Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Bezczelne są te żydokurwy… Departament Stanu obiecał Rosji „konsekwencje i ból” za ukraińskich marynarzy

Posted by Marucha w dniu 2018-12-05 (Środa)

Departament Stanu USA ponownie wezwał Rosję do uwolnienia ukraińskich marynarzy zatrzymanych w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej na Morzu Czarnym, grożąc, że jeśli Rosja odmówi, czeka ją ból i konsekwencje.

„Chcemy, aby Rosjanie przyjęli do wiadomości, że muszą uwolnić załogę, w przeciwnym razie będą konsekwencje, a ból z czasem będzie tylko silniejszy” — powiedział wysoki rangą urzędnik resortu.

[Zanim, gnoju, zaczniesz straszyć kacapów, załóż sobie podwójne pampersy – admin]

Dodał, że jest to „stały komunikat dla Rosjan we wszystkich kierunkach dotyczący różnych form agresywnego zachowania”. Ta wiadomość nie będzie wyjątkiem — dodał urzędnik.

Przypomniał także stanowisko Waszyngtonu dotyczące incydentu w Cieśninie Kerczeńskiej. Według przedstawiciela Departamentu Stanu jest to „akt agresji” i „jawna eskalacja militarna oraz naruszenie prawa międzynarodowego i wolności żeglugi”.

Urzędnik podkreślił, że Rosja powinna wiedzieć, że dopóki będzie przetrzymywać zatrzymanych ukraińskich marynarzy, Stany Zjednoczone będą nadal zwiększać konsekwencje.

„Muszą zwolnić załogę, zwrócić okręty, a to nie jest czymś, na co będziemy przymykać oko” — powiedział.

Ponadto, zdaniem przedstawiciela Departamentu Stanu, incydent w Cieśninie Kerczeńskiej powinien zmusić UE do rezygnacji z budowy gazociągu Nord Stream 2. Podkreślił, że incydent ten przypomina, że ​​im więcej infrastruktury gazowej ominie Ukrainę dzięki Nord Stream 2, tym słabsze będą środki odstraszania i powstrzymywania rosyjskiej agresji wojskowej.

Przedstawiciel resortu dodał, że kwestia budowy gazociągu została omówiona z niemieckimi politykami, którzy po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej stali się bardziej wrażliwi na wezwania Waszyngtonu w kwestii gazociągu, ponieważ, według niego, to, co się wydarzyło, „wstrząsnęło opinią publiczną w Niemczech”.

Transkrypcja przemówienia przedstawiciela Departamentu Stanu została rozdystrybuowana przez służbę prasową resortu. Nie podano w niej nazwiska przedstawiciela, ale w jednym z fragmentów przemówienia nazywa siebie współprzewodniczącym amerykańsko-ukraińskiej komisji ds. partnerstwa strategicznego. Wiadomo, że ze strony USA na jej czele stoi sekretarz stanu USA Mike Pompeo, a ze strony Ukrainy szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Pawło Klimkin. [Czyli chodzi o tego debila Pompeo – admin]

Przypomnijmy, 25 listopada okręty Marynarki Wojennej Ukrainy „Berdiańsk”, „Nikopol” i „Jany Kapu”, naruszając granicę Rosji, wpłynęły na czasowo zamknięty rosyjski akwen i przez kilka godzin wykonywały niebezpieczne manewry, nie reagując na żądania towarzyszących im rosyjskich kutrów i okrętów. Ukraińskie okręty z 24 marynarzami zostały zatrzymane, trzech ukraińskich żołnierzy zostało rannych, zostali przewiezieni do szpitala i otrzymali opiekę medyczną, nic nie zagraża ich życiu. Po incydencie zostali oskarżeni o nielegalne przekroczenie granicy.

Na Ukrainie w związku z incydentem wprowadzono 30-dniowy stan wojenny.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 31 to “Bezczelne są te żydokurwy… Departament Stanu obiecał Rosji „konsekwencje i ból” za ukraińskich marynarzy”

 1. Marucha said

  Debil Pompeo ma też inny wkład w politykę międzynarodową.

  „USA „dały” Rosji 60 dni. MSZ odpowiada”

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201812049327930-sputnik-usa-rosja-pompeo-traktat-inf/

  Skąd oni kurwa biorą w tych USA tylu niedorozwojów?

 2. JerzyS said

  „— powiedział wysoki rangą urzędnik resortu.”
  Nie ważne, wysoki kurdupel , czy nisk kurdupel, ale …

  Może by tak powiedział wysoki rangą urzędnik resortu.

  „Chcemy, aby Polska przyjęła do wiadomości,
  że muszą uwolnić Mateusz Piskorskiego,
  w przeciwnym razie będą konsekwencje,
  a ból z czasem będzie tylko silniejszy”

 3. Marek said

  okręty Marynarki Wojennej Ukrainy „Berdiańsk”, „Nikopol” i „Jany Kapu”…
  ===
  chyba kutry opancerzone:)
  to jednak upadła kraina opetańców

  ————
  To tak, jak z tym traktorem, który odpowiedział ogniem 🙂
  Admin

 4. Marek said

  A w polskojęzycznych żydomediach ciągła nawijka o agresywnej Rosji, zero wypowiedzi kogokolwiek ze strony MSZ Rosji. Walenie jednostronne w bęben, można zwymiotowac od tego bełkotu.

 5. JerzyS said

  „Na Ukrainie w związku z incydentem wprowadzono 30-dniowy stan wojenny.” ,

  a komunikat powinien brzmieć

  „Na Ukrainie w związku z incydentem ogłoszono 30-dniowy stan żałoby.”

 6. Joannus said

  ‚wezwał Rosję do uwolnienia ukraińskich marynarzy ”

  Skąd ta troska o uwolnienie, jak nie stąd, że to właśnie była ich robota. Nie całkiem pomyślna zresztą, bo ”marynarze” z rozsądku albo i ze strachu ni użyli nic z zapasu broni.

 7. Jeden z Antychazarów said

  Nie daj Rosjo amerykańso-żydowskim zwierzakom nasrać sobie na głowę. To ich prowokacja. Pierdolnij bombkę w Usrael i się zaraz uspokoją.

 8. Jeden z Antychazarów said

  Wszelkie kurestwo tego świata tworzy żydochazarskie ścierwo.

 9. Izraelskie żołdaki ZABIJAJĄ natychmiast kapitana statku i KONFISKUJĄ statek, który naruszył wody terytorialne Izraela !!! said

  Każdy pływający obiekt, który wpłynie na wody terytorialne Izraela BEZ pozwolenia władz żydowskich Izraela jest natychmiast BOMBARDOWANY z powietrza lub żołnierze izraelskiej ochrony ich wód terytorialnych brutalnie wchodzą na taki statek, natychmiast ZABIJAJĄ kapitana i członków załogi, którzy stawiają opór armi izraelskiej.

  Następnie statek taki, który wpłynoł na wody terytorialne Izraela jest KONFIZKOWANY bez dyskusji z właścicielem.

  Takich wypadków było całe MNUSTWO na wodach terytorialnych Izraela jak np. ze statkiem amerykanskim m/s Liberty,

  https://www.realclearhistory.com/historiat/2018/06/06/why_did_israel_attack_uss_liberty_319.html

  który żydzi zaatakowali na wodach MIĘDZYNARDOWYCH, ale tuż prze strefie wód terytorialnych Izraela. Żydzi wytedy zabili ponad 40 amerykańskich marynarzy:

  Kilka lat temu izraelska ochrona wybrzeża zabiła kulka osób załogi i SKONFISKOWALI statek, który wózł medykamenty i żywność do Strefy Gazy w Palestynie, których to wód terytorialnych Palestyny „władze” żydowskie z Tel Avivu NIE uznają i kłamią, że panstwa Palestyny NIE MA, a Strefa Gazy jest JAKOBY własnością Izraela . . .

  NIGDY do tej pory nie było jakiego kolwiek protestu w tych sprawach z „zażydzonej” władzy USA z centralnej MELINY żydowskiej, której od 1963 roku(po zamordowaniu Johna Kennedygo przez mafie żydo-masońską) do dzisiaj jest tzw. „biały dom” w Waszyngtonie.

 10. Lily said

  Departament Stanu USA to ten, ktory zaprasza
  do siebie i szkoli osobnikow,ktorzy po powrocie
  do kraju swego pochodzenia,zostaja prezydentatmi,premierami. Z III.R.P,takie szkolenia przeszlo kilka osob,dane na
  oficjalnej stronie D.S.USA.
  Co ciekawe,owi stypendysci nie chca sie
  nam tym pochwalic.Wstydza sie tego?.

 11. No własnie po to, żeby straszyć i oskarżać Rosję, USA zaplanowały i łapami ukraińskich przygoopów zrealizowały ten cyrk na Morzu Azowskim!Ukraińska Al Kaida,podlana banderowskim sosem, właśnie po to została dozbrojona i doszkolona przez licznych „instruktorów” z USA i Anglii!.
  Skripal to było preludium teraz kolejny akt!!i szykowany jest następny!będą tak szczuć do momentu,aż ich szlag trafi ,diable plemię….. może wkrótce!!niech się stanie!

 12. Rosja bez dyskusji powinna SKONFISKOWAĆ te 3 łajby "ukrainskie" tak jak to robią "władze" Izraela said

  Ukrainy nigdy nie było, nie ma i nie będzie – kpt. Konstanty Kopf:

 13. Rosja bez dyskusji powinna SKONFISKOWAĆ te 3 łajby "ukrainskie" tak jak to robią "władze" Izraela said

 14. NIE ma czegoś takiego jak "ukraina" ??? said

  NIGDY do tej pory ŻADNE państwo sąsiadujące z tą SZTUCZNĄ sfabrykowaną „ukrainą” NIE uznało nawet w umowach dwu-stronnych granic tej tzw. „ukrainy” i NIGDY społeczność mędzynarodowa ani ONZ NIE uznała prawnie jakich kolwiek granic tzw. SEZONOWEJ „ukraniny” !!

  tzw. „ukraina” to SZTUCZNY twór sfabrykowany przez Niemców teraz popierany przez żydów NEOKONÓW waszyngtońskich do rozbijania oraz ZWALCZANIA państw Rosji i Polski !

  BEŁKOTANIE o jakiejś tam fikcyjnej i SZTUCZNEJ „ukrainie” jest zwykłym kłamstwem.

  Całe terytorium SZTUCZNIE sfabrykowanej tzw. „ukrany” w 1991 roku przez jakiś pijaczków w nocy przy wódce w Puszy Białowieskiej to NIE legalna KOMEDIA, nie zgodna z prawem miedzynarodowym.

  Faktycz to ta sztuczna tzw. „ukraina” NIGDY nie miała i dalej NIE ma legalnie wg. prawa miedzynarodowego ustalonych granic państwowych, więc obecny nacjonalistyczno-nazistowska złodzejska kryminalna krwawą bandę z Kijowa należy ignorować z ich jakimiś tam rozczeniami, które są BZDURNE i nie legalne wobec prawa miedzynardowego.

  Tych krawych samozwanców UZURPATORÓW rzezimieszków rządzacych krwawo, zwykłych złodzieji, którzy tymczasowo NIE legalnie PRZECHWYCILI władzę w Kijowa należy ignorować.

 15. Siekiera_Motyka said

  Ad. 9 – „Radziecki niszczyciel odpowiedział przed US Navy, mimo że amerykański okręt podwodny, w tajnej misji, był najwyraźniej w okolicy i monitorował atak. Sowiecki statek dotarł do Liberty sześć godzin przed USS Davis. Kapitan sowieckiego statku zaoferował mu pomoc, ale komisarz Liberty odmówił.”

  https://www.counterpunch.org/2003/10/24/israel-s-attack-on-the-liberty-revisited/

  Radziecki = Rosyjski

  O tym dowiaduje się pierwszy raz !!!! Komedia.

 16. AlexSailor said

  @Marucha

  Polska i Rosja, tak mi się skojarzyło (do końca obejrzeć).

 17. Roman K said

  Panie Gajowy …to nie sa idioci..to sa urazeni w kieszonke:-))))

  Niech pan popatrzy blizej Konstytucja Rosji…I jej artykol z punktami o Banku Centralnym Rosji….
  dokladnei jak w polskiej…rzad Rosji nie moze sam prowadzic wlasnej polityki emisyjej…wiedzial po o tym czy nie?????
  Bank centralny Rosji( nie, nei Bank Narodowy Rosji..ale Centralny) jest takim samym credit window, jak POlski Bank Narodowy…..nie wolno mu kredytowac deficytu budzetowego i inwestycji poprzez obligacje rzadowe….
  Bank Centralny Rosji moze kupowac oczywiscie bondy amerykanskie, niemieckie wszystkie tylko nie swoje..wlasne////
  Pan przyjrzy si blizej, jak nastepuje emisja rubli…Otoz Rosja sprzedaje gaz i rope za dollary…te dollary jakie otrzymala, trzyma jako rezerwe I na jej bazie emituje ruble….. tyle ile ma w rezerwie dollarow…w tym samym czasie poniewaz dollary sa w Rosji jako zastaw…amerykanie moga emitowac w tej samej wysokosci swoj kredyt…. takiego characzu nie znal swiat…

  TRump zdyscyplinowal Europe, na tej samej zasadzie spozniali sie z platisciami….Niemcy, Francje, Japonie, Kanade, Mexyk, Chiny…i teraz usiluje z dyscyplinowac Rosje…..ktorej chodza glupie mysli po glowach..zeby zmienic zapisy Konstytucji…….
  I stworzyc prawo likwidujace tzw” ofszor” ekonomie….jak powiadaja Rosjanie…CO to jest ..to sa wielkie lotniska wielkie kombinaty przemyslowe na terenie Rosji , ktore nie podlegaja prawu Rosji i nie placa podatkow Rosji……..takie instytucje sa na swiecie i np w USA jest tego 4% w Europie 2%…w Rosji 90% wiekszych przedsiebiorstw……jak mowie ruskie „krupniejszych priedprijatiej”,.,,,,.
  Troll wie o tym ..moze uzupelni……

  Pani Moshbacher..dzis powiedziala ze Polska jest BASTONEM OBRONY…PRZED ROSJA….natomiast
  gen Gierasimow dzis na zwolanej konferencji wszystkich atache wojskowych w Moskwie powiedzial , ze celem wyrzutni rakiet bliskiego i sredniego zasiegu nie bedzie terytorium USA, ale wszystkich innych krajow na terenie ktorych znajduja sie te rakiety….
  Pamieta pan stara pioosenke Alibabek???

  Jak dobrze miec sasiada…jak dobrze miec sasada…..

 18. Anucha said

  Mówi się ,że ogon macha psem.
  Coś wydaje się ,że psa już dawno nie ma.
  Pewnikiem kitajce wszamali

 19. Boydar said

  „… którzy /politycy niemieccy/ /…/ stali się bardziej wrażliwi …” – kawałek artykułu

  Najbardziej wrażliwi to są politycy w Jugendamtach.

  „… nie daj Rosjo amerykańso-żydowskim zwierzakom nasrać sobie na głowę …” – (7)

  Kiedy chodzę w gumofilcach, gnój nie robi na mnie większego wrażenia; dżentelmeni damy natomiast, fucktycznie mogą się widokiem i wonią czuć urażeni.
  Bo to nie jest na głowę, tylko nam się wydaje.

 20. Duj said

  .https://m.interia.pl/serwis/forum/nie-zapomnimy-i-nie-przebaczymy-bardzo-ostre-slowa-ambasadora-rosji-w-polsce-tematy,dId,3253985

 21. Historyk said

  tzw. „ukraina” to JEDYNIE SZTUCZNY twór POLITYCZNY sfabrykowany przez Prusaków w ostatnich gdzieś tam 100 latach, aby podpłacone PROSTACKIE wieśniactwo nazywające siebie „u-krami” na terenach tzw. „u-kraja” co oznacza na pograniczu Rosji i Polski.

  Zamieszkałe tam biedne chłopstwo i parobkowie zamieszkali na pograniczu Polski I Rosji posługiwali się MESZANKĄ języka polskiego zmieszanego z ruskim językiem na RUSKICH i POLSKICH rdzennych ziemiach. To ci mieszkancy zamieszkali na pograniczu czyli „u-kraja” zostali PODPŁACENI i podpuszczeni-wynajęci przez Prusaków/Niemców aby spiskowali i atakowali państwa Polskę i Rosja, co miało osłabić wewnetrznie te państwa co było w interesie Niemców.

  Identycznie było w Królestwie Polskim, gdzie prusacy/niemcy wynajęli tych prostackich wieśniaków „u-krów” aby osłabiali jednośc państwa Polskiego. Te „u-kry” zostali zamieszkali w Polsce przy granicy z Rosją czyli na „u-kraju” Polski byli systematycznie PODPŁACENI i podpuszczani przez Niemców, a następnie UŻYWANI przez niemców, aby się SEPAROWALI od Polski i spiskowali przeciwko Panstwu Polskiemu.

  Wszystkie terytoria na Wschód od Rzeki Dniepr to historycznie od 1000 lat ruska ziemia i zamieszkała przez etnicznych ROSJAN, obecnie też w 90% posługujących się językiem rosyjskim.
  Wszystkie ziemie na Zachód do rzeki Dniepr to faktyczna WŁASNOŚĆ Królestwa Polskiego i Polaków, których w latach 1940 zostali WYRŻNIĘCI przez LUDOBUJCÓW „banderowców ukrainców” wynajęci oraz używani przez prusaków/niemców.

  To też pruska władza z Berlina na poczatku XX wieku sfinasowała i wynajęli niemieckich politologów oraz znawców języków wschodniej Europy, którzy z prostackiej GWARY polskich chłopów „u-krów” zamieszkałych „u-kraja” czyli przy granicy Polski z Rosją sfabrykowali dla tych „ukrów” zasady tzw. języka „ukraińskiego” wykorzystując do tego prostacką GWARĘ językową urzywaną do porozumiewania się zmieszanego staro-polskiego i staro-rosyjskiego JĘZYKA chłopstwa i parobków rolnych z tamtych ternów, którym ci Niemcy SPREPAROWALI językowe zasady gramatyczne dla tej GWARY językowej.

  Ten sprewparowany bełkot ukrainski to coś w rodzaju wynalzku językowo-GWAROWEGO.
  Niermcom chodziło o to, aby zamieszkałe mało-rolne chłopstwo na bazie spreparowanego NOWEGO językaGWAROWEGO przez niemców, uznanego przez Prusy za „oficjalny język ukrainski”, aby tym sposobem sztucznie tam zamieszkałe POLSKIE społeczęństwo oficjalnie SEPAROWAŁO się od polskosci.

  Faktycznie ten nowy „język ukrainski” to mieszanka staro-polskiego i staro-rosyjskiego języków.
  Niemcy organizowali akcje polityczne na arenie międzynarodowej, tak aby władze krajów europejskich zatwierdziły tą gwarę językow z pogranicza Polski i Rosji, jako oficjalny „nowy język ukrainski”.

  W ten to sposób niemcy zorganizowali podstawy propagandowe do tworzenia „nowego państwa – u-kraja, czyli „ukrainy” mającą na celu tworzenie tzw. „nowej grupy narodowej tzw. ukrainców”, którzy będą ROZWALAĆ od środka dwa panstwa Polske i Rosję/ZSRR w interesie imperializmu niemieckiego.
  Zatwierdzenie prostackiej u-kraja GWARY językowej jako oficjalnego języka przez prusaków / niemców podsycało do SEPARCJI od Polski i Rosji tego chłopstwa nazywanego „ukraińcami”.

  Tak sztucznie stworzony „nowy naród ukrainski” wzorujący się na nazistowskim nacjonaliźmie stworzył agresywną ideologię nazistowską ludobujczą ukrainską, wzorujac sie na nazistowskich Niemcach.
  Ten „nowy naród ukrainski” wspierany przez Niemcy stworzył rozbujniczą bandę UPA, której celem było utworzenia tzw. „rzadu ukrainskiego” i ustanowienia „nowego państwa ukraina”.

  Powstałe formacje UPA przeprowadzyła skrytobujczą czystkę etniczną w fizycznego unicestwiania etnicznych Polaków, faktycznych gospodarzy i właścicieli tamtych terenów byłego Królestwa Polskiego.

  W celu wyżynania etnicznych Polaków ludobujca Doncow spreparował ludobujcze doktryny ideologiczne wsorujac się na nazizmie niemieckim, podsycajace ukrów do wyżynania etnicznych Polaków z terenów całych polskich Kresów Wschodnich.
  Na bazie ludobujczych nazistowskich doktryn ideologicznych UPA ukry pod dowódzctwem przywódy zabijaki naziolów Bandery i Szuchwicza organizowali ludobujcze napady formacji UPA na lokalnych etnicznych Polaków, których ludobujcze- nazistowskie ukrainskie UPA brutalnie wyrżneło w liczbie co najmniej 1 milion Polaków na terenach polskich Kresów Wschodnich.

  Celem wyrżniecia etnicznych Polaków przez ukrainców było to, aby ci ludobujcy ukrancy mogli sobie bezkarnie PRZYWŁASZCZYĆ ziemię tych zabitych Polaków i polskie majątki – co było i jest zaczynem bandyckiego tzw. „kraju ukraina”.

 22. Witek said

  Światło jest?

 23. Jak to jest, ze w ferworze walki nie tylko medialnej, wszyscy sobie zapomnieli, ze pirackie panstwo jakim jest hitlerowska Ukraina, do tej pory przetrzymuje rosyjskich rybakow, ktorych zaaesztowala w marcu tego roku za … lowienie ryb w ukrainskim Morzu Azowskim!! Czesc osob juz byli zmuszeni wypuscic ale nie dlatego, ze im Pompeo kazal!
  A poniewaz kuter rybacki byl z Krymu, to bandyci oglosili, ze mieli prawo zatrzymaccala zaloge .. z rodzinami no bo jak z Krymu – to Ukraincy, bo Krym jest Ukrainski.
  Tylko nie wiadomo, dlaczego Ukraincom nie wolno lowic ryb w ukrainskim morzu.

  Rownoczesnie swolocz chachlacka wzywa na pomoc Niemcy, Anglie i NATO, zeby pomogly Ukrom napasc na Rosje.
  Coraz bardziej wyraznie widac, ze awantura kierczenska zostala wydumana w wielkim konsorcjum zgrillowanych mozgow w Waszyngtonie

  To nie pierwsza prowokacja na Morzu Azowskim. Juz bylo o tym, ze Ukry chca wprowadzic okrety USA zeby zalozyc amerykanska baze na Morzu Azowskim. Stad te pierdoly teraz o tym, ze Morze Azowskie jest…miedzynarodowe.

  Pirackie panstwo trzyma rosyjskich rybakow jako zakladnikow czym prowokuje konflikt na morzu.
  Pirate State: Ukraine Holds Russian Fishermen Hostage, Provokes Naval Conflict – Fort Russ

  https://www.fort-russ.com/2018/04/pirate-state-ukraine-holds-russian-fishermen-hostage-provokes-naval-conflict/

  Palany sa takie jak wobec Krymu:
  Cale wybrzeze Morza Czarnego ma sie stac jedna wielka baza militarna USA. (Poroszenko juz sprzedal jankesom caly Donbas)

  Entire Black Sea coast of Ukraine will become the military base of the USA – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/08/entire-black-sea-coast-of-ukraine-will.html

  Sadzac po zachowaniu administracji USA w sprawie tej (kolejnej) nieudanej prowokacji na Morzu Azowskim – jest oczywiste, ze dupiana Ukraina bez ‚podporki’ jankesow nie moglaby sobie tak pogrywac.

  Flores on Sputnik with Korybko – Yes, the U.S Deep State Pushed Ukraine into Kerch Strait Showdown – Fort Russ

  https://www.fort-russ.com/2018/12/flores-on-sputnik-with-korybko-yes-the-u-s-deep-state-pushed-ukraine-into-kerch-strait-showdown/

 24. Marucha said

  Re 17:
  Niektóre źródła podają, iż Centralny Bank Rosji nie jest pod kontrolą Rotschildów, ale Putina.
  >http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/04/prezydent-putin-a-bank-centralny-rosji-rzekomo-kontrolowany-przez-klan-rothschildow

  Z innej beczki: wcale mnie nie zdziwi ani nawet nie oburzy zrównanie takich gównianych państw, jak Polska, Litwa, Łotwa z ziemią w razie konfliktu USA-Rosja.
  Będą mieli, czego chcieli.

 25. Marucha said

  Do kolejnych bezczelności kurwów zza oceanu należy zaliczyć aresztowanie dyrektorki finansowej firmy Huawei, córki założyciela, pani Meng Wanzhou.
  Podobno Huawei próbował obejść amerykańskie sankcje przeciw Iranowi. I słusznie. Chinczycy mogą mieć w dupie amerykańskie zakazy i nakazy.
  Oby kurwy zza oceanu nie przeholowały…

 26. Roman K said

  ad24. Panie Gajowy ..komu pan wierzy?? niektorym zrodlom,z wiazanym z klubami inteligencji polskiej…..czy Putinowi???? I Rosyjskiej Konstytucji????
  Na slynym spotkaniu Valdajskogo CKuba..prez Putin powiedzial publiczne i otwarcie…ze Finanse Rosji I najwieksze przedsiebiorstwa Rosji nie podlegaja rosyjskim prawom i ,ze nalezaloby to zmienic….
  Zaraz po tym zaczely sie problemy ..zarobki w Rosji spadly o 50%…. problemy z konsulatami, dyplomatami, zakazy wjazdu poslusznych Putinowi Olgarchow…..I jak po sznurku….
  Na sprawdzenie tego inteligencja „polska” …. nie miela czasu???????
  Panie Gajowy niech pan sobie przypomni o…Doktryne Paula Wolfowitza…..wyjasni ona prawie wszystko….

 27. 26
  Mnie Rosja i jej problemy nie martwia bo nie wplywaja na polska gospodarke i nie wplywaja na polski budzet.
  Rownie dobrze mozna sie oburzac na Indonezje czy Chiny skad i od kogo biora szmal i jakich bankow uzywaja.
  Wiec dyskusja o rosyjskich finansach i bankowosci Rosji jest wlasciwie nieistotna. Rosja handluje juz wlasna waluta z wieloma krajami, wiec mnie glowa o Rosje nie boli.
  Bardziej mnie boli, ze Polska nie ma wlasnego banku Bo jej koniokrady nie pozwola.
  A kiedyś mielismy wlasny bank.
  I w ogole mnie nie obchodzi rosyjska konstytucja. Ani ‚posluszni Putinowi oligarchowie’.
  Dla kontrastu, w USA sa sami nieposluszni oligarchowie i do tego u wladzy.

  Mam natomiast niejakie problemy gdy chodzi o wplyw koniokradow na polska gospodarke, polski budzet i polskie zakupy w USA.
  Jesli koniokrady zabraniaja Polsce kupowac tani gaz – to jest to w czystej formie nie tylko chamstwo i grabiez polskiego budzetu i polskiej kieszeni. Jest to francowaty kolonializm. Naciagaja nas na kolejny miliard dolarow na rozbudowanie rodzielni w Swinoujsciu.

  Jesli wolno w Polsce amerykanskim zolnierzom zabijac Polakow, rozbijac sie na polskich drogach i obciazac polski budzet i sprzedawac Polsce ostatnie barachlo zbrojeniowe, zatruwac naturalne srodowisko i co najgorsze … ciagle straszyc wojna z Rosja – to mnie w tej chwili nie Rosja meczy..
  Amerykanie nam wybrali wroga; Soros nas wyportkowal a Trump obiecal, ze bedziemy potega; jak razem z USA bedziemy okradac Europe.

  I okropnie mnie martwi ta ‚przyjazn’ z USA.
  Bo calowali sie Amerykanie z Husseinem, z Kadafim, z Miloszewiczem, Jelcynem, klepali po plecach Macrona i strzepywali mu lupiez z garnituru..
  Senator McCain zlote gory obiecywal na majdanie..

  Pocalunek Jankesa to mafijny wyrok smierci dla calego narodu..

  Timeo gringoes et dona ferentes.

 28. AlexSailor said

  @Roman K

  Skoro już tak nam Pan tu wyjaśnia, to może odpowie Pan na proste pytanie.
  Czy Centralny Bank Rosji może emitować rubla mając równowartość w obligacjach rządu polskiego?
  Pytanie jest bardzo proste.

  Bo to może się okazać, że emisja pieniądza pod potrzeby rządu danego państwa kończy się czymś takim,
  jak w PRLu, Rodezji-Zimbabue lub Wenezueli.

  Chińczycy jakoś przyjęli zachodnie reguły gry i ograli Zachód, który teraz
  nieudolnie próbuje je zmieniać.
  Ale jest już za późno.

  W każdej chwili Chiny mogą zniszczyć dolara i gospodarkę amerykańską kosztem
  wartości posiadanych obligacji.
  Ale tego nie robią, bo się nie opłaca.

  A, i drugie pytanie.
  Czy Centralny bank Rosji może emitować rubla pod zabezpieczenie posiadanego przez
  Rosję złota.

  Rozumiem, że faktycznie to tak wygląda (i w części jest), że amerykanie drukują (pośrednio)
  pieniądze dla całego świata, może z wyjątkiem Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej w strefie euro.
  Tylko czy na pewno tak do końca jest.

 29. 26
  RomanK

  Russia’s Tepmbank has been cut off from international system for the exchange of financial data (SWIFT). The bank has been disconnected from SWIFT after the management of the credit organisation fell under US sanctions

  Over 300 Russian banks have already switched to the new system.

  Russian bank disconnected from SWIFT – PravdaReport

  http://www.pravdareport.com/news/russia/economics/15-08-2017/138412-russia_swift-0/

 30. Roman K said

  ad Alex Sailor
  pyt 1 ..Tak….polskie obligacje rzadowe nominowane sa w dollarach..jak wszystko inne.
  2.. Nie!
  Czy jest tak , czy nie jest moze pan latwo sprawdzic….wylowi pan Konstytucje niewasalne..panstw jakie zachowaly suwerennosc i wszystke atrybuty Suwerena z prawem Bicia wlasnego Pieniadza.

  Chiny moga sobie tylko zaspiewac po chinsku…..
  niech pan sobie wyobrazi ze przychodzi Chinczyk
  z wagonem obligacji do starannie wyselekcjonowanego amerykanskiego elitasa i powiada …oddaj mi pieniadze..a ten patrzy na niego usmiecha i mowi :
  – Spierdalaj..
  …..i spuszcza psy:-))))))

  I panie Alex mowimy Ameryka..a w domysle Globalny Kahal Pieniadza……pan nie zapomina, ze Mahomet byl tylko prorokiem Allaha….

 31. revers said

  re28

  swego czasu w latach 80-tych nadwyzke handlowa, obligacji amerykanskich, ba nawet w amerykanskich nieruchomosciach udzial Japonia, skonczylo sie tylko nagla ostra przecena gieldy w Tokio, wyprzedaza aktywow i pasywow amerykanskich za psie pieniadze, mozna bylo dac szanse drugiemu smokowi azjatyckemu jak Chiny, ktore juz ciesza sie jak mis panda w osobie premiera chin ze Trump im obnizyl cla na samochody.

  Njawzniejsze ze trzymaja drukarnie petrodolarow w garsci FED, i kontroluja wiekszosc zaobow ropy naftowej na ziemi, ktora napedza kazda mobilna gospodarke swiata, z cenami benzyny w stanach tylko do pomarzenia dla waslow z europy I AZJI.

Sorry, the comment form is closed at this time.