Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

USA wzywają Rosję do rezygnacji z rakiety 9M729

Posted by Marucha w dniu 2018-12-07 (Piątek)

Waszyngton wezwał Moskwę do rezygnacji z rakiety 9M729 (według zachodniej klasyfikacja – SSC-8) lub zmodyfikowania systemu tak, aby jego cechy nie naruszały postanowień Układu o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu (traktat INF).

To oświadczenie złożyła zastępca sekretarza stanu USA ds. kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego Andrea Thompson.

Resort twierdzi, że 9M729 ma zasięg od 500 do 5500 kilometrów, co jest zabronione umową. Thompson podkreśliła, że Rosja powinna wprowadzić korekty, które będzie można sprawdzić. [Kolejna, starannie wyselekcjonowana, najlepsza z najlepszych… – admin]

Nie była opracowywana

Moskwa poinformowała Waszyngton, że 9M729 nie była opracowywana ani testowana w zakresie zakazanym przez traktat INF.

Uznaliśmy za możliwe wykazanie w dobrej wierze dopuszczalnej przejrzystości w części bezpośrednio związanej z pociskiem 9M729, choć on, podkreślam to jeszcze raz, nie podlega traktatowi z powodu jego zasięgu. Jednocześnie w wielu kwestiach wyszliśmy poza ramy tego, co jest od nas wymagane w traktacie INF.

W szczególności poinformowaliśmy amerykańską stronę, że wcześniej określone ramy czasowe testu pocisku 9M729 nie były poprawne Ustaliliśmy rzeczywiste terminy, wyjaśniliśmy błędne założenia Waszyngtonu dotyczące typów wyrzutni, z których przeprowadzono testy — powiedział wiceszef rosyjskiego resortu polityki zagranicznej Siergiej Riabkow.

https://pl.sputniknews.com

Najlepiej, jakby na wezwanie USA Rosja w ogóle zrezygnowała z obrony granic. …

Niech kurwy żydoamerykańskie najpierw zaczną sami przestrzegać traktatów i umów międzynarodowych. Niech nie napadają na suwerenne kraje BEZ wypowiedzenia wojny. Niech nie zabijają cywilów, w tym dzieci. Niech nie łamią postanowień o nieposzerzaniu NATO. Niech nie wpierdalają się ze swoim wojskiem we wszystkie zakątki świata.
Nie wiem, jak obraźliwych słów mam użyć w odniesieni do tych bandytów, gangsterów i zbirów. Nie starcza mi słownictwa… ale pokładam nadzieję w wulkanie z Yellowstone.

Admin

 

 

Komentarzy 25 to “USA wzywają Rosję do rezygnacji z rakiety 9M729”

 1. Antychazar XVIII said

  Rosja powinna rozpocząć masową produkcję tych rakiet, udostepnić je wszystkim swoim sojusznikom, tak by każde anglosaskie i żydowskie miasto na świecie było na celowniku. Na każdej rakiecie rosyjskie dzieci powinny napisać fabą – śmierć anglo-syjonistycznym kur wom!!!

 2. Kojak said

  Te zydowskie syjonistyczne swinie i bydlaki z USRAELA sa coraz bardziej bezczelne !Tylko rakiety wycelowane w te kurwy moga ich przywolac do porzadku !

 3. GZN said

  USA chce wyjść z porozumienia o rakietach średniego zasięgu wystrzeliwanych z naziemnych wyrzutni. Dla USA zasięg takich rakiet jest niegroźny. W Redzikowie jest planowana instalacja w ramach tarczy antyrakietowej …. rzecz w ty, że z wyrzutni rakiet balistycznych można wystrzeliwać również pociski manewrujące typu Tomahawk. Pocisk taki do Moskwy dolatuje od 4 do 6 minut. Nie ma czasu na żadne pytania przez stronę Rosyjską ….. będzie automatyczna odpowiedź i nie tylko po Radzikowie. Czy Polsce jest to potrzebne? USA będzie za wielką wodą ….. a my?
  Temat powyższego artykułu to jak zwykle pretekst – hucpa ( to tak jak Colin Powell w ONZ wymachiwał fiolką z rzekomą bronią chemiczną przed wojną w Iraku.)
  Groźne jest również to ,że jedną z możliwości niedopuszczenia do instalacji w Polsce wyrzutni jakie bierze Rosja pod uwagę jest zmiana swojej doktryny wojennej. A więc „prewencyjnego uderzenia” – wzorując się na obowiązującej od lat w USA. A więc amerykanie przywiozą sprzęt i nie zdążą go rozwinąć a tu pufff i nie ma Redzikowa i w Europie się gotuje ….. no i nadzieja w tym, że USA też poczuje bicz Boży.
  A jak to będzie? Słuchając przedstawicieli NATO np: Roberta Pszela czy Stoltenberga czy innych dupków w osobach Pompeo….
  Liczę na mądrość jednego człowieka, który swoją rozwagą o głowę przerasta powyższych. Nazywa się Putin.

  ———–
  Powiedz Pan to Polactwu… zaczną pianę z pyska toczyć.
  Admin

 4. Rokitnik said

  Ma Pan racje. Z tym, ze Rosjanie nie moga caly czas sie cofac ( oskarzani o wszystko, sekowani coraz to nowymi sankcjami ), tylko chociazby RAZ …odpierdolic petarda w ryj np. UPA-inski !?
  NIE wszystko rozumiem z tych zagrywek personalno-politycznych (np. biznes w Rosji Patroszenki), a z drugiej strony pamietam Chinskie „ostrzezenia dyplomatyczne”, ktorych ilosc siegala kilkuset? Ostatecznie Chiny swa cierpliwoscia, a moze odwracaniem uwagi od spraw wazniejszych – wystrychnely na dudka zachod – w przeciwienstwie do naszeg anegdotycznego Zablockiego, ktory na mydle zadnego biznesu nie zrobil !

 5. hulajdusznik said

  Celem pierwszego uderzenia powinno być 500 naczelnych mend. Celem drugiego uderzenia powinno być 5000 podkomendnych tych pierwszych. Celem trzeciego uderzenia dalsze 50000 w ychniej hierarchii. A potem to już z górki. I na chuj komu głowice? Żeby się głowił biedaczyna, jak tu ogłowić „wyprańców” bez uszczerbku dla „wybrańców”?

 6. Dziadzius said

  To jest ciezki czas dla Polski–
  USA nigdy nie dbala i dbac nie bedzie o Polske i tylko idiota w ta opieke wierzy. USA jest TYLKO dla USA i Izraela i dla pieniadza i nie dla kogo/ czego innego.
  Przez wieki USA napadalo i niszczylo ( jak nie militarnie to przez CIA)male panstewka na calym swiecie w imie swojej spaczonej wizji Demokracji i robilo i robi to bezkarnie i nadchodzi czas dla Polski ( chyba ostatni pol-wolny kraj) i dla reszty swiata to zrozumiec ze Rosja jest juz u sciany i dalej nie ma gdzie sie cofac i jedyne wyjscie jakie Rosja ma i miec moze to zniszczenie USA i jej alliantow ( tego ciala tej hydry) i Jerozolimy ( glowy tej hydry) i niestety Polska i Kosowo i Rumunia i niemcy sa czescia tego „ciala”. Wiemy z historji i z tego co widzimy ze nawet jezeli Rosja zginie ( w co watpie) to ostatnim drganim Rosji bedzie zaglada tez i USRAELA!!

  ——-
  Nie, Dziadziusiu, Polska nie jest nawet pół-wolna.
  Polska to państwo żydowskie zarządzane z USA i Izraela.
  Admin

 7. peacelover said

  …ano..! ino …!

  problem w tym, ze w Rosyi rzadzi nie maliniak , tylko PUTIN i on…

  ma , calkiem fajne , pigulki na-senne !!!!

 8. Antychazar XVIII said

  Po co Rosjanie mieliby odparowywać jakieś tam Redzikowo? Prewencyjne uderzenie na Londyn, Nowy Jork, Kijów i Tel Aviv spowoduje, że przez najbliższych dwa tysiące lat na całym świecie zapanuje błogi pokój i spokój, a Redzikowo dalej będzie sobie spokojnie istniało i nikomu nie będzie zagrażało.

 9. Greg said

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-zginie-ameryka-koniec-imperium-zla-oleg-platonow-2018-05

  Pasjonujące pracowanie do pobrania w pliku Word.

 10. Greg said

  Zgubiłem ,,o” po drodze, przepraszam.

 11. AlexSailor said

  @Antychazar

  Nie rozumiesz Pan, że Redzikowo nie nie spowoduje uderzenia odwetowego, a Londyn, Paryż, a nawet Berlin tak?

 12. Joannus said

  Ad 9
  Stanie się tak niechybnie, jednak wcześniej państwo z tronem dla Lucyfera zaprowadzi powszechny ucisk , jakiego nie było od założenia świata.

  oto słowa Najświętszej Panny Maryi Niepokalanej
  ”Kara będzie większa od potopu, ogień spadnie z nieba i zniszczy dzieła pychy ludzkiej. Co ogień nie zniszczy zmyje woda”

  dalej – słowa Pana Naszego Jezusa Chrystusa
  ” Rosja przyniesie mi największą chwałę. Jej użyję do ukarania grzesznych narodów”.

 13. Carlos said

  zakladajac,ze klatwy Gajowego maja moc sprawcza, zaczynam sie cieszyc, ze wrocilem do Polski

 14. Greg said

  ,,Nic dziwnego, że amerykański system wychowania i edukacji rodzi duchowych idiotów. W żadnym innym kraju nie znajdzie się tak wielu głupich, bezmyślnych ludzi jak w USA”

  ( to fragment z Płatonowa)

  Co na to Polonia?
  Jak można żyć wśród idiotów.

 15. Rokitnik said

  Blad w rozumowaniu.
  NIE bombarduje sie obiektow Cywilnych ( NY, Londyn) tylko sztaby decydujace lub wyrzutnie rakiet !!! Precyzyjnie to likwiduje sie przywodcow (nieznani sprawcy) ale juz po pierwszych 10 wyeliminowanych,….reszta wieje gdzie pieprz rosnie !!!
  W przypadku komand (np. msciciel Polski), odstrzeliwujacych wybrancow Lucyfera, najpier (gora) dostaje sraczki i… zaostrza sie TERROR. Ale w miare ubywania herojow, wiekszosc z establiszmentu pakuje manatki albowiem nie ma takiego twardziela, coby ryzykowal swoja osoba trwanie szefostwa, gdy pojawili sie ryzykanci gotowi na wszystko? Mowicie ze maja ochroniarzy? Ano…dopuku ci ostatni garna szmal BEZ RYZYKA..to wszystko sie kreci ale w przypadku profesjonalnej e l i m i n a c j i – chetnych, drastycznie ubywa. Zostaja TYLKO ci co maja rownie dobrze naszargane co bossowie. Wowczas mozna powtorzyc za klasykiem – strzelac – TAM nie ma naszych.
  MY jestesmy w takim punkcie, ze bez SZALENCOW sprawy Narodowej, nie obudzi sie w Polsce NIKT. To moja odpowiedz /miedzy innymi p. Jaskowi / odnosnie DROG wyjscia z MATNI, czyli otrzasniecia sie z oblazlych nas wszy i wszelakiej SZARANCZY. Oczywiscie i po NASZEJ stronie beda ofiary ale….to chyba normalne, skoro z takimi sie zadrze?

 16. Zerohero said

  @11, AlexSailor

  Racja. Może nawet dojść do dżentelmeńskiej umowy, że obie strony w miarę możliwości ograniczają uderzenia jądrowe do miejsc po zniszczeniu których możliwe są jeszcze negocjacje.

  ——
  Czy z Usraelem jest możliwa dżentelmeńska umowa???
  Admin

 17. Zerohero said

  Poza tym to Redzikowo jest bazą rakietową zlokalizowaną niebezpiecznie blisko Rosji. W razie dużego napięcia trzeba będzie zniszczyć tamtejszą bazę, a Rosjanie nie poświęcą ponad 100-300 pocisków na jedną, głupią bazę, bo to się nie opłaca. Poświęcą jeden pocisk z głowicą jądrową.
  Na każdy węzeł kolejowy, drogowy, port, elektrownię.

  Chcieli zamiast Polski „flankę NATO” to nie umrą jako Polacy, a zdechną jako polskojęzyczni natoflankowcy.

 18. maasteer said

  Usa mówią do Rosji: my was będziemy zarzynać na żywca, ale nie krzyczcie za głośno i nie wierzgajcie się bo może nas to zestresować i … cały misterny plan pójdzie w pis…u!

 19. Rokitnik said

  Dodalbym jeszcze, ze ZLO widze nie tylko po tej stronie z pejsami. Nie mniejsze zlo Narodowi wyrzadzaja purpuraci…a TYM, nalezaloby dla odmiany spuscic BATY na ryneczkach w Krakowie, Wroclawiu czy w …Gnieznie !?
  Dziwie sie ze Polacy majacy w okresach przelomowych Historii calkiem niezly wywiad, zapomnieli JAK z tego korzystac? W kazdym srodowisku sa HIENY i te ” sztuki ” nalezy dla higieny psychicznej spoleczenstwa, KARAC albo…. eliminowac !
  Nie porywac sie z motyka na slonce ( bazy USmanow ), tylko spowodowac ” nieprzyjemny klimat do osiedlenia sie i dzialanosci w Polsce o b c y c h „. To zazwyczaj wystarcza. Pisze tekstem otwartym, bo wk***wia mnie miedlenie jezorami takich czy innych felietonistow w sytuacji gdy Ojczyzna znalazla sie w stanie; przed agonalnym !
  Mowicie ze sie swoim otwartym pisaniem narazam? Pewnie TAK ale mnie ze wzgledow takich czy owakich, jest juz wszystko jedno.

 20. absolutnie ,zadnej wojny z Rosja nie bedzie !!! Brandzlowanie:)nonstop o wojnie swiatowej jest zwykla zaslona dymna !aby ukryc prawdziwy i realny odbywajacy sie …obecnie !! Holokaust (glownie bialego) czlowieka !!!!!!. Samoloty natowskie w liczbie ponad tysiac!!! dziennie rozsypuje metale ciezkie… ..setkami!! nad cala Europa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. o wstrzykiwaniu trucizn ,fluoru hloru ,Atraziny i wieeeeeele innych nawet wspomne ! .i teraz …….gdzie sa ? zmasowane uliczne czy medialne protesty?????.Kochani …na przezycie? w obecnym stanie ,w krajach o obrzadku judeochrzescijanskim jest juz zapozno.Masa podatkowa patrzy tylkow prostokatne szklo:):):)

 21. Rafal Cz. said

  Uwazam ze trzeba wprowadzic tu pewna korekte. W swojej znakomitej wiekszosci amerykanie pracuja ciezko na swoje zycie
  naprawde nie zasluguja na to zeby ich okreslac jako niemadrych. Amerykanie osiagneli wiele I z tego korzystaja.
  Wina za agresywna polityke US nalezy obciazyc tych ktorzy wykorzystujac potege tego kraju realizuja wlasne interesy czyli
  TZW „elity”. A w tych elitach zalatuje czosnkiem.

 22. revers said

  Jak napisal rosyjski ekspert Konstanty Siwkow, rakiety 9m729 w wersji podstawowej maja tylko zasieg 400 km, i wcale nie odbiegaja i ustalen z przed 30 lat

  https://iz.ru/821222/2018-12-07/voennyi-ekspert-predskazal-sudbu-rakety-9m729-posle-ultimatuma-ssha?utm_source=smi2

  Reszta to propaganda zachodu, ale swoja droga niby dlaczego rakiety sredniego zasiegu nie moga rosjanie przedstawiac jako anty-rakietowaa bron, wystarczy do oznaczen wprowadzic lierki A-antyrakietowy zestaw rakietowy, D defensywno-obronna, O – ofensywno – zaczepna.

 23. Rafal Cz. said

  Ad 16.
  Nie.

 24. ech said

  Zaszydzenie Rosji, Chin I Ameryki jest kwestia sporna, bo nie podlega dyskusji.

 25. Jello said

  Do Admina. Jestem ciekaw w czym pan pobierasz gażę od Sputnika, za te pomyje? W ogórasach czy też bimbrze? Może w pana klimacie, walonki są w cenie?

Sorry, the comment form is closed at this time.