Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o „Strajk Kobiet” chce ingerować…
  . o O JKM i nie tylko…
  . o O JKM i nie tylko…
  lewarek.pl o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  lewarek.pl o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Jesteśmy największą ofiarą „drenażu mózgów”

Posted by Marucha w dniu 2018-11-29 (Czwartek)

Europejski raport na temat „drenażu mózgów” jednoznaczni wskazuje na nasz kraj, jako na najbardziej poszkodowany przez emigrację młodych ludzi poszukujących lepszych perspektyw na przyszłość.

W minionym roku poza Polską mieszkało więc blisko 580 tysięcy osób po studiach, co jest najwyższym odsetkiem wśród państw Unii Europejskiej, a ich miejscem docelowym stały się państwa zachodnie mogące pochwalić się wysokim wzrostem gospodarczym i innowacjami.

Dokument przygotowany na potrzeby Europejskiego Komitetu Regionów wskazuje na niewielką mobilność europejskich pracowników, ponieważ w ubiegłym roku tylko 17 milionów z 511 milionów obywateli Unii Europejskiej zmieniło kraj swojego zamieszkania w poszukiwaniu pracy. Dodatkowo blisko połowę z tych osób w wieku produkcyjnym, w tym nie tylko tych wykwalifikowanych, przyciągnęły do siebie Niemcy oraz Wielka Brytania.

Co czwarty z migrujących mógł więc pochwalić się wyższym wykształceniem, a w latach 2014-2017 odsetek dobrze wykształconych osób opuszczających swoją ojczyznę stale rósł. Najwięcej takich osób pochodziło pod tym względem z Węgier (51 proc.), Chorwacji (46 proc.) i Słowacji (41 proc.). W liczbach bezwzględnych „drenaż mózgów” najbardziej dotknął jednak Polskę, ponieważ w ubiegłym roku poza granicami naszego kraju przebywało blisko 576 300 naszych rodaków legitymujących się wyższym wykształceniem.

Twórcy dokumentu zauważają więc, że w niektórych regionach UE emigracja spowodowała drenaż wysoko wykwalifikowanych pracowników. Najczęściej opuszczali oni więc miejsca, w których panuje niestabilna sytuacja polityczna, niskie wynagrodzenia, wysoka stopa bezrobocia oraz bariery administracyjne. Do siebie przyciągały ich więc głównie państwa oferujące wzrost gospodarczy, wyższe wynagrodzenia, solidne zabezpieczenie społeczne, wysokie PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca, podobieństwo językowe, podobieństwo kulturowe, łatwiejszy dostęp do rynku pracy, oraz innowacyjną gospodarkę.

Najczęstszymi skutkami „drenażu mózgów” są niższe wpływy z podatków, problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, zmniejszenie konsumpcji, ograniczenie wzrostu gospodarczego oraz zmniejszenie możliwości wdrażania innowacyjnych rozwiązań gospodarczych. Napływ ludności do regionów wiąże się z kolei ze wzrostem potencjału innowacji, wzrostu ekonomicznego i popytu, a także z rosnącą przewagą konkurencyjną.

Na podstawie: forsal.pl
http://autonom.pl

Komentarzy 68 do “Jesteśmy największą ofiarą „drenażu mózgów””

 1. Sowa said

  „wskazuje na nasz kraj, jako na najbardziej poszkodowany przez emigrację młodych ludzi”

  Czyli wszystko idzie zgodnie z planem.

 2. Dziadzius said

  Rosja i nemcy starali sie „oglupic” Polske przez mordowanie naszej inteligencji – nic nie wskorali -ale UniaJewrejska ma lepszy plan – wyslac inteligencje po za Polske i tak oglupic ten narod co zostanie w kraju i rozrzedzic wplywy tej inteligencji na emigracji QED

 3. Regina said

  Gdy byłam na wycieczce w Londynie to spotkałam w hotelu w którym byliśmy zakwaterowani młodego człowieka po polonistyce, który mopem szorowal korytarze, rzenujace.

 4. Dziadzius said

  @3,Regina said…. ale to dlatego ze nawet myjac podlogi w angliji on zarobi wiecej niz myjac podlogi w Polsce. W ameryce sa tez ludzie z dyplomami podajcy hamburgery w Macdonald– bo nie kazdy dyplom jest wart swego papieru na otwartym rynku roboczym .

 5. Roman K said

  DOkladnie Dziadzius….. .mam kolegow kamieniarzy z tytulami doktorskimi z archeologii, astronomii..geologii….ktorzy traktuja to jako pasje..ale utrzymac sie z tego nie moga. Z roznych powodow…brak miesjca na akademii..I niskie pensje….sa tez prcujcy na budowach..I zakladach metalowych..motoryzacyjnych…to najbardziej wartosciowi ludzie ..dzieki nim dokonuje sie postep///
  Odplyw mlodziezy z Polski swiadczy o calkowitej nieudolnosci rzadzacych../.co mozna rozumiec….ale to swiadczy o czym o wiele bardziej grozniejszym. TO bezposredni dowod ,ze Polska nie ma wlasnej elity narodowej , ktora by dbala o prawidlowy rozwoju Narodu….nie dotyczy to tylko POlski…. Jest to i czesci aplanu integracji Europy jako superpanstwa…ale korzystaja z tego nieliczni ….Drenuja tych ludzi elity krajow , ktore zachowaly swoje pozycje…ale maja problemy z demografia….oni wiedza ze ludzie wyksztaceni assymiluja sie najszybciej w nowym srodowisku. Tak jak Niemcy I Anglia….
  Swiadomosc tego rosnie ..o czym swiadczy ruch zoltych kamizelek we Francji…to Ruch Ludzi 30-40 letnich….to kopia Solidarnosci w Polsce z podobnymi haslami….
  To ma szanse na rozlanie sie po calej Europie….

 6. bryś said

  Dziadziuś – w Polsce pracowałby w zawodzie z szansami na awans i rozwój (polonistyczny i pedagogiczny), mógłby dorabiać fakultety (np. wczesnoszkolne, czy od autystów), po parunastu latach miałby doświadczenie, z językiem mógłby wtedy jechać na zarobek, a ze szmaty się nie wyrwie tak łatwo, a lata lecą.

 7. bryś said

  Blask funta omamił wiele młodych oczu. Z perspektywy lat wielu z nich widzi że to bzdura, a wracać nie ma ani do czego, ani z czym.

 8. bryś said

  Chyba że mówimy o budowlańcach, kierowcach i innych w miarę sensownych zawodach – to ma sens.

 9. bryś said

  Tylko że artykuł był o drenażu mózgów, tak więc to budowlańcach niepotrzebna wstawka.

 10. PaniWoźna said

  Troszkę skrytykuję też stronę studencką. Abstrahując od tej gadaniny o Polsce jako kraju „nieinnowacyjnym”. Jest to pewien rodzaj tupetu ze strony młodzieży, że kształci się TU na koszt podatnika polskiego (tak to przecież wygląda) po czym wyjeżdża sprzedawać swą wiedzę tu nabytą do obcego kraju, który nie musiał w tego człowieka inwestować (świetny deal, prawda?). Druga sprawa to dziwna uciecha, że jedzie człowiek z minimum mgr przed nazwiskiem np. orientalista czy politolog by myć zachodniemu Panu toalety. Serio? Moja matka mawiała, że wolałaby w Polsce mieszkać w kartonie pod mostem niż TAM pupy obcym podcierać. Pupa polska za mniejsze pieniądze jej nie brzydziła 🙂 a mówiła to w momencie, gdy z biedy sprzedawała swoje sukienki (lata 90-te). Jest coś takiego jak honor i uczciwość. Zapewne rzycą się na mnie teraz imigranci wszelacy. Trudno. Nie poradzę nic na to, że nikt z mojej rodziny (o rozmaitym wykształceniu wyższym – tak, lekarze również) nie wyjechali z RP. Zbyt przywiązani do Polski.

  Każdy robi co chce. Jednakże drenaż mózgów to też sposób myślenia. U młodzieży apostazja narodowa. Koleżanka zrobiona w Szkocji w bambuko (nie dokonczyła tam studiów) wróciła do RP i mimo, że tu pracuje za kilkanaście tysięcy zł, to i tak planuje wrócić tam za pół roku bo.. Prestyż. Tam, aby się utrzymać podcierała tyłki wariatom (tak, w wariatkowie pracowała, gdzie bili ją pacjenci jak psa). To jest mentalność pewna!

 11. lopek said

  „Jesteśmy największą ofiarą „drenażu mózgów””
  ==========
  Ten drenaż mózgów jest tylko pochodna tego – co uczyniono, Polakom po 1945 a potem po 1989 roku.

 12. Boydar said

  Za co Pan Roman nienawidzi Rosji, za to że została zdrenowana tak samo jak Polska ? A wygląda, że nawet nieco wcześniej.

  Company of Merchant Adventurers of London to wiek XIV, a wcześniej było jeszcze inne qurestwo i niewyobrażalny bandytyzm o którym piszą niewiele albo nic.

  Panie Romanie, po uczciwości, gdyby nie obecność Rosji, w naszym pobliżu, z Jej charakterem narodowym, to i Pana by nigdy nie było !
  To są przecież naczynia połączone.

  Poza tym, jeśli Pan Jej nienawidzi, to tym bardziej to dobrze o Rosji świadczy 🙂

  ——-
  Pan Roman taki nie był. Chyba wybór Trumpa coś mu przestawił….
  Admin

 13. Boydar said

  Może odzyskał tożsamość ??? To możliwe, tylko po co !!! To ślepy zaułek.

 14. Voodoosch said

  Ad. 10 PaniWozna

  Tak jak pani pisze to bylo chyba z 15 lat temu, ze magister jedzie podcierac tylki lub podloge szorowac. Obecnie wiekszosc wyksztalconych polskich imigrantow na Wyspach ma prace w zawodzie, ktory wykonywala w Polsce. Niewyksztalceni porobili papiery lub poprostu doswiadczenie pomoglo im znalezc dobre stanowiska a czesc z nich otworzyla wlasne firmy.
  Jestesmy grupa, ktora chyba najlepiej I najszybciej sie przystosowala w UK.

  Nie znam nikogo kto by obecnie paral sie zawodem podcieracza tylkow lub zmywania naczyn wsrod naszych rodakow.

 15. Trak said

  Studia w Polsce kiedyś kończone a obecnie kończone bardzo się różnią na korzyść tych kiedyś kończonych. Miało być inaczej a wyszło jak zwykle i z tą jedynie różnicą, że jako zbiorowość ludzka nie jesteśmy w tym stanie rzeczy osamotnieni, gdyż w innych krajach jest podobnie a nawet jeszcze gorzej.
  Stan zbiorowej hipnozy ogarnął świat.

  Głupota jest potęgą z którą trzeba się poważnie mierzyć i w żadnym razie nie ustępować, nie lekceważyć ale tępić na każdym kroku.
  Okazuje się, że nawet pracując mopem można rozważać poważne zagadnienia z efektywności pracy, płacy i wykorzystania energii.
  Koniec idiotyzmu jest bliski.

  Głowy do góry (ogon może być swobodny)!

 16. Voodoosch said

  Co z tego, ze gospodyni nauczy mloda kucharke gotowac po mistrzowsku, jak w domu nie ma garnkow, pieca, chochli, a przede wszystkim nie ma wody ani jedzenia (tylko okruchy). To co zrobi mloda kucharka? Pojdzie gotowac do sasiada, ktory jej to wszystko da.

 17. Trak said

  ad.16
  Trzeba było dodać, że „da z przyjemnością”, bo bez „przyjemności” nie będzie gotowała.

 18. NICK said

  Niemal codziennie spotykam „podcieraczy” z Gmbh.

 19. PaniWoźna said

  ad. 14 to Pan ma szczęście do spotykania elyty milionerów a ja do podcieraczy. Z wariatkowa w Szkocji wróciła 3 miesiące temu. Z Niemiec znajoma rok temu (1000€) za bycie pokojówką w hotelu bez jednego dnia wolnego w tygodniu.

  Wiecie, co w Amerykanach szanuję? Że choćby mieszkał w przyczepie, nie opuści swojego kraju, bo mu serce nie pozwala. Polacy zawsze nawiewali z kraju. Coś Wam powiem: Polski za darmo Polacy nie otrzymają. Musi naród walczyć o swoją autonomię polityczną. Inaczej zostanie wchłonięty. Jeśli Wam się nie zachce, tylko będziecie wyjeżdżać i rozmnażać się dla innych państw, nie liczcie na to, że ojczyzna przetrwa. Mówi o tym często dr Przybył. Polacy są wobec siebie wredni nawet „za rubieżą”. Relacje między członkami narodu są na poziomie dna morskiego. Plus nasza miłość do emigracji zamiast pracy u podstaw wspólnej na nasz dobrobyt narodowy.

  Możecie mi tłumaczyć jak wspaniale zostaliście bogaczami zagranicą i wcale tyłkôw nikt nikomu nie podciera. Ale jeśli ktoś planuje nawiewanie, niech chociaż zapłaci za studia albo wykształci się w nowej ojczyźnie.

  Ucieczka to nie jest rozwiązanie. Potem wszyscy mają pretensje, że kikka milionów imigrantów do Polski przyjechało. Przyjadą nowi. Wdzięczna jestem USA za to, że wiz nie znieśli Polakom. Exodus do Stanów byłny tak wielki, że po kilkudziesięciu latach byłoby jak z Armenią (więcej narodu poza granicami niż w ojczyźnie). Nikomu źle nie życzę, ale podejście Polaków do emigracji nie na nic wspólnego z patriotyzmem czy walką o własne państwo. Nikt Wam go nie da. Za darmo pieniędzy nie bierzecie ale ojczyzny chcecie za darmo.

 20. PaniWoźna said

  Nie lubię jak ktoś ojczyznę traktuje wyłącznie z perspektywy materialistycznej. A to przez Pana przemawia. Trudno.

 21. PaniWoźna said

  Zacytuję Folgarta (trenera polskich kajakarzy w dobie PRL, kiedy reprezentacja polska osiągała w tej dziedzinie spore sukcesy mimo sporych braków w zapleczu technologicznym): „Dobry kajakarz i w wannie wygra zawody”. Więc przykład z kucharką nie przemawia do mnie.

  Emigracja polska jest tak duża, że zapewne stane się na Gajôwce persona non grata ale takie jest moje stanowisko. Nie wyobrażam sobie innego kraju do życia niż Polska.

 22. Voodoosch said

  Dobrze, przyznaje, ze przyklad z kucharka byl slaby (materialistyczny).
  Ja nie widze juz Polski, nie ma jej. Umarla dawno temu, a to teraz to strzep zarzadzany nie przez Polakow tylko przez obcych szkodnikow. Zastraszeni Polacy siedza w domach I mozna im wpakowac takie podatki, ze beda tynk jesc ale nic z tym nie zrobia. Przyjedzie jankes rzuci dolarem w pysk to sprzedadza wszystko. Wszystko jest do kupienia w Polsce: honor, milosc, przyjazn. Nikt nie walczy, czasem ktos cos powie (szybciutko zostanie uciszony). Raz do roku marsz niepodleglosci I to tyle (pojde pokazac jaki ze mnie patriota RAZ W ROKU). Nie ma juz nawet tej „Polskiej Goscinnosci), tez umarla. Polak w Polsce mysli tylko o sobie. Starzy rodzice to problem (no chyba ze dzieci mozna im zostawic). Wuj czy kuzyn to przeciwnik to rywalizacji. Sasiad to wrog. Przyjaciele rzadko wogole istnieja. Ciagle narzekania na wlasne dzieci (ze nie spia, ze trzeba kupic prezenty i ubranka, ze wakacje teraz razy 4). Szczesliwe rodziny? Znam moze ze dwie w Polsce. Pieniadz, ktorego tak brak wywrocil zyciowe priorytety do gory nogami. Slowo milosc to juz temat prawie wylacznie do zartow.

  Minely juz czasy kiedy Polak Polaka na obczyznie chcial oszukac. Pomagamy sobie. Swietujemy polskie swieta i wiekszosc z nas kocha Polske duzo bardziej niz Polacy w kraju. Kraj i jego historia, swieta, wiara i prawdziwa polskosc w czlowieku sa wspaniale. Niestety moze ma to wszystko w sercu jakis 1% spoleczenstwa.

  PS
  „Wiecie, co w Amerykanach szanuję? Że choćby mieszkał w przyczepie, nie opuści swojego kraju, bo mu serce nie pozwala” – nie serce tylko (wciaz) mieszka w jednym z bogatszych krajow swiata I nie ma gdzie pojechac, bo nawet na wyjazd nie bedzie go stac. Dla wiekszosci Amerykanow ich kraj to caly swiat. 70% z nich (nawet tych co maja pieniadze) nigdy nie bylo za granica.

 23. NICK said

  No, dobrze.(22).
  Czyli źle.

  „Swietujemy polskie swieta i wiekszosc z nas kocha Polske duzo bardziej niz Polacy w kraju.”
  Kochać to być.
  Tu i teraz.

  Gdyby chociaż ćwierć Polonusów zjechała TU.
  Do resztek rodzin swych.
  Ze swym genem, Duszą a i forsą a i dziećmi…?

  Do Macierzy… .

  Wiecie co by być mogło?
  Dośpiewajcie sobie.

  Marzenie o Macierzy.
  To było.

  Nijak się nie da.
  Na odległość.
  I, mówcie.
  Co chcecie… .

 24. Marucha said

  Re 22:
  Podpisuje się pod Pańskim ponurym obrazem Polski i Polaków.
  Nie tak dawno napisałem, że mój długi pobyt w Polsce był w dużej mierze zepsuty przez Polaków – ich bezdenną głupotę połączoną z totalną ignorancją.

  Co do patriotyzmu Amerykanów – też się zgadzam. Wprawdzie nie mieszkam w USA, ale coś tam się człowiek dowie od dziadów wędrownych albo przez gołębie pocztowe.
  Amerykanin nie zna świata, chyba trochę się boi znaleźć się poza granicami „najwspanialszej demokracji”, nie zna też żadnych języków i – jakże często – nie umie się zachować za granicą, jeśli już gdzieś pojedzie, bo ani nie zna, ani nie szanuje miejscowych obyczajów i kultury.

 25. Voodoosch said

  Okolo 35 milionow w kraju, a Pan mowi ze za malo? Wystarczy million, zeby wybrac sie na spacer na Wiejska i zrobic porzadek.
  Ja jestem staroswiecki, choc stary nie jestem. „Kontakt” fizyczny uczy prawdomownosci, szacunku, dobroci itp. Strach przed takim „kontaktem” prawdopodbnie zakonczylby sie ucieczka w te pedy z okraglego cyrku w Warszawie. Wiele by nie trzeba robic. Po prostu pojsc na spacer w „wiekszym” gronie.

 26. NICK said

  Azaliż. Powtórzę.
  „Swietujemy polskie swieta i wiekszosc z nas kocha Polske duzo bardziej niz Polacy w kraju.”

  Miliony. (Mickiewicz). Większe grono.
  Idźcie tubylcy.

  Polonusy dają „dobre” rady.

  „Gdyby chociaż ćwierć Polonusów zjechała TU.
  Do resztek rodzin swych.
  Ze swym genem, Duszą a i forsą a i dziećmi…?

  Do Macierzy… .”

 27. Marucha said

  Re 25:
  Nie 35 milionów. Niech Pan odejmie liczbę emigrantów, dzieci, starców itp.
  A wtedy w tych, co zostaną, niech Pan podliczy Polaków… doliczy się Pan dziesięciu tysięcy?

 28. Roman K said

  Dwie rzeczy ..kto panu powiedzial- ze nienawidze Rosji????? To obelga! I Nieprawda!
  Rosja jest czescia nieodlaczna mojego Jejestwa….Tozsamosci Slowianskiej i dzieki temu jest mi i bliska i zrozumiala.

  Rosja…a jej rzady i panstwa to zupelnei odmienna kategoria. Zechciejcie zauwazyc ze w swej historii Rosja byla najbardziej okaleczana i krwawiona przez niby jej wlasne rzady…wezmy tylko okres Kumunistycznej Boszewii….takich strat Rosja nie poniosla nigdy w swojej wielotysiecznoletniej historii.. Idea Jednoty Chrzescijanskiej Slowian jest moja idea…a cos takiego przypisac rusophobowi moze tylko pan Boydar:-)))

  Ameryka…i wybor Trumpa….to dowod ,ze Ameryka sie broni….moze tego panowie nei chcecie zauwazyc ,. moze zbyt zasluchani jestescie w media..ktore bez wyjatku sa mediami Deep State…stad te same do niego pretensje jakie panowie dzielicie z tymi Mediami:-)))
  To ze Amerykanie nie lubia wyjezdzac..to prawda ! Musicie pamietac, ze to narod sztuczny stworzony z chlopow europejskich….stad dla nich najlepiej jest na wlasnej zagrodzie..obojetnie jakaby nie byla, ale ich wlasnej z plotem..i brama wjazdowa na posesje…. z psami ,kotami szczurami i smieciami…. dokladnie- jak Rosjanie.
  Najlepiej to widac , jak na lotnisku witaja wracajacych do domu urzednicy:
  Welcom Home!…i robi sie rodzinnie:-))))

 29. NICK said

  Ponieważ Pan, Romanie, zaczął dość regularnie pisać dość zrozumiale… .
  To dobrze.
  Cieszę się. Z-re-misji.

  To znaczy, że jest się do kogo odnieść.
  Bez emocji.

  Zatem nie jest Pan… .
  Nie sobą.

 30. Marucha said

  Re 28:

  … kto panu powiedzial- ze nienawidze Rosji????? To obelga! I Nieprawda!

  Niestety, takie wrażenie można było odnieść (i kilka osób je odniosło), że jest Pan do Rosji nastawiony bardzo negatywnie. Ja również je odniosłem i nawet wyraziłem zaskoczenie, że Pan – którego uważałem za Słowianina – tak odwrócił swoje sympatie…

  Co do wyboru Trumpa… nie wiem, w jaki sposób Ameryka się broni, skoro brnie cały czas wydeptaną przez żydostwo ścieżką.

 31. NICK said

  Marucha – Gospodarz i Pan Roman.
  Nie, że wrazenie.
  Niemal pewność..
  Dotyczy to też paru innych tematów… .

  Ale.

  Skoro, po ludzku, pogadać można?
  Gadajmy.
  Gospodarz rozdaje karty.
  Dobre karty.

 32. Ale sie gajowkowicze rozmarzyli.!
  Jaki drenaz mozgow? Czy moze chodzi o wydrenowanie mozgow??

  Drenaz mozgu to byl w latach 80-tych ubieglego stulecia.
  Zachod przechodzil wielka rewolucje komputerowa i potrzebowali cale armie wykwalifikowanych ludzi z roznych dziedzin, zeby im te rewolucje pozwolily przeprowadzic.
  Zachod grosza nie wydal na ksztalcenie polskich programistow, inzynierow, budowlancow, mechanikow itp. Ale korzystal z ich wyksztalcenia. I to byl drenaz mozgow.

  Dzieki Solidarnosci, przepedzili nas jak bydlo do roboty za pol tego co zarabial programista na Zachodzie.
  I to byl drenaz mozgow. Bo polskie mozgi byly bardzo potrzebne a Zachod mial frajde bo za studia, technika, szkoly zawodowe nie placil a mial gotowa kadre wyszkolonych ludzi.
  Polscy pracownicy od infrastruktury i budownictwa byli bardzo poszukiwani.

  Ciulali nas rowno. Bylismy na roznych, nawet kierowniczych stanowiskach, ale nie mielismy wiele do powiedzenia w sprawach zawodowych czy technicznych rozwiazan bo o tym decyduja wielkie korporacje i pierd..accountanty a takze lokalne mafie.

  Teraz mamy inny skandal.
  Nie ma juz drenazu mozgow bo sie skonczyla hossa na Zachodzie a po kryzysie w 2008 roku Zachod sie do tej pory nie podniosl.
  Dzieki Solidarnosci stracilismy caly polski przemysl i zdolnosc produkcyjna w roznych waznych dziedzinach.
  Zlozylismy w ofierze zdegenerowanemu Zachodowi nasze kwalifikacje, przydatnosc zawodowa i pozwolilismy, zeby nas Zachod okradl.
  Zachwyt na zasranym Zachodem nadal trwa choc Polska schodzi na dziady.

  Nie ma juz mozgow bo nas Zachod juz nie potrzebuje.
  Te dyplomy mozna sobie w dupe wsadzic zwlaszcza licencjaty zydowskie, ktore nie sa uznawane nawet przez polskie ministerstwo oswiaty.
  Teraz nas potrzebuja do robot niezgodnych z naszym zawodem, myjemy gary i wyslugujemy sie za pieniadze duzo lepsze niz w Polsce ale duzo gorsze niz mielibysmy we wlasnym zawodzie gdybysmy byli autochtonami..
  To te pieprzone farbowane „Niezalezne zwiazki zawodowe’ zrobily z Polakow najemnikow – tak jakbysmy byli z kraju trzeciego swiata.
  Taki wstyd!

  Nie podobala nam sie Polska – to mamy teraz Hameryke.
  Czlowiek nie musi byc bogatym, zeby byc szczesliwym. Wystarczy do szczescia zadowolenie z zycia rodzinnego i z pracy zawodowej ; i swiadomosc przydatnosci spolecznej.

  W Polsce przed-Solidarnosciowej nie bylo bezrobocia.
  I kazdy mial prawo wybrac sobie taki kierunek szkoly i studiow jaki mu pasowal. Bo wiedzielismy, ze zawsze dostaniemy prace w swoim zawodzie.
  Juz kiedys pisalem, ze po filologii klasycznej teraz moga nawet do garow nie przyjac.
  A przeciez mielismy ogromny dorobek kulturalny.
  Polska oswiata sie skonczyla jak zakazali uczyc w Polsce laciny i zmienili system edukacji na instytucje dochodowa dla oszustow edukacyjnych.
  Polska oswiata sie skonczyla jak skreslili w programach szkolnych cwiczenie pamieci.

  I jak strasznie Polska stracila na humanizmie, naukach wyzwolonych , studiach inzynierskich, na kulturze,
  zawodowych kontaktach zagranicznych… na dorobku naukowym..
  Nawet nie wiem jakie polskie firmy dostaja teraz kontrakty na Zachodzie, w Azjii i na Bliskim Wschodzie.

  Zobaczie sobie teraz piewcy Solidarnosci i byli dzialacze coscie zrobili zgadzajac sie na reforme szkolnictwa, zeby bylo „tak jak w Hameryce”:

  Re: (39) Geografia – Matura 2018 – YouTube

  Drenowanie mozgow?

 33. Boydar said

  „… Rosja i nemcy starali sie „oglupic” Polske przez mordowanie naszej inteligencji …” – Dziadziuś

  Dziadziusiowi może odpierdalać, skrezola, te sprawy. Jednak parę postów niżej Pan Roman pisze – „… DOkladnie Dziadzius …”. Zarówno (2) jak i (4) nie wpadały w moderację, czyli jeśli nawet do (4), to nie zauważył Pan Roman (2) ?
  A w dwójce stoi wyraźnie, że Rosja mordowała Polaków. I Pan Roman się pod tym podpisuje. A to ch. prawda, i Pan Roman to dobrze wie. Bo albo nie Rosja albo nie Polaków.

 34. Marucha said

  Re 32:
  Jeśli przez „Solidarność” rozumie Pan takich działaczy, jak Tusk, Komorowski, Lewandowski, Mazowiecki, Balcerowicz, Geremek… to wypada się zgodzić z Panem.

 35. Marucha said

  Re 33:
  Panie B., dobrze Pan wie, że im większa liczba, tym większa racja.
  KAŻDY, kurwa, KAŻDY JEBANY POLAK, gdy pytałem go o nienawiść do Rosji, podawał „miliony wymordowanych Polaków”.
  Więc coś w tym musi być.

 36. NICK said

  Pana Romana to uszy palą.
  Trudno.

 37. Roman K said

  TRollu…z uporem ..ciulowali nas…… KTO?????? KOGO?????
  zanim ptaszki zaspiewaly na Solidarnosc..mielismy rok 56..68…70..76…..I 80…..
  SOlidarnosc przezyla zaledwie rok…..tyle wystarczylo aparatowi SB I IIWsW….zeby wyselekcjoowac oznakowac I zlikwidowac wylaniajaca sie polska elite……
  Wystarczylo 8 lat po stanie wojennym , zeby osadzic swoimi TW…jak wymieniani przez Gajowego ,ktorzy po likwidacji Solidarnosci zastapili wyeliminowanych i Wykluczonych calkowicie w procesie Oligarchizacji Nomenklatury….poprzez przejecie I uplynnienie polskiej ekonomii za zapewnione bezpieczenstwo i bezkarnosc.
  Soidarnosciowcyt zostali starannie internwani…przesegregowani…I jednych rozegnano innych aatluczono a jeszcze innych wyniesiono na pany:-)))) Wszystko to zrobila Niewidzialna Renka trzymajaonca Sztandar PZPR , I ktora go wyprowadzila I …znikla:-))))))))
  Zostal po neij tylo smrod, bieda z nedza I palace oligarchow:-)))))

 38. Roman K said

  Panie Gajowy… wrazenia opinie I zdawania sie…nigdy nie zastapia prostego faktu.
  Dlatego tez panowie musicie pamietac ze elity Rosji..dbaja o interesy swoje i Rosjan….o inne w miare jesli sa zbiezne z Rosyjskimi….i nie inaczej.

  Radze wam panowie uwazniej obserwowac- jak postepuja z Ukraina, jak rozwiazali sprawe Czeczenii..jak zalatwiaja sprawy z Turcja, czy Niemcami….
  Patrzcie uwaznie i stale na Bialorus…i jej relacje z Rosja…
  To zreszta jest najlepszy dowod indolencji tzw polskiej klasy politycznej…Bialorus i wzajemne relacje…. Kluczem do Jednoty Chrzescijanskiej Slowian..sa wlasnie relacje Polsko Bialoruskie….jest to tez klucz do rozwiazania w sposob bezkrwawy Zachwatu Ukrainy przez hazarsko banderowska dintojre…i rzomontowanie tego ukadu bez uszkodzenia slowianskiej tkanki narodowej….

 39. NICK said

  Łał.
  Muszę.

  A, zdajmy sobie sprawę, że innych okazji, być może, nie będzie.
  Piszcie całą PRAWDĘ.
  Tylko przez Was ocenzurowaną.

  No, bo, chyba, jesteście pogodzeni z Panem Bogiem.
  HUK.

 40. Dziadzius said

  @20,PaniWoźna said…..
  Niestety droga Pani kazdy skrobie tam i co go wtedy swedzi a skrobanie to dodaje celu do roboty i zadowlenia z pracy — ale tak na serio — lepiej ostro Kraj traktowac niz obludnie go po rzydowsku glaskac ‚cacy cacy’ bo ostra krytyka moze nawet kogos zbudzi i pozytywnie go nastawi podczas gdy rzydowskie glaskanie ‚cacy cacy’ napewno go uspi a my jako Narod, jako suwerenne panstw, juz za dlugo w tych rzdowskich oparach SPIMY

 41. Marucha said

  Re 38,
  Wszystko pięknie… tylko dlaczego z kilku Pana komentarzy przebijała niechęć do Rosji, zauważona przez więcej, niż jednego uczestnika?

 42. NICK said

  „Kluczem do Jednoty Chrzescijanskiej Slowian..sa wlasnie relacje Polsko Bialoruskie”

  SĄ.

  Pozory mylić mogą.
  Pisałem lat temu kilka.

  Świadectwa dawałem. Białoruscy mieszkali u mej Mamy. Pamiętacie?

  Tam. Swołocz Bander-„ukrainy” aż tak nie sięgnęła.
  Mińsk.

 43. Roman K said

  ad 3.Moge zapytac pania Regine….dlaczego czula sie zazenowana????
  Widzac pracujacego chlopaka? Przeciez nie wyciagnal reki i nie prosil pania o jalmuzne????
  On umie na siebie zapracowac. On ma swoje plany , ale z baraku laku …robi co jest do roboty,….
  Skad zatem zazenowanie?????

  ———–
  Może z powodu marnowania talentów tego chłopaka?
  Admin

 44. Roman K said

  Panie Gajowy…Niechec do Rosji…to nei moja domena…racjonalny stosunek do pewnych poczynan rosyjskiego panstwa to druga.. Potrafie to odroznic ..zwlaszcza w kontekscie interesow polskich.
  To dosc trudne byc Slowianinem, bo np Rosjanom wcale nei przeszkadza ze pan jest Polakiem , ale bardzo chetnie zobacza pana Rosjaninem:-))))I w tym pomoga….np…kiedys przed najwiekszymi awansami w Cesarstwie Rosyjskim nie bylo polskie pochodzenie ..ale katolicyzm.
  Kto przechodzil na Prawoslawie robil zawrotne kariery bo przed nimi stalo otworem wiele mozliwosci..wlacznei z wzenianiem sie w najznakomitsze rody rosyjskie, czego sa liczne przyklady!
  NIe mam im tego za zle . bo to samo dotyczny nas wszystkich ..POlakow, Czechow , Slowakow czy Ukraincow…
  Gdyby nie zlikwidowano Rytu Cyryla Metodego..dzis bylibysmy Jednym narodem….
  Istnieje caly czas ogromna sila przyciagajaca wszystkich Slowian do siebie…I to sie daje zauwazac w wieli okolicznoscich….ale istrnija I sily odsrodkowe..rownie mocne….
  To moze nam wszystkim pomoc w konfrontacji z……Transhumanizmem w chinskim wydaniu……

 45. NICK said

  Wszystko dobrze.
  Tylko po co to: „Ukraincow…”

  NIE MA takiej nacji.

  A co wszy-scyś-my.
  Przerabiali.
  Tu.
  Na różne sposoby.

 46. Boydar said

  Nic to, Baśka … starych drzew się nie przesadza. Wygląda, że szczerze mówi.

 47. NICK said

  Ważne!
  „Gdyby nie zlikwidowano Rytu Cyryla Metodego..dzis bylibysmy Jednym narodem….
  Istnieje caly czas ogromna sila przyciagajaca wszystkich Slowian do siebie…I to sie daje zauwazac w wieli okolicznoscich….ale istrnija I sily odsrodkowe..rownie mocne….
  To moze nam wszystkim pomoc w konfrontacji z……Transhumanizmem w chinskim wydaniu……”

 48. NICK said

  A Chiny?
  Są eks-pansywne.
  Za bardzo.

  Zatem TU.
  Rozumiem.
  Resztę świata.
  Równowagę.

 49. 33
  Boydar
  Mnie tez uderzylo Dziadusiowe odkrycie:

  „Rosja i nemcy starali sie „oglupic” Polske przez mordowanie naszej inteligencji – nic nie wskorali -ale UniaJewrejska ma lepszy plan – wyslac inteligencje po za Polske i tak oglupic ten narod co zostanie w kraju i rozrzedzic wplywy tej inteligencji na emigracji ”

  Rosjanie starali sie ‚oglupic’ Polske przez mordowanie naszej inteligencji”

  Dziadusia poniosla troszke fantazja sklerotyka, czy nieuka?
  Dziadus nie wie, ze to Rosjanie wybudowali uniwersytet w Warszawie . i to ….UWAGA !!! w czasie zaborow!
  W Rostowie nad Donem do tej pory istnieje Uniwersytet Warszawski.

  To mordowanie naszej inteligencji odchodzi teraz, co widac po roznych wpisach na polskich blogach.
  A na gajowce faktycznie jest troche przebierancow, ktorzy udaja medrcow.

  Nie chodzi o to, zeby kochac Rosje. W ogole, pierwszenstwo w naszych sercach powinna zajmowac Polska.
  A to znaczy, ze tej Polsce i historii Polski nalezy sie przygladac z wielka uwaga.
  Tymczasem w opiniach wielu Polakow przewaza pustoslowie i totalny brak zainteresowania wlasnym krajem. Jestesmy specami od oceniania innych narodow

  Powtarzamy dokladnie te sama propagande, ktora jest tak bardzo popularna na Ukrainie: Rosja jest agresorem, Rosja napadla na Gruzje i Rosja nas wysylala na SYbir.

  Powtarzam:
  Nie chodzi o to , zeby kochac Rosje.
  Ale dlaczego zmyslac klamstwa i powtarzac zydowska propagande, TYLKO i wylacznie po to, zeby Polsce szkodzic i szkodzic polskim interesom.???

  Kiedy nam Rosa zabronila pisac i czytac po polsku?? A Niemcy zabronili!!!
  Czy to Rosja zabronila nam uczyc laciny w szkolach ?..
  Czy to Rosjanie wprowadzili w Polsce komercyjna edukacje?
  Czy to Rosja rozwala nam kosciol katolicki?
  Kiedy nam Rosja niszczyla i bombardowala polskie miasta???
  Kiedy nam Rosja lapala dzieci na ulicach i wysylala do obozow koncentracyjnych??
  Kiedy po Polsce grasowala armia czerwona i palila polskie wsie ?
  Czy Rosjanie zabronili nam wybudowac 1000 szkol na Tysiaclecie?
  Kto nam teraz zamyka tysiace szkol w Polsce? – Rosja?
  Czy to Rosja nas zadluzyla po uszy w zydowskich bankach?

  Rosjanie szanowali nasze dyplomy i zaden polski magister nie myl garow w Moskwie!

  Dziadzius to juz tak sie roznamietnil, ze zapomnial, kto bestialsko mordowal polska inteligencje we Lwowie i na Wolyniu.
  I czy to przypadek, ze Dziadus sobie zapomnial co powiedzial Szymon Peres w czasie wizyty w Polsce? Ze juz „kupilismy Polske”.
  Czy Dziadzius nie wie, kto okupuje teraz polskie uczelnie i kto nas okradl z majatku narodowego?.
  Polska w czasie wojny nie byla tak wynarodowiona jak jest teraz.

  Powtarzanie zydowskich glupot nie tyle obraza Rosje co obraza Polakow: Mamy budowac zydowskie muzea i burzyc rosyjskie pomniki.
  Kto z nas zrobil rabow i idiotow?
  Dlaczego teraz robimy za podnozek dla Ukraincow?? Dlaczego dla wrednej Ukrainy ryzykujemy bezpieczenstwo calego narodu?
  Polska pozycza pieniadze w zydowskich bankach, zeby zbroic zydowskich oligarchow na Ukrainie.
  To Rosjanie nam tak namieszali w glowach?
  Polska pozbyla sie intratnego tranzytu gazowego i taniego gazu, tylko po to, zeby sie przypodobac Poroszence. Co jeszcze zrobimy dla Ukrow z wdziecznosci za wysiedlenie za San?

  I pewnie sa powody, dla ktorych Dziadzius w swoim oswiadczeniu nie wymienil Ukraincow.

 50. Roman K said

  TRollu..przestan pieprzyc/..w PZPR ,SB, LWP, ORMO, sluzyli sami Zydzi I Rosjanie…..a ty im….
  POlakow nie bylo tam wcale :-))))) KTMac….. to oni cie okradli….
  Dzis tez nigdzie nie ma Polakow ..ani w PiSi ,ani w PO, ani PSL..ani w policji, ani w wojsku…nigdzie wszyscy szwargocza w jidish…..walnij lbem o kant kibla..moze ci przejdzie….

 51. 50
  RomanK
  RomanK, jako glowny naukowiec PRL, farbowany Einstein i etnograf -amator, sam , osobiscie przeprowadzal badania etnograficzne w Polsce.
  I za to go Jaruzel za kare wyslal do USA, zeby stamad trollowal.

  Wyzwiska w dyskusjach maja to do siebie, ze swiadcza raczej o braku argumentow.
  Wyzwiska nigdy nie zastapia argumentow.

  Raczej niech RomanK poda zrodla swoich naukowych dociekan.
  Wyzywanie wszystkich Polakow od zydow swiadczy o braku szarych komorek.
  A moze to tylko Kafel-propaganda , bardzo antypolska?.

  ——
  RomanK ironizował.
  Admin

 52. Boydar said

  Jeżeli niewiele wynika z tego co jest, znaczy się tylko, że trzeba popatrzyć na to, czego nie ma. A tu nie ma całego środka, sama skorupka. Niewątpliwie jakiś powód tego stanu rzeczy być musi.

  A my, jak młode pelikany … 🙂

 53. Boydar said

  Panie Troll, dejpanspokój. Panie nie kumasz zupełnie co stoi w tekście. Nie odmawiam Panu dobrych chęci, ale to nie Pańska klasa wagowa, słowo harcerza.

  Kolega Kafel nic takiego nie napisał, to tylko Pan Troll tak to zrozumiał. Napisał za to dużo bardziej paskudnie. Bo wredny jest platonicznie, i nie chce się do tego przyznać, nawet przed samym sobą.

 54. 50
  RomanK
  Przestan pieprzyc.
  Przez wszystkie lata w PRL nie spotkalem ani w szkole, ani w pracy, ani na uczelni ani jednego Rosjanina.
  Tak sie zlozylo.
  Spotkalem na Morenie, (Gdansk) na miedzynarodowym zlocie mlodziezy, grupe pionierow z Leningradu i ich dwoje opiekunow.
  Na tym zlocie byli skauci, i rozne grupy mlodziezowe z wielu krajow Europy: Chechoslowacji , Wegier, Niemiec, Francji i Anglii.. z tego co pamietam

  A ty lzesz, tak samo jak amerykanska propaganda, ktora kazala wierzyc calemu swiatu , ze Sadam Hussein zagraza wszystkim panstwom bronia bakteriologiczna, i ze Miloszewicz byl Serbem, a Rosjanie napadli na Krym, otruli Skripali i zorganizowali Ukrom majdan…
  Jak ci nie wstyd???!!

 55. 8
  Brys
  Nalezy doceniac polskich budowlancow. Budostal, Mostostal, Elektromontaz, Chemobudowa – budowali ogromne zaklady w Syrii, Libii, Egipcie, Niemczech, Iraku, Sudanie…w Rosji

  Ja z cala pewnoscia mam porownanie zachodneij edukacji i edukacji w Polsce.
  W Polsce, w kazdej szkole zawodowej uczyli matematyki, historii, chemii, materialoznawstwa i………jezyka polskiego!!!!; w kazdym technikum trzeba bylo zdac mature z polskiego i matematyki.
  Bardzo duzo absolwentow technikum ukonczylo studia wyzsze.

  Na Zachodzie zas, sa rozne kursy ‚zawodowe’ ktore nie ucza – a trenuja mlodych ludzi jak stosowac ( i gdzie) czesci zamienne.
  Dlatego polscy hydraulicy robili kariere w bardzo nowoczesnej Anglii.
  Polski hydraulik mial wiecej wiedzy niz anglosaski inzynier.

  W calej Europie, tytul inzyniera byl opatentowany tylko dla ludzi z wyzszym wyksztalceniem i byl zarezerwowany tylko dla ludzi z dyplomami studiow wyzszych..
  W USA i ANglii wymyslili ‚engineering’ i kazdy z ‚engineering’ juz sie uwaza za inzyniera.
  Mnie sie to zdarzylo, ze ‚plasterer’ mi wmawial, ze jest inzynierem.
  Absolwenci technikum w Polsce mieli znakomite kwalifikacje. Taki chlopak, ktorego bardzo dobrze znam, po technikum w Krakowie i praktyce zawodowej na Zachodzie – zostal przedstawicielem ASEA w Poludniowej Korei.
  Przestancie tak ponizac Polakow, ktorzy cos umieli i byli doceniani nawet w bardzo uprzemyslowionych krajach.

 56. 51
  Admin

  Cytat: (rada RomanaK:)

  ‚..walnij lbem o kant kibla..moze ci przejdzie….’

  Ciekawy gatunek ironii. I ciekawe z jakiego gatunku i okresu literatury

  Quod satis est…

  ———
  No, to akurat ironią nie było. 🙂
  Admin

 57. Dinozaur said

  Hmmm… Dinozaur miał kontakty z jednym bardzo prowincjonalnym technikum mechanicznym .
  Zna jego absolwenta ( po 60-tce ) który jest uniwersyteckim profesorem historii , absolwenta po 30-ce który jest dyrektorem fabryki elektryki samochodowej z 150 pracownikami oraz np. absolwentkę innego technikum mechanicznego ( 33 lata, bardzo urocza dama ) – jest profesorem protetyki stomatologicznej ( kierownikiem katedry ) na jednym z największych uniwersytetów niemieckich.
  A poza tym – w Moskwie liczba lekarzy polskich się zwiększyła , jest sporo polskich biur architektonicznych z wykonawstwem .

 58. Dziadzius said

  @6, Bryś said—2018-11-30 (piątek) @ 06:39:27–
  Ja to sie na tych Polskich dyplomach az tak dobrze nie znam [ no bo mnie ten wielki przyjaciel Polski, Jozio ( tak, ten sam co budowal {jak tu Troll Polonii pisze #49} uniwersytety w Posce, wywiozl mie (lat 4) na Nowo Sybirskij Rejon, Archangielskaja Oblasc, 10 lutego, 1940 roku, na zimowy zdrowotny trening w lesoruby] ale z tego co tu jest pisane to wnioskuje ze ich wartosc w Polsce jest prawie taka sama jak wartosc dypolmu BA (bakalaureatu w Angieleskim) w Kandzie – w sam raz na podawanie hamburgersa w Makdonald–moze by Pan tak zerknal na poprzedni *Post #5 Roman K*- ze dyplom sam od siebie nic nie warty jak go wlasciciel nie uzywa albo jak nie ma na „dyplomowa glowe” popytu na rynku pracy.

 59. Dziadzius said

  @33,Boydar said–2018-11-30 (piątek) @ 17:51:15—

  Jakos mi ta skleroza spokojnie w glowie siedzi, i jest zupelnie do zniesienia, -„Dziadziusiowi może odpierdalać, skrezola, te sprawy. ” – ale nie dlatego, ze Pan Doktor Boydar, taka dal mi diagnoze, ale dlatego, ze spostrzeglem, ze to moze Panu Doktorowi brakuje wlasnie mego rodzaju sklerozy i dlatego ma i pobalamucone i zle mysli.– bo jak inaczej wytlumaczyc ze mordercami Polskich oficerow w Katyniu [wedlug Pana Doktora]—„A w dwójce stoi wyraźnie, że Rosja mordowała Polaków. I Pan Roman się pod tym podpisuje. A to ch. prawda, i Pan Roman to dobrze wie. Bo albo nie Rosja albo nie Polaków.”— nie byli „rosyjanie” a wiec musieli byc „bolszewicy” { cos na tej samej podstwie, ze to nie niemcy ale NAZISCI} albo jak wedlug nowych danych to byli -„indydiwualni zydzi bez pozwolania rzadu Rosji „,ktorzy mordowali Polskich oficerow i inteligencje w Katyniu.[tu uzywam slowa Katyn jako ogulno -zbiorowa nazwe na symbol MORDOW setek tysiecy Polakow, oficerow, inteligencji, ksiezy, profesorow, i biednych „nieuczonych cywili” w setkach juz nie znanych miejsc po calej Rosji}. Oczywiscie, ze ci Rosyjanie co robili te mordy, to byli zydzi [ chyba ci sami co dzis winuja rzymian za ukrzyzowanie Chrystusa ale co kiedys wolali..” krew Jego na nas…” ] tacy jak Beria, Kaganowicz, Merkulow, Stalin.

 60. NC said

  3
  Regina

  Człowiek zarabiał jak mógł, nie widzę tym niczego żenującego.
  Żenujący to jest komentarz p. Reginy uważającej to zajęcie za „rzenujace.”

 61. 58
  Dziadzius

  Pan Boydar ma racje.

  Dziadzius ma albo skleroze.
  Albo jest NIEUKIEM!!!!!!!!!!!
  Glupkiem
  I ‚dobrodusznym’ dziadziusiem, ktory siedzi przy piecu i nogi, i powyzej, sobie grzeje.

  To jest oburzajace.
  Skoro napisalem, ze Rosjanie wybudowali uniwersytet w Warszawie w czasie zaborow !! to nie mogl tego zrobic „Jozio, przyjaciel Polski, ktory wywiozl Dziadziusia na Sybir..
  Chyba ze Dziadzius ma 200 lat!
  Skleroza?
  To juz okulary nie pomagaja?
  Czytac nire umie??
  Nie!
  Dziadzius jest nieuk, glupek i historii sie nie nauczyl a zabiera glos, choc czytac nie umie.
  Osiol!
  Osiol!
  Zlosliwy gnom.

  Tak sie szerzy glupactwo wsrod Polakow, nieukow bo wystarczy, ze ktos opowie ze byl zeslany na Sybir, to od razu kazde klamstwo o stosunkach polsko – rosyjskich jest dobre.

  Moze Dziadzius chcialby znac moj zycioys?.
  Przy moim zyciorysie , Dziadziusiowy – to kolonia letnia.

 62. Boydar said

  Ja napisałem jedynie że Dziadziusiowi może. To dokładnie taka sama konstrukcja jak „miał podobno”, niedawno dyskutowane.

  Nie przesądzając o diagnozie, równoprawnie otwiera opcję że odp … jak i że nie odp …. A jeżeli jednak odp … to przyczyn również nie zdefiniowałem na sztywno, może być ta albo tamta – etc

  Przecież ja Dziadka nie badałem !!! Popatrzyłem jedynie co napisał.

  Gdybym się na „zdalnie” bardziej uparł, to nawet i z archiwalnych dziadkowych komentarzy mógłbym wiele pytajników wygumkować. Ale zupełnie ochoty brakuje a i myszka misię wzięła skończyła; został tylko nóż do tapet i sekator, z narzędzi edytorskich.

 63. 2
  Boydar
  Sie niech nie tlumaczy. Dziadzius zawalil, bo nie doczytal mojego postu i poniosla go zlosc na Stalina.
  Bardziej niz na Niemcow.
  Zdarza sie.
  Bo Dziadzius nie wie, ze po wojnie walczylismy z amerykanska dywersja, ktora nas namawiala do wojny z Rosja – i to zaraz po wojnie, kiedy caly narod ledwie dyszal.
  Wolna Europa obiecywala pomoc i demokracje.

  Tak jak w Korei.
  W latach 50-tych, kiedy Polska sie rozbudowywala – Korea Polnocna zostala w 70% calkowicie zniszczona przez USA,
  Bo nie mial jej kto obronic.
  Takie sukinsyny.
  USA nam nie pomoglo odbudowac kraj i budowac wlasny przemysl.
  Prasa amerykanska robila z nas komuchow, uciskanych przez Stalina.

 64. Boydar said

  A jeśli wie ?

 65. Dziadzius said

  @ 49, Troll Polonii said–2018-12-01 (sobota) @ 01:21:33…

  Niestety na tak wielka epopeje jaka Pan [ a moze Pani] tu napisal potrzebuje tez przynajmniej kilka rolek papieru —-
  by dac odpowiedniego rodzaju odpowiedz. 
  Pan porusza tyle odrebnych tematow i pojec tak historycznie jak i logicznie ze dla dobrej odpowiedzi trzebaby isc slowo po slowie-albo zdanie po zdaniu – ale „slowo sie rzeklo, kobylka u plota” ….
  Dla mojej wygody bede pisal pod zaimkiem „PAN” -co prawda dzis na zachodzie juz mamy 56 urzedowo zatwierdzonych zaimkow osobowych {New York State} –wiec wybaczy mi Pan ze nie znam jaki zaimek mam uzyc bez odpowiedniej obrazy dla mozliwych innych……….zaimkow.
  Co prawda „troll” – to jest slowo z tradycji Skandynawskiej i znaczy *dzika,zla i olbrzymia zwierzeca kreatura, albo maly psotliwy kurdupel* – wiec zaimek osobisty jakos, bez smiechu, nie pasuje- no bo jak pisac „Panie kurduplu”

  Zaczne od opinii i doswiadczenia jakie zdobylem tu na Zachodzie [tym juz dzis nie istniejacym Zachodzie ] a mianowicie – w rozumnej i inteligentnej dyskusji nie obraza sie mowiacego tylko atakuje sie to co on mowi – ale to juz woda pod most… za pozno uczyc starego psa….

  #1—„Rosja i nemcy starali sie „oglupic” Polske przez mordowanie naszej inteligencji – nic nie wskorali -ale UniaJewrejska ma lepszy plan – wyslac inteligencje po za Polske i tak oglupic ten narod co zostanie w kraju i rozrzedzic wplywy tej inteligencji na emigracji ”—-

  Tu może się zle wyslowielm bo slowo „oglupic” może nie pasuje jako czasownik do nowej Polskiej mowy ale moim celem był normalny koncept zrozumiany od dawien dawna i wszedzie ze „Dzieci ucza się od matek” –{ Scilet expactes, ut tradet mater honestos atque alios mores, quam quos habet—czy możesz się spodziewac, ze matka będzie uczyc dobrych moralow, innych niż ona sama posiada} –a wiec oglupienie polega na tym ze rosyjanie i niemcy zabili tysiace mardrych ludzi [tysiace matek i ojcow] i wiedza tych ludzi nigdy nie wroci do ich „przyszlych” dzieci, do Narodu / Anglicy pisza o tym ze to sa ukradzione cechy ze zbiornika narodu z „Gene pool” /

  #2— Ja musze sie przyznac ze to musi byc chyba „moja nieuka i fantazja sklerotyka ” –{{Scio me nihil scire-ja wiem ze nic nie wiem-Sokrates}}– bo ja jakos nie rozumiem tego Panskiego pojecia i mozliwosci ‘drenazu’ i jak ono w koncepcji ‘drenazu’ daleko w naszej historji wedlug Pana istnialo a szczegulnie w pojeciu tego artykolu —— ”Jesteśmy największą ofiarą „drenażu mózgów”—Posted by Marucha w dniu 2018-11-29 (czwartek)—„–bo Pan tu rzuca pojecia i historie i czyny z Rozbiorow to jest chyba ponad 200 lat temu? — kiedy de facto nie bylo Polski i jezeli okupant budowal uniwersytet to nie Polakom ale SWOIM OBYWATELOM!.————-
  -„Dziadusia poniosla troszke fantazja sklerotyka, czy nieuka?
  Dziadus nie wie, ze to Rosjanie wybudowali uniwersytet w Warszawie . i to ….UWAGA !!! w czasie zaborow!
  W Rostowie nad Donem do tej pory istnieje Uniwersytet Warszawski.”—–
  ———–a w Bawarji jest rzeka „LECH” —- a w niemczech miasto „KOLOBRZEG ” .. A w Rostowie nad Donem jest uniwersytet Warszawa [ a może zrodlo tej nazwy jest od „Hej Maryna. Trascia sobaczaj matery ! Wary-szczawu! – warszczawu – warszawa ]
  a znowu logicznie to nie budynek co uczu ale ten co w tym budynku uczy i uczy czego i jak chce !

  #3— Dziadzius to juz tak sie roznamietnil, ze zapomnial, kto bestialsko mordowal polska inteligencje we Lwowie i na Wolyniu.

  Z wszystkich ludzi jeszcze zyjacych a urodzonych na Polskich Kresach to chyba jestem prawdziwie najbardziej „roznamietniony” bom się na Kresach urodzil i tam zostawilem wszystka rodzine ( opruch wojka i babki) w nie poznaczonych grobach. Tu jest widoczna i nawet pseudo oszczercza emocja względem mnie, która na pewno pomieszala pisarzowi pojecie „drenazu” z pojeciem elimincji czyli ukrainskiego ludobojstwa. Rosja i niemcy wybierali inteligencje i ja specjalnie tracili,prawda, ze przy okazji zabijali kogo popaddlo, ale glownym cele szczególnie niemcow było”oglupienie” narodu bo ktos musialby na niemcow pracowac. Oni wybierali ziarno a zostwiali plewy i żeby nie krzyki obrazy narodu ,to bym powiedzial ze dzis plewy rzadza naszym krajem. Ukraincy mieli inny cel. Ich celem było wyrznac wszytek Polski narod na Kresach by te ukradzione Kresy byly czysto ukrainskie!!!—bo już się nauczyli od Stalina i Lloyd George i Bandery ze plebiscyty mogą zmienic granice dlatego rzneli wszystkich!! A to ze rzneli bestialsko Polakow to była nagroda od szatana za ich prace.

  #4— „I czy to przypadek, ze Dziadus sobie zapomnial co powiedzial Szymon Peres w czasie wizyty w Polsce? Ze juz „kupilismy Polske”

  I znowu emocja zacmila Panu rozsadek bo zydowskie kupno Polski co Pan niby wylicza jako jakies nowe odkrycie to nie „drenaz inteligencji” to tylko prosty HANDELE.
  To wcale nie „przypadek” bo już o tym kupnie Polski przez zydow wiemy przez 754 lat od Statutu Kaliskiego [1264] kiedy nasi krolowie i magnaci i durniejsza szlachta , chyba za dobre pieniadze, sprzedawali Polske po kawalku zydom i żeby nie byli w żaden sposób winowani o swoje zdradziectwo pokryli swoja zdrade legalnym Statutem Kaliskim—Zydzi dobrze rozumiejac Polski temperamenet i może jakies powstanie zarodka rozumu zmusili kilku nastepnych kroli Polski do powtorzenia tego Statutu tak żeby nie poszedl w zapomnienie -Kazimierza Wielkiego w [1334]-Kazimierza Jagielonczyka w [1453] i Zygmunta Starego w [ 1539] a już potem nie bylo po co powtarzac ten Statutu bo Polska już nie miala NIC na zastaw. Ciekawe jednak jest tych kilka punktow [było ich 36 ] ze Statutu:–
  #2–Kiedy chrześcijanin pozywa na żyda o zastaw, żyd zaś utrzymuje, że żadnego nie wziął, wtedy żyd przysięgą się uwolni
  #6—A gdyby zastaw jaki był kradziony, żyd się odprzysięże, że o kradzieży nie wiedział, a chrześcijanin winien mu kapitał na zastaw ten wypożyczony z procentem zapłacić.—To znaczy ze te oba punkty Statutu waznym robia slowa zyda a nie Polaka.
  #30—Nie wolno żydów oskarżać o używanie krwi chrześcijańskiej.—jest wiele gadania o zydach i ich tradycji picia krwi chrzescijan i zawsze ktos stara sie te gadania uniewaznic –- Wydaje mi się ze w tym Statucie jest prawdziwe poparcie tej tradycji –ze kewstia picia krwi chrzescijan była znana i dlatego tu opisana w Statucie jak nielegalne oskarzenie? Ale dlaczego tak opisano jeżeli by tego nie było
  #35—W gwałcie nocnym sąsiedzi żydowi pomoc dać winni pod karą 30 szelągów. —Powinno tez było opisane ze zydzi powinni pomodz sasiadom chrzescijanom?

  #5—„Kto z nas zrobil rabow i idiotow?
  Dlaczego teraz robimy za podnozek dla Ukraincow?? Dlaczego dla wrednej Ukrainy ryzykujemy bezpieczenstwo calego narodu?
  Polska pozycza pieniadze w zydowskich bankach, zeby zbroic zydowskich oligarchow na Ukrainie.
  To Rosjanie nam tak namieszali w glowach?”
  Zebym siedzial z ksiega rozumu to bym lepiej tego „drenzu” nie udowodnil.To co jest w Polske to jest wynikiem pewnego „oglupienia Narodu” bo poddajemy się sugestiom innych ludzi obcokrajocow wierzac im ze ci ludzie daja nam prawdziwe porady lepsze niż porady dla swoich wlasnych narodow , bo ci co się poparzyli na pomocy alljantow w 1939 roku już nie zyja a oglupiale plewy nie pamietaja.

  #6— AI tu zakonczymy ta swietnie zadymiona aluzje co do moich uczuc wzgledem ukraincow??–ostatnie zdanie z tej Panskiej epopeji…
  **”I pewnie sa powody, dla ktorych Dziadzius w swoim oswiadczeniu nie wymienil Ukraincow.”**—

  Tak dla Panskiej informacji-[ a o tym juz pisalem kilka razy na Gajowce…..]
  Ja urodzilem sie na Wolyniu, miedzy Wisniowcem a Krzemiencem i wedlug mego wujka ( co umarl kilka lat temu w Polsce ( lat 98) po przewiezieniu go z naszego domu na Wolyniu na na ziemie odzyskane) i mego Ojca zmarlego w Kandzie—to ja jestem chyba ze ostatnim zyjacym Polakiem z calej naszej wioski- reszta,z tych co Stalin nie wywiozl na Sybiir, {boze przebacz mu za to jego winy – bo jednak ocalil tysiace Polakow od ryzunow ukrainskich} zostali zamordowani przez ukraincow.
  Moja kuzynka z Bialozurki,ktora wyszla za ukrainca, byla w ciazy i zostala przerznieta NA ZYWO!! wzdluz od kroku po glowe, dwuosobowa pila do drzewa.. Dziecko tez przerzneli i te bohatiry wolnej i suwerennej ukrainy wyrzuculi na gnojowke i pol ciala kuzynki i pol ciala dziecka a druga polowe pochowli ( z udzialem popa sk***syna)przy cerkwi . Mój wojek przyjechal tam , chyba w kilka minutpotem , ale już po mordzie, i widzial ciala na gnojowce,ktore jeszcze drgaly i krew nie zastygla i on z moja babka w ta noc pojechali na cmentarz przy cerkwi i pochowali te polowy cial kuzynki i dziecka z tymi co już były w trumnie. Mój wojek od tego czasu już trzezwych dni chyba nie widzial.!
  A mysmy kur** mac z tymi zwierzetami jedli i pili.
  Boze ja wiem ze powiedziales ze „zemsta jest Twoja” ale Panie Boze daj mi tez okazje do zemsty tak jak dawales zydom..
  To chyba wystarczy Panu??

 66. Dziadzius said

  @61
  Ktos kiedys tak powiedzial –
  „Nie kluc sie z durniem bo przechodzien nie bedzie wiedzal kto nie jest durniem”
  No i dziekuje za oferte zyciorysu ale nie, nie dziekuje ja na sybirze poznalem gnidy i pluskwy na wlasnej skorze i nie mam checi tego doswiadczenia bez bata powtarzac.

 67. Dziadzius said

  @63…”””USA nam nie pomoglo odbudowac kraj i budowac wlasny przemysl.
  Prasa amerykanska robila z nas komuchow, uciskanych przez Stalina.””—-
  Kiedy Ameryka i Anglija chcialy WLACZYC Polske do Planu Marshala -to Jozio powiedzial ze ON i Rosja z pieniedzy jakie Rosja {i tu szczegolnie wlaczyl ze reperacje wojenne nalezne Polsce beda pobrane przez Rosje i wyplacone Polsce przez Rosje _PalacKultury} dostanie z racji reparacji wojennych. Truman mial powiedziec ( nie mam dodwdu) „ze dlaczego ominac Polske kiedy plan byl juz gotowy na niemcy i Ziemie Odzyskane a reszte latwo bedzie doddac”—-Tak ze prosze nie krzyczec na niewinna Ameryke — choc ze Ameryka NIGDY Niewinna nie byla.

 68. Dziadzius said

  @ 63 — „Bo Dziadzius nie wie, ze po wojnie walczylismy z amerykanska dywersja, ktora nas namawiala do wojny z Rosja – i to zaraz po wojnie, kiedy caly narod ledwie dyszal.
  Wolna Europa obiecywala pomoc i demokracje.”

  Radio Wolna Europa walczyla z komunizmem tak w Polsce jak i na swiecie.
  Kiedy plany Generala Patona o ataku tak prosto z Berlina na ZSSR byly odrzucone [ a wojsko USA juz bylo tam w niemczech i gotowe i Anders i Tito na to czekali–oprucz Angliji ] i on byl sprytnie zabity samochodem ktorego nikt nie widzial to szanse na pomoc w zbrojnej walce z komunizmen przeszly tylko na przesylanie wiadomosci i wolanie do biernego oporu – bo pomoc wojskowa nie byla mozliwa { popatrz na Wegry} bez Trzeciej Wojny .
  Co pan slyszal i co pan chcial/ mogl zrozumiec to sa dwie nieznane nam wartosci – Ja mialem kontakt z Wolna Europa w Angliji za co dostalem list od Rzadu Polski Ludowej ze jak sie pokaze na terytorium jakiegos panstwa z ktorego bedzie mnie mozna wydalic [extrdite] to oni to zrobia , bo jako emigrant wojenny nie mialem ani obywatelstwa ani paszportu tylko Brytyjski Travel Document bez zadnej dyplomatycznej obrony.

Sorry, the comment form is closed at this time.