Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szaleńczy plan eurokołchozu, czyli zero emisji CO2 do 2050 roku. OSTRZEGAM: Albo Polexit, albo zostaniemy nędzarzami

Posted by Marucha w dniu 2018-11-29 (Czwartek)

Komisja Europejska przedstawiła w środę (28.11.2018) założenia nowej strategii klimatycznej Unii Europejskiej, zgodnie z którą w połowie obecnego stulecia UE miałaby osiągnąć neutralność jeśli chodzi o emisje CO2.

– Neutralność klimatyczna do 2050 roku jest oczywiście preferowaną opcją. Jest to wykonalne i konieczne. Mamy wszystkie narzędzia, aby być ambitni – zapewnia unijny komisarz ds. klimatu i energii Miguel Arias Canate.

Komisja opublikowała swoje propozycje w formie dokumentu narracyjnego oraz analizy technicznej. Dokument ten jest aktualizacją mapy drogowej UE na rzecz gospodarki niskoemisyjnej z 2011 r., która miała na celu zmniejszenie emisji o 80-95 proc. do 2050 r.

W dokumencie zdecydowanie rekomenduje się osiągnięcie zeroemisyjności. W strategii przewidziano osiem różnych scenariuszy, od redukcji emisji o 80 proc. do opcji „zero netto” oznaczającej, że pozostające emisje są równoważone przez pochłanianie. Dokument powinien stanowić podstawę unijnej polityki, która będzie realizowana w ciągu najbliższych lat. Wnioski KE zostaną również przedstawione na COP24 jako deklaracja UE w obszarze walki ze zmianami klimatu.

– Celem długoterminowej strategii jest potwierdzenie zobowiązania Europy do przewodzenia w globalnych działaniach na rzecz klimatu oraz przedstawienie wizji, która może doprowadzić do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 r. poprzez sprawiedliwą społecznie transformację, w opłacalny sposób – brzmi komentarz Komisji Europejskiej.

Mój komentarz:

A więc szaleństwo postępuje i zostało oficjalnie usankcjonowane. Udział węgla w produkcji prądu i ciepłownictwie ma zostać całkowicie wyeliminowany. W przypadku Polski chodzi o 80% produkcji energii, bo taki mamy obecnie udział węgla w miksie energetycznym. Żeby wyeliminować węgiel stosuje się metodę jego podrażania poprzez coraz wyższe opłaty za emisje CO2.

Te opłaty to jedyny powód ogromnych podwyżek prądu, które rząd stara się dziś ukryć deklarując dopłaty dla wszystkich gospodarstw domowych. To ok. 1 miliard zł rocznie z budżetu państwa.

A co z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które również operują na taryfie G? W ich przypadku chodzi o kwotę kilku miliardów rocznie. Bez względu na to, czy rząd zdecyduje o przejęciu tych zobowiązań przez budżet, czy nie, i tak koszty poniesiemy wszyscy. Podwyżka cen prądu oznacza podwyżkę cen usług i produktów. Nie ma innego wyjścia, żeby uratować się przed bankructwem przy tak gigantycznym wzroście kosztów.

To dopiero początek. Dzięki unijnej „walce o klimat” energia będzie już tylko drożała. Jednocześnie będzie rosło ryzyko blackoutu, ponieważ przestawienie systemu energetycznego na niestabilne OZE musi doprowadzić do przestojów w produkcji prądu.

Plan Unii Europejskiej zakłada zelektryfikowanie ciepłownictwa, a to oznacza, że zostaniemy również pozbawieni możliwości ogrzewania domów.

Reasumując: obłąkańcy z UE szykują nam biedę energetyczną i ciepłowniczą. Ostrzegam: albo Polexit, ale zostaniemy nędzarzami siedzącymi po ciemku w nieogrzewanych mieszkaniach. Takie będą skutki „dobrodziejstwa” jakim rzekomo ma być nasze członkostwo w eurokołchozie.

Źródło informacji i cytatów: gramwzielone.pl
https://wprawo.pl/

Jak zwykle – jedynym posłem, który sensownie zabiera głos jest Robert Winnicki… Ale kto by go tam sluchał… Kupa gówna górą.
>https://wprawo.pl/2018/09/28/posel-winnicki-albo-wypowiemy-unijna-polityke-klimatyczna-albo-czeka-nas-zapasc-polskiej-energetyki/

Poza tym mamy nowy cel dla Unii: zobowiązać się, aby do roku 2050 zredukować w szpitalach liczbę zgonów do zera.
Admin

 

 

Komentarzy 21 to “Szaleńczy plan eurokołchozu, czyli zero emisji CO2 do 2050 roku. OSTRZEGAM: Albo Polexit, albo zostaniemy nędzarzami”

 1. Antares said

  Do 2050 r. plany?. Eee, mnie bardziej interesują plany do 2100 r.

 2. Kojak said

  Dopuki Polska beda rzadzic kryminalne szajki zydowskie nie ma mowy o Poleksicie ! Tylko odsuniecie od wladzy mordercow ( rekordowa ilosc zamordowanych ludzi przez szwadrony smieci syjonistycznych mordercow z tzw tajnych sluzb !), bandytow i zlodzieji moze cokolwiek zmienic !

 3. NICK said

  A może tak inni, bliżej, rozbiorą Win-icki-ego?

  Teza?
  N-ty słup.
  Odważna.
  Deza.
  Nie jest głup.
  Rozważna.

 4. Boydar said

  No to pavulon; metoda sprawdzona, skuteczna i tania. Pacjent żywy do szpitala nie dojeżdża.

 5. Dziadzius said

  „OSTRZEGAM: Albo Polexit, albo zostaniemy nędzarzami”….tu trzeba to poprawic i uzupelnic —‚albo zostaniemy DURNYMI nedarzami’–
  —bo nie widze innego wyjscia dla Polski- bo albo nasz narod juz zupelnie zglupial ( co moze juz jest prawdziwe patrzac na ostatnie wybory) i nie dba o swoja przyszlosc albo jest juz tak obity i zgnieciony ciaglymi wyzyskiwaniami i oszukanstwami od WSZYSTKICH organizacji spolecznych i Religijnych ( i chyba tez opuszczony przez boga) ze zwiesi glowe na piersi i gorzko placzac pojdzie w iwrejska niewole niedbajac i niebojac sie twardosci reki iwrejskiego nadzorcy bo to bedzie lzejsze niz dzisiejszy los!

 6. Zerohero said

  @Antares

  Rok 2050 to wbrew pozorom całkiem blisko zważywszy, że

  1. we wcześniejszych latach będą wszelkie stany pośrednie.
  2. jest to okres w którym zostaną zwinięte wszelkie pozory dobrobytu i demokracji.

  Wszak ostatnie protesty we Francji mają właśnie związek z tą polityką. Francuzi już teraz czują, że jest gorzej, a to dopiero początek. Nawiasem mówiąc „ekolodzy” elektrownie atomowe też chcą zaorać.
  Dlatego na przykład arcykanalia Kaczyński nie mówi, że w obliuczu podatku na CO2 budowa elektrowni jądrowej jest priorytetem. Priorytetem dla tego żydowskiego nacjonalisty jest przekopania Mierzei Wiślanej.
  Najlepiej wzdłuż. A potem zasypać. I tak w kółko.

 7. abcdef said

  Ależ to piękny interes, handeles CO2. Paluszki lizać. Zrobi się giełdę, wypuści akcje — w głowie się kręci od możliwości.

 8. Jack Ravenno said

  Śmieszy mnie w tym kontekście zapowiadanie przez szkopland zamykanie atomówek gdy budują elektrownie na węgiel brunatny. Przecież energetyka niemiecka ma w podstawie WĘGIEL, węgiel i jeszcze raz węgiel…

 9. NICK said

  Pa-vulon?

  Pytanie było ZASADNE.
  Pavulon to n-te dno.
  Ratownicy weszli, głupcy, we układ.
  Szabesgoje.

 10. Antares said

  #Zerohero
  Panie Zerohero, sytuacja w ostatnich latach jest tak dynamiczna, że mam nadzieję, iż do tego czasu ten euroburdel się rozsypie – UE to nie Unia Lubelska. A swoją drogą, pytanie podstawowe, to czy świat do tego czasu po ewentualnej wielkiej wojnie nie cofnie się do epoki kamienia. A oni tu wszyscy pierdolą o jakieś polityce klimatycznej do 2050r.

 11. lopek said

  Wychodzi na to, że pupil Szatana chce tym razem – Polaków wykończyć – zimnem i głodem.

 12. Czeka nas, jap podaje Pismo Św., 7-letni okres Wielkiego Ucisku. Problem jednak się pojawia, czy przypadkiem nie zostaniemy całkowicie wykończeni zanim on się zacznie.

 13. USA – 70% energii elektrycznej to węgiel i gaz.

 14. piwowar said

  CO2 jest potrzebne w Naturze, bo z niego się budują rosliny, które potem zjadaja wegetarianie i normalni też.

  Przecież to jest oczywista oczywistość. A efekt cieplarniany (nihil novi w historii naturalnej) intensyfikuje wzrost roślinnego jedzenia bez konieczności dokonywania GMO. Taki JKM wiedział a ludziska nie chcą.

 15. Martusia said

  Tylko naiwniak uwierzy, w te bajki co tam bredza eurokolchoznicy. A bo to 2050r. bodaj kolchoz przetrwa?

 16. Rob said

  @14 Piwowar
  Powiem więcej: dla ludzkiego organizmu CO2 jest niezbędne.

 17. ech said

  Polska w tym wydaniu, to żydowski interes -hutzpah.

 18. Boydar said

  Panie NICK’u, obraża Pan Ratowników.

  To nie byli Ratownicy, to było Jüdischer Ordnungsdienst.

 19. www said

  durne ku.wy

 20. Wieloimienny said

  Pierdolce z Greenpeace ostatnio robiły pikiety przeciwko paleniu węglem w piecach. Mieli transparenty z napisem: „węgiel nie ma przyszłości.”

 21. W calej awanturze w ogole nie chodzi o ekologie!

  Chodzi o zbieranie pieniedzy na falszywe i szalenie kosztowne raporty i opracowania para- naukowe.
  Nikt sie nie przejmuje prawdziwa katastrofa naszej planety: zanieczyszczenie sztucznym tworzywami (plastic) odpadami przemyslowymi i zatruciem benzenem; a przede wszystkim mordowanie palnety Ziemi wiecznymi wojnami i tysiacem to trotylu zrzucanym na ziemie kazdego dnia.
  Do niedawna, Chiny przyjmowaly wysypiska smieci z calego swiata i przerabialy na …modna odziez i buty sportowe dla idiotow swiata. Wielkie korporacje zas zmuszaly organizacje sportowe i domy mody i rozne inne biznesy do kupowaniaproduktow z przerobki wtornej. Teraz Chiny sie zbuntowaly. Ameryka zakopie caly swiat w smieciach, reszte sie przenyci do Polski i spali .
  I
  China tells America to take its garbage back — RT Business News

  https://www.rt.com/business/423798-us-china-garbage-ban/

  China No Longer Accepting World’s Garbage, Time for A National Recycling Program

  https://www.naturalblaze.com/2018/05/china-no-longer-accepting-worlds-garbage-national-recycling-program.html

  39) Plastic Ocean – YouTube

  A Greenpeace??
  Zyja z tego, ze biora lapowki od roznych przestepcow ekologicznych za zmowe milczenia.

Sorry, the comment form is closed at this time.