi odpowiedzialność za decyzje najpierw o zainstalowaniu a następnie o uporczywym odbudowywaniu tęczy na placu przed kościołem Najświętszego Zbawiciela. Kiczowata instalacja stała się symbolem zawłaszczania przestrzeni publicznej przez środowiska deprawatorów a jej umiejscowienie było jednoznacznąprowokacją wymierzoną w Kościół, katolików i chrześcijański ład społeczny. Wszystko to za zgodą, z pełnym poparciem i jak to Jego Eminencja ujął „pod kierownictwem” ówczesnych władz stolicy. Czy ta sytuacja powinna zostać podsumowana dziękczynieniem metropolity warszawskiego czy raczej ekspiacją?
  Przecież to właśnie Hanna Gronkiewicz-Waltz zwolniła prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora szpitala św. Rodziny za jego konsekwentną postawę w obronie życia poczętego. Zwolniła dyrektora, który uczynił tę placówkę jedną z wizytówek stołecznej troski o kobiety w stanie błogosławionym i ich dzieci. Usunęła prof. Chazana ze stanowiska za jego konsekwentnie chrześcijańską postawę.
  Wasza Eminencja komentował tę sytuację w następujący sposób w roku 2014: „wyrażam pełne poparcie dla postawy prof.Bogdana Chazana[… ] Profesor stanął w obronie życia od samego poczęcia, ryzykując utratę stanowiska i inne, przykre dla siebie konsekwencje”. Dziś odprawia Ksiądz Kardynał Mszę dziękczynną za rządy w stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
  Muszę wobec tego zadać pytania – czy Wasza Eminencja zmienił zdanie i uważa, że odważna obrona życia poczętego nie wymaga już „pełnego poparcia”? Czy osoby publiczne, które się fundamentalnej zasadzie obrony życia w swojej pracy urzędniczej przeciwstawiają, powinny być przez pasterzy Kościoła publicznie chwalone czy raczej napominanie? Czy kroki podjęte przez byłą prezydent stolicy wobec prof. Chazana domagają się dziękczynienia czy raczej przebłagania?
  Pytań, przykładów i wątpliwości można by mnożyć. Czy prezydent stolicy zrobiła w minionych latach cokolwiek by w podległych jej, setkach instytucji oświatowych nie dochodziło do demoralizowania młodzieży w ramach akcji propagandowych środowisk dewiacyjnych? Jakie w tej sprawie podjęła działania? Wobec kogo wyciągnęła konsekwencje? Jakie kroki podjęła Hanna Gronkiewicz Waltz w ciągu minionych dwunastu lat swojego urzędowania by w stolicy urzeczywistniać prawdziwy, chrześcijański ład społeczny?
  Trzeba to pytanie zadać również w kontekście tysięcy ludzi pokrzywdzonych podczas procederu tzw. dzikiej reprywatyzacji, która dokonywała się w ratuszu w czasie gdy był on „pod kierownictwem” Hanny Gronkiewicz-Waltz. Za którą być może pani prezydent nie poniesie odpowiedzialności karnej, ale już odpowiedzialność polityczną ponosi na pewno. Czy krzywda tysięcy warszawskich rodzin i złodziejstwo w wielkiej skali domagają się dziękczynienia czy raczej przebłagania?
  W związku z powyższym odprawienie mszy dziękczynnej, tym bardziej przez metropolitę Warszawy, stało się powodem zamętu, zwątpienia i zgorszenia wśród bardzo wielu wiernych. Nie idzie w tym miejscu o sympatie bądź antypatie polityczne ale o chrześcijańskie świadectwo w życiu publicznym. Skrajnie niepokojące są w tym kontekście również, cytowane przez media, słowa Księdza Kardynała wypowiedziane podczas kazania.
  Idzie mianowicie o rzekomą „przyjaźń” Hanny Gronkiewicz-Waltz z „Panem Bogiem i Kościołem”, która ma miejsce „w sumieniu” i „nie wychodzi na zewnątrz”. W kontekście antykatolickich i skierowanych przeciwko konkretnym ludziom skandali, jakie działy się w Warszawie rządzonej przez byłą prezydent, słowa Waszej Eminencji brzmią wyjątkowo szokująco. Nie ma bowiem żadnej wątpliwości, że z rzekomą „przyjaźnią” Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wychodziła na zewnątrz a w jej działaniach jako włodarza miasta nie widać było obrony wiary i realizacji zasad katolickiej nauki społecznej.
  Problem polega na tym, że Magisterium Kościoła nie chwali takiej postawy a jednoznacznie ją piętnuje! Swoiste „rozdwojenie jaźni” katolików, którzy w życiu społecznym i zawodowym nie starają się realizować zasad wynikających z wiary i nie stają w obronie religii, moralności, prawdy i dobra zawsze było przez Kościół jednoznacznie piętnowane. Mówi o tym jasno cała Tradycja Kościoła jak i najnowsze dokumenty np. „Nota doktrynalna o niektórych aspektach działaności i postępowania katolików w życiu publicznym” z 2002 roku.
  Niedzielne słowa Waszej Eminencji można odczytywać jako słabo skrywaną pochwałę relatywizmu, który podpowiada katolikowi by rozdzielać porządki wartości realizowane w życiu prywatnym oraz publicznym. Jest to tym bardziej gorszące, że dotyczy osoby działającej w społeczeństwie przede wszystkim publicznie, poprzez decyzje urzędnicze, w blasku kamer. Dotyczy polityka, byłej prezydent stolicy i liturgii odprawianej w związku z pełnieniem przez nią tej funkcji a nie w związku z wydarzeniami życia osobistego.
  Gdyby patron polityków, św. Tomasz Morus, zachowywał się tak jak była prezydent Warszawy, gdyby funkcjonował w życiu publicznym jako „katolik bezobjawowy”, nigdy nie zostałby męczennikiem ani świętym. Nie zostałby patronem osób działających politycznie. Czy w świetle treści kazania Waszej Eminencji jego śmierć nie zostałaby zakwalifikowana jako bezsensowna?
  Należy przy tej okazji wyrazić również wątpliwość, czy „przyjaźń” o jakiej była mowa w kazaniu rzeczywiście dotyczy całej wspólnoty Kościoła wraz z jego niezmienną nauką, czy jest to raczej przyjaźń z wąską grupą duchownych o specyficznych poglądach? Bo to zdecydowanie dwie różne i rozdzielne sprawy. Kościół stawia przed swoimi pasterzami zadanie, by wiernych, zwłaszcza działających publicznie, upominali w duchu wierności katolickiej nauce społecznej. Dotyczy to wszystkich opcji politycznych i wszystkich duchownych, niezależnie od ich osobistych sympatii bądź antypatii.
  Wasza Eminencjo, zwracam się z tymi wszystkimi wątpliwościami publicznie, bo i zgorszenie rozlało się szeroko. Żyjąc w świecie szalejącej dyktatury relatywizmu my, katolicy, musimy zachować szczególną czujność i odporność na jego podszepty. Liczę, że niniejszy list pomoże nam wszystkim klarownie i odważnie stawiać czoła wyzwaniom współczesności.
  Króluj nam Chryste!
  (-)
  Robert Winnicki
  Poseł na Sejm RP
  Prezes Ruchu Narodowego

 19. NICK said

  Win!
  NIC?
  Ki?
  Zatem.

  Martusia. (18).

  Obornik.

 20. Abc said

  Łubudubu…. gdzie jak gdzie ale w świątyni?
  Nie wypada, niesmaczne, żenujące.

 21. Martusia said

  Nie ukrywam, ze Winnicki jest moim faworytem do wladz, bo do tej pory nigdy nie zawiodl moich oczekiwan. Madry, mlody, czlowiek, ktory glosno moiw co mysli, dla ktorego Bog, Honor i Ojczyzna jest przewodnia idea. Slucham co ma do powiedzenia i nie moge zrozumiec dlaczego jestesmy w przewazajacej masie tak glupi, zeby tego nie zauwazyc i wybrac jego i podobnych mu politykow do wladz. Z takimi wladzami u steru przestalibysmy zazdroscic Wegrom Orbana.

 22. Lipski said

  Do 10.To nie jest wina Boga tylko ludzi, którzy nie są idealni.

  1.Listy do Episkopatu nie zmienią sytuacji.One są potrzebne ale za długie.Przypominam:w EU jest Parlament Biskupów jak i Rabinów.
  Tam trzeba protestować.

  Administracja Episkopatu w Polsce,podlega prawu kanonicznemu( to nie są nie tylko normy prawne) a nie przepisom prawnym w Polsce czy też polskiej Konstytucji.Administracja Episkopatu ma zawsze 2 paszporty.

  2.Wkrótce wybory do EU Parlamentu.
  Trwa walka o wpływy.

  Każdy w Polsce,musi zadać sobie pytania:
  -bronić kościoła ( nie mylić z administracją)?
  Tak czy Nie.
  -bronić swojej wiary?Tak czy Nie.
  – jestem zdyscyplinowanym,odważnym,z pokorą katolikiem (nie mylić za fanatyzmem)kochającym rodzinę,swoje dzieci,Boga?Tak czy Nie.
  -Kocham Boga?Tak czy Nie?
  -Modlę się do Boga,codziennie?Tak czy Nie?
  -Sprawia mi przyjemność, udział w mszach?
  Tak czy Nie?
  -Popieram Opus Dei i Caritas?Tak czy Nie.
  -Popieram zakony,pracę sióstr zakonnych?
  -Popieram szpitale i szkoły katolickie?
  -Popieram firmy katolickie?
  -Chcę pokoju czy też wojny?
  -Czy mam ochotę przestrzegać reguł,.przedstawionych w Biblii?(One nie są takie straszne)

  Nie znoszę,osobiście fanatyzmu religijnego zatrutego forsą i krwawą walką o wpływy.Warto porozmawiać z Bogiem.Szczerze.Odważnie,z pokorą.Bóg nie zna granic.

  Kochasz Boga,kochasz ojczyznę Polskę jako twoje gniazdo,twój port,miejsce twoich refleksji,marzeń.

  On wie o tym i nie ma nic przeciw Twojej miłości do Polski,do ludzi w Polsce .On wie,że Polacy jego kochają ale on oczekuje działań, czynów, aktywności dla kraju,dla rodziny.,dla zysków,które możesz skierować dla rodziny co jest jednoznaczne że również dla kraju.

  Silna Rodzina- silny Kościół- mocne,niezależne państwo.

  Nawet jak się popełnia,te same błędy.
  zaufaj Bogu, zaufaj sobie. Amen.

 23. ech said

  Winnicki to żyd ustawiany w kolejce do rządu Polinem, jak już nie przejdzie okrągły stołek. Tak sie robi konia roboczego. Naiwniacy, jak nie macie rozumu, to choć po mordkach poznacie. Nie można w Polin słuchać i wierzyć srebrnej żydowskiej mowie. To piuste, bez znaczenia gadki warte szmatki, gudlaja. Żyd Ci powie wsiojko co chcesz usłyszeć głuptasku.

  A te niemowlaki wrzucają do ognia sami żydzi, to ich stary obyczaj trollu. Niemcom to robicie, bo Oni ostatnio chcieli was masowo usunąć od władzy i pasożytowania. To ewidentne.

  ———–
  Ech to żyd, oddelegowany do gajówki.
  Admin

 24. Bogusz said

  Ad.13 nie na temat Panie Lopek, za mnie nie musi, ja odpadów nie produkuję

 25. Rebel said

  „Nie podobna, by zgorszenia nie przyszły, lecz biada temu, przez którego przychodzą.
  Lepiej by było dla niego, gdyby kamień młyński zawisł na szyi jego, a jego wrzucono do morza, niż żeby zgorszył jednego z tych maluczkich” ŁK 17, 1.2
  Zapomiało sie Judaszu słów Mistrza!!

 26. Isreal said

  ……… co by tu jeszcze…….

 27. Piotr Podgórni said

  Kiedyś oglądałem czarną mszę celebrowaną przez Nycza. Mówił tak: „Opatrzności, pochodnio nasza, która nas prowadzisz”. Symbol pochodni znajdziemy na statule wolności, Columbii, reklamie CS banku, Statoilu itd. jest jednym z symboli szatana. Jeśli ci satanisci z episkopatu mówia o Bogu to niekoniecznie mają na mysli Stwórcę.

 28. Marucha said

  Re 23:
  Ci, którzy są w gajówce dłużej, wiedzą, że dość mało lubię gołosłowne oskarżenia rzucane na różne osoby.
  Ma Pan coś na poparcie swojej tezy o „żydowskości” Winnickiego (proszę o konkrety)?
  Czy też woli Pan sam się wycofać z gajówki?

 29. Isreal said

  „Kardynale Nycz, ty chuju parchaty, obyś zdechnąć nie mógł…
  Admin”

  w moich stronach jest takie (ohydne i okrutne) przekleństwo:
  – „żeby nie mógł się wysrać”

 30. Marucha said

  Panie Boże, zsyłałeś nam nieraz niegodnych kapłanów i biskupów…
  Ale czy musisz nam zsyłać aż tak plugawe gadziny?

 31. lopek said

  Po tym wyskoku Nycza z Hajką w tle – nie zdziwię się jak go kiedyś jakiś najgrubszy Srul – wyznaczy do święcenia siekier, wideł i pił – ówczesnym banderowcom – czającym się w granicach dzisiejszej tzw.III RP. Oczywiście ów Nycz zrobi to z takim oddaniem – aby sam Belzebub był z niego zadowolony.

 32. Moher49 said

  @21,
  A ja się z tobą Martusia zgadzam. Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska, ONR, NOP to są organizacje, które są solą w oku całej okrągłostołowej bandy. Żaden katolik, żaden biskup petycji do pana Nycza nie napisał – Winnicki napisał. Żaden JE, biskup nie protestował przeciwko Klątwie, Golgota Piknic – protestował Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska. Bluźniercze spektakle ochraniała polska policja Chyba powstanie w Polsce nowy Kościół Narodowy Polski. Jest w Prawosławiu schizma, może być i w KK. Polska – najwierniejsza córka kościoła pójdzie swoją drogą, zgodnie z Chrystusowymi Przykazaniami.

  ————-
  Jest już FSSPX. Wystarczy się przyłączyć.
  Admin

 33. lopek said

  Re 24:
  „Ad.13 nie na temat Panie Lopek, za mnie nie musi, ja odpadów nie produkuję”
  To Pan nie na temat – otóż Pańskie pytania z poprzedniego wpisu wynikają stąd, iż ludzkość zlekceważyła kompletnie – ostrzeżenie Jezusa Chrystusa o żmijowym plemieniu. Te wynoszenie śmieci to przenośnia – do tego, że w końcu w/w ostrzeżenie każdy sam od siebie musi respektować a wtedy nie będziesz Pan miał okazji do zadawania takich pytań – jakie zawarłeś Pan w swoim pierwszym wpisie.

 34. karol said

  To bydlo brakowalo Lemanskiego .

 35. Kapsel said

  Z wiadomego mi i wiarygodnego zródła:

  Komorowski po wyjściu z obiadu od wuja Kazia

  …..teraz mogę startować w wyborach na prezydenta,mam poparcie ksiedza kardynała……

  Komorowski ukarał za kazanie

  „Administrator Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego ks. prałat płk Sławomir Żarski decyzją szefa MON Bogdana Klicha został przeniesiony do rezerwy kadrowej – ustalił „Nasz Dziennik”. Minister ukarał ks. Żarskiego za kazanie, jakie wygłosił podczas Mszy św. w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie z okazji Święta Niepodległości”.

  „11 listopada po Mszy św. w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie prezydent Bronisław Komorowski zbeształ publicznie ks. prałata płk. Sławomira Żarskiego za wygłoszoną tego dnia homilię. W przejściu między prezbiterium a zakrystią świątyni prezydent w obecności świadków oświadczył, że jest zawiedziony i zaskoczony fragmentem wygłoszonego tego dnia kazania.
  – Jest ksiądz pułkownikiem, wojskowym, jak tak można – że Polska jest budowana na antywartościach – relacjonował część wypowiedzi prezydenta świadek zdarzenia, przy którym obecny był również szef MON Bogdan Klich. Duchowny nie wchodził z Bronisławem Komorowskim w polemikę, odsyłając go do treści homilii.
  Świadkowie incydentu byli zszokowani słowami prezydenta, który w taki sposób pozwolił sobie skrytykować treść kazania.

  Ksiądz Żarski z ubolewaniem stwierdzał m.in., że „patriotyzm przestał być dziś w Polsce uważany za konieczny do egzystencji”, a „zaradność w zaspokajaniu własnych potrzeb i gromadzeniu dóbr osobistych, nawet za cenę zniszczenia dobra wspólnego, stała się wartością”. Jak wiadomo, Bronisław Komorowski konsekwentnie otacza się politykami budującymi 20 lat temu układ okrągłostołowy w Polsce. Dlatego z pewnością bardzo bolesnym dla niego musiało być podkreślenie prawdy, że to właśnie „u podstaw III Rzeczypospolitej miejsce patriotyzmu zajęło stwierdzenie jednego z pierwszych premierów ‚nowej’ Polski, który powiedział, że ‚aby zostać bogaczem, pierwszy milion trzeba ukraść’”. A to, jak mówił w homilii ks. Żarski, zaowocowało tym, że „wartość została zastąpiona ‚antywartością’”. „Patriotyzm zastąpiono promowanym kosmopolityzmem; miejsce uczciwości zajęła nieuczciwość; prawdę zastąpiono kłamstwem i pomówieniem; ofiarność i poświęcenie – chciwością i pazernością; miłość – nienawiścią” – mówił ks. prałat płk Żarski”.

  Homilia która nie podobała się Bronisławowi Komorowskiemu

  http://blogpress.pl/node/6694

 36. Greg said

  ,,Kardynale Nycz, ty chuju parchaty, obyś zdechnąć nie mógł…”
  Podpisuję się.
  Również
  .https://www.youtube.com/watch?v=tn9jb91ceN0

 37. Sarmata said

  Nic tak nie otwiera oczu jak prawda! Poznaj fragment pozycji ks. dr Stanisława Trzeciaka – Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce: Rozdz. XV – MAJĄTKI GOJÓW NALEŻĄ DO ŻYDÓW

  „Wszystkie te przepisy o wyłączności i o odosobnieniu wyjaśniano tym, że
  naród wybrany nie może się mieszać ani jednoczyć z grzesznymi, jakimi sągoje,
  do których odnoszono się z jak największą pogardą, a nawet przedstawiono ich
  jako bydło. Ich wprawdzie rzeczy zanieczyszczały prawowiernego żyda, który
  drobne rzeczy użytku codziennego, kupione od goja, musiał przed użyciem
  „koszerować”, ale majątki gojów widocznie nie zanieczyszczały. Toteż można
  je było w łatwy sposób nabywać.
  „Rab powiedział: jeśli kto namalował figurę na dobrach prozelity, to je nabył.
  Rab mianowicie wziął w posiadanie przez figurę ogród szkoły. Uczono: jeśli
  pole jest oznaczone na każdej stronie granicznej, to jak r. Hona w imieniu Rab
  powiedział, jeśli się na nim rydlem zaryje, nabywa się całe. Semuel mówi:
  nabyło się tylko miejsce zarycia. — Ile przy polu, które nie jest oznaczone na
  granicach? Rabi Papa odpowiedział: Tak daleko, ile poganiacz wołów z bydłem
  pójdzie i powróci. Semuel powiedział: dobra gojów równają się pustyni, a kto
  je bierze w posiadanie, nabywa je. Goj pozbywa się ich, skoro otrzymał pieniądze,
  a Izraelita nabywa je dopiero, kiedy otrzymał dowód; tak równają się
  pustyni i kto je bierze w posiadanie, nabywa je. Abaje powiedział do Rabi
  Josefa: Czyż mógł Semuel to powiedzieć, Semuel powiedział przecież: prawo
  państwowe jest prawem, a prawo państwowe opiewa, że kawałek pola można
  nabyć tylko przez poświadczenie na piśmie? Ten odparł: tego ja nie wiem. Ja
  znam tylko następujące zdarzenie: pewnego razu kupił jeden Izraelita kawałek
  pola w Dura-Dereuta od goja, a potem przyszedł drugi Izraelita i kopał tam
  trochę i kiedy przyszli potem przed rabi Jehudę, pozostawił je w posiadaniu
  drugiego. Ów odparł: z Dura-Dereuta nie można niczego udowodnić, bo to były
  pola tajemnicze, z których sami nie opłacali podatków rządowych, a król postanawia,
  że kto płaci podatki z roli, może jej używać.
  Pewnego razu kupił rabi Hona kawałek pola od goja, a drugi Izraelita
  przyszedł i kopał tam trochę. Kiedy potem przyszedł przed r. Nachmana, pozo-
  58
  stawił on je w jego posiadaniu. Ów odparł: ty się opierasz na nauce Semuela, że
  posiadłości gojów równają się pustyni, a kto je bierze w posiadanie nabywa je.
  Rozstrzygnij mi jednak mistrzu na podstawie drugiej nauki Semuela, ponieważ
  Semuel powiedział: on nabył tylko miejsce zarycia. Ten odpowiedział: Pod tym
  względem zgadzam się z twoją własną nauką. Rabi Hona powiedział mianowicie
  w imieniu Rab: jeśli on tylko raz zarył rydlem, on nabył całość.
  Rabi Hona syn Abina kazał powiedzieć: jeśli Izraelita kupił kawałek pola od
  goja, a inny Izraelita przyszedł i z tego wziął w posiadanie, to się mu nie odbiera.
  Także rabi Abin, rabi Ilea i wszyscy nasi mistrzowie z tym się zgadzają”177.
  Wprawdzie starano się złagodzić wypowiedzenie o nabywaniu posiadłości
  gojów objaśnieniem, że „goj wyzbywa się ich otrzymawszy pieniądze, a żyd
  nabywa je, skoro otrzyma dokument, ale wypowiedzenie to pozostaje niezmiennym
  i jasnym, bo żadnej w nim mowy nie ma, ani o pieniądzach, ani o dokumencie.
  Toteż pominięto owe wykrętne i mętne wyjaśnienia, które można rozumieć,
  jak komu i kiedy byłoby wygodniej. A zwrócono się do zwykłego uzasadnienia
  przy pomocy słów Pisma św., że majątki gojów należą do żydów, bo „Pan Bóg
  widział, że noachici nie wypełniali siedmiu przykazań, które na siebie wzięli,
  wtedy wystąpił i oddał ich majątki Izraelitom”.
  Rabi Jochanan, rabi Matna i rabi Josef udowadniają to z następujących słów:
  „On ukazał się z góry Paran”. (Deut 33. 2.). „Na górze Paran oddał ich majątki
  Izraelitom”178.
  Toteż na podstawie tego, bez żadnych wahań czy wątpliwości ustanowiono
  w kodeksie religijno-prawnym w „Szulchan aruchu”, że: „posiadłość nieżyda
  jest jak dobro bezpańskie, kto pierwszy przychodzi, ten ma pierwszeństwo”179.
  Stąd to łatwy wniosek, że wszelkie sposoby zdobywania tych majątków
  uważa się za godziwe i dozwolone.”

  177) Baba batra 54 a. 54 b. 55 a.
  178) Baba karna 38 a.
  l79) Choschen hamischpath § 156. 5.

  Pamiętaj: i Ty możesz być Trzeciakiem!

 38. NyndrO said

  Jak się nie uśmicho, do Zoo można by wziąć. Do klatki z misiem syberyjskim. Biedny miś miałby straszną srac#kę, ale misie lubią ludzi.A ją trudno misiowi odróżnić.

 39. Dom smagany wiatrem – Malachi Martin

  http://www.proroctwa.com/Dom-smagany-wiatrem.htm

  Ks. Natanek – Intronizacja Lucyfera w Watykanie
  .https://www.youtube.com/watch?v=30m1oCuj26M

 40. salamati said

  HGW to smierdzaca zydowa haka grundbaum .

  ———
  Wiemy, wiemy… niech Pan napisze coś, czego nie wiemy.
  Admin

 41. stach said

  Katolicy w stanie łaski ubeckiej.Lustracja kościoła się kłania

 42. Poziomka said

  Rozkazanie pana Nycza, może dziwi członków kościoła Nowego Adwentu (JP2 – encyklika Redemptor Hominis) lub kościoła Drugiego Zesłania Ducha Św. (Paweł VI) ale tradycyjny katolik nie nabierze się na takie prowokacje. Mam przynajmniej taką nadzieję.
  To kolejny dowód na podmiankę Kościoła Katolickiego na kościół gnostycki, który czyni spustoszenie w umysłach ludzkich.

 43. Stary Warszawiak said

  Panie i Panowie internauci. W latach 60 – siątych ubiegłego wieku miałem kolegę Powstańca Warszawskiego, który uświadamiając mnie odnośnie pozycji Żydów w Polsce i na świecie powiedział: oddam ci całą moją pensję, o ile wskażesz mi w Polsce Żyda pracującego fizycznie. Niestety nie byłem w stanie tego uczynić.
  Jak twierdzą niektórzy 70 % polskiego Episkopatu to Żydzi. Znam osobiście księdza
  proboszcza 100 % Żyda. Ale teraz ruszmy trochę głową. Jak Żyd (który nigdy nie będzie pracował fizycznie), trochę się pouczy to jest w stanie zostać księdzem. Jak się trochę rozejrzy wśród swoich to jest w stanie szybko
  zostać proboszczem. A jak zostanie biskupem, to czy jest pederastą, czy pedofilem to już go nikt nie ruszy. Fajna fucha. O wikt i opierunek nie musi się martwić do końca swego życia.

 44. Stary Warszawiak said

  AD 23 – Winnicki jak każdy człowiek nie jest Aniołem i popełnia błędy, ale pierwszy raz słyszę, że może być Żydem ???

 45. Miet said

  Mnie zastanawia jedno, że tej kobicie nikt nie przeszkodził w jwj działalności.
  Było sporo wrzasku na Internecie i nic po a tym.
  To co przedstawiano, to kwalikifowało się na co najmniej na dożywocie – a ona sobie jaja robi z gawiedzi.
  Cholera – nie znoszę tego powiedzenia – jak to dobrze, że mnie tam nie ma.

 46. Bogusz said

  ad.44 i ja też. to jedyny Polak , który smiało występuje w obronie naszej Polski i nas Polaków, to mój zdecydowany kandydat na Prezydenta

 47. Antychazar XVIII said

  Taka jest swoboda i bezkarność, bo czego poprzednia ekipa nie ukradła dla siebie, obecna odda żydom z Izraela, Ameryki i Londynu, a wtedy nic już nie zostanie do wzięcia. Zostaną gołe tyłki Polaków. Więc co będzie się marnowało. Przecież należy się.

 48. HGW to smierdzaca zydowa haka grundbaum .

  ———
  Wiemy, wiemy… niech Pan napisze coś, czego nie wiemy.
  Admin

  Piwowar może napisze. I poda źródło w miarę wiarygodne.

  Glemp to wujek HGW.
  Żródło: Ciocia E, która prowadzi w Stolicy dość znany interes dla snobów (Piwowar nie powie jaki, żeby nie demaskować) zna w Warszawie wszystkich i wszystko o nich wie.

  HGW chodzi do kościoła.
  Przychodzi późno i demonstracyjnie stuka szpilkami i posadzkę.
  Żródło: naoczny świadek (ditto)

  Kamienica na Noakowskiego 12 została pięknie odrestaurowana. Tam jest kawiarnia/czytelnia z miejscami leżącymi.
  Żródło. Obserwacja własna (po sasiedzku i niemal przez ścianę od rezydencji śp. Rodziców Piwowara).

  Teraz pytanie. Po co niepotrzebnie prowokowac Piwowara? On ma taką nska temperaturę topnienia.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: