Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy to koniec Stanów Zjednoczonych?

Posted by Marucha w dniu 2018-12-28 (Piątek)

Ajajajajajajaj! My tu się szykujemy do Wigilii i dwóch dni Świąt Bożego Narodzenia, podczas gdy Holidays w Stanach Zjednoczonych mogą nie być „Happy”.

Jest to oczywiście kolejna faza wojny, jaką zwolennicy demokracji kierowanej, co to wprawdzie pozwalają suwerenom wyrażać swoją wolę, ale tylko wtedy, gdy jest ona zgodna z wolą Pani Wychowawczyni z pierwszorzędnymi korzeniami, toczą ze zwolennikami demokracji spontanicznej, co to uważają, że suwerenowie mogą głosować, jak chcą.

Wcześniej nie mogli się pogodzić z przegraną Hilarzycy (ciekawe, co takiego po cichu obiecała Żydom, że mało jaja nie zniosą z irytacji, że przegrała – bo przecież i Donald Trump skacze przed nimi z gałęzi na gałąź), potem poruszyli Moce, przeważniej te piekielne, bo „synowie Beliala” dostęp do nich najwyraźniej mają łatwiejszy, no a teraz poszli na całość i kto wie, czy nie zlikwidują Stanów Zjednoczonych?

Zwolennicy teorii spiskowych przypominają, że nie tak dawno stary żydowski finansowy grandziarz bawił w Chinach i chociaż nie zapuścił sobie warkoczyka, ani nie uskośnił oczu, ani nawet nie pożółkł, to przecież po coś tam pojechał. A po cóż by innego, jak nie zrobić jakiś paskudny geszeft? A na jaki paskudny geszeft mogliby pójść z grandziarzem Chińczycy? A na taki, że grandziarz, korzystając z tego, że w USA Żydzi robią bezkarnie, co tylko im się podoba, podjąłby się rozpoczęcia operacji likwidowania Stanów Zjednoczonych?

Tak szepcą po kątach zwolennicy teorii spiskowych, a wspiera ich „bez swojej wiedzy i zgody” Patryk Buchanan, co to kiedyś powiedział, że „Waszyngton to jest terytorium okupowane przez Izrael”.

Ale incipiam. Pretekstem do operacji, która może zakończyć się zlikwidowaniem Stanów Zjednoczonych, jest mur, jaki prezydent Trump zamierza postawić na granicy z Meksykiem, żeby powstrzymać napór nachodźców z Ameryki Południowej i Środkowej.

Czy to byłaby metoda skuteczna – to nie jest takie oczywiste. Za moich czasów w kołach wojskowych popularna była piosenka, której jedna zwrotka brzmiała następująco: „A tata mój był oryginał, zbudował wokół domu mur. Że dom wyglądał jak kryminał, strzegąc dostępu do swych cór. Lecz tą metodą nic nie wskórasz, choćbyś tych murów zbudował i sześć! Zawsze się znajdzie jakaś dziura, szpara, lufcik – którędy będzie można wejść!”

Gdyby tak tę wojskową piosenkę upowszechniono we wszystkich armiach zaprzyjaźnionych w NATO, to po pierwsze – polski wkład w militarny potencjał Paktu byłby jeszcze większy, niż jest, a po drugie – być może wiara amerykańskich dygnitarzy w mury zostałaby nadwątlona i żydokomuna musiałaby znaleźć sobie jakiś inny pretekst do rozpoczęcia operacji likwidowania Stanów Zjednoczonych.

Niestety – polskie doświadczenia w zakresie obronności znowu zostały zlekceważone, być może z powodu nieśmiałości naszych dygnitarzy, którzy nie mają odwagi upomnieć się o polskie interesy państwowe nawet w takich sprawach, a cóż dopiero – w większych?

W rezultacie prezydent Trump uparł się z tym murem i zażądał od Kongresu, żeby mu dali na to 5 miliardów dolarów. Kongres początkowo nie chciał o niczym słyszeć, ale już starożytna opowieść o Pigmalionie i Galatei pokazuje, czego może dokonać długotrwałe molestowanie. Jak pamiętamy, Pigmalion wyrzeźbił marmurowy posąg Galatei i tak mocno się w nim zakochał, tak do niego szturmował, że wreszcie zimny głaz dał znak tchnienia.

Skoro tedy nawet marmurowa Galatea ożyła na skutek uporczywego molestowania przez Pigmaliona, to cóż dopiero Kongres, w którym oczywiście zasiadają sami twardziele, ale gdzie im tam do twardości kamienia? Kongresmani rozmiękczani przez Trumpa, ale w jeszcze większym stopniu – przez opinię publiczną, która ani myśli wierzyć w postępowe teorie o równości – że to niby „jedna rasa – ludzka rasa!” – jak wykrzykują Zasrancen na warszawskich ulicach – zdecydowali się pójść na kompromis i przyznać 1,5 miliarda.

Ale prezydent Trump zareagował identycznie, jak pewna dama, niezadowolona z honorarium: „Pięć złotych mi dał! Pięć złotych! Pięć złotych, to idź daj swojej mamie!” – krzyczała na całą ulicę. Prezydent Trump nie tyle krzyczał na całą ulicę, co nie podpisał stosownej ustawy. A odpowiedni artykuł amerykańskiej konstytucji głosi, że nie można wydawać pieniędzy skarbowych bez stosownej ustawy.

Skoro nie można, to nie można – i kilkaset tysięcy urzędników rządowych, którym nie można wypłacić pensji, musiało pójść na urlopy bezpłatne, a co najmniej tyle samo czeka w kolejce. Ciekawe, czy ta asceza obejmie także Departament Stanu i Pentagon, no i – co Europę szczególnie interesuje – również CIA, która jest podejrzewana o inspirowanie różnych masowych ruchów wywrotowych.

Gdyby tak się stać miało, to by się okazało, że skała, na której budujemy nasze bezpieczeństwo narodowe, to gorzej niż „drzewa z mgły”, o których pisał poeta w 1939 roku. „Lecz nie wiedziałem – co najważniejsze – ach, uczeń zły! Francuskie drzewa, choć najpiękniejsze, to drzewa z mgły! A nam potrzebny las, który śpiewa, szumiący bór. Konar prawdziwy twardego drzewa i mocny sznur!”

Sytuacja wydaje się zresztą rozwojowa, bo w amerykańskiej konstytucji nie ma żadnych wskazówek, co w takich sytuacjach robić. Jeśli zatem obydwie strony będą się okopywać na z góry upatrzonych pozycjach, to nie będzie innego wyjścia, jak zlikwidować Stany Zjednoczone, to znaczy – innego wyjścia, jak samolikwidacja.

Podobnie może być z Unia Europejską, która wydaje się niepokonana, przynajmniej na użytek Polski, wobec której niemiecki owczarek Franciszek Timmermans coraz mocniej się nadyma. Wystarczy, że Niemcy zapomną zapłacić składkę do unijnego budżetu, a ci wszyscy ważniacy będą musieli wrócić do siebie, bo nie będzie forsy na zapłacenie za hotel i restaurację. „Tak oto kończy się nasz świat – nie z hukiem, tylko ze skowytem!” – pisał natchniony poeta.

Teraz co prawda również w Stanach Zjednoczonych nadchodzą święta, podczas których nawet zwolennicy bigoterii laickości praktykują coś w rodzaju „tregua Dei”, ale właśnie prezydent Trump przerwał wakacje na Florydzie i w dyrdy wraca do Waszyngtonu. Znaczy – sytuacja robi się poważna, znacznie poważniejsza, niż na początku pierwszej kadencji Wilusia Clintona, który też wojował z Kongresem, kiedy mu woda sodowa uderzyła do głowy.

Toteż w przerwach między świątecznymi posiłkami możemy nawet pościć na intencję dojścia w Ameryce do kompromisu, bo w przeciwnym razie – cóż my poczniemy, niebożęta?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarze 33 to “Czy to koniec Stanów Zjednoczonych?”

 1. lopek said

  „Czy to koniec Stanów Zjednoczonych?”
  ==========
  Źle postawione pytanie, które powinno brzmieć:
  czy to koniec Białych Stanów Zjednoczonych?
  Dopiero na tak postawione pytanie można odpowiedzieć, że w każdym murze znajdzie się jakaś dziura.
  Wniosek?
  Proces likwidacji Białych Stanów Zjednoczonych zaczął się już dawno a proces ten znacznie przyspieszono przy późniejszym wykorzystaniu do tego celu Azji. Proces ten przebiega równolegle z likwidacja Białej Europy. I co? Ano nic – nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi?

 2. Rosja też nie jest i nie będzie biała — https://youtu.be/awU5oU1TUqg

  ———
  Mam oczywisty sentyment do białej rasy… ale cóż ona ma obecnie do zaproponowania światu? Poprawnosć polityczną, srancję-tolerancję?
  Admin

 3. Ad. 2

  Mam oczywisty sentyment do białej rasy… ale cóż ona ma obecnie do zaproponowania światu? Poprawnosć polityczną, srancję-tolerancję?
  Admin

  Ale czy to jest rzeczywiście dzieło rasy białej? Czy raczej rasy handlowej? 🙂

 4. Marucha said

  Re 3:
  Pozostaje faktem, że biała rasa sobie owo dzieło przyswoiła i uważa za część swej kultury.

 5. Ad. 4

  Raczej toleruje, niż przyswoiła. I ta tolerancja jest sztucznie podtrzymywana.

  ———-
  Podyskutowałbym, ale szkoda nafty.
  Admin

 6. Piotr Bisek said

  Czy biala rasa uczynila wlasciwy uzytek z tych darow ktore otrzymala?NIE…wiec POniesia tylko tego Konsekwencje….Bo nie mysle ze otrzyma szanse na zniszczenie Ziemi i wykolejenie jej z orbity …

 7. 1
  Lopek
  Lopek, boj sie Boga a kiedy to Stany byly „Biale’??????

  Pisze Lopek:
  „Azje wykorzystano do likwidacji USA”!!
  GDZIE???
  W Hiroszimie czy w w czasie wojny opiumowej w Chinach?
  A moze w Wietnamie, Laosie czy Korei??

  Jak ja lubie takie dziecinady!

  Zarowno Stany jak i Europa sie koncza nie dlatego, ze ich czerwonoskore Indiany napadly ale dlatego, ze sie same zjadaja od ogona jak mityczne autofagi.
  Amerykanie zrobili wszystko co tylko sie dalo, zeby zniszczyc poludniowe sasiedztwo i zbombardowac infrastrukture El Salwadoru, Haiti, Nikaragui, Hondurasu.. i zbombardowac Paname a od 80 lat prowadza wojne kokainowa w Kolumbii..
  Okradli Meksyk, bezprawnie dzierza Hawaje… Alaske tez powinni oddac..
  I zrobili wszystko co mogli, zeby niszczyc infrastrukture kraju. Wyrabali prawie 80 % lasow. Reszte im pozary celowo podpalane zniszcza.
  Przeciez to wampiry bez wzgledu na kolor skory . USA stworzyli przeciez zlodzieje i rabusie i kryminalisci wypuszczeni z wiezien londynskich. Zjezdzaly sie do Stanow w czasie Gold Rush najwieksze szumowiny i spekulanci finansowi i bandziorstwo z calej Europy. Afrykanow sobie sami przywlekli
  Kolejne rzady w USA traktuja panstwo jako baze wypadowa na podboj swiata.
  Te poglowki nie czytali co sie stalo z imperium Aleksandra Macedonskiego czy Napoleona.
  Teraz mysla, ze kolorem skory nadrobia braki w inteligencji. Jaka biala rasa??
  To przeciez dzicz! Mongoly staly o 4 pietra wyzej od koniokradow.
  A Europa sie konczy odkad sie ‚zaprzyjaznila’ z kowbojami.

 8. Re: Artykul..
  Jesli sama „obsluga” lichwiarskiego zadluzenia przekroczyla wartosc dochodu narodowego brutto, to oczywistym jest, ze lichwiarski system zydowski doprowadzil (za milczaca zgoda oglupialych amerykanow) do bankructwa USA…
  Tak wiec na wkrotce w ciagu niecalych 6 minut caly elektroniczny system kredytowy zostanie zamkniety I w jednej chwili skoncza sie emerytury, renty, zasilki I wyplaty dla pracownikow systemu admnistracyjnego…

  Ale, jest jeszcze alternatywa: Jesli D.Trump wprowadzi stan wojenny, wyda rozkaz aresztowania ponad 63.000 skorumpowanych (na wysokich stanowiskach) urzednikow, przejmie (znacjonalizuje) zydowskie federal reserve, anuluje wszystkie dlugi rzadowe, miastowe, biznesowe I prywatne, to widze szanse, by USA ponownie staly sie USA jak sprzed ponad 100 lat.

  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. Pan Michalkiewicz zapomnial dodac, ze osobisty doadca Donalda Trumpa i osobisty ziec Trumpa, w jednej osobie ‚wynegocjowal’ konkursowy przetarg na kontrakt na budowe tego berlinskiego plotu.

  Przetarg ten wygrala izraelska firma ‚z duzym ekspiriensem’ w Palestynie i miala obiecane kolejne opedzlowanie amerykanskiego podatnika.
  Wiec dlatego pana prezydent znalazl sie w troszke klopotliwej sytuacji bo obiecal zieciowi, a ziec Natanajahowi, ze firma izraelska bedzie sie mogla oblowic.
  Ten caly mur – to najglupszy z pomyslow ‚bialych’ Stanow Zjednoczonych I Najglupszy w historii swiata pomysl na tzw. stosunki sasiedzkie..
  Chiny niegdys zbudowaly mur przeciwko zbrojnym bandom. Amerykanie bronia sie przed glodujacymi cywilami.
  Jak im w ogole nie wstyd!
  Czy mozna wybudowac wielki mur przeciwko amerykanskim napastnikom?

 10. Ad 7 Troll- Aż przerażenie ogarnia na taką podłość!USA /ich czosnkowe elity/rozwaliły Irak, Libię , gdzie spokojnie miliony chrześcijan żyło i celebrowało swoją wiarę,dzisiaj wiszą na płotach i są ukrzyżowywani przez sponsorowanych przez nich morderców z ISIS…USA okradły Irak, Libię, Syrię doszczętnie,bezcenne atrefakty są do kupienia na ebay-u, wybili miniony kobiet i dzieci, gwałcili Irakijki,dostarczają za miliardy broń Saudom a ci masakrują Jemen… dzisiaj Afganistan krwawi dalej, zamachy prawie bez przerwy.Kiedyś był film, jak zamroczeni narkotykami młodzi Afgańczycy leżą po ulicach ,pod mostami i umierają, już został zdjęty niestety.Od 2011 roku szarpią Syrią, znowu ginęły tysiące cywilów.
  Póki Kadaffi i Hussein/jacy byli tacy byli, Kadaffi dbał o naród/ trzymali towarzycho za twarz, jakoś nie było milionów uchodźców w Europie, teraz są i rozwalają ja w drzagi!!
  A Palestyńczyków ich „wspólnicy” z pustyni Negew zabijali na organy!
  https://t.co/AgCtavDVUf

  Te diable pomioty w końcu za to odpowiedzą???

 11. Rokitnik said

  Zgoda ( co do diagnozy Panie Jasko ) Tak powinien uczynic Maz Stanu ! – tylko, czy za takowego mozna uznac p.Donalda Trumpa / omotanego na wszystkich plaszczyznach przez rzymian?
  W przypadku bankructwa USA i wyluszczonych konsekwencji, rusza swoje dupy ” kowboje „, w y m u s z a j a c na urzedasach Gowermentu zasadnicze i k o n i e c z n e zmiany ??!!
  Ten scenariusz chyba jednak nie bedzie realizowany…. bo STRACIC wszystko z blachego powodu, to Une nie sa gotowe.?
  Wewnatrz plemiennej grupy takze sa koterie i przepychanki / a nic nie laczy wszelaka lobuzerie, jak widmo krachu finansowego polaczonego z WENDETA wk***ch ludzi?!

 12. Adagio said

  Ten trefny Michalkiewicz to Ameryki wrog.
  On nawet by Tru(m)pa udusil jesliby tylko mogl.

  Mysle ze te “proroctfa” sa zbyt przedwczesne.

  Napisano: “Ten caly mur – to najglupszy z pomyslow ‚bialych’ Stanow Zjednoczonych I Najglupszy w historii swiata pomysl na tzw. stosunki sasiedzkie..”

  Przy geszefcie “ocieplenia globalnego” i zwiazanych z tym zlodziejstw to maly pikus.

  i “Czy mozna wybudowac wielki mur przeciwko amerykanskim napastnikom?”

  Wlasnie na taki pomysl wpadl Tru(m)p ze swym murem :-)))

 13. Re: 11 Rokitnik.
  Jest kilka „niejasnosci” sprawowania prezydentury przez D.Trumpa, a na podstawie swoich domyslow nie bede wydawal swojej opinii.
  Jak na razie, D. Trump w dalszym ciagu „markuje” swoje poczynania polityczne I „gra na dwie strony”… Nie wiem jak sie skonczy jego prezydentura I jak dlugo jeszcze potrwa…

  Bardziej ciekawi mnie tresc rozmowy na Forum G-20 D.Trumpa z W.Putinem (ponad 2 godziny) za zamknietymi dzwiami I „cichy” wyjazd do Iraku na spotkanie z zolnierzami I najemnikami tuz przed Swietami Bozego Narodzenia, jak I rowniez 1 godzinna rozmowa (rowniez za zamknietymi drzwiami) z przywodca Chin I przyznam, ze jest to dla mnie bardzo intrygujace, zwlaszcza jak spokojnie zachowuja sie: Rosja I Chiny w kwestii militarnej mam na mysli jawnych prowokacji ze strony wojsk USA.

  Moge jedynie domniemywac, ze D.Trump mogl zwrocic sie o pomoc (Rosji I Chin) w celu „uporzadkowania” USA…(m.in., z korupcji…)…I uwolnienia z zydowskiej pajeczyny finansowej (zadluzenia)… (jak i doraznej pomocy gospodarczej)…
  Tak przynajmniej ja bym zrobil na jego miejscu..
  ==============================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. Ad. 8

  by USA ponownie staly sie USA jak sprzed ponad 100 lat.

  No tak… Sęk w tym, że przed ponad 100 laty USA były państwem masońskim…

 15. re1truth2 said

  Re 13
  Może dlatego powiedział, co powiedział…
  https://marucha.wordpress.com/2018/12/27/wolne-tematy-85-2018/#comment-801513

 16. Joannus said

  Ad 14
  ”…Sęk w tym, że przed ponad 100 laty USA były państwem masońskim…”

  Nie tylko od 100 lat. A przed wiekiem to obdarowały nas ”wolnym miastem Gdańsk”

 17. lopek said

  Re 7:
  „Jak ja lubię takie dziecinady!”
  Ja też lubię dziecinady – zwłaszcza te oznaczone wpisem nr 7.
  Dwa najmniej drastyczne przykłady:
  1. W ichnich filmach czarny siedzi przy komputerze a biały zamiata wokół niego podłogę.
  2. Poziom nauczania w klasie obniża się do najgłupszego murzyna w owej klasie – o tzw. bezstresowej szkole nie wspominając.
  Wniosek?
  Ogon wywija tam białą rasą – natomiast na inne rasy działa jeszcze większa siła odśrodkowa – bo te są uczepione grzbietu owego psa. W efekcie za dyskomfort winią oni właśnie białych a nie ogon.

 18. Re: 14 Krzysztof M
  Widze, ze nie wyrazilem sie az nazbyt precyzyjnie, to moze doloze, ku „oswieceniu”…

  Gdyby masoneria w USA (czasy washingtona) nie byla finansowana przez „przybyszow” zydowskich z Anglii, to zostalaby zepchnieta do nic nie znaczacej tajnej sekty I dlatego Lincoln musial byc zastrzelony z prostej przyczyny: przejal system bankowy emitujac tzw. „greenbucks” wolne od oprocentowania I opodatkowania finansujac wojne secesyjna tymi wlasnie banknotami…, ktora zorganizowali (ta wojne) zydowscy syjonisci, a gdy z pomoca chciala przyjsc Lincolnowi Rosja (Car Mikolaj I), to dla Rosji skonczylo sie zydowska rewolucja…

  Warto przypomniec rowniez i o tym, ze J.F. Kennedy rowniez probowal sprzeciwic sie zydowskim lichwiarzom i przejac federal reserve emitujac banknoty dla Amerykanow (w kolorze niebieskawym – 4.2 miliarda oparte o partytet srebra ROWNIEZ BYL MASONEM 32 STOPNIA.

  Roznica miedzy masonem i zydem jest taka, ze masona da sie jeszcze przekonac i nawrocic na wlasciwa droge (mimo ze podpisal cyrograf z diablem), a ZYDA k…rwa nigdy…

  ====================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Maverick said

  Paranoja się udziela kundlom Lucyfera:

 20. Plausi said

  Imperium globalne

  mówiąc o USA nie należy zapominać wspomniane wyżej imperium i rolę, jaką jeszcze USA pełnią.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Nie troszczymy się zbytnio o USA, gdyż bez nich funkcjonowanie globalnego systemu jest na razie niemożliwe. Naturalnie werwa dziennikarska może ponosić, także Michalkiewicza, ale nie zmieni to nic w tej sytuacji.

  8, Jasiek z Toronto
  „Jesli sama „obsluga” lichwiarskiego zadluzenia przekroczyla wartosc dochodu narodowego brutto” nie przekroczyła, ale zadłużenie (federalne, stanów, gmin) przekroczyło BIP, chyba dwukrotnie, por. Japonię, to nie jest jeszcze powód do paniki, jeszcze przez lata będzie finansjera (MWF) udawać, że tego nie zauważa.

  „lichwiarski system zydowski doprowadzil … do bankructwa USA”, do bankructwa już doprowadził, doprowadzi ew. do ogłoszenia bankructwa, choć nie jest to konieczne. Nasz prywatny pogląd jest, że MWF może doprowadzić do filetowania USA, struktura stanów to ułatwia, w podobny sposób, jak MWF zredukowała ZSRR/Rosję, wyznaczając jej rolę pomocniczą w imperium globalnym.

  Aby pełnić funkcję centrum imperium, musi kandydat posiadać pewne atrybuty, jak na razie nie ma takiego kandydata, sama wartość produkcji, por. ChRL

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/18/386number1/

  nie wystarcza, jak widać zarządzający ChRL są tego świadomi. Naszym zdaniem USA widzą EU jako swego najpoważniejszego konkurenta, na szczęście EU nie ma armii i jak dotąd udaje jej się temu zapobiec, ale przygotowania trwają.

  Niewielu może potrafią wyciągnąć z tego wnioski, ale środek ciężkości produkcji światowej, który przez ostatnie wieki/nawet tysiąclecia przesuwał się w kierunki zachodnim i znajdował się na Atlantyku, zawrócił i przesuwa się z roku na rok na wschód.

  Aby zamknąć rozważania, przypominamy jeszcze raz, aby USA mogły przejąć funkcję egzekutora imperium od W.Brytanii, potrzeba było dwóch wojen, nie bez racji nazwano je światowymi, chodziło bowiem o przejęcie głównej funkcji w imperium globalnym a więc światowym.

  Wielu w Polsce myśli, że chodziło o nich samych, Niemcy, żydów i co tam jeszcze, z powodu takich detali nie robi się wojen światowych, to są jedynie zjawiska pomocnicze lub zgoła oboczne. Rola Polski w tych wojnach była o tyle z góry zdefiniowana, że tak zaprojektowaną wojnę można było przeprowadzić tylko na jej terenie. Miejmy nadzieje, że wojna/wojny, niezbędne aby zastąpić USA, nie odbędą się na tym samym terenie, choć USA chciałyby chętnie powtórzyć swe poprzednie projekty. Ktoś, kto uważa USA mogą być sojusznikiem Polski, jest skończonym durniem, dlatego pełniący funkcję tzw. rządu w Warszawie, są zdrajcami, ale tak jest już od trzech wieków. Jeszcze raz dosadniej: USA nie mogą być sojusznikiem Polski, bo to jest sprzeczne z ich interesem.

  Za parę dni, najwyżej tygodni, zostanie finansowanie państwa USA uregulowane, stąd temat Michalkiewicza uważamy za fikcyjny.

 21. Carlos said

  nie slyszalem ,by Kennedy byl masonem, ale moze ?…

 22. Ola said

  Problem granicy USA z meksykiem jest , byl i bedzie problemem , ale zeby wpasc na pomysl i na tytul artykulu , jak go zatytuowal pan Michalkiewicz? To potrafi on, Michalkiewicz. Wie gdzie uderzyc , zeby nozyce , zeby dzwony , zeby leiki , zeby przejsc na inne portale i sie …… sprzedac. jak tania dziwka ! Tak, panie Stachu . Doceniam Michalkiewicza , lubie jego gadanie , jest orzezwiajacy i nigdy nudny w zasadzie . Ale jest sprzedajny i kupny . Za chwytliwe hasla i slogany . Wnikliwa i logiczna analiza wydarzen to juz nie jego silna strona . Bo i po co i za co? Za ile — to wydaje sie byc pytaniem i motorem slownej dzialalnosci pana Michalkiewicza.
  Zreszta jak i wiekszosci , jesli nawet nie calosci , prawicowego odlamu rzeczywistosci . powiem gorzej – pan Stachu jest ultra neoliberalem . Nie wazne jak , wazne zeby zarobic— to jego motto.

  ———–
  Słusznie, Pani Olu.
  Zarabiać pieniądze jest istotnie bardzo brzydko i niehonorowo.
  Co innego ukraść.
  Admin

 23. Rafal Cz. said

  Musze niektorych zmartwic: USA to nie tylko nazwa ale miliony amerykanow. ludzi ciezko pracujacych na chleb.
  Ci ludzie nosza w sobie dume z wlasnych dokonan I swoich przodkow. Dala nich Stany Zjednoczone to nie pusta nazwa.
  To prawda, obecnie potege ich kraju wykorzystuja „ludzie pieniezni” , ludzie ze wszech miar niebiezpieczni, ale oni sie obudza
  I wtedy bedzie bunt.Nie zadne powstanie zbrojne ale atak z wykorzystaniem wszystkich srodkow w oparciu o konstytucje Stanow
  Zjednoczonych w obronie suwerennosci. Tak, suwerennosci.Tak, wiem ze ci ktorzy trzymaja stery wladzy w Stanach to nie amerykanie i z tej wladzy nie zrezygnuja.
  Ale jesli nie zmienia kursu to czeka ich spopielenie, niestety z narodem amerykanskim ale i reszta swiata.
  Bo kto przezyje to bedzie gorzko zalowal ze przezyl.

 24. Rafal Cz. said

  Ad 22.
  Pani Olu pani komentarz jest swietny!

  ————–
  W czym?
  Admin

 25. Re: 21 Carlos…
  Jak sie lekcji nie odrabia, to I lopata nie pomoze cokolwiek wlozyc do glowy.
  Jak sie nie czyta, no to sie nie wie…
  ======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  Re: 22 Ola
  A cos bardziej konkretnego za wyjatkiem wlasnego zdania n/t p. Stanislawa Michalkiewicza, tj. jego felietonow???..
  Prosze wiec napisac wlasny. Z uwaga nie tylko ja przeczytam…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. Przemko said

  Biała Rasa skończyła się w 1914 roku. szkoda. szkoda. szkoda.
  ale mają na co zasługują – nikt im każe wierzyć w chazarskie rzygowiny (feminizmy, pedalizmy, dżenderactwa etc.) – a większość!!! białasów naprawdę w to wierzy!

 27. Rafal Cz. said

  Ad 25.
  Ja tez przeczytalem. A wlasne zdanie cenie sobie ponad wszystko o ile jest przemyslane. W przypadku pani Oli jest.
  Lubie Michalkiewicza za jego wiedze I erudycje ale on jest w stanie poprzec/obronic kazdy punkt widzenia wykorzystujac te wlasnie atrybuty. Bardzo czesto ma racje . Szczegolnie kiedy chodzi o analize sytuacyjna. Bo analiza to chlodna ocean faktow.
  Ale kiedy przechodzi po tej analizie do ocen raczej emocjonanych to juz nie bardzo mu to wychodzi.

  ———-
  To są wszystko ogólniki, panie Rafale.
  A konkrety?
  Admin

 28. revers said

  „Skoro nie można, to nie można – i kilkaset tysięcy urzędników rządowych, którym nie można wypłacić pensji, musiało pójść na urlopy bezpłatne, a co najmniej tyle samo czeka w kolejce. Ciekawe, czy ta asceza obejmie także Departament Stanu i Pentagon, no i – co Europę szczególnie interesuje – również CIA, która jest podejrzewana o inspirowanie różnych masowych ruchów wywrotowych.”

  dziwne ale to Wyborcza zrobila jakies zdjecie pod posredniakiem z ameryki lacinskiej z kolejka po prace , nie koniecznie w Wenezueli i straszy hiperinflacja w Wenezueli i nie placonym policjantom, urzednikom pensji.

  Czyli mamy jednak rowniez ukryta hiperinflacje w Stanach o ktorej nikt nie wie oprocz dyzurnych redaktorow Wyborczej.

 29. Rafal Cz. said

  to są wszystko ogólniki, panie Rafale.
  A konkrety?
  Admin

  Dzisiaj jestem bardzo zmeczony ale obiecuje ze zabiore sie za to.

 30. Re: 29 Rafal Cz..
  Czekam z niecierpliwoscia… I nie popuszcze panskich „ogolnikow” jakie pan „wysmarowal”…tutaj w Gajowce…(jak p Ola…)
  ===========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 31. Carlos said

  Porazasz wszystkich swoja mundroscia i zarozumialstwem Jasko z Toronta…..wymiana pogladow z takim chamem jak ty, jest naprawde pouczajaca. Nawet jesli masz wiedze to sloma ci z butow wystaje…FY

 32. Re: 31 carlik…
  A co to k..rwa kolege sobie znalezles zlamany fiucie???
  Spier…alaj na „lonet” durniu skonczony…z zydowskim g…wnem we lbie…potrafiacym jedynie F….Y…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. Carlos said

  nie mam zamiaru bic sie z gownem….

Sorry, the comment form is closed at this time.