Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nowy minister spraw zagranicznych Brazylii mocno uderza w lewicowe mity

Posted by Marucha w dniu 2018-12-04 (Wtorek)

Do rzadkośći należą obecnie politycy przejawiający znamiona normalności…

Nowy szef brazylijskiej dyplomacji zaatakował kilka spośród najistotniejszych obecnie dogmatów lewicy. Ernesto Frago Araújo, który nowe stanowisko obejmie w styczniu, nazwał tak zwaną teorię globalnego ocieplenia ideologią wymyśloną przez marksistów kulturowych w celu zduszenia zachodnich gospodarek.

Politycznym oponentom nowego rządu nie mogły spodobać się też słowa ministra o wierze w Boga, rodzinie i gender.

Araújo w swej wypowiedzi wytknął lewicy próby kryminalizacji rodziny, wiary w Boga, twierdzeń o uwarunkowanej od urodzenia płci człowieka. Brytyjski „The Guardian” przewiduje, iż nominacja nowego szefa brazylijskiego MSZ przyczyni się „chłodu w globalnym ruchu klimatycznym”.

Sam zainteresowany podkreślił, że jego celem jest pomóc Brazylii i światu uwolnić się od ideologii globalistycznej i wskazuje na antychrześcijański charakter tej ostatniej. Zwrócił uwagę, iż ekologia, która miała służyć pierwotnie ochronie przyrody i odpowiedzialnego korzystania z jej zasobów, została przejęta przez lewicę w celu wywierania wpływu na państwa i narody.

„Ten dogmat służy usprawiedliwieniu wzrostu władzy regulacyjnej państw nad gospodarką i władzą instytucji międzynarodowych nad państwami narodowymi oraz ich ludnością, a także w celu powstrzymania wzrostu gospodarczego w demokratycznych krajach kapitalistycznych i wspierania rozwoju Chin. Tak naprawdę to taktyka globalistyczna” – wskazywał niedawno Araújo w swym artykule, mając na myśli teorię klimatycznego ocieplenia wywołanego rzekomo działalnością człowieka.

Inny wpis Araújo przypisywał Partii Robotniczej Brazylii promowanie totalitaryzmu, gdyż to lewicowe ugrupowanie „kryminalizuje wszystko, co jest dobre, spontaniczne, naturalne i czyste; kryminalizuje rodzinę pod zarzutem patriarchalnej przemocy; kryminalizuje własność prywatną; kryminalizuje współżycie płciowe i prokreację, mówiąc, że wszystkie kontakty heteroseksualne to gwałt i każde dziecko jest zagrożeniem dla planety, ponieważ zwiększy emisję dwutlenku węgla”.

Cytowany przez „The Guardian” Carlos Rittl, sekretarz wykonawczy Brazylijskiego Obserwatorium Klimatu określił te sformułowania jako „retorykę podżegania”. „Brazylia odegrała bardzo ważną rolę w porozumieniu paryskim. Byłoby naprawdę źle dla wizerunku kraju, gdyby przyniósł ze sobą swą ideologię” – stwierdził.

Rittl uznał, że kwestia klimatyczna jest jedynym obszarem, w którym Brazylia może dumnie pochwalić się pozycją światowego lidera. Ekologista wezwał nowego ministra spraw zagranicznych i prezydenta, aby nie izolowali kraju w tej dziedzinie.

Źródła: Life Site News/metapoliticabrasil.com, theguardian.com.
RoM
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 13 to “Nowy minister spraw zagranicznych Brazylii mocno uderza w lewicowe mity”

 1. Kapsel said

  Poniedziałek, 29.10.2018 09:16
  Nowy prezydent Brazylii: jestem dumnym homofobem

  Jair Bolsonaro wygrywa wybory

  Brazylia wybrała – nowym prezydentem kraju został Jair Bolsonaro, polityk o skrajnie prawicowych poglądach, należący do konserwatywnej Partii Socjaliberalnej. W czasie kampanii wyborczej zachęcał do strzelania do swoich politycznych rywali i okazywał poparcie dla stosowania tortur, a przez wiele lat swojej kariery w wywiadach dawał wyraz nienawiści do kobiet, mniejszości i osób LGBTQ: „Tak, jestem homofobem i jestem z tego bardzo dumny”.
  Jair Bolsonaro, przedstawiciel brazylijskiej skrajnej prawicy, został nowym prezydentem kraju, uzyskując 55,7% głosów w niedzielnej drugiej turze wyborów. Wygrana kandydata Partii Socjaliberalnej wzbudziła obawy osób o progresywnych poglądach z powodu jego licznych komentarzy ubliżających kobietom, mniejszościom i osobom LGBTQ, a także przez jego wsparcie dla stosowania tortur i zachęcania do postrzelenia jego politycznych rywali.

  O homofobicznych wypowiedziach nowego prezydenta Brazylii pisaliśmy we wrześniu. Bolsonaro wielokrotnie w wywiadach przyrównywał homoseksualność do pedofilii, przyznawał otwarcie, że „gdyby zobaczył na ulicy dwóch całujących się mężczyzn, pobiłby ich”, a także powiedział, że wolałby, żeby jego syn umarł niż żeby okazało się, że jest gejem.

  W 2013 roku Bolsonaro rozmawiał z brytyjskim aktorem Stephenem Fryem – ten drugi później przyznał, że była to „najbardziej mrożąca krew w żyłach konfrontacja z drugim człowiekiem”, jakiej kiedykolwiek doświadczył. Prezydent Brazylii powiedział wtedy, że „brazylijskie społeczeństwo nie lubi homoseksualistów”, a „homoseksualni fundamentaliści” piorą mózgi dzieciom, by te spełniały ich fantazje seksualne, gdy dorosną i staną się gejami i lesbijkami.

  W innym wywiadzie polityk wyznał: „Tak, jestem homofobem i jestem z tego bardzo dumny”.

  W drugiej turze wyborów prezydenckich rywalem Bolsonaro był kandydat Partii Pracujących Fernando Haddad, były Minister Edukacji i burmistrz São Paulo.

  https://queer.pl/news/201972/nowy-prezydent-brazylii-jestem-dumnym-homofobem

 2. Kapsel said

  Prawica w Brazylii zachwyca się marszem niepodległości

  Niech żyje Polska, bastion moralności i przyzwoitości w Europie” – pisze brazylijska prawica. Poseł Eduardo Bolsonaro, syn prezydenta elekta, chce brać przykład z PiS i pod przykrywką walki z komunizmem wprowadzić prawo delegalizujące ruchy społeczne i uderzające w brazylijskich aktywistów ekologicznych, których nazywa „eko szyizmem”
  OKO.press jest niezależne, wolne od reklam i dostępne dla wszystkich. Dzięki wpłatom naszych Czytelników. Czytasz OKO? Wesprzyj OKO >

  „Polska stała się wyspą bezpieczeństwa i nadziei w samym sercu Europy” – napisał w grudniu 2017 roku na swoim Twitterze poseł Eduardo Bolsonaro, syn nowo wybranego prezydenta Jaira Bolsonaro. #exemplo (#przykład) – otagował wpis. (Na zdjęciu obok swego ojca, prezydenta elekta).

  Retweetował wtedy artykuł z Catholic Voice „Polska zwycięża we współczesnych czasach”, który wychodząc od pochwały ograniczenia handlu w niedzielę, rozwodził się nad tym, że Polska powinna być wzorem dla krajów zachodu, które „poświęciły bezpieczeństwo i dziedzictwo na rzecz współczesnych bóstw różnorodności i integracji”.

  Autor tekstu chwalił też marsz niepodległości jako „celebrację tradycyjnych polskich wartości takich jak wiara, rodzina i patriotyzm”. W brazylijskich mediach społecznościowych wokół marszu rozpętała się rok temu mała wojna, po tym, jak dziennikarz TV Globo na swoim Twitterze napisał: „Prawie 60 tys. osób uczestniczyło w nazistowskiej manifestacji w Polsce broniąc Europy tylko dla białych”.

  Na wpis zareagowała wtedy brazylijska prawica. ”Polacy niczego chyba nie nienawidzą bardziej niż nazizmu i komunizmu. To straszna obraza. Nie istnieje naród odważniejszy, mężniejszy i bardziej chrześcijański niż naród polski” – mówił na swoim kanale w YouTube prawicowy muzyk Nando Moura.

  Na twitterze za interwencję podziękowała mu wtedy ówczesna polska konsul w Brazylii Katarzyna Braiter.
  2018: niech żyje Polska!

  Tegoroczny marsz niepodległości znów posłużył brazylijskiej prawicy do krytykowania zdegenerowanej Europy, lewicowej tyranii i islamu.

  „Węgry i Polska są bastionami moralności i przyzwoitości w Europie tonącej w nieszczęściu, degeneracji, utracie wartości i tożsamości” – napisał na twitterze jeden ze zwolenników Bolsonaro.
  „Gratulacje dla Polaków, którzy w swojej historii dużo wycierpieli i wiedzą co znaczy żyć pod lewicową tyranią. Tradycje muszą być zachowane. Bóg, rodzina, słowo Boże […]” – pisze inny zwolennik nowego prezydenta.
  „Ponad 200 000 osób pojawiło się w niedzielę w Warszawie w Polsce w obronie katolicyzmu i przeciw islamowi i globalizmowi. Pod hasłem »Bóg, honor, ojczyzna« sprzeciwiali się masowemu napływowi muzułmanów i podkreślali konieczność obrony chrześcijańskich tradycji”- pisał na Twitterze niejaki Roberto.
  „Więc nasza »niebezpieczna fala konserwatyzmu« jest międzynarodowa” – cieszył się ktoś w komentarzach.
  „Chociaż media próbowały połączyć marsz ze skrajnymi prawicowymi grupami, zdjęcia wyraźnie pokazują, że uczestnikami tego wydarzenia byli zwykli polscy mężczyźni i kobiety” – pisze dziennik internetowy Renovamidia, publikując zdjęcie z marszu przedstawiające uśmiechnięte zakonnice, które szybko rozchodzi się po twitterze.
  „Niech żyje Polska!” – pisze Demiane 3.

  https://oko.press/prawica-w-brazylii-zachwyca-marszem-niepodleglosci/?fb_comment_id=1948410801861176_1949284068440516

 3. Ale dlaczego? said

  Nowe władze Brazylii to faszyści na pasku neokonów.
  Zniszczą niezależność Brazylii, zwiększą biedę, nierówności, zlikwidują Amazonię, płuca Ziemi i rezerwuar bioróżnorodności. I wymordują Indian tam mieszkających.

  Ale prawicowe durnie odtrąbiają zwycięstwo, bo bydlaki machają przed kamerą krzyżykiem lub „matkieboskiem”…

  Jak to było?:
  „Nie ważne że skurwysyn, ale to nasz skurwysyn!”

 4. ? said

  No to kiedy kolorowa rewolucja w Brazylii?

 5. NICK said

  Już się odbyła?
  (?)

  Macie.
  BRICKS.

  A pisałem… .

 6. NICK said

  Miej.
  Świadomość.

 7. Wieloimienny said

  Kapsel @

  Hmm… tak nas postrzegają za granicą? Pod rządami PiS to Polska katolicka i biała nie będzie oj nie. Widać PiSiory nie tylko Polaków nabrały ale i cały świat.

  A Węgry? Mieszane uczucia. To kolebka europejskiej pornografii. Obecnie walczą o swój interes narodowy. Węgrzy są bardzo patriotycznym narodem za co ich szanuję, ale ponoć będą walczyć z tzw. „antysemityzmem”. O ile to prawda:

  http://autonom.pl/?p=24297

  A te nowe władze w Brazylii to w 100% prawica. Dziki kapitalizm ponoć prowadzą. Dlatego Polonia Christiana uznała mnie za zwolennika BRICS i ruskiego agenta oraz zablokowała moje komentarze.

 8. lopek said

  Czy ktoś myśli, że do tej pory światowy pupil Szatana nie miał Brazylii w swoim posiadaniu? Prawdopodobnie chodzi o to, że pupil Szatana tak się zawziął w wyniszczaniu białej rasy, iż nie zauważył jak mu Azja urosła w potęgę. Aby ten błąd naprawić Pupil Szatana musi teraz przerwać wyniszczanie białej rasy aby w ogóle miał możliwość na powrót kontrolować Azję. Stąd wybór Trumpa w USrahellu i początek buntu w Europie przeciwko lewackiemu zatraceniu. Stąd zimna wojna bis i nagonka na Rosję aby w tej atmosferze zasadzić się jeszcze mocniej na Azję.
  Wniosek?
  Mamy zmianę mądrości etapu – bo pupil bardzo mocno zaangażował się w wyniszczanie białej rasy i stracił czujność wobec Azji. Być może też, że ta zmiana etapu mądrości była już wcześniej wpisana w dalekosiężne, piekielne plany – pupili Szatana.

 9. NICK said

  Widzisz. (7).

  Czemu się ‚Dziwisz’?

  Zatem.
  JP II?

  Czy ‚Dziwisz’.
  Nadszedł czas, którego nie ma.

  Chroni.
  Ten czas.
  Przed powtórzeniem.
  By może.
  Prawdy ostatecznej.

  O jpii.
  Jupi, jupi.

  CZAS.
  Stworzony przez wrogów Boga Ojca.

  Listwa.
  Joannus.

  Wzywam.

 10. Kapsel said

  Re 7 Wieloimienny.

  Jeśli pisdzielce nabrały cały kraj tu na miejscu,to Brazylijczykom tam daleko łatwiej wybaczyć.

  Co do antysemityzmu warto przypomnić

  Uwagi o tzw. „antysemityźmie”
  Nie ma antysemityzmu, lecz jest antyjudaizm. Źródłem antyjudaizmu jest antygoizm. Gdyby go nie było, nie byłby znany antyjudaizm.

  ks.prof. Józef Kruszyński

  Antysemityzm

  Oręż antysemityzmu

  Antysemityzm, Antyjudaizm, Antygoizm

  Kościół katolicki a antysemityzm

  The Jewish World” z 9 lutego 1883 roku przedstawił następujący program:

  „Największym ideałem judaizmu jest, … aby cały świat został przesiąknięty poglądami żydowskimi i aby w powszechnym braterstwie narodów – faktycznie wielkiego judaizmu – zniknęły odrębne rasy i religie”.

  Cytaty o antysemityźmie

  Cytaty o antysemityźmie

  Poniżej podstawiono opinie niektórych autorów żydowskich na temat „antysemityzmu”

  Naturalnie, że nie popieram antysemityzmu, jednakże próbuję go wytłumaczyć. Nie powstał on bez winy Żydów. Przecież pogląd tak rozpowszechniony jak antysemityzm, który powstawał już w najrozmaitszych czasach, przed Narodzeniem Chrystusa w Persji, Arabii, Syrii, Rzymie, a w Europie od czasów średniowiecza przetrwał do dziś, nie może być rezultatem złej woli, lecz powstanie jego musi mieć przyczynę sięgającą głęboko. Gdyby nienawiść i wstręty okazał tylko jeden naród, byłoby to zrozumiałe. Jednakże Żydzi na nienawiść tę byli zawsze narażeni i od wszystkich narodów wśród których żyli. Ponieważ wrogowie Żydów należeli do najróżniejszych narodów, narody te żyły w krajach bardzo odległych od siebie, wyznawały rozmaite religie, należały do różnych kultur i rządziły się różnymi prawami, przyczyny więc antysemityzmu tkwią w Żydach, a nie w narodach, wśród których żyją – Bernard Lazare

  Antysemityzm nie jest wynalazkiem naszych czasów i nigdy nie był bardziej płomienny, niż w ostatnim wieku przed Chrystusem. W Aleksandrii, w Małej Azji, w Cyrenace, w Damaszku, walka między Żydami, a nieżydami była rzeczą stałą. Nie można zaprzeczyć, że te objawy nienawiści były zazwyczaj prowokowane przez samych Żydów – Ernest Renan

  Utajony rasizm praktykowany przez Żydów w stosunku do obcoplemiennych, wśród których przyszło im żyć, prędzej czy później powoduje otwartą i oczywistą reakcję dotkniętych tym „gojów”. Reakcja takowa natychmiast zostaje skarcona jako ? ANTYSEMITYZM ! – Louis Golding

  Zapamiętajmy raz na zawsze ogromną naukę płynącą z naszej historii, że antysemityzm nie jest naszym żydowskim problemem, ale … problemem GOIM – Josef Kastein

  Zaniechanie przez bardzo wpływową i bogatą społeczność Żydów amerykańskich, poważnych i obiektywnych badań przypadków antysemityzmu jest znamienne. Ani religijni ani świeccy przywódcy wielu żydowskich organizacji nie chcą stracić tej potężnej broni, jaką jest uprzedzenie rasowe do obcoplemiennych i przywiązanie do wiary … – Alfred Lilienthal

  Żydzi potrzebują antysemityzmu jak powietrza (…) Żyd jest to taki człowiek , który nawet na bezludnej wyspie znajdzie antysemitę … – Isaac Bashevis Singer

  Co robić gdy brakuje antysemityzmu?

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/antysemityzm/antysemityzm.html

  Ks. Prof. Józef Kruszyński, Dlaczego występuję przeciwko Żydom? Milla Wydawnictwo, Warszawa 2001, s. 35 [reprint wydania z 1923 r.]

  http://or.icm.edu.pl/recenzje/tomaszewski-kruszynski.html

 11. Najbardziej podejrzane, ze rzad w Brazylii sie zainteresowal Marszem Niepodleglosci w Polsce.

  Kto tak naprawde rzadzi teraz w Brazylii: Praica- kurwica- zagranica? Czy wszytko razem do kupy.
  Ale pod egida.

 12. Maha said

  Ad. Kapsel

  Co do tego praffycowego prezidenta…tak mnie cóś tknęło, że jak un taki praffycowy to pewnei tzw. kurwaprawicowy rozwodnik…i nie pomyliłem się. Kolejny świnty moralizator drze już trzecią „żonę”, której nota bene z pieniędzy publicznych płacił kasę z podwyżkami w tempie piorunującym (zatrudniał jako sekretarkę). No i oczywiście stadko bękartów, a jakże. Czyli po prostu taki brazylijski pisior…

  Ad. Wileloimienny

  Świnte i praffycowe pch baaaardzo często blokuje komentarze, pod byle pretekstem. Poza tym wykazują silnę, prostacką rusofobiozę galopującą, pobożnie jak na praffycę przystało składając rączęta.
  Myślę, że ta ich troska o religię to zwyczjnie kamuflaż…

  Ad. artykuł

  Ten cały Ernesto niby poglądy ma normalne ale już kurewkarstwo mu nie wadzi najwyraźniej, bo już jak tak umoralnia i potępia to może by i łaskawie wszystkich a nie tylko pedałów i tę wstrętną leffycę… ale kurwa-prezidentowi przecież nie podskoczy odważniak….Na wielu przykładach w różnych zakątkach świata widzę, że hipokryzja nie tylko jest niezwykle zaraźliwą chorobą ale ma też zwykle ciężki przebieg z gwałtowną ślepotą, głuchotą i blokadą mowy na czele….

  Cóż znowu kurwy pouczają o moralności…

 13. VAV said

  Lewica rzadzila w Brazyli kilkanascie lat. Brazylijczycy chca zmiany. Podsunieto im Jair Bolsonaro, ktory powiazany jest z administracja Trumpa.
  Uwazam, ze Brazylijczycy zostali oszukani, ale jeszcze sie nie zorientowali.
  Nowy minister SZ dobrze mowi, ale poznamy go po czynach.
  Scenariusz podobny do tego z rzadami PIS w Polsce.
  .https://www.youtube.com/watch?v=5IeZztlJwvw

Sorry, the comment form is closed at this time.