Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Generał Skrzypczak boi się wojny z Rosją

Posted by Marucha w dniu 2018-12-04 (Wtorek)

Ekspert do spraw wojskowości i generał w stanie spoczynku w zasadzie od lat straszy trzecią wojną światową i kreśli czarne scenariusze. W najnowszym numerze „Wprost” straszy, że Polskę zaleją uchodźcy z Ukrainy i że konflikt na Morzu Azowskim może okazać się punktem zapalnym globalnej awantury.

Jeszcze we wrześniu nasz dyżurny Wernyhora ostrzegał na łamach Onetu: — Jesteśmy na progu wojny. (…) W Polsce są agenci z Rosji, to nie ulega wątpliwości. Nasze służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa mówią zaś, że wszystko jest w porządku. Wynika to z tego, że są słabe, nieprzygotowane do walki z takim przeciwnikiem, jakim są wywiad i kontrwywiad rosyjski.

Rosjanie na potęgę werbują u nas szpiegów i agentów wpływu [Gajowy Marucha! – admin]. Czasami są to osoby nieświadome, że stały się narzędziem w rękach Rosjan.

Gdzie zaś generał radził szukać dowodów na wpływy Kremla? A choćby i w samej polskiej armii: — Wystarczy przyjrzeć się, jak nieudolnie przebiega modernizacja naszej armii. Z ogólnego planu zakupów wybiera się tylko te pozycje, które w znaczący sposób nie podnoszą zdolności bojowych polskiego wojska.

Scenariusz, który zakreślił, nadaje się na świetną powieść z gatunku political fiction: jeżeli Władimir Putin uderzy, to USA będzie zmuszone użyć broni jądrowej — a areną tych zmagań będzie Polska! [A jeśli nie Polska, to kto? Zimbabwe? – admin]

— Jeśli komuś się wydaje, że będzie się bił z wrogiem między drzewami, w krzakach, w lesie, to jest w głębokim błędzie. Jeśli Rosjanie stwierdzą, że w lesie siedzi amatorskie wojsko, użyją takiego środka, który ten las wypali do korzeni. — straszył Skrzypczak. — Napalmu, fosforu — to może być każdy środek, który powoduje zapalenie lasu. Rosjanie są bezwzględni. Wypalą do gołej ziemi wszystko. Naszym politykom i niektórym wojskowym wydaje się, że Wojska Obrony Terytorialnej będą prowadziły skuteczną walkę ze specnazem. Głęboko się mylą. Jeśli specnaz oceni, że w danym rejonie może stracić choć jednego swojego żołnierza, wyśle tam pocisk rakietowy z napalmem. Spali wszystko, zrówna z ziemią, zniszczy!

Jak to się skończy? Czekają nas „kolejne lata okupacji i kolejne lata upokorzeń, których doznawaliśmy za czasów PRL”.

Co teraz wieszczy generał na łamach „Wprost”? Również światową hekatombę. I wzywa do solidarności z Ukrainą: — Polska musi być silnym głosem w UE i NATO, wzywającym do konsolidacji i wsparcia dla Ukrainy!

Bo, ku jego zaskoczeniu, „konflikt na Morzu Azowskim nie zjednoczył Europy, a USA zajmują bardziej problemy w Azji niż w Europie”. Tymczasem Polska powinna przygotować się na exodus Ukraińców, których przyjmie naturalnie z otwartymi ramionami: — Jeśli teraz politycy się nie ockną, to może się okazać, że kiedyś Unia nam przypomni, że myśmy nie chcieli migrantów i nie pomoże nam z migrantami z Ukrainy. Co wtedy? My prowadziliśmy politykę antyimigracyjną w Unii razem z Orbanem, który jest związany z Moskwą. To jest potworna krótkowzroczność!

W jednym jednak nasz wieszcz zdecydowanie ma rację:

„Polska powinna mieć świadomość dwóch rzeczy: po pierwsze, że jest nieprzygotowana do jakiejkolwiek wojny, bo nie mamy wystarczającego potencjału obronnego, armii, która byłaby zdolna do wzięcia udziału w konflikcie zbrojnym na szeroką skalę. Po drugie, że nasze społeczeństwo jest niewyedukowane do tego, żeby w warunkach wojny funkcjonować i żyć. (…) Są w stanie ewakuować jedno przedszkole w mieście 100-tysięcznym”.

Jeśli więc nosiliście się z zamiarem zrobienia przeglądu prasy pod kątem szalejącej rusofobii — to już nie musicie. Lepiej poszukajcie gdzieś podręczników szkolnych do przysposobienia obronnego, albo obdzwońcie znajomych agentów wpływu, bo Władimir Putin i jego ludzie już po was idą.

Dawid Blum
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem Redakcji
https://pl.sputniknews.com

Komentarze 23 to “Generał Skrzypczak boi się wojny z Rosją”

 1. anATOM said

  Brawo teraz można spać spokojnie 🙂

 2. lewarek.pl said

  No dobra, rozumiem te gadające głowy z telewizji. Płacą im za to, żeby gadały, więc mają gadać, a nie coś wiedzieć. Ale żeby generał, fachowiec od wojen, plótł tak od rzeczy… Jeśli on jest reprezentantem całej populacji polskich generałów, to widzę nasza przyszłość w kolorze sadzy.

 3. Mruk said

  Patrze na tego Skrzypczaka i szukam sladow inteligencji …

 4. witek said

  Oj, biedaku Ruskie i napalm?!
  W tym temacie miszczami są twoi ulubieńcy kałboje.
  Popatrz na Wietnam.

  „Czekają nas „kolejne lata okupacji i kolejne lata upokorzeń, których doznawaliśmy za czasów PRL”
  No tak, okupowali nas, okupowali alem mieli gdzie żyć i pracować
  A teraz w wolnej i niepodległej za chlebem musim wyjechać na saksy!
  Do tego dochodzą upokorzenia, nie przypominam sobie, żeby jakiś przygłupi ruski ambasador publicznie łajał 1 sekretarza
  Jak w czasach waszej wolności czyni jakaś zezowata rajfura.

 5. witek said

  @Mruk

  „Patrze na tego Skrzypczaka i szukam sladow inteligencji …”

  Trzeba by pożyczyć od jankesów z NASA marsjański pojazd
  Un wprawniejszy, może cuś odkryje 🙂

 6. lopek said

  „Generał Skrzypczak boi się wojny z Rosją”
  ========
  Zwyczajnie – podlizuje się pupilom Szatana – bo ma taki a nie inny taki charakter.

 7. NICK said

  Skrzypczaka należy odczytywać prawie dokładnie i odwrotnie niż bredzi.

 8. hulsz said

  Co tu sie dziwic facet chce troche dorobic do emerytury .Pierdoli wiec to co ma odgornie przykazane.

 9. j23 said

  skrzyp czak norris

 10. Wieloimienny said

  Doczytałem do momentu o ruskich agentach i pierdolę ten artykuł.

  Ja na forach natrafiam na masę ukraińskich trolli co nie potrafią pisać po polsku. I co?

 11. Tadeusz Białek said

  gen.Skrzypczak powtarza to co Ławrow powiedział kilka lat temu. „…możecie panowie politycy ściągnąć obce wojska pod naszą wschodnią granicę , nastawiać rakiet ile wasi mocodawcy zza oceanu zapragną, to „wasz wybór ”,ale pamiętajcie : Jeżeli wasz amerykański partner prewencyjnie zaatakuje ,co ma w zwyczaju czynić (pewnie nawet bez konsultacji z polską generalicją ,co by nie dziwiło) ,lub gdyby ćwiczebna rakieta z napisem „empty” przypadkiem spadła choćby metr na rosyjską stronę ..,to wiedzcie, że nie pomoże wtedy tłumaczenie podobne Kwaśniewskiemu jak po Iraku „ Amerykanie nas oszukali ”…Między Odrą a Bugiem kamień na kamieniu się nie ostanie, nie będzie komu was łopatami zgarniać ,nie dowiecie się nawet kto zaczął, a kto wygrał , nie dowiecie się z pewnością .Powstanie nowa kraina …Mazowiecka Kraina Tysiąca Jezior….radioaktywnych. Nie będzie ganiania z „ kałachami ” po lasach, zabaw w chowanego pod nazwą partyzantka jak to sobie wyobrażacie . Na pewno nie , będzie błysk, wiaterek i już was nie ma…”..

 12. Nina said

  Generał a się boi. To dupa wołowa a nie generał, stany lękowe – mówią – to sprawa poważna. Ekspert w PiSTV – roztrzęsiony generałek!

 13. Marcin said

  Ku. Przebił chyba Macierewicza.

 14. @ 11. Tadeusz Białek
  „… Nie będzie ganiania z „ kałachami ” po lasach, zabaw w chowanego pod nazwą partyzantka jak to sobie wyobrażacie…”
  Bardzo ważne ostrzeżenie!
  Czyżby p. Ławrow wiedział, że zachęcanie Polaków przez polskojęzycznych hazaraków do WOT-u ma na celu wyłowienie tych, którzy są nadal nieuchwytni przez komórki, pejsbuk, itp.?

 15. Rafal Cz. said

  Do tej pory nikt ale to nikt nie uzasadnil ze Federacja dazy do wojny w sposob merytoryczny.
  Po ch… im wojna?
  Ale przygotowani byc musza wiec sie przygotowuja.
  A ten general zduriv do szczetu. Lawrow swoje a oni swoje….

 16. Roman K said

  Wlasnie pare godzin temu…Wladymir Wolfowicz ..te slowa przypomnial…….General nie jest idiota wie co mowi I wie czego sie boi…odwrotnie , niz rozne takie przyglupie psie hooyki….
  Pamietajcie ze Ameryka daleko…..Rosja..za progiem..a bronic mozecie sie tylko ozogiem.

 17. dariusz said

  A Skrzypczak ur w 1956 nie był beneficjentem poprzedniego ustroju,nie uczył się za darmo,nie awansował i był tak okupowany i prześladowany że nie udało mu się po zmianie ustroju awansować i zająć dowódczych stanowisk.I to wszystko przez PRL

 18. hulajdusznik said

  Plan unych jest prosty i przejrzysty, ciągle ten sam od rewolucji „francuskiej” – wy macie się nenawidzić i mordować nawzajem – uny będą jak zawsze zbierać „kokosy”. „Ruscy” nie użyją atomu, ani też czegoś podobnego i uny to skądś wiedzą. Słowian jest dla nych za dużo, szczególnie tych polskiej krwi więc będą depopulować nas wszelkimi dostępnymi ym środkami do liczby niezbędnie koniecznej do usługiwania. I nie spoczną w tych dążeniach, chyba, że ktoś przyjdzie w końcu po rozum do głowy i unych całopalnie.

 19. Marucha said

  Re 16, RomanK:
  Oczywiście należy pominąć u Skrzypczaka ozdobniki stylistyczne, jak szpiedzy i agenci rosyjscy czy solidarność z Ukrainą. To są brednie dla polskich idiotów, którzy połkną je ze smakiem.

  Poza tym – analiza polskiej wojskowości i scenariuszy konfliktu jest absolutnie słuszna. Polskie wojsko nadaje się na defilady. A żadnej partyzantki nie będzie.

  A człowiek, który się nie boi – to psychopata.

 20. galaszek said

  Co???…. Czipciak…. zn sze Szybczak boja sze ruskich rakietow???…. Przeczą Un wszystek ruski rakiet moszy wziunc na klate… Ja go znam.. Un jak Stefek Burczymucha – nikogo sze ne boją…. No moszy troszku myszow i pająków …aaa… I ma taku troska klaustrofobi… zn sze troszku boja sze zamknietych pokojów bez klamkow

 21. Sebastian said

  Tak po prawdzie to powinno się rozwiązać polską armię, skoro mamy jamkesów, niech się yankee chociaż raz wykażą 😉

  Albo usmani wyp..go home do siebie i u nas tworzyć Wojsko Polskie od solidnych podstaw i zwierzchnikiem armii nie może być jakiś cymbał prezydęt tylko normalny wojskowy generał z doświadczeniem i wykształceniem to być może przychylniej można by patrzeć w tym kierunku.

 22. revers said

  A pan jeneral wie na jakiej ziemii sa jescze koszary i jakiego wojska?

  „Łaciński Patriarchat w Jerozolimie poinformował w specjalnym komunikacie, że izraelskie wojsko bezprawnie zagarnęło jego teren. Zapowiada też podjęcie działań, by zapobiec szkodom, które mogłyby z tego powodu wyniknąć.

  Około 25 hektarów ziemi należące do Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy zostało zagarnięte przez izraelską armię. Ulokowano tam garnizon wojskowy. Teren znajduje się w północnej części Doliny Jordanu, w pobliżu dwóch palestyńskich osad. Działania te określono w komunikacie „brutalnym złamaniem prawa międzynarodowego”.

  Wielki mufti Jerozolimy, szejk Mohammad Ahmad Husayn poparł chrześcijan, określając sytuację mianem „drapieżnego aktu mającego na celu dalsze poszerzanie powierzchni terenów okupowanych”. Wezwał też społeczność międzynarodową do interwencji w celu powstrzymania polityki „faktów dokonanych” ze strony Izraela.

  vaticannews.va”

  Bo wyglada na to ze wszystko co lacinskie zostalo przejete przez gmine i to to bardzo silowym zabezpieczeniem. Stad bark krzyzy w Auschwitz mnostow funduszy dla gminy od cmentarnych po muzealnych, ze nawet izraelska F-ka przeleci nad dachem nie tylko Auschwitz ale pana jenerala, a pan jeneral powie ze to ruska.

  szalom jeneralom wielko doopnym

 23. lewarek.pl said

  Nie wiem czy Skrzypczak próbuje ośmieszyć WOT mówiąc, że będą się biły w krzakach, w lesie, czy też ośmiesza siebie, nie wiedząc jak wygląda współczesna wojna. WOT, gdyby miały wkroczyć do akcji, nie kryłyby się po krzakach, tylko walczyłyby jak ISIS w Syrii i Iraku albo jak oddziały w Donbasie. W miastach i na przedmieściach. A najprawdopodobniej i tu spełniałyby jakąś pomocniczą rolę. Tylko to miałoby sens.
  Generał z trzema gwiazdkami powinien to wiedzieć.

Sorry, the comment form is closed at this time.