Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Jest szansa, żeby odwołać ambasador Mosbacher. Na stronie Białego Domu można oddać głos pod specjalną petycją

Posted by Marucha w dniu 2018-12-06 (Czwartek)

Na oficjalnym portalu Białego Domu pojawiła się petycja wzywająca do odwołania amerykańskiej ambasador w Polsce Georgette Mosbacher. Jeśli inicjatywa zbierze 100 tysięcy podpisów, to Biały Dom będzie zmuszony do zajęcia stanowiska w tej sprawie.

Petycja została zamieszczona na platformie We the People, która jest specjalnie stworzona do tego rodzaju spraw.

„Jako obywatele demokratycznego państwa prawa, dla którego suwerenność jest jedną z najwyższych wartości, nie akceptujemy sytuacji, w której reprezentant innego państwa wywiera wpływ na naszą politykę wewnętrzną, ostentacyjnie łamiąc protokół i okazuje brak szacunku dla gospodarza” – czytamy w tekście petycji.

Autorem petycji jest Maciej Cudera, Polak mieszkający w Anglii, który jest oburzony mieszaniem się amerykańskiej ambasador w wewnętrzne sprawy Polski.

– Wobec braku stanowczej reakcji ze strony polskiego rządu postanowiłem dać sobie i innym Polakom szansę na okazanie sprzeciwu wobec tych praktyk – mówi Cudera.

– Mam świadomość, że skoro administracja prezydenta Trumpa wyraziła jednoznaczne poparcie dla ambasador to trudno oczekiwać, by nawet 100 tys. podpisów miało nagle to zmienić. Dla mnie ta inicjatywa ma przede wszystkim wymiar symboliczny. Uważam, że skoro polityczni przywódcy państwa polskiego nie potrafią szanować samych siebie, a co za tym idzie bronić interesów Polski i Polaków, to społeczeństwo musi w jakiś sposób zareagować. A skoro USA udostępnia demokratyczne narzędzie to grzechem byłoby nie skorzystać – dodał nasz rodak.

Petycja może jednak odnieść pewien skutek. Jeśli podpisze się pod nią 100 tysięcy internautów, administracja Trumpa będzie zobowiązana odnieść się do jej treści. Wirtualny podpis może złożyć każdy, kto ma powyżej 13 lat i założy konto na portalu Białego Domu. Obecnie pod petycją podpisało się 2 tysiące osób.

Na pewno przy 100 tysiącach podpisów Biały Dom zainteresuje się sprawą pani ambasador a to już dużo.

Link do petycji:
>https://petitions.whitehouse.gov/petition/immediate-dismissal-us-ambassador-republic-poland-georgette-moshbacher-her-function

Źródło: „WP”, „Rzeczpospolita”
https://nczas.com/

Petycję można wesprzeć napisaniem również podania do pobliskiego składu węgla.
Admin

Komentarze 24 to “Jest szansa, żeby odwołać ambasador Mosbacher. Na stronie Białego Domu można oddać głos pod specjalną petycją”

 1. Roman K said

  Niech pan poda link do skladu wegla….prosze:-))))

 2. zilbert said

  e-Demokracja?! TAK!
  Bo „Większość rządzi” i nie jest zainteresowana szkodzeniem sobie!

  Powszechny i łatwy dostęp do Internetu urządzeniami elektronicznymi takimi jak telefony, tablety, komputery umożliwia wprowadzenie w Państwach Narodowych ustroju demokracji bezpośredniej czyli E-Demokracji. W E-Demokracji każdy obywatel posiadający na swoim urządzeniu aplikację (kod źródłowy) zliczającą oddawane głosy taką samą jak na głównym serwerze (stamtąd również udostępniony do pobrania) sprawuje władzę w Państwie, stanowi o prawach, przepisach i sądach.

  Bezpieczeństwo i prawdziwość wyników zapewniał by ciągły (online) dostęp do nich oraz możliwość weryfikowania ich przez porównywanie z wynikami na urządzeniach innych użytkowników a także z wynikami specjalnie w tym celu udostępnionymi przez Państwo np. w miejscach użyteczności publicznej.

  Wprowadzić E-Demokrację może w życie wniesiony do Sejmu projekt obywatelski przedstawiający ogólną zasadę jej funkcjonowania a polegającą na tym że każdy obywatel po zweryfikowaniu się analogowym (papierowym) dowodem tożsamości ze zdjęciem i adresem zamieszkania może wnieść pod głosowanie w formie papierowej wszystko co zechce aby funkcjonowało w przestrzeni publicznej. Uchwały, rozporządzenia, przepisy, wyroki, sądy, opinie.
  Te przedkładane urzędnikowi były by skanerem wprowadzane do odpowiednio zabezpieczonego serwera pośredniego i Internetem do serwera głównego np. przy Parlamencie.

  Na wprowadzone pomysły i rozwiązania głosować mógłby każdy dorosły obywatel. Pierwszy głos na swoim urządzeniu przenośnym udzielała by osoba wnosząca głosowanie i od razu otrzymała nań potwierdzenie zawierające dane z dowodu osobistego i udzielony głos. A wtedy urzędnik potwierdzał by wnoszącemu głosowanie przyjęcie jego wniosku stemplem urzędowym i osobistą pieczątką z odręcznym podpisem. Po zagłosowaniu serwer pośredni i centralny drukował by takie same potwierdzenie w wersji papierowej do zarchiwizowania.

  Tym sposobem pozbędziemy się wszelkiej patologii bo zlikwidujemy Rząd Centralny i Samorządowy, Partie, Parlament, Urzędy. O tym co w Państwie decydować będziemy my wszyscy poprzez ludzi których tą samą drogą wybierzemy by nas reprezentowali w naszych sprawach i potrzebach i łożąc na nich dobrowolne [po]datki bo będą na nie zasługiwać swoją kompetencją, zdolnościami i wynikami w pracy. Szybkość, prostota i wygoda elektronicznego głosowania sprawia, że można je stosować do sprawowania całej władzy ustawodawczej i sądowej np. przez wybieralnych w e-głosowaniach ławników, oraz częściowo władzy wykonawczej przez wszystkich obywateli Państwa.

  JEŚLI UWAŻASZ, ŻE WARTO TO UPOWSZECHNIAĆ TO WYŚLIJ MAILA ZNAJOMYM

 3. A po co ją odwoływać? Niech idiotka dalej siedzi na stolcu ambasadorskim. Przynajmniej wiemy z kim mamy do czynienia. Jak wstawią jakiegoś szczwanego lisa to dopiero będzie bieda.

 4. Marucha said

  Re 1:
  Dla Pana wszystko, panie Romanie…
  Oto pierwszy z brzegu, czterogwiazdkowy skład węgla

  Skład Węgla Gdańsk
  http://www.skladwegla.biz/gdansk/
  Trakt Świętego Wojciecha 209A, 80-018 Gdańsk, Poland

 5. Roman K said

  Dziekuje panei Gajowy!
  Zaraz smaruje peycje..ino mam taka zagwozdke…jak sie podpisac????
  Czy jak zwykle Roman Kafel..czy Belladonna z Bilgoraja??? co pan poradzi???:-))))

 6. zilbert said

  stuknął bym PISdeczkę https://youtu.be/oicn4dO47Hs

 7. hulajdusznik said

  Artykuł – „Rok 1984”! Słowo daję! – Przy podpisywaniu petycji nie zapomnijcie podać swojej grupy krwi i DNA. Najlepiej zamieście też zdjęcie najbliższej rodziny.
  Gość „naiwniak” – e-Demokracja – Kazimierz Pawlak w pierwszym dniu pobytu w Hameryce rzekł do pewnego gościa: „Niech głupszego od siebie poszuka!”.
  Gość „szkodnik?” – Trzeba by jeszcze raz dokładnie zbadać, kto przywlókł Leptinotarsa decemlineata na pola polskich rolników i jaki wkład w to „dobrodziejstwo” miała ciotka UNRRA i jej dzieci.

 8. hulajdusznik said

  Przepraszam, ale poprzedni odnośnik się zbiesił.

 9. zilbert said

  Do hulajdusznik

  Jak „większość rządzi” to nie ma mniejszości bo kraść i mordować się nie da! „Mniejszość” to nasienie węża i za wężem podąża. Kto ich wybrał ja się pytam? Cezar obwołał się Bogiem i go zabito bo „mniejszość rządziła” i demokracja była dla „wybranej mniejszości” wygodną przykrywką. „Wybrana mniejszość” wciąż za wężem podąża, a już 2 tys. lat temu powinni się ku Bogu nawrócić. „Większość” to Bóg > a ‚mniejszość’ to wąż starodawny!

 10. Zerohero said

  Zamiast pisać petycję do dobrego cara w USA, trzeba po prostu zagłosować na tych którzy nie są USraelskimi włazid***mi.

 11. hulajdusznik said

  Ten osobnik ze zdjęcia powyżej, będąc w stanie wskazującym, powiedział, a właściwie wypaplał to, co usłyszał w kibucu, nie tak zupełnie w zamierzchłych czasach, bo w tym roku, że „Mamy gwarancję, że wybory będą sfałszowane”. Niektórzy (Niektóre) do końca swojego żywota nie pojmą na czym polega „współczesna” polityka. Patrzycie na te wasze ekrany LCD, skąd sączy się teatrzyk, nie dopuszczając do resztek waszej świadomości faktu, że jest to tylko teatrzyk, w dodatku coraz bardziej „kukiełkowy”. Będąc jeszcze małym brzdącem oglądałem „Jacka i Agatkę”, ale już wówczas wiedziałem, że ktoś tam się przed moim wzrokiem chował. Widziałem tylko paluchy, które sterowały pustymi głowami. Biedne dzieciaki. Nie widzicie ychnich animatorów i to jest oczywiste. Bieda jest z tym, że wy w ogóle nie dostrzegacie ych obecności, że o roli jaką pełnią nie wspomnę.

 12. @ 10. Zerohero
  „Zamiast pisać petycję do dobrego cara w USA, trzeba po prostu zagłosować na tych którzy nie są USraelskimi włazid***mi.”
  Tak, petycje są powolne w realizacji i nieskuteczne w działaniu.
  Zamiast „zagłosować” to lepiej się „zonanizować” – polityczne efekty będą takie same.

  Szybkie i skuteczne odwołanie tej hazaranki – chociaż tylko na urlop macierzyński – może być tylko przez przyprawienie jej, wespół w zespół, o ciążę.
  W pojedynkę to jest możliwe tylko przez tych, którzy nie dostają wstecznej erekcji na widok buzi Pani Ambasador.

 13. @ 2. Zilbert
  „e-Demokracja?! TAK!”
  Witam serdecznie, PT Zilbert!
  Do tej pory było mi przykro być w Gajówce samotnym CIULEM PEUWIAŃSKIM…
  Pozdrawiam.

 14. Miet said

  A ja wam mówię, że lepsza taka baba w US ambasadzie niż ktoś „kochający” Polskę, tylko inaczej.
  Głupia baba mniej zła przyniesie niż jakiś „mundry” z plemienia właściwego.

 15. Marucha said

  Re 14:
  A ile zła wyrządził głupi Lechu?

 16. maniek said

  …i co to da?…przysla jakies inne – hamerykanskie krowsko…

 17. lopek said

  „„Jako obywatele demokratycznego państwa prawa….”
  ========
  Radzę nie powielać tej szatańskiej zbitki – jak w cytacie – bo wtedy najbardziej Belzebub się cieszy. Wniosek?
  Czy każdy – co podpiera się tym zwrotem – jak w cytacie – nie wie, kto te prawo ustanawia, dla kogo i dlaczego?

 18. Sebastian said

  http://moskal-wegiel.pl/

  Panie Gajowy i Panie Romanie normalnie prorosyjski skład węgla 😉

 19. kaa555 said

  Straszne pudło! Jej wygląd przypomina główną zarządzającą pewnym przybytkiem i jest wprost proporcjonalny do intelektu

 20. komisarz policji said

  AD.11.
  O!!! kermit!!!! łaaaaa,hahahahaha!!!!

 21. komisarz policji said

  Pier/….dolę petycję…[pier……dolę „czarny dom”, pier…….dolę mossbaher……
  Nie sorry, mosbaher nie pier…..dolę. Za bardzo by się to jej spodobało. No chyba, że zapłaciłaby z tysiaka zielonych….może bym się zmusił przelecieć tego żydowskiego kaszalota.

 22. komisarz policji said

  Oczywiście nie jestem pewien, czy by mi stanął na widok wszechogarniającego botoksu na ryju tej żydówy, ale za tysiaka baksów jest szansa, że namówiłbym swojego penisa do powstania.

 23. komisarz policji said

  Ad 16.
  Stary zlituj się nie dawaj na zdjęciu lalki z sex szopu. Daj jakąś PRAWDZIWĄ dziwkę…..

 24. @ 23. Komisarz Policji
  „Stary zlituj się nie dawaj na zdjęciu lalki z sex szopu. Daj jakąś PRAWDZIWĄ dziwkę…..”
  Albo chociaż taką za 15…25 tysięcy z USraela, a nie to dziadostwo „mejdinczajna”!

  Panie Komisarzu Policji, zapewne zna się Pan na współczesnych dziwkach, dziewczynach itp. –
  czy ten tekst przy foto lalki (pomijając jego stylizację na „byłą” Polkę) pasuje do współczesnych polskich dziewczyn?
  Pozdrawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.