Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kulisy wojny w Jugosławii – szokująca spowiedź agenta CIA

Posted by Marucha w dniu 2018-12-05 (Środa)

Ludzie, którzy obudzili wojnę w Jugosławii, później podyktowali warunki pokoju… Robert Baer, były agent CIA, w szokującym wywiadzie, który odbył się w Quebecu i został po raz pierwszy opublikowany na serbskim portalu internetowym Web-Tribune, mówi o szokujących szczegółach wojny w Jugosławii. Przekupstwo, celowe szerzenie paniki, malwersacje, propaganda… – jakie są prawdziwe kulisy tamtych wydarzeń?

[Tylko kretyni nie wiedzą, jak tam było naprawdę. I nijak ich nie przekonasz, że są kretynami, bo są kretynami – admin]

Robert Baer jest obecnie dziennikarzem śledczym i pisarzem.

Jego książka pt. Sekrety Białego Domu wywołała wielki szok, ponieważ przedstawia fakty, które stawiają prezydencką administrację w niespecjalnie dobrym świetle.

Podczas akcji promocyjnej w 2016 roku w Quebec w Kanadzie autor udzielił wywiadu na żywo, w którym wspominał czasy, gdy jako wysoko postawiony agent CIA, pracował w Jugosławii w latach 1991-94 i na Bliskim Wschodzie.

Tło wojny, o której opowiadał, jest przerażające, mieszczące się w kwintesencji, że CIA zrobi wszystko, by zniewolić wybrany naród.

A oto i zapis tego szokującego wywiadu.

*                        *                         *

Gdzie i kiedy miała miejsce pana pierwsza praca w Jugosławii?

Przyleciałem helikopterem z trzema agentami. Wylądowaliśmy 12 stycznia 1991 roku w Sarajewie. Naszym zadaniem było monitorowanie domniemanych terrorystów narodowości serbskiej, którzy zgodnie z oczekiwaniami mieli atakować Sarajewo.

Kim byli ci terroryści i dlaczego mieli wykonywać te ataki?

Dostaliśmy dokumenty dotyczące grupy zwanej „Wielka Serbia” ze szczegółami planów przeprowadzenia ataków bombowych na ważne budynki w Sarajewie w celu zapobieżenia wyjścia przez Bośnię ze składu byłej Jugosławii.

Czy istniała w ogóle taka grupa i co robiliście w Sarajewie pod nadzorem CIA?

Taka grupa nigdy nie istniała! Nasi szefowie nas okłamali. Naszym zadaniem było podniesienie alarmu i szerzenie paniki wśród polityków w Bośni, po prostu zasugerować im, że Serbowie mają zamiar zaatakować.

Na początku przyjęliśmy tę historię jako prawdziwą, ale po pewnym czasie zaczęliśmy zadawać pytania. Po co podsycać taką histerię skoro grupa nie istnieje?

Jak i kiedy zakończyła się ta operacja i czy miała jakąś nazwę?

Dla mnie skończyła się dwa tygodnie później, gdy otrzymałem nowe zadanie w Słowenii. Operacja trwała miesiąc i miała nazwę „Istina” (tzn. „prawda”), chociaż wszystko było kłamstwem!

W jakim celu udał się pan do Słowenii?

Otrzymałem instrukcje, że Słowenia gotowa jest ogłosić niepodległość. Dostaliśmy pieniądze, kilka milionów dolarów na sfinansowanie różnych organizacji pozarządowych, partii opozycyjnych i różnych polityków, którzy podżegali do nienawiści.

Czy miał pan wiedzę o propagandzie CIA i co o tym myśleli pańscy koledzy?

Oczywiście, nikt nie odmawiał wykonania zadań dla CIA szczególnie, kiedy wszyscy denerwowaliśmy się i mieliśmy skłonności do paranoi! Wielu naszych agentów oraz starsi oficerowie po prostu znikali, ponieważ nie chcieli uprawiać propagandy przeciwko Serbom w Jugosławii.

Sam byłem zaszokowany ilością kłamstw podawanych dla naszych agencji i polityków!

Wielu agentów CIA kierowało propagandą nie zdając sobie sprawy z tego, co robią. Wszyscy znali tylko część historii; tylko ci, którzy tworzy całą historię znali prawdę – to politycy.

To znaczy, że propaganda była tylko przeciwko Serbom?

Tak i nie. Celem propagandy było oddzielenie republiki od ojczystej Jugosławii. Musieliśmy wybrać kozła ofiarnego, na którego można by było wszystko zrzucić. Ktoś, kto będzie odpowiedzialny za wojnę i przemoc. Wybrano Serbię, ponieważ była ona następczynią Jugosławii.

Czy może pan wymienić polityków z byłej Jugosławii, których opłacało CIA?

Tak, chociaż jest to dość delikatne. Płaciliśmy Stipe Miesiczowi, Franjo Tuđmanowi, Alija Izetbegovićowi, wielu konsultantom i członkom rządu Jugosławii, również serbskim generałom, dziennikarzom, nawet niektórym jednostkom wojskowym.

Radovan Karadžić przez pewien czas otrzymywał pieniądze ale przestał je przyjmować gdy zdał sobie sprawę, że chcą go poświęcić i oskarżyć o zbrodnie wojenne dokonane w Bośni. Tym kierowała amerykańska administracja.

Wspomniał pan, że media były kontrolowane i finansowane, jak to wyglądało?

Wiadomo już, że niektórzy agenci CIA byli odpowiedzialni za pisanie formalnych oświadczeń, które były odczytywane w głównych wydaniach wiadomości.

Oczywiście, prowadzący wiadomości nie wiedzieli o tym, że otrzymywali je od swoich zwierzchników a ci otrzymywali od naszego człowieka. Wszyscy mieli ten sam cel: szerzenie nienawiści, nacjonalizmu i różnic między ludźmi za pośrednictwem telewizji.

Wszyscy wiedzą o Srebrenicy, może pan powiedzieć coś na ten temat?

W 1992 roku byłem z powrotem w Bośni, ale tym razem mieliśmy szkolić jednostki wojskowe w Bośni, nowym państwie, które właśnie ogłosiło niepodległość.

Srebrenica jest nadętą historią i niestety wieloma ludźmi się manipuluje. Liczba ofiar obejmuje Serbów oraz innych zabitych, ale Srebrenica to marketing polityczny.

Mój szef, który był wcześniej amerykańskim senatorem, często podkreślał, że w Bośni będzie miała miejsce jakaś machinacja. Na miesiąc przed rzekomym ludobójstwem w Srebrenicy powiedział mi, że miasto znajdzie się w czołówkach światowych wiadomości i kazał nam zebrać media. Kiedy spytałem po co, powiedział – zobaczysz.

Nowa bośniacka armia otrzymał rozkaz do ataku na domy i ludności cywilną. To byli oczywiście, mieszkańcy Srebrenicy. W tym samym czasie Serbowie zaatakowali z drugiej strony. Prawdopodobnie ktoś zapłacił, aby ich napuścić!

Więc kto jest winny ludobójstwa w Srebrenicy?

Za Srebrenice należy winić Bośniaków, Serbów i Amerykanów – czyli nas! Ale faktycznie o wszystko oskarżyli Serbów.

Niestety, wiele ofiar pochowano jako muzułmanów, a byli to Serbowie oraz inne narodowości. Kilka lat temu mój przyjaciel, były agent CIA, który obecnie pracuje w MFW powiedział mi, że Srebrenica jest wynikiem porozumienia między rządem USA a politykami w Bośni.

Ofiary Srebrenicy dały pretekst Ameryce do ataku na Serbów za ich rzekome zbrodnie.

Dlaczego, jak pan myśli, Jugosławia upadła i dlaczego wasz rząd chciał to zrobić?

To bardzo proste, ludzie podburzający do wojny i dyktujący warunki światu posiadają firmy, które czerpią korzyść z różnych surowców mineralnych itp.! Oni po prostu zrobili z was niewolników, wasi ludzie pracują za darmo a produkcja idzie do Niemiec i Ameryki… oni są wygranymi!

Sami musicie kupować i importować to, co wykonaliście, а ponieważ nie macie pieniędzy to musicie brać na kredyt, ot i cała historia Bałkanów!

Nigdy nie był pan w Kosowie w charakterze agenta CIA i nie czuł presji ze strony Ameryki?

Oczywiście! Kosowo zostało zajęte z dwóch powodów, po pierwsze, z powodu zasobów mineralnych i naturalnych, a po drugie, Kosowo jest bazą wojskową NATO! W sercu Europy jest ich największa baza wojskowa.

Czy ma pan jakieś przesłanie dla narodów byłej Jugosławii?

Tak, mam. Zapomnijcie o przeszłości, była ona inscenizowana i fałszywa.

Byliście manipulowani, oni dostali to co chcieli, i to jest głupie, że wszyscy jeszcze nienawidzicie siebie wzajemnie, powinniście pokazać, że jesteście silni i zrozumieć kto wam to zrobił!

Szczerze przepraszam! Dlatego właśnie odsłaniam tajemnice CIA i Białego Domu!

Wsparcie niezależnych portali

https://www.odkrywamyzakryte.com

Komentarzy 21 to “Kulisy wojny w Jugosławii – szokująca spowiedź agenta CIA”

 1. Niepokorny said

  Czekam na podobna spowiedz w sprawie polskiej. Jestem prawie pewien ktorzy z „naszych” brali szmal od CIA, jestem ciekawy czy moje typy sie potwierdza.

 2. Zbigniew said

  Którzy brali Szmal od USA? A którzy od BND, Mossadu itd.

 3. lopek said

  Ciekawe – jakie korzenie ma ten Robert Baer – bo jeżeli nie ma pierwszorzędnych – to czy zdaje sobie sprawę, że jego była firma przerabia także i jego kraj na szatańskie odchody?

 4. Tak wygląda nowoczesna wojna.

 5. Mosiek said

  Ta ksiazka nigdy nie zostala opublikowana; trudo powiedziec, czy facet jest wiarygodny; wszystkim wiadomo, ze za wojna w Jugoslawii stalo CIA i Ameryka.

 6. Antychazar XVIII said

  Przypomnijmy co o Srebrenicy, w kontekście anglosyjonistycznej agresji na Libię, mówiła chazarsko-banderowska gnida kaczyński

 7. Moze jednak warto znow przypomniec, bo wazniejsze rzeczy trzeba kilkakrotnie powyarzc, zeby utkwily w pamieci:

  Jak podżegano do agresji na Jugosławię – Prawy.pl

  https://prawy.pl/5390-jak-podzegano-do-agresji-na-jugoslawie/

  **
  KOSOWO
  Cele wojny
  Komentatorzy polityczni podnoszą różne cele wojny NATO z Jugosławią. Wymienia się następujące:
  Oficjalnie
  1) W imię humanitaryzmu powstrzymać czystki etniczne w Kosowie – (NATO-wskie bombardowania je przyśpieszyły).
  2) Obalić w interesie narodu serbskiego dyktatora Miloszewicia – (dyktator ten choć komunista i rządzi twardą ręką, władzę zdobył demokratycznie, a bombardowania tylko utrwaliły jego władzę i zwiększyły jego popularności wśród Serbów).
  Nieoficjalne
  3) Rozszerzyć wpływy niemieckie na Bałkanach (Sir Alfred Sherman Daily Telegraph 6.IV.99). To samo robiły Prusy wilhelmowskie, republika weimarska i Niemcy hitlerowskie. Samodzielne uznanie przez RFN niepodległości Chorwacji dało początek wojnom w Jugosławii.
  4) Rozszerzyć wpływ islamu na Europę (M. Miszalski Niedziela 2.V.99). Niepodległe Kosowo byłoby muzułmańskim państwem w sercu Europy, z posiewu niewoli ottomańskiej.
  5) Dać zarobić producentom broni i wypróbować nowe technologie wojskowe (S.Kozanecki Syntezy V-VII.99)– niszczące sieci energetyczne bomby grafitowe, celne bombardowania nocą itd. Z tą celnością to różnie. Rakiety szukające radarów, gdy je Serbowie wyłączają, znajdują sobie cele za granicą, np. w Bułgarii.
  6) Zniszczyć przemysł państwowy, którego Serbowie nie chcieli sprywatyzować. To się udaje.
  7) Ukarać Jugosławię za to, że nie chciała się zadłużać w bankach światowych. Czy wolno nie zadłużać się? pyta Ryszard Surmacz (Nasz Dziennik 20.V.99)
  8) Jeszcze dalej podzielić Jugosławię na regiony (landy) wydzielając Kosowo i Czarnogórę zgodnie z planem regionalizacji Europy (John Geipel The Observer 18.IV.99)
  9) Podnieść wiarygodność najmniej wiarygodnego z prezydentów USA. Straszono Serbię bombardowaniem od dawna. Trzeba było udowodnić, że nie bez pokrycia.(J. Sobran w The Wanderer 1.IV.99)
  10) Zapewnić, by Clintona bardziej pamiętano z okazji wojny bałkańskiej niż z romansu z Moniką. W USA wielcy prezydenci (Waszyngton, Lincoln, Wilson, Roosevelt) kojarzą się z wielkimi wojnami (Robert H. Goldsborough Catholic Family News maj 1999).
  11) Przejąć największe w Europie złoża ołowiu i cynku w Stari Trg i Trepča koło Prištiny. Towarzyszą im inne metale nieżelazne – kadm, złoto, srebro i ogromny przemysł wydobywczy i metalurgiczny. Ponoć w tym celu Armia Wyzwolenia Kosowa otrzymała pieniądze i broń od USA i Niemiec (Sara Flounders w Workers’ World 30.VII.98 i Chris Hedges w The New York Times 8.VII.98 za The Wanderer 15.IV.99)

  Z tej listy celów wojny najmniej wiarygodnie brzmią dwa pierwsze. Gdyby oficjalne cele były prawdziwe, to NATO dawno już walczyłoby, broniąc Kurdów w Turcji, Palestyńczyków w Izraelu, murzynów w Sudanie, Tamilów w Sri Lance, itd. Jakoś prędzej widzę NATO broniące Ślązaków w Polsce, niż tam gdzie brak innych celów niż te oficjalne.
  Serbii i jej polityki można nie aprobować, ale brzmi wiarygodnie gdy mówi, że broni integralności swego kraju przed separatystami albańskimi w Kosowie, którzy utworzyli Wyzwoleńczą Armię Kosowa (WAK to coś jak ukraińskie UPA czy irlandzkie IRA) i w oparciu o pobór wśród ludności albańskiej w Kosowie prowadzą wojnę z serbską władzą państwową. Serbowie traktują NATO jako sprzymierzeńców WAK.

 8. Srebrenica. Co robiono Serbom, przed masakrą na muzułmanach? – Wykop.pl

  Zdjecia pomordowanych Serbow w Srebrenicy

  http://www.wykop.pl/ramka/937033/srebrenica-co-robiono-serbom-przed-masakra-na-muzulmanach/

  Z niedobitych Serbow wyciagano nerki i inne czesci zamienne na handel
  Exposed: how Kosovo Serbs were butchered for organs – YouTube

 9. To juz zdaje sie bylo w gajowce.
  Ale poniewaz sie zwierzenia holenderskiego pilota pokrywaja sie z tym co opowiada agent CIA – to warto przypomniec:

  Yugoslavia NATO Blueprint For More Wars – juanmatus.com William – YouTube

  Holender Wilhelm Felderhof byl pilotem holenderskich samolotow transportowych , kiedy wybuchla wojna w Jugoslawii.
  Twierdzi, ze wojna w Jugoslawii byla schematem/wzorcem przygotowanym na inne wojny, ktore nastapily po zniszczeniu jugoslawii. Ten sam schemat zastosowano na Ukrainie, w Syrii, W Libii i w Iraku: konflikt etniczny i religijny oraz polityka zmiany rezimu.
  Wilhelm byl naocznym swiadkiem zdarzen w Jugoslawii bo latal z dostawa sprzetu do Bosni.
  Pytanie: W Jugoslawii byla interwencja zewnetrzna ale konflikt zostal przechwycony przez sektarianizm religijny, muzulmanie przeciwko nie- muzulmanom, moze pan wyjsnic?

  W: To, tak bylo przedstawiane oczywiscie. Ale bylo duzo wiecej powodow i elementow konfliktu; wystarczy sie przygladnac armii chorwackiej, ktora sklada sie glownie z Ustaszow – to nie muzulmanie tylko neonazisci, pozostalosci po II wojnie swiatowej ktorzy walczyli po stronie Hitlera. Wiec to nie tylko muzulmanie.. ale naturalnie tak jest przedstawiane jako konflikt z muzulmanami. Przeciezprzed ta wojna musulmanie i Serbowie zycli razem i nie bylo konfliktow ani etnicznych ani religijnych. W Jugoslawii ludzie zyli w spolecznej harmonii, Serbia – to bylo wieloetniczne panstwo gdzie 60 % bylo Serbow, 40 % bylo muzulmanow i innych .. na przyklad Izbiegowicz zostal prezydentem Bosni – on nie wygral wyborow w 1990 roku – wlasciwie elekcja zostala skradziona, Abdicz, ktory byl muzulmaninem a byl sprzymierzencem Serbow wygral wybory. On nie chcial tej wojny. Zaden muzulmanini nie chcial wojny; Serbowie nie chcieli tej wojny. Wszyscy chcieli zyc razem tak jak zyli od wiekow.
  Ale byly plany balkanizacji Jugoslawii, poniewaz Jugoslawia stala na przeszkodzie globalizmu; po to byla ta wojna. Ale ja oczywiscie przedstawiono jako wojne sekt religijnych
  Pytanie:
  Ja nie bardzo wiem, bo pokazywali serbskie obozy, Serbowie blokowali, otoczyli Bosniakow.. pamietam, ze opowiadali o tym, ze Iran popieral Bosnie finasowa, zeby kupowala bron.. czy znaczy, ze mamy wierzyc, ze Serbowie nienawidzili muzulmanow?

  Wilhelm: Wcale nie, Miloszewicz probowal trzymac to wszystko razem, byly takie zmyslone historie, ze byl projekt Wielkiej Serbii, taka byla propaganda a Miloszewicz byl przedstawiony jako Hitler, ktoremu marzyla sie Wielka Serbia co bylo klamstwem. Wlasciwie to byl Izbiegowicz, prezydent Bosni i Herzegowiny, ktory napisal w swojej ksiazce, w 1970 roku, ze mial wielkie plany utworzenia panstwa islamskiego.
  Widzimy te sama dzialanosc, a co jest najwazniejsze, ze i opowiadamy caly czas o tej wojnie a trzeba popatrzyc na przyczyny to jest wiadomo, ze za ta wojna staly Stany Zjednoczone, globalisci, oni bardzo chcieli tej wojny boo Jugoslawia przeszkadzala im w planach globalizacji. Serbia, Milosewicz nie chcial byc czescia NATO, Unii Europejskiej, przeciez wszyscy wiemy co sie stalo na Bliskim Wschodzie gdy kraje nie zgadzaja sie z polityka Zachodu.
  W tej wojnie, to prawda, ze Iran i Arabia Saudyjska popiraly muzulmanow Ibiegowicza, tysiace mudzahedinow i tych wojownikow swietej wojny przywleczono z Afganistanu ktorzy kiedys walczyli przeciwko Rosji, a potem jako Al Kaida zeby walczyc w armii bosniackiej. Takich to ekstremistow sprowadzono do jugoslawii
  Pytanie;
  Tito musial byz znakomitym przywodca skoro jak tylko umarl, to caly ten problem sie zaczal..wlasciwie juz nie mamy takich przywodcow..

  William:
  Nie , nie mamy, bo jesli sie tacy pojawia to ich od razu trzeba sie pozbyc
  Co jest szalenie wazne, to ze ta sama dynamika wojny sie powtarza: te same NGO, przeciez ta rewolucja w Belgradzie przeciwko Mloszewiczowi byla ufundowana przez Sorosa.. to zawsze jest to samo: US i kraje zachodnie popieraly i oplacaly ekstremistow w Chorwacji, ktorzy byli neonazistami.. wlasciwie trudno ich nazwac „neo” bo to ciagle byl ci sami nazisci… wiekszosc ludzi nie ma pojecia, ze z kolei te muzulmany bosniackie w czasie II- ej wojny swiatowej tez walczyli w dywizji SS podobno okolo 20 tysiecy Bosniakow walczylo po stronie hitlera a Ustasze chorwaccy byli caly czas w chorwackiej armii
  Pytanie;
  Czy wiesz o tym, ze zydzi tez walczyli w armii nazistwowskiej?
  Wiliam: Tak, ludzie na ogolo o tym nie wiedza…
  Pyt.
  Nikt specjalnie tego nie publikuje
  W: Nie, a to zydzi i muzulmanie brali udzial w tej strategii podboju…
  To co bylo w jugoslawii bylo przygotowanym planem strategicznaym i dla inncyh panstw.
  Dla mnie mialo to oczywiscie duze znaczenie, bo mialyo duzy wplyw na moje prywatne zycie, pomiewaz pracowalem jako pilot samolotow transportowych i ja przewozilem zolnierzy tam i z powrotem, linie dla ktorych pracowalem byly wynajete przez ministerstwo obrony i przewolzilismy zolnierzy holenderskich,
  do i z Jugoslawii w Chorwacji i Splicie: wiec oczywiscie mialem kontakt z oficerami holenderskimi; spalismy w tych samych hotelach i oczywiscie mialyem zupelnie inny obraz tej wojny niz to bylo przedstawiane w mediach; wtedy jeszcze nie bylo alternatywnych mediow, i wsrod tych oficerow panowalo wspolne uczucie o tej wojnie , bylo wspolna zgoda, byli zgodni , ze tak naprawde nie mieli zielonego pojecia po co tam sa, i ze wlasciwie walczyli ” ze zlymi ludzmi”, z agresorami w tej wojnie.
  Dla mnie to nie mialo sensu, bo nas karmiono ta falszywa narracja – tak jak wszystkie wojny sa przedstawiane w falszywym swietle w mediach; Serbowie to byli zli ludzie, diably wcielone, ktorzy mieli w planie Wielka Serbie , te obozy gdzie gwalcili, wszystkie te rozne rzeczy ktore okazaly sie w koncu okropnym klamstwem i cala dynamika tej wojny jest bardzo skomplikowana, i pokrecoana i oczywiscie przedstawianie Serbow jako tych zlych, piekielnie zlych ludzi jest calkowicie nieprawdziwe, zwlaszcza gdy sie patrzy na historie narodu serbskiego, wydaje mi sie, ze nie ma drugiego takiego narodu, cywilizacji, plemienia czy grupy etnicznej, ktora by cierpiala wiecej od Srbow i w czasie II-ej wojny swiatowej , w czasie I-ej wojny i w czasach imperium ottomanskiego, Serbowie jako grupa narodowsiowa stali zawsze autonomicznie zwalczali imperializm. I to stanowi wielka przeszkode dla globalnej ekonomii i globalnej dominacji – ten plemienny aspekt autonomiczny zawsze bedzie przeszkadzac w utworzeniu jednej swiatowej wladzy
  Pytek
  Wydaje mi sie, ze wiekszosc wojen jest na osnowie sekciarskiej, religijnej, rasowej a amerykanskie wojny celowo adresuja rase, czy widzisz jakies rozwiazanie?Przeciez caly czas jestesmy swiadkami zorganizowanej prowokacji, czy jest jakas sposob na zahamowanie..

  William:
  My nie mozemy zatrzymac calkiem ale wiele rzeczy mozna zrobic , mozemy wiele rzeczy zrobic, przede wszystkim musimy sami sie zmienic; bo przeciez my na to pozwalamy, wszystko to sie dzieje z nasza wiedza i zgoda – ten zewnetrzna rzeczywisosc obraz jest manifestacja indywidualnej rzeczywistosci indywidualnej swiadomosci – zupelnie nieodlaczna od nas ; my musimy indywidualnie sie zmienic od srodka, ujawnienie prowokacji, dowiadywanie sie prawdy, analizowanie zajsc i zdarzen i przekazywanie co sie naprawde wydarzylo jest szalenie wazne; sa naturalnie warunki i kryteria towarzyszace ale musimy rozumiec koncept tego co sie dzieje to jest bardzo wazne, zeby miec ogolne pojecie co sie naprawde dzieje. My nie reagujemy na zdarzenia , tylko na to co nam sie opowiada o zdarzeniach, zamiast dostrzegac zaleznosci miedzy tym co sie dziej a tym co sie nam przedstawia; ja sie zgadzam z tym co pan mowi, to jest ciagly proces zniewolenia ludzkosci ale i ciagle ten sam proces kolonializmu, ktory nigdy sie nie zakonczyl: ta cala kabala o kolonializmie jest scisle zwiazana z satanistyczna koncepcja zniewolenie i kontroli swiata . Wiec wszystkie te wojny sluza tym planom i niszcza plemienny aspekt ludzkosci – bo ta plemiennosc i autonomia jest najwiekszym zagrozeniem dla imperializmu.. dla globalizmu.
  A Serbowie sa bardzo dzielni i uparci – tak jak normalnie wszelkie plemiona.
  Irlandczycy, Szkodzi, Ormianie, Palestynczycy – sa wielka przeszkoda dla imperialistow, bo potrafia bronic swojej tozsamoaci i autonomii; my zas idziemy za ciosem, jestesmy zepsuci i bezrozumni posluszni..
  Oni bronia swojej wolnosci, swoich praw, i ta wojna w Jugoslawii to jest wzorzec, szablon , jak np. na Ukrainie: to sa ci sami ludzie, te same NGO, operacje Sorosa,
  i te samepostepowanie wedlug wzoru , operacje militarne..
  dokladnie niemal to samo co sie stalo w Jugoslawii, dzieje sie na Ukrainie; walka z elementami neonazistowskimi i faszystowskimi,. to samo sie dzialo w jugoslawii,
  My,, NATO , US tak zwani wywzwoliciele wprowadzajacy demokracje uzywajac ustaszow razem z bojownikami mudzahedinu pozniej Al kaida uzywajac te same grupy proxy najemnikow..
  To jest szalenie wazne, zeby probowac zrozumiec co sie tak naprade dzieje, a mnie, obywatela Holandii bardzo denerwuje , bo my sluzylismy jako holandia… my mielismy te wydarzenie w Srebrenicy, co oczywiscie jest wielkim klamstwem, poniewaz tej go incycentu uzyto jako wielkiej ustawki pokrywki dla duzow azniejszeych wydarzen, zeby odwrocic uwage od ludoboijstwa i czystki etnicznej operacji, o czym wiekszosc ludzi nie wie, ze celem operacji Storm, bylo rowniez w 1995 roku, w dwa tygodnie po Srebrenicy zorganozowano okropna czystke etniczna w Krajinie w Bosni, gdzie 200 tysiecy Serbow , ktorzy mieszkali am od setek lat byli etnicznie wyczysczili te prowincje z Serbow. NATO przeprowadzilo te czystke, kontrolowana z Waszyngtonu – wiekszosc ludzi o tym nie wie, ze to bylo najwieksze ludobojstwo po II-ej wojnie swiatowej – przeciwko Serbom a jednak Serbowie zostali oskarzeni o masakre ktora nie miala miejsca – przeciez przeprowadzono wiele badan i udokumentowano- mozemy o tym dlugo opowiadac ..ale dla mnie, obywatela Holandii .. ja mieszlam w Holandii bardzo blisko Miedzynarodowego Sadu Kryminalnego, ktory jest calkowicie nielegalny, jest falszywy, nieprawdziwy, atrapa, i jest zzalaka ludzkosci , poniewaz dla wielu ludzi poniewaz wiele ludzi zupelnie niewinnych bylo zamordowanych w wiezieniu w Hadze, jak Miloszewicz, w tamtym roku byl sadzony Ratko Mladicz, i glowny swiadek w obrony Mladicza – Mladicz byl generalem w serbskiej armii i byl odpowiedzialny za oddzialy serbskie w czasie przejmowania Srebrenicy- ten glowny swiadek obrony , ktry potwierdzil, ze badania medycyny sadowej znalazly tylko 400 grobow w Srebrenicy i to nawet nie byli ludzie, ktorzy umarli w tym okresie – i ten swiadek zostal zamordowany w hadze przed rozprawa.
  To sie dzieje w Hadze, w Holandii i ludziom to nie przeszkadza, i wlasciwie akceptuja taki stan rzeczy. A ten Miedzynarodowy Sad kryminalnuy jest tez imperialistyczny i istnieje tylko po to, zeby prawnie ukrywac przestepstwa wojenne NATO i bronic przestepcow wojennych, poniewaz my wiemy, ze zbrodnie wojenne dokonane przez NATO w Serbii… 78 dni bezustannego bombardowania cywilnych zabudowan obiektow – prosze sobie tylko wyobrazic 78 dni non stop bombardowan obiektow cywilnych szkol, roznych szkol, kosciolow, szpitali, pomnikow,
  To byla rowniez wojnanuklearna biologiczna, poniewaz zaklady chemiczne byly zbombardowane, spowodowaly ogromne zanieczyszczenie chemiczne, i zubozony uran – wszystko oparte na klamstwach, rytualne mord bombardoania cywilnej ludnosci , niszczacy serbskiego ducha i ludzi – i w tym samym czasie przedstawiac ofiary zbrodni jako przestepcow; to jest to samo co robia teraz: demonizuja Asada, Kadafiego, Putina, – to jest idiotyczne , nie o to chodzi czy to sa anioly, ale wzorzec jest ten sam: Jugoslawia posluzyla jako bardzo pozyteczny plan, ktory mozna powielac w innych miejscach i to widac co sie potem stalo.
  My, jako obywatele nie powinnismy pozwolic na toi na te zbrodnie i na to co sie dzieje w naszym imieniu

  Yugoslavia NATO Blueprint For More Wars – juanmatus.com William – YouTube

  Komu przeszkadzal zasobny , suwerenny kraj, ktory probowal sie bronic przed obcym najezca a konkretnie przed nawala islamska??

  Na Jugoslawie napadlo 22 panstwa europejskie w 1999 roku

  I to sie nie nazywa ludobojstwo?
  Polskie wojsko i polska policja dalej okupuja serbskie Kosowo.

  I nawet Dalmacje rozerwali z Serbia. Komu przeszkadzalo?

  Vinko Coce – Ribari – YouTube (rybacy wyplywaja o swicie na morze)

 10. Salcie said

  No tak, mądrze prawi ten były agent ale przecież już dużo wcześniej prawdziwe informacje wylewały się z tego amerykańskiego szamba.
  Między innymi w lutym 2002 ukazała się wiadomość, że w „dziwny” sposób zaginął CD z wysoce tajnymi danymi odnośnie bombardowań NATO w Kosovie. Czyżby wynikało z tego, że NATO opracowało swoje antyserbskie plany militarne już na rok przed własciwą napaścią???? Dobrze by było aby te informacje były jednak szczegółowo przeanalizowane dla przyszłych pokoleń lemingów…
  ———————————————-

  CD-rom of key Nato secrets feared sold

  https://www.theguardian.com/world/2002/feb/21/johnhooper

 11. revers said

  Za to teraz mozna wyczytac po co bylo potrzebne Kosowo i wojna w Jugoslawi, swietna baza wypadowa dla terrorystow, oboz szkoleniowy i punkt uzbrojenia terrorystow.

 12. Siekiera_Motyka said

  Panie Gajowy

  Szukałem i szukałem i NIE znalazłem książki Pan Baera pod tytułem “Secrets of the White House”. Szukałem dalej i znalazłem to z 2015 roku,

  „WebTribune publikuje swój wywiad z byłym agentem CIA, Robertem Baerem, podczas jego trasy promocyjnej w Quebecu, w związku z nadchodzącą książką” Secrets of the White House „w zeszłym tygodniu.

  W interesie ujawnienia, ten artykuł jest tłumaczeniem opublikowanego w WebTribune. Britić skontaktowała się z publicystami, by Robert Baer spróbował ustalić prawdziwość tego, o co chodzi, ale do tej pory nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi. Co więcej, książka, którą Baer podał do publicznej wiadomości pod tytułem „Tajemnice Białego Domu”, nie jest jeszcze dostępna do kupienia. Rzeczywiście, ta sama książka została opublikowana trzy lata temu. Czy wywiad może być tylko dezinformacją? Będziemy Cię utrzymywać w kontakcie z dziennikarzami Baera! ”
  http://www.ebritic.com/?p=551270

  Na Amazon książki nie ma, a źródło tego wywiadu na innych stronach jest stale ta sama strona —-> ebritic. Stron które to mają jest bardzo mało !!!!!

  Coś nie tak z wywiadem !!!

 13. Carlos said

  na Allegro sa 2 ksiazki tego autora/ najnowszej nie ma

 14. Kapsel said

  Jugosławia, Jugosławia,
  Jugosławia, kocham cię.
  Divna zemljo, Jugoslavijo,
  mój kraj jest wolny.

  Adriatyk jako zakochany
  chłopiec patrzy na ciebie.
  Twoimi ustami
  śpiewa się pieśń południa.

  Najpiękniejsze kwiaty w historii
  to jest twoje.
  We włosach korona
  osiem pięknych kolorów, o ile są.
  Wierzę w ciebie, kraj jest dumny i pan,
  w waszych dzieciach czyste serca, czyste dusze.

  Na ciepłym skrzydle
  twoje góry i woda,
  kochamy ten sam kraj,
  ta sama matka, to ty.

  Ref.

  I każdego z tych pasterzy
  z pianą i wzgórzem
  co słychać
  twoje niebo i twoja duma,
  ciężej niż kamień,
  który wszędzie wokół niego.
  Ma serce, które jest gotowe
  umrzyj dla ciebie, Matko

  Ten śmiech śmieje się radośnie,
  ta piosenka brzmi przebiegło,
  to słońce na zawsze świeci
  więc śpiewam

  Czy jest coś piękniejszego w tym świecie?
  od miejsca urodzenia i mojego domu
  więc nie mogę się doczekać każdego lata

 15. 10
  Salcie
  Wojna w Jugoslawii byla przygotowywana duzo wczesniej.
  Zamieszki w Belgradzie przeciwko Miloszewiczowi i tzw „ruch studencki” pod nazwa Otpor” /CANVAS oplacal Soros.

  Wikileaks: Soros, US government funding for “Otpor”/CANVAS activists who overthrew Slobodan Milosevic — 1389 Blog – Counterjihad!

  http://1389blog.com/2013/11/20/wikileaks-soros-us-government-funding-for-otporcanvas-activists-who-overthrew-slobodan-milosevic/

  W Albanii przygotowano „baze wypadowa’ i centrum dowodzenia rewolucja w Belgradzie.
  Nikt sie wtedy nie przejmowal malym panstwem muzulmanskim, bo wszyscy byli zacmieni …upadkiem komunizmu
  Wiec ataki na Miloszewicza (wielkiego przeciez przyjaciela USA!) byly traktowane jako wlasnie objaw tych wielkich antykomunistycznych przemian.

  Zdawaloby sie, ze swiat sie nauczyl na przykladzie Jugoslawii jak sie nie dac oszukac anty-europejskiej propagandzie USA.
  Guzik.
  Szablonik rozpadu Jugoslawii bardzo dobrze dziala na Ukrainie.

  Zadziwia, ze przez calutki czas informacje o planach USA i NATO wobec Jugoslawii byly dostepne.
  Narody postanowily poprzec rewolucje Sorosa , i USA, i ‚karzace ramie USA jakim jest NATO.

  HOW TO COOK UP A FAKE ‚UPRISING OF THE PEOPLE’

  http://www.tomatobubble.com/id287.html

 16. Amerykansko-chorwackie zbrodnie na Balkanach:

  US-Croatia War Crimes. Krajina: Largest Act of Ethnic Cleansing since the Holocaust – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  US-Croatia War Crimes. Krajina: Largest Act of Ethnic Cleansing since the Holocaust – Global ResearchGlobal Research – Centre for Research on Globalization

  https://www.globalresearch.ca/us-croatia-war-crimes-krajina-largest-act-of-ethnic-cleansing-since-the-holocaust/20492

  A Chorwaci tlumaczyli, ze ludobojstwo Serbow bylo konieczne, zeby zapewnic…(s)pokoj.,
  ‘GENOCIDE WAS THE ONLY SOLUTION FOR KRAJINA SERB PROBLEM’ | SENSE Agency | News

  http://sense-agency.com/international_court_of_justice/‘genocide-was-the-only-solution-for-krajina-serb-problem’.47.html?cat_id=2&news_id=15781

  Concluding their argument on Croatia’s responsibility for genocide in Operation Storm, the Serbian legal team says Tudjman and his associates saw genocide as the ‘only solution’. As a result of their actions, the number of Serbs was reduced to one third of their original number, an ‘unprecedented event in post-war Europe’

 17. hulajdusznik said

 18. Voodoosch said

  Pewnie i tak bylo lub podobnie ale sam wywiad ze stu metrow zalatuje fake’iem. Jezeli koles naprawde byl agentem i teraz tak poplynal to jest samobojstwo. Odstrzeliliby go w tydzien.

 19. 17
  Voodoosch

  Wywiad jest autentyczny obojetne z kim byl.
  I prosze nie siac defetyzmu.
  Faktem jest, ze Jugoslawia zniknela z mapy swiata i nie stalo sie to za jej zgoda.
  Faktem jest , ze w Srebrenicy byla straszliwa prowokacja, zeby mozna bylo wymordowac 200 tysiecy Serbow w Krajinie. Wszycy zlorzeczyli na Srebrenice, gdzie muzulmanow tam wielu nigdy nie bylo… i to byl fake news!
  Faktem jest, ze oskarzony o wszystkie zbrodnie mozliwe, prezydent Miloszewicz zostal uiewinniony, to go otruli ( no bo strach bylo go wypuscic?) .
  Trybunal Haski potwierdzil jego uniewinnienie po smierci.
  Prawda jest, ze ani Miloszewicza ani Ratko Mladicza ani karadzicz nigdy nie byli Serbami.
  A prawda jest, ze Trybunal w Hadze powstal glownie przeciwko Serbom! Ani jeden Serb nie byl sadzony w H
  I nie chce mi sie juz kopac po materialach bo nie chce blokowac gajowki ale jak mnie pan sprowokuje to wywale wszystkie amerykanskie raporty dot. Jugoslawii.
  I wtedy oan, jako znawcza od fake ‚ow bedzie mogl sie doksztalcic. Pozno i psu na buty ale w 19 lat po tragedii narodow Slowian Poludniowych bywaja jeszcze ‚sceptycy’ – bo … widac nie przeczytal pan ani jednego Amerykanina, a bylo ich kilku – ktorzy byli oburzeni tym co sie stalo.
  I jeszcze zyja, choc byli i dalej sa czynni w polityce.
  Widac, ze Sorosu, ktory oplaca wszystkie rewolucje – tez pan nie slyszal.

 20. Voodoosch said

  Ad 18

  Pan chyba zle przeczytal co napisalem.
  Zgadzam sie z tym wszystkim co Pan zamiescil.
  Ja pije tylko do samego wywiadu, ze wyglada na sztucznie wygenerowany i latwo bedzie to udowodnic, a za tym pojdzie negacja tego o czym wywiad mowi, czyli o tym co Pan wymienil. Wyglada to na prowokacje uderzajaca w prawde o rozmontowaniu Jugoslawii.
  Wyglada – nie mowie ze tak jest na pewno.

 21. Ja to rozumiem, aletez wydaje mi sie, ze juz jest troszke za pozno na jakiekolwiek usprawiedliwianie rozboju w Jugoslawii. Stad moja reakcja.
  Rozwalka Europy idzie pelna para.

  Ja nie do konca jeszcze moge wyczytac, co sie tak naprawde dzieje we Francji. Wiadomo, ze protesty sa prawdziwe ale mnie zastanawia to podpalanie samochodow, czego juz sie nie da zwalic na emigrantow.
  Mozna przypuszczac, ze te podniesione ceny juz sa jakas prowokacja do awantur ale tego nie wiem napewno i nie moge nigdzie potwierdzic.
  Podobnie ktos celowo rozwala Hiszpanie, Grecje.
  O Polsce juz Ukry wrzeszcza, ze chcemy zagarnac tereny ukropskie.
  Awantura bedzie z Gibraltarem bo Gibraltar jako czesc Wlk. Brytanii – nie chce wyjsc z Unii ze wzgledu na wizy.
  Mozna przypuszczac, ze ugotowali sie w tym referendum; zwiazali sie z Anglia.
  Przypuszczalnie nie mieli wyjscia a i wygodnie im bylo dopoki byli z Anglia w Unii..
  Nie udalo sie, jak na razie, przechwycic Moldowii, ale podboj Macedonii idzie pelna para. Greckie wyspy wykupuja podejrzani ‚nabywcy’.
  A tymczasem Amerykanie glosno obiecuja, ze nie pozwola sobie wydrzec dominacji nad swiatem.
  Dlatego w tym kontekscie nie wszystkim rzadzacym odpowiada przypominanie Jugoslawii.
  Gajowy ma racje, ze przypomina – chyba wie o tym, ze komus bardzo robi na zlosc.

  Panuje tam teraz nedza i w Serbii bardzo duzo dzieci umiera na choroby popromienne. Rodza sie – podobnie jak w Iraku- potworki, zdeformowane dzieci. Tragedia!
  I nawet te wredna Chorwacje – tez Zachod wykiwal.

  A w Polsce ? Juz 20 osob zamarzlo na smierc. Jak to w ogole jest mozliwe, zeby w 70 lat po wojnie w Polsce byli bezdomni i glodni??!

  A to dopiero poczatek zimy.
  Pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.