Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dlaczego polubiłem blog Berkeley72

Posted by Marucha w dniu 2018-12-06 (Czwartek)

mimo, że sam jestem jawnym, choć niestety nieetatowym agentem Watykanu?

[Podobieństwo tytułu tego wpisu do „Doktor Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę” jest niezamierzone.

Przypomina mi się wyznanie red. Michalkiewicza, który komentując oskarżenia o bycie agentem wszystkich państw ościennych dookoła, ale przede wszystkim ruskim, ubolewa, że to nie jest prawda.

Mógłby chytry Putin wspomóc niewielkim groszem swojego poputczkika z Wysp, ale pewnie cała kasa poszła na reanimacje Skirpalów, a znowuż w Polsce całą ruską kasę przywłaszczają sobie paleo-komuchy, zamiast wisieć zamiast liści.

Ale ad rem].

W apologetycznej ksiażce C.S. Lewisa (tego od Narnii) pt. „Listy starego diabła do młodego”, stary demon żali się siostrzeńcowi, że dzisiejsi grzesznicy, aczkolwiek wytrwale podążający ku zatraceniu, są w swoich występkach mdli i bez smaku, niczym przeterminowane suchary, w odróżnieniu od dawnych, grzeszących smakowicie i namiętnie.

Nie wiadomo, kto kogo wyprzedzi i do którego królestwa, ale Autorowi Berkeley72 trudno odmówić epickiego rozmachu, zaś jego antychrześcijańskim tyradom autentycznej, emocjonalnej głębi – i dlatego po pierwszym szoku, zbiciu ciśnienia i podniesieniu opadniętej szczęki, dalej czyta się już z gęsią skórką, prawie jak za moich czasów w szkole średniej skserowane cichaczem „wyznania chińskiej kurtyzany”.

Powiem szczerze, że mam po dziurki w nosie naszego wojującego antykatolicyzmu na poziomie gimnazjalnych dyslektyków oraz zupełnie anachronicznego, wymyślonego kilkadziesiąt, jeśli nie kilkanaście lat temu rodzimowierstwa podszywającego się bezpodstawnie pod starożytną słowiańszczyznę (współczesne rodzimowierstwo ma zazwyczaj tyle wspólnego z naszymi przedchrześcijańskimi przodkami, co żerujący na zachodnich niedoukach harekrysznaici z autentycznym hiduizmem, który przeciętnemu Europejczykowi podniósłby włosy na głowie – z wyjątkiem osób łysych rzecz jasna).

Teksty pana Berkeley72 to w swojej erudycji i szerokich horyzontach zupełnie inna klasa i miła od Imperium Lechitów odmiana, imperium ponoć tak wielkiego, że ją jeden bosy klecha z drugim w niwecz obrócił, a ślady bezpowrotnie zniszczył, co się nawet hiszpańskim konkwistadorom nie udało w stosunku do rzeczywiście zdziesiątkowanych Indian.

Ewentualną polemikę z poszczególnymi tezami pana profesora zostawię na kiedy indziej (mam niezaleczony kompleks niższości, bo sam chciałem kiedys zostać Zwei- czy choćby Dreisteinem z fizyki, ale rozum okazał sie cokolwiek przykrótki).

Otóż publikując wyobrażenie ludożerczego Molocha (przypominającego mi bardziej celtyckiego „wickermana”-a, niż kanaanejsko-fenickiego demona) Autor pyta retoryczie, czy przypadkiem jest, że jego układ rąk jest identyczny z układem rąk na wyobrażeniach Chrystusa Króla (vide posąg ze Świebodzina).

Nie wdając się w jakies analizy porównawcze (zwłaszcza, że wyobrażenie Molocha wydaje się raczej XIX-wieczną fantazją), przywołam G.K. Chestertona (+1936), skądinąd wielkiego i rzadkiego wsród Anglików, autentycznego przyjaciela Polski i Polaków.

W jednym z pism zwraca on uwagę, iż rozpowszechnione jest błędne, pseudoekumeniczne wyobrażenie, jakoby wszystkie religie czciły w istocie tego samego Boga, a jedynie każda z ich na swój, odmienny sposób. Otóż jest dokładnie odwrotnie: od amazońskiej dżungli po gotyckie katedry, formy kultu są do siebie dość podobne (płody rolne, zwierzęta), podczas gdy przedmiot kultu jest zupełnie różny – co ma bowiem wspólnego Chrystus z Belialem?

I to na razie tyle.

Pozdr, McG
https://macgregor.neon24.pl/

Komentarzy 8 to “Dlaczego polubiłem blog Berkeley72”

 1. jojo said

  zrobił z siebie przygłupa jak zawsze kiedy udaje „mac gregor” jakiegoś wojującego krzyżowca, lepiej jak by się nie odzywał to to by jakoś ucichło ale nie debile dali głos i sami się ośmieszyli miarki, zdzichy swymi durnowatymi prymitywnymi wpisami sami ośmieszyli katolików.

  ——–
  Jojo, gdzie się uczyłeś polskiego?
  Admin

 2. @ 1. Jojo
  Uważam, że najbardziej ośmieszył katolików ten proboszcz, któremu podlega pomnik, wydzierżawiając miejsce wewnątrz korony dla przekaźnika telefonii komórkowej.

 3. Marek said

  co się nawet hiszpańskim konkwistadorom nie udało w stosunku do rzeczywiście zdziesiątkowanych Indian.
  ===
  Hiszpanie i Portugalczycy odbijali Amerykę Pd, zaś Anglosasi Pn.
  Na marginesie, to nie Hiszpanie zdziesiątkowali tubylców Ameryki Południowej.
  Masakrę tubylców Ameryki Północnej zrealizowali Anglosasi, pozostałą resztkę zamknęli w rezerwatach.
  Dzisiaj gołym okiem widać, ile milionów Indian żyje w obu Amerykach.
  Żydowska hagada i Holywood zrobili swoje.

 4. Marek said

  errata: podbijali, a nie odbijali…

 5. lopek said

  „Dlaczego polubiłem blog Berkeley72”
  =======
  No cóż – o gustach się nie dyskutuje.

 6. jojo said

  McGregor: Czy nie byłoby wskazane ukoronować Matkę Boską jak wyżej,
  12 złotymi gwiazdami
  … i ogłosić ją Królową Europy?

  http://ziut.neon24.pl/post/146714,kiepska-gra-korwina-mikke-i-winnickiego-z-ruchu-narodowego

  ——-
  Co ma jakiś Ziut do McGregora?
  Masz Pan jakieś zarzuty, to je wyartykułuj w sposób zrozumiały i koherentny.
  Admin

 7. Konkretny said

  Judeochrześcijanie wszystkich krajów łączcie się!

  //zakop.neon24.pl/post/146724,ironia-hasla-polska-chrystusem-narodow#comment_1510042

  To komentarz do fragmentu z życiorysu Berkeleya72, co w 1968 roku z Polski wyjechał:

  Z wikipedi:
  Kampania antyżydowska wywołała falę przymusowej emigracji osób pochodzenia żydowskiego, a także ludzi kultury i naukowców. Według różnych źródeł w 1968 roku z Polski wyjechało od 13 do 20 tys. osób[7]. Żydowscy emigranci (oraz ich nie-żydowscy współmałżonkowie) w celu uzyskania pozwolenia na wyjazd musieli podpisać podanie do Rady Państwa, w którym zrzekali się polskiego obywatelstwa[7]. Zamiast polskich paszportów otrzymywali oni tzw. dokumenty podróży, które były ważne tylko na wyjazd z kraju, bez prawa powrotu. W dokumentach zaznaczono, że jedynym celem podróży jest Izrael[7]. Działalność władz była nielegalna w świetle przepisów krajowych i międzynarodowych.
  Tak wiec Berkeley72 to Zyd. Z tad ta nienawisc do Kosciola Katolickiego.Wypita z mlekiem matki.

 8. ech said

  KAZDY mieszający piekło z Niebem jest podejrzany o żydowskie pochodzenie, Mać nie mać, Gregor czy Petroniusz, zwykle kryje się tam żyd – ohydny, przebrany za „kościelnego”, apologetę tego tamtego, oratora, diabeł jest wyposażony w wielkie talenty, w rzeczywistości to miłośnicy diabła, Beliala czy innego im Biesa.

Sorry, the comment form is closed at this time.