Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

300 000 zł za wolność Piskorskiego

Posted by Marucha w dniu 2018-12-21 (Piątek)

Na kolejnej rozprawie, w której sąd rozpatrujący sprawę Mateusza Piskorskiego zwrócił się do sądu apelacyjnego z wnioskiem o przedłużenie tymczasowego aresztowania, zapadła zaskakująca decyzja.

Sąd apelacyjny, który dotychczas odrzucał wnioski obrony o ustanowienie innego niż tymczasowe aresztowanie środka zabezpieczającego, tym razem wyszedł z własną propozycją.

Co prawda nie zamienił tego aresztowania na dozór policyjny czy też poręczenie, o które obrona od wielu miesięcy zabiegała, ale postanowił wyznaczyć kaucję zabezpieczającą, po wpłacie której Piskorski będzie mógł wyjść na wolność i odpowiadać z wolnej stopy.

Decyzja jest jeszcze nieprawomocna. W ciągu tygodnia strony mogą złożyć na nią zażalenie.

Nie wiadomo, jak zachowa się prokurator Anna Karlińska, która jakby przeczuwając, albo już dobrze wiedząc, jaka zapadnie w sądzie decyzja, pierwszy raz nie pojawiła się na tej rozprawie.

Gdy wpłynie sprzeciw, sąd będzie musiał się tym zająć na kolejnej rozprawie.

Kaucja za wolność Piskorskiego, a konkretnie jej wysokość, może się jednak okazać zaporowa. Sąd kaucję wyznaczył na bardzo wysokim poziomie, w wysokości 300 000 złotych.

Jego rodzina nie posiada takich pieniędzy. Od 2,5 roku i tak ponoszą wysokie stałe opłaty kancelarii prawnej zajmującej się obroną Piskorskiego.

Sam Piskorski od lat nie zarabia żadnych pieniędzy i jeśli coś mu rośnie na koncie, to są to długi. Być może chodzi o jakieś pozorowane działania, by sąd pokazał swoje ludzkie oblicze, licząc na to, że Piskorski tych pieniędzy i tak nie zdobędzie?

W każdym bądź razie sąd oficjalnie umotywował swoją decyzję o zwolnieniu za kaucją dosyć sensownie. Po pierwsze sąd zauważył przewlekłość całego postępowania. I to zarówno tego toczącego się w postępowaniu przygotowawczym, które trwało ponad dwa lata, jak i teraz, gdy już w merytorycznej sprawie kolejne rozprawy są ciągle odraczane i sprawa praktycznie nie rusza z miejsca. Nadal Piskorski nie zakończył jeszcze składania wyjaśnień w odpowiedzi na przedstawiane mu zarzuty. Nie rozpoczęło się jeszcze postępowanie dowodowe i nie przesłuchano jeszcze ani jednego ze świadków.

Sąd stwierdził, że Piskorski przebywa już na tyle długo w areszcie, że jest mało prawdopodobne, by po wyjściu na wolność próbował z kraju uciec. Zwłaszcza że cały ten okres odosobnienia byłby przecież zaliczony mu na poczet ewentualnej kary pozbawienia wolności, gdyby jego sprawa zakończyła się wyrokiem skazującym. Uciekać po prostu by się mu już nie opłacało. Tak że ta wysoka kwota kaucji miałaby go zmotywować do niepodejmowania takich decyzji.

Kwota kaucji tym bardziej dziwi, że zazwyczaj jest wyznaczana na znacznie mniejszym poziomie. Takie kwoty kaucji zasądza się w sprawach, w których oskarżonymi są jacyś gospodarczy malwersanci w jakichś aferach gospodarczych. Całkiem niedawno zatrzymanemu na tzw. gorącym uczynku, z walizka pieniędzy, w której był milion euro, sąd wyznaczył niemal na drugi dzień kaucję w wysokości 70 000 złotych, które to podejrzany po prostu wyjął z walizki, zapłacił i wyszedł na wolność.

Zakładając, że od decyzji odwoła się prokurator, ale także i obrona (przynajmniej w kwestii wysokości tej kaucji), realnie decyzja stanie się prawomocna na przełomie stycznia i lutego. Od tego momentu, jeśli oczywiście sąd podtrzyma swoją decyzję, rozpatrując odwołanie, Piskorski będzie miał czternaście dni na wpłacenie tych 300 000 zł. Po tym terminie, przy braku wpłaty, decyzja o ustanowieniu kaucji straci swoją moc.

Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
Jarosław Augustyniak
https://pl.sputniknews.com

Ja tego komentował nie będę, bo mi zabrakło przekleństw w slowniku.
Admin

Komentarzy 39 to “300 000 zł za wolność Piskorskiego”

 1. brys said

  Cwaniaki, sprawdzają czy nie ma rubli w skarpecie.

 2. MacGregor said

  Drogi Panie Gajowy, jest faktem, że trudno znaleźć w słowniku ludzi kulturalnych wyrazy na skomentowanie sprawy dr Piskorskiego.
  Zastanawia mnie wszelako, na czyje polecenie został on aresztowany – czy byli to pejsaci eskimosi, czy SBU? I czemu miało to służyć?
  Mam nadzieję, że sorawcy tej niegodziwości zapłąca za nią

  pozdr

 3. Marucha said

  Re 2:
  Tak w ciemno to bym stawiał na faktycznych zarządców Polski, czyli Żymian.
  Czemu miało służyć? Zastraszeniu tych, którzy odmawiają dołączenia się do chóru szczekających z pianą na pysku na Rosję i Putina.
  Niestety, ja nie mam nadziei na to, że np. taka prokurator Karlińska doczeka się chocby nagany.
  W Polsce łobuzeria jest bezkarna.

 4. Moher49 said

  Dziwna sprawa, gdyby był polskim szpiegiem, Rosjanie zamknęliby dwóch naszych. Podpadł komuś innemu.Oby go nie odwiedził seryjny.

  Rzydom.
  Admin

 5. Piskorski bardzo krytykowal NATO i proponowal, zeby Polska sie wycofala z NATO.

 6. Ale dlaczego? said

  Banda skurwysynów.
  I cynicznie pierdolą o państwie prawa pod rządami Prawa i Sprawiedliwości. Partia Interesów Syjonistycznych!!!

 7. lewarek.pl said

  Ja tego komentował nie będę, bo mi zabrakło przekleństw w slowniku.
  Admin

  A nie mógł Pan użyć tych, które w słowniku są? Albo wymyślić jakieś nowe.

  ———-
  Nie chciałem się bezsilnie powtarzać.
  Admin

 8. lewarek.pl said

  Nic nie mają na Piskorskiego, oskarżenie było dymane, i chcą jakoś wyleźć z tego gówna. Zwłaszcza że i trybunał w Strasburgu uznał ostatnio sprawę za godną jego zainteresowania.
  Niełatwo im położyć uszy po sobie, więc wyznaczyli wysoką kaucję licząc na to, że ktoś ją wpłaci. Może będzie jakaś zbiórka? Piskorski wyjdzie i sprawa trochę przycichnie.
  A jak wyjdzie i będzie szpiegował? Wystarczy, że udzieli jakiegoś wywiadu i powie coś o Rosji. Cokolwiek. W jego przypadku będzie to bez wątpienia czyn szpiegowski. Zgroza!

 9. Birton said

  żydowskie państwo represyjne,
  żydowskie sądy antypolskie ,
  żydowscy politycy z warszawki;
  i jak za Stalina – każdego można ewaporować tylko za myślozbrodnię (Orwell „Rok 1984)

 10. Voodoosch said

  No wiec sad widzi go winnym szpiegostwa skoro wyznacza kaucje. 300000zl kaucji – tyle jest warte bezpieczenstwo Polski wg sadu.
  Przeciez to jest samozakopanie sie. W normalnym systemie kazdy adwokat by mu zalatwil zadoscuczynienie w wysokosci conajmniej banki.

 11. Roman K said

  Gdyby Piskorski podpisywal sie …Zymianin Najprzeparriotyczniejszy..a nie poprostu Piskorski to by nie siedzial….

 12. lopek said

  Przypadek pana Piskorskiego świadczy o tym, że podjudzanie Polaków na Rosję – jest bardzo ważne dla podjudzających i nie pozwolą oni na stępianie owego podjudzania.

 13. Pewnie był telefon – Załatwcie to jakoś. On już za długo siedzi.

  ——
  Pytanie: kto dzwonił?
  Admin

 14. diklo duo said

  Dokładnie tak. Nie mogli dłużej przeciągać tego aresztu w czasie to wywindowali tę kaucje do niebotycznych rozmiarów tak żeby nie mógł zapłacić. Jeszcze może mu podrzucą dziecięcą pornografie do celi jak Trynkiewiczowi.

 15. kobra said

  W czerwcu tego roku zlozylem doniesienie do prokuratury o popelnienie przestepstwa zwiazane z aresztem Piskorskiego.Dlaczego nikt inny tego nie zrobil ??? Rozpisujecie sie,niby walczycie o Polske ale malo efektywnie.

 16. Ad. 15

  Rozpisujecie się, niby walczycie o Polskę, ale mało efektywnie.

  Nie każdy ma odwagę kopać się z koniem. Można sobie protestować w kraju, gdzie jest jako taka praworządność. A jaka praworządność jest w Polsce?

  Mafie: lekarska, prawnicza, sędziowska, i pewnie jeszcze parę innych, nie ruszone. Więc?

 17. Joannus said

  Ad 15
  Jak niegdyś bywało, dzisiaj brak zamówień na tzw głodówki.

 18. kobra said

  No to dalej wypisujcie wasze madrosci z podciagnietym ogonem tylko co to zmieni ??? Dyktatura musi wiedziec ze nie na wszystko moze sobie pozwolic.

 19. Ale dlaczego? said

  AD. 14.
  Znaczy się Trynkiewicz niewinny?
  ….
  Bez komentarza.

 20. Ech said

  Za wyjątkiem paru kątów na ziemi goje mają do powiedzenia tyle co kot napłakał. Psy szczekają a karawana żydowska idzie dalej.

 21. 20
  Ech
  Goje maja do powiedzenia …duzo.
  Ale to, co gadaja jest wiernym powtorzeniem zydowskiej propagandy.

 22. Strzelam Do Talmudycznych Kaczek said

  Krzysztof M said
  2018-12-21 (piątek) @ 18:40:51

  Pewnie był telefon – Załatwcie to jakoś. On już za długo siedzi.

  ——
  Pytanie: kto dzwonił?
  Admin

  Jojne Daniels lub Poroszenko, czyli prawdziwi zarządcy POLIN, bo pisiurki chodzą tylko na ich smyczy, nic więcej.

 23. anonim said

  Po prawdzie to w anclu „samopowiesić” go bardzo nie mogą, i to tam jest paradoksalnie najbezpieczniejszy.
  Wypuszczą go jak już nie jednego niewygodnego świadka wypuszczali i będzie miał wypadek albo zniknie…bo był winny.
  A 300 kafli pójdzie do funduszu reprezentacyjnego sondu od sondy co to sonduje z którego kierunku wiatr władzay najsilniej dmucha.

  ps. Osadzony był aktywny na kierunku Chińskim niewygodnym dla wszystkich nadzorców polin…

 24. JerzyS said

  Czy będzie świąteczna msza święta za niewinnie uwięzionych?

  ——-
  Będzie – jak zwykle – ale za największych skurwysynów, jakich polska ziemia nosi.
  Admin

 25. Boydar said

  „… pytanie: kto dzwonił? …” – Pan Gajowy

  A mnie to interesuje na który aparat. Bo „ten” aparat nie może stać wszędzie, ot tak sobie.

  Mnie zawsze najbardziej ciekawiły mechanizmy i infrastruktura 🙂

 26. Marucha said

  Re 23:
  Po prawdzie to w anclu „samopowiesić” go bardzo nie mogą, i to tam jest paradoksalnie najbezpieczniejszy.

  Mogą, mogą…

 27. Strzelam Do Talmudycznych Kaczek said

  Pan Gajowy ma rację, nie mogą go załatwić w więzieniu, bo zaraz będzie szum na cały świat jak przy okazji mordu na saudyjskim dziennikarzu Khashoggi, więc wypuszczają żeby załatwić na wolności, jak pana Dariusza Ratajczaka.

 28. Marucha said

  Re 27:
  Mogą go załatwić i w więzieniu. Niech Pan sprawdzi – choćby na Google – ile samobójstw zostało popełnionych w więzieniach…
  A czy byłby szum na cały świat?
  Nie. Media międzynarodowe nawet by tego nie zauważyły.

 29. Ad. 24 (Admin)

  Czy będzie świąteczna msza święta za niewinnie uwięzionych?

  Będzie – jak zwykle – ale za największych skurwysynów, jakich polska ziemia nosi.
  Admin

  I. żeby to było możliwe, bpa Wielgusa spotkało to, co spotkało.

 30. NICK said

  Róbta.
  Piskorski?
  Zastanówcie się; LOGICZNIE.

 31. NICK said

  Podpowiem.
  Wyszyński dwa.

  Nie ta skala.

 32. Boydar said

  „Piaski są najczęściej występującą luźną skałą osadową. Wraz z innymi składnikami tworzą gleby . Pod wpływem oddziaływania wody i wiatru piasek tworzy formy akumulacyjne takie jak wydmy , wały piaszczyste, rewy , odsypy boczne, łachy, zmarszczki , antydiuny, fale piaszczyste, wstęgi piaszczyste i inne. Pod wpływem procesów diagenezy i lityfikacji piasek może przejść w skałę osadową zwięzłą, nazywaną piaskowcem”

  za https://www.szkolnictwo.pl/szukaj,Piasek

  Od siebie dodam tylko, że pod wpływem wysokiej temperatury piasek traci sypkość.

 33. Greg said

  Napiszę coś a’ la Pan Lopek.
  Nie przeceniajcie roli diabła, i tych co mu służą.
  Będzie tak, jak Pan Bóg zechce i dopuści!
  Paweł Bednarz powinien już nie żyć, a ŻYJE!
  Jest żywym dowodem na istnienie Boga. (Sam o tym mówi w którymś z wywiadów).
  To samo z Leszkiem Dokowiczem.
  Posłuchajcie jego świadectwa.

  Przeczytajcie książkę ks. Tadeusza Kiersztyna ,,Ostatnia Walka”
  WIĘCEJ WIARY POTRZEBA w tym zdegenerowanym Świecie

 34. Zgodnie z Karta Narodow Zjednoczonych, prawem polskim, dr. Piskorski ma prawo domagac sie odszkodowania za bezprawne przetrzymywanie w areszcie: 300 tysiecy ale dolarow.

 35. Greg said

  Bardzo polecam ks. Kiersztyna.
  Na te parszywe czasy.
  I głowa do GÓRY!

 36. Boydar said

  To już Ewangelia Panu Gregowi nie wystarcza ?

 37. Greg said

  Pytanie mogę zrozumieć jedynie jako retoryczne, ha, ha.
  Ks. Kiersztyn nie pisał na podstawie Koranu, czy Talmudu!

  Mnie wystarcza, choć innym może nie.

 38. Boydar said

  Jestem generalnie przeciwny wyszukiwaniu prawdy w „nowym”, kiedy „stare” jest jeszcze zupełnie dobre …

 39. revers said

  czy ten sam sad od 330 mld. bezspadkowego? bo wczoraj w zabce minalem sie z jakims czarnoskorym dziedzicem w drzwiach sklepu „Zabki”, czekala na niego salonowa panienka z ratlerkiem na ramieniu, jak nie z lasiczka, i takie mamy na dzis rzeplite.

Sorry, the comment form is closed at this time.