Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wielki Brat patrzy? W Moskwie pojawi się system rozpoznawania twarzy.

Posted by Marucha w dniu 2018-12-04 (Wtorek)

Mer Moskwy Siergiej Sobianin oświadczył, że w 2019 roku stolica planuje wprowadzić system rozpoznawania twarzy w celu poszukiwania przestępców, którzy są poszukiwani listem gończym, informuje agencja miejskich wiadomości „Moskwa”.

„W celu poprawy bezpieczeństwa w mieście, wkrótce osiągniemy nowy poziom technologii informatycznych w pracy naszych organów ścigania.
Już w tym roku wymieniliśmy ponad 40% kamer monitoringu na bardziej zaawansowane. W przyszłym roku zakończymy tę pracę i po raz pierwszy stworzymy system rozpoznawania twarzy, który zidentyfikuje przestępców poszukiwanych listem gończym” — powiedział Sobianin.

Zaznaczył, że system, który został zainstalowany w metrze i kilku rejonach Moskwy jako eksperyment, przyniósł pozytywne wyniki: wykryto i zatrzymano dziesiątki poszukiwanych przestępców.

Na początku listopada stołeczny departament technologii informacyjnych poinformował, że materiały z kamer monitoringu w Moskwie są wykorzystywane przez organy ścigania w dochodzeniach około 70% przestępstw.

https://pl.sputniknews.com

Identyczne metody używane w krajach zachodnich mają na celu poszerzanie swobód obywatelskich i zapewnienie bezpieczeństwa, natomiast w Rosji slużą jedynie zwiększeniu inwigilacji, terroru i ucisku społeczeństwa, co potwierdzi każdy świadomy Polak.
Admin

Komentarzy 9 to “Wielki Brat patrzy? W Moskwie pojawi się system rozpoznawania twarzy.”

 1. Mruk said

  Stety, niestety, ale permanentna inwigilacja stala sie faktem. Ktos moze powiedziec, ze tylko przestepcy powinni sie bac, ale mimo to mam mieszane uczucia.

  Kiedys widzialem taki brytyjski program (kilka odcinkow) na Discovery. Czlowiek mial za zadanie przemiescic sie z punktu A do punktu B (z miasta do miasta) uzywajac normalnego publicznego transportu. Zadaniem ”sledczych” bylo go zatrzymac zanim osiagnie punkt B.
  Nie pamietam, zeby komus udalo sie dotrzec do punktu B.

  Z tymi systemami jest jak z bronia. Mozna uzyc do dobrych celow jak i zlych.

  ——
  Kryterium jest proste: w USA czy UK te systemy są dobre. W Rosji – złe. I tego radzę się trzymać, żeby nie wylądować tam, gdzie Mateusz Piskorski.
  Admin

 2. Antychazar XVIII said

  Bardzo dobry ruch ze strony Rosji. Zwiększy wewnętrzne bezpieczeństwo w obliczu zbliżającej się agresji ze strony NATO. Żaden banderowiec, anglosaski terrorysta czy pisowski szpieg niezauważony nie przejdzie z punktu A do punktu B, nie zorganizuje krwawego zamachu, operacji fałszywej flagi czy chazarskiego majdanu.

 3. lopek said

  Czy mam rozumieć, że ten system odróżnia twarz człowieka – od twarzy pupila Szatana? Jeżeli nie – to jesteśmy w tym samym miejscu.

 4. Sarmata said

  Rosję to możecie cmoknąć. W Rosji dzięki panu Putinowi to każdy ma giwerę jaką lubi. Dzisiaj Rosja to znaczy cywilizacja. Tam pedał jest niczym.

 5. Antychazar XVIII said

  Sama technologia jest bezstronna – może być wykorzystywana zarówno przez ludzi jak i przez bękarty szatana. Żydowski czy angielski terrorysta dziesięć razy się zastanowi, zanim dokona zamachu w centrum Moskwy, na przykład w święto Purim jak większośc tego typu zamachów i prowokacji. Nie należy więc od razu zakładać, że monitoring jest przeciwko normalnym ludziom. Jest po to, żeby łatwiej zwalczać antyrosyjski bandytyzm i terroryzm.

 6. Marcin said

  No niestety. Równowaga musi być i koniec. Odstraszać też będzie potencjalnych sabotażystów nasłanych przez wujka chujka.

 7. Abc said

  Dziwne że tak późno – w krajach takich jak UK czy coraz bardziej zamordystyczne USA wielki brat patrzy od dawna.

 8. revers said

  jak na razie skutecznosc rozpoznawania takich systemow rozpoznawania twarzy siega 60-70% i silnie zalezy od warunkow
  dziennego oswietlenia, naswietlenia sztucznym swiatlem, kata ulozenia twarzy do kamery.

  Do tego nalezy dodac ze zawansowani lamacze prawa, maja rowniez bogata mozliwosc charakteryzacji twarzy; prez sztuczne brody, wasy, brwi, okulary sloneczne, czy nawet sztuczne teczowki przyklejanych z sztucznymi soczewkami bezposrednio do powierzchni oczow, drukowania w 3D lateksowych masek, czy chocby zalozyc maseczke chirurgiczna ktora jak najbardziej jest na miejscu w wielkich aglomeraracjach przepelnionych nie tylko migranatami, ale roznymi wirusami poczawszy od grypy po inne ebole i pratki afrykansko-azjatyckie.

 9. JerzyS said

  Wielki Brat patrzy i wącha?

  Na Facebooku pojawił się system rozpoznawania zapachu.

  Próbowałem zamieścić ten link

  http://niniwa22.cba.pl/bohdan_piasecki_zabojstwo.htm

  Dostałem odwrotną informację, że ten post narusza zasady społeczności. Ciekawe skąd wiedzą skoro nawet nie zdążyli go przeczytać

  zaczyna się on tak:

  ” Ewa Winnicka

  Bez litości

  MORDERSTWO POLITYCZNE W PRL

  1.

  Tygodnik „Maariv”, Tel Aviv, 13 marca 1966 r.

  „Sensacja w sprawie zabójstwa politycznego.

  Kilka lat temu Warszawa zaalarmowana była wiadomością o zaginięciu syna Bolesława Piaseckiego, osobistości znanej w Polsce i różnie ocenianej. Przed wojną osobistość ta była kandydatem na polskiego Hitlera. Działalność z czasów wojny owiana jest mgłą. Walczyła ona przeciwko ruchowi komunistycznemu (…). Aresztowana przez NKWD, odbyła rozmowę z wysokim funkcjonariuszem bezpieki. Zaraz po wojnie stworzyła organizację postępowych katolików, która miała współpracować z reżymem. …. „

Sorry, the comment form is closed at this time.