Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Między politycznym eskapizmem…
  Carlos o Przez Morze Czerwone ku Phallu…
  Barbara Chojnacka o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Bezpartyjna o Przyczyny zwiększających się w…
  Bezpartyjna o Mądry głupiemu (niestety)…
  Jaron o Jak zabito mały ruchu graniczn…
  sanning o Między politycznym eskapizmem…
  . o Przyczyny zwiększających się w…
  Maverick o Wolne tematy (46 – …
  Jaron o Przyczyny zwiększających się w…
  Boydar o Prymas Wyszyński – wróg czy pa…
  . o Między politycznym eskapizmem…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (46 – …
  Boydar o Mądry głupiemu (niestety)…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

„GW” publikuje list w obronie EuroWeek! „Po zajęciach wolontariusze czekają na transport i opuszczają ośrodek”.

Posted by Marucha w dniu 2018-12-20 (Czwartek)

To było do przewidzenia. Wszelkie niepokojące zachowania muszą zaginąć w przestrzeni publicznej, jeśli projekt ma „euro” w nazwie. „

Gazeta Wyborcza” publikuje list nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. mjra Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim, którzy w ramach wolontariatu pełnią funkcję opiekunów podczas obozu EuroWeek.

Z żalem i ogromnym zaniepokojeniem obserwujemy doniesienia medialne na temat obozu, którym stanowczo się sprzeciwiamy. Na jego temat wypowiadają się osoby, które nigdy nie były na obozie, nie zaprosiły do rozmów ani organizatorów, ani wolontariuszy, ani uczestników i nie pokusiły się o rzetelne sprawdzenie informacji, a treści przekazywane przez nich szerzą jedynie nieuzasadniony strach, odrazę i skandal  – piszą.

I bardzo słusznie, że szerzą. Rzetelnie byłoby odnieść się do faktów, zdjęć i doniesień, a nie uderzać propagandą.

Żeby porozumieć się z człowiekiem z innego kraju, należy także brać pod uwagę znajomość historii, tradycji, kultury i obyczajów tego kraju. Należy szanować swój kraj, historię, kulturę, tradycje i obyczaje, ale nie należy uważać, iż są one lepsze niż inne. Są po prostu inne! I tego dzieci i młodzież, ale także dorośli mogą się nauczyć podczas obozu EuroWeek – zwracają uwagę.

Bardzo byśmy chcieli, żeby z szacunku do naszej kultury i obyczajów, nikt z dorosłych mężczyzn nie obłapywał nieletnich dziewczynek.

Z pełną odpowiedzialnością wyrażamy poparcie dla idei propagowanych podczas obozu, takich jak: otwartość, zrozumienie, tolerancja, nieuleganie stereotypom, szacunek, współpraca, motywacja do działania, kreatywne myślenie, wiara we własne siły, odwaga, by wyrażać własne zdanie i spełniać marzenia – deklarują.

Na dziesięciu uczestników przypada jeden opiekun. Wszystkie zajęcia obowiązkowe kończą się około godziny 20.00, po nich czasami organizowane są dyskoteki dla osób chętnych. Po zajęciach wolontariusze czekają na transport i opuszczają ośrodek, udając się do swojego miejsca zamieszkania, a uczestnicy zostają pod naszą opieką. Wolontariusze to nie tylko mężczyźni, jak to jest pokazywane w mediach, duża część z nich to kobiety. Wielu z nich to studenci lub dobrze wykształceni absolwenci wyższych uczelni, którzy przed podjęciem pracy zawodowej są wolontariuszami. Uczestnicy obozu to również nie tylko dziewczynki, ale także chłopcy, a ten fakt jest również przemilczany w mediach – podkreślają.

Bardzo możliwe

Z pełną odpowiedzialnością twierdzimy, iż podczas obozu, a także podczas projektu nie zostały przekroczone żadne granice fizyczne czy moralne. Nie mamy możliwości osobistej konsultacji i rzetelnej dyskusji z osobami, które mimo iż nigdy nie były na obozie, rozpowszechniają nieprawdziwe informacje. Mamy natomiast prawo i czujemy się w obowiązku wyrazić brak zgody na kłamstwo i ksenofobię oraz szerzenie nieuzasadnionego strachu! – kończą list.

https://prawy.pl/

A więc mamy klasykę gazetowowyborczą. Żadnego odniesienia do zarzutów, do udokumentowanych zdjęciami faktów. Za to typowy bełkot o ksenofobii, „szerzeniu strachu”, „kłamstwach” itp. Zabrakło jeszcze antysemityzmu oraz postraszenia sądami.
Jak to jednak mówią, na złodzieju czapka gore. Stąd wzięło się pospieszne usuwanie z Internetu kompromitujących zdjęć, ale, niestety, co raz się tam wrzuciło, nie da się już wyjąć. Kopie pozostaną.
Admin

Komentarzy 13 to “„GW” publikuje list w obronie EuroWeek! „Po zajęciach wolontariusze czekają na transport i opuszczają ośrodek”.”

 1. Dictum said

  „otwartość, zrozumienie, tolerancja, nieuleganie stereotypom, szacunek, współpraca, motywacja do działania, kreatywne myślenie, wiara we własne siły, odwaga, by wyrażać własne zdanie i spełniać marzenia”

  – Co to się porobiło ze znaczeniem słów! Nagromadzili do kupy tyle naraz i te pojęcia takie wszystkie szlachetne, a rzygać się chce.

 2. Niepokorny said

  Jak GW poparla to na 100% juz wiadomo, ze to szambo, jakby ktos mial jeszcze jakies watpliwosci.

 3. Andzia said

  Nauczycielki popierające deprawacje powinny być zwolnione dyscyplinarnie a nie pisać listy do wątpliwych gazet.

 4. peacelover said

  …sam pomysl tego BURDELU jest wielce watpliwy !!!!!

  WON Z TAKIMI POMYSLAMI !!! My POLACY NIE POTRZEBUJEMY ZADNYCH KOSZERNYCH POPRAWIACZY !!!!!!
  WON KOSZERNE K*RWY Z NASZEGO KRAJU !!!!! WYNOCHA DEPRAWACYJNE BYDLO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Plausi said

  „GW”no poleca

  „należy także brać pod uwagę znajomość historii, tradycji, kultury i obyczajów tego kraju. Należy szanować swój kraj, historię, kulturę, tradycje i obyczaje, ale nie należy uważać, iż są one lepsze niż inne. Są po prostu inne! I tego dzieci i młodzież, ale także dorośli mogą się nauczyć”

  A więc „GW”no wzywa, aby nauczyć się obyczaju przybyszy, bowiem są one inne. Co prawda nie wymaga się, aby przybysze nauczyli się naszych obyczajów, które też są inne, tylko my mamy się nauczyć od przybyszów, bo ich obyczaje nie są może „lepsze … Są po prostu inne”. Nie trzeba wiele mądrości, że przy dziesięciu, dwudziestu, trzydziestu, … stu innych obyczajach, no bo do Europy ściągają dziesiątki innych obyczajów, musimy się dziesiątki tych innych obyczajów nauczyć. Nie stawia się wszakże żądania, aby przybysze nauczyli się naszych obyczajów.

  Należy przypomnieć ociemniałym a może tylko ciemniakom, że znaczna część obyczajów naszych i tych innych jest związana z klimatem, warunkami społecznymi i wieloma lokalnymi uwarunkowaniami, jaki jest więc sens uczyć się innych obyczajów, związanych z zupełnie innymi warunkami, kiedy nas obowiązują tutejsze warunki i wynikające z tego obyczaje ?

  http://balder.org/coudenpo

  Powyższy link wyjaśni może niektórym, dlaczego UE przykłada takie wielkie znaczenie dla przejmowania innych obyczajów przez nas.

  A propos uścisków na obozie, wg. Innych obyczajów w krajach skąd wolontariusze pochodzą, dzieci nastolatki mogą wchodzi w związek małżeński i są uważane za dojrzałe seksualnie, co może w tym cieplejszym klimacie ma nawet podstawę we wcześniejszym dojrzewaniu, ale nasze dziewczynki muszą jeszcze poczekać na dalsze „ocieplenie klimatu” ze swą seksualnością.

  „Uczestnicy obozu to również nie tylko dziewczynki”

  Brak zdjęć z chłopcami jest istotnie niepokojący, przecież „GW”no nie żałowało łam swego szmatławca dla walcowania przypadków przewinień kapłańskich z chłopcami ? A tu jakoś nic ? Czyżby był to temat zarezerwowany jedynie dla księży ?

  W jednym z naszych komentarzy wyjaśniamy rolę takich szkoleń wobec dzieci niewolnika:

  https://marucha.wordpress.com/2018/11/02/spoleczenstwo-otwarte-jako-dom-publiczny/#comment-790109

  z tego względu trzeba uznać, że takie ćwiczenia seksualne z dziećmi, także chłopcami, mają sens, właśnie ten sens.

 6. MacGregor said

  ad 2 „Jak GW poparła to na 100% już wiadomo, ze to szambo, jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości.” – trafiony zatopiony, to samo chciałem napisać 😉

 7. Roman K said

  Panie Mac Gregor….pomysli pan…owszem szambo…ale gdzie indziej niz w szambie takie GoWno plywaloby po samym wierzchu przez tyle lat…caly czas nadajac calemu szambu wlasciwego zapaszku????
  Przyganial wychodek……. szambowi:-))))))
  Bo tym POlak sie szczyci
  I tym Polak sie chlubi
  ze co Aaaadas wygniecie
  to Polak … holubi:-)))))))

 8. Robert said

  „Z pełną odpowiedzialnością twierdzimy, iż podczas obozu, a także podczas projektu nie zostały przekroczone żadne granice fizyczne czy moralne.” Z wypowiedzi jednej uczestniczki wynika, że opiekun wysyłał zdjęcia i filmy swoich genitaliów. Czy według tych nauczycieli to nie jest przekroczenie granic? Czy Ci nauczyciele to ciapate ?

 9. Jan said

  Udydłać łeb i na pal sukinsynom, przepraszam pieski.

 10. lopek said

  Jakoś młodzi z Izraela troszkę inaczej się integrują z młodymi Palestyńczykami – bo za pomocą karabinów snajperskich.
  Wniosek?
  Ten artykuł w GazWyb udowadnia, że mamy do czynienia z szatańskim przedsięwzięciem – gdzie pupil Złego na cel wziął sobie polskie, bezbronne dzieci

 11. lewarek.pl said

  5.
  nasze dziewczynki muszą jeszcze poczekać na dalsze „ocieplenie klimatu” ze swą seksualnością.

  https://wiadomosci.wp.pl/gdansk-11-latka-urodzila-dziecko-w-ciaze-zaszla-prawdopodobnie-na-ukrainie-6329632934381697a

 12. marko said

  no q….wa, nóż w kieszeni się otwiera!!!!
  TA „NAUCZYCIELKA” ma takie kwalifikacje do zajmowania się dziećmi jakich JĄ NAUCZONO i co praktykuje w szkole.A gdzie są ci „profesorowie” którzy ją uczyli??
  Kto tą szkołą „zarządza”? Krasnoludki czy wybiórcza?? Żydzi czy cykliści? Modlitwy jako remedium? A jakie wzorce kulturowe?
  Ta mała gówniara ma chyba swoich rodziców?? I co rodziciele na toto? GALERIANKA z rodzaju tych co za 55 lat sobie przypomni, że ją ktoś molestował.
  Sorry ale ‚za komuny’ tego nie było (ja mówię nie ‚stolycy’ bo coś takiego opisał Janusz Głowacki w jednej swojej nowelce).
  Mój Stary (rocznik 1905), już nieżyjący mawiał: GŁODU, GŁODU a MIARKĘ WSZY?
  CHCIELIŚTA KAPITALIZMU – DEMOKRACJA, wolny rynek,globalizację, sojusz z US,Kaczora, Dudę, Schetynę, Tuska, Gersdorf, tabunu księży/biskupów/, Putin’a mamy na sztachulcu. Proszę bardzo, mamy toto.
  POLSKA JEST KRAJEM UPADŁYM.

 13. abcdef said

  To fanatycy. Nie da się rozmawiać z fanatykiem. Jakieś prawa powinny być ustanowione jednak, aby takich fanatyków izolować.

  Ale taki pomysł sugeruje bolszewickie gułagi.

  Należałoby uczyć dziatki realistycznejantropologii. No, ale taki pomysł jest przecież, z definicji, antysemickim pomysłem.

  Jak byś się nie kręcił, to tyłek zawsze będziesz miał z tyłu.

Sorry, the comment form is closed at this time.