Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Żadnych złudzeń czyli 13 grudnia” – polemika z Konradem R.

Posted by Marucha w dniu 2018-12-20 (Czwartek)

Artykuł jest polemiką z tekstem Konrada Rekasa:
>https://marucha.wordpress.com/2018/12/14/zadnych-zludzen-czyli-13-grudnia/
Admin

Pan Rękas obwinia o wprowadzenie stanu wojennego Solidarność, przedstawiając jako dobrotliwego geniusza gen. Jaruzelskiego. Wicie rozumicie, ale gen. Jaruzelski nie miał innego wyjścia.

Pan Konrad Rękas w notce “Żadnych złudzeń, czyli 13 grudnia” obwinia o tragedię i dramat Polaków organizację „Solidarność”, równocześnie stara się wybielić WRON z gen. Jaruzelskim na czele, ukazując go niemalże jako zbawcę narodu.

Widać że Pan Rękas zna historię z różnych opowieści, podczas gdy ja byłam naocznym świadkiem tych historycznych wydarzeń, więc Pan Rękas nie może mi wciskać kitu, jaki stara się wcisnąć swoim rowieśnikom i młodszym osobom od niego.

Aby w pełni zrozumieć, do czego doszło 13 grudnia roku 18981, musielibysmy znać pełną prawdę o agenturze komunistycznej działającej wewnatrz „ Solidarności”, jako aktywni działacze, a wiadomo już dzisiaj że było tego sporo, chociażby Wałęsa, Jurczyk, Bujak i inni. A pełną prawdę nadal blokuje obóz magdalenkowy który wciąż sprawuje władzę od 1989 roku aż do dzisiaj, w postaci braku totalnej lustracji.

Nawet teraz mając tylko szczątkową wiedzę o agenturze umieszczonej wewnątrz Solidarności i to na samym jej szczycie, można było dowolnie manipulować związkiem jak tylko się chciało. Przypomnę tylko chociażby prowokację bydgoską z marca 1981 roku. Wtedy agentura SB starała się wywołać niepokoje wcześniej, by móc spacyfikować Polaków. Wiem o tym od znajomego pułkownika LWP, który otrzymał na tydzień przed wydarzeniami marca 1981 roku dokładnie takie same instrukcje, jakie otrzymał na dwa tygodnie przed ogłoszeniem stanu wojennego. Wskazuje to, że gen. Jaruzelski mógł już wtedy realizować to co zrobił z powodzeniem w grudniu 1981 roku.

Pan Rękas nie bardzo chce przyjąć do wiadomości, że w tamtych czasach lat 1980-1981, że wszelkie działania przeciwko Solidarności o skali ogólnokrajowej trzeba było podejmować za zgodą Moskwy. Bardzo możliwe że centrala moskiewska nie dała zgody na rozprawę z Solidarnością w marcu 1981 roku, gdyż nie była propagandowo przygotowana, zaś militarnie jak najbardziej. Wszystko na to wskazywało, iż polskie władze partyjne chciały przymusić Moskwę do interwencji zbrojnej, by całe zło zwalić na Moskwę za wprowadzenie stanu wojennego. Wtedy to mogłaby pójść w lud legenda, jak to gen. Jaruzelski chciał niby nam zrobić dobrze, ale wicie rozumicie ten przeklęty Breżniew…

Również powstanie Solidarności zawdzięczamy decyzji Moskwy i jej Biura PolitycznegoKC KPZR. Nasze władze z Gierkiem na czele, chciały utopic we krwi powstanie narodu przeciwko dyktaturze komunistycznej. Akurat tak się złożyło, że wtedy w sierpniu 1981 byłam w Gdańsku, więc byłam naocznym świadkiem tych historycznych wydarzeń.

Od początku wybuchu strajku do 26 sierpnia codzienie setki bud zomowskich podjeżdżały pod bramy stoczni Gdańskiej i prowokacyjnie zatrzymywały się na kilka godzin. Natomiast po 26 sierpnia na ulicach Gdańska pojawiali się milicjanci w białych rękawiczkach bez pałek milicyjnych. Widocznie centrala moskiewska zabroniła urządać naszym władzom jakichkolwiek prowokacji, takich jak późniejsza w Bydgoszczy.

Pan Rękas stara się nie zauważać przysłowiowego słonia w menażerii , jakim była agentura w Komisji Krajowej Solidarności wraz z tzw. doradcami. Warto by pan Rękas zapamiętał sobie nazwisko czołowego doradcy, wybitnego agenta SB, człowieka który wystawił Stanisława Pyjasa na śmierć, Lesława Maleszkę. To on był pomysłodawcą i twórcą słynnej odezwy do robotników Europy Wschodniej, na wrześniowym I Zjeżdzie ogólnopolskim Solidarności w Gdańsku, która przeraziła przede wszystkim komunistów w pozostałych krajach, gdzie rządzili komuniści. To oni nalegali później na interwencję wojsk Układu Warszawskiego w Polsce w celu rozprawienia się z „Solidarnością”, a tylko Biuro Polityczne KC KPZR zdecydowanie odmówiło interwencji wojskowej w Polsce. Właśnie od tego momentu sprawa była przegrana i tylko trzeba było czekać do 13 grudnia, by przygotować stan wojenny jak najlepiej.

Nabardziej zaś poczułam się rozbawiona dywagacjami na temat 17 grudnia 1981 w Warszawie. Jak wspomniałam wyżej, sytuacja w Solidarności była pod pełną kontrolą Jaruzelskiego, więc agent Zbigniew Bujak mógł sobie planować urzadzanie demonstracji, skoro wiedział, że o cztery dni wcześniej będzie wprowadzony stan wojenny. Jeśli Pan Rękas bierze na serio pijackie bajdurzenia Jacka Kuronia, jego sprawa – niech mu wierzy. Jacek Kuroń często na trzeźwo opowiadał bzdury. Podobno Bujak nawet wyznaczał cele ataku, jak budynek KC PZPR oraz komitetu warszawskiego PZPR.

Przypomina to dokładnie sytuację, kiedy za prezydentury Lecha Kaczyńskiego PO wiedziało, że prezydent Kaczyński zrobi wszystko, by nie ujawnić nazwisk agentów i utrącić ustawę lustracyjną, więc prawie wszyscy posłowie PO byli za lustracją. Tak samo Zbigniew Bujak robił przygotowania do obalenia władzy komunistów na 17 grudnia, wiedząc że 13 grudnia będzie po wszystkim.

Tylko czym ten Bujak według Pana Rękasa miał zdobywać budynki komitetów partyjnych, gołymi rekami przeciwko karabinom i czołgom? Panie Rękas, trzeba myśleć!!!

Powtarzam jeszcze raz – na pełną ocenę 16 miesięcy wolności trzeba poczekać do momentu totalnej lustracji. Dopiero wtedy będziemy mieli pełną wiedzę o przygotowaniach do stanu wojennego oraz o 16 miesiącach wolności.

Dzisiaj juz wiemy, że najważniejszy przywódca ruchu Lech Wałęsa był agentem SB, zaś pozostali przywódcy jak m.in. Marian Jurczyk, Zbigniew Bujak, czy tez liczni doradcy byli również agentami SB.

Najbardziej zaś rozczula ocena gen. Jaruzelskiego według Pana Rękasa przedstawianego jako zbawcę narodu. Jak wspomniałam wyżej, gdyby Rosjanie chcieli zniszczyć i utopić naród polski we krwi, Breżniew & Co. mogli to zrobić w każdej chwili siłami wojsk stacjonujących w Polsce. Jednak Rosjanie tego nie zrobili, pomimo że Jarozelski wręcz błagał Brezniewa o interwencję zbrojną.

Wielokrotnie pisałam że nie wiem jakimi przesłankami kierowali się towarzysze radzieccy obdarzając Polaków 16 miesiącami wolności, przedstawianymi przez Pana Rękasa jako miesiącami anarchii, których to przyczyną była wyłącznie Solidarność. Czyżby Pan Rękas wierzył w informacje podawane przez Trybunę Ludu i Żołnierza Wolności?

Porównując dwóch dyktatorów komunistycznych Władysława Gomułkę i gen. Jaruzelskiegp, ten ostatni wypada bardzo słabo. Gomułka w o wiele trudniejszych politycznie czasach, gdzie obowiązywało bardzo rygorystyczne przestrzeganie zasad socjalizmu w gospodarce demoludów, jednak wywalczył by polski rolnik nie miał obowiązku zrzeszania się w spółdzielniach produkcyjnych, tylko mógł pracować na swoim. Wreszcie rzecz najwazniejsza, potrafił powstrzymać szaleńca Chruszczowa przed zrobieniem krwawej jatki narodowi polskiemu, za co naród witał go bardziej entuzjastycznie po powrocie z Moskwy, niż był witany Jan Pawel II w Polsce. Wiem to od moich rodziców, którzy mogli sobie porównać oba powitania.

Natomiast gen. Jaruzelski Panie Rękas, błagalnie prosił Leonida Breżniewa o interwencję w Polsce, by zniszczyć Solidarność rękami obcych wojsk. Tak to gen. Jaruzelski ratował Polskęi Polaków ogłaszając stan wojenny. Ja rozumiałabym, gdyby za stanem wojennym szły jakieś rozwiązania systemowe.

Oto jedno z nich, które doprowadziło do prawdziwej anarchii gospodarczej. Polacy oczekiwali zdecydowanych działań rządu, który twierdził że to Solidarność doprowadziła Polskę do stanu anarchii. Aby pokazać poglądowo jak sobie Ludowe Wojsko Polskie radzi z problemami gospodarczymi, pociągnięcia geniusza Jaruzelskiego były transmitowane przez cały tydzień w lutym 1982 roku. Telewizja pokazywała jak wojsko urządzało łapanki na jakiekolwiek ciężarowki. Zdumionemu złapanemu kierowcy zadawano pytanie czy wiezie jakiś ładunek. Jeśli był pusty i złapano go np. W Warszawie podczas powrotu do bazy, to dzielny i dumny wojak kierował go do Gdańska, by następnie z Gdańska jechać do Wrocławia. Telewizja nie pokazywała tłumaczenia kierowcy że on za dwie godziny kończy pracę tylko musiał jechać do Gdańska, bo tam było zapotrzebowanie na transport ładunku. Takich przypadków Panie Rękas było tysiące. Takie zarządzenia spowodowały ogromny chaos.

Przypomina mi się sytuacja z Krakowa kiedy to z lutym sypnął śnieg z deszczem, więc zrobiła się gołoledź, zaś wszystkie piaskarki zostały wysłane do Łodzi po jakiś ładunek, by wrócić do Krakowa po paru dniach, więc Kraków był unieruchomiony, dopóki piaskarki nie wróciły.

Jeszcze o brakach towarów w ciągu tych historycznych 16 miesięcy. Otóż jak opowiadał mi mój znajomy ze szkoły średniej, obecnie pułkownik SB na emeryturze, wyprodukowane towary upychano gdzie tylko można było po magazynach wojskowych. Opowiadał mi że np. wyroby czekoladowe upychano w klasztoarch za zgodą opatów. Ale cóż moge poradzić, że Pan uwierzył,że Polacy niczego w tamtych czasach nie produkowali tylko strajkowali. Taki obraz był przedstawiany w TVP, Trybunie Ludu i Żołnierzu Wolności.

Pragnę również przypomnieć Panu Rękasowi, że gen. Jaruzelski miał pełnię dyktatorskej władzy i mógł wprowadzać reformy gospodarcze, by poprawić stan polskiej gospodarki, jakie tylko chciał. PZPR nie mogła mu w stanie wojennym podskoczyć, której dodatkowo szefował. A wprowadzał tylko dodatkowy chaos, jak to wykazałam na powyższym przykładzie. Jedyną jego wizją była obrona dogmatycznego socjalizmu za wszelką cenę i utrzymania władzy komunistów. Solidarność cokolwiek by zrobiła, to i tak by musiała zostać zmiażdżona. Nawet za cenę obcej interwencji, do której to namawiał Breżniewa, na szczęście dla Polski nieskutecznie. Dlaczego tak inteligentny człowiek jak Pan Rękas nie wspomina o tym fakcie?

Przejdźmy do tzw. drugiej Solidarności używając nazewnictwa Pana Rękasa. Podczas pierwszego spotkania Gorbaczow-Reagan ustalono m.in. sposób likwidacji komunizmu w Europie Wschodniej, jako wiodącego ustroju gospodarczego. Jednak Gorbaczow postawił warunek, na który to bez wahania zgodziła się strona amerykańska, a mianowicie że komunistom ma nie spaść włos z głowy. Mało tego mieli zostać nagrodzeni za tzw. pokojowe przekazanie władzy tzw. stronie Solidarnościowej.

To właśnie w latach osiemdziesiątych XX wieku powstawały spółki nomenklaturowe , które to za bezcen przejmowały majątek wypracowany przez kolejne pokolenia Polaków, za zgodą dyktatora Jaruzelskiego. Ukoronowaniem stanu partyjnego posiadania był układ w Magdalence. Warto przypomnieć Panu Rękasowi że w Magdalence gen. Kiszczak zawarł ze swoimi agentami reprezentującymi Solidarność w imieniu strony rządowej. Czyżby gen. Jaruzelski wg. Pana Rękasa zbawca narodu o tym nie wiedział?

Dlatego też wracam do początku mojej notki, o konieczności totalnej lustracji, bo tylko wtedy dowiemy się o prawdzie naszej transformacji i zależnościach osób które w imieniu narodu polskiego świadomie robiły przekręt stulecia, sprzedając Polskę kolejnemu okupantowi za cenę prawdy o nich samych.

Pan Rękas wspomina, iż będąc małolatem zdążył się załapać do KPN. Jego przywódca okazał się agentem komunistycznej SB. Jak Pan Rękas może zauważyć, SB starała się umieszczać wzorem carskiej Ochrany, swoich agentów na czele ruchu, lub takie ruchy stworzyć. Tak postepowano podczas początków Solidarności, starając się przejąć cały ruch, poprzez podstawionych agentów. Jak wiemy SB odniosła spektakularny sukces.

Więc stwierdzenie pana Rękasa, że to Solidarność była wszystkiemu winna, której to bezczelne działania, niebaczne na realia geopolityczne tamtych miesięcy, doprowadziły do stanu wojennego, jest nic nie warte.

Ślepa Mańka
https://slepamanka.neon24.pl/

Komentarzy 86 to “„Żadnych złudzeń czyli 13 grudnia” – polemika z Konradem R.”

 1. sarkazm said

  Z dokumentów i opisu zdarzeń zawartych w książce Sł. Cenckiewicza – Atomowy szpieg, wynika klarowna odpowiedź na temat stanu wojennego z 13 grudnia A.D. 1981. Wynika z nich, że Bolszewicka kanalia, Jaruzelski „13 Grudnia” oczyszczał (prostował św. Jan) sowietom drogi przemarszu dla drugiego rzutu Armii Czerwonej pod planowany napad na „Zapad”. Tyle i tylko tyle. I niech to w końcu dotrze do wszystkich mądrali, niech to przyjmą do wiadomości i zamilkną z tymi swoimi przemyśleniami o „mniejszym źle”. Żaden patriotyzm, żadne mniejsze zło to nie było, tylko było to udrożnianie dróg przemarszu dla Armii Czerwonej i oczyszczanie zaplecza frontu z kontrrewolucjoniera (solidarnościowca). Nic więcej.

  Co do „przywódcy” Solidarności to tego nikt nie powie głośno, że Wałęsa zrobił karierę, bo SB i MSW spłacało wobec niego dług wdzięczności za wyprowadzenie 15 grudnia 1970 r. robotników pod hasłem „Idziemy uwolnić naszych kolegów”, pod kule LWP i MO w Gdańsku. Było to konieczne do przewrotu i usunięcia Gomółki. To była umowa ustna, bo takich zbrodni nawet komuniści nie zapisywali w aktach. Stoczniowcy sami by nie wyszli z tej stoczni bo i po co? Łatwiej chyba strajkować na swoim terenie niż w kiszce ulicy. To jest cała tajemnica tego zbrodniczego gnoja-robola i tych morderców z PRL-owskiej bezpieki na najwyższym szczeblu. Reszta była konsekwencją tego zbrodniczego czynu. POŁĄCZYŁA ICH WSPÓLNA ZBRODNIA I WSPÓLNA TAJEMNICA. Rozumiecie już teraz o co chodzi? Dlaczego tak trzymają się razem? Dlaczego Wałęsy nigdy nie pobili i pozwalali mu fikać? Jaśniej trochę?

 2. adsenior said

  Pan Rękas, ma duży procent racji. Byłem wtedy dorosłym człowiekiem, dość wysoko w strukturach Solidarności. Po latach przyznaję Generałowi rację. „Doradcy” Solidarności -99% „polacy jerozolimscy”, na siłę, na chama dążyli do zdobycia władzy w Polsce, nawet kosztem wojny domowej. Na 8 lat, to zostało odsunięte – do Magdalenki, gdzie żydowski beton PZPR-u, dokonał zawłaszczenia Polski, z żydowskimi „doradcami” Solidarności.

 3. Marucha said

  Re 1:
  Widzę, że dość apodyktycznie serwuje nam Pan prawdę objawioną w oparciu o książke Cenckiewicza…

 4. ert said

  Widać, że Mańka ślepa…pewno ze starości…
  Ja też na to /”karnawał”/patrzyłem ze zgrozą, ale z boku; w tym szaleństwie zdradzieckim jaka była NSZZ Solidarność, człowiek uczciwy i rozsądny, wzdragał się uczestniczyć; hołota bezmózga, co to nagle stała się odważna, jak najbardziej.
  Swoim działaniem, ten ruch, uniemożliwił reformę systemu gospodarczego na kształt chiński. Jego, czy raczej jego płatnika – CIA, celem było sprowokowanie interwencji Układu Warszawskiego i masakra polskiej hołoty.
  Krytyczna ocena p. Rękasa jest prawidłowa.

  Adam Czochralski

  ———–
  Nie ma to jak niezachwiana pewność swych osądów.
  Admin

 5. Józef said

  Rewolucja solidaruchowych judokurwików musiała się skończyć zdecydowanym krokiem generała, który się okazał mężem stanu. Na pohybel judomatołectwu pierdzacego o swoim patriotyzmie, choć w lizaniu koszerdupy zajęli bezapelacyjnie mistrzostwo świata. Co władza ludowa zbudowała, to solidaruchowa rozszabrowała.

  ——–
  To też nie było takie proste…
  Admin

 6. ert said

  Ad. Admin Merytorycznej repliki nie widzę, uwagi ad personam mnie nie interesują.

  ——–
  Ja u Pana widzę nieumotywowane twierdzenia i na to zwróciłem uwagę. Pana osoba jest nieistotna.
  Admin

 7. lopek said

  Tak naprawdę nie wiemy – czy to, że nie przelano znacznie więcej polskiej krwi – zawdzięczamy Jaruzelskiemu. Ja uważam, że rzeczywiście stan wojenny wprowadzono głównie po to aby spuścić powietrze z partyjnego betonu i tego z Puławskiej i tego z Natolina. Ponadto potrzebny był czas aby przygotować te całe zwinięcie moskiewskiej komuny – tak – aby komunie włos z głowy nie spadł. Aby przygotować kadry, które przejma władze po zwiniętej komunie. To było ważne abym Polacy uwierzyli w to niby obalenie komunistów.
  Wniosek?
  Więcej polskiej krwi nie przelano – bo po prostu nie było takiej potrzeby – a i rozkradanie poszło dzięki temu – łatwiej.

 8. adsenior said

  Panie Mrucha, żadnej „prawdy objawionej nie serwuje”! Po co ta wycieczka pod moim adresem? Ma Pan inne zdanie, Pana sprawa, nic mi do tego, ale również, wielki wał Panu, do moich pogladów!

 9. Józef said

  ad6 Gdyby generał chciał Polskę prywatyzować, to by to zrobił bez udziału Solidarności. Generał przedłużył polski stan posiadania do 1989 roku, za co mu chwała.

 10. Rokitnik said

  Generalnie p.Rekas w swoim artykole wiecej mial wywazenia jak zaniedbania ( minus za Brezniewa i chaos tzw.”stanu wojennego” chociaz…ponoc sie przygotowywali )?
  Moj znajomy PO LATACH od tamtych wydarzen, zapytal na jakims wewnetrzynym spotkaniu gen.Jaruzelskiego, czy t e r a z rozegralby to inaczej ?Tak mu odpowiedzial. Wie pan, ja na dobra sprawe, nie mialem wowczas KOMU oddac wladze? Powiedzial co wiedzial – stary zaslepiony komuch. To nie kto inny ale ON twierdzil PUBLICZNIE, ze socjalizmu bedzie bronil jak NIEPODLEGLOSCI !!?
  Pamietajcie mlodzi czytajacy te slowa; tylko czlowiek WOLNY wewnetrznie, gotow jest wymyslic cos przelomowego, innego, nie praktykowanego !!!
  Komuchy wzorem Sowieckim zazwyczaj idioci na kazdym szczeblu, wykonywujacy rozkazy z gory ( partyjnej), operujacy sloganami o ” przewodniej sile proletariatu ” obracaly sie z racji powszechnego odrzucenia / tak, tak, tylko 3 % nalezalo do mono Partii a polowa z nich, to z przymusu / tylko w swoich kregach. A z tej ” maki „, zadnej inowacyjnosci gospodarczej czy politycznej NIE MOGLO BYC ! To jest odpowiedz dlaczego, tak latwo wykiwali ich zydkowie !
  Droga Chinska to chcieli isc Zwiazkowscy prosze Pani – a nie klika Jaruzelskiego. Zeby bylo ciekawiej, to Wielka SOLIDARNOSC podsunela ow przyszly model polityczno gospodarczy Chinczykom, – a nie jak Pani pisze, ze bylo to odwrotnie.
  Ps. Piszacy te slowa zostal schwytany w ucieczce ( dopiero 19 grudnia1980 r!), i osadzony za CZYNY zagrazajace spokojowi spolecznemmu z dekretow o ” stanie Wojennym „. Osadzony w Tarnowie z wyrokiem na 3 lata / wyszedl z aktu ogloszenia amnestii po 9 miesiacach /, pozbawiony jakiejkolwiek pracy w PRL-u ( fizycznej lub zawodowej) az do grudnia 1982 roku i…ostateczne ZMUSZONY do opuszczenia Ojczyzny z Rodzina. To byla BANICJA i oczywiscie z biletem w jedna strone.!
  Odrzucam wiec insynuacje p.Czochralskiego jako pozbawione elementarnej uczciwosci wobez tysiecy uczciwych i zaangazowanych dzialaczy, jako niedorzeczne i zlosliwe… TAK moze pisac tylko OBRONCA starego porzadku…albo SB-ek!

 11. Mnie zastanawia dlaczego z takim uporem cytujemy tylko polskie zrodla i opinie.
  Czy Polacy dalej nie znaja angielskiego?
  Przeciez skoro wiadomo, ze NED zalozylo Solidarnosc to nalezaloby wskazac zrodla gdzie pisze inaczej.
  Dlaczego tak zawziecie unikamy zrodel amerykanskich. Przeciez wiadomo, ze Reagan osobiscie byl zaangazowany w pomoc Solidarnosci.
  I wiadomo, ze CIA i AFL-CIO pomgaly jak mogly obalic system sowiecki ne tylko w Polsce ale i w calej wschodniej Europie razem z ZSRR.
  Czego sie teraz wstydzimy tego o czym w latach 80-tych trabilo sie glosno??
  Wiec dlaczego nie zacytowac prasy amerykanskiej??

  Kto zalozyl Solidarnosc?
  A CIA Trojan Horse – The National Endowment for Democracy

  https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/sociopol_cia11.htm

  Marksistowskie organizacje byly wsciekle na Walese. Bo nie mogly infiltrowac Solidarnosci:

  Soros Walesa – agent CIA http://www.marxists.org/history/etol/newspape/spartacist-us/1981-1987/Solidarnosc-%20Polish%20Company%20Union.pdf

  Imperialisci i Walesa

  http://www.marxists.org/history/etol/newspape/spartacist-us/1981-1987/Solidarnosc- Polish Company Union.pdf

 12. Marucha said

  Re 8:
  To nie było do Pana.

 13. Józef said

  @ 10 Solidaruchowie twierdzą, ze chcieli dobrze, tylko jakoś im k, nie wyszło. A co miało wyjść innego niż judeopolonia? To jest wielki sukces Solidarności i innych nigdy miało nie być, nie było i nie będzie. Teraz trzeba być albo pacjentem domu wariatów, albo skończonym cynikiem, by uważać Solidarność za patriotyczną polską organizację.

 14. A tu po polsku: (VIII.14.825)
  Co Walesa robil w USA w 1989 roku?

  We The People – My Naród

  Mirosław Kokoszkiewicz

  We The People – My Naród. Tymi słowami rozpoczął swoje przemówienie w Kongresie USA, Lech Wałęsa. Był 1989 rok, a my Polacy, a przynajmniej większość z nas była z tego przemówienia dumna. Wiedza o tym, że w imieniu Narodu przemawia płatny agent komunistycznej bezpieki o pseudonimie „Bolek” nie była jeszcze wśród Polaków powszechna i chyba właśnie dlatego miliony z nas nie podejrzewały, że Wałęsa już dawno zdradził ideały Solidarności, a mówiąc wprost nigdy nie były one dla niego żadną wartością.

  Wtedy nikt nie przejmował się „drobnymi kłamstewkami”, gdy Wałęsa mówił do kongresmenów i całego świata: – Przez ostatnie 50 lat nasz naród toczył trudną i ciężką bitwę, najpierw, aby obronić swoje istnienie biologiczne. Później, by ocalić swoja tożsamość narodową. I w jednym, i w drugim przypadku nasza determinacja została uwieńczona sukcesem. Dziś Polska wraca do rodziny krajów demokratycznych i pluralistycznych, do kręgu wartości religijnych i europejskich. Polska ma dziś, pierwszy od półwiecza, rząd niekomunistyczny, niezależny i popierany przez społeczeństwo.

  W tym „niekomunistycznym rządzie” aparat represji i armia nadal w pełni kontrolowane były przez komunistycznych zbrodniarzy, a już wkrótce prezydentem i to z błogosławieństwem Ameryki miał zostać sowiecki agent Jaruzelski z łapami ociekającymi krwią pomordowanych Polaków.

  To przemówienie było adresowane do ludu, gdyż możni tego świata doskonale znali scenariusz polskich przemian.

  Wałęsa zakończył słowami: – Runął już mur, który był granicą wolności. Mam nadzieję, że narody świata już nigdy nie pozwolą na budowę takich murów.

  Czy ten mur rzeczywiście runął? A może na oczach wszystkich jest on po raz kolejny wznoszony zaś nasze pragnienie prawdziwej wolności i suwerenności nie leży w interesie światowych graczy czego dowodem była dojmująca samotność Polaków po mordzie dokonanym 10 kwietnia 2010 roku?

  Ten cały mój wstęp sprowokował Radosław Sikorski, który na antenie TVN24 strojąc jak to tylko on potrafi, idiotyczne godne marnego klauna miny powiedział: – Dziś to my czujemy się zagrożeni i prosimy Stany Zjednoczone o wsparcie – dodając, że po ataku na WCT polska natychmiast pospieszyła z pomocą wysyłając wojska do Afganistanu i Iraku. Ten apel specjalisty, od dorzynania opozycyjnych watah i autora recepty jak można „zajebać PiS” jest wart funta kłaków choćby z tego powodu, że jest spóźniony o przeszło cztery lata. Trudno zresztą traktować poważnie dyplomatoła, który jeszcze nie tak dawno rozważał przyjęcie Rosji do NATO.

  Obecna ekipa coraz bardziej wystraszonych zdrajców, gdyby rzeczywiście sprawowała władzę w imieniu Polski i Polaków to już 10 kwietnia 2010 roku powinna zaapelować do USA i świata o pomoc. Tymczasem ten sam Sikorski, który dzisiaj rozpaczliwie próbuje się uwiarygodniać tak wówczas szydził z tych, którzy żądali powołania międzynarodowej komisji, która miałaby wyjaśnić przyczyny smoleńskiej tragedii.

  Sikorski: Zamiast międzynarodowej komisji przydałoby się międzynarodowe konsylium

  Te słowa dopiero po zestrzeleniu malezyjskiego samolotu nad Ukrainą i światowego politycznego chóru domagającego się międzynarodowej komisji ukazują nam w pełni kim są ludzie, którzy rządzą Polską.

  Był jednak człowiek, który nie bacząc na nic postanowił zwrócić się wtedy do Amerykanów o pomoc. To prokurator Marek Pasionek nadzorujący smoleńskie śledztwo. Został za to momentalnie i bezpardonowo odsunięty od sprawy. Tak oto III RP, a właściwie PRL-bis zademonstrował swoją azjatycką gębę, a media z Gazetą Wyborczą i TVN24 tak tolerancyjne, jeżeli chodzi o współpracę z reżimem Putina z wyrozumiałością podeszły do usunięcia prokuratora Pasionka, który śmiał prosić o pomoc „obce mocarstwo”. Panie Seremet są Polacy, którzy pamiętają tamtą pańską decyzję i aplauz, z jakim się pan spotkał na Czerskiej i Wiertniczej. Tym bardziej rozumiemy te przypadkowo zarejestrowane pańskie słowa: Przyjdą wybory i PiS nas pozamyka

  Nie wierzę w szczerość dzisiejszego apelu, a właściwie udawanego skomlenia u drzwi Amerykanów o pomoc, które wydobywa się z faryzejskich ust ministra rządu Donalda Tuska. Takie słowa powinny paść wtedy, kiedy rosyjski zbrodniarz zaatakował terytorium RP, jakim był polski samolot rządowy z prezydentem na pokładzie. Mimo to uważam, że taki apel jest konieczny. Jednak aby być wiarygodnym powinien on wyjść z ust milionów polskich obywateli.

  Po 25 latach już czas, aby zdecydowanie zwrócił się do Amerykanów Polski Naród, a nie jak w 89 roku jeden pazerny na pieniądze oraz łasy na zaszczyty marny komuszy agencina czy jak dzisiaj przedstawiciel kompletnie skompromitowanego rządu, którego nikt na świecie nie traktuje poważnie.

  We The People – My Naród

  Zwracamy się do Was Amerykanie o pomoc z wyraźnym żądaniem. Ujawnijcie wszystko to, co wiecie o zbrodni smoleńskiej odkładając na bok swoje partykularne interesy. Europa gnije zdeprawowana przez lewactwo i ubezwłasnowolniona przez rosyjską agenturę oraz wielką machinę do korumpowania polityków o nazwie GAZPROM. Powiedzcie nam i światu prawdę o Smoleńsku. Nikt nie ma wątpliwości, ze skoro śledziliście dokładnie jeden z tysięcy zwykłych lotów pasażerskich, czyli tragiczny rejs malezyjskiego samolotu to tym bardziej dokładnie rejestrowaliście tragiczny lot TU-154 M o numerze 101 z polskim prezydentem na pokładzie. Ta prawda pozwoli nam uwolnić Naszą Ojczyznę od rządu zdrajców i służących mu łże-elit oraz ukarać miejscowych współsprawców. Trzymanie tej prawdy pod korcem jest niemoralne i nieludzkie.

  Nie będziemy małostkowi i postaramy się jakoś wybaczyć to, że kiedy na Wawelu odbywał się pogrzeb naszej prezydenckiej pary wasz prezydent jak gdyby nigdy nic grał sobie w golfa. Tamta pogrzebowa uroczystość i kłamliwy pretekst usprawiedliwiający nieobecność wszystkich możnych tego świata uzmysłowiły nam, że po raz kolejny w historii zostaliśmy kompletnie sami wydani na żer następnemu zbrodniarzowi rezydującemu na Kremlu oraz jego polskojęzycznym kolaborantom. Nie czekajcie dłużej na korzystny moment, bo prawda im szybciej objawiona tym cenniejsza.

  Ktoś powie, że jestem człowiekiem dziecinnie naiwnym albo w najlepszym wypadku niepoprawnym idealistą, a taki apel to tylko bezsensowne walenie głową w mur. Są jednak pierwsze optymistyczne sygnały płynące zza oceanu, które warto zauważyć i postarać się je wzmocnić:

  Washington Times: „Inna katastrofa lotnicza, ten sam wynik. Fałsz, brak prawnych standardów. Tak jak w Smoleńsku Rosjanie robią wszystko, by ukryć dowody na swoją winę”

  Dr Lada Roslycky, kanadyjska analityk ds. bezpieczeństwa i wywiadu dla telewizji CBC: „Jest bardzo smutne podobieństwo między tym, co się stało z malezyjskim samolotem na Ukrainie a maszyną ze Smoleńska, kiedy to polskie demokratyczne władze zostały zestrzelone”.

  Autor; Mirosław Kokoszkiewicz

  Artykuł opublikowany w tygodniku Warszawska Gazeta

 15. A teraz po angielsku:
  Czy Lech Walesa byl agentem wywiadu?

  Intel new.org:
  Comment: Was Poland’s Lech Walesa an Intelligence Operative? | intelNews.org

  https://intelnews.org/2008/12/11/03-12/

  Dlaczego Wenezuela nie wpuscila Walesy ?

  Venezuela says no to CIA’s Polish puppet Walesa

  https://deeppoliticsforum.com/forums/showthread.php?774-Venezuela-says-no-to-CIA-s-Polish-puppet-Walesa#.XBvXSC3L3Fx

  Carl Bernstein

  Cover Story: The Holy Alliance

  http://www.carlbernstein.com/magazine_holy_alliance.php

 16. Ad. 14

  Czy ten mur rzeczywiście runął?

  Mur runął. Przygnieceni tym murem zaświadczą.

 17. Po polsku:

  Instytut Ronalda Reagana : Przymierze Waszyngtonu z Watykanem. Kłamstwo czy prawda?

  http://www.reagan.org.pl/artykul/przymierze-waszyngtonu-z-watykanem-klamstwo-czy-prawda

  I na koniec tez po polsku:

  MEDIALNE FAKTY: TO WAŁĘSA WPROWADZIŁ STAN WOJENNY / Recenzj

  http://medialnefakty.blogspot.com/2012/12/to-waesa-wprowadzi-stan-wojenny-recenzja.html

  fragmencik:

  No i bomba wybuchła!! Tak długo oczekiwana książka Z. Brzezińskiego o kulisach wprowadzenia stanu wojennego i roli, jaką odegrał w nich Lech Wałęsa, w końcu się ukazała. I okazało się, że naprawdę warto było czekać tę parę ładnych lat, by wreszcie dowiedzieć się, że to nie kto inny tylko Lech Wałęsa odpowiada bezpośrednio za stan wojenny! I to nie w sposób, jaki przyjść może od na myśl po przeczytaniu tych słów. Przywódca „Solidarności” był – jak wynika z omawianej książki – jednocześnie inicjatorem i pomysłodawcą wydarzeń z 13 grudnia 1983.

  Autor, były pułkownik CIA i kuzyn słynnego Zbigniewa, dotarł do absolutnie sensacyjnych dokumentów i skłonił tylko sobie znanym sposobem do rozmowy osoby stojące za kulisami tamtych wydarzeń, na czele z samym Wałęsą i gen. Jaruzelskim.
  Okazuje się, że te strzępy informacji, które dochodziły nas o słynnym „Bolku” kompletnie nie odpowiadają prawdzie. Stanowiły one fałszywkę, wyprodukowaną jednak nie – jak można było dotąd sądzić – dla skompromitowania Wałęsy wśród opozycji, czy też dla szantażowania późniejszego prezydenta. Ich zadaniem było osłonięcie o wiele głębszej tajemnicy i to przed samymi funkcjonariuszami SB. Takimi, którzy byli ciekawi, dlaczego organy bezpieczeństwa interesują się jakimś skromnym robotnikiem. Lech Wałęsa miał jednak z pielęgnowanym publicznie wizerunkiem zwykłego robotnika tyle wspólnego co Maciarewicz z prawdą.

 18. Roman K said

  Tak to juz jest pi..rdolone hoooye…ze jedni historie robia ..inni ja pisza…a najwieksze hooey , te co nigdy sie nie przyczynia do niczego -bo co z tego beda miec……ale zawsze gotowi korzystac….zawsze…zawsze biora sie za jej ocene:-))))
  Te co zawsze stoja z boku jak Ert ……z posranymi portkami ..ale potem maja za usprawiedliwienie ….ze byli za madrzy dla tych prostakow i bezmozgowcow????? I Mowia to z mina , w sam raz nadajaca sie do tego ……zeby napluc mu w morde!

  Sluchajcie buce…nie- nie wy- co szkalujecie..ale wy…. co ich sluchacie:-))))

  To Kryzys partii i idei Komunistycznej stworzyl Solidarnosc a nie odwrotnie……
  Cala jej historia to historia zbrodni, lez , krwii ….. bledow i wypaczen:-)) 56. 68. 70. 75. 80….
  i czym ona byla…najlepiej swiadczy Stan Wojenny……i represje, jakie prowadzili 8 lat wyrzucajac z Polski 7 mln ludzi…..

  Plujecie na Walese..szmaty podle….macie pretensje do Polakow?????…zgnilki parchate…przeciez Polacy nie wybrali Walesy!!!!!

  Polacy wybrali sobie prezydenta ..pana Stanislawa Tyminskiego!!!!!!..

  .i Junta Jaruzela z jego przydupasmi TW wpadla w panike i musiala dokonywac nocnych manipulacji z Urnami -zeby te wybory sfalszowac. Zreszta wiedzieli ,ze tak moze byc- bo na falszerstwo wyborow byli doskonale przygotowani.
  Sa na to dowody i swiadectwa ludzi…pan Tyminski wielokrotnie je podawal….setki ludzi….
  Inna sprawa , ze Polacy nie byli w stanie obronic swego Prezydenta….. moze braklo tych 7 milionow…jakie staly sie wielka ofiara Wielkiej Zbrodni -jaka byl Komunizm, czyli najwieksza Masowa Zbrodnia i Grabieza ….jaka zna Swiat.

  Widac zre sumienie analitykow…szkoda, ze zaden nie pisze prawdy …tak jak bylo -ale liza sie i podkladaja pod interesy…i co najbardziej zalosne wcale nie polskie….

  Patrzc na to z dystansu…i mam jedna satysfakcje …ze q..zwa dobrze wam tak…..
  Szkoda mi Polakow normalnych ludzi…. ale czyz nie dobija sie…….. koni?????

 19. NC said

  Troll Polonii:

  1) ” Lech Wałęsa (…) był – jak wynika z omawianej książki – jednocześnie inicjatorem i pomysłodawcą wydarzeń z 13 grudnia 1983.”
  2) „Maciarewicz”

  Przestań się pan ośmieszać.

 20. Józef said

  Wałęsa był pionkiem, którego splot nieszczęśliwych okoliczności wywindował ma piedestał. Marnym był współpracownikiem, skoro sama SB zrezygnowała z jego usług, jak wierzyć doniesieniom. Osobiście, nie wierzę ze Lech Wałęsa był współpracownikiem, bo jest na ten temat wiele dokumentów autorstwa MSW, że starano się go zdyskredytować poprzez agenturę skupiona wokół Walentynowicz i Gwiazdy. Nie widzę tez żadnego powodu, aby tych liderów panny S uważać za kogoś szczególnie zasłużonego dla Polski, bo zwyczajnie żadnych nie posiadają. Nikt z Solidarności ich nie posiada, bo dał się tylko wmanewrować w grę sił masońskich i żydowskich, skierowanych na rozbicie bloku wschodniego.

 21. Roman K said

  Panei Jozefie…nie rzepol pan…. Polacy… ja razem z innymi w dupie mielismy manipulacje masonskie i zydowskie….nam chodzilo o zarcie , zeby mozna bylo kupic cos za zaroboine pieniadze ….o pare groszy wiecej…o miejsce do zycia, mieszkania, o mebele….
  Walesa…byka bysmy wybrali ,byle nas nie wybrali ,,kazdy sie bal…Zreszta nie szukali prezydenta, ale kogos ,kto pojdzie z postulatami do wladzy I sie nie obesra wczesniej…..I zamiast zaszczytow ….dostanie najpewniej palami….

 22. Józef said

  Panie Romanie! Od dziesięciu lat czytam tu pańskie rzępolenia i się nie czepiam.Pa tu sobiew moze wodolejstwo uprawiac, ale dokument, to nie bełkot, choćby samego toruńskiego ojca dyktatora.

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/36688589_1873782952664947_8966645241524256768_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=add765dc8d0f7569d2b2920e611d605d&oe=5C8C5B89

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/36726342_1873782422665000_2590377724920987648_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=b4115bc6080c96e04979d650f8e5f71a&oe=5C8DF7B0

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/36803750_1873781872665055_5893418711842291712_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=6bd2c85bcf91eb63c582202af996734d&oe=5CA57A08

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/36645596_1873781539331755_2019542104170037248_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=4bcca8cf5fa5bd0e1b51f3a4761738a9&oe=5CD3DE0F

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/36720968_1873780965998479_6963089684234764288_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=6f7e7eed9e89af8972f77b4ed66b14c5&oe=5C9F92BC

 23. komentator said

  Zdawanie się na emocjonalne podejście w sprawie stanu wojennego i solidaruchów, jest bezsensowne. Przecież wiadomo, że jeśli ktoś w tym solidarnościowym bagnie tkwił, to małe jest prawdopodobieństwo odżegnania się, bo trzeba byłoby się przyznać do błędu. A to jest w umyśle przeciętnego solidarucha niemożliwe. Przecież ‚UNE WALCZYŁY Z TO STRASZNO KOMUNO!’ ‚I MY PRZECIE POKONALI TO STRASZNO KOMUNO!’ A potem w 90. poszli wszyscy sznureczkiem na bruk. Jakie to ironiczne. Dostali swoją karę za pogryzienie systemu może niezbyt doskonałego, ale chociaż znanego. Musieli zacząć jeździć na saksy, żeby zarobić na mieszkanie, miast dostać je za wpłaty na fundusz spółdzielczy. Piękne jest to, jak te przygłupy same się zaorały. Tylko teraz młode pokolenie, którego jestem reprezentantem, musi sobie pętlę na szyję zakładać na 30 lat, spłacając dwukrotność zaciągniętego kredytu, albo mieszkać z rodzicami. Niech solidaruchy będą przeklęte na wieki. Razem z ich chorym, niezaspokojonym głodem zachodu, postępu i ‚normalności’. Dziękujemy im za kryzys wiary, rodziny i tożsamości. Niech się wszyscy smażą w piekle. Zresztą, jak wymrą, nikt nie będzie o nich pamiętał. I to jest w tym najpiękniejsze i krzepiące. Żaden z moich równieśników tej całej „S” nie traktuje poważnie. Najwyżej jako dyrdymały starych dziadów, kłócących się przy każdej możliwej okazji. A oni widzą w sobie wielkich herosów. Żałosne.

 24. Roman K said

  O czym niby maja swiadczyc te dokumenty operacyjne SB???- panie Jozefie????

  O masonerii i zydowskich wplywach wsrod Solidarnosci????

  To tylko potwierdza.. kto kontrolowal sytauacje w Polsce od roku 1945…….w pelni i z drobiazgami!
  I popatrz pan …taka machina…. i wyrwalo kierownice:-)))))))
  Napuszczali , sklocali, mieszali …a upartych mordowali bez milosierdzia …poczytaj pan…:
  http://13grudnia.org.pl/ofiary

 25. Birton said

  Módlmy się :
  Stanisławie od Pyjasów wejrzyj na PIS dobrej zmiany
  Pyjasie od Stanisławów weź w obronę Kalksteina żywego
  Stanisławie od Stanisławów miej w opiece Kalksteina martwego
  Pyjasie od Pyjasów bądź dla Smoleńszczaków wsparciem,
  i niech oddadzą po 250 tysięcy na łeb

 26. Joannus said

  Ad 20
  ”Nikt z Solidarności ich nie posiada, bo dał się tylko wmanewrować w grę sił masońskich i żydowskich, skierowanych na rozbicie bloku wschodniego.”

  Bez żydowskiego KOR-u nie byłoby Solidarności. Na jego czele stał mistrzunio Loży Kopernik.

 27. Józef said

  I z czym Jaruzelskiemu do Piłsudskiego? Swoja drogą, co tym ofiarom zawdzięcza Polska? Stali po stronie jego śmiertelnych wrogów co dzisiaj z całą grozą widać. Szkoda tych ludzi, ale bardziej szkoda obecnego polskiego państwa, które stało się papierem do wycierania żydowskiej dupy i te ofiary za obecny stan rzeczy walczyły.

 28. Birton said

  podziękujcie Gierkowi pisowskie kundle z warszawki
  https://www.o2.pl/artykul/sa-wstepne-wyniki-badania-wielkiej-plyty-6327581507856001a

 29. Tom said

  Panie Marucha, ten temat będzie wałkowany przez następne pokolenia. Ale ci co pamiętają tamten czas i po latach bez zacietrzewienia analizują sprawy polskie muszą (mogą) przyznać rację p. Rękasowi i innym. Jeśli ktoś dziś w dobie internetu chce znać najnowszą historię, to też w oparciu o kilka stuleci naszego narodu ma okazję to uzyskać. Trzeba czytać historię nie tylko pisaną przez współczesnych lewaków, ale i obcych.
  Świątecznie pozdrawiam i życzę więcej refleksji nad naszym dziedzictwem.

  ——
  Refleksji mi wystarcza.
  I to właśnie refleksja nakazuje mi sceptyczne odnoszenie się do zbyt apodyktycznych twierdzeń – po obu stronach.
  Admin

 30. lewarek.pl said

  Pierdolenie tych, co w 1980 srali ze strachu albo naczytali się późniejszych głupich mędrków – że Solidarność została założona przez CIA, Żydów czy masonów – nie zasługiwałoby na uwagę, gdyby nie to, że zaśmieca szacowny portal. Solidarność była ruchem całkowicie spontanicznym, społecznym zrywem, buntem robotniczym, który pociągnął za sobą wszystkie warstwy. Cały przebieg wydarzeń w sierpniu 1980 i po sierpniu o tym świadczy. Władza była kompletnie zaskoczona (podobnie jak CIA, Żydzi i masoni), na tyle jednak sprawna, że od razu starała się przejąć inicjatywę. Udało jej się ustawić swojego człowieka TW Bolka na czele związku, wprowadzić agenturę do Komisji Krajowej i na niższe szczeble związku, a potem przygotowywała się do rozwiązania siłowego.
  Już w marcu 1981 gotowe były listy osób do internowania, stale potem uzupełniane.
  Jednocześnie tworzono odpowiednią oprawę propagandową: Solidarność nieustannie strajkuje, dlatego półki są puste. Teraz powtarzają to jakieś niedorozwoje, które wtedy pewnie srały pod siebie ze strachu, albo w pieluchy. Gówno prawda, zakłady pracowały normalnie, lecz żywność i inne dobra albo eksportowano (sama Rosja mogła wchłonąć wszystko), albo chowano w magazynach. Straty z powodu strajków, o ile w ogóle były, to był promil krajowej produkcji. Komisja Krajowa Solidarności nie wszystkim pozwalała strajkować, a już zakłady produkujące żywność miały absolutny zakaz strajkowania!
  Wałęsa wiedział wcześniej o zamiarze wprowadzenia stanu wojennego i dalszych planach władz, ale wątpliwe by był inicjatorem lub pomysłodawcą tej polityki. Był zwyczajnie na to za głupi i za tchórzliwy, a poza tym trzymany był na krótkiej smyczy z jednej strony przez związkowców, którzy wyczuwali jego lawiranctwo, a z drugiej przez władzę. Spotykał się w tajemnicy przed innymi działaczami z generałem SB Andrzejewskim w hotelu w Sopocie. Trzymał przy sobie Wachowskiego, który oficjalnie pracował jako jeden z dwóch jego kierowców, a w rzeczywistości był zawodowym funkcjonariuszem tajnych służb (Wałęsa o tym wiedział i to akceptował), nagrywał go i czasem… beształ. Plan był taki, że władza nie chciała likwidować Solidarności, lecz usunąć ze związku najbardziej radykalnych działaczy i założyć nową, grzeczną Solidarność (udało się to dopiero w roku 1989). Wałęsa ten plan przyjął do wiadomości i spokojnie oczekiwał na jego realizację! W nocy z 12 na 13 grudnia, gdy telefony były już wyłączone (nikt nie wiedział dlaczego), spokojnie rozesłał działaczy Komisji Krajowej obradujących wtedy w Gdańsku do hoteli, życząc im dobrej nocy. W tę „dobrą noc” SB wygarnęła ich z hoteli, prawie wszystkich.
  Natomiast co do roli Jaruzelskiego to rację ma pan Sarkazm, który w pierwszym komentarzu bardzo emocjonalnie napisał (powołując się na książkę Cenckiewicza): „Bolszewicka kanalia, Jaruzelski „13 Grudnia” oczyszczał (prostował św. Jan) sowietom drogi przemarszu dla drugiego rzutu Armii Czerwonej pod planowany napad na „Zapad”. Tyle i tylko tyle. I niech to w końcu dotrze do wszystkich mądrali, niech to przyjmą do wiadomości i zamilkną z tymi swoimi przemyśleniami o „mniejszym źle”. Żaden patriotyzm, żadne mniejsze zło to nie było, tylko było to udrożnianie dróg przemarszu dla Armii Czerwonej i oczyszczanie zaplecza frontu z kontrrewolucjoniera (solidarnościowca). Nic więcej.”
  Pytanie jest tylko jedno: czy Jaruzelski sam z siebie był tak gorliwy, czy mu Moskwa kazała? Odpowiem w stylu Michalkiewicza: policmajster powinność swej służby zrozumiał zanim mu przypomniano skąd wyrastają mu nogi. I gorliwie wykonał. Powinien się wcześniej zastrzelić, ale to za duże wymaganie w stosunku do policmajstra.
  A co do tutejszych wpisów, to męczące są rzygowiny tych, którzy w dupie byli, gówno widzieli, a teraz fantazjują, jak Żydy na temat holokaustu.

 31. Marucha said

  Re 23:
  Jaki jest prawdziwy powód Pańskiej, nijak nie zniuansowanej, nienawiści do Solidarności i hurtem jej ludzi?
  Przecież Pan tego nie przeżywał, nie zna PRL-u od środka… opiera się na czyichś świadectwach…

 32. Marucha said

  Re 30:
  Pański opis wydarzeń jest bardzo bliski mojemu. Może tylko co do Jaruzelskiego byłbym mniej stanowczy.
  I zgadzam się, że Wałęsa był za głupi, aby odgrywać jakąś ważniejszą rolę – i nie mówię tu o, broń Boże, o jakiejś samodzielnej roli.

 33. ech said

  Głupi to on był i jest ale najmądrzejszych oszukał będąc prowadzonym na smyczy jankesów, wielu na niego głosowało.

 34. Rokitnik said

  SzPanowie ( Panie). Mozemy sie spierac co do genezy i przebiegu tamtych wydarzen, co oczywiste… Mlodzi maja inne / bo oparte o dokumenty / spojrzenie na tamte wydarzenia, starzy pamietaja to co bylo w zasiegu ich wzroku ( najczesciej). Jedno co pamietam z owego okresu to to, ze czulismy po prostu – wiejacy wiatr Historii. I… prostowanie grzbietow zwyklych ludzi, ktorym sie p r o p a g a n d a komusza jak klasyczna hipokryzja, czkawka odbijala na codzien.
  W tamtych CZASACH na poziomie zycia spolecznego wystepowal powszechny FENOMEN jednosci zwyklych ludzi, a przeciez WLADZA wylazila ze skory by ten ” opor ” zlamac !? Stad wymiotlo ze sklepow w dziwny sposob zywnosc – co TEZ bylo powodem do kpin. Czy pamietacie skecz Smolen – Laskowski pod tytulem ” na zapleczu sklepu warzywnego „?
  Ale niezaleznie od zaangazowania lub biernosci osobistej, ludzie stali sie sobie zyczliwsi, pomagajacy i…radosni wewnetrznie … TEN stan nigdy juz sie nie powtorzyl i smiem watpic, by stalo sie TO w przewidywalnej przyszlosci?

  Nie pretendowalem i nie roszcze sobie statusu wyjatkowego faceta. Swoje przezylem… honoru i godnosci osobistej NIE splamilem. Wolalem byc ” scigany ” jak podpisac tzw. lojalke i tylko ciagla inwiglacja SBecka, z celowym utracaniem zarobkowania w calej Polsce, zmusila mnie w koncu do wyjazdu z Ojczyzny.

  Walkowac na okraglo, jak to dalismy sie w y d y m a c w 1980/81 roku, moze pisac tylko przemadrzaly dupek PO NIEWCZASIE ! Ale wiedzcie, ze bez tego glebokiego a nawet NIE zamierzonego o c z y s z c z e n i a z narzuconego nam w 1945 roku betonu komuszo-zydowskiego ( Solidarnosc miala swoje agendy Polakow w kazdej Gminie i w kazdym najmniejszym Kole Zwiazkowym) – juz NIGDY NIE POWTORZYMY bez rozlewu krwi.

  Ci, co z taka wsciekloscia podkreslaja, ze wpadlismy z deszczu pod rynne spiesze doniesc, ze bylo od tamtych wydarzen tak duzo okazji, by owa dole i niedole zmienic? Co dobrego uczyniliscie dla OJCZYZNY p.Jozefie, p.Centkiewicz, p.Ert i inni, by psioczyc na ludzi, ktorzy przynajmniej sie STARALI wniesc nowa jakosc w siermieznej Polsce !?

 35. Roman K said

  Panie Gajowy…pyta pan jaki powod??? ten co zawsze ..nienawisc do wszystkiego co polskie:-))))
  Po tym sie ich poznaje…. nic co polskie nie moze byc niesplugawiaone przez tych parchatych SSynow…
  Dlatego to znak rozpoznawczy…jesli widzi pan rzucajacytch sie z piana na pyskach na Solidarnosc ..I na JPII….wie pan …kto to jest….
  Tak panie Lewarek ma pan racje….. to jest ich Hagadah….za co??? trzeba bylo wiedziec ich tam – wtedy…. ,,kiedy na I Zjezdzie Solidarnosci w Gdansku…wykopali ich wszystkich…..za wyjatkiem Romaszeskiego ,bo ludzie nie wiedzieli ,ze on Korowiec:-)))….Trzeba bylo widziec ich miny:-))))
  TO dlatego Geremek alarmowal towarzyszy z, NRD blagajac ….o stan wojenny:-)))) I likwidacje „Takiej” Solidarnosci:-))))

 36. MatkaPolka said

  Stan Wojenny – 13 Grudzień 1981 w
  (w kilku postach – nie lubię jak się moderuje)

  Kilka refleksji na pewno niewyczerpujących wielkiego tematu najnowszej historii Polski.

  Po 37 latach od wprowadzenia stanu wojennego mam zupełnie inne wyobrażenie o tych wydarzeniach.
  Kiedyś to był szok dla wszystkich. Zdławienie demokracji, zdławienie wolności.

  Warto się przyjrzeć „Stanowi Wojennemu” w szerszym kontekście wcześniejszych wydarzeń, w stosunków polsko – żydowskich, roli Centralnego Komitetu Żydów w Polsce (CKŻ) na przestrzeni lat – od 1945 r do grudnia 1981 r walce na szczytach władzy komunistycznej miedzy „krajowcami” a „przybyszami”, aż wreszcie przyjrzeć się dzisiejszym skutkom wprowadzenia Stanu Wojennego – przemianom ustrojowym – złodziejskiej transformacji

  Sierpień 1980 – strajki w stoczni i na Wybrzeżu przeciw ustrojowi.

  (Wg relacji jednego z mniejszych dyrektorów Stoczni – strajk był zakończony, stoczniowcy dostali podwyżki, zdążyli opić sprawę – aż zjawił sie Wałęsa z Dyrektorem Stoczni i kazał strajkować dalej)

  Powstała „Solidarność” – masowy ruch społeczny i robotniczy i pracowniczy obejmujący 10 milionów.
  Z czapą KOR-u i „Opozycji Demokratycznej” czyli doradców – Michnika, Kuronia , Geremka…-.finansowanych przez obce, ośrodki polityczne np. USAid, NED – National Endowment for Democracy.

  ŻYDZI wyczekują na odpowiedni moment ruchy mas lub sami je aranżują, aby dokonać przemian i wspiąć się do władzy po plecach robotników.

  Po latach wiemy, że ci, co to finansowali „demokratyczną opozycję”– złupili potem Polskę.

  Dziś nie wierze, że był to ruch spontaniczny, że stoczniowcy na „czarodziejskich styropianach” roznieśli bunt i strajk na 400 zakładów na Wybrzeżu i na całą Polskę – to było sterowane odgórnie.
  Do tego trzeba było mieć plan i cel, mieć zdyscyplinowane kadry i środki techniczne i finansowe

  O przemiany i transformacje ustrojowa były najwyraźniej przygotowywano już w latach 1969-1970
  Niedługo potem nastąpił rozkład całego imperium Sowieckiego i prywatyzacja – wywłaszczanie narodu z jego dorobku na rzecz uzurpatorów.

  Stan wojenny od 13 grudnia 1981 r to rzeczywiście wyjątkowa data.
  Stan Wojenny – to pogrążenie Polski w głęboką 10-letnia recesję gospodarczą. To przygotowanie do późniejszych przemian gospodarczych w Polsce i dodajmy w całym Bloku Sowieckim. To obniżenie cen przedsiębiorstw w celu ich późniejszego zbankrutowania i przejęcia przez obcych dorobku całego narodu.

 37. MatkaPolka said

  cd..

  Jaruzelski wprowadził stan wojenny, bo opozycja demokratyczna KOR-u we władzach Solidarności zaczęła tracić znaczenie, a do głosu zaczęła dochodzić „EKSTREMA”, czyli autentyczny czynnik narodowy.

  Zmiany w Polsce i odsuwanie od władzy Żydów po ciemnej nocy żydowskiego terroru zaczęła się po 1956 r. od Gomułki (powrót do odchylenia nacjonalistycznego) i trwała aż do końca Gierka – Chamy i Żydy.

  Trzeba przypomnieć, kto zakładał KOR – Komitet Obrony Robotników (Michnik, Kuroń, J.J. Lipski, Macierewicz, Kaczyńscy…) – dzieci stalinowców – finansowanych z Zachodu.

  Walkę na szczytach władzy miedzy komunistami Żydami a komunistami narodowcami dobrze opisane są w opracowaniu – „Judeopolonia XYZ” – „- Judeopolonia. – Nieznane karty historii PRL”.

  Jej autorem był płk MSW Zdzisław Ciesiołkiewicz— pod jego nazwiskiem książka została wznowiona w 1989 przez wydawnictwo Unia Nowoczesnego Humanizmu Władysława Brulińskiego).

  Ciesiołkiewicz był również członkiem Zjednoczenia Patriotycznego „Grunwald” ( również reżyser Bohdan Poręba i aktor Filipski ) (wygoogluj )

  Jaruzelski obalił Gierka – bo polska gierkowska była najlepszym okresem dla Polski – największa dynamika rozwoju kraju – wybudowano najwięcej mieszkań, najwięcej zakładów, a na to Żydzi nie mogli się zgodzić; Gomułka i Gierek byli narodowcami i ograniczali rolę Żydów

  Gierek tępił Żydów z KOR-u no to zrobili mu ogólnopolskie „Strajki o Kiełbasę” i doprowadzili do usunięcia Gierka – patrz „Przerwana Dekada” „ Nikt mnie już więcej nie pytał”

  Żydzi są mistrzami w sterowaniu masami – i wykorzystywaniem ruchów społecznych mas dla osiągnięcia swoich celów.

  Stan wojenny Jaruzelski wprowadził na życzenie Geremka i Macierewicza, a także o dziwo papieża Santo subito Jana Pawła II. To papież podobno zaproponował, a potem już w osobnym liście kilka dni po ogłoszeniu stanu wojennego gen. Papież przyznawał Jaruzelskiemu rację, że stan wojenny był „mniejszym złem”

  Jaruzelski był organizatorem „Okrągłego Stołu” – zdrady narodowej, gdzie Żydzi z SB, dogadali się. z Żydami z KOR-u i kościoła (JudeoEpiskopatu)

  Jaruzelski dopuścił KOR do władzy – powstała Gazeta Wyborcza Michnika, Unia Wolności objęła władzę , premierem został Mazowiecki – „nasz” premier, a prezydentem Jaruzelski -„wasz” prezydent ,

  Jaruzelski zapewnił panowanie żydowskiej sitwy w Polsce – i ten stan trwa do tej pory.

  Stan wojenny to było 10 lat recesji gospodarczej – puste sklepy i haki w sklepach – kartki na wszystko (mięso, cukier, papierosy, wódka, benzyna ..), dewaluowanie wartości przemysłu – przygotowanie do rozbioru Polski, PLUS masowa emigracja z kraju (MSW paszporty dawała bez kłopotu) – czyli w istocie depopulacja narodu i wyeksportowanie najbardziej zaangażowanej części społeczeństwa. –

  W Polsce zostali Żydzi ci, co najwięcej byli „prześladowani” – i przejęli władzę. Kwarantanna „opozycji demokratycznej” z KOR w komfortowych warunkach to nie było wiezienie – ale trzeba było dorobić „Etos”. Ci, co nie byli „z towarzystwa” byli wiezieni w innych warunkach i byli pałowani – a naród biedował.

  Stowarzyszenie Poszkodowanych przez stan wojenny – tak łatwo nie rozgrzeszy Jaruzelskiego.

  Potem nastąpił Mazowiecki i Balcerowicz – i rozkradanie kraju – wywłaszczenie narodu pod hasłem uwłaszczenia.
  Uwłaszczenie Żydów – nomenklatury partyjnej i oficerów Służb Specjalnych na majątku wypracowanym przez cały naród i społeczeństwo.

  Żadnej możliwości inwazji Sowieckiej nie było – Jaruzelski wymyślił bajeczkę o możliwej interwencji: Oczywiście bardzo prosił towarzyszy radzieckich o interwencję w sytuacji, gdy stan wojenny się nie uda. Ale oni byli raczej niechętni. Lepiej, aby polscy towarzysze sami zniszczyli kontrrewolucję. A manewry?- Proszę nie żartować. ZSRR organizował manewry pewnie dwa razy w roku:

  Imperium zła było już od dawna przygotowywane do rozkładu, co też natychmiast nastąpiło; nota bene zastąpione innym imperium zła – „zachodnia demokracją”

 38. MatkaPolka said

  Czy słowa Michnika – „Odwalcie się od Generała” cos nam mówią?

  Czy rozstrzelano członków KOR-u i Opozycji Demokratycznej – no nie – pełnią cały czas swoja role – Michnik, Macierewicz, Kaczyński – naznaczonych przez gen. Kiszczaka jako „Opozycja Demokratyczna”

  Tak wprowadzenie „Stanu Wojennego” było nielegalne w sensie prawnym wbrew Konstytucji, wbrew obowiązującemu prawu.
  Akcja tylko teoretycznie była wymierzona przeciw „Opozycji Demokratycznej” dążącej i do wywrócenia systemu. – w istocie Stan wojenny wprowadzono na jej własne życzenie.

  Czy komunistyczna władza w Polsce, żydokomuna, zainstalowana przez Stalina w ogóle była legalna?
  Czy „Opozycja Demokratyczna” w Polsce reprezentująca obcy interes – USA- duży Izrael, i mały Izrael,
  Interes Niemiec i Rewanżyzmu niemieckiego – jest i była w ogóle legalna ?
  .
  Bez żadnego najmniejszego „Wystrzału z Aurory” nastąpiła rewolucja i nastąpiło kompletne wywłaszczenie narodu zamiast jego uwłaszczenia.

  Po przemianach ustrojowych, po transformacji ustrojowej, po kryminalnej prywatyzacji nastąpił kolejny akt agresji na Polskę. – Nastąpiło Zjednoczenie Niemiec i rozpoczęła się Agresja Niemiec na Polskę i inne kraje Europy środkowo wschodniej w ramach Unii Europejskiej, przy zaangażowaniu USA i NATO(Żyda z Manhattanu), a nada wszystko Międzynarodowego Pana Bankowego – (MFW, Bank Światowy)

 39. ech said

  Kule świszczały wokół i pały latały, i co z tego mamy – dobrego, poza obaleniem murku i pozorami. Bydlenta u władzy turko-mongoidalne – negry, traktujące Polaków jako Takie. Solidarność mimo masowego poparcia, to był w rzeczywistości „ruch” żydowski, jak i JP2 – agent żydowski, na tronie świata cgrzescijanskiego. Dość przewrotności i hagadowania.

 40. MatkaPolka said

  13 grudnia 1981 – żydowski sukces
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/12/13/13-grudnia-1981-zydowski-sukces

  Gdyby nie 13 grudnia 1981 w wykonaniu junty Jaruzelskiego-Kiszczaka prawdopodobnie Żydzi nie mieliby dzisiaj czego świętować.

  Na zdjęciu biesiada dogadanej „opozycji” ze zwalczaną „władzą” (Magdalenka, 1989r.). Roześmianej, syjonistycznej, mordy ze zdjęcia przedstawiać nie ma chyba potrzeby. On i jego pobratymcy rządzą dzisiaj w IIIŻydo-RP/Polin dzięki stanowi wojennemu z 13 grudnia 1981r.

  Prawdę o 13 grudnia 1981r. trzeba powtarzać każdego roku.

  13 grudnia 1981r. junta W.Jaruzelskiego i Cz.Kiszczaka (syjonistyczni agenci, od 1945r. obydwaj służyli w IW, odpowiednik UB, IW działała w Wojsku Polskim) wprowadziła stan wojenny.

  Celem głównym stanu wojennego było ugruntowanie zdobytej w wyniku zamachu stanu w październiku 1980r. władzy oraz zablokowanie wyborów w Solidarności, które mogłyby pozbawić Żydów kierowniczych stanowisk w Solidarności i przekreślić misterny żydowski plan demontażu bloku wschodniego państw słowiańskich.

  To po 13 grudnia 1981r. do początku lat 1990. syjonistyczni agenci zamordowali ponad 100 polskich księży, w tym ks.J.Popiełuszko, którzy mogliby utrudniać proces inkorporacji Polski do struktur syjonistycznego Zachodu oraz jej integrację z żydowskim obozem UE. (W latach 1980. na Zachodzie dokonywano zbrodni z tych samych powodów na politykach i związkowcach – wymagał tego plan budowy UE.)

  Stan wojenny z 13 grudnia 1981r., umożliwił ukonstytuowanie się w 1989r. żydo-systemu władzy, tzw. III RP. Powstały w ten sposób, nielegalny, nieposiadający legitymacji polskiego narodu, bo wyłoniony w trakcie obrad Żydów z Żydami przy tzw. okrągłym stole, żydo-system władzy III RP trwa do dzisiaj przy aprobacie hierarchii żydo-katolickiego Kościoła.

  Kolejne syjonistyczne, rządzące Polską bandy doprowadziły kraj do gospodarczej ruiny, do degradacji kultury, zlikwidowały wszelkie zabezpieczenia socjalne, zlikwidowały komunikację społeczną – nie istnieją przecież polskie media, realizują proces fizycznej likwidacji polskiego narodu.

  DALEJ..

 41. Opinie, Opinie, Opinie….
  A fakty sa takie, ze mamy, to co mamy… i spontanicznie chcielismy miec: Przynaleznosc do Zachodu
  I nienawisc do Rosji…

 42. MatkaPolka said

  Jaruzelski – prezydent socjalistycznej/komunistycznej Polski wprowadzając Stan Wojenny miał pełnię „dyktatorskiej” władzy. Reprezentował ideologię i doktrynę państwa socjalistycznego.
  Był generałem Armii Polskiej będącej w Układzie Warszawskim sprzymierzonej z ZSRR.

  Według tej doktryny Zachód był wrogiem

  „Opozycja demokratyczna” była agenturą Zachodu – to byli szpiedzy finansowani i pracujący na rzecz Zachodu – przeciwnika ideologicznego i militarnego.

  Gen. Jaruzelski miał wszelkie podstawy i obowiązek do aresztowania, osądzenia i rozstrzelania jawnych szpiegów Polski. To była jawna Zdrada Stanu – działanie na rzecz obcego, wrogiego Polsce mocarstwa.

  Jaruzelski tego nie zrobił, – chociaż miał wszelkie podstawy i środki, aby to zrobić.-

  Wniosek – gen. Jaruzelski był w spisku, z tą bandą szpiegów i sam jest współwinny Zbrodni Zdrady Stanu.

  ŁAPAĆ SZPIEGÓW – donos do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego krótka lista osób, którzy brały pieniądze od zagranicznych ośrodków

  https://f6862.wordpress.com/2016/05/23/lapac-szpiegow

  Tzw. “Opozycja Demokratyczna” finansowana była przez National Endowment for Democracy (NED) National Democratic Institute and the National Republican Institute, USAid,

  KTORZY POTEM ZŁUPILI POLSKE

  Dowód na finansowanie „Demokratycznej Opozycji” przez CIA, NED, USAid, Congress USA
  http://www.thirdworldtraveler.com/CIA/Reagan_CIA.html

 43. Marucha said

  Re 34:
  Ci, co z taka wsciekloscia podkreslaja, ze wpadlismy z deszczu pod rynne spiesze doniesc, ze bylo od tamtych wydarzen tak duzo okazji, by owa dole i niedole zmienic? Co dobrego uczyniliscie dla OJCZYZNY p.Jozefie, p.Centkiewicz, p.Ert i inni, by psioczyc na ludzi, ktorzy przynajmniej sie STARALI wniesc nowa jakosc w siermieznej Polsce !?

  Nie mogę tego nie skomentować.
  Trafił Pan w sedno.
  .

 44. Marucha said

  Re 35:
  Tak… nic co dobre nie może być polskie.
  To jest regułą, skrupulatnie przestrzeganą przez naszych „przyjaciół i sojuszników” od niepamiętnych czasów,

  PS
  Jednak co do Jana Pawła II – nie jest on moim bohaterem, choć w porównaniu do Franciszka jawi się niemal jako fundamentalista. Proszę jednak zauważyć, że unikam atakowania go, choć wciąż mam doń wielki żal o rajfurzenie nam Unii Europejskiej i globalizmu.

 45. Zbyszko said

  Matka Polka @37, ” puste sklepy i haki w sklepach – kartki na wszystko (mięso, cukier, papierosy, wódka, benzyna ..)”

  te puste sklepy, to była celowa robota sabotażystów i ćwierćinteligentnego narodu tubylczego (kto z nas może powiedzieć że nie brał w tym udziału?).
  Znam dwa przypadki celowego doprowadzenia do upadku dwóch nowoczesnych tuczarni trzody chlewnej wybudowanych za Gierka (w Gryfinie k/Szczecina i w dawnym opolskim) w których brali udział pracownicy, którym pozwolono rozkraść to co zostało po celowo sprowadzonej zarazie prosiąt (przecież to państwowe czyli niczyje więc można kraść). Ile takich zakładów wybudowanych przez Gierka w taki sposób pozwoliliśmy zniszczyć?
  Innym sposobem na niszczenie gospodarki, było wywożenie towarów rynkowych na wysypiska i do dołów wykopanych ciężkim sprzętem w lasach. Niedawno spotkałem kierowcę wywrotki,m który wywoził do lasów różne artykuły spożywcze np pomarańcze, Opowiadał jak się obłowił na tym bo jego rodzina była zaopatrzona w co tylko sie dało a i sąsiedzi mieli wszystko (za opłatą). Siedział cicho bo się bał oskarżenia o kradzież.
  Innym sposobem było odstawianie całych pociągów wyładowanych np artykułami AGD na bocznice i pozostawianie ich bez ochrony na rozkradzenie przez różne, specjalnie chyba zorganizowane szajki złodziei. Znam przypadek takiej szajki, bo moi znajomi kupili od nich walizkową maszynę do szycia Łucznik.
  Jeszcze innym sposobem na „puste półki i haki w sklepach”, było przetrzymywanie towarów np RTV w magazynach wysokiego składowanie, chyba specjalnie w tym celu wybudowanych (np katowickie „Obroki”).
  Podejrzewam, że jeszcze innym sposobem na sabotowanie Gierka, było wywożenie polskiego bydła mięsnego z naszych PGR-ów na eksport. Widywało się wtedy TIRy z rejestracją włoską załadowane bydłem zmierzające do naszej południowej granicy. Widywało sie tego tyle, że musiała to być jakaś masowa akcja…

  NIestety, sami braliśmy udział w sabotowaniu tego najlepszego okresu w historii Polski – okresu Gomułkowsko-Gierkowskiego,
  Pretensje tylko do siebie, aczkolwiek…
  NIe pamietam, by z ambon w tym okresie było słychać :
  Macie piękny Kraj, piękną własną Ojczyznę – Dar Boży wymodlony na Ślubach Jasnogórskich. Macie pracę, możecie wasze dzieci szkolić za darmo ile tylko chcecie, macie darmową porządną służbę zdrowia , macie gwarantowane przez państwo (a nie jakąś kapitalistyczną efemerydę) emerytury, macie bogaty pakiet socjalny…
  SZANUJCIE TO SOBIE…

  Zamiast tego, budynki kościołów udostępniane były na… strajki.
  A przecież Pismo Święte (LIst do Rzymian) wyraźnie mówi : „każda władza pochodzi od Boga”. Czy więc władza Gomułki (wymodlona na Ślubach Jasnogórskich) i Gierka nie pochodziła od Pana Boga?

  Jak widać, CIĘŻKO ZA TĄ SWOJĄ GŁUPOTĘ POLACY TERAZ PŁACĄ… A PRAWDZIWA KARA CHYBA DOPIERO NADCHODZI :
  http://gibson.neon24.pl/post/146883,polskie-dzieci-szykowane-na-sex-z-imigrantami

 46. Józef said

  Lewarek.Pl said
  Pierdolenie tych, co w 1980 srali ze strachu albo naczytali się późniejszych głupich mędrków – że Solidarność została założona przez CIA, Żydów czy masonów – nie zasługiwałoby na uwagę, gdyby nie to, że zaśmieca szacowny portal. Solidarność była ruchem całkowicie spontanicznym, społecznym zrywem, buntem robotniczym, który pociągnął za sobą wszystkie warstwy. Cały przebieg wydarzeń w sierpniu 1980 i po sierpniu o tym świadczy.
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Ciemny robol za miskę soczewicy będzie miał wszystko w dupie.
  Jak się ciężko przyznać solidaruchom do własnego kurewstwa i wchodzenia w żydowski odbyt? To dzięki Solidarności, jesteśmy strefą zgniotu w starciu USA i Rosji. To solidaruchy wystawiły na cel własny naród za co? Za żydowskie szarogęszenie i ACT 447/1226.
  Na pohybel wszystkim s..synom, co pierdolą jak walczyli o wolną Polskę aż im wyszła judeopolonia!!!

 47. Józef said

  @Zbyszko
  Święte słowa. Też znam kilku z pobożnej katolickiej rodziny, którzy tonami kradli za komuny wyroby Polleny Nowy Dwór. Teraz obłowieni bogactwem, psioczą na znienawidzona ”komunę” i wspierają PiS.

 48. Marucha said

  Re 46:
  A najbardziej winne są te „solidaruchy”, co im władza ludowa dała bilet w jedną stronę i kopa w dupę, żeby nie przeszkadzali takim działaczom, jak Tusk, Lewandowski, Bielecki, Komorowski, Wałęsa etc. etc.

  Solidarność PRZEGRAŁA. To, o czym Pan pisze, to jej byle jak sklecona atrapa.

 49. lewarek.pl said

  34. Rokitnik
  Tak, ma Pan 100-procentową rację. W 1980 poczuliśmy powiew wolności, prostowaliśmy się, chcieliśmy zmieniać Polskę na lepsze. Nie wiedzieliśmy jak to się skończy (dziś wiemy), ale nawet gdybyśmy wiedzieli, to i tak pewnie robilibyśmy to, co wtedy, bo zdobywanie wolności to upajające uczucie.

  Pisze Pan: „Ale niezaleznie od zaangazowania lub biernosci osobistej, ludzie stali sie sobie zyczliwsi, pomagajacy i…radosni wewnetrznie … TEN stan nigdy juz sie nie powtorzyl i smiem watpic, by stalo sie TO w przewidywalnej przyszlosci?”

  Wie Pan, byłem na tegorocznym Marszu Niepodległości. Tam było dużo z tej atmosfery.

  36. MatkaPolka
  (Wg relacji jednego z mniejszych dyrektorów Stoczni – strajk był zakończony, stoczniowcy dostali podwyżki, zdążyli opić sprawę – aż zjawił sie Wałęsa z Dyrektorem Stoczni i kazał strajkować dalej)

  Bzdura! Kłamstwo! Wałęsa, realizując dyrektywę SB i dyrekcji Stoczni Gdańskiej, zakończył strajk, gdy stoczniowcy dostali podwyżki. Zostawił na lodzie kilkadziesiąt innych strajkujących zakładów, których delegaci byli w stoczni. Kiedy ci zaczęli protestować, Alina Pieńkowska wraz kilkoma innymi osobami osobiście zamknęła bramę, którą stoczniowcy już wychodzili, apelując o kontynuowanie strajku i solidarność z innymi zakładami. Stoczniowcy nie zdążyli „opić sprawy”, tylko podjęli strajk na nowo. Ich błędem było to, że ponownie uznali przewodnictwo Wałęsy.

  Matka Polka: Dziś nie wierze, że był to ruch spontaniczny, że stoczniowcy na „czarodziejskich styropianach” roznieśli bunt i strajk na 400 zakładów na Wybrzeżu i na całą Polskę – to było sterowane odgórnie.
  Do tego trzeba było mieć plan i cel, mieć zdyscyplinowane kadry i środki techniczne i finansowe

  Dla jednego jest to kwestia wiary, inni znają fakty, niektórzy przeżywali to osobiście. Sierpniowy strajk i Solidarność, która z niego wyszła, był całkowicie spontaniczny. Tak jak i bunty robotnicze lat 1956, 1970, 1976. Ale nie odbywał się w formie kryterium ulicznego, tak jak tamte, i dlatego nie został krwawo stłumiony. Jedyną organizacją, która była zaangażowana w zainicjowanie strajku w Gdańsku, były Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża – te z Gwiazdami, Walentynowicz, Borusewiczem, Borowczakiem, Felińskim, Pieńkowską i… Wałęsą (ale on tam miał gówno do gadania, bo przyznał się do współpracy z SB i powierzano mu tylko roznoszenie ulotek). Nie byli to jednak ludzie ani CIA, ani papieża, ani członkowie lóż masońskich. Strajki na Wybrzeżu rozszerzyły się błyskawicznie na całą Polskę, bo takie były społeczne nastroje i oczekiwania. Nie było na ich prowadzenie żadnych środków technicznych i finansowych podobnie jak na zakładane później komisje zakładowe. Pieniądze pochodziły ze składek, początkowo dobrowolnych, potem statutowych.
  Później, gdy Solidarność już istniała, rozpoczęła się z nią i o nią walka, która wiemy jak się skończyła. Ale wiedza o tym nie może zmieniać faktów, które zaistniały wcześniej.

 50. Andzia said

  re: 45
  „A przecież Pismo Święte (LIst do Rzymian) wyraźnie mówi : „każda władza pochodzi od Boga”. Czy więc władza Gomułki (wymodlona na Ślubach Jasnogórskich) i Gierka nie pochodziła od Pana Boga?”
  Władza zdobyta podstępnie, narzucona nie pochodzi od Boga. Wyjaśniał to ks.prof.Guz na wykładzie w Anglii (jest na y.t).
  Jaruzelski był człowiekiem bez honoru: najpierw służył Moskwie, potem dogadywał z Rotschildem. Po owocach ich poznacie-oddał Polskę żydom chroniąc własną d..ę.

 51. lewarek.pl said

  45. Zbyszko
  Tak, tak, trzeba było tkwić w komunie, czy jak kto woli – realnym socjalizmie, o nic się nie upominać i nie chcieć niczego więcej ponad to, co łaskawie dawała władza. Być wzorowym niewolnikiem.
  Niech Pan się nie martwi. Historia zatoczyła koło i wracamy do status quo ante. Będziemy niewolnikami. Będzie tak, jak Pan lubi.
  Tylko że teraz już nie będzie żadnej Solidarności, bo odbiorą nam marzenia i nie dopuszczą do żadnego zrywu.
  Zresztą po co nam ona? Za trzy pokolenia nie będzie Polski.

 52. lewarek.pl said

  46. Józef
  Ale mądrala, ale prorok. On już wiedziałby w sierpniu 1980, że 38 lat później Ameryka nas wydyma do spółki ze światowym żydostwem!
  Jak żeś Pan taki mądry i wszechwiedzący, to powiedz Pan kto będzie rządził w Polsce za rok.

 53. Za co Soros dostal najwyzsze odznaczenie: Krzyz Oficerski Orderu Zaslugi RP?
  Chyba nie za pozyczke od Sachsa

  Komorowski odznaczył George’a Sorosa Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi RP – Bibula – pismo niezalezne
  http://www.bibula.com/?p=63367

 54. Zbyszko said

  Lewarek @51 a panu to też do szczęścia brakowało wtedy pornografii w kioskach? dzielnic czerwonych latarni? wyjazdów na wyspy kanadyjskie (czy kanaryjskie czy jakoś tak)? bo Polska to był syf? itd, itp?
  Czy tego wszystkiego potrzebował pan do Zbawienia w Jezusie Chrystusie?
  Bo ja znałem Polaków, ludzi bardzo skromnych, bardzo religijnych, których ten zachodnie satanizm nie kusił. Pracowali uczciwie a za ich naprawdę dużą religijność Pan Bóg dał im łaskę przewidzenia swojej śmierci, by jeszcze lepiej przygotowali się do niej.
  Czy pan też uważał, że „państwowe czyli niczyje”, więc mona kraść? „czy się stoi czy się lezy 2tyś się należy”? „jak ci wódka w pracy szkodzi, porzuć pracę o co chodzi”?

  Jak pan myśli, jak długo Pan Bóg mógł tolerować takich katolików?
  A jeżeli do tego wszystkiego dodamy to:
  http://gibson.neon24.pl/post/142800,w-prl-u-dochodzilo-do-masowych-morderstw-dzieci
  to wychodzi pełny obraz tego, dlaczego Pan Bóg tak boleśnie rozprawia się z Polakami rękami różnych satanistów.
  Ile razy Matka Boska nas ostrzegała słowami MÓDLCIE SIĘ I NAWRACAJCIE SIĘ BO IDZIE NA WAS CIĘŻKA KARA?
  Ale my Polacy mamy to w du..ie, co tam sobie mówi Matka Boska.
  Np tutaj :
  .https://www.youtube.com/watch?v=SKHGlZS8rK0
  a tu zapowiadana tam kara Boża :
  .https://www.youtube.com/watch?v=TR-VxXMq66g&t=42s

  Igrajmy tak dalej tą rozpustą, aborcją, promocją najdzikszych zboczeń itd. Zwłoki abortowanaych dzieci nadal spływaja kanalizacja..
  http://gibson.neon24.pl/post/144138,liczne-przypadki-ludzkich-zwlok-w-kanalizacji
  Ignorujmy kolejne, juz chyba ostateczne Znaki Pana Boga
  .https://www.youtube.com/watch?v=4pRnJnJ8tYQ&t=387s

  Bóg jedyny raczy wiedzieć jak zostaniemy tym razem, może już ostatecznie ukarani.

 55. Zbyszko said

  Andzia @50 czy Polak Gomułka doszedł do władzy podstępnie?
  Przypominam :
  Śluby Jasnogórskie :
  Jasnogórskie Śluby Narodu zostały uroczyście złożone 26 sierpnia 1956 na Jasnej Górze przy udziale około miliona wiernych[1]. Rotę Ślubów odczytał bp Michał Klepacz, pełniący obowiązki przewodniczącego Episkopatu Polski. Na fotelu przeznaczonym dla prymasa Polski leżały biało-czerwone kwiaty. Kardynał Wyszyński składał Śluby w miejscu swojego odosobnienia w Komańczy w łączności z Jasną Górą, o 10 minut wcześniej, jedynie w obecności Marii Okońskiej[2].

  Dojście Gomułki do władzy
  Polski październik 1956, in. odwilż gomułkowska, Październik ’56, odwilż październikowa – zmiana polityki wewnętrznej w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w II połowie 1956 roku, połączona ze zmianą na czele władzy i liberalizacją systemu politycznego. Jej efektem było m.in. uwolnienie z więzień i internowań części więźniów politycznych i duchowieństwa, w tym kard. Stefana Wyszyńskiego.

  Nie widzi Pani żadnego związku?

 56. ert said

  Co ja chciałem zrobić jest napisane w moim blogu, którego adres Pan ma. Bunt Solidarności zniweczył te m.in. usiłowania ulepszenia systemu. Tego chciał Zachód /tzn. buntu niewolników i zniszczeń/…i słusznie…gdyby nie Solidarność, Polska byłaby dziś 7-mą potęgą przemysłową świata…
  ac

  ——-
  Niech Pan nie obwinia Solidarności za to, do czego doprowadził na ZACHÓD do spółki z polskojęzycznymi rzydami! Bo to jest nieuczciwe i łajdackie.
  To nie Solidarność rozdawała za darmo polską gospodarkę i nie Solidarność rozwiązała PGR-y.
  Solidarność wtedy już była wykopana za granicę.
  Admin

 57. 50
  Andzia
  Czy pani jest pewna, ze wszystko wie?To pani jest bez..rzetelnej informacji.

  Zdaje sie, ze niektorzy wsadzaja Pismo Swiete w kazdy nieprzemyslany tekst.
  A wiec pani zdaniem, wszystkie rzady posolidarnosciowe: walesowe, Tuskowe, Kwachowe i obecne – pochodza od Boga…?
  Z ktorej strony?

 58. Józef said

  To nie Solidarność rozdawała za darmo polską gospodarkę i nie Solidarność rozwiązała PGR-y.
  Solidarność wtedy już była wykopana za granicę.
  Admin
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Krasnoludki z plemienia ajwajow bez poparcia 10 milionowej rzeszy solidaruchów, o tym kurewskim procederze, mogły by tylko pomarzyć. A zapomniałem, że jest jeszcze winna wszechmogąca bezpieka, co się tak nachapała, że 53 esbeków w ostaniom tylko roku z dobrobytu zapewne, zaprzestało leczenia z braku środków na lekarstwa, albo palnęło sobie w łeb, gdy na czynsz zabrakło.

  —————
  Panu chyba coś się pomyliło… nie chce mi się gadać. To bezcelowe.
  Żeby Pan był chociaż w stanie wymienić bodaj jeden z postulatów Solidarności, który by nakazywał „prywatyzację”…
  Admin

 59. Solidarnosc nie byla ruchem spontanicznym.
  Byla znakomicie zorganizowana od samego poczatku. Ktos bardzo dobrze wymyslil strategie: ogromna ilosc materialow propagandowych. Drukowanie ulotek, organizowanie zebran, latajacy uniwersytet, rekrutacja czlonkow, posiedzenia, nasiadowki, szkolenia, ukladanie piesni ‚na czesc’- no i zadziwiajaco zupelnie bezkarna dzialanosc podziemia!

  Moi studenci byli aresztowani na cale pol dnia bez wyjasnienia i wypuszczani do domu tez bez wyjasnienia.
  Na Florianskiej ubecja zgarniala studentow, ktorzy szli na zajecia albo na kawe do Noworola,i bez powodow aresztowala.
  A potem wypuszczala
  Teraz mysle, ze bylo to celowe, zeby uczyc nienawisci do wladz.
  A rownoczesnie nikt nie przeszkadzal w publicznych wystapieniach dzialaczy.
  Bez ubeckiej pomocy bylo w Polsce niemozliwe ‚zorganizowac sie’ bezkarnie.
  Zaprosili mnie studenci na takie ‚spotkanie’ jeden z moich studentow byl szefem Niezaleznego Zwiazku Studentow na wydziale na UJ.
  No wiec bylem na takim ‚zebraniu’. Omawiano cele Solidarnosci i postulaty studenckie. Dzialaczami, tych, ktorych znalem byli czesto slabi studenci. Ale mieli pole do popisu.
  Trudno bylo miec pretensje do mlodych ludzi, ktorym marzyl sie w Polsce Harvard i…oplaty za studia, ktore to studia sa duzo gorsze od polskich.
  Co mnie zdumialo na tym zebraniu to organizacja. To byl caly sztab, think tank, dobrze zorganizowany zarzad,jak w wojsku.
  Przeciez ci mlodzi ludzie mieli pelne rece roboty: przygotowywali rozne materialy, drukowali odezwy, organizowali spotkania; i zarzad uczelni z nimi rozmawial. Stawiali warunki, pisali postulaty a ‚sciagi’ dostawali z ‚centrali’.
  Zarowno ruch studencki i jak i robotniczy byl taki sam we wszystkich miastach.
  I to rownoczesnie organizacje studenckie dzialaly w calej Polsce, w ktorej nie bylo telefonow komorkowych, internetu, e-maili!
  Dla dzialaczy Solidarnsci nie bylo zadnym problemem jezdzic po kraju z odczytami; ze Szwecji przysylaly rozne organizacje materialy biurowe TiRami. Po kilkanascie TiRow tygodniowo.

  To glupiego, legalnego marszu niepodleglosci nie potrafimy z taka dyscyplina przygotowac jak dzialaly na terenie calego kraju te ‚spontaniczne’ wiece, szkolenia, konwektykle i cala naglasniana propaganda..

  Bylem na dwoch odczytach latajacego uniwersytetu. Chlam.
  Opowiadali jak dobrze na Zachodzie i ze Rosja nas nigdy nie pusci. I jak robotnikowi na Zachodzie dobrze. Pokazywali slajdy z osiedlami domkow jednorodzinnych dla robotnikoww USA. Kompletna bzdura.
  Bylem w Londynie i widzialem te domki jednorodzinne dla robotnikow!
  W Brixton!
  Jeszcze Anglia, to miala NHS, National Health Service a w USA nawet tego nie bylo.
  Ale za to fabrykanci w USA kochali robotnikow i na rekach ich nosili.

  Ja rozumiem, ze te kukielki na sznurkach byly przekonane, ze sa spontaniczne. I w to wierze.
  Ale te sznurki byly mocno przymocowane do systemu za kulisami.
  A my mamy dar wmawiania sobie mitow historycznych.
  Dlatego nasza wlasna historia nas niczego nie nauczyla.
  Zapatrzeni w Zachod i z wielka nienawiscia wszystkiego co rosyjskie- do glowy nikomu nie przyszlo, zeby sprobowac wlasnego modelu gospodarowania. Potepialismy wszystko co polskie i radzieckie.
  Nie bylo z kim rozmawiac. Nikt nie chcial sluchac, kazdy chcial mowic.

  I wlasciwie to nie bardzo rozumiem o co teraz kruszymy kopie?
  Przeciez marzeniem i celem Solidarnosci bylo zerwanie z Rosja zwiazanie sie z Zachodem: gospodarczo, militarnie i… socjalnie. A nawet kulturowo.
  Wiec wlasciwie cel zostal osiagniety.
  ‚Mission has been accomplished’ – jak mawial pan prezydent Bush po zburzeniu Iraku.

  Nasze sukcesy gospodarczo -ideologiczne wlasnie skopiowala Ukraina.
  Oni tez uwazaja, ze spontaniczny ruch na majdanie im infitrowala Rosja.

 60. Joannus said

  Zamiast komentarza do co poniektórych, przypomnę dwie znaczące wypowiedzi.
  1.
  Chłopczyk co wodę przyniósł na barykadę podczas powstania, na stare lata tako rzecze.
  Warto było, bo wtedy czuliśmy się wolni, powstanie było potrzebne bo przecież była okupacja, ofiary były, ale tym ocaliliśmy Europę przed komuną zatrzymując sowietów.
  2
  Stary człowiek pochwalił się udziałem w pochodzie na Kijów.
  Zripostowałem, co to dało, o mały włos a Piłsud spowodowałby tragedię. Odpowiedz – co ty mi gadasz, to był nasz ojciec, wybawca narodu, dzięki niemu powstała Polska. Ja nie pozwalam na jego obrażanie. Dalej, czapka poszła na ziemię i posypał się stek wyzwisk.

  Tak to widzieli, w tym się utwierdzili, i tak głosili zanim Panu Bogu dusze oddali.

  Karykatura patriotyzmu lana w głowy, każe szukać bohaterów często tam gdzie podpowiada propaganda, albo wciska własne subiektywne i ograniczone widzenie wydarzeń dziejowych.

 61. Joannus said

  Ad 59
  Panie Troll – uznanie
  ”Spontaniczny” zryw w 1980 r. był postanowiony niestety wcześniej.
  W pokazanym mi przed wielu laty /u osoby duchownej/ wydaniu książkowym w języku angielskim z ok 1978 r widziałem na własne oczy mapkę Polski z miastami, ważnymi ogniskami protestów, i właśnie datę 1980.

 62. Takie drobne pytanie… Dlaczego Jaruzelski nie pozamykał KOR-owców? 🙂

 63. andzia said

  re:57
  A czy ja napisałam, że pochodzą od Boga te jaruzelskie. walesowe i pozostale? Troll jest naiwny albo rżnie głupa.

 64. komentator said

  @31

  Szanowny Panie Gajowy, właśnie dlatego, że tego nie przeżywałem, mogę na chłodno to ocenić. Nie wiążą mnie żadne ckliwe historyjki ani te wąsatowujaszkowate opowieści jak to za „komuny” było strasznie źle i jak to w 80 PRAWIE przyszło wybawienie. Prawie, bo oczywiście zawsze znalazł się /ktoś/, kto popsuł szyki. Wie pan, kto tak się tłumaczył? Powstańcy Kościuszki, banda młodzików, która rozpętała wojnę 1830 roku, a potem banda białych i czerwonych, która rozpętała 1863 rok. Następnie mamy jeszcze 1944. S to w prostej linii tradycja, z założenia, idiotycznych rozwiązań dla Polski. Jakieś mamienie się dobrą wolą państw zachodnich i wiara w to, że to o Polskę chodziło… Boże mój, jacy naiwni są ludzie w tym kraju. To się chyba nigdy nie zmieni. Dlatego ten kraj jest taką zabaweczką. I pewnie bedzie nią. Nie chce mi się więcej rozpisywać na temat tej S. To jest śmieszne dla mojego pokolenia. I śmiesznym pozostanie, nie zmienią tego żadne wielkie słowa, 100 metrowe pomniki ani nic więcej. My dobrze widzimy, w jakie bagno wrzuciło nas pokolenie dziadków i rodziców. I jakie są skutki tej polityki. Takie 3xtak zachodnie. Tak dla rozpadu rodzin, tak dla upadku dzietności, tak dla rozpadu Kościoła. Plus oczywiście praktyczny brak możliwości zdobycia własnego M bez 30 lat pętli na szyi. Gajowy sobie to potrafi wyobrazić, w jakim stresie żyje dzisiejszy mężczyzna? Żona, dzieci i jeszcze kredyt do tego. Doskonały cel dla korposideł. Dzięki wielkie składa wielkiej i czcigodnej S, pokolenie ludzi urodzonych po 1988 roku. Mądrale co to „walczyli”, a podostawali od państwa mieszkania i stabilny byt. Śmieszne leśne dziadki i tyle. Wybaczy Pan moje słowa, ale tak to wygląda z puktu widzenia człowieka przed 30. rokiem życia.

 65. Józef said

  Admin

  Panu chyba coś się pomyliło… nie chce mi się gadać. To bezcelowe.
  Żeby Pan był chociaż w stanie wymienić bodaj jeden z postulatów Solidarności, który by nakazywał „prywatyzację”
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  1980rok i postulaty strajkujących, to kamuflaż i wstęp do dalszej destrukcji polskiego państwa, tyle że zalegalizowanej jako NSZZ Solidarność. Pieniądze dla agentury wpływu lały się szerokim strumieniem od zagranicznych służb. CIA nie inwestowała w dobrobyt Polski i Polaków, ale w osłabienie wschodniego bloku. Strajki świetnie się do tego nadawały, aby postępował lawinowo paraliż polskiej gospodarki i jeśli nie przejęcie, to osłabienie. Wyszło i jedno i drugie. Nie byłoby to możliwe, bez podburzenia możliwie najszerszych mas pracujących. Wszyscy solidarnościowcy głośno powinni bić się w piersi i wołać ”mea culpa”.

 66. ert said

  Ad Admin 56 Pan raczy żartować; zachodni mocodawcy poprzez Solidarność decydują o wszystkim co tu ważne się dzieje – od roku 1980, bez przerwy.
  Podobnie jak Niemcy, przez kamarylę legionową i Piłsudskiego od 1918 do mowy Becka w 1939, bez przerwy.
  ac

 67. Przeczytać. I wtedy dyskutować. 🙂

  http://chomikuj.pl/km_dante/OPOKA+nr+17+-+J*c4*99drzej+Giertych

 68. Marucha said

  Re 65:
  Pan nie wie o czym pisze.

 69. Józef said

  Górnicy z kopalni Wujek zginęli za tych, którzy od wielu lat i obecnie, wygaszają polskie górnictwo. Daremna i bezsensowna była ich ofiara, z której Polska jako państwo i Polacy jako naród, nie odnieśli żadnych korzyści a wręcz przeciwnie. Żeby jeszcze było śmieszniej, zginęli za to, aby Polacy płacili za powietrze do spalenia węgla.

 70. Ad. 68

  Górnicy z kopalni Wujek zginęli przez zapalczywość. Nikt tam chyba chłodno nie myślał. Zginęli, bo poszli z łańcuchami* pod kule. I teraz leżą na cmentarzu tych, którzy mieli rację.

  * – info – młody w wojsku (wrócił z przepustki), który przed poborem tam pracował

 71. lewarek.pl said

  Przeczytałem te ostatnie komentarze i chyba pogodzę się z Panem Gajowym, że polactfo to gówno. Pokolenie Solidarności było ostatnim, któremu chciało się jeszcze o coś walczyć. Przegrało, no trudno. Ale następnego takiego zrywu nie będzie, bo gówno nie jest lotne.

 72. Roman K said

  Gornicy z Wujka nei zgneli…szmaciarze ubeccy…nie zgineli…ale zamordowali ich Zomowskie bandziory..”.bracia polscy”
  Ktorych ciezko pracujacy Polacy karmili….tak samo jak was – takie kurwy komunistyczne- jak wy….ktorym do dzis zal pelnej michy i smyczy.
  Prosze ten „moderowany CIA ruch” nie dal sie spacyfikowac przez 8 lat:-0)))) trzeba bylo posluzyc sie mistyfikacja i oszustwem i zastapic go swoja agentura….okradajac z historii, symboliki…ethosu:-)))) I nadal wam gula lata….szmaciarze parchate….
  Czy trzeba lepszego dowodu????

 73. Carlos said

  Solidarnosc to jeden temat, a TV to drugi. Ludzie popierajacy kogokolwiek, ogladali telewizje, a TV byla wtedy calosciowo za Solidarnoscia, wiec ludzie glosowali tak jak im sugerowano. Walesa obiecal Japonie, wiec ja -syn lwowiaka- glosowalem na Bolka. Wiekszosc bez internetu, miala mozgi zlasowane. Ile trzeba bylo czasu, zeby sie zorientowac, co tu jest grane. A i tak, pozniej, gdy wiekszosc juz zaczela watpic w te ” reformy”, dalej ludzie glosowali na swych ciemiezcow i dale tak robia. Wieksze pretensje mialbym do Polskiego? Episkopatu, do JP2, nikt nie sluchal ostrzezen Wyszynskiego, kolo Popieluszki krecili sie : Michnik ,Walesa i inni. Koscioly otwarte zostaly dla pejsatych wichrzycieli. Jaki wybor mieli prosci ludzie,wobec tak zmasowanego ataku wszystkich mediow, a na kazdej mszy kazali glosowac na Walese. Przyczyny tej calej hucpy widzialbym takze w naszych charakterach- daznosc do kariery, malostkowosc, zazdrosc i plotkarstwo. Temat rzeka, wodki by zabraklo… pozdrawiam

 74. komentator said

  @71
  Panie, walczyć? Walka to jest nie pójść do pracy i jeszcze pogarszać już i tak ciężką sytuację gospodarczą? Śmieszne, o Ewangelii i Listach Apostolskich, to chyba już nikt nie pamięta. Wszystko było państwowe, więc „wróg” był jasno zdefiniowany. Waszym wrogiem była Polska. Nie byliście w żaden sposób wyjątkowi, tylko mieliście jasno zdefiniowanego wroga. Rozgłośnia z Monachium powiedziała, ciemny lud kupił bez namysłu niemiecko-jankeskie wrzutki. I jeszcze słuchał nabożnie jak Ślowa Bożego. Tylko tutaj okazało się, że to jest słowo Szatana. Czym tutaj się szczycić? Że daliście się zrobić jak dzieci? Zatrzasnąć już wieko nad trumną tej całej S i lepiej tego nie wspominać, to jest kolejny fałszywy mit, jak Piłsudski i cała ta romantyczno-insurekcyjna blaga. Bo tak po cichu, konspiratorsko się spotykaliśmy, rozmawialiśmy na ulicach, to jest dobre dla jakiś licealnych rebeliantów, a nie dojrzałych mężczyzn. Na szczęście młodzi ludzie są odporniejsi dzisiaj na takie gudłajskie pseudopatriotyczne wrzutki.

 75. Marucha said

  @Komentator,
  Radzę na spokojnie: stul Pan japę.

  Nie znasz Pan spraw. Pierdolisz Pan jak potłuczony („wrogiem była Polska”!) i do tego z jakąś taką arogancją, na jaką stać tylko kompletnych ignorantów.
  Znalazł się kolejny, co nam chce historię „odbrązowić” i świat nam objaśniać z perspektywy chrabąszcza.

 76. Marucha said

  Re 71:
  Nic, co jest autentycznie Polskie, nie może się ostać przed oszczaniem i obsraniem, Panie Lewarek.

  Ludzie wówczas mieli w dupie masonów, żydów, lucyferian… upomnieli się o odrobinę godności. Nikt nie chciał „kapitalizmu”, „inwestorów”, „prywatyzacji”. Ani wolnego dostępu do pornografii. Chcieli mieć co do garnka włożyć. Gdzie mieszkać.
  Aż tak wiele nie żądali. Coś podobnego do modelu jugosłowiańskiego.

  A dzisiaj różni … tacy… $#@% piszą, że „S” chciała rozwalić Polskę…

  Skoro wszystko od początku było precyzyjnie sterowane zza granicy – to po kiego ch… potrzebny był stan wojenny?

 77. Ad. 76

  Skoro wszystko od początku było precyzyjnie sterowane zza granicy – to po kiego ch… potrzebny był stan wojenny?

  Stan wojenny był zaprojektowany wcześniej. Niemożliwe jest, żeby Zachód o tym nie wiedział. Chodziło o zdemontowanie komunizmu – jak najmniejszym kosztem. I obie strony były tym zainteresowane.

  Polska była zagrożeniem. Wielkie bogactwa tkwiące w ziemi były na celowniku Gierka. A ten już pobudował osiedla dla górników w Suwalskiem. Energetyka była w całkiem dobrym stanie (Gomułka zrobił dobrą robotę) – paliwa własne. I własne rolnictwo. Polska Eskimosów nie potrzebowała.

  Więc ostatni dzwonek, żeby przejąć interes sposobem, a nie bombami. Żeby bombardować, to trzeba by mieć przyzwolenie ZSRR. A na to się nie zanosiło. Zanosiło się na to, że Gierek swoje długi spłaci w jeden rok.

  Polska mogła stanąć na czele bloku komunistycznego.

 78. Joannus said

  Ad 77
  Dla powodzenia szerszego planu operacyjnego w ramach poszerzania okupacji globalnej, w tym ”Polska 1980”, zainstalowano w Watykanie odpowiedniego człowieka z odpowiedniego kraju.
  Dziś widzimy skutki, czyli dobrze im poszło.

  Ojcowie soborowi, poza nielicznymi wyjątkami, mieli w większości przekonanie robienia dobrej roboty, nie widząc celu manipulatorów. Prawdopodobnie wielu z nich do śmierci miało świadomość uczestnictwa w wielkiej i dobrej sprawie.
  Podobnie jest z działaczami panny ”S”.
  Chociaż to odmienne materie, skutki w obu przypadkach podobne.W obu przypadkach cele osiągali anonimowi inspiratorzy służąc temu co mieni się być panem
  i właścicielem świata.

 79. Marucha said

  Zapamiętajcie.
  Drugiej Solidarności nie będzie.
  To był ostatni zryw polskiego narodu, kiedy na nowo obudziła się SOLIDARNOŚĆ i poczucie wspólnoty.
  Oplujcie go. Wy mądrzy po 40 latach.

 80. Lipski said

  Do 79.Potwierdzam Pana opinię.

  Takie są już realia w Polsce 2018.
  Moim zdaniem ,trwa w Polsce 2018/19 okupacja polskiego narodu i polskiej gospodarki.

  Szczerze?Lubię piękne chinki i radzę uczyć się chińskiego.Może oni,Chiny ..pomogą Polakom w wyzwoleniu Polski.Zmiany w Polsce, podobne do polityki w Chinach?

 81. Marucha said

  Re 80:
  Chinki bywają piękne.
  Ale ich azjatycki charakter bywa z reguły mniej piękny…

  „Zawsze będę z tobą, tylko rób karierę.”

  To samo dotyczy np. Tajek. Są tak twarde, że polskiemu chłopu to się we łbie nie mieści.
  Małżeństwo to biznes.

 82. komentator said

  Heh, Panie Marucha. Rozumiem aluzję cenzorską. Nie można dawać podkopywać swojej pozycji jakiemuś robalowi. Możesz Pan spokojnie zdjąć moderacyjną zasadę z mojego nicka i maila. Nie martw się Pan, moja noga tutaj już więcej nie postanie, ani nie będzie zaburzać jedynego prawdziwego spojrzenia. Siedź Pan sobie razem ze swoją świtą w zamkniętym światku i delektuj się swoim światem emeryckim. Młodych ludzi Pan nie rozumiesz i już nie zrozumiesz. Polecam dalej patrzeć tak z góry na wszystko, co nie tak posunięte w latach, jak Pan. Z pewnością przyda to Panu powagi. Tak, jak wszechobecne przekleństwa i lżenie ludzi, którzy w niektórych sprawach mają inne zdanie. Wszystkiego dobrego.

 83. rycho08 said

  Młody, nie strzelaj focha ani tym bardziej nie wypominaj nikomu wieku. Uszanuj wiek i doświadczenie innych – jak jesteś mądry, to Ci się może przydać. Zostań.

 84. Ad. 82

  Warto stwardnieć. Polityka, sprawy wspólne wymagają ludzi z charakterem. A nie mięczaków.

  Tu potrzebne są umysły chłodne. Gorące głowy już dość zła sprawie polskiej wyrządziły.

 85. NICK said

  Tylko jak to rozpoznać?
  TU i TERAZ.
  Jak?
  KrzysztofieM.

 86. Ad. 85

  O co pan pyta?

Sorry, the comment form is closed at this time.