Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Yah o Wolne tematy (81 – …
  Przemysław Jakub o „Strajk Kobiet” chce ingerować…
  . o O JKM i nie tylko…
  . o O JKM i nie tylko…
  lewarek.pl o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  lewarek.pl o Trzeci Rzym – czy Święta …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Tajne dokumenty Ambasady RP w Waszyngtonie z 1939 roku: Propaganda urabiana jest przez czynniki żydowskie, które mają w swoich rękach niemal 100 procent mediów

Posted by Marucha w dniu 2018-12-22 (Sobota)

[Od tamtej pory nic się nie zmieniło, chyba że na gorsze – admin]

Poniżej prezentujemy wycinek z naszych archiwalnych zbiorów: interesujący list sporządzony 12 stycznia 1939 roku przez Ambasadora R.P. w Waszyngtonie Jerzego Potockiego, będący raportem do władz w Warszawie o sytuacji w Stanach Zjednoczonych.

Uwagę zwraca kilka wątków, lecz przede wszystkim powinno dać do myślenia stwierdzenie, że już w pierwszej połowie XX wieku oceniano, iż ówczesne media – czyli wtedy głównie radio, prasa oraz przemysł filmowy – były “niemal w 100 procentach” w rękach żydowskich. Od tego czasu jeśli coś się zmieniło, to jedynie to, że kontrola tej grupy etniczno-religijnej nad mass-mediami jeszcze bardziej się zacieśniła.

Ważne uwagi tego tajnego Raportu dotyczą również podkreślenia, że propaganda żydowska otumaniająca społeczeństwo amerykańskie była (i niestety nadal jest) pro-komunistyczna i pro-sowiecka.

Na szczególne podkreślenie zasługują informacje ukazujące, że to właśnie wpływowe grupy żydowskie dążyły do konfliktu zbrojnego z Niemcami, odpowiednio sterując polityką amerykańską. W normalnych warunkach i przy obiektywnej ocenie historii, ten czynnik powinien być dzisiaj brany pod uwagę przy ocenie odpowiedzialności za wywołanie II Wojny Światowej.

Zbiór dokumentów polskich został sporządzony na podstawie przejętych przez III Rzeszę dokumentów władz polskich po napadzie Niemiec hitlerowskich na Polskę, i wydany został w Berlinie w 1940 roku.

Red. BIBUŁY

*                        *                         *

Ambasada
Rzeczypospolitej Polskiej
w Waszyngtonie

W sprawie sytuacji wewnętrznej w Stanach Zjednoczonych

Do Pana Ministra Spraw Zagranicznych
w Warszawie

T A J N E

Waszyngton, 12-I-1939r.

Nastroje, jakie obecnie panują w Stanach Zjednoczonych potęgowane są coraz wiekszą nienawiścią do faszyzmu, a przede wszystkiem do osoby Kanclerza Hitlera oraz do wszystkiego co tchnie nazizmem. Propaganda urabiana jest w pierwszym miejscu przez czynniki żydowskie, które mają w swoich rękach nieomal w stu procentach radio oraz wytwórnie filmowe, jak również przez prasę oraz tygodniki. Mimo tego, że propaganda jest szyta grubymi nićmi i że przedstawia Niemcy w świetle jak najbardziej ujemnym, wyzyskując głównie prześladowania religijne i obozy koncentracyjne, to jednak dzięki ignorancji tutejszego społeczeństwa, nieobeznanego zupełnie z sytuacją w Europie, działa ona w sposób tak przenikliwy, iż obecnie wiekszość na­rodu amerykańskiego uważa Kanclerza Hitlera oraz nazizm za największe zło i niebezpieczeństwo jakie zawisło nad światem.

Sytuacja w tutejszym kraju stwarza doskonałe forum dla wszelkiego rodzaju mówców oraz dla uchodźców z Niemiec i Czechosłowacji, którzy nie szczędzą słów by drogą różnych kalumnii podburzać tutejsze społczeństwo, gloryfikując wolność amery­kańską w przeciwstawieniu do reżimów totalitarnych. Znamiennym i ciekawym faktem jest, że w całej tej bardzo pomysłowej kam­panii prowadzonej głównie przeociwko nazizmowi, eliminowana jest zupełnie Rosja Sowiecka, a jeżeli jakakolwiek wzmianka o niej jest wypowiedziana, to zawsze w formie przyjaznej, na to, by wzbudzić wrażenie, iż Sowiety łączą się z blokiem państw demokratycznych. Sympatie również społeczeństwa amerykańskiego, dzięki umiejętnej propagandzie, są po stronie czerwonej Hisz­panii.

Oprócz wyżej omówionej propagandy, wytwarzana jest sztu­czna psychoza wojenna, która wmawia w naród amerykański, że pokój w Europie wisi na włosku, i że wojna jest nieunikniona, przy czym niedwuznacznie daje się społczeństwu do zrozumienia, że Ameryka w razie wojny światowej będzie zmuszona wystąpić czynnie w obronie haseł wolności i demokracji świata.

Prezydent Roosevelt był pierwszym, który otwarcie rzucił hasło nienawiści do faszyzmu. Prezydent miał w tym podwójny cel: 1) chciał odwrócić uwagę społeczeństwa amerykańskiego od zawiłych i ciężkich problemów wewnętrznych, a głównie od problemu walki świata kapitalistycznego z obozem pracy; 2) przez wytworzenie nastrojów wojennych i niebezpieczeństwa grożącego Europie, chciał zmusić społeczeństwo amerykańskie do aprobaty olbrzymiego programu dozbrojeniowego Ameryki, który przekracza potrzeby defenzywne Stanów Zjednoczonych.

Co do punktu pierwszego, to można powiedzieć, że sytuacja wewnętrzna na rynku pracy stale się pogarasza. Ilość bezrobot­nych dochodzi obecnie do 12 milionów, a przerost w administra­cji stanowej i państwowej z dniem każdym się podnosi. Tylko dzięki miliardowym sumom, które Skarb Stanów Zjednoczonych rzu­cił na zatrudnienie bozrobotnych, utrzymany jest pewien stan spokoju, który – jak dotąd – nie przekroczył ram zwykłych strajków lub lokalnych zaburzeń. Jak długo jednak w przyszło­ści będzie można utrzymać ten stan pomocy finansowej państwa, jest rzeczą trudną do przewidzenia. Rozognienie i wzburzenie wśród opinii publicznej, a przede wszystkim głębokie zatargi pomiędzy przedsiębiorstwami prywatnymi i olbrzymini trustami, a rzeszą robotnicza, przysporzyły Roosevelt’owi wielu wrogów i wiele nieprzespanych nocy.

Co do punktu drugiego, to Prezydent Roosevelt, jako doskonały gracz polityczmy i znawca psychologii amerykańskiej, od­wrócił w krótkim czasie uwagę społeczeństwa amerykańskiego od trudnej sytuacji wewnętrznej na szerokie wody polityki zagra­nicznej. Trasa była łatwa, trzeba było tylko odpowiednio spreparować z jednej strony groźbę wojenną, która zawisła nad świattem z powodu Kanclerza Hitlera, a z drugiej strony stworzyć widmo niebezpieczeństwa agresji państw totalitarnych na Stany Zjednoczone. Pakt Monachijski przyszedł Prezydentowi Roose­velt’owi z wielką pomocą. Przedstawiany tu był jako kapitula­cja Francji i Wielkiej Brytanii przed wojującym militaryzmem niemieckim, i – jak się tu potocznie mówi – Hitler przyłożył Chamberlainowi pistolet do głowy, tak, że Francja i Wielka Brytania nie miały innego wyjścia jak tylko zawrzeć haniebny pokój. Następnie brutalne traktowanie żydów w Niemczech i problem uchodźców podsyca stale istniejącą nienawiść do wszy­stkiego co ma coś wspólnego z niemieckim nazizmam. W wielkiej mierze przyczynili się do tego poszczególni żydowscy intelek­tualiści, którzy złączeni są z Prezydentem Roosevelt’em więzami przyjaźni, tak jak Bernard Baruch, Gubernator stanu New York Lehman, nowomianowany Sędzia Sądu Najwyższego Felix Frankfur­ter, Sekretarz Skarbu Morgenthau i inni, chcą zrobić z Prezy­denta szampiona praw człowieka, wolności religii i słowa, jako też tego, który w przyszłości ukarać musi mącicieli pokoju.

Ta grupa ludzi, zajmujących najwyższe stanowiska w rządzie amerykańskim, pragnie uchodzić za przedstawicieli prawdziwego “amerykanizmu”, oraz “obrońców demokracji”, przy tym jednak złączona jest nierozerwalnymi więzami z międzynarodowym społeczeństwem żydowskim. Dla tej miedzynarodówki żydowskiej, która ma głównie swoje interesy rasowe na celu, wywyższanie Prezydenta Stanów Zjednoczonych na to “najidealniejsze” stanowisko obrońcy praw człowieka, było genialnym pociągnięciem, a zarazem stworzeniem bardzo niebezpiecznego ogniska nienawiści na tym kontynencie, oraz podziału świata na dwa wrogie obozy. Przy tym ujęto całość w misterną robotę: stworzono Roosevelt’owi podstawy do aktywizacji polityki zagranicznej Stanów i do stwo­rzenia tą drogą olbrzymich zasobów militarnych dla przyszłej rozgrywki wojennej, do której żydzi świata dążą z całą świadomością. Dla użytku wewnętrznego, odwraca się uwagę społeczeństw od wzrastającego w Ameryce antysemityzmu, wpajając konieczność obrony wiary i wolności indywidualnej przed zakusami agresywnego faszyzmu.

Jerzy Potocki
Ambasador R.P.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – http://www.bibula.com – na podstawie redakcyjnych materiałów archiwalnych ‚Polish Documents Relative to the Origin of the War. Berlin 1940. Auswartiges Amt.

Zobacz dokument:
>http://www.bibula.com/images/41045/Polish_Documents_1939_1.pdf

http://www.bibula.com

 

Komentarzy 16 do “Tajne dokumenty Ambasady RP w Waszyngtonie z 1939 roku: Propaganda urabiana jest przez czynniki żydowskie, które mają w swoich rękach niemal 100 procent mediów”

 1. Ale dlaczego? said

  Warto zwrócić uwagę na to, że ambasada (ambasador?) polski nie doceniała zagrożenia niemieckiego i wprost oburzała się na propagandę antyhitlerowską w USA.
  Co przełożyło się na klęskę ’39.

  Także to bardzo ciekawy dokument.

 2. Moher49 said

  W Polsce jeszcze gorzej.

  W Polsce wybierają tak:
  Wałęsa = Lejba Kohne
  Kwaśniewski = Stoltzman
  Kaczyński = Kalstein
  Komorowski – mąż żydówki
  Duda – mąż żydówki.

  Jakaś dziwna powtarzalność.

 3. Lipski said

  List z przeszłości,polskiego ambasadora,de facto informuje o przyszłości.Makabryczna wizja?

  Czy też już konkretne
  realia i przygotowania do wojny?
  Wystarczy tylko zmienić w liście
  nazwiska.

  Problemy z przeszłości w USA i w EU,
  są dzisiaj w roku 2018 bardziej dramatyczne.

  Scenariusz,plan i cel jest indentyczny.
  Forsa na zbrojenia ,wykorzystanie EU(wtedy Hitlera i państwa jego popierające)
  do wojny z Rosją o jej złoża i bogactwa.

  Nie znałem tego listu,polskiego ambasadora.

 4. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – Ale w 1938 Polska władza powinna (ale dziwne słowo) była zrozumieć ze gwarancje Zachodnich „soj usz nik ów” są warte ZERO.

  Czechosłowacja miał podpisane ofensywne i defensywne pakty z Francją w 1938. Pomocy NIE DOSTAŁA.

  Benesz musiał poczuć się bardzo głupio bo niby był postrzegany jako bardzo wyrafinowany dyplomat który świetnie rozumiał drugą stronę. Nic nie rozumiał, nawet swoich złudzeń i iluzji aż dopiero na samym końcu.

  ——
  Nie rozumiała w 1938, nie rozumie w 2018. A naród też g… rozumie.
  Admin

 5. Swarożyc said

  Ad 2.
  Podejrzewam że i Duda sam jest żydem. Gazeta wyborcza zamieściła jakiś czas temu zdjęcie jego wuja; wypisz, wymaluj Chazar…
  .

 6. Swarożyc said

  .http://bi.gazeta.pl/im/64/8c/12/z19448932IH,Komisarz-Radomska-Wieslaw-Kaminski.jpg

 7. ert said

  Wygląda, że ta „propaganda” choć żydowska, prawidłowo oceniała nazizm; żałosna jest natomiast „ślepota” a w istocie oddanie się „polskiej” sanacyjnej polityki, polityce niemieckiej.Doceniał to nie tylko kanclerz Hitler, stawiając straż honorową przy grobie Piłsudskiego, ale i jego niedoszły morderca K. S. v. Staufenberg…tfu. /to na sanację i jej dzisiejszych spadkobierców Solidaruchów/
  ac

 8. Plausi said

  Dobre pomysły

  zostaną zrealizowana, gdy tylko nadarzy sią okazja.

  Przykłady:

  „Sekretarz Skarbu Morgenthau” ten sam, który opracował dla Niemiec tzw. Plan Morgenthau, jak wiemy realizowany obecnie w Polsce.

  „chcą zrobić z Prezy­denta szampiona praw człowieka, wolności religii i słowa”, do tych „praw człowieka ….” wrócono za sprawą naszego „rodaka” Brzezińskiego, aby z ich pomocą dobrać się ZSRR i blokowi wschodniemu do skóry.

  „wytwarzana jest sztu­czna psychoza wojenna, która wmawia w naród amerykański, że pokój w Europie wisi na włosku”, na dziś ci sami wmawiają Polakom, że wojna z Rosją „wisi na włosku” dlatego nasi żydowscy przyjaciele chcą wydusić z nas przeszło 300 miliardów dolarów pod pretekstem, że jesteśmy im dłużni, szantażują nas, zanim to wszystko zostanie zniszczone.

  Tu można śmiało powiedzieć, że absolutna większość, jeśli nie całość, żydowskiego stanu posiadania pochodzi z oszustwa, szantażu, kradzieży czy wreszcie mordu, najlepiej masowego, co należy do ich tradycji od tysiącleci, zresztą wg. ich własnych relacji.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  II Wojna została misternie i długoterminowo nagrana, niestety nasza ojczyzna miała odegrać w niej wyjątkowo tragiczną rolę. Ciarki nas przechodzą na widok wojsk okupacyjnych z USA w naszej ojczyźnie, gospodarzy, którzy te wojska wezwali do naszego kraju należy postawić pod mur za zdradę, choć latranie byłyby chyba odpowiedniejsze.

  Inne analogie.

  https://marucha.wordpress.com/2018/12/22/pierwsza-fala/#comment-800507

 9. Isreal said

  wielki Kolbe dużo wcześniej ostrzegał przed rzydoskimi mediami (gazety)

 10. tomasz said

  Z tego dokumentu jasno wynika, że Hiteler przegrał wojnę już w styczniu 1939 r. i jakiekolwiek wchodzenie w sojusze z nim, to było samobójstwo.

 11. lopek said

  Cóż – list ten potwierdza tylko fakt, że kosmaci wywijają cywilizacją białego człowieka już od bardzo dawna.
  Wniosek?
  Kosmaci na przestrzeni tysięcy lat wykończyli już niemal każdą wielką cywilizację a teraz wykańczają naszą i to – jak gdyby nigdy nic. Nawet misja Jezusa Chrystusa (ojcem waszym jest diabeł…) – jak dotąd – nie przynosi rezultatów.

 12. Siekiera_Motyka said

  Ad. 10 – ” jakiekolwiek wchodzenie w sojusze z nim, to było samobójstwo.”
  A co mamy w 2018 roku ? Polacy nie mają kontroli swojego kraju. Bruksela i Berlin ją ma. W 1938 było możliwe zrozumieć jaka gra jest gran. Czechy ją odczuli a Polacy mieli czas ją zrozumieć. Francja i Brytole są gówno warte. Przypuszczam że Czechy się poddali bo powiedziano im (Brytole/Francja) że będą zmazani z list krajów jeżeli się będą bronili. Niemcy może by dali sobie rade ale by sporo energij zgubili w takim wysiłku i nie wiadomo jak by się ułożyły inne sojusze w tym regionie. Brytole/Francja chcieli JEDEN wielki wybuch, a to była Polska.

  Nie wiem jak by poszło wchodząc lub dogadzając się z nim o korytarz i Gdańsk. Ale zmarnowało by to Zachodnim Aliantom mnóstwo cwanych intryg. Przypuszcza że Putin te lekcje dobrze przestudiował.

 13. Boydar said

  Dla mnie – przyniosła. Reszcie współczuję po chrześcijańsku.

 14. Marucha said

  Re 12:
  Podstawowym błędem polskiej polityki przed wybuchem II Wojny Światowej było odrzucenie propozycji sojuszu z Czechosłowacją.
  Ichnie uzbrojenie plus polski żołnierz – i p. Hitler nie ma większych szans już na starcie.
  Ale Polska była obrażona na Czechosłowację i na złość mamie odmroziła sobie uszy,
  Polskie kretyństwo zawsze górą.
  I nic tego nie zmieni.

  Re 13:
  Dla mnie też.
  Chrystus otworzył nam drzwi i zachęcał, ale nie zmuszał do przejścia przez nie.

 15. Siekiera_Motyka said

  Ad. 14 – Nie byłem muchą na wszystkich fetach, spotkaniach, rozmowach itd. ale podejrzewam że cwaniaki Brytolskie i Francuzkie tak fetowali Polaków z górnych warstw do średnich we władzy że nadmuchali ludziom Ego do tego stopnia że racjonalność po prostu zdechła, „Jolly good job in Grunwald in 1410 Joe, you Poles can do ANYTHING you decide.”

  Coś w rodzaju Wałęsy który dostał tyle PR z Zachodu i w Polsce że Ludzie po prostu uwierzyli że Święty Lech (te imię wprost idealnie do tego pasuje) był posłany na Ziemie przez Boga.

 16. NICK said

  Gospodarz i Lubelak.
  Tak było i jest!

  Tak jak Pan Nasz, wspomnieniowo Narodzony.
  JEZUSICZEK.

Sorry, the comment form is closed at this time.