Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Uwag kilka o wartości sojuszu polsko-amerykańskiego

Posted by Marucha w dniu 2018-12-13 (Czwartek)

„Przeświadczenie, że USA ma nad światem militarną i ekonomiczną przewagę jest niezwykle niebezpieczne, gdyż prowadzi glob do wojny nuklearnej.”

W okresie zimnej wojny, dwa antagonistyczne imperia zła, Związek Sowiecki (żydokomuna) i Stany Zjednoczone (żydokapitalizm) utrzymywały równowagę strategiczną na zasadzie tzw. „Mutually Assured Destruction” (Mad – po polsku szalony), która zawierała oczywistą prawdę, że w globalnym konflikcie nuklearny nie będzie zwycięzców ani pokonanych, a jedynie koniec życia na ziemi.

Dzięki tej niewątpliwie słusznej doktrynie udało się światu uniknąć zagłady, a obu mocarstwom podpisać układy mitygujące wyścig zbrojeń nuklearnych.

Dziś sytuacja wygląda odmiennie. Mad deep state (żydoglobaliści) z Waszyngtonu, zrywa wynegocjowane układy, prowadzi prowokacyjne działania u granic Rosji (Donbas, Gruzja, Morze Azowskie, kraje bałtyckie), oskarżając ją z szatańską przewrotnością o „agresywne zamiary”. Waszyngtońscy szaleńcy doszli bowiem do wniosku, że można wygrać globalny konflikt nuklearny i w związku z tym prą ku niemu wszystkimi siłami.

Znany niezależny publicysta Eric Zuesse dokonał ostatnio przeglądu anglojęzycznych zachodnich źródeł wykazujących jednoznacznie, że Waszyngton szykuje się do zaskakującego uderzenia nuklearnego na Rosję w nadziei jej obezwładnienia, zanim uda się Federacji dokonać akcji odwetowej. Wspomnianą publikację można znaleźć tu:
>https://thesaker.is/the-u-s-governments-plan-is-to-conquer-russia-by-a-surprise-invasion/.

Miast komentarza, pozwolę sobie przytoczyć kilka cytatów z konkluzji wspomnianego artykułu, które to poparte są konkretnymi odnośnikami źródłowymi:

„Rząd USA kłamie, nazywając Rosję agresorem i twierdząc, że amerykański program nuklearny ma charakter obronny. Na podstawie kłamliwych pretekstów, amerykański reżim napadł i zniszczył Irak, Syrię, Libię, Jemen. Celem Ameryki jest podbój całego świata. Amerykański reżim kłamie twierdząc, że Rosją zagarnęła Krym, że Putin planuję agresję przeciw Ukrainie, itd. Wszystkie sankcje przeciw Rosji są oparte wyłącznie na kłamstwach. Stany Zjednoczone stały się wrogiem całego świata, za wyjątkiem tych państw, które są ich sojusznikami, ale nawet one zostaną poszkodowane w wyniku wojen prowadzonych ich rękami. USA jest największym niebezpieczeństwem dla ludzkości w całej Jej historii.

W polityce wewnętrznej Stany ewoluują w kierunku państwa policyjnego drastycznie ograniczając swobody obywatelskie, a USA nie jest demokracją.”

Bardziej zwięzły i lapidarny opis dzisiejszych Stanów Zjednoczonych, dał w najnowszym swym artykule dr Paul Craig Roberts, minister finansów w administracji Ronalda Reagana. Wspomnianą publikację można znaleźć tu:
>https://www.paulcraigroberts.org/2018/12/11/washington-is-changing-the-world-order-against-its-own-interests/,
a wybrane z niej cytaty poniżej.

„Chiny prześcignęły USA w produkcji przemysłowej. Rosja posiada znacznie bardziej zaawansowane systemy militarne niż Ameryka. Bezprawne i nieodpowiedzialne sankcje gospodarcze w stosunku do wielu państw powodują odchodzenie od dolara jako waluty rezerwowej. USA są już jedną nogą w grobie. Każde państwo dostatecznie głupie do związania się sojuszem z USA, ma w istocie za sojusznika chodzącego trupa. Na nieszczęście większość świata nie pojmuje tych oczywistości, pozwalając się wymóżdżyć amerykańskiej propagandzie. W wielu krajach młodzi są bardziej lojalni w stosunku do Ameryki niż własnego kraju (patrz III RP-tłumacz). Stany Zjednoczone są nieudacznikiem we wszystkich dziedzinach za wyjątkiem propagandy. Prowadzi to do zaślepienia amerykańskich władców, którzy ulegają iluzorycznemu przeświadczeniu, że USA ma nad światem militarną i ekonomiczną przewagę. Takie otumanienie jest niezwykle niebezpieczne, gdyż prowadzi świat do wojny nuklearnej.”

Zamiast własnego komentarza, zachęcam tych Polaków, którzy jeszcze nie zatracili umiejętności myślenia, do analizy zacytowanych powyżej artykułów.

[Szukanie Polaków, którzy jeszcze nie zatracili umiejętności myślenia, to jak szukanie dziesięciu sprawiedliwych w Sodomie i Gomorze – admin]

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl/

Komentarzy 28 to “Uwag kilka o wartości sojuszu polsko-amerykańskiego”

 1. brys said

  Treściwy komentarz odnośnie monstrualnego budżetu usa 600 mld a 60 mld Rosji :

  Tyle, że w USA przykręcenie
  autor: odwazniak (anonim) (2018-12-12 11:08)

  Tyle, że w USA przykręcenie militarnej śrubki kosztuje nie 1$ a 1000$, bo 20 pośredników też musi coś skubnąć.

  Zwykłe gacie kosztują 2$ a gacie żołnierza 2000$, mimo, że to takie same gacie, ale zielone. Prywaciarze też chcą żyć. Jak przedsiębiorca dorwie kontrakt dla wojska, to ma rodzinę ustawioną na 3 pokolenia, bo kasy z podatków jest w bród, tak, że liczby budżetów są tylko strachem na wrróble nie mając nic wspólnego z efektywnością.

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosyjska-demonstracja-sily-bombowce-strategiczne-tu-160-wyladowaly-w-wenezueli?page=2

 2. lopek said

  Cóż – Jankesi maja tam tyle do gadania – co Polacy w atrapie Polski.
  Wniosek?
  Ewentualny upadek Ameryki wcale nie znaczy upadku towarzystwa capiącego – smołą i siarką.
  Towarzystwo capiące smołą i siarką na przestrzeni tysięcy lat wykończyło niejedne imperium, niejedną cywilizację i nie zanosi się na to, że nasza cywilizacja będzie ostaia, którą w/w towarzystwo – wykończy.

 3. bbb said


  National_IQ_per_country

 4. Kojak said

  O wartosci sojuszu…????? Toc to nie zaden sojusz !!! Polska jest tylko podrecznym amerykanskim bandziorem od mokrej roboty i tyle ! Wyszlo ostatnio na jaw ze polscy zoldacy do spolki z amerykanskimI mordowali cywilow w Iraku ! Tam wiec ostrzegaja zeby nie przyznawac sie do polskosci go urzna leb przy samej dupie!!!

 5. peacelover said

  …i zgadza sie Panie LOPEK, ale tym razem to zdaje sie , ze USmany umoczyli !!!
  Oni wlezli do upadliny…. za to Ruscy teraz do WENEZUELI i…. moze byc (bardzo!) wesolo !!!
  Szczegolnie biorac pod uwage arogancje naszych „starszych braci” !!!!
  Pomalenku sytuacja sie wyjasnia i chyba nasi „wybrancy” juz nie dlugo zostana rozliczeni ze swojej „humanitarnej” dzialalnosci !!!!

 6. Ad. 1

  Zwykłe gacie kosztują 2$ a gacie żołnierza 2000$, mimo, że to takie same gacie, ale zielone. Prywaciarze też chcą żyć.

  „Każdy liberał w ramach swojej wolności dąży do socjalizmu. Bo tam są największe zyski. (prawo Krzysztofa M).

 7. Mruk said

  Sojusz to jest porozumienie stron o porownywalnych silach oraz w sojuszu obie strony odnosza korzysci ze wspolpracy/sojuszu.

 8. Jankesi pragną zrobić z naszego całkowicie zależny od siebie protektorat, w dalszej perspektywie – źródło mięsa armatniego i punkt wypadowy do potencjalnych ataków na Rosję. To się dzieje na naszych oczach, stałe bazy USA to początek! Niech się wreszcie władzom naszego kraju otworzą oczy. Sojuszu nie ma, nie było i nie będzie, Polska robi Amerykanom za popychadło, a wiernopoddańcza postawa polskiego rządu przechodzi wszelkie granice. Będzie coraz gorzej.

 9. Maverick said

  Z tego co wiem żydom zawsze odpowiadał komunizm, w USA jest nie inaczej, ponoć mają miasta widma wybudowane w kilku miejscach an świecie gdy wydrenują USA tam się przeniosą. Między innymi w Chinach, czy Angoli. Tam mają przerzucić swoje globalistyczne elity.

  Chiny mają ich kilkanaście.

  Angola:

  Gdy polskie dupki kabały będą w podskokach wykonywać rozkazy kabalarzy, oni w Izraelu już planują dogadać się z Chińczykami.
  Szlak jedwabny nie dojdzie do Polski ale do Hajfy.

 10. Rokitnik said

  Nie bedzie zadnej globalnej wojny nuklearnej nie dlatego, ze oba brytany trzymaja sie za jaja?! Kapitalisci zydowscy ( powtarzajac za autorem) osiagneli prawie wszystko, co bylo do zdobycia na tym Swiecie. Pozostaly IM drobne roszady – np. alokacja narodu pejsatego? Powiedzcie sami, czy ryzykowaliby rozpierduche, nie majac wszystkiego dopiete na ostatni guzik?
  Psycholi i wariatow jest duzo i to ONI (jako decydujacy) sacza z przekaziorow JAD i TRUCIZNE dla calego Swiata ! Widocznie KOMUS jest to potrzebne do „zycia ” czyli czarpania / zywienia sie /, czarna energia? Na nasze szczescie w nieszczesciu, narzucany model wspolzycia miedzy ludzmi, poprzez CHAOS wywolany odstepstwem / destrukcja / uderza takze w nich samych !? Przykladem – rozprezenie i korupcja nie tylko w Armii, o czym byla mowa w przytoczonym artykule.
  Ba, Swiat poszedl takze na przod i jedyny hegemon, zaczyna czuc oddech smierci takze na swoich plecach…Nieobliczalni Chinczycy + Korea +Rosja + Turcja(?)- no to nie wyglada za dobrze dla USmanow? Na sojusznikow z Europy zachodniej nie ma co liczyc bo SAMI amerykanie ja po cichu ja rowalaja ?!
  A tu powiadaja tu i owdzie, ze zyjemy w czasach o s t a t e c z n y c h, a wiec KTOS jeszcze potezniejszy, rozpedzi lucyferanow NIM zniszcza TEN Swiat !!!!

 11. Joung said

  Najwiekszym grzechem nas Polakow Jest lenistwo duchowe I intelektualne.Czyli ciemnota polityczna Nas Polakow.

 12. Roman K said

  Panowie slyszeli okreslenie ..Black Budzet????
  TO nie gacie kosztuja…ale pensje zolnierzy..ich socjalne oslony , zdrowotne, I wielkosc Sil Zbrojnych USA….I bron.

  A pan Robert ostatnio coraz dalej odlatuje:-))))
  NO jak sie wam panowie wydaje dlaczego w Chinach stoja puste miasta ,,a setki milionow ludzi zyje w lepiankach , szalasach i zwyklych jamach wykopanych w ziemi????

 13. Lily said

  Pomazaniec Kaczynskiego,w swoich
  ulubionych kolorach,bialym i niebieskim.
  Jesli ,ktos nie kojarzy,sa to barwy
  narodowe kraju na Bliskim Wschodzie.
  „Polin tu spoczniesz”,itd.Glosi A.D.
  Po przejeciu wladzy,przez”uklad okraglostolowy, III.R.P,podpisala stosunki dyplomatyczna z
  owym panstwem.A,o ile dobrze pamietam,
  uczynil to Lech Walesa,krotko po tym, jak
  zostal namaszczony prezydentem.

 14. 10

  RomanK
  W USA tez sa puste miasta. Tylko wygladaja inaczej niz w Chinach:

  Abandoned city; ruins in Detroit – YouTube

  Left to rot: Detroit¿s 40,000 abandoned and empty buildings awaiting demolition as decaying city nears bankruptcy | Daily Mail Online

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-2723838/Left-rot-Detroit-s-40-000-abandoned-buildings-awaiting-demolition-decaying-city-nears-bankruptcy.html

  A Haunting Look Inside America’s Creepiest Abandoned Malls

  http://sephlawless.com/inside-creepiest-abandoned-malls/

  Detroit Breakdown – A Journey into an Abandoned City. Vandwelling Urban Exploring – YouTube2

  I pomyslec tylko:
  Amerykanie nie chca wpuszcac emigrantow. A sami nie potrafia naprawic mostu.

 15. Lily said

  Chyba nie macie watpliwosci,kto rzadzi?.

 16. brys said

  „Amerykanie nie chca wpuszcac emigrantow. A sami nie potrafia naprawic mostu.” – Do Europy imigruje mnóstwo inżynierów na przykład. A mosty się też walą.

 17. zilbert said

  Rothschildowie sprzedają aktywa… coś się szykuje…


 18. Siekiera_Motyka said

  Ad. 15 – Morawiecki wygląda jakby z knajpy wyszedł.

 19. Marek said

  A pan Robert ostatnio coraz dalej odlatuje:-))))
  NO jak sie wam panowie wydaje dlaczego w Chinach stoja puste miasta ,,a setki milionow ludzi zyje w lepiankach , szalasach i zwyklych jamach wykopanych w ziemi????
  ===
  Bo te miasta za żydowskie qoorewskie dolary wydrukowane z powietrza wybudowali biedni ludzie za miskę ryżu.
  Na kredyt.
  Dla pojebów. Ku uciesze zadających podchwytliwe pytania.
  Mundre, że ajwaj.

 20. MatkaPolka said

  USA to naprawdę bandyckie państwo. Wyrosło na trupie 100 mln wymordowanych amerykański Indian, i czarnych niewolników z Afryki. USA jest w stanie permanentnej wojny od chwili powstania do teraz – nowa wojna, co roku, – tak co roku

  1622 Amerykańska wojna zaczyna się od pierwszego ataku na Indian w 1622 roku w Jamestown, co następuje wojnę z Indianie Algokinami w Nowej Anglii w 1635-1636 dwuletnim. i wojna w 1675-1676., która zakończyła się zniszczeniem prawie połowa miast w Massachusetts.
  Inne wojen i potyczek z Indianami trwała do 1900 roku
  Amerykanie zniszczyli ponad 100 mln. Indianie, czyli pozwala to mówić o ludobójstwie

  Permanentna wojna jest celem samym w sobie dla USA. USA to kontynuacja krzyżackiego podboju

  USA BEZ WOJNY NIE MOŻE ŻYĆ – w US rządzą BANKI i kompleks Wojkowo przemysłowy

  LISTA WOJEN-PANSTWA, KTÓRE MILUJE POKÓJ I SZERZY DEMOKRACJĘ
  http://www.wykop.pl/ramka/1122535/lista-wojenna-panstwa-ktore-miluje-pokoj-i-szerzy-demokracje

  Wielkie Księstwo Moskiewskie ZOSTAŁO PODBITE PRZEZ ZORGANIZOWANĄ GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ– HOLSTEIN-GOTTORP DYNASTII Oldenburg, dla niepoznaki zwanych w Rosji Romanowowie (nie było w nich krwi rosyjskiej).

  Polska została podbita przez PRZESTĘPCZĄ ORGANIZACJĘ HOHENZOLLERN– Prusy wyrosły na trupie Polski.

  Te przestępcze organizacje podbiły i podporządkowały prawie 300 mln Słowian w Europie – ciągle konfliktując i napadając. Krzyżacy zaczęli urzędowanie w Polsce od sfałszowania Aktu nadania Ziemi Chełmińskiej i rzezi Gdańszczan. Bardziej współczesne oznaki tej samej Polityki to sponsorowanie przez Niemców UPA i rzeź Wołyńska albo rzeź Serbów przez nazistowskich chorwackich Ustaszów

  PRZESTĘPCZA ORGANIZACJA Saxon – Coburg podporządkowały Anglię i tron angielski
  Wielka Brytania dokonała podbojów Ameryki, wyrżnęła 100 mln Indian amerykańskich

  Dynastia Saxon – Coburg, z której wywodzi się książę Albert i Królowa Wiktoria (do 3 roku życia mówiła po niemiecku). Jej ojcem chrzestnym był książę-regent, car Aleksander I Romanow. Obecnie panująca królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II jest kontynuacją tej dynastii.

  Wielka Brytania dokonała podbojów Ameryki, wyrznęła Indian amerykańskich – Wielka Brytania i USA to w istocie państwa krzyżackie. Zdobycze Imperium Brytyjskiego to zdobycze w istocie Krzyżackie. Kontrolowane dyskretnie przez masonerię o proweniencji krzyżackiej

  Jedyna obowiązująca przez wieki doktryna Atlantystów to „Drang nach Osten”.

  Rządza w podbitych krajach osadzając MARIONETKOWE RZĄDY. Prusy, a dziś Atlantyści zawsze wysługują się Żydami, aby rządzić w podbitych krajach – Żydzi to jedyny kryminalny element, który do tego się nadaje. „Triumwirat” Duda – Morawiecki- Kaczyński to najlepszy przykład.

  Polska straciła niepodległość w wyniku rozbiorów- przez Trzech niemieckich cesarzy.
  Została zrujnowana w wyniku 2-giej wojny światowej przez zbrodniczą, nazistowską III Rzeszę niemiecką – I odbudowana ze zgliszczy pod protektoratem Rosji Sowieckiej.

  Dziś Polska stała się ponownie KOLONIĄ Atlantystów – to, co naród kilka pokoleń odbudował, ponownie zostało zrabowane – za pomocą Żydów.

  Tytułowa wartość sojuszu Polska – USA polega na tym, że Polska już jest podporządkowana USA – rządzą marionetki osadzone przez USA, naród jest pilnowane przez żandarmerię USA, żydowskie marionetki w Polsce mają popierać kolejne zdobycze amerykańskich ŻYDÓW, i uczestniczyć w żydowskich wojnach. Ukraina jest kolejną zdobyczą USA. Następnymi zdobyczami USA ma być Rosja i Chiny na tej wielkiej szachownicy.

 21. Ad. 11

  Najwiekszym grzechem nas Polakow Jest lenistwo duchowe I intelektualne.Czyli ciemnota polityczna Nas Polakow.

  Prawda.

 22. ech said

  Kurcze blade, jacy lucyferianie, to zwykli przeklęci jachudim – żydostwo – „świnte ludzi”, które niosą łuczywo światła rewolucyjnego, „darmozjadom” i głupcom, moralnym niedojdom. Oni podpowiadam, zorganizowani w hufce, działają od prapoczątków swego bytu, wśród nas. A metody działania mają niezmienione, bo inaczej nie potrafią.

  Ich podstawowa rola to NISZCZENIE zastanego porządku cywilizacyjnego, który zawsze konstytuowała biała cywilizacja.

  Chodzi o zrozumienie, iż żyjemy w utopijnym żydowskim świecie od co najmniej 18 wieku. @0 wiek naszej ery przypieczętował, to żydowskie zaklęcie, wojnami globalnymi. Oni, typowe pasożyty, po wyciśnięciu ostatniej kropli krwi przenoszą się na kolejną ofiarę, osobowo, jednostkowo, kultowo, narodowo, społecznie, światowo. Po to mają tajne organizacje i wpływy, by nami żonglować jak piłeczkami w cyrku.

  Zachodnia hemisfera upada, by jak feniks odrodziła się wschodnia. I tak na przemian. Nowy system, nowy świat. Nowe Imperium. Zachowują centra, bo to jak transplant mózgu, trudny jest do przesadzenia. My o żydach wiemy tyle co kot napłakał, nam się wydaje, że wiemy więcej. Za to oni mają nas policzonych, co do jednego włosa i kłosa.

  Wielcy biali ludzie nie bez powodu w swych mowach i pismach, ostrzegali przed rakiem Nieba i Ziemi.

  Ostatnio omal ich nie wyrżnęli Gracy I Rzymianie, ale ponieważ to straszny i pamiętliwy ród, toczy z nami wojny i jest bliski wygranej.

  Najpocieszniejsze jest to, iż sami zadajemy sobie śmierć, na jego piekielne życzenie. Jakżeby inaczej, mała garstka żydów i cyganów z kolorowym prymitywnym „ciastem” mogła nam cokolwiek zrobić.

  Brandzolenia o wrogu pozycjonowanym na bożyszcze, świadczy o naszej słabości i głupocie. Człowiek biały z natury nigdy nie był niewolnikiem. Ale wygoda i łatwowierność cudom techniki 20 wieku, przekierowana pod ich mamoniczne wpływy, nas upodliła, i z ludzi czynu staliśmy się zwykłymi parobkami żydowskimi.

 23. Boydar said

  Stanie się żydowskim parobkiem jest wyłączną konsekwencją oszczania Pana Boga. Słuszną i sprawiedliwą.

 24. JerzyS said

  „Nasuwa się pytanie o środki i możliwości, przede wszystkim finansowe, na rozbudowę infrastruktury obu osi rozwojowych Europy i Polski. Paradoksalnie posiadamy wszystkie niezbędne zasoby, łącznie z kapitałowymi, aby to uczynić. Państwo polskie ma obecnie 18 mld dolarów rezerw dewizowych.

  I oto Narodowy Bank Polski jako dysponent 18 mld dolarów zakupił najprawdopodobniej za około 12 mld dolarów papiery skarbowe rządów Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Francji oprocentowane faktycznie na 5%. Natomiast najprawdopodobniej około 4,5 mld dolarów ulokował na depozytach w bankach zachodnich na 4% rocznie.

  To oznacza, że polski bank centralny finansuje deficyt budżetowy USA, Niemiec i Francji.

  I robi to państwo, które jest uzależnione od kredytów zagranicznych i samo zabiega nawet o kilkumilionowe pożyczki z Banku Światowego na 12% (…) Polska udziela więc kilkunastomiliardowego kredytu, nisko oprocentowanego na rozwój gospodarczy krajów najbogatszych i na konsumpcję tamtejszej ludności, sama będąc takiego kredytowania nisko oprocentowanego na inwestycje — podkreślam na inwestycje, nie na konsumpcję — z własnej woli pozbawiona. (…) ”

  całość:
  http://www.instytutschillera.org/nsol/ns13.html#Heading4

 25. JerzyS said

  Żona chce trzymać swoje klejnoty u sąsiada.

  Co o tym sądzić?

  Morawiecki kupił 9 ton złota i zawiózł do Angli

 26. Joannus said

  Ad 23
  Święte słowa. Taka jest prawda.

 27. Roman K said

  Panie Jerzy…kiedy panne na wydaniu zapytano ktorego z kawalerow wybierze…czy tego lysego z majatkiem , czy tego glupiego przystojniaka..odpowiedziala po namysle …ze tego glupiego..bo gupota mniej sie rzuca w oczy niz….. lysina…..
  Polska to struktura o cechach zenskich:-)))))

 28. Dinozaur said

  Do 21.: Racja. Kardynalny grzech nieuctwa …

Sorry, the comment form is closed at this time.