Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily. o Pierwszy „historyk” RP – premi…
  NICK o Facet o ksywce „Margot”
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Facet o ksywce „Margot”
  Lily. o Wolne tematy (64 – …
  NyndrO o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Facet o ksywce „Margot”
  NICK o Rozbieramy z uwagą Naczelnika…
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  revers o Facet o ksywce „Margot”
  revers o Wolne tematy (64 – …
  NICK o Wolne tematy (64 – …
  NyndrO o Wolne tematy (64 – …
  Anucha o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Na takiego nacjonalistę jak ja, nie ma teraz w Polsce zapotrzebowania. Życzę Polakom więcej odwagi.

Posted by Marucha w dniu 2018-12-22 (Sobota)

Goniec: Panie Stanisławie spotykamy się więcej raz na 2 lata i rozmawiamy o rzeczach najważniejszych, czyli głównie o Polsce. Chciałbym właśnie zacząć od Polski, bo jak gdyby mamy schizofrenię, z jednej strony, według oficjalnej propagandy rządowej wszystko jest prawie, jak za Gierka; ludziom żyje się dostatnio, a będzie jeszcze lepiej.

Polska zresztą ma bardzo dobre wskaźniki gospodarcze, chwali się wzrostem PKB. Z drugiej strony, jest też dużo problemów bo wprawdzie części ludzi się powodzi, ale inni wyjeżdżają za pracą. Pojawiają się też problemy związane z napływem taniej siły roboczej z Azji. Ukraińcy przestają już być tak tani jak poprzednio więc sytuacja pod względem społecznym zaczyna się zmieniać.

Czy Pan sądzi – cały czas wszystkich o to pytam – czy w Polsce jest jakaś nadzieja na to, że Polacy odzyskają Polskę dla siebie? To znaczy że Polska stanie się krajem podmiotowym, a nie że będzie rządzona przez przedstawicielstwa innych interesów, jak to ma miejsce do tej pory?

Stanisław Tymiński: Niestety, muszę powiedzieć, że straciłem wszelkie nadzieje, że w Polsce będzie lepiej, że Polska będzie krajem suwerennym. Wszelkie doświadczenia ostatnich 30 lat pokazują na to, że Polska jest krajem uzależnionym, głównie od interesów zagranicy, ale najgorsze jest to, że Polacy nie chcą mieć własnego kraju. I to jest tragiczne. Jeśli naród nie ma siły woli, aby ona spełniła się w postaci suwerennej Polski, to tej suwerennej Polski nigdy nie będzie. Bo o suwerenną Polskę trzeba walczyć, trzeba o nią dbać, trzeba ją pielęgnować i trzeba się nią opiekować, a niestety Polacy nie są do tego zdolni.

Mówi Pan o elitach? Bo przecież Polski nie było podczas rozbiorów na mapach, i też wielu Polaków mówiło wtedy, jest nam dobrze; jest nam dobrze w Austrii, jest nam dobrze pod zaborem rosyjskim, ale jednak był ten zaczyn niepodległościowy, właśnie wśród ówczesnych elit. Czy jest nadzieja, że te elity dzisiaj mogą ten zaczyn wciąż wytworzyć?

– W dzisiejszej Polsce nie ma elit. Są tylko – powiedziałbym – przestępcy; przestępcy, którzy w normalnych warunkach powinni siedzieć w więzieniach przez to, że ukradli masę pieniędzy, i przez to że reprezentują interesy zagranicy, co jest zdradą racji stanu.

Niestety sytuacja jest taka, że naród nie chce poprzeć własnych elit. Elity się rodzą codziennie, codziennie rodzą się jednostki, które są zdolne do przywództwa, wyprowadzenia kraju na dobrą drogę, do zajęcia wysokich stanowisk w administracji, do uczciwej pracy na tych stanowiskach. Niestety ci ludzie nie mają dojścia do polityki, polityka jest zdominowana przez partie polityczne, które dlatego są u władzy, że w taki czy inny sposób zdobyły nielegalnie pieniądze i nikt ich za to nie ukarał; te partie nie mają zaufania do własnego narodu i zdecydowanie – jak to widać gołym okiem – reprezentują interesy zagranicy.

A kto reprezentuje interesy Polaków? Ja tego nie widzę…

Gdy rozmawialiśmy poprzednio, Pan poparł Mariana Kowalskiego na prezydenta Polski, Pan popierał Ruch Narodowy, czy te nadzieje okazały się płonne? Czy te wszystkie nowe odrosty polityczne,jakaś młodzież, która gdzieś tam się organizuje, czy Pana zdaniem, to ma w ogóle szansę, zaistnieć jako partia polityczna, ruch społeczny, czy też w obecnej sytuacji nie ma możliwości by ktokolwiek z tych rodzących się elit, z tych meteorów które się pojawiają w Polsce raz po raz, zajął miejsce tej elity?

– O ile wspierałem Mariana Kowalskiego, jako kandydata na prezydenta, zawiodłem się na Ruchu Narodowym, z ramienia którego on kandydował, ponieważ wystawili go do wiatru to znaczy nie dali mu poparcia, nie zbudowali za nim organizacji i to była klęska. Znając swoje możliwości, nie powinni nikogo wystawić w tamtejszych wyborach. Więc oskarżam Ruch Narodowy o brak profesjonalizmu, brak profesjonalnego podejścia do budowy partii politycznej. Oni w ogóle nic nie budują.

Tylko rozmawiają?

– I to od czasu do czasu, kiedy ich zaproszą do telewizji. Ale normalnie nie widzę konkretnej budowy, nie widzę wysiłku zbierania pieniędzy na rzecz budowy partii politycznej, a przecież można było skapitalizować w ten sposób Marsz Niepodległości, w postaci zbiórki pieniędzy nawet w czasie marszu. Nigdy to nie zostało zrobione.

Ostatnio, chyba 2 lata temu, prowadzono zbiórkę na Media Narodowe.

– No tak, ale nic z tego nie wyszło. Więc ja nie widzę tutaj budowy organizacji. Organizację buduje się zawodowo, tak jak się buduje biznes. Jeśli ktoś sam nie posiada tej umiejętności to powinien zaprosić zawodowców, konsultantów, zatrudnić ludzi profesjonalnych do budowy takiej organizacji, ale to się nie dzieje. To samo widzę na przykładzie obecnych partii politycznych w Sejmie. Żadna z tych partii, w mojej opinii, nie jest partią profesjonalną, nie jest partią zawodową. To są partie pozoranckie, przypadkowe, amatorskie; ci ludzie nie budują Polski, tylko reagują z dnia na dzień na zachcianki swoich liderów.

Prawdziwa władza jest głębiej? Ta prawdziwa władza jest pod tym?

– Tak, absolutnie, no i oczywiście są naciski międzynarodowe co w ostatnich tygodniach było bardzo widoczne, jeśli chodzi o żądania ambasadorki Stanów Zjednoczonych w stosunku do premiera; jej żądania wobec stacji TVN. To są rzeczy absurdalne! Jeśli do takich rzeczy dochodzi, to widać gołym okiem, że Polska jest krajem uzależnionym. No i głównie, co działa w Polsce, i co popiera Polski rząd to są obce inwestycje, które drenują Polskę z kapitału.

Z drugiej strony nie ma wsparcia rodzimych możliwości produkcyjnych, rodzimych możliwości założenia biznesu, bo podstawy do tworzenia biznesu w Polsce dla Polaków w tej chwili nie istnieją. Są takie utrudnienia, że nie można tego nazwać, że to jest kraj przyjazny dla inwestowania przez swoich własnych obywateli.

Czyli, jest to kraj, w którym jest wielki rezerwuar taniej siły roboczej, praca organizowana z zagranicy i eksploatacja organizowana z zagranicy?

– Nawet rynek pracy nie jest chroniony, gdzie w takim kraju, na przykład, jak Kanada, rynek pracy jest absolutnie chroniony, a w Polsce wpuszcza się masowo ludzi do pracy, aby konkurowali z Polakami. A kto się zajmie Polakami? Kto zajmie się Polakami, którzy zdobyli wyższe wykształcenie czy wyższe umiejętności zawodowe? Tego nie ma. Po prostu przyjmuje się kogokolwiek z zagranicy i to jest robione masowo na pohybel Polakom! To są, powiedziałbym, rządy wybitnie antypolskie. Już tylko z takiego powodu pozostaje nam rozłożyć ręce i płakać, bo nic innego nie możemy zrobić; jeśli ludzie w Polsce nie chcą mieć własnego kraju – mamy to, co jest.

W Europie jesteśmy świadkami, we Francji, w krajach Beneluksu, ale też w Skandynawii, pewnego rodzaju ruchów protestu wobec działań elit tych krajów. We Francji było to wywołane przez podwyżki podatków, w innych krajach związane jest z masowym napływem imigrantów, czy pan widzi taką możliwość że ta stara Europa, te partie narodowe, jak na przykład we Włoszech, czy we Francji, Marie le Pen, czy tego rodzaju organizacje mogą odnieść sukces ? Czy też ten układ, który został wprowadzony przez obecne elity jest już nie do ruszenia?

– O ile Polacy nie chcą mieć państwa narodowego, bo nie chcą za to zapłacić ani grosza, nie chcą się organizować, o tyle inne narody robią to konsekwentnie. Robią to pod naciskiem zaistniałej sytuacji, gdzie napływ nielegalnej imigracji we Włoszech był tak masowy, że doprowadziło to do wybuchów społecznych i wyjścia ludzi na ulice i do wsparcia właśnie partii narodowych, czy powiedziałbym, nawet nacjonalistycznych.

Ta sama tendencja widać, że jest we Francji. Francuzi czują się poszkodowani otwarciem Europy na napływ imigrantów, nielegalnych imigrantów z Afryki, czy krajów arabskich no i poza tym we Francji jest jeszcze dodatkowy efekt że jest tam typowo francuska arogancja władzy. Prezydent Macron jest w mojej opinii arogantem i podejmuje decyzje, które są sprzeczne z interesem swoich obywateli. Tego rodzaju sytuacje doprowadzają do wybuchów.

Dziwię się, że do tej pory Niemcy są spokojni, ale w może w ich przypadku, zrozumieli, że z uwagi na bardzo mały przyrost naturalny w Niemczech potrzebują jakąś emigrację chociażby najgorszego sortu, ale ktoś się musi zaopiekować starszymi ludźmi, ktoś musi robić te prace porządkowe, czyścić ulice i tak dalej. Kwestia jest taka, czy to towarzystwo z południa potrafi te rzeczy robić, czy będzie chciało te rzeczy robić, czy też będzie wolało być na zasiłkach.

Przejdźmy teraz do naszej sytuacji, w Ameryce Północnej, jak Pan ocenia rządy prezydenta Trumpa? Czy realizuje swoje obietnice czy według Pana to są dobre rządy dla Ameryki?

W mojej opinii, zdecydowanie Trump robi to co jest dla Ameryki dobre. Niekoniecznie jest dobre dla nas, w Kanadzie, czy w Polsce, ale jest on patriotą i nacjonalistą amerykańskim, czym się w sposób oczywisty chlubi i każde jego posunięcie jest umotywowane właśnie jego patriotyzmem, czy nacjonalizmem. Chce uczynić Amerykę znowu wielką i mam nadzieję że mu się to uda, chociaż będzie to bardzo trudne.

Oczywiście, jego prezydentura nie jest łatwa, ze względu na brutalne oskarżenia opozycji, ze strony demokratów, które często są poniżej pasa, ale Ameryka zawsze była słynna z brutalnej polityki. On niestety tę żabę musi zjeść i musi się bronić, jak może. Nie można zaprzeczyć, że obniżenie podatków przez prezydenta Trumpa w Stanach Zjednoczonych zmniejszyło bezrobocie do niesłuchanie niskiego poziomu. Ostatni raz takie bezrobocie było w latach sześćdziesiątych. Oni mają bezrobocie na poziomie 4%, co w przypadku innych krajów można tylko o tym pomarzyć. Ameryka ma teraz pełne zatrudnienie, gospodarka pracuje na wszystkich fajerkach.

Ale oczywiście są inne problemy takie, jak to że prezydent do tej pory nie może zrealizować swojej obietnicy zamknięcia granicy na południu, budowy muru – potrzeba na to zgody Senatu i Senat mu na to nie daje pieniędzy. To jest pewnego rodzaju kłopot.

Poza tym jeszcze jest problem obamacare, który jest bardzo kosztowny dla wielu obywateli w Ameryce i ten problem też nie został rozwiązany z powodu blokowania przez opozycję. Tak że nie wiadomo, jak to się jeszcze potoczy.

Prezydent Trampy obiecywał również wycofanie zaangażowania Ameryki w niepotrzebne kosztowne wojny, wycofania się w pewnym sensie z Bliskiego Wschodu, z Afganistanu i ta obietnica dalej jest niespełniona; wręcz przeciwnie Ameryka jednak prowadzi bardzo aktywną politykę w tym regionie, czy Pan nie uważa, że prezydent Trump jest tutaj rozgrywany przez lobby żydowskie? I to jak gdyby z dwóch kierunków, bo z jednej strony jest to liberalne lobby żydowskie które mu przeszkadza, a z drugiej strony konserwatywne lobby żydowskie go popiera I to są dwie opcje w ramach tego samego pola nacisku.

Zdecydowanie, jeśli chodzi o zmianę układów z Iranem można wysunąć takie podejrzenie, że główną motywację były naciski ze strony Izraela, dlatego że Iran jest największym wrogiem Izraela w obecnym czasie i największy niebezpieczeństwem. Iran też finansuje wojowników w Syrii, co się Izraelowi nie podoba do tego stopnia, że od czasu do czasu bombardują pewne cele, łamiąc wszystkie układy międzynarodowe. Tak że trudno nie oczekiwać by Stany Zjednoczone wycofały się z Bliskiego Wschodu ponieważ tam zawsze istnieje stan zapalny. I ktoś musi to kontrolować. Jeżeli mocarstwo, takie jak Stany Zjednoczone nie będzie tego kontrolowało, jeżeli nie będzie tam obecne, to będzie w końcu chaos. [Czy to przypadkiem właśnie obecność USA wprowadza chaos i wojny? – admin]

Wolę tego rodzaju kontrolę, niż chaos, który widzimy w niektórych krajach afrykańskich, gdzie obecnie miliony ludzi umierają składem

Ale, tam, w Jemenie, Ameryka też była zaangażowana poprzez Arabię Saudyjską.

– Właśnie, no w ogóle, świat nigdy nie był bezpieczny.

W obecnym czasie Ameryka główny problem ma z Chinami, jest to problem z olbrzymim potencjałem produkcyjnym chińskiej gospodarki, jej rosnącą wydajnością i tak dalej czy Pan widzi, że będzie ostry, czy też Chiny ułożą się z USA i dojdzie do pewnego rodzaju kooperacji; do pewnego ułożenia się chińskoamerykańskiego; podzielenia się tym nowym światem?

– Gdy rozmawialiśmy dwa lata temu przewidziałem że największy konflikt będzie między Stanami Zjednoczonymi a Chinami i to dzieje się na naszych oczach, te konflikty będą coraz częstsze, Stany Zjednoczone jako ustępujące mocarstwo i Chiny jako wschodzące mocarstwo będą miały swoje tarcia, ewidentnie na Morzu Południowo-chińskim, gdzie będą się zderzały interesy wojskowe, tarcia będą na etapach inwestycyjnych, gdzie obecnie korporacja Huawei jest blokowana przez wiele krajów na żądanie Stanów Zjednoczonych pod oskarżeniem szpiegostwa.

Taryfy nałożone przez prezydenta Trumpa są najlepszym przykładem wojny celnej. To jest wolna, która zdecydowanie nie jest na rękę Chińczykom. No i ostatnim problemem, którym ja osobiście jestem zbulwersowany jest zatrzymanie głównej księgowej korporacji Huawei, która to korporacja ma 90 mld sprzedaży rocznie. To jest bardzo wysoka rangą urzędniczka, dyrektorka tej firmy, którą zaaresztowano w chwili zmiany samolotów w Kanadzie, w Vancouver. Chiny są tym bardzo oburzone i zapowiedziały straszne konsekwencje dla Kanady za ten krok.

Więc wojna już się zaczęła ona istnieje i będzie się potęgować, ponieważ Chińczycy jako nowe mocarstwo będą coraz bardziej rosły w siłę, a niestety Stany Zjednoczone w mojej opinii nic nie będą mogły zrobić; w mojej opinii jest za późno, żeby Chiny powstrzymać. W tej chwili Chin już nic nie powstrzyma już mają wystarczająco dużo technologii są obecnie krajem wytwarzającym najwięcej patentów na świecie.

Właśnie, chciałem zapytać o innowacyjność, bo Stany Zjednoczone, przez wolności gospodarcze są takim motorem postępu, jeśli chodzi o wynalazki, patenty, czy dzisiejsze Chiny w tym formacie państwowym; bo większość przedsiębiorstw jest w Chinach nadal państwowa, czy są w stanie zreplikować tę innowacyjność, którą miała i wciąż ma gospodarka amerykańska?

– Właśnie przykładem tego jest Huawei Corporation, która w tej chwili produkuje najnowszą generację telefonów komórkowych G5, to jest bardzo wysoka technologia, i oni w tej chwili są najlepsi na świecie i w mojej opinii produkują obecnie najlepsze komórkowce. To znaczy, że w tym segmencie technologia amerykańska jest zdecydowanie zagrożona i grozi jej wyparcie; możliwe więc, że za 5, 10 lat świat będzie używał tylko chińskich telefonów komórkowych.

Tutaj już widać postępy w tej wojnie gospodarczej czy też technologicznej. O ile chińskie firmy na początku były kontraktowane przez Amerykanów do tanich produkcji to bardzo szybko nauczyły się kopiować amerykańskie produkty, w oszałamiającym tempie i mnie zawsze zadziwiała jakość tych produktów, że robili to bardzo dobrze.

A Pan kooperuje, kupuję od nich części?

– Nie, nie z Chin, a to z tego powodu, że dla nas Chiny mają jeszcze za mało kontroli technicznej, za mało jakości; my kupujemy dużo z Korei i z Tajwanu, gdzie jakość jest 15 lat do przodu, jeśli chodzi o systemy kontroli. W naszym biznesie staramy się kupować najlepsze części i niestety Chiny tego jeszcze nie robią.

Ale, z tego co wiem, Pan sprzedawał do Chin część wyrobów?

– Sprzedajemy do Chin część wyrobów ale przez firmy amerykańskie, gdzie mamy komputery na dla nowej generacji elektrowni atomowych do kontroli bezpieczeństwa i monitorowania pracy reaktorów, ale nie robimy tego bezpośrednio – sprzedajemy komputery do firmy amerykańskiej, która z kolei sprzedaje kluczowe systemy do Chin.

Jak Pan ocenia klimat gospodarczy w Kanadzie? Jak Pan ocenia to, co dzieje się tutaj i w odniesieniu do Chin, i Stanów Zjednoczonych, bo Kanada czy nawet Ontario eksportuje większość swojej produkcji do USA, większość surowców jakie eksportuje sprzedawana jest do Stanów Zjednoczonych. Czy ten klimat , w związku z tym, co dzieje się pod prezydenturą Trumpa jest inny?

– O dziwo, do tej pory mamy w Kanadzie dosyć niskie bezrobocie, na poziomie 5,6%, co nie jest źle. Ambicją każdego rządu jest redukcja bezrobocia, bo to jest największe niebezpieczeństwo dla polityków, że ludzie będą niezadowoleni, bo nie mają pracy. Zresztą zasiłki dla każdego państwa są kosztowne. No i jak do tej pory Kanada, która też jest krajem uzależnionym i kolonialnym, jak Polska ma dosyć niskie bezrobocie. Z tego powodu nasz premier nie ma obaw, że będzie zdetronizowany

Myśli Pan, że zostanie wybrany na kolejną kadencję w przyszłym roku?

– Być może, ze względu na niskie bezrobocie, a poza tym nie ma innego kandydata ze strony opozycji. Tutaj opozycja też zaniedbuje swoją pracę i nie wysuwa mądrej propozycji, nie pokazuje nowej ścieżki rozwoju, po prostu akceptuje to co się dzieje. Nie widzę aktywnej pracy ze strony opozycji.

Nie sądzi Pan, że w ogóle polityka współcześnie cierpi na brak wyrazistych osobowości?

– Zdecydowanie. Jedyną wyrazistą osobowością, człowiek, którego można krytykować z różnych powodów, to jest prezydent Trump.

Można powiedzieć że prezydent Putin też jest wyrazisty…

– I oni się bardzo lubią.

Benjamin Netanjahu

– W mojej opinii też bardzo się lubią, zresztą Beniamin Netanjahu też często rozmawia z Putinem…

Wobec tego pojawia się pytanie dlaczego Polska nie porozmawia często z Putinem i czy o Polsce nie rozmawia się ponad Polską?

– Polska jest uzależniona od obcych interesów, rządy w Polsce są im posłuszne i nie chcą podpaść. W mojej opinii rząd polski, czy jest to PiS, czy PO, oni boją się ludu, oni boją się narodu, naród jest dla Nich niebezpieczeństwem, bo jest nieprzewidywalny. Wolą uzyskać poparcie z zagranicy, poklepanie po ramieniu, wydać pieniądze na nowe kontrakty dla wojska, to jest polityka antypolska w mojej opinii. To są rządy szmatławców, zdrajców narodu, to są rządy karierowiczów. Ja do tej pory, przez 30 lat, nie widziałem polskiego rządu

Czy naród polski przetrwa w takich warunkach?

– Naród w taki czy inny sposób przetrwa, tak jak przetrwał zabory, gdzie polskość była zachowana w domach przez jedzenie na stołach, przez opowiadania starszych ludzi… Najgorsze jest to, że Polacy nie mają motywacji do budowy czy osiągnięcia suwerenności gospodarczej, nie mówiąc już o jakiejkolwiek innej. Po prostu, nie chcą dać złamanego grosza na wsparcie swojej organizacji, która by walczyła o ich interesy i to jest dla mnie tragiczne.

Ja się o tym przekonałem, gdy wiele lat temu zacząłem publikować artykuły na temat dwóch warunków koniecznych do rozwoju kraju, czego nauczyłem się od świętej pamięci profesora Olsona, który był Amerykaninem norweskiego pochodzenia i on na koniec swojego życia podał dwa warunki, które przytoczę.

Pierwszym jest poszanowanie praw obywatelskich, co w Polsce nie jest zrobione. Prawa obywatelskie są notorycznie łamane, szczególnie prawa pracodawców czy właścicieli zakładów takiego czy innego rodzaju.

Drugim warunkiem jest uniemożliwienie wszelkiego rodzaju praktyk grabieżczych. To znaczy uniemożliwienie kradzieży z banków, korupcji, tego rodzaju. Na przykład, przed wojną za rządów Piłsudskiego za korupcję była kara śmierci. A w tej chwili to jest wolnoamerykanka, w tej chwili każdy może kraść i każdy jest bezkarny, proszę zobaczyć, co się stało z byłym mężem Marty Kaczyńskiej, który ukradł wiele pieniędzy od funduszu niepełnosprawnych i uszło mu to na sucho.

Wydaje się, że w Polsce afera goni aferę, a nikt nie siedzi…

– O to chodzi! No więc, te dwa warunki nie są spełnione. Kiedy zacząłem mówić o tych warunkach, co mnie zaskoczyło, to że nikt tego nie chciał słuchać. To jest takie proste, ale nikt nie chciał słuchać. Wtedy zrozumiałem że skoro nikt o tym nie chce słyszeć, to Polski nie będzie; nie będzie suwerennej Polski.

Pan chce powiedzieć, że jest jakiś podskórny układ, że każdy jest uzależniony od tego drugiego obiegu kradzionego pieniądza, od nepotyzmu…

– Jeśli nikt nie chce słuchać o tych dwóch prostych warunkach do spełnienia, żeby kraj prosperował, to tego kraju nie będzie. Będą obywatele, indywidualni obywatele, którzy będą wspominali, o dziadek opowiadał nam o niepodległej Polsce, o kiedyś to było lepiej, a teraz to jest takie tak. Ludzie nawet nie wiedzą ile na tym tracą.

Panie Stanisławie, Pan o tym mówi z pasją, Pan cały czas wokół tych tematów coś usiłował robić, miał różne pomysły, co Pan dzisiaj zamierza? Czy Pan już nic nie zamierza? Jest Pan po prostu rozgoryczony i nie będzie już żadnych tekstów, nie będzie już żadnych inicjatyw?

– Trudno mówić o rozgoryczeniu, za miesiąc skończę 71 lat. W formie fizycznej jestem ok, bo ćwiczę 2 razy w tygodniu, właśnie zaliczyłem kurs nurkowania w oceanie, tak że mogę teraz nurkować z butlą do głębokości 25 m. Fizycznie jestem sprawny, umysłowo też, ale bądźmy realistami, wiek, to jest wiek. Nie będę tutaj wiecznie. Staram się przekazać firmę pracownikom, żeby uwolnić się od wielu rzeczy i czasem chciałbym zasnąć i więcej się nie obudzić, wejść w wieczny sen.

Skoro już mówimy o takich rzeczach, to czy myśli Pan, że to jest sen, czy przejście do innego świata?

– To jest dla mnie to samo.

Czyli zaczyna Pan być ciekawy?

– Tak właśnie, człowiek właśnie zaczyna się ciekawić, jak to będzie. Myślę że to jest naturalne z wiekiem, że nadchodzi taki etap, że na tym świecie wszystko nas nudzi wszystkie dobra materialne przestają nas już interesować i po prostu chcemy zasnąć i wejść w ten wieczny sen, żeby rozpamiętać wszystkie swoje emocje i przeżycia z całego życia. Może to jest marzenie, ale w końcu Bóg istnieje, bo my chcemy w niego wierzyć, i to samo tutaj, może ten sen istnieje, jeśli my chcemy w niego wejść. Tak, jak mówię, trzeba do tego dorosnąć trzeba wejść w ten starszy wiek, żeby zrozumieć tę chęć zaśnięcia i bycia w tym śnie przez długi czas, przez 5 – 10 mln lat.

[Bóg istnieje, czy w Niego wierzymy, czy nie. – admin]

No właśnie, co to znaczy wieczność? Zaczynamy filozofować…

– W starszym wieku taką mamy tendencję. Panie Andrzeju, ja się w Polsce nie czuję potrzebny. Polska jest dla takich ludzi, jak Kaczyński, Kwaśniewski, Tusk, ludzie na nich głosują. Ja tam nie czuję się potrzebny. Ja jestem nacjonalistą. Na takiego nacjonalistę, jak ja nie ma dzisiaj w Polsce zapotrzebowania.

Ale, wie Pan, jak by ktoś jeszcze rok temu powiedział, że we Francji wybuchną tego rodzaju rozruchy, to by mówiono, że jest to niemożliwe, może Polskę też można obudzić?

– To nie będę ja, bo z tego co wiem, nikt nie ma mi zamiaru kupić biletu do Polski, a jeśli nie ma zaproszenia to po co tam być? Nie czuję się w Polsce potrzebny.

Panie Stanisławie, to czego w takim razie można życzyć Polsce na ten Nowy Rok, czego życzyć Polakom na ten Nowy Rok, bo to w zasadzie my tworzymy tę prawdziwą Polskę, która trwa, mimo zaborów, mimo upadku państwa, mimo wojen, mimo katastrof dziejowych, czego Polakom życzyć?

– Przetrwania! Przetrwania i samoorganizacji. I więcej odwagi; więcej odwagi w walce o swoją przyszłość.

Dziękuję bardzo.

Napisał Andrzej Kumor czwartek, 20, grudzień 2018
http://www.goniec.net

Jakby ktoś nie zauważył…
Pan Stanisław Tymiński podkreśla zalety polityki wewnętrznej prezydenta Trumpa, jego patriotyzm, małe bezrobocie itp. A są to sprawy dla nas drugorzędne, w które nie mamy zamiaru się mieszać.
Natomiast p. Tymiński lekko prześlizguje się po zagranicznej polityce USA i Trumpa, która ma charakter łajdacki i gangsterski. A to właśnie nas dotyczy.

Co do jego poglądów na sytuację Polski – niesposób się z nim nie zgodzić.

Na Tytanie, satelicie Saturna, jest 100 razy więcej ropy, niż na Ziemi? Wygląda na to, że trzeba go wyzwolić.

Admin

Komentarzy 36 do “Na takiego nacjonalistę jak ja, nie ma teraz w Polsce zapotrzebowania. Życzę Polakom więcej odwagi.”

 1. Marek said

  Ciekawa postać od lat 90. Ale bełkot w wywiadzie o Kowalskim i wiecznym śnie pokazuje, że to jest również człowiek pogubiony we mgle.

 2. Marek said

  Gdyby wygral z Wałęsą w wyborach prezydenckich, moglibyśmy Go sprawdzić. Bolka już znamy na wylot.

 3. Wieloimienny said

  Każdy kto siedzi w USA prawdy o tym kraju i jego rządzie publicznie nie powie. Każdy znany! Zawsze!

  A co do Polski to ma rację. Polacy nie chcą się organizować. Mają to głęboko w dupie. Szkoda, bo w drugiej połowie XIX wieku i w dwudziestoleciu robiliśmy to zajebiście. A dziś?

  Szkoda, że pan Tymiński pojechał po Ruchu Narodowym, a nie po Kowalskim, pro jankeskim oszołomie. Ja na jego miejscu w wywiadzie powiedziałbym, że Ruch Narodowy wybrał złego kandydata na prezydenta, no ale ja nie mieszkam w USA.

 4. lopek said

  W tzw. demokraturze ludzie odbierają świat takim – jakim go widza na srebrnym ekranie. Dlatego to media wybierają w tzw. demokeraturze a ludzie tylko kartki do urn wrzucają.
  Wniosek?
  Gdyby media (wiadomo czyje są) wskazały na pana Stana – to wgrałby on wtedy w cuglach – i to wszystko.

 5. Sprzedajemy do Chin część wyrobów ale przez firmy amerykańskie, gdzie mamy komputery na dla nowej generacji elektrowni atomowych do kontroli bezpieczeństwa i monitorowania pracy reaktorów, ale nie robimy tego bezpośrednio – sprzedajemy komputery do firmy amerykańskiej, która z kolei sprzedaje kluczowe systemy do Chin.

  Jeżeli ten facet nie jest ściśle związany ze służbami, to ja jestem szach Iranu. 🙂 I tu pytanie zasadnicze: „Jakie to służby?”

  ——–
  Skąd ten wniosek?
  Admin

 6. Lipski said

  Bezrobocie w USA,w Niemczech,w Kanadzie tak jak zasiłki dla mniej zamożnych,w tym kolejki po tanie jedzenie dla biednych wzrastają.

  Polonia się wstydzi podawać fakty z powodu cenzury w tych krajach.

  Polecam u Gajowego list polskiego ambasadora z przeszłości.Wystarczy zmienić nazwiska a scenariusz z przeszłości jest aktualny w roku 2018 i w roku 2019.

 7. Rokitnik said

  Po pierwsze – Pan Stan Tyminski wybory Prezydenckie z Walesa w y g r a l … ale ” przez liczacych glosy ” zostal wyeliminowany z gry ! Btyly tez inne czynniki (pozarzadowe )…ale to byl drobiazg wobec punktu 1
  Po wtore – obnosil sie wowczas z tzw.” czarna teczka ” w ktorej mial kompletny dossier na Walese jako Bolka..ale bal sie TO ujawnic w swietle kamer / pewnie byl zastraszany / – albowiem W O W C Z A S Walesa byl ucielesnieniem Bohatera Narodowego !!? Tylko NIE LICZNI wiedzieli JAK jest naprawde ….
  Bezstronnie trzeba MU oddac CZESC – jako ze sam bez zaplecza politycznego / to byl jego najwiekszy blad / za wlasne pieniadze, CHCIAL dokonac niemozliwego w zmieniajacej sie Ojczyznie ?!

  Obecnie p.Stan to czlowiek kompletnie wypalony, bez zadnej wizji co do przyszlosci tej czesci Europy? Stawianie na p.Kowalskiego to rownie nieudane typowanie, jak onegdaj na M.Krzaklewskiego, czy Kaczynskich przez o.Rydzola?

  ———–
  Myślę, że p. Tymiński nie ma już siły śledzić meandry polskiej polityczki.
  Admin

 8. Roman K said

  Jaki Kowalski ..kazdy widzi…a Ruch Narodowy….widzi pan Tymisnki:-)))) I ocenia owszem prawidlowo:-))
  Czarna teczka…byla to doskonala gwarancja bezpieczenstwa..w czasi kiedy nieznani sprawcy w swiete slonca przeprowadzali nieygodnych na tamten swiat.
  To ze mial , powiedzial , ze ma I nei ujawnil..swiadczy tylko o klasie Czlowieka.
  Co by dalo ujawnienie jej tresci????
  Polacy dokladnie wiedzieli -jak jest , dlatego glosowali na Stana I wybrali GO!
  Komunisci I tak I tak sfalszowaliby wybory, dokladnie -jak zaplanowali….byli na to przygotowani.

  Czy nie ma sily na meandry…Otoz po samym wywiadzie widac ,ze sily to on ma…ale to rzadkiej klasy realista.ON doskonale potrafi odroznic to to meandry ,a co to menty….a z tymi poprostu nie chce miec nic do czynienia….poprstu ze zwyklego obrzydzenia….Dlatego mowi cala prawde I bez owijania w sreberka….Mowi jak jest!!!!
  Mowi nam to samo co Lusia Oginska w ZMartwychwstaniu:
  cyt:
  Wy…Zmartwychwstac????? a dlaczego?
  Wy sluchacie grania mego
  Polska to szatanski LUP
  Wykopaliscie jej grob……

 9. Roman K said

  Pan Rokitnik pisze cyt:
  Bezstronnie trzeba MU oddac CZESC – jako ze sam bez zaplecza politycznego / to byl jego najwiekszy blad / za wlasne pieniadze, CHCIAL dokonac niemozliwego w zmieniajacej sie Ojczyznie ?

  Jego zapleczem politycznym byl glosujacy na niego elektorat….kto pamieta witajace go zlatujace sie tlumy ad hoc…wie o czym mowie….
  TO, ze o tym wiedzial I na to postawil..nazywac……. bledem?????????? Bledem nazwac blyskotiwy polityczny ruch jaki wprawil , prawie caly swiat w oslupienie, a sluzby rodziawily geby?????
  Chcial i mogl…I dokonal……Zmusil do odkrycia prawdziwej twarzy..co jo plote znaczy sie mordy…. przepoczwazajacej sie ZOligarchizowanej Komuny i jej Nomenklature…., ze to dalej ta sama stara sprostytuowana mafia Zlodzieji I Bandytow… a nie zadne NOVe :-)))))

  I to zostalo do dzis dnia….Fakt!!!! Prawda…..
  a teraz niech wam trol wytlumaczy ,ze jest calkiem inaczej …a moze nawet odwrotnie:-)))))

 10. Rokitnik said

  Pamiec moja po tylu latach moze zawodzic…co oczywiste. Ale czy Stan powiedzial CO ma w owej teczce? Wydaje mi sie ze NIE powiedzial ale na kazdej konferencji medialnej trzymal ja obsesyjnie, tak jakby ktos mialby ja mu wyrwac?
  Moim zdaniem to BZDURNE pana tlumaczenie p.Romanie ” mam cos na Bolka, ale nie powiem „!!!??
  Predzej po ujawnieniu spodziwalby by sie Stan sledztwa w y d o b y w c z e g o / w stylu; KTO ci ku..wa DAL te papiery ? / – jak reakcji oburzonego Spoleczenstwa !!! ?? To sobie p.Tyminski DOBRZE przekalkulowal…wiec milczal.

  Ps. Teraz p. Gajowy, Stanislaw Tyminski ma prawo byc zmeczony ( naszym i nie tylko naszym ) politycznym bagienkiem. Jakos nie widac powszechnie owych mlodych i psioczacych madrali z Gajowki ( typu p.Jozek ) coby wymyslili cos przelomowego, w o b e c n e j sytuacji?

 11. ert said

  Tymiński to człowiek naiwny…to miłośnik Piłsudskiego…a skoro nie rozumie roli Piłsudskiego, to niczego nie rozumie. Pieniądze jak widać mądrości nie dają…

 12. Birton said

  Tymiński powiedział : „Chce [Trump] uczynić Amerykę znowu wielką i mam nadzieję że mu się to uda” – nam, Polakom nic z tego, nie ma się czym podniecać, na razie z Ameryki, Wlk. Brytanii i Izraela same problemy

 13. Roman K said

  Panie Rokitnik..wlasnie dlatego role ta odegral panTyminski ..a nie np. pan.
  Wie pan dlaczego dzieci straszyli Babu????… nigdy go im nie pokazujac????
  KTo by sie go bal , jakby go zobaczyl?????
  Ja swojego Grzusca nigdy nikmu nie pokazywalem nie pokazuje i nie pokaze…..nawet- jak go karmie….
  Widzi pan pan Tyminski byl Jednym Jedynym zupelnie spoza Ukladu, nie umaczany w niczym i nie zwiazany z nikim….. Cala pozosta reszta to Uklad.
  POmysli pan , czym byl UKLAD…ze bal sie zawartosci Czarnej Teczki?????? niczym dzieci mojego grzusca:-))))))
  Dziwi sie pan dzieciom???…a zaden z cwaniakow nie zagral va bank:-))))) mimo ze probowali otruc….
  Nieraz zastanawiam sie, jak tocza sie dzieje w rzeczywistosci alternatywnej..np tam gdzie Stan Tyminski wygral wybory…. bo ci dewocyjni ciemni katoliccy Polacy wybrali przydentem agnostyka z zona zudowka peruwianska ale Polaka..swojego……i nikt ich nei uratowal przed Losem falszujac ich wybor……czy w Polsce byloby GDP 13 tys na leb…czy jak we Francji 40tys….albo w Szwjcarii….

 14. Marek said

  Pan Stan i Pan Roman obdzieleni wzajemnie orderami, gdzie nam do takich zaszczytów.
  My to motłoch z Polinu, co zaprzedał ojcowiznę żydom.
  Skoro wygrał wybory, ale nie został wybrany, to po ch. w ogóle się pchał na afisz, skoro wiedział, jak będzie:)
  Tajemnica to wielka, jużci Teksańczyk nam ją objaśni.
  Rzucając koorwami na głoopich i ślepych.

 15. rafal z said

  jakie są dowody na sfałszowanie tych wyborów?

 16. Roman K said

  Panie Rafal ..chce pan kupic?????
  Marek…niejednemu psu Mucek..niewiem czys ty z Polin I czym handlujesz .. Nie wiedzialem, ze jestes glupi I slepy….to sie tak nie rzuca w oczy..ale to, ze kooorwa…. od razu:-))))

 17. Marek said

  Dziękuję, jest Pan dość przewidywalny. I zawsze w dobrej samoocenie. Gratulacje.

 18. Marek said

  rafal z said
  2018-12-22 (sobota) @ 16:44:34

  jakie są dowody na sfałszowanie tych wyborów?
  ===
  Ja Panu wyjaśnię, bo Roman nie chce.
  Wszystkie wybory żydokomuny są fałszowane, więc te z 1995 również.
  Ale, ale, jeśli trzeba przywalic polaczkom, to się pisze, że sami sobie wybrali żydów.
  Np taki Roman w tym celuje i nie widzi sprzeczności.

 19. Marek said

  errata: wybory zwłaszcza z 1990

 20. Rokitnik said

  Panie RomanieK

  Pan jak osiol…tylko panska racja ma racje bytu…
  Ja na Prezia nie mialem szansy startowac – mimo iz bylem bardziej jak p.Tyminski spoza ukladu !
  Oczywiscie ( Stan i Jego kandytatura ) to byl FENOMEN polityczny owczesnej Polski. I jako taki, wzbudzal szalone zainteresowanie ludu zmeczonego miallkosci i powtarzalnoscia GAB Komuszych ? Zainteresowania i spontaniczne spotkania, na ktore czesto przylatywal helikpterem – co nota bene – wzbudzalo entuzjazm gawiedzi. Krotko mowiac to nie byl elektorat WSPIERAJACY p.Tyminskiego… Niestety kiedy sie mu pieniadze skonczyly, nie pomogly APELE do sumien wyborcow.
  Dzisiaj po 40 latach podobny ENTUZJAZM wzbudza p.Trump. Tez z poza ukladu, tez Biznesmen, tez prezentujacy w czasie Kampanii INNA JAKOSC … Roznica jest taka ze D.Trump pieniadze MA i to duze. Ale pomimo tego musi sie bronic i zaprzedal sie rzymianom na poziomie osobistym, Rodzinnym i mentalnym ( stad nasz Gajowy nazywa owego pana, wielkim Ch..em). Zeby bylo smieszniej tez ma „czarna teczke „, na — Clintonowa i caly Deep State !!

  Podobny LOS bylby p.podobnie rzeczywistoscia naszego bohatera z Kanady..?

  He he he…zawartosc czarnej teczki BYLY ZNANE spec.sluzbom !!! Od frakcji owej Pan Tyminski je otrzymal. Miejmy nadzieje, ze od polskich bezpieczniakow a nie powiedzmy – angielskich, ze nie powiem – ruskich? O to trzeba by zapytac samego Stana T…tylko, po co nam t e r a z ta wiedza?
  Panu, panie RomanieK wyraznie puszczaja nerwy. Skad ten objaw, ze tak zapytam calkiem zyczliwie?

 21. rafal z said

  Nie chcę kupić. Po prostu skąd pewność, że p. Stan Tymiński wygrał?

 22. Marucha said

  Re 18/19:

  Panie Marku, żadnych wyborów w Polsce nie trzeba było fałszować. Polacy głosowali, jak głosowali… a co za rożnica, czy naliczono 55% czy 57% głosów „za”?
  Wyjątkirm byly chyba wybory prezydenckie, gdzie p. Tymiński prawdopodobnie wygrał, ale ogłoszono inaczej. Bo nie pomogły łobuzerii nawet rozsiewane plotki, że p. Tymiński bije żonę.

 23. Wieloimienny said

  RomanK @

  Pam Tymiński tylko USA ocenia nieprawidłowo. A to go w moich oczach skreśla!

 24. Roman K said

  Panie Wieloimienny….. mysle. ze i pan I inni … skreslajacy pana Tyminskiego , macie dokladnei to….. na co zasluzylisci.
  panie Rokitnik niech pan zapamieta…jest tylko jedna racja….TYlko jedna…. wszystko inne to rlatywistyczne opinie niezdolnych do zaakceptowania prawdy.

 25. Marek said

  Panie Marucha, ja też swoje wiem i słyszałem.
  W lokalach wyborczych ludzie, którzy się znają i głosują na określoną osobę, na drugi dzień ze zdziwieniem stwierdzają, że oddanych głosów jest mniej, niż powinno być. No cuda.
  Byłbym bardziej ostrożny w ocenie głoopoty polskiej.

 26. Wieloimienny said

  RomanK @

  Nigdy nie będę kochał USA, bo to wróg Polski i czym gorzej dla tego kraju tym dla mnie lepiej. A Trump to syjonista i jeśli p. Tymiński go lubi to polskim nacjonalistą nie jest.

  Marek @

  W mojej wsi pewna rodzina zagłosowała na swojego krewnego, kandydata do rady gminy. Okazało się że miał ZERO głosów!
  No i mają się ci z komisji ponoć tłumaczyć w sądzie. Ale nic się nie stanie, wiadomo.

 27. ech said

  Mądry człowiek. Patriota kochający Polskę. Tacy POLACY, którzy czują i rozumieją swój kraj, są Polsce niezbywalnie potrzebni, a jest niestety przeciwnie.

 28. ech said

  Re25 Sądzę, iż jest gorzej niż „ptaszki ćwirkają”. To wybieranie – powszechne glosowanie, jest podawane na tacy żydowskiej. Partie i jej wybrańcy – posłowie, jak cała reszta bandy rządzącej jest wybierana wcześniej przez namiestników żydowskich. To jak w żydowskiego toto-lotka, grasz i wierzysz, że wygrasz, bo pokazują, że inni wygrywają. A to wybrani króliczka do większej kwoty lub mniejszej na chybił trafił. Tak działa cały system lucyferiański zwany demonokratycznym.

 29. A ja dobrze sobie zapamiętałem, jak to hazaraccy i pół hazaraccy kabareciarze, piosenkarze, itp. ośmieszali p. St. Tymińskiego, sugerowali jego jednoznaczność z SBecją, itd.
  Uważam, że Order Orła Białego był zeszmacany już wcześniej, ale Maliniak przeskoczył wszystkich swoich poprzedników.

 30. Maverick said

  https://www.magnapolonia.org/przedstawiciele-rodzin-ofiar-niemieckich-obozow-koncentracyjnych-nie-zostana-wpuszczeni-na-uroczystosci-do-kl-auschwitz/?fbclid=IwAR3NMnGV8UTf9qNY4qNFx90EkC93jbAur-4l4Hj7HbzroAtW64W2fUXgmFs

  Jaka to wolna Polska? To kolonia kabały.

  Lucyferianie już zawłaszczyli sobie obchody wyzwolenia Obozu w Auschwitz tym razem nie wpuszczą polskich rodzin tych co tam zginęli.

 31. Piotr Bisek said

  Pan Tyminski nie byl wpisany w trojkat…Londyn Moskwa Waszyngton,dlatego tak uczynili.Dzisiaj Trump jest wpisany i dzieje sie to co widzimy.Dajcie sobie spokoj ,przestancie sobie ublizac,zobaczcie malosc Naszej Ojczyzny.Myslicie ze co?Polska to praczka syfu swiatowego?…Ten syf musi zawrocic do morza ta sama fala tsunami ktora go uczynila…Duzo zdrowia Panie Stan i Radosnych Swiat dla Pana i dla Rodziny.

 32. NICK said

  Ja tam napiszę niewiele.
  Stan Tymiński jest tym… .
  No KIM?

  No?

  IR SENEM?

  Hm.
  Na pewno jest polonusem.
  Azałiż?
  Nie znam ‚jego’ pochodzenia.
  I znać nie chcę.
  WEG.

 33. Boydar said

  … na wabia …

 34. Bohdan Szewczyk said

  Niestety w kontekście z dzisiejszą Polską Tyminski ma rację. Jednak jego pesymizm i wiek zepchnął go do nichlizmu.On jak i inni aktywiści zapominają o jednym: Polske po rozbiorach wyzwolili emigranci- i to w najbardziej niebezpiecznym czasie : w czasie po I WS. W niej znikły 3 imperia w tym nasi zaborcy. Emigranci- gdyż wówczas nie było polskich tubylców -pożytecznych idiotów.. Spędziłem w kraju pół roku i to na dole, starając się odzyskać mój skradziony całożyciowy dorobek.. Więc miaem nieprzyjmniść pracy z urzednikami prawa i prokuratury. Polacy są steroryzowani realnym rządem ktorym są byłe orgasnizacje siłowe PRL : UB,SB.ZOMO, WSI itp. Pamietajmy że po zlikwidowaniu wojska cała ta armia nierobów weszła w stan polityków i trzyma w śmiertelnym ucisku cały kraj. U nich narodowiec patriota -to idiota.Są też na delegacji , za grnicą, ale już w zaniku i dlatego emigracja polska ma szanse się obudzić pierwsza. Dlatedo rząd polski kurczowo likwiduje jakiekolwiek kontakty emigracji z krajem. W samoobronie makieta rządowa obniżyła wykształcene Polaków do poziomu robotów biologicznych. Samodzielne myslenie zastapiono procedurą- co wjęzyku programistów jest automatem.Jeden z urzędników rzucił mi dosłownie w twarz „my nie jesteśmy od myślenia!”

 35. Ad. 34

  Jeden z urzędników rzucił mi dosłownie w twarz „my nie jesteśmy od myślenia!”

  Kiedyś pomyślał w pracy, a potem tego żałował. Dziwi mu się pan? To jest cały system, który wymaga od ludzi bezmyślności. Wyłamujesz się? – Wylatujesz!

 36. Boydar said

  Tak całkiem bez związku przypomniało misię – „… tu nie ma żadnej sprawiedliwości, tu jest SĄD !”

Sorry, the comment form is closed at this time.