Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

13 grudnia – 11 rocznica podpisania Traktatu Lizbońskiego, który kontynuował proces systematycznego likwidowania niepodległości i suwerenności Polski

Posted by Marucha w dniu 2018-12-13 (Czwartek)

13 grudnia to rocznica dwu bolesnych dla Polski i Polaków wydarzeń. W 1981 roku sowiecka agentura na czele z Jaruzelskim i Kiszczakiem zdławiła stanem wojennym katolicka i narodową Solidarność. W 2007 roku podpisano Traktat Lizboński, który był etapem na drodze likwidacji polskiej niepodległości i suwerenności.

13 grudnia 2007 w Lizbonie premier Donald Tusk i Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski wraz z innymi szefami państw i dyplomacji krajów Unii Europejskiej podpisali Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, umożliwiając tym samym, zdaniem przeciwników integracji europejskiej, dalszą likwidacje niepodległości i suwerenności Polski na drodze integracji z Unią Europejską.

Traktat ten podpisał też 9 kwietnia 2008 prezydent RP Lech Kaczyński. Prawo i Sprawiedliwość uważa podpisanie przez Lecha Kaczyńskiego Traktatu Lizbońskiego za swój największy sukces w polityce międzynarodowej.

Jak wspominałem już w artykułach o Traktacie Lizbońskim na łamach portalu Prawy pl najważniejszym zapisem Traktatu Lizbońskiego było nadanie Unii Europejskiej jednolitej struktury i osobowości prawnej, dzięki temu Traktat Lizboński stał się substytutem euro konstytucji. W zapisach Traktatu Lizbońskiego znalazły się przepisy wprowadzające zamiast jednomyślności głosowanie większością głosów – czyli w myśl tych przepisów Polska utraciła możliwość wetowania niekorzystnych dla Polski decyzji Unii Europejskiej.

Poparcie PiS dla integracji z Unią Europejską jest dla przeciwników integracji europejskiej wyrazem pogardy dla Polaków. Przeświadczenia, że Polacy są zbyt głupi by sami decydować o swoim życiu i Polsce. Przeświadczenia, że biurokraci z Unii Europejskiej stoją na wyższym poziomie rozwoju ewolucyjnego, i lepiej będą decydować o Polsce i życiu Polaków, niż sami Polacy.

Co bardziej przewrotne, taka filozofia pogardy dla zdolności intelektualnych Polaków jest prezentowana Polakom w patriotycznym kostiumie, przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego i pod białą czerwoną flagą.
[I polactfo to kupuje. – admin]

Taką samą filozofie pogardy dla Polaków prezentował 13 grudnia 1981 roku Wojciech Jaruzelski. Jaruzelski uważał, że o los Polski zadbają lepiej sowieci niż sami Polacy. Swoją filozofie pogardy dla Polaków Jaruzelski prezentował również w patriotycznym opakowaniu, przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego, w rogatywce i pod biało czerwoną flagą.

Różnica między dzisiejszymi zwolennikami integracji Polski z Brukselą a Jaruzelskim i komunistami, którzy popierali integracje Polski z Moskwą, polega na tym, że w kłamstwa Jaruzelskiego i komunistów nikt nie wierzył. Dzisiejszym heroldom integracji Polski z Unią Europejską udało się więc to co się nie udało w PRL komunistom, a po transformacji środowisku „Gazety Wyborczej”.

Dzisiejsi zwolennicy integracji z Unią Europejską (mający pełne usta frazesów i Polsce) skutecznie połamał kręgosłupy ideowe polskich patriotów, skłaniając ich do kompromitujących kompromisów. W imię jedności i zwycięstwa, zwolennicy niepodległości zaakceptowali integracje z Unią Europejską, antykomuniści zaakceptowali twierdzenia lidera środowiska patriotycznego o tym że Edward Gierek był patriotą, przeciwnicy aborcji poparcie dla obecnej ustawy aborcyjnej, a osoby świadome relacji polsko-żydowskich szokujący filosemityzm.

Poparcie PiS dla integracji europejskiej spotkało się między innymi z krytyka Stanisława Michalkiewicza (co opisałem na łamach portalu Wolność 24), który w felietonie „Sznur w domu wisielca” opublikowanym w tygodniku „Polska Niepodległa” stwierdził, że rząd nie chce przypominać, że za integracje Polski z Unią Europejską, i wynikające z tego likwidowanie niepodległości i suwerenności Polski odpowiadają bracia Kaczyńscy.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „traktat lizboński, za którego ratyfikacją prezes Kaczyński 1 kwietnia 2008 roku głosował, doprowadził Polskę do uzależnienia już nie tylko od Naszej Złotej Pani, ale nawet – od niemieckich owczarków w rodzaju Fransa Timmermansa, który szantażował Polskę sankcjami”.

W opublikowanym w numerze 50 tygodnika “Najwyższy CZAS!” z 2009 roku artykule „Co zmienia traktat lizboński?” Tomasz Cukiernik stwierdził, że na postawie Traktatu Lizboński „powstało państwo o nazwie Unia Europejska”, sam zaś traktat „w 95 proc. kopiuje postanowienia odrzuconej w 2005 roku w referendach we Francji i Holandii Konstytucji UE” i skutkuje wzrostem liczebności, kosztów i władzy brukselskiej biurokracji.

Według Tomasza Cukiernika Traktat Lizboński ustanowił „nowy korpus dyplomatyczny o nawie Europejska Służba Działań Zewnętrznych (…) z budżetem w wysokości 50 mld euro w ciągu 4 lat (dla porównania brytyjska służba zagraniczna i ds. Wspólnoty Narodów dysponuje rocznym budżetem w wysokości 2,2 mld euro, który w najbliższych dwóch latach ma zostać zmniejszony o 20 proc.). Będzie to największy korpus dyplomatyczny na świecie zatrudniający 7 tys. osób. Wszyscy pracownicy ESDZ mają zarabiać tyle samo i korzystać z takich samych jak eurokraci przywilejów socjalnych i emerytalnych.

Nawet unijni urzędnicy przyznają, że dyplomaci będą prowadzili niekontrolowane przez nikogo życie. Mają 4-dniowy tydzień pracy, przysługują im loty samolotami w pierwszej klasie, specjalne prywatne (a jakże!) ubezpieczenie zdrowotne i do 1700 euro miesięcznie na wydatki edukacyjne”.

Jak informował w swoim artykule Tomasz Cukiernik „w ciągu 5 lat pracy unijny komisarz wraz z przysługującymi mu dodatkami zarabia łącznie prawie 1,5 mln euro! Ponadto przysługują mu wysokie odprawy i emerytury. Odprawy z emeryturami dla 13 odchodzących w tym roku komisarzy będą kosztować unijnych podatników 16,6 mln euro”.

Tomasz Cukiernik w swoim artykule przypominał, że „w efekcie wejścia w życie traktatu lizbońskiego powiększa się skład Unioparlamentu – z 736 do 754 unioposłów (ilość polskich unioposłów zwiększa się z 50 do 51)”.

W opinii Tomasza Cukiernika „Traktat lizboński postanawia, że kompetencje w zakresie polityki zagranicznej, bezpieczeństwa oraz realizacji celów Unii przechodzą na wyłączność Eurosojuza”.

https://prawy.pl/

Komentarzy 18 to “13 grudnia – 11 rocznica podpisania Traktatu Lizbońskiego, który kontynuował proces systematycznego likwidowania niepodległości i suwerenności Polski”

 1. Kar said

  ..Dzisiejszym heroldom integracji Polski z Unią Europejską udało się więc to co się nie udało w PRL komunistom, a po transformacji środowisku „Gazety Wyborczej”..
  ________________

  „..nie udało w PRL komunistom”.., czytajac obsmialem ci sie do lez..nie moglem uwierzyc..(?!).. a czym dzisiaj te „nie komunisty” roznia sie od tamtych jaruzelskich-komunistow..?? ..ta sama do k…wszechmogacej bladz ich byla..ta sama perfidia-okrucienstwo

 2. Plausi said

  UE to wolność w czterech postaciach :

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Wolno

  i UE jest wprowadzana starannie, zawsze po przetestowaniu

  https://marucha.wordpress.com/2018/12/13/dramat-rodziny-z-piaseczna/#comment-798767

 3. Plausi said

  Plan UE jest wprowadzany systematycznie

  wg. tej prostej metody:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Orban

  a więc krok za krokiem.

 4. piwowar said

  Po co straszyć sankcjami na poziomie eurounii? Rząd w Polin sam z siebie, bez nacisków z zagranicy, uciska populację autosankcjami, począwszy od podstawy egzystencji narodu, jaką jest rolnictwo, a skończywszy (a pewnie i nie skończywszy) na wciąż intensyfikowanych ograniczeniach regulujących każdy społeczny i ekonomiczny aspekt życia jednostki. Polaków ma nie być.

  W szachach czasem warto poświęcić figurę, aby polepszyć pozycję w drodze do wygranej, a pionek doszedłszy do ostatniego rzędu staje się hetmanem. Polska wyskoczyła w biegu z pociągu do normalności. W plener.

  A teraz otwórzmy oczy, by zginąć z pełną świadomością. Albo: Bądźmy przebiegli jak węże, a nieskazitelni jak gołębie… (do kogo ta mowa?)

 5. Niepokorny said

  Co do traktatu to zgoda, to co autor pisze to oczywistosc i nic odkrywczego. To bylo pogrzebanie idei wspolnoty narodow de Gaulle’a.
  Co do reszty to autor bredzi jak Piekarski na mekach. Katolicka i narodowa Solidarnosc za … zydowskie pieniadze. Dobre sobie.
  Stan wojenny uratowal nas przed hekatomba na miare Powstania Warszawskiego i pora to wreszcie zrozumiec.
  To, ze Jaruzelski z Kiszczakiem oddali potem wladze najgorszym szumowinom z tejze wlasnie Solidarnosci to inna sprawa i za to powinni beknac za zycia.

 6. Joannus said

  Ad 5
  ”Co do reszty to autor bredzi jak Piekarski na mekach. Katolicka i narodowa Solidarnosc za … zydowskie pieniadze.”

  – i według ichniego scenariusza.

 7. Grigorij said

  https://www.google.pl/search?q=images+for+Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87+nieprzyjaci%C3%B3%C5%82&client=ubuntu&hs=1fm&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCUQsARqFQoTCJPh16bR6scCFYYscgodFvgJ1A&biw=1811&bih=961
  Kocham Putina

 8. Grigorij said

  Tych też kocham, bo chcieli zniszczyć PRL.

 9. Grigorij said

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3110801/What-children-seen-ISIS-beheads-Libyan-soldier-outside-mosque-education-purposes-youngsters-don-t-shocked.html
  Tych też trzeba kochać bo nie pozwalali na szariat w tym kraju muzułmańskim.

 10. Plausi said

  Za pomoc w przygotowaniu tego ataku bombowego na Polaków

  @9, Grigorij

  patrioci polscy wyznaczyli tego zdrajcę na bohatera narodowego.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_Kuk

  ale jak link dokumentuje, takich bohaterów narodowych mamy więcej, ale takich też mamy polskich patriotów.

 11. Plausi said

  Mamy tych bohaterów nawet na Wawelu

  https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

 12. lopek said

  Niestety – powyższy artykuł też miesza w głowach tubylcom i niepotrzebnie komplikuje to zagadnienie. Sprawa wygląda tak – światowe towarzystwo capiące smołą i siarką wygenerowało nowy etap mądrości – ponieważ CCCP nie podołał w malowaniu Europy na czerwono. Dlatego Atrapę Polski i wiele innych narodów Europy Wschodniej wraz z inwentarzem przekazano „Brukseli”, która zastąpiła CCCP w w/w malowaniu Europy na czerwono.
  Wniosek?
  To w Magdalence ustalono co i jak a Okrągły Stół to był taki tyjater pod publiczkę. To samo z „Brukselą” i takimi czy innymi traktatami czy referendami. Zmiana etapu mądrości nastąpiła w ciszy gabinetów w oparach smoły i siarki – natomiast ten cały demokraturowy cyrk z referendum czy podpisywaniem traktatów – to cyrk po publikę. Na koniec – nie mówmy o utracie niepodległości w kontekście traktatów – kiedy w ubiegłym wieku pupil Szatana zamordował nam ostatecznie Polskę. Nieświadomość Polaków tego, że nie maja już własnego kraju – jest dla nich zabójcza!

 13. Lily said

  Bodakowski,to tez ciekawy osobnik.
  To co za czasow PRL-u zbudowano,to po
  1989r uleglo prywatyzacji,a to co im nie
  pasowalo,popadlo w ruine.
  To piewca PIS-u.?.

 14. Zdziwiony said

  Odezwa ,,Do działaczy młodzieżowych” była rozpowszechniana przez rtm. Pileckiego pod koniec 1946 r. i na początku 1947 r.
  Młodzież należy wychowywać w duchu katolickim i narodowym: ,,Ideałem niedoścignionym ofiary jest Chrystus, a Krzyż symbolem poświęcenia i miłości.
  Dlatego Chrystus jest dla nas mistrzem i nauczycielem zbiorowego życia. Im więcej z Jego ducha w nas, tym lepsza społeczność, w której żyjemy”.
  Zatem gorąco zachęcam do rozpowszechniania tego tekstu, do którego rtm. Pilecki
  przywiązywał dużą wagę, a który jest wciąż aktualny.

  https://bohaterowieizdrajcy.files.wordpress.com/2018/05/witold-pilecki-do-dziac582aczy-mc582odziec5bcowych1.pdf

 15. 13 grudnia 1981 – żydowski sukces – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/12/13/13-grudnia-1981-zydowski-sukces/


  Na zdjęciu biesiada dogadanej „opozycji” ze zwalczaną „władzą” (Magdalenka, 1989r.). Roześmianej, syjonistycznej, mordy ze zdjęcia przedstawiać nie ma chyba potrzeby. On i jego pobratymcy rządzą dzisiaj w IIIŻydo-RP/Polin dzięki stanowi wojennemu z 13 grudnia 1981r.

 16. ech said

  Zbyt duże jest skupisko żydów na terenach Rosji i Europy Środkowo Wschodniej, np. Niemcom nie pozwolono na ich oczyszczenie. Cara zabrakło, bo go zatłukli. To marzenia ściętej głowy i opisy własnej egzekucji. Ratunek pozostaje w uświadamianiu całej rodziny Słowiańskiej. To monstrualna robota ale nie ma innego wyjścia, jeśli chcemy godnie żyć. Na przekór ich staraniom należy wspólnie działać, za wszelką cenę pobratać się z Germanami i Angolami, narodami północy i południa.

  Nie wolno zapomnieć, że Biali to jedna wielka rodzina, poróżniona językami, jako karze za naszą grzeszną przeszłość. Między innymi postępowanie wbrew nakazom Bożym Starego Testamentu, i nie wybicie co do nogi tych, którzy nas rujnują na co dzień i mordują przy każdej nadarzającej się okazji. Pan Bóg wie co mówi.

  Wszyscy mimo zaawansowanej techniki i finansów odczuwają to samo, pustkę i postępującą biedę, w zamian za harówkę od rana do nocy, od urodzenia do śmierci, będąc eksploatowanym, co niemiara. Dziesięcina, to bajka szczęśliwej przeszłości, na dobranoc. Tylko wtedy zrzucimy jarzmo zniewolenia.

 17. ddd said

  https://miziaforum.com/2014/06/04/4-czerwca-dzis-zwieto-kurew-zlodzieji-zdrajcow-kolaborantow/

 18. Plausi said

  Miliony wyszły z Polski z torbami

  Za granicę poczło parę milionów Polaków, z torbami, no bo co mogli z ojczyzny zabrać ?

  Przypomnijmy A. Michnika:

  https://marucha.wordpress.com/2018/12/19/wedlug-wsa-fiskus-moze-zablokowac-konto-firmy-bez-dowodow/#comment-799958

  Jakże łatwo zapominają Polacy plany, a przecież już od dawny realizowane:

  https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  nawet dziś wielu jak nie większość nie dostrzega, jak dalece plan został zrealizowany, a wypałata z tytułu ustawy kongresu USA chyba S 477 jeszcze stoi przed nami, ale patriotyczny rząd PiSu także to załatwi elegancko, świecóc pospólstwu 500+ albo czymś podobnym. Patriotyczny PiS:

  https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

  Jednym z ważniejszych elementów niszczenia państwa i narodu, jest odebrać mu ziemię rolną, jak w krainie „U”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#Geneza

  Patriotyczny rząd w Warszawie, podobnie jak poprzedni, wziął sobie za cel zrujnować polskich rolników i po tym jak zabrał się za ruinę sadowników, odcinając rosyjski rynek zbytu, zarzuca polski rynek mniej wartościową produkcją (skażoną GMO i chemią) z zagranicy, aby tym skuteczniej wyeliminować polską produkcję rolną.

  Przypomnijmy przeprowadzoną przez rząd poprzedni likwidację polskich curkowni.

  Państwo bez własnego rolnictwa nie jest w stanie istnieć !

  Przypisywane znanemu żydowskiemu zbrodniarzow (por. zamach stanu w Chile) H. Kissingerowi:

  “Kto kontroluje ropę naftową, jest w stanie kontorlowań narody, kto kontroluje żywność, kontroluje ludzkość”

  To tej jest aspekt Traktatu Lizbońskiego.

Sorry, the comment form is closed at this time.