Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Orban ośmieszył Kaczyńskiego na oczach całego świata

Posted by Marucha w dniu 2018-12-28 (Piątek)

Jarosław Kaczyński zapowiadał, że w Warszawie zrobi drugi Budapeszt i twardą ręką przeprowadzi kolejne reformy, jakie chce wdrożyć jego armia. Jednak Orban pokazał prezesowi Prawa i Sprawiedliwości, że chociaż jest dla niego wzorem, to nie cofnie się przed utarciem mu nosa.

Premier Węgier pokazał całemu światu nieudolność Kaczyńskiego przy przeprowadzaniu programu 500 plus. 500 plus to projekt, który podzielił Polaków, jak żadna inna nowość wprowadzona przez rząd. Wielu obserwatorów polityki społecznej twierdzi, że takie rozdawnictwo nie jest dobrym pomysłem i należałoby program wsparcia dla rodzin rozwiązać zdecydowanie inaczej.

Kaczyński jednak cały czas obstaje przy swoim i nie zamierza ustępować, co może go zgubić. Cały świat przyklasnął właśnie Orbanowi, który wprowadził nowoczesny system pomocy rodzinom. Prezes PiS znalazł się bardzo daleko od tych owacji.

Wiktor Orban jest politykiem, który na najwyższym stopniu w rankingu wartości stawia rodzinę. Nic więc dziwnego, że jego rząd robi wszystko, aby węgierskim familiom żyło się jak najlepiej. Jego gabinet jest autorem m.in. specjalnej ulgi mieszkaniowej, czy też programu rozwoju żłobków.

Pomimo wielu nowych rozwiązań, które zdążył wcielić w życie, premier nie ustaje w dalszych staraniach. Dlatego też postanowił wprowadzić do swojego kraju ulepszoną wersję 500 plus. Państwo zdecydowało, że nie będzie rozdawać pieniędzy. Zamiast tego, woli mniej wziąć od swoich obywateli, co poprawi ich sytuację materialną. Wiceminister do spraw polityki rodzinnej w Ministerstwie Zasobów Ludzkich poinformowała, że od przyszłego roku wejdą w życie nowe przepisy, na mocy których wzrośnie ulga podatkowa dla rodzin z co najmniej dwójką dzieci. Nowa stawka wyniesie 40 tysięcy forintów, co w przeliczeniu na naszą walutę daję ok. 534 złotych.

Tak naprawdę jest to rezultat długofalowego działania. Ulga podatkowa dla rodzin w ciągu ostatnich trzech lat wzrosła niemal dwukrotnie. Jeszcze w 2015 roku wynosiła 20 tysięcy forintów, czyli mniej więcej 270 złotych.

Na jakie oszczędności przekłada się taki wymiar ulg? Według odpowiedniego ministerstwa w kieszeniach Węgrów zostało ok. 30 miliardów złotych. Obecnie na Węgrzech trwają konsultacje społeczne odnośnie do tego, jak daleko powinna sięgać pomoc rządowa dla rodzin. Obywatele wypowiadają się na temat m.in. możliwych niskooprocentowanych kredytów dla młodych małżeństw czy też większych ulg w przypadku posiadania dużej liczby dzieci.

https://pikio.pl

Komentarze 23 to “Orban ośmieszył Kaczyńskiego na oczach całego świata”

 1. lopek said

  Okupant atrapy Polski wprowadzając 500+ myślał o obcych, których tu będzie ściągał – myślał o armii dodatkowych urzędników – a nie o polskich rodzinach, które są dla niego jak ten przysłowiowy wrzód na d*pie samego Belzebuba.
  Wniosek?
  JarKacz i jego otoczenie nie są głupsi od Orbana – a jednak nie poszli w niższe podatki tylko w 500+.

 2. Nina said

  Przemysław Adamczyk: Cudowne przypadki w życiu Kaczyńskich (Kalksteinów)

  .https://forumemjot.wordpress.com/2018/12/26/przemyslaw-adamczyk-cudowne-przypadki-w-zyciu-kaczynskich-kalksteinow/

 3. AlexSailor said

  Autor idiota?
  W Polsce jest ulga prorodzinna, na pierwsze i drugie dziecko wynosi po ponad 1100 zł (razem 2200 zł), na trzecie 2000 zł, a na czwarte i kolejne 2700 zł, w podatku do odliczenia.
  Przy czwórce dzieci daje to 575 zł zwrotu podatku na rękę miesięcznie.

  W artykule oczywiście autor nie raczył napisać (nie wie?), czy chodzi o zwolnienie z podatku 40 tys. forintów (534 zł), czy o takiż zwrot podatku, czy o kwotę miesięcznie, czy też rocznie.

  Ponawiam pytanie: autor idiota?

  Na dodatek zachwala głupie i idiotyczne rzeczy jak „specjalną ulgę mieszkaniową” = wzrostowi cen najmu, czy program rozwoju żłobków w sytuacji, gdy doskonale wiadomo, że koszt pobytu dziecka w żłobku jest porównywalny z pensją kobiety średnio o mało zarabiającej.
  To jest w większości przypadków koszt pobytu dziecka w żłobku z odwożeniem i przywożeniem go do domu, leczeniem infekcji, itp. jest podobny do pensji kobiety oddającej to dziecko do żłobka

  „Obywatele wypowiadają się na temat m.in. możliwych niskooprocentowanych kredytów dla młodych małżeństw”
  W przyrodzie nic nie ginie, żeby ktoś zapłacił niskie procenty, ktoś będzie musiał zrekompensować bankom to oprocentowanie do rynkowego.
  Kto?
  Ano wiadomo – podatnicy, to jest ci, którzy tym dobrodziejstwem są obdarowywani.
  W Polsce też takie programy funkcjonują.
  Np. „mieszkanie dla młodych”, gdzie państwo dopłaca część ceny mieszkania, pod warunkiem zaciągnięcia kredytu na nie w banku,
  którego nie wolno spłacić przed upływem 5 lat.
  Inaczej, przepompowuje pieniądze z kasy państwa do kasy banku, pod pretekstem pomocy młodym.

  ps. polskiego 500+

  Jest to wyłącznie program kupienia sobie elektoratu za pieniądze podatników.
  Gdyby ktoś chciał pomóc rzeczywiście słabym ekonomicznie rodziną, to wystarczyło
  kwotę wolną od podatku do 24 tys. złotych rocznie.

 4. Dziadzius said

  To nie ladnie tak Pana Kaczynskiego osmieszac
  On robi cuda, bo zanim cos powie, to wysyla telegram do starszych braci o pomoc w gramatyce i sensie wypowiedzi, a to nie jest latwe i nie kazdy jest do tego zdolny, zeby móc przekonywac sluchaczy ze ten co mowi to jest tez ten co robi decyzje.

 5. Konkretny said

  //Jego [Orbana] gabinet jest autorem m.in. specjalnej ulgi mieszkaniowej, czy też programu rozwoju żłobków.//

  Rzeczywiście genialne posunięcie!

  Z ulgi mieszkaniowej będą korzystać ci, którzy dużo zarabiają.

  Wysyłanie dzieci do żłobków to już jest patologia, żłobków nie powinno być w zdrowym społeczeństwie. Rodzina sama powinna opiekować się tak małym dzieckiem a państwo powinno tworzyć warunki, w których to jest możliwe. Orban by troszczył się o rodziny gdyby wdrożył program likwidacji złobków.

  ———-
  Ile Pan ma dzieci?
  Nb. w Szwecji z ulg mieszkaniowych korzystają najsłabiej zarabiający.
  Admin

 6. Carlos said

  Orban wydupcyl Goldman Sach z Wegier, wiec cokolwiek robi- nie zadluza panstwa. U nas odwrotnie…

 7. Roman K said

  KOmu przeszkadza 500+….. za te marne grosiki rzad w imieniu Polakow kupuje dla nich „Przyszlosc”….
  Panie Gajowy doskonale pytanie … Ile masz dzieci…..?????
  Ile dzieci moga miec meczyhoooyki?????

 8. revers said

  PlusSzczepionka

  W TYM 30 SZCZEPIEŃ DO 18 MIESIĄCA ŻYCIA
  Program 46 obowiązkowych szczepień zawdzięczamy Jarosławowi Pinkasowi, Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu

  Szczepienia obowiązkowe w roku 2019

  1-2) (w pierwszej dobie życia) GRUŹLICA – śródskórnie szczepionką BCG i WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY typu B (WZW typu B) – (pierwsza dawka szczepienia podstawowego) – domięśniowo lub podskórnie (według wskazań producenta szczepionki)
  3-8) (w 2 miesiącu życia) WZW typu B (druga dawka szczepienia podstawowego); BŁONICA, TĘŻEC, KRZTUSIEC (pierwsza dawka szczepienia podstawowego); HAEMOPHILUS INFLUENZAE typu b (pierwsza dawka szczepienia podstawowego); STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE (pierwsza dawka szczepienia podstawowego) – domięśniowo (według wskazań producenta szczepionki) lub – w przypadku wskazań indywidualnych – podskórnie
  9-15) (w 4 miesiącu życia) BŁONICA, TĘŻEC, KRZTUSIEC (druga dawka szczepienia podstawowego); HAEMOPHILUS INFLUENZAE typu b (druga dawka szczepienia podstawowego); STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE (druga dawka szczepienia podstawowego); PORAŻENIE DZIECIĘCE (POLIOMYELITIS), (pierwsza dawka szczepienia podstawowego); STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE (druga dawka szczepienia podstawowego) – domięśniowo (według wskazań producenta szczepionki) lub –w przypadku wskazań indywidualnych – podskórnie
  16-20) (w 5–6 miesiącu życia) BŁONICA, TĘŻEC, KRZTUSIEC (trzecia dawka szczepienia podstawowego); HAEMOPHILUS INFLUENZAE typu b (trzecia dawka szczepienia podstawowego); POLIOMYELITIS (druga dawka szczepienia podstawowego);
  21) (w 7 miesiącu życia) WZW typu B (trzecia dawka szczepienia podstawowego);
  22-25) (w 13–15 miesiącu życia) ODRA, ŚWINKA, RÓŻYCZKA (szczepienie podstawowe); STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE (trzecia dawka szczepienia podstawowego);
  26-30) (w 16–18 miesiącu życia) BŁONICA, TĘŻEC, KRZTUSIEC (czwarta dawka szczepienia podstawowego); HAEMOPHILUS INFLUENZAE typu b (czwarta dawka szczepienia podstawowego); POLIOMYELITIS (trzecia dawka szczepienia podstawowego);
  31-37) (w 6 roku życia) BŁONICA, TĘŻEC, KRZTUSIEC (pierwsza dawka szczepienia przypominającego); POLIOMYELITIS – (szczepienie przypominające); ODRA, ŚWINKA, RÓŻYCZKA (szczepienie przypominające);
  38-40) (w 10 roku życia) ODRA, ŚWINKA, RÓŻYCZKA (szczepienie przypominające);
  {41}42-44) (w 14 roku życia) BŁONICA, TĘŻEC, KRZTUSIEC (druga dawka szczepienia przypominającego);
  45-46) (w 19 roku życia) BŁONICA, TĘŻEC (trzecia dawka szczepienia przypominającego).
  Do tego jeszcze szczepienie przeciwko OSPIE WIETRZNEJ {41?}, którego niewiele dzieci uniknie

  przecie to z miedzynarodowego lichwiarskiego banku swiatowego dostali miliardy w kredycie, przed ktorym wzdrygal sie minister finansow Spiewak, musail w 2010 zakonczyc karira tragiczna smiercia w Smolensku.

 9. Chyba to Morawiecki chlapnął, że na to 500+ rząd nie miał kasy i się zapożyczył. Jeśli na starcie rząd kasy nie miał, to jak jest teraz? Teraz ma? Czy wciąż się zapożycza? I jakie są perspektywy spłaty tego długu?

 10. revers said

  errata … minister finansow Slowik z 2010 roku …

 11. Lipski said

  PiS wprowadził podobny system jaki jest we Francji…czyli 500+ pod dyktando Europy zachodniej,która nie ma ochoty utrzymywać jak Niemcy, polskich dzieci.Informuję i wyjaśniam.

  200 Euro otrzymuje na 1 dziecko,w Polsce,zachodniej osoba,pracująca Niemczech w przy granicy,za skandaliczne małe pensje w Niemczech wschodnich.

  Nawet polski handlarz na targu ,za netto 700-800 Euro(3 razy w tygodniu)otrzymuje na dzieci Kindergeld plus ubezpieczenie,gwarantujące leki bez opłat dla swoich dzieci w Niemczech i w Polsce.

  Autor wpisu de facto atakuje Niemcy,Szwecje(leki dla dzieci,przedszkola)Austrię,Holandię,Danię czyli ma w 4 literach systemy gospodarczo-społeczne w EU zachodniej.

  Podaje informacje z Węgier i kłamie,gdyż tam każdy z EU,przez internet może zakupić ziemię.

  Tak jak w Rosji i w krajach byłego RWPG.Orban musi wprowadzać zmiany na Węgrzech gdyż tego oczekuje EU zachodnia jak i gangsterzy organizujący inwazję muzułmanów EU.

  Sumy podane w wpisie są śmieszne zwłaszcza ,że tak jak w Polsce,takie załamany program 500+ wystarcza na opłacenie płatnych leków dla dziecka.

  W Niemczech trwa w tej chwili inwazja z Ukrainy,ciapatych i Polaków,którzy uciekają z Polski,ze strachu przed okupantami w Polsce,do których należy autor wpisu.

  Popierający zasrany POPIS w Polsce,traktujący Polaków jak niewolników.Jak w ex-RPA.

  Węgry znakomicie pracują z Rosją i z EU ale muszą blokować emigrację Węgrów do EU zachodniej a nawet do USA.

  Nawet w PRL nie było takiej dyskryminacji i rasizmu,przeciw Polakom jak w Polsce 2018.

  Pikio do dzisiaj nie protestuje przeciw apartheidowi w Polsce,
  przeciw polskim dzieciom a skurwiele z polityki i z administarcji i ich dzieci mają leki bez opłat w Polsce.Oczywiście w ramach ubezpieczenia rodzinnego.
  Nie ma w Polsce,w tej chwili partii czy frakcji które były by zainteresaowana losem polskich dzieci.Zapraszam również do siebie:wpolsce.biz

 12. Kojak said

  Jawnie i ostentacyjnie kryminalna i antyludzka ustawa o niewolnctwie kompletnie kompromtuje tego zydowskiego zlodzieja !( niezliczona ilosc jego kompanow jest zamieszana w jawnie kryminaklne szwindle i oszustwa ) Czas mu biegnie nieublaganie po rowni pochylej ! Kryminalnym sloganami o suwerennosci nie napelni sie zoldalaC ~! WEGRZY CORAZ BARDZIE MAJA GO DOSC !

 13. Lipski said

  DO 9.PiS musiał na żądanie EU wprowadzić 500+ w Polsce aby zablokoać inwazję mistrzów Europy w improwizacji..czyli mieszkańców Polski. do EU zachodniej.

  Podobne Kindergeld,w BRD na 1 dziecko 200 Euro dla każdego dziecka (mniej zamożnych i bogatych)w Niemczech przynosi zyski dla banków,rodziców,dla dzieci,dla gospodarki..gdyż ta forsa jest dla dzieci czyli następnego pokolenia.To jest inwestycja a nie długi.

  Dodatkowo 140 Euro dla dziecka,dla mniej zamożnych czyli dla mniej zarabiających.
  Niemcy wkurzają całą Europę i USA gdyż inwestują w następne pokolenie.Amen.

 14. Lipski said

  Do 3.”kwotę wolną od podatku do 24 tys. złotych rocznie.”W Niemczech 17.500 Euro.Specjalnie nie podaję Wielkiej Brytanii,która znakomicie się bawi z inwazji z bloku wschodniego.

 15. Lipski said

  Politycy w Polsce i na Węgrzech muszą wprowadzić systemy podobne jak w Skandynawii i w EU zachodniej aby zatrzymać exodus do EU zachodniej i uSA….Ba nawet do Rosji.

  Kto będzie produkować w Polsce,na Węgrzech gdy ulice będą puste?

 16. andzia said

  re 1
  Podzileam opinię. Fałszywy , zakłamany kaczor myślał o tabunach nachożdców, a nie o Polakach.Kaczor nie nadaje się do polityki. Żydostwo go wywindowało, bo wie jaki jest głupi..

 17. AlexSailor said

  @Andzia, @Lipski

  Myślał (czy on – wątpię) ktoś nie tylko o muzułmanach, ale i o ukrach.

  W Polsce teraz jest trudniej kupić ziemię rolną niż za PRLu,. ceny mieszkań dzięki programom pomocowym
  rządu (dla bankierów i deweloperów) są horrendalnie wysokie.

 18. zibimark said

  Michalkiewicz o 500+ od 4:12min

 19. Parapsychopatolog said

  re 16 Andzia. On został wywindowane nie dlatego że jest głupi. On został wywindowany ponieważ mają na niego potężne haki – to co kiedyś mówił Stonoga o Kaczyńskim, przeciekach z UOP i spotkaniach Jarkacza z młodym oficerem UOP w hotelu wydaje się być wysoce prawdopodobne.

 20. Rokitnik said

  Well…wiecie co? Ja patrzac calosciowo na te szamotanie wewnetrzne,zastanawiam sie czy WOGOLE w Polsce sa jakies sluzby OCHRONY PANSTWA? Gdzie jest wywiad …a scislej, KONTR WYWIAD POLSKI? Same dziwy…a ” sluzby ” rzadza juz jako III pokolenie poputczikow !?!

 21. lewarek.pl said

  19.
  Według listu opublikowanego przez Stonogę Kaczyński miał się spotykać z młodym oficerem WSI (nie UOP) por. Piotrem Polaszczykiem w hotelu oficerskim w Warszawie na Bemowie. Część tych, hm, hm, spotkań została nagrana.
  Może dlatego aneks do raportu Macierewicza nie może ujrzeć światła dziennego, a jego autor jest dopieszczany przez prezesa.

  20.
  Czy w Polsce są jakieś służby? Są, proszę poczytać Michalkiewicza. On ma dosyć spójną teorię na ten temat.

 22. Tekla said

  ad.12

  komentarz jak z gadzinowki Michnika–
  tak samo zydowska prasa pisze na Wegrzech..jak to Orban zaprzedal sie Rosji itd–

  taki filmik zrobili zydki
  Wegry w nowej zimnej wojnie..

  .https://www.youtube.com/watch?list=PLwZtTJKHNDYiKSjVtWZvpLSHBE4xF6ptC&time_continue=540&v=Q7cHap-cGfM

 23. Marucha said

  Re 22:
  Z tej samej kategorii, co wpisy na temat „opozycji” w Rosji albo na Białorusi, która jest potężna, ale mordowana.
  P. Kojak nigdy nie porażał głębią analizy, ale wpis #12 robił chyba w stanie wskazującym.

Sorry, the comment form is closed at this time.