Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosyjski generał: NATO koncentruje wojska w pobliżu rosyjskich granic.

Posted by Marucha w dniu 2018-12-04 (Wtorek)

NATO, pod płaszczykiem ćwiczeń, koncentruje wojska w krajach graniczących z Rosją, powiedział wiceminister obrony, generał Aleksander Fomin.

„Kraje NATO uzbrajają się, pod płaszczykiem ćwiczeń koncentrują się wojska oraz ciężki i opancerzony sprzęt w krajach bałtyckich, w Polsce i innych krajach”, powiedział Fomin dziennikarzom.

Według niego siły potęgują i te kraje NATO, które wiele zawdzięczają Rosji.

„Dla Polski złożyliśmy ponad 600 tysięcy istnień ludzkich, a teraz Polska jest głównym strażnikiem tego wszystkiego: na jej terytorium są gotowi otworzyć już oddziały, bazę” — powiedział Fomin.

Wcześniej rzeczniczka MSZ Federacji Rosyjskiej Maria Zacharowa oświadczyła, że NATO konsekwentnie przesuwa się na wschód, a obecność wojskowa wzrasta od Morza Czarnego do Morza Bałtyckiego.

Według niej, od października w krajach bałtyckich i na północy Europy skupiają się liczne siły i środki, uczestnicząc w szeregu dużych ćwiczeń wojskowych sojuszu, uzupełniają siły już rozmieszczone w krajach wschodniej flanki NATO. Takie działania krajów sojuszu „obiektywnie prowadzą do militaryzacji regionu, generują nowe zagrożenia i zwiększają stopień konfrontacji militarno-politycznej”, dodała Zacharowa.

https://pl.sputniknews.com

Nie ma powodu do paranoi. Oddziały NATO niosą pokój i dobrobyt. A zresztą… skoro tak bardzo przeszkadzają Rosji, to dlaczego Rosja nie wyniesie się gdzie indziej?
Admin

Komentarzy 21 to “Rosyjski generał: NATO koncentruje wojska w pobliżu rosyjskich granic.”

 1. Mruk said

  To wszystko przez agresywana polityke Rosji.
  Gdyby Rosja nie rozszerzyla NATO o kraje Europy Wsch., co z reszta bylo pogwalceniem ustalen o zjednoczeniu Niemiec to w ogole nie byloby sprawy.

 2. Kapsel said

  Od południa Rosji też czarne chmury

  Salome Zurabiszwili chce wprowadzić Gruzję do UE i NATO, a kraj ma obrać całkowicie prozachodni kierunek. Ale na razie nie wiadomo nawet, czy będzie rządzić niezależnie.
  (….)
  Ambasador Francji, minister, opozycjonistka

  Urodzona w Paryżu w 1952 r. w rodzinie gruzińskich uchodźców politycznych, do Gruzji przyjechała dopiero w 2003 r. jako ambasador Francji. Obywatelstwo przyjęła po rewolucji róż, kiedy Micheil Saakaszwili zaproponował jej w 2004 r. stanowisko ministra spraw zagranicznych. Szybko się z nim skonfliktowała, odeszła z urzędu i przeszła do opozycji. Do 2010 r. stała na czele założonej przez siebie partii Droga Gruzji, potem była członkiem misji ONZ w Iranie, a do gruzińskiej polityki wróciła w 2012 r. po kolejnym przewrocie i dojściu do władzy partii Gruzińskie Marzenie.
  Salome chce Gruzji w UE i NATO

  Zurabiszwili zapowiada działania na rzecz praw człowieka i społeczeństwa obywatelskiego. Tuż po wyborach oświadczyła też, że najpierw pojedzie do Brukseli, Berlina i Paryża. Chce – tak jak to zrobiła stojąca w latach 1999–2007 na czele Łotwy prezydent Vaira Vike-Freiberga – wprowadzić Gruzję do UE i NATO. Nie ukrywa, że za jej rządów kraj ma obrać całkowicie prozachodni kierunek. Bo z Rosją raczej jej nie po drodze. W wywiadzie dla BBC stwierdziła, że ze względu na to, co Kreml robi, nie tylko w Abchazji i Osetii Południowej, ale i na Ukrainie, trudno dziś mówić o jakiejkolwiek przyjaźni.
  (….)
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1773730,1,prezydentem-gruzji-po-raz-pierwszy-zostala-kobieta-salome-zurabiszwili.read

 3. Kapsel said

  ad.3
  (fragment)

  Nowa prezydent Gruzji skomentowała relacje z Rosją

  Prezydent elekt dodała, że jej celem jest wprowadzenie Gruzji do UE i NATO, tak jak to zrobiła prezydent Łotwy Vaira Vike-Freiberga, która stała na czele państwa w latach 1999-2007.

  Dorastałam w Europie, przez ponad 30 lat byłam francuskim dyplomatą. Wiem, czym jest europejskie społeczeństwo, jak powinniśmy do niego dążyć. Powinniśmy także dążyć do zjednoczenia społeczeństwa, bo jeśli nie zjednoczymy się wewnątrz kraju, nie będziemy w stanie reintegrować terytoriów, okupowanych przez Rosję

  – powiedziała.

  – Dopóki Rosja postępuje tak jak teraz – jeśli wziąć pod uwagę to, co dzieje się na linii okupacji, gdzie porywani są ludzie (…), czy to, jak Rosja postępuje obecnie w stosunku do Ukrainy – nie uważam, że oznacza to, że możemy teraz zacząć współpracę – oświadczyła, odnosząc się do linii demarkacyjnej między Gruzją a separatystyczną Abchazją i Osetią Płd., wspieranymi przez Rosję. Gruzińskie władze niejednokrotnie oskarżały Rosję o porywanie ludzi na tych terenach. Według Rosji, która uznaje niepodległość Abchazji i Osetii Płd., nie są to porwania, lecz zatrzymania za nielegalne przekroczenie granicy.

  Zurabiszwili jest pierwszą kobietą wybraną na prezydenta Gruzji. Według mediów inauguracja nowego prezydenta odbędzie się 16 grudnia.

  https://niezalezna.pl/248059-nowa-prezydent-gruzji-skomentowala-relacje-z-rosja

 4. Antychazar XVIII said

  Rosja powinna zrobić to samo. Poprosimy zatem o koncentrację rosyjskich wojsk i wyzwoloenie Polski spod jarzma żydobanderyzmu, chazaryzmu, frankizmu i chabadyzmu.

 5. Też antychazar od zawsze said

  @ Antychazar XVIII

  Tak samo uważam. Słowiańska Rosja jest nam bliższa niż amerykańskie gówno żydo-chazarskie. Dość już burdelu narobiliście chazarskie kurwy. Wypierdalać z Polski na zawsze razem z tym udającym polaków skurwionym, mendziarskim rządem z Judą i drobiem kalkstejnowatym na czele.

 6. Joung said

  POLACY razem z ROSJA.
  Ale nie politycy nasi umilowanii przywodccy.Niech ich diabli porwa.(PIS=PO=SLD=PSL=NOWOCZESNA=koniec wolnosci obywateli koniec polskosci w POLSCE)
  Czy mamy im na to pozwolic ;;;;;PRZENIGDY PRZENIGDY.

 7. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – Salmonela wie gdzie szukać pomoc,

  „Dwaj izraelscy stratedzy pomogli pierwszej kobiecie zostać prezydentem byłej republiki sowieckiej Gruzji w jej sukcesie od tyłu w środowy wyścig.

  Salome Zurabishvili, niezależny kandydat wspierany przez partię rządzącą Georgian Dream, ledwie osiągnął drugą rundę głosowania. Miesiąc temu, po pierwszej rundzie głosowania, sondaże pokazały jej dobrze za prawicowym kandydatem Grigolem Waszadze, który wygrał pierwszą rundę.”

  https://www.jpost.com/Israel-News/Israeli-strategists-help-sway-Georgian-upset-election-win-573093

 8. Ale dlaczego? said

  Nie no, proszę, już google lepiej tłumaczy 😉
  A co do koncentracji wojsk…
  Jak na razie widzę koncentrację głupoty w narodzie polskim…

 9. hulajdusznik said

  „Dzięki postępom genetyki, w 2009 roku międzynarodowy zespół naukowców pod kierownictwem Petera A. Underhilla z Uniwersytetu Stanforda w USA ustalił, że znakomita większość dzisiejszych Polaków (niemal 60 proc.) należy do tzw. haplogrupy R1a1a7, dziedziczonej z ojca na syna. Co jednak ważniejsze, według naukowców z zespołu Underhilla, mieszkamy na naszych ziemiach od 10 tysięcy lat! Mało tego, poza Polską tę haplogrupę mocno reprezentują tylko Słowianie na Białorusi, Ukrainie i w Rosji, ale już w mniejszej skali niż w Polsce. Za to najwięcej jej przedstawicieli jest wśród Serbołużyczan w Niemczech, którzy też od tysiącleci mieszkają między Odrą, a Łabą. Tak padł mit o Germanach, którzy do połowy pierwszego tysiąclecia po Chrystusie mieli tworzyć między Łabą a Wisłą wszelkie kultury, podczas gdy Prasłowianie siedzieli w ziemiankach kopanych wśród bagien nad Prypecią. Kolejne badania doprowadziły innych specjalistów do wniosku, że kolebką tego rodu Prapolaków mogły być dzisiejsze Kujawy i stąd miała zacząć się ekspansja najpierw na Południe – na Bałkany, następnie na Zachód, a później na Wschód, aż do północnych Indii. Jednak nigdy wszyscy nie wywędrowali znad Wisły. Starożytność przodków Polaków na ich ziemi udowodniły też prace licznych genetyków amerykańskich, rosyjskich i polskich, m.in. prof. Tomasza Grzybowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który dla odmiany badał głównie geny dziedziczone w linii żeńskiej – z matki na córkę”.

  Gdyby niemiaszki (Prusy, Austria, Rosja ) nie dokonały rozbiorów Polski na 150 lat to wszystkich tych ludzi dziś nazywalibyśmy Polakami! Dlaczego piszę „niemiaszki”? Bo nie jest to ani rasa, ani naród. Wszystkie trzy monarchie były zamieszkane w większości przez Słowian, ale zarządzane były przez niemców.

  A teraz Rzeczpospolita przed rozbiorami. Przypomnę tylko, że rozbiory były aktem nielegalnym!

  Po cóż ta mapa?
  Otóż… na obszarze tym zginęło w czasie II wojny światowej więcej ludzi niż w pozostałych częściach świata, nie licząc Chin. W przybliżeniu jest to liczba 36 milionów naszych braci i sióstr. Tak! Naszych braci i sióstr, bo jednej krwi! [Pomijam w tych wyliczeniach tych, którzy sami siebie liczą na innych niż nasze liczydłach i zawsze przedstawiają tę samą liczbę 6 milionów wyciągniętą prosto z parchatej dupy.] Samych tylko cywilów wymordowano na obszarze I Rzeczypospolitej ponad 20 milionów. Jest to 1/4 wszystkich tam mieszkających! Podobnie było podczas I wojny światowej, tylko liczba zabitych była nieco mniejsza, około 15 milionów. Trzeba jeszcze do tego dodać około 10 milinów ofiar głodu (1921–1923, 1932–1933 i 1946–1947) oraz około 2 miliony ofiar żydowskich represji po wojnie w samej tylko Polsce!

  Jest pewna grupa postneandertalczyków, która bardzo, ale to bardzo nienawidzi Słowian i cieszyłaby się bardzo, ale to bardzo, gdybyśmy się nawzajem wymordowali.

  „Dla Polski złożyliśmy ponad 600 tysięcy istnień ludzkich, a teraz Polska jest głównym strażnikiem tego wszystkiego: na jej terytorium są gotowi otworzyć już oddziały, bazę” — powiedział Fomin.

  Spróbuję odnieść się do tego zdania. Dla mnie brzmi ono, jak wyjęte z kontekstu, albo wynika z niedostatecznej wiedzy tego, który je wypowiedział. Tak, zgadzam się z liczbą. Było to ponad 600 tysięcy sowieckich żołnierzy, ale twierdzenie, że wszyscy oni złożyli swe życie w ofierze dla Polski jest już polityczną manipulacją. Dzisiejsi Rosjanie, zwłaszcza ci, którzy mają coś do powiedzenia, nie mogą jakoś odciąć się od sowieckiej przeszłości i rozróżnić Sowietów od Rosjan. Przedstawię w wielkim uproszczeniu mój tok myślenia. Otóż Sowieci to takie „polactfo” w pojęciu Pana Maruchy. Wierchuszka to przebiegłe i zawsze pazerne żydostwo, doły to Ruskie z wypranymi mózgami. Trzeba zawsze powtarzać, że w wyniku żydowskich przemian rewolucyjnych wymordowano tam ponad 66 milionów ludzi, w znamienitej większości Rosjan! A jak to było z tamtą Armią Czerwoną idącą na Berlin? Trudno jakoś byłoby im tę „Polskę” w mniemaniu Fomina, ominąć. Jest tu jeszcze jeden kocioł-pułapka, w którym zawsze ktoś miesza na skutek takich właśnie niedomówień. Otóż… były dwie armie! Pierwsza, to ta frontowa, składająca się głównie z żołnierzy Rosjan. To ich mogiły rozsiane są po całej Polsce. Cześć ich pamięci! Była też armia „druga”. Nawet mundury mieli inne. Gęby osadzone w te mundury też na ogół były inne, jakieś takie niesłowiańskie. Armia ta wystrzelała więcej pocisków w kierunku Rosjan, niźli w kierunku Niemców. Dowództwo składało się głównie z „przebierańców” (chyba wiecie, kogo mam na myśli), a podwładna hołota to był element kryminalny w dużej mierze złożony z „babajów”, którzy to zegarki i rowery zobaczyli pierwszy raz w ich życiu właśnie na wojnie. Tamta „druga” armia zostawiła po sobie niewiele mogił. Zostawili po sobie trochę materiału genetycznego, a jeszcze więcej nie zostawili, to znaczy rabowali, co tylko się dało, zarówno na rozkaz, jak też na własną rękę. Dlaczego o tym piszę. Myślę, że chociażby próba takiego rozgraniczenia, próba rozliczenia się z sowiecką przeszłością ułatwiłaby zrozumienie wielu rzeczy i obaliłaby wiele tak zwanych kacapskich stereotypów. Ale… na razie jest jak jest i nikt ku takiej perspektywie za bardzo się nie kwapi.

  Tak… Uny wciąż marzą i śnią o całkowitym wymordowaniu Słowian. I to najlepiej naszymi własnymi rękami. A taki Fomin całą sprawę jeszcze bardziej komplikuje, bo nie umie rozróżnić jeszcze innej rzeczy; „przebierańców” od motłochu, którym ci zarządzają. Przepraszam za ten „motłoch” tych Polaków, którzy do tej mniejszości (mam nadzieję) się nie zaliczają.

 10. Piskorz said

  re art adm, No właśnie,,,jacy bezczelni ci Rosjanie…tak blisko baz NATO umieścili swój kraj…Muszą się chyba przenieść..dla dobra NATO i całej tej usraelskiej demokracji..

 11. lopek said

  Możliwości tej hucpy są dwie – albo rosyjskojęzyczna, V kolumna pupili Szatana opanowała Putina i bierze do pospołu z USrahellem udział w tzw. zimnej wojnie bis – na zasadzie ustawki – albo światowy pupil Szatana planuje jakieś wielkie bum z wykorzystaniem Rosji za wielka wodą.
  Wniosek?
  Wieże WTC w NY kiedyś pupil złożył – jak gdyby nigdy nic – to i apetytu nabrał.

 12. ryszard w swetrze said

  Na kogo Rosja nie napadła ? Jakieś podpowiedzi ?

 13. Marcin said

  Budować Rosjanie bazę na Kubie lub chociażby robić przymiarki aby potem móc tym grać.
  A Polski już nie ma tylko twór coś jakby zombie.

 14. Antychazar XVIII said

  Ad. 8

  Marcin

  Polski nie ma, ale zostali Polacy, na których żydowski Chabad i zorganizowana grupa przestępcza PiS chcą dokonać rozboju i grabieży za pomocą ustawy 447.

 15. revers said

  Anglosyjon, z niezawodnymi angolskimi szczurami z nie tej pustyni juz buszuja po stepach ukrainy , liczac na latwe lupy.

  http://eu.eot.su/2018/12/04/russian-embassy-in-the-uk-comments-on-british-special-operations-in-ukraine/?fbclid=IwAR1EMgoxjsrfvqR-iMM-MbPSKfy69JYZtd6PeIgnNKroIWzvmAXllMsAQiM

 16. Na kogo Rosja nie napadła??Podpowiedź??
  https://gloria.tv/article/hUyHj3jZrpuC37E1SYv2Xr9qH

 17. Ron said

  W sobote pewien zachodni kanal tv nadawal film o Rosji. ….piekny kraj. Jak pedalstwo ruszy tu z ofensywa demo-kracji ala nordafrica to postaram sie tam dostac i zostac…

 18. NICK said

  Niedźwiedź. (16).
  Warte przypominania.

  Ron.(17).
  Za późno… .
  Zostań gdzie jesteś a, jeśliś Katolik Prawdziwy?
  To wiesz co czynić.

 19. Rafal Cz. said

  600.000 wyjete z kontekstu no no… Ci wyjeci z kontekstu leza sobie na polskiej ziemi I ani im w glowie wchodzic na Gajowke
  I dyskutowac. Zlozyli ofiare z zycia, dotrzymali zlozonej zolnierskiej przysiegi. A swieci nie byli, front byl okrutny I dla nich
  I dla zwyklych ludzi.

 20. Roman K said

  ad Hulajdusznik

  https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0054360

 21. hulajdusznik said

  Panie Romanie, dziękuję za odnośnik. Artykuł ów jest iście naukowy, jednakże wart przetłumaczenia i rozpowszechnienia. Treść tegoż artykułu jest kompatybilna z tym, co napisałem wcześniej.

Sorry, the comment form is closed at this time.