Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (53 – …
  Krzysztof M o Faza fermentacji
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Krzysztof M o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Publiczne znieważenie Rosji i Putina na antenie TVP: gdzie granice?

Posted by Marucha w dniu 2018-11-29 (Czwartek)

29 listopada w programie telewizyjnym TVP INFO „Minęła dwudziesta” doszło do skandalicznego znieważenia prezydenta Federacji Rosyjskiej, jak i samej Rosji. Na szczególna uwagę zasługuje scenografia programu, towarzysząca wypowiedziom ekspertów.

Zrzut ekranu, program „Minęła dwudziesta”, wyemitowany 28.11.2018 na antenie TVP INFO

[Polska jest krajem naiwnych kretynów rządzonych przez antypolskie szumowiny. Jakby tego było mało – staje się krajem coraz bardziej nikczemnym i plugawym – admin]

W programie komentowano incydent w Cieśninie Kerczeńskiej i powstałe napięcie na linii Rosja-Ukraina. Do studia prowadzący zaprosił między innymi dr Jerzego Targalskiego, który zajmuje się naukowo problematyką przemian ustrojowych w Europie Środkowej i Wschodniej na przełomie lat 80. i 90. Skupia się na roli, jaką w tych przemianach odegrały służby specjalne.

W swoich wypowiedziach publicznych permanentnie opowiada o zagrożeniach wynikających ze zbyt dużej roli funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oraz Wojskowych Służb Informacyjnych i jej tajnych współpracowników w życiu politycznym i gospodarczym Polski po 1989 roku. Targalski to współpracownik skrajnie antyrosyjskiej „Gazety Polskiej”, której redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz w 2014 roku otrzymał medal Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w podziękowaniu „za pomoc”.

Sam Targalski również słynie z wypowiedzi rusofobicznych, aktualnie kreuje wizję, że incydent w Cieśninie Kerczeńskiej sprowokował i zaplanował sam Władimir Putin, aby mieć karty przetargowe przed spotkaniem z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Dobór rozmówców nie dziwi, gdyż prowadzący sam jest znanym rusofobem. 1 września 2009 przed sopockim hotelem Sheraton, gdzie odbywała się konferencja z udziałem ówczesnego premiera Rosji Władimira Putina, pojawiła się grupa kilkudziesięciu osób, wśród nich jedna przebrana za ogromnego… penisa z napisem „Putin”. Jak się potem okazało, w stroju tym ukrywał się Rachoń [sic! – admin].

Wszystko to jednak nic wobec „scenografii programu”, na tle której komentowano ukraińską prowokację w Cieśninie Kerczeńskiej. Na żółtym tle widniała bowiem czaszka z piszczelami, która miała twarz prezydenta Rosji Władimira Putina. Stylizowano ją na wzór trupiej czaszki przyklejanej na puszki z gazem Cyklon B, którym truto Żydów i inne ofiary obozów hitlerowskich w komorach gazowych. Mało tego, napis Rassija stylizowano pod runy „SS” – czyli jedną z czterech organizacji nazistowskich, skazanych przez Trybunał Norymberski w roku 1946 jako organizację przestępczą.

Polski Kodeks Karny w Art. 136. mówi:

§ 2. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dopuszcza się czynnej napaści na osobę należącą do personelu dyplomatycznego przedstawicielstwa obcego państwa albo urzędnika konsularnego obcego państwa, w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Zaś § 3 dookreśla, że. Karze określonej w § 2 podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej publicznie znieważa osobę określoną w § 1…

W Polsce Jerzy Urban, redaktor naczelny tygodnika „NIE” został na tej podstawie skazany za satyrę z Jana Pawła II. Sąd Okręgowy stwierdził że „Krytyka głowy innego państwa nie może naruszać jej czci”. Musi jednak być jednak zachowana zasada wzajemności — czyli, że w Państwie Watykańskim jest ścigane przestępstwo znieważenia głowy obcego państwa, np. Polski (to wtedy można ścigać znieważenie głowy Watykanu w Polsce). Zatem jeśli w Rosji ściga się za znieważenie głowy obcego państwa, to polska prokuratura powinna ścigać sprawców znieważenia prezydenta Putina.

Mamy jednak jeszcze do czynienia z publicznym propagowaniem ustroju totalitarnego, wszak runy SS są jednoznaczne, a wpisano je w nazwę Rosja.

Polski Kodek Karny w Art. 256 mówi o zakazie ropagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego lub nawoływanie do nienawiści:

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

Jednoznacznie publicznie — w eterze Telewizji Polskiej — znieważono prezydenta Rosji, jak również obrażono Rosjan, publikując nazwę ich kraju z runami SS, niedwuznacznie porównując Rosję do III Rzeszy, a prezydenta Putina do zabójczego gazu Cyklon B.

Jest to tym bardziej wstrząsające, że Rosja jako spadkobierca ZSRR poniosła największe straty w walce z hitlerowskimi Niemcami, a w obozach śmierci zagazowano ogromną ilość jej obywateli. Dał temu wyraz sam św. Jan Paweł II podczas swej pielgrzymki do Auschwitz 7 czerwca 1979, zatrzymując się tylko w dwóch miejscach, przy kwaterze żydowskiej i radzieckiej, przemawiając właśnie o ofiarach narodu rosyjskiego.

To co miało miejsce w państwowej polskiej telewizji dalece wykracza poza ramy dyplomacji a nawet najsurowszej krytyki dziennikarskiej, jest jawnym przejawem zezwierzęconej rusofobii i siania nienawiści pomiędzy narodem polskim i narodami Federacji Rosyjskiej. Zachowanie takie zasługuje tylko na potępienie.

Jan Żychoń, polski publicysta, Warszawa
Poglądy autora mogą byc niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
https://pl.sputniknews.com

Komentarze 44 to “Publiczne znieważenie Rosji i Putina na antenie TVP: gdzie granice?”

 1. Roman K said

  CO na to pani amabasador USA w POlsce pani Moshbaher????? Czy wolnym , prywatnym koncernom miedzynarodowym wolno lamac prawo, przyjete zasady I obrazac glowy panstw w sposob specyficznie wulgarny, tworzac fake news???? pod p[rzykrywka Polski I na konto i w imieniu Polakow?????
  CO na to wladze POlski?????

 2. Roman K said

  Taka porowokacja..bo jest to prowokacja majaca na celu spowodowanie powaznego miedzynarodowego kryzysu ..jest bardzo latwa do ustalenia- kto sie jej dopuscil I na czyje polecenie zostala zrobiona. Zarowno jest znana osoba odpowiedzilna za program , osoby przygowtowujace scenariusz I scenerie,,wszyscy oplaceni z pieniedzy polskich podatnikow…..podpisani pod czekami zatem doskonale znani.
  TO powokatorom nie powinno ujsc na sucho!

  ———
  Ale ujdzie.
  Admin

 3. Niepokorny said

  Idioci, po prostu idioci, a nie zadni tam naukowcy czy eksperci. Nawet lobbying ma swoje granice, po przekroczeniu ktorych staje sie idiotyzmem.

 4. W normalnym państwie należałby pozamykać ‚tych sq*nów”, a tellavizornię – rozwiązać w trybie nagłym…

 5. revers said

  Jak dla mnie biale rekwizyty studyjne to nic innego jak duzy sedes gdzie kazdy moze walic swoje cieple kasztyny z doopy i zachwycac sie globalizacja w wielkiej plazmie na scianie.

  Obrona suwerennosci Rosji nazwac nie anty globalizmem?, a jakies tam chore porowania z hitlerem i iiI Rzesza, gdy IV rzesza unijna przyjmuje odrocony pakt adolfa tzw. migracyjny.

 6. Kapsel said

  …… gdzie granice?”….

  a gdzie prokurator ! , czy znajdzie się chociaż jeden sprawiedliwy ?

  Prokurator – organ władzy państwowej, którego zadaniem jest wykrywanie i ściganie przestępstw oraz wnoszenie i popieranie aktu oskarżenia przed sądem. Prokurator jest funkcjonariuszem publicznym prokuratury, uprawnionym do samodzielnego wykonywania czynności.

 7. Anucha said

  O kuźwa to niebawem Rosja wyprzedzi w rankingu Palestynę na największego agresora świata, a tuż za nimi Nauru z największą flotą dłubanek.

 8. peacelover said

  kto jeszcze wierzy w parchata praworzadnosc !!!??? HA…HA…HA !!!

 9. Roman K said

  Ja…ja wierze w Praworzadnosc…bez zadnego przymiotnika.!
  w Sprawiedliwosc….w Uczciwosc…Prawosc…..bez zadnych przymiotnikow…..a w czystej postaci praktycznie znikla….oblepioniona anonimowym gownem…..dumnym z tego, ze jest …gownem…..

 10. lopek said

  „Publiczne znieważenie Rosji i Putina na antenie TVP: gdzie granice?”
  ========
  Granic – jak wyżej – nie ma. Nie ma!
  Dlaczego?
  Bo to ludzie stworzeni przez Boga powinni wytyczać granicę pupilom Szatana – a tak się nie dzieje. Ludzie dalej ulegają pudjudzaniu i kuszeniu. Dlaczego tak się nie dzieje – piszę w niemal każdym swoim wpisie o zapomnieniu przez ludzi ostrzeżenia Jezusa Chrystusa o żmijowym plemieniu.
  Wniosek?
  Należy się spodziewać ze strony pupili Szatana coraz bardziej prymitywnego podjudzania – bo Bóg zatrzymał kiedyś rozwój duchowy tegoż Szatana – więc zatrzymał także rozwój duchowy jego pupili. Pupil Szatna nie pnie się na coraz wyższe szczeble człowieczeństwa – bo on stoi obok tej drabiny.

 11. AC said

  I znowu ten ‚gaz’ czadzi:
  ‚(…) a w obozach śmierci zagazowano ogromną ilość jej obywateli’

 12. Antares said

  „Do studia prowadzący zaprosił między innymi dr Jerzego Targalskiego, który zajmuje się naukowo problematyką przemian ustrojowych w Europie Środkowej i Wschodniej na przełomie lat 80. i 90”
  Jedno zdanie i 3 kłamstwa: „dr”, który „naukowo” zajmuje się „przemianami”…., a powinno być: zapijaczony durneń, który gada to co żydostwo mu każe aby uzasadnić wszystkie rewolucje przez nich wywołane w Europie Środkowej i Wschodniej na przełomie lat 80. i 90.

 13. Boydar said

  „… Ale ujdzie. Admin …”

  O ile są aktorami w tym przedstawieniu, to tak. Nawet w starej Anglii, błaznów i innych frantów nie skazywano za naśmiewanie się z Króla. Był jednak warunek – „spektakle” za murami miasta.
  Tu jednak jest wewnątrz murów, i czy to wedle scenopisu czy z gorliwości żadnej pewności nie mamy.

  W każdym razie spokojny sen mają z głowy, bo Putin tylko tak mówi, że ma poczucie humoru. Poza tym, może to być humor prosto z akwarium.

 14. Izaurus said

  Czy ten Rachoń, to aby nie syn lub wnuk dyrygenta Orkiestry Polskiego Radia sprzed 1968 roku. Tyn dyrygent, też Rachoń (imienia nie pamiętam) uciekał z Polski i został nakryty na lotnisku ze złotymi patelniami w swym bagażu. Kto wie jak to odszukać? Prawda, czy nieprawda?

  ——
  Nie dyrygent Rachoń, ale Icek Cajmer.
  Admin

 15. wski said

  Poglądy autora mogą byc niezgodne ze stanowiskiem redakcji.No znaczy sputnik,tego nie popiera.To znacz że według sputnika,autor nie ma racji,piętnując to gówno.

  ————-
  Nie. Pan nie rozumie prostego zdania.
  Admin

 16. Boydar said

  Ale jak grał … 🙂

 17. Kapsel said

  Ślub Gójskiej-Hejke i Rachonia. Ale jakim cudem kościelny? Kto pomoże rozwiązać zagadkę?

  Pani młoda to dziennikarka, zastępczyni Tomasza Sakiewicza w ,,Gazecie Polskiej, pracująca także dla telewizji ,,Republika”.

  Pan młody pracuje jako prezenter w TVP Info.

  Na ślubie obecni byli przedstawiciele mediów związanych z PiS, w tym Tomasz Sakiewicz.

  Ze ślubem pary Gójska-Hejke i Rachoń wiąże się jednak pewna zagadka.

  Otóż pani młoda już raz była zamężna, jej mężem był Krzysztof Hejke, fotografik wówczas pracujący także w ,,Gazecie Polskiej”. O parze zrobiło się głośno, gdy w 2009 r. Krzysztof Hejke upublicznił informację o tym, że jego żona ma romans z ówczesnym szefem IPN Januszem Kurtyką.

  O Krzysztofie Hejke środowisko ,,Gazety Polskiej” zaczęło rozpowszechniać informacje o jego rzekomej chorobie psychicznej, po czym ten odszedł z redakcji. Afera nie zaszkodziła za to jego małżonce, wręcz przeciwnie – wyrobiła sobie bardzo mocną pozycję przy Tomaszu Sakiewiczu. Mawia się półgębkiem nawet w samej redakcji, że ten ma do niej wyjątkową słabość. Z mężem szybko się rozwiodła.

  Na jakiej więc zasadzie Katarzyna Gójska-Hejke wzięła ślub kościelny, będąc już raz mężatką? – pytają niektórzy, widząc na Twitterze informacje o ślubie. Pojawia się też pytanie – jak odpokutowała kilkuletnie życie w związku niesakramentalnym z Michałem Rachoniem? A być może w związku niesakramentalnym była także z Krzysztofem Hejke?

  Nic nie wiadomo, by ciekawość pytających miała być zaspokojona.

  https://wolnosc24.pl/2017/05/01/slub-gojskiej-hejke-i-rachonia-ale-jakim-cudem-koscielny-kto-pomoze-rozwiazac-zagadke/

 18. maasteer said

  Za takie qrestvo na miejscu ruskich nie wpuściłbym już więcej na obchody rocznicy Katynia/Smoleńska nikogo powyżej rangi wojewody.

  Patroszenko z tymi kościami by dobrze wyglądał po mordzie w Odessie.

  Przecież ruscy nie poćwiartowali w swojej ambasadzie żadnego bander.owskiego „dziennikarza”, żeby aż takie pomyje na nich wylewać. Arabii S. przeszło to duszkiem …

  Zaprezentowana w studiu symbolika jest z pewnością wzięta z banderowskich, organizowanych przez upadlińskie władze przemarszów zwyrodnialców w centrach ichnich miast z czerwono-czarnymi flagami i symbolami SS.

  Coś im się w tej telawizji popierd..ło mocno!

 19. maasteer said

  Na yt jest tego sporo

  .https://www.youtube.com/watch?v=vfuFD8F16kg
  Banderowcy na ulicach Kijowa

  .https://www.youtube.com/watch?v=EiBJuzSejsc
  Marsz Bandery w Kijowie
  Ku..chnia – to tak jakby niemcy zrobli marsz na cześc hitlera

  Po co polskojęzyczni „dziennikarze” szukają czegoś czego nie ma w Rosji (przynajmniej oficjalnie), a co z pewnością mają na upadlinie na głównych ulicach miast?i to ostatnio nagminnie.!

 20. NICK said

  Ży-choń.
  O.
  Ra-choń-ju..

  W Łebie [we łbie?] jest taka knajpa co się nazywa: „Ho no tu”.

  Kabała górą?

 21. NICK said

  Kabały rozpatrywać?
  Nie.
  Tarmosić!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaba%C5%82a

 22. Tadeusz Białek said

  Do 9 Easy Rider ?

 23. Ale dlaczego? said

  Szumowina banderowska Targalski.

  Cytat z sieci:
  „Mamy doczynienia z dwoma ludami o nazwisku Jerzy Targalski bo tak nazywają się OJCIEC i SYN
  MŁODY PTOK to SYN Jerzy T. „Wypomina innym rodziców współpracujących z komunistami, a sam był członkiem PZPR. Mowa o dr Jerzym Targalskim, współautorze książki „Resortowe dzieci”. Targalski twierdzi jednak, że jego epizod w PZPR to… przykrywka. Przynajmniej tak to opisuje w „Super Expressie”Dlaczego człowiek, który stara się skompromitować czołowych polskich dziennikarzy wiążąc ich w swojej książce z komuną, o sobie nie wspomina w niej ani słowem? Mimo to, że zarówno on jak i jego ojciec byli związani z PZPR, nie ma sobie nic do zarzucenia. Jerzy Targalski znalazł sposób, aby się usprawiedliwić i wszystko zrzuca na… konspirację. „
  STARA PTICA to ojciec Jerzy T. (czerwona świnia)
  „Jerzy Targalski (ojciec) Jerzy Targalski (ur. 10 listopada 1929 w Łodzi, zm. 17 sierpnia 1977 w Warszawie) – „polski „historyk(jak podaje wiki ) związany z PZPR, badacz dziejów ruchu robotniczego.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Targalski_(ojciec)
  Życiorys[edytuj]
  Studiował historię na Uniwersytecie Łódzkim w latach 1949-1953. Jeszcze jako student został zastępcą asystenta w Katedrze Historii Powszechnej w Zakładzie Historii Starożytnej, gdzie pracował do 1953. Od 1953 pracownik Katedry Marksizmu-Leninizmu na Wydziale Ekonomii Politycznej UŁ[1]. Od 1952 roku działacz PZPR, kierownik szkolenia ideologicznego w ZMP. Od 1961 w Warszawie, wykładowca marksizmu-leninizmu na Uniwersytecie Warszawskim, prowadził także szkolenia partyjne. W 1968 krytycznie odniósł się do wzniecania antysemityzmu podczas tzw. „wydarzeniach marcowych”. W latach 1961-1968 pracował w Zakładzie Historii Partii przy KC PZPR, następnie w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk. W latach 1964-1967 był członkiem redakcji kwartalnika „Z Pola Walki”. Jego badania naukowe dotyczyły historii początków polskiego ruchu socjalistycznego. Był konsultantem historycznym polskiego filmu biograficznego „Biały mazur” z 1979 roku w reżyserii Wandy Jakubowskiej, opowiadającego o Ludwiku Waryńskim[2]. Ojciec Jerzego Targalskiego.” ==============================================================
  Tak to z tymi co to Polaków na komunizm nawracali i odganiali od historii narodu jednocześnie zaprzeczając Istnieniu Boga oraz prawa Polaków do własnej Polskiej ojczyzny było i jest .
  Młody TARGALSKI to „resortowe dziecko” w całej krasie. Przepoczwarzone w czasach współczesnych pod pozorem aktywnej konspiracji w niby to obiektywnego badacza historii. Resortowe dzieci to RZYG NIEPOKORNYCH. Sens „Resortowych dzieci” jest prosty: pochodzenie przodków, ich służba w bezpiece bądź członkostwo w partii gwarantują dzisiejszą pomyślność potomków w mediach.
  Jest V kolumną banderowców w Polsce i pod pozorem jawności szczuje na Polaków Przedstawicielem tego nurtu jest też wielu który tutaj swinioryją
  A z tą grupą to jest tak jeśli któryś z pokolenia ojca doczekał nowych czasów to żeby zmyć z siebie hańbę walki Z Bogiem i Wiarą Polaków to szybko szli do Adwetystów zwanych JEHOWYMI i tam przystępowali do jakiegoś ZBORU po to aby mogli głosić wiarę i mieć z tego przykrywkę
  Dzieci natomiast wzorem Kuroniów i Michników pchały się pod sutanny i wkraczały do Kościołów . Targalscy to pomiot banderowski. Znaczący śladami pisarskimi każdy swój ruch”

 24. Ale dlaczego? said

  A tu jego pokrętne, banderowskie myślenie:
  https://kresy.pl/wydarzenia/targalski-niemcy-wypowiedzialy-nam-wojne-istota-paktu-ribbentrop-molotow-nadal-aktualna/
  Perełka „wybitnej” myśli banderowca Targalskiego:
  „Zdaniem dra Targalskiego nie jest wykluczone, że nieudzielenie Ukrainie poparcia w obecnej sytuacji może wywołać nastroje antypolskie wśród neobanderowców. I otwarcie wzywa do tego, żeby z tego względu ich wesprzeć:

  – Jeżeli nie wykorzystamy sytuacji i nie udzielimy poparcia Ukrainie i nie będziemy razem pracowali nad umocnieniem suwerenności i niepodległości Ukrainy, to być może tak. W tej chwili paliwem, które żywi np. Prawy Sektor jest walka z Rosją. I tutaj należy ich wesprzeć. Właśnie po to, żeby w przyszłości do tego nie doszło. Żeby oni nie doszli do wniosku, że oni walczą z Rosją, a Polacy im wbijają nóż w plecy.”

 25. Ale dlaczego? said

  Oczywiście nie należy zapominać o tym wystąpieniu Targalskiego, o którym było już na Gajówce:
  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/targalski-gosciem-azowa/

 26. Teresa said

  Ad.17 Na tym zdjeciu nie ma nawet jednego Polaka!!!!!!!!!!!

 27. Antymon said

  Czy Icki Morawe dostały już od Żorżety pochwałę za tę scenografię?

 28. Wieloimienny said

  Stonoga miał rację, że Rachoń będzie odbierał Polakom smak życia.

  To jest koleżka Cejrowskiego. Razem sobie gruchają co tydzień w TVP info przeciwko Rosji i marzą o wojnie domowej w Polsce.

 29. Ale dlaczego? said

  😀
  Ale to jest tekst Targalskiego naprawdę wybitny:
  https://niezalezna.pl/61551-warto-byc-polakiem
  Więc kim ten filobanderowiec jest, że chce kończyć z narodem polskim?

  —————
  Jest chujem.
  Admin

 30. Zerohero said

  Co do przepisów prawa, to jest jeszcze artykuł o podżeganiu do wojny. Większość czołowych polityków powinna pójść siedzieć za wojnę w Iraku, boi w sposób jawny podżegali do tej wojny. Jeden z plugawych karłów pokrzykiwał w sejmie „to jest nasza wojna”. Zwykły przestępca.
  W zasadzie do wojny z Rosją też podżegają, ale powiedzmy, że Irak to mocny i niekontrowersyjny przykład, bo nijak nie da się znaleźć krzywd irackich wobec Polski, a Rosja to wiadomo: rozbiory, katyń, Iwan Groźny, odebrali nam pierwszeństwo w Europie Wschodniej, przez nich mieliśmy PRL, kolejki itd. a potem drogi gaz, zamach w smoleńsku, WSI i Wołomin, a także pogarszanie relacji z Izraelem przez ruskich trolli.

 31. jok said

  Nie „broniąc” TV ani nie umniejszając roli manipulacji jaką zauważam w działaniu TV.

  To nie TV zrobila ilustrację, tylko pokazała w programie w tle CZYJĄŚ ilustrację, być może jakichś ukrowych antyRosjan. Być moze coś o tym wspomnieli, ale nie mam siły i ochoty przesłuchiwać ich wywodów.

  Co innego jest własna ilustracja, która mówi: tak nasza TV widzi Putina, jako esesmana np. – ba, to już nie jest manipulacja, lecz deklaracja. Deklaracja ze stygmatyzacją

  Natomiast czymś innym jest zmieszczenie czyjejś ilustracji: tak Putina widzą inni. Można rzec, że TV przekazuje w domysle: „być może powinniśmy dostrzegać Putina, tak jak ci inni”. To jest manipulacja, ale nie deklaracja:)).

  Z czego to wnoszę, bez przeglądania materiału TV, za wyjątkiem obejrzenia kawałka obrazu z prawej, dalszy ciąg liter słowa zaczynającego sią na „A”- tu schowanego?

  Ano z tego, że jeśli miałaby to być ilustracja własna TV, mieniącej się polską, publiczną, a często nawet „dystansującej się od Niemców” (choć to akurat w tym przypadku nieważne), to niby dlaczego w ilustracji użyto słowo „Achtung”?:) Tak sobie TV na Woronicza określa wprost swoje sympatie, pisząc Achtung?:))

  ———–
  Niech Pan nie leje wody.
  Dekoracje TV były obraźliwe w chuj.
  Admin

 32. Maverick said

  Polacy dalej są kontrolowani poprzez Bolszewików, gdy Rosja w końcu się od nich wyzwoliła. Polska jest kolonią i narzędziem Bolszewików z Nowego Porządku Świata. Wasalski lucyferowi kraj jak Polska ma za cel wykończenia Słowian tak samo jak pod chazarską kontrolą Ukraina.
  https://russia-insider.com/en/bolsheviks-tricked-russians-100-years-ago-same-people-are-bamboozling-americans-today/ri25298 Adam Schiff którego Trump nazwał Adam Shitt to taki jeden z tych amerykańskich bolszewików. Polakami łatwo sterować nie tylko bolszewicy ich okradli ale dalej nimi rządzą, to oni strzelali Polakom w potylicę w Katyniu a przerzucili winę na Rosja. Ciemne Polactwo nawet nie wie że Bolszewicy wymordowali 60 000 000 Słowian a co gorsze nie wiedzą że samych Polaków 1 850 000 już po zakończonej II wojnie światowej. Nie wiedzą że milion czekistów w NKWD to byli właśnie eskimosi, co gorsza ten naród wybiera im podstawianych poprzez kabałę ludzi jak Stolzman, Kaczor, Komor czy Duda i myśli że jest wolny gdy oni z nich systematycznie czynią niewolników, a teraz nawet z najgłupszych chcą zrobić mięso armatnie. Wygląda że Trump reprezentuje trockistów, a polskie kundelki bolszewików.

 33. Marek56 said

  Polski nie mogą zdobyć, a Rosje chcą zdobywać 🙂

 34. Maverick said

  Kogo kabalarze o coś posądzają sami to czynią, w Polsce kabalarze rozlokowali się w mediach i kontrolują narrację dla głupiego Polactwa. Rosja która obaliła faszyzm jest posądzana o faszyzm poprzez dzieci enkawudzistów w dzisiejszej Polsce to jest kpina z historii, ale nic w naturze nie ginie a energia falszu i zakłamania odbije się Polsce najprawdopodobniej wymazaniem z mapy świata.

 35. peacelover said

  …a Ruscy uspokoja …i swoich judow ….i obcych judow …i
  banderowcow ….TEZ !!!!!! ………tylko czekac !!!

  CIERPLIWIE !

 36. Kapsel said

 37. Isreal said

  ad28 To jest koleżka Cejrowskiego.

  ?????????

 38. Sołtys said

  No to mamy reakcję Rosji. https://fakty.interia.pl/swiat/news-polskie-radio-rosyjskie-msz-wzywa-polskiego-ambasadora,nId,2704791

 39. NICK said

  No to mamy „Cejrowskiego”.
  Na koniu-Rachoniu. (owym)

  [dawno mieliśmy, przecież; na polach innych; po raz pierwszy mam od-ruch wymiotny patrząc na tego chóia]

 40. Sebastian said

  Widać wyraźnie, że w tzw. przestrzeni publicznej nie ma Polaków tylko jakieś pier***lone polskojęzyczne sqrviałe szumowiny z targalskim i lisiewiczem na czele. Taka hańba i wstyd przed prezydentem Rosji i Rosjanami.

 41. Wieloimienny said

  Isreal @

  Oczywiście, że koleżka. Kilka razy obejrzałem „Minęła 20:00”. Gruchali sobie na antenie jak dwa kumple.

  Jakoś mi nie żal, że Cejrowskiego w tym programie nie będzie. I tak z każdego tematu przeskakiwał na Rosję.

  Pamiętam jak zapytany przez Rachonia o KOD powiedział, że to czerwoni zdrajcy i że są dwie Polski: KODu i władzy, zła i dobra oraz, że kiedyś to się cytuję „mam nadzieję skończy powstaniem.” I uśmiech na koniec!

  To było w czerwcu tego roku. Pamiętam.

  I co pan na to?

  ————
  Mnie też Cejrowskiego nie żal. Kryptosyjonista.
  Admin

 42. Zerohero said

  Targalski w jednym z wystąpień mówił, że Chazaria (ta ze średniowiecza) gwarantowała ludom wolność i stabilizację. Poważnie!

 43. Zerohero said

  @Sołtys

  Przejrzałem komentarze pod tym tekstem z Interii i argumentacja antyrosyjskich trolli jest taka, że przecież ZSRR współpracował z III Rzeszą, więc takie grafiki nie są problemem. Oni kompletnie omijają współczesność i żądają prowadzenia z Rosją wojny na podstawie odległych zdarzeń historycznych. Poziom skretynienia rusofobów sięga dna.

 44. MatkaPolka said

  Armia Sowiecka wyzwalając Polskę i Polaków uchroniła Polaków od niechybnej eksterminacji w ramach planu zagłady Słowian przez zbrodniczą, nazistowską, III Rzeszę niemiecką

  W II wojnie światowej zginęło 26 mln Rosjan – żeby uratować 24 mln Polaków – tyle zostało po wojnie

  GENERAL PLAN OST – PLAN ZAGŁADY SŁOWIAN

  Generalplan Ost określał generalną koncepcję nazistowskich zmian w Europie, w rzeczywistości składał się z kilkunastu dużych i kilkudziesięciu pomniejszych planów, realizowanych równolegle – generalnie realizacja GPO podzielona była na dwie fazy: tzw. „Mały Plan” (niem. Kleine Planung) realizowany w czasie wojny oraz tzw. „Duży Plan” (niem. Grosse Planung), który miał być realizowany przez 30 lat po II wojnie światowej.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

  Procent grup narodowych przeznaczonych do eliminacji oraz wysiedleń na terenach okupowanych przeznaczonych przez III Rzeszę na niemiecką kolonizację

  Grupa narodowa
  Procent przeznaczony do eliminacji lub wysiedlenia

  Polacy 80-85%
  Rosjanie 50-60% przeznaczonych do eliminacji oraz 15% do wysłania na zachodnią Syberię.
  Białorusini 75%
  Ukraińcy 65%
  Litwini 85%
  Łotysze 50%
  Estończycy 50%
  Czesi 50%
  Łatgalowie 100%

  Generalny Plan Wschodni, czyli plan zagłady Słowian

  http://wsercupolska.org/wsp1/index.php/pwm/1266-generalny-plan-wschod

  General Plan Ost (GPO), czyli plan zagłady Słowian został wcielony w życie jeszcze przed wybuchem wojny. W maju 1939 roku główny urząd SD utworzył komórki „Zentral Stelle” II/P (Polen), których zadaniem było sporządzenie list „osób przewidzianych do ujęcia w Polsce”. Niestety można odnieść wrażenie, że w zbiorowej pamięci funkcjonują jedne jej aspekty, gdy tymczasem pozostałe przechodzą bez większego echa. „Plan zagłady Słowian” to książka, która podejmuje problem odwiecznego parcia Niemców na Wschód, aby przez eksterminację, szczególnie Polaków, realizować ideę zdobycia dla niemieckiej „rasy panów” rzekomo należnej jej „przestrzeni życiowej”. Hasło „Generalplan Ost” mogą Państwo, obok innych, przeczytać w Encyklopedii „Białych Plam”.

Sorry, the comment form is closed at this time.