Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

NI wyśmiał militarny „sygnał” zachodnich krajów dla Rosji na Morzu Czarnym

Posted by Marucha w dniu 2018-12-28 (Piątek)

Na początku grudnia do portu w Odessie wpłynął okręt brytyjskiej Marynarki Wojennej „Echo”, który ma być odpowiedzią na „agresywne działania” Rosji na Morzu Czarnym, pisze National Interest.

„Echo” przybył na Ukrainę kilka tygodni po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej, podczas którego trzy okręty Marynarki Wojennej Ukrainy naruszyły granicę Rosji. Niebezpiecznie manewrowały i nie podporządkowały się uzasadnionym żądaniom rosyjskich władz. W rezultacie zatrzymano całą załogę okrętów, wszczęto przeciwko nim w Rosji postępowanie karne w sprawie nielegalnego przekroczenia granicy.

Jednak, jak zauważa gazeta, „Echo” jest wielozadaniowym okrętem hydrograficznym, który może wykonywać jedynie zadania naukowe, w szczególności sporządzać i udoskonalać mapy dna morskiego. Jego całe uzbrojenie to dwa 20-milimetrowe działa i kilka karabinów maszynowych. Tak więc okręt jest jeszcze gorzej uzbrojony niż ukraińskie kutry, aresztowane przez rosyjską straż graniczną.

Minister obrony Wielkiej Brytanii Gavin Williamson oświadczył, że przybycie tego okrętu na Morze Czarne jest ostrzeżeniem dla Rosji, a także oznacza, że ​​Ukraina „może liczyć na niezawodnego partnera w osobie Wielkiej Brytanii”. Jednak możliwość tego statku, pozbawionego ciężkiej broni, stawienia oporu zmasowanemu atakowi, wydaje się wątpliwa, podkreśla publikacja.

[Ukraińcy powinni się obrazić za takie wsparcie – admin]

National Interest dodaje, że ten przykład nie jest jedynym przypadkiem „wsparcia” Ukrainy. Rozbieżność między polityczną determinacją Zachodu a rosnącym „rosyjskim zagrożeniem” często prowadzi do „pustych działań” zamiast prawdziwej demonstracji siły.

W szczególności publikacja podaje jako przykład lot samolotu zwiadowczego Sił Powietrznych USA OC-135 nad Ukrainą na początku grudnia na wniosek Kijowa. Jak oświadczył Pentagon, lot ten „ma na celu potwierdzenie wierności USA Ukrainie i innym krajom partnerskim”. W rzeczywistości samolot przeleciał przez głębokie tyły Ukrainy w dużej odległości od Donbasu i Krymu. [I dobrze zrobił – admin]

„Nie latali nad spornymi obszarami. Uważam, że był to lot treningowy, który został dobrze napompowany i upiększony, aby opinia publiczna odebrała go jako «sygnał» dla Rosji” — cytuje publikacja słowa Steffana Watkinsa, niezależnego eksperta ds. bezpieczeństwa i analityka informacji wizualnej.

National Interest podkreśla, że ​​przybycie statku „Echo” na Ukrainę wygląda tak samo „przerażająco”. Jednak Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii zamierza nadal wspierać Ukrainę i zamierza wysłać tam swoich wojskowych w 2019 roku, aby pomóc w przygotowywaniu ukraińskich żołnierzy.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 9 to “NI wyśmiał militarny „sygnał” zachodnich krajów dla Rosji na Morzu Czarnym”

 1. sarkazm said

  Angole pomogą jeszcze piękniej Ukraińcom niż pomogli II RP w 1939 – 1945.
  Że też jakieś rządy traktują poważnie te zdradliwe i kłamliwe łajzy.

 2. Siekiera_Motyka said

  „Minister obrony Wielkiej Brytanii Gavin Williamson oświadczył, że przybycie tego okrętu na Morze Czarne jest ostrzeżeniem dla Rosji, a także oznacza, że ​​Ukraina „może liczyć na niezawodnego partnera w osobie Wielkiej Brytanii”. Jednak możliwość tego statku, pozbawionego ciężkiej broni, stawienia oporu zmasowanemu atakowi, wydaje się wątpliwa, podkreśla publikacja.

  [Ukraińcy powinni się obrazić za takie wsparcie – admin]”

  Tak samo było w 1939.

  „6 mln ulotek

  W nocy z 3 na 4 września 1939 roku bombowce brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych przeprowadziły pierwszy nalot na Niemcy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zamiast bomb, na nazistowskie ulice i fabryki zrzucono propagandowe ulotki. Dokładnie 6 mln ulotek, które spadły m.in. na Hamburg, Bremę oraz Zagłębie Ruhry. W ulotkach zrzuconych przez 10 bombowców Whitley z 51. i 58 eskadry bombowej RAF, mieszkańcy Niemiec mogli przeczytać m.in.:
  „Każda niemiecka ambicja może być spełniona w drodze przyjaznej negocjacji(…) Wy, naród niemiecki, jeżeli tylko chcecie, możecie nalegać na pokój w każdym czasie. My również pragniemy pokoju i jesteśmy gotowi do jego zawarcia z każdym miłującym pokój rządem niemieckim.”W pozostałej części, ulotka „uświadamiała” Niemców, co do instrumentów propagandy, w tym kłamstw, jakimi posługuje się reżim Adolfa Hitlera oraz podkreślała ogromną przewagę Aliantów nad machiną wojenną nazistowskich Niemiec, wskazując tym samym na znikome prawdopodobieństwo wygrania przez nich „niepotrzebnej” wojny.”

 3. Marek said

  Napoleon I na początku wojny przeciwko Rosji 1812:

  „Jestem tu, aby raz na zawsze skończyć z tym barbarzyńskim kolosem Północy. Szpada została już dobyta. Trzeba ich zapędzić jak najdalej w ich lody, aby przez najbliższe 25 lat nie byli w stanie mieszać się w sprawy cywilizowanej Europy. Nawet za czasów Katarzyny Rosjanie prawie nie odgrywali żadnej roli w życiu politycznym Europy. Z cywilizacją zetknęli się dopiero przez rozbiór Polski. Nadszedł więc teraz czas, aby Polacy pokazali im, gdzie ich miejsce… Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy Katarzyna dzieliła Polskę, chwiejny Ludwik XV drżał ze strachu w Wersalu, a caryca zachowywała się tak, że wychwalały ją wszystkie paryskie plotkary. Po spotkaniu w Erfurcie Aleksander zrobił się zbyt zarozumiały, a już zdobycie Finlandii zupełnie przewróciło mu w głowie. Jeżeli potrzebne mu są zwycięstwa, to niech się wyprawi na Persów, ale nie miesza się w sprawy Europy. Cywilizacja odrzuca tych dzikusów”

  ===
  Niewiele albo nic się nie zmieniło:)

 4. Marcin said

  Napompowany angielski pajac,ten co po hucpie że Skripalami kazał się Rosji ” zamknąć” jest tak żałosny jak ta łajba, której wysłanie przyklepal.
  Sprawa jest zamknięta a wszystkie te ” demonstracje” to co najwyżej robią wrażenie na rodzimych idiotach przez telewizornia.

 5. maasteer said

  ” …na „agresywne działania” Rosji na Morzu Czarnym …” – toż to tylko misja stabilizacyjna i zwalczanie terrorystów w Donbasie (Prawy sektor i inne banderowskie sekty)

 6. Minister obrony Wielkiej Brytanii Gavin Williamson oświadczył, że przybycie tego okrętu na Morze Czarne jest ostrzeżeniem dla Rosji, a także oznacza, że ​​Ukraina „może liczyć na niezawodnego partnera w osobie Wielkiej Brytanii”.

  To jest sygnał dla Rosji: „Trampek do nas dzwonił i prosił, żebyśmy wpadli na Morze Czarne. No to wpadliśmy. Ale całe to NATO mamy w nosie. I jak coś, to chętnie z Rosją pohandlujemy”. 🙂

 7. Żbik said

  „Ukraina „może liczyć na niezawodnego partnera w osobie Wielkiej Brytanii”

  „Wsparcie” ze strony Wielkiej Brytanii to nic innego jak kradzieź, oszustwo, rozbój czy bandycki napad. Wie o tym większość państw na świecie, a wkróce przekonają się też głupi banderowcy.

  ——
  Może i Ukraina doczeka się w końcu swojej karmy.
  Admin

 8. Siekiera_Motyka said

  Ad. 3 – „w sprawy cywilizowanej Europy”

  Dobre !!!!

 9. Maverick said

  Czekam na tą wojnę którą rozpętają zachodni lucyferianie i ich kundle bo nie mogę się doczekać procesów na wzór norymberski, dla oligarchów chazarskich zarządzających Ukrainą przy wsparciu polskich kundli kabały i małych lucyferiątek i powieszenia ich na latarniach.

Sorry, the comment form is closed at this time.