Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JerzyS o Szumowski dla money.pl:…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  gnago o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  Maverick o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  PanSmetek o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  tak na koniec o Wolne tematy (53 – …
  NC o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
  revers o Wolne tematy (53 – …
  kot targalskiego o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Cele globalnej polityki USA i jej polskie reperkusje

Posted by Marucha w dniu 2018-12-18 (Wtorek)

Współczesne USA mienią się być główną siłą dążącą do totalnej dominacji nad światem.

Stereotyp polityczny współczesnych obywateli III RP, oraz ich agenturalnych i/lub nierozumnych elit opiera się na koncepcji „dwu wrogów” (Rosji i Niemiec) wzbogaconej o elementy odwiecznej miłości krajowych patriotów do Ameryki i wszystkiego co z sobą ona niesie.

O ironio, ta ponad stuletnia koncepcja jest na trwałe zakodowana w mentalności mieszkańców, pomimo że w błyskawicznie zmieniającym się świecie globalizmu i informatyki, paradygmaty starsze niż dekada zwykło się uznawać za anachronizmy.

Nie wdając się w szczegóły, powszechnie skądinąd znanej, politycznej wizji jaką żyje się w III RP pozwolę sobie zamieścić poniżej streszczenie najnowszej publikacji znanego niezależnego amerykańskiego analityka Jamesa Petrasa zawierającej kompendium współczesnej polityki USA i jej dotychczasowych rezultatów:
>https://www.unz.com/jpetras/a-world-of-multiple-detonators-of-global-wars/.

„Współczesne USA mienią się być główną siłą dążącą do totalnej dominacji nad światem. Waszyngton zdefiniował zasadnicze przeszkody na tej drodze w postaci Chin, Rosji i Iranu. Drugorzędnymi obiektami agresji są Afganistan, centralna i północna Afryka, Kaukaz, oraz Ameryka łacińska.

Chiny są głównym wrogiem Ameryki, przodującej gospodarczej, politycznej i ekonomicznej siły. Chiny stworzyły alternatywny socio-ekonomiczny system łączący państwowe banki i planowanie z prywatnym sektorem wytwórczym. USA zostały w tyle we wszystkich tych dziedzinach z negatywnymi perspektywami na przyszłość.

W odpowiedzi Stany wprowadziły protekcjonizm gospodarczy, wojnę propagandową i militarne okrążanie Chin z morza i powietrza. Biały Dom intensyfikuje obecnie agresję z poziomu sankcji, do prowokacji i rabunku aktywów, już tylko jeden stopień poniżej militarnej agresji. Lont nuklearny został podpalony.

Ze swej strony Rosja również cierpi amerykańskie sankcje, oraz zrywanie układów nuklearnych. Iran jest obiektem sankcji gospodarczych i ataków na jego regionalnych sojuszników Syrię i Jemen. W tych działaniach Waszyngton polega na Izraelu, Arabii Saudyjskiej oraz islamskich terrorystach.

Drugą grupę celów stanowi Ameryka łacińska, Azja i Afryka. Atakowane są ekonomicznie Kuba, Wenezuela i Boliwia. W swych działaniach Waszyngton opiera się na swych lokalnych wasalach Brazylii, Chile, Peru, Argentynie i Ekwadorze.

Waszyngton stosuje też wojny pośrednie (proxy wars), których przykładami są Kosowo, Ukraina, Kurdystan, oraz chińska prowincja Xinjiang.

„Proxy wars” mają też za zadanie szerzenie propagandy przeciw ich ofiarom poprzez przedstawianie ich jako dyktatury i wrogów zachodnich wartości.

Pomimo tych wielowarstwowych wysiłków Ameryce nie udało się izolować czy osłabić głównych przeciwników. Nastąpiło zbliżenie Rosji z Chinami. USA zwiększyły co prawda liczbę sojuszników w Ameryce łacińskiej i Afryce, ale wszyscy zależni są od chińskiego importu surowców i żywności.

Niepowodzenia we wdrażaniu swej globalnej hegemonii Waszyngton kompensuje groźbą wojny globalnej, porywa obywateli chińskich i rosyjskich, koncentruje flotę u wybrzeży Chin, wspiera neonazistów na Ukrainie, grozi bombardowaniami Iranu.

Łatwo więc można sobie uzmysłowić, jak przegrana wojna handlowa może doprowadzić do wojny nuklearnej.”

Niewiele trzeba inteligencji, by z powyższego wyciągnąć oczywiste wnioski co do prawdziwych celów „sojuszu” polsko-amerykańskiego. O dokonanej już ponad trzydziestoletniej gospodarczej eksploatacji i finansowym rabunku Polski, w ramach „wolnego rynku”, już nie wspomnę.

http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarze 22 to “Cele globalnej polityki USA i jej polskie reperkusje”

 1. Kojak said

  Stereotyp polityczny ,nierozumne elity ?! Kompletna brednia ! Polska rzadzi od 89 roku zydowstwo. To zydowstwo poslusznie i na bacznosc realizuje tylko i wylacznie wszelkie i to kryminalne polecenia syjonistycznych mordercow, bandytow i zlodzieji z Usraela ! Zawsze tak bedzie jak zydowstwo bedzie trzymac za morde Polske !

 2. VAV said

  Rząd USA dofinansowuje radykalną lewicową agendę miliardera George’a Sorosa, przeznaczając setki milionów dolarów na jego głęboko upolitycznione Fundacje Społeczeństwa Otwartego (OSF) na całym świecie, zapisy ujawnione podczas programu Watch of Justice. W specjalnym raporcie dochodzeniowym Watch of Justice dokumentuje powiązanie finansowe między podmiotami finansowanymi ze Stanów Zjednoczonych a afiliantami OSF, ktore wespraja agendę zydowskiego filantropa, starającą się zdestabilizować legalne rządy, wymazać granice państwowe, niszczyc konserwatywnych polityków, finansować niepokoje społeczne, podkopać instytucje szkolnictwa wyższego i organizować kryzysy uchodźcze. Raport specjalny ilustruje powiązania finansowe i kadrowe między OSF a rządem USA.
  https://www.judicialwatch.org/blog/2018/12/u-s-subsidizes-soros-radical-leftist-agenda-worldwide-judicial-watch-special-report-shows/?utm_source=t.co&utm_medium=social&utm_campaign=corruption%20chronicles

 3. Maverick said

  In Poland apples are a very cheap, a penny for 1 kilo, because of a sanctions on Russia, our apples growers going bankrupt. Most of the growers even don’t pick them up. Most important for the globalists is to kick Russia, and our vassal government is very obedient to globalists agenda, and do not care for it’s own people. Meanwhile Russians started their own plantation and became apple exporter. That market is lost for ever and ever. Farmers in Poland producing very good organic food are under attack from European Communists Union to restrict production, and globalists corporations taking over producing poisonous GMO products. That is way polish farmers are protesting, wearing yellow vests. not like in France where they are protesting government taxation of people with out authorizations OR REPRESENTATION..

 4. Roman K said

  Panie Nowopolski ..jedz pan do Chin……ale nei tam gdzie wybudowano wystawowe okna ..z klasa bogatych ca 80 mln ludzi….niech pan pojedzie od tych miast jakies 100km plus….na prowincje….
  MIlicjanow zawracajacych z drogi ,mozna zmylic..ubierajac sie, jak zamozny chinski chlop…czapka uszanka rozpieta kufajka, podkoszulka z Supermanem ,albo Ninja Turtle ,cholewiaki i papieros przylepiony do warg….
  lub przekupic piwem , papierosami , flacha….I tym, zeby sie pan podal za ruskiego..paszportu i tak nie przeczytaja, bo nie umieja :-))))
  Zobaczy pan cos, co ja widzialem ostatnio w Polsce dobrze ponad 50 lat temu…I to tylko w zaledwie kilku miejscach w Polsce….
  Na takim poziomie zyje ponad miliard ludzi….I wymiera….zobaczy pan puste domy … I tylko starych ludzi…. Wie pan tym wszystkim amerykanskim expertom ..polecam zrobienie pieknych pozlacnych drzwi z krysztalowa szyba do…starego krzywego , ze zbutwiatych desek zbitego naszego, poczciwego ,texanskiego sroczyka….ktory gdzies przy drodze bocznej nadal pelni pozyteczne funkcje:-)))))
  pan wie co to jest Chinski Credyt Socjalny?????? Nie nie to nie to co propaguje pan Jasiek…ale cos piekielnego…to system oceny kazdego obywatela…w skali od 0-800…jaki dzieli ludzi na ludzi Pewnych, Przecietnych I ..Niepewnych….
  Jak nei daj Boze zapisza pana do niepewnych..jest pan- jak calkowicie wykluczony w Polsce….nawet pan biletu nie kupi na daleka trase…zadnej sprawy pan nie zalatwi…zadnej roboty poza prosta manualana i niskoplatna…. wiedzial pan o tym????
  I rosnaca siec inwigolacji w nowych miastach..kamery , radary ..wszedzie…..I glsoniki….zle przeszedles ulice…podnies to co rzuciles….
  Urzedasow- jak nasral..a kazdy wazniejszy…..bo to wielka fucha i zaszczyt….za ten zaszczy doniosa na wlasna matke….
  Tam w nedzy I beznadzieji wsi..nie ma kamer, radarow..pytam dlaczego….. odpowiedz zdziwila mnie prostota…PO CO?????
  Tu nawet ukrasc nie ma co:-))))))) wojan handlowa:-)))))))

  Niech pan nei liczy ile chleba pieka dziennie w Chinach….policz pan ilu Chinczykow dzis jadlo….

 5. Bezrobotny said

  Celem globalnej polityki USA jest opodatkowanie Swiata.
  Polska juz od Gierka splaca odsetki za pozyczki ktore calkowicie nie wiadomo gdzie poszly.

 6. peacelover said

  …a wszystkim sie wydawalo , ze ZSRR to kolos na glinianych nogach…., a tu sie okazuje, ze USmany zarznely sprawe !!!!!!

  ….i co to bedzie ??? ….. wydaje sie , ze juz nie dlugo bedzie epilog zgodny z talmudem :

  czyli

  JUDY DO BUDY !!!!! WON PARCHY i PASOZYTY !!! i nie pomoze nawet joojjne daniels !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Kazek said

  Ad 4 . Panie Romanie widac ,ze nie byl Pan w Chinach a podane rewelacje o kufajkach , przekupywanych flaszką policjantach wzmierajacym miliardzie ludzi musza pochodzic od amerykanskich obroncow praw człowieka i obywatela.

  Nie jest idealnie ale idealnie to jest w niebie,

 8. lopek said

  „Cele globalnej polityki USA i jej polskie reperkusje”
  ========
  Nie ma polityki amerykańskiej – nie ma też polityki polskiej czy Niemieckiej.
  Dobrze – to co jest?
  Jest zawłaszczanie Ziemi wraz z inwentarzem przez pupila Złego z jednoczesnym przerabianiem ludzkości na szatańskie odchody.
  Wniosek?
  Ewentualny upadek Ameryki wcale nie będzie oznaczać upadku pupila Złego i to trzeba mieć na uwadze – podejmując się jakiejkolwiek politycznej analizie. Na koniec – pupil Złego musi mieć jakiś sposób na Azjatów w ogóle – bo wcale się nie boi tego, że oni mogą mu się kiedyś sprzeniewierzyć.

 9. Lily said

  Najzdrowsze dla organzmu sa owoce i warzywa
  lokalne.
  Starsi ludzie pamietaja pomarancza z Jaffy,
  kazde pomaranczko bylo owiniete w kolorowa
  bibulke.Sa ludzie,ktorzy maja takie bibulki.

  ——–
  Pamiętam!
  Ale nigdzie nie mogę znaleźć obrazka…
  Admin

 10. Marucha said

  Re 5:
  Panie Bezrobotny…
  1. Długi Gierka są dawno spłacone.
  2. Dobrze wiadomo, na co te długi poszły.

 11. Roman K said

  Panie Kazek…. pan na podstawie- czyich relacji powtarza swoje obserwacje??? z jakich wiosek w jakiej prowincji??? CO zarzuci mi pan- ze jest inaczej???, ze nei ma socjalnego kredytu oceny obywateli…i ze nie ma kufajek???? cholewiakow i przekupnych milicjantow???? moze w Pekinie:-))))) ze Chiny nie wymieraja????? Dzis czworo dziadkow oszczedza kazdy grosik odejmujac sobie od geby dla wnusia…..plus mama i tata pracuja na jednego ..szescioro ludzi na jedego berbecia,,ktorego ksztalca na urzednika…ze SC 0k 800…..Liczyc pan umie????
  …bez kufajki Chinczycy by umarli .nie majac sie czym okryc i swoich dzieci i ogrzac….
  To kraj takich kontrastow , ze zapiera dech czlowiekowi Bialemu…..
  Panie Peacelover…ZSRR byl colosem na drewnianych nogach i rozlecial sie jak sprochnialy wychodek..pakujac narod w nedze ….i zaleznosc na 70 lat…. I obecna Rosja tez nie jest w lepszej sytuacji… Mysli pan ,ze gdyby byla pozwolila by sie lajac banderowcom od „niemytuch Rosji”..w publicznych przemowieniach prezydenta Ukropow????
  Forme tej zaleznosci ekonomicznej Rosjanie nazywaja ofszor…i co bardziej swiatli usiluja ten okres Arendy skrocic mozliwie najszybciej… Bez tego zasranego ZSRR Rosjanie nie byliby tu- gdzie sa…
  Dano wam oczy ..patrzcie….przedewszystkim pod …..wlasne nogi…

 12. Marucha said

  Re 11:
  Czy nie sądzi Pan, że ZSRR nie rozleciał się sam z siebie, lecz dopomogli w tym ludzie pokroju masona Gorbaczowa oraz amerykanska agentura?

  Rosja wykazuje ogromną cierpliwość w stosunku do „Ukrainy”, gdyż:
  – wie, że tam żyją kobiety i dzieci, a „collateral damages” to nie rosyjski styl
  – wie, że na Ukrainie wciąż jest pełno rusinskich genów.

 13. Bezrobotny said

  Re 10:
  Zgoda, dług Gierka spłaciliśmy w całości, ale glownie dzieki zaciągnieciu nowego długu ktory jest splacany teraz.
  Dlug Gierka poszedl na zakup przestarzalych technologii, nie na inwestycje w nowe technologie (wiadomo jakie fabryki powstaly) i na konsumpcje (co sprzedawali w wewnetrznych sklepach.KC PZPR? – pewnie duzo koniaku i garniturow reszta tajemnica).

 14. Kazek said

  AD 11 Panie Romanie jestem regularnie w Chinach ostatnio wrocilem tydzien temu nie opieram sie na niczyich relacjach ale na rozmowach i obserwacjach. Znam ludzi z przemyslu stoczniowego , zarobek kadry sredniego szczebla takich brygadzistow czy kierownikow to okolo 1000 -1500 dolarow miesiecznie na reke. Specjalista od malowania kadluba zatrudniony przez nasza firme kosztowal 4000 USD na miesiac.
  Opowiesci o pracy za miske ryzu nalezy traktowac z dystansem. Oczywiscie na wsiach sytuacja jest inna.

  Mysle jednak ,ze gdyby ichni majdan z placu Tian’anmen zwyciezyl to nie byloby Chinczykom lepiej, poznaliby zato smak prywatyzacji, wolnego rynku i jak mowila wtedy Wolna Europa „Amerykanska demokracje wdzialaniu”.

  Zastanawiam sie jednak czy gdyby zamienil sie swiatowy hegemon z USA na Chiny to byloby nam lepiej???

 15. Roman K said

  Pan oczywiscie jak wielu regularnych w Chinach..Shanghay, Shenzhen, Guangdong, czy Guangzhou etc…widzi co widzi….
  Ja wyraznie pisalem ze moje zainteresowania Chinami zaczynaly sie 150km od tych… I tego typu „Tiftany window”.
  Mnie tez wydawalo sie ze to co widze musi byc tym co jest…dopuki pewien Rosjanin zonaty z Chinka nie otworzyl mi oczu i nie pokazal, gdzie i jak i na co …..patrzec:-))))
  To co opowiadali nam brygadzisci i kierownicy to jedno..a to co brali na reke robotnicy, zbrojarze , betoniarze elektrycy i inni na sky rises…w ruchu ciaglym..okazywalo inna zupelnie rzeczywstoscia…
  $4000.00..owszem mogl tyle zarabiac manager z wysokim stopniem nomenklatury KPCH…..
  ilu takich ma pan w Chinach????
  a tych co zarabiaja 1.5 dollara na dzien..ma pan ponad pol miiarda…..
  Wie pan jaka to dla tych setek milonow ludzi roznica- jaki kolor reprezentuje kasta mandarynow?????

 16. Roman K said

  Panie Gajowty….caly Komunizm rozwalali jego moderatorzy , na czele z gensekiem KPZR…to samo w Polsce….za wyjatkiem Rumunii:-))))
  To tylko potwierdza teze….Panie Gajowy pod koniec …..I od pana i odemnie nalezy wymagac ,zeby rozrozniali atrapy ..obojetnie z jakiego papieru by nie zostaly robione I przez jak doskonalych projektantow….

 17. MatkaPolka said

  {{Albo kompletna zapaść gospodarki US – albo wojna światowa – która doprowadzi do zagłady narodów jakie znamy teraz. ALBO Przeciwnie, zobaczymy nowy międzynarodowy sojusze, który będą ignorowały to, co pozostanie z USA, ze względu na długą historię międzynarodowej agresji USA }}

  Washington Is Changing The World Order Against Its Own Interests

  Waszyngton zmienia ład światowy wbrew swoim własnym interesom.

  Paul Craig Roberts

  https://www.paulcraigroberts.org/2018/12/11/washington-is-changing-the-world-order-against-its-own-interests

  Porywczość i arogancja Waszyngtonu są obecne od czasów reżimu Clintona, aby zniszczyć siłę i znaczenie Stanów Zjednoczonych.
  Ta witryna ma międzynarodową publiczność. Najczęściej zadawanym pytaniem czytelników witryny jest porządek świata. Zdajemy sobie sprawę, że kontrola Waszyngtonu może się osłabić, a ludzie z zagranicy postrzegają to, jako NADZIEJĘ. Proszą mnie o weryfikację ich nadziei.
  Oto moja odpowiedź:

  Światowy porządek już się zmienił. Chiny mają większą i silniejszą gospodarkę opartą na przemyśle i produkcji niż USA, a potencjalny krajowy rynek konsumencki Chin jest czterokrotnie większy niż rynek amerykański. Ponieważ gospodarki są oparte na konsumpcji, potencjał Chin jest cztery razy większy niż gospodarki amerykańskiej.

  Rosja ma o wiele lepszy przemysł i kompleks militarny, których systemy broni nie mają sobie równych w USA. USA tonie w długach, a nielegalne i nieodpowiedzialne sankcje, które Waszyngton próbuje narzucić innym, odciągają największe kraje świata od używania dolara amerykańskiego, jako świata.

  Prezydent Eisenhower, pięciogwiazdkowy generał, ostrzegał Amerykanów 57 lat temu, bez żadnego skutku , że kompleks militarno -policyjny jest już zagrożeniem dla zdolności amerykańskiego społeczeństwa do kontrolowania swojego rządu.
  Dzisiaj kompleks militarno -policyjny stał się i a właściwie jest RZĄDEM. Jak udowodnił (niemiecki dziennikarz) Udo Ulfkotte w swojej książce „Dziennikarze do wynajęcia”: „Jak CIA kupuje wiadomości” – nie, nie można kupić kopii tej książki, chyba że w niemieckiej antykwariacie i można znaleźć używaną kopię w języku niemieckim, CIA już to widziała – dziennikarstwo niezależnie od oficjalnych interpretacji już nie istnieje w świecie zachodnim.

  Znaczna część świata tego nie rozumie. Oprócz materialnych interesów rosyjskich i chińskich kapitalistów, część młodzieży obu mocarstw, a nawet w Iranie, uległa praniu mózgów przez amerykańską propagandę. Naiwni, wprost nie do wierzenia, są bardziej lojalni wobec Ameryki niż wobec własnych krajów.

  Same Stany Zjednoczone są niezwykle nieudaczne, ale ICH propaganda wciąż rządzi światem. Konsekwencją tego jest to, że Waszyngton wciąż myśli, opierając się na swoim sukcesie propagandowym, że cały czas utrzymuje równowagę sił gospodarczych i militarnych. To jest złudzenie, które prowadzi Waszyngton do wojny nuklearnej.

  Biorąc pod uwagę prędkość naddźwiękową (hipersoniczną) rakiet rosyjskich (US tego nie ma), zmienność trajektorii (rakiet) i olbrzymią siłę rosyjskiej broni jądrowej, wojna z Rosją doprowadzi do anihilacji tego, co pozostanie z USA i jego wasali, którzy wyprzedali europejskie narody za pieniądze Waszyngtonu.

 18. Roman K said

  Matko..panu Robertsowi to sie juz tak ,,jak malemu Kaziowi po duzym piwie:-))))
  Czy jemu sie wydaje za za jego czasow synekury w rzadzie Reagana USA byla silniejsza niz dzis????Pan Roberts wie …bo byl przy tym… jak wazy sie dlugi i ile wazy dlug???Kazdy dlug:-)))
  Widzi pani to jeden jedyny towar..ze obojetnei ile go jest …moze go pan zawsze przywiezc w kieszeni , taczce, czy wagonami w zaleznosci- jaki show chce pan odstawic:-))))
  Badz wyprostowac sie ,udac ze drzuca brzemie i powiedziec ..o pieprze – nie mam zadnego dugu:-)))))
  Pani wie co to jest …….Mata Frugana??/:-))))))) swiata finansow????
  widziala pani dlug>??? a lot rakiety ruskiej ….co leci szybciej niz swiatlo????
  Obydwa moze pani zobaczyc na TiVi:-)))))))

 19. MatkaPolka said

  Jakie są skutki amerykańskiej propagandy i prania mózgów np. na Ukrainie?
  Tłumy na Majdanie wykrzykiwały – „Sława Ukrainie” – a teraz z tej Sławnej Samostijnej Ukrainy zwiewają „gdzie pieprz rośnie” – skutki amerykańskiej polityki są takie – zostaje głód, smród i brud ludzie uciekają, a cały majątek państwa i narodu przechodzi w ręce „biznesmenów” z USA.

  Polacy przerabiali tą lekcję dużo wcześniej – zapaść gospodarcza, bieda, wyprzedaż państwa – przemysłu, banków… wszystkiego – po cenach złom. Olbrzymia emigracja „za chlebem” – Polska straciła w wyniku tego 8-10 mln ludzi, a potencjalna zapaść demograficzna – (dzieci urodzone poza Polską) to chyba z 15 mln. – Na tym polega ta „przyjaźń” i „sojusz” z USA I Niemcami – propaganda za UE i Atlantystami wręcz przygniatająca.

  Slogan „Zakochaj się w Warszawie” działa – Aferzystka Gronkiewicz Waltz pozostaje nietykalna – ona ma biurowce i kamienice, a warszawiacy „place zabaw”, albo wręcz jadą i zakochują się w pracy na ukochanym Zachodzie.

 20. Roman K said

  https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD

  Prosze porownac dane z ostatniego roku….
  I samemu dojsc do wnioskow….:-))))

 21. MatkaPolka said

  Panie Romanie

  Tak pan krytykuje biedę na prowincji w Chinach

  A co z biedą w USA? Bezdomnymi, bezrobotnymi ludźmi żyjącymi Trailer Parks, albo na ulicy

  A co z tą katastrofą w USA zwaną „Sanctuary Cities” – strach wyjść na ulice opanowane przez kryminalnych, nielegalnych emigrantów wypuszczanych z więzień na ulice

  No Safe Place
  http://www.msnbc.com/specials/migrant-crisis/sanctuary-cities

  On a Wednesday evening in July — fifteen days after Donald Trump launched his presidential campaign by painting a picture of the United States besieged by crime and illegal immigration — shots rang out along the San Francisco pier.
  Kate Steinle, 32, was walking along the city’s touristy promenade when a bullet struck her in the back. She screamed for her father, Jim, as she collapsed to the ground. He tried to save her by performing CPR until help arrived, but it was too late. Kate Steinle died in the hospital hours later.
  Authorities would later find that an undocumented immigrant with a long criminal record had pulled the trigger. Police arrested and charged Juan Francisco Lopez-Sanchez, a man with seven felony convictions to his name and who had been deported back to Mexico five times. He had even been in police custody for a separate crime just months before the shooting. But Immigration and Customs Enforcement (ICE) never took Lopez-Sanchez into custody once he was released from jail. Instead of being deported, Lopez-Sanchez was able to stand at a crowded U.S. landmark with a gun in his hand.
  Critics said that the city of San Francisco could have prevented Kate Steinle’s death. For more than three decades, it had billed itself as a safe haven for immigrants. Known to immigration advocates as a “sanctuary city,” San Francisco barred local police from helping federal authorities kick out any immigrants that came to the U.S. illegally.
  The policy was largely symbolic. City officials didn’t have the power to outright stop the federal government from deporting people in their community. But in the spirit of America’s founding principles as a nation of immigrants, sanctuary cities act as a protective shield, standing in the way of federal efforts to pinpoint and deport people at random.

 22. MatkaPolka said

  ciągle sie moderuje – nie rozumiem dlaczego

  Tajemnica WordPressa…
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.