Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przemyscy radni PIS przeciwko przypomnieniu, że o Lwów i Przemyśl Polacy walczyli z Ukraińcami

Posted by Marucha w dniu 2018-12-29 (Sobota)

Podczas dyskusji nad projektem uchwały o upamiętnieniu uczczenia walki Orląt Lwowskich i Przemyskich na sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, radni PiS opowiedzieli się przeciwko uściśleniu, że walczono z oddziałami ukraińskimi. Później część z nich nie poparła całości uchwały, choć sami byli jej wnioskodawcami.

Orlęta – Obrona cmentarza

W piątek radni Rady Miejskiej w Przemyślu podczas sesji zajęli się projektem uchwały w sprawie stanowiska „z okazji 100. rocznicy walk o przynależność Lwowa i Przemyśla do państwa polskiego”. Został on zgłoszony przez radnych PiS. Uzasadniając projekt wnioskodawcy zaznaczali m.in., że w ten sposób Rada Miasta „chce podkreślić historyczną wagę tych wydarzeń oraz oddać cześć ich uczestnikom”. Przypomniano też o walce Orląt Lwowskich i Przemyskich z Ukraińcami, choć nie tych ostatnich głośno nie wymieniono.

Na początku dyskusji dr hab. Andrzej Zapałowski, radny Kukiz’15 zwrócił uwagę, że w treści uchwały nie ma jednak wzmianki o tym, z kim te walki toczono i prosił o wprowadzenie odpowiedniego uzupełnienia.

Takiej konieczności nie widział jednak radny Wojciech Błachowicz (PO), były wiceprezydent miasta. Jak tłumaczył, nie chciał, żeby uchwała wzbudzała jakieś kontrowersje.

[Aby nie budzić kontrowersji, nie wspominajmy też, z kim toczono wojnę w 1939 roku oraz gdzie leży zdobyty przez Polaków i Rosjan Berlin – admin]

Radny PiS Maciej Kamiński, wnioskodawca projektu również nie zgodził się z Zapałowskim i zaznaczył, że pozostaje przy stanowisku klubu. W reakcji na to historyk podkreślał, że jest przeciwnikiem „nadmiernej i bzdurnej poprawności politycznej” i wnosi o zmianę. Jego stanowisko podzieliła radna Grażyna Stojak (PO-Nowoczesna), argumentując to koniecznością zachowania poprawności historycznej.

Radny Kamiński bronił przedstawionej wersji twierdząc, że jest ona „wyważona”:

– Staraliśmy się przedstawić wyważoną treść, żeby nie budziła kontrowersji. Wydaje mi się, że treść jest odpowiednia.

Prof. Zapałowski złożył wniosek formalny o nadanie uchwale następującego brzmienia: „Rada Miejska w Przemyślu w 100. rocznicę zwycięskich walk z oddziałami ukraińskimi o przynależność Lwowa i Przemyśla do państwa polskiego wyraża dla ich uczestników najwyższe uznanie”.

Inny radny K’15 Mirosław Majkowski poparł ten wniosek argumentując, że nie ma w tym nic kontrowersyjnego i nie ma żadnych przeszkód do tego, żeby uściślić, że walczono z oddziałami ukraińskimi.

Najpierw przystąpiono do głosowania nad poprawką zgłoszoną przez prof. Zapałowskiego. Przyjęto ją przy 14 głosach „za”, 4 „przeciw” i 3 wstrzymujących się od głosu. Przeciwko uściśleniu treści uchwały zgodnie z prawdą historyczną zagłosowali radni PiS, wnioskodawcy projektu (Maciej Kamiński, Andrzej Berestecki, Daniel Dryniak i Wojciech Rzeszutko). Od głosu wstrzymało się dwóch radnych PO i jeden z SLD, przy czym ostatecznie Błachowicz zmienił zdanie i zagłosował za poprawką.

W kolejnym głosowaniu ws. przyjęcia całości uchwały 18 radnych głosowało „za”, a trzech wstrzymało się od głosu. Byli to dwaj radni PiS (w tym Kamiński, przedstawiciel wnioskodawców) oraz radny SLD.

Przeczytaj i zobacz: V Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich przeszedł ulicami Przemyśla

https://kresy.pl/

Komentarzy 39 to “Przemyscy radni PIS przeciwko przypomnieniu, że o Lwów i Przemyśl Polacy walczyli z Ukraińcami”

 1. Korab said

  Ot,problem… Napisać,że walczono z nazistami,co to najpierw okupowali Niemcy (co zauważył nawet JŚw.Benedykt XVI) ,a potem samostijnu Ukrainu i po problemie. Wszak nazista jest dobry na wszystko (i do tego antysemici jeszcze..)

 2. lopek said

  „Przemyscy radni PIS przeciwko przypomnieniu, że o Lwów i Przemyśl Polacy walczyli z Ukraińcami”
  ==========
  Mnie to nie dziwi – przecież ich wódz kiedyś wrzeszczał na Majdanie to co wrzeszczał – tylko taktownie wtedy nie dodał – śmierć Lachom.

 3. Plausi said

  Yad Vashem w krainie zaprzańców

  Któż z nas nie zna Coca Coli, produktu amerykańskiiego przemysłu żywności, któż nie zna Yad Vashem, prodktu żydowskiego przemysłu holokaustu. Z jakimże pietyzmem celebrowany są te dwa produkty.

  Także żydowska impreza pod tytułem „Obóz Koncentracyjny Auschwitz”, który żydowski handel wykradł Polakom to miejsce ich katorgi dla potrzeb przemysłu holokaustu,

  https://marucha.wordpress.com/2018/12/21/sad-najwyzszy-rosji-powiedzial-zydowskiemu-klamstwu-nie-pomimo-rezolucji-onz-w-sprawie-holocaustu/#comment-800325

  Ten blog przypominał nieraz, że tzw. Holokaust bez pomocy żydowskiej swołoczy byłby niemożliwy

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#HoloSamo

  żydowskie postólstwo wie to zresztą znakomicie, a cóż dopiero zarządzający bandami żydowskimi.

  Jeśli chodzi o ZWYRODNIENIE i BESTIALSTWO holokaustu na naszych rodkach na Wołyniu, to opłakiwany przez płaczki najemne Gojów z całego świata tzw. holokasut żydowski, nawet się nie umywa do tego holokaustu Ukraińców na naszych braciach i siostrach. Ale jak widać, zarządzający hołotą PiSu wydali jasne dyspozycje, co i jak wolno pod ich reżymem głosować.

  Nie jest to dziwne, bo przecież patriotyczna partia zaprzańców PiS jest najwyraźniej instalacją kręgów, przynajmniej ścieśle związanych z przemysłem holokaustu.

  Yad Vashem, KZ Auschwitz zresztą też, są ważnymi ośrodkami socjalizacji Gojów dla potrzeb inwestorów przemysłu holokaustu.

  Nawet po 70 latach od masowego mordu na naszych braciach i siostrach dokonanego przez bestialskie elementy ukraińskie, nie doczekali się te ofiary czegoś, co świadczyłoby o jakim honorze Polaków, nie doczekali się takiego miejsca pamięci w rodzaju Yad Vashem ku czci naszych iofiar, a ponoć Polaków ce chuje wyjątkowe poczucie honoru i pariotyzmu. Za to wystawili Polacy dla okupanta muzeum „Polin”.

  Ileż pogardy dla nas musi mieć ta wytresowana hołota z PO.PiSu demokracji ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  No cóż, myśmy w naszym pustogłowiu wydźwignęli najgorszą swołocz na to miejsce.

 4. Plausi said

  Nie dodał ?

  @2, Lopek
  „aktownie wtedy nie dodał – śmierć Lachom.”

  A jaki może być cel zainstalowania w Polsce baz wojsk okupacyjnych ?

  https://marucha.wordpress.com/2018/12/22/tajne-dokumenty-ambasady-rp-w-waszyngtonie-z-1939-roku-propaganda-urabiana-jest-przez-czynniki-zydowskie-ktore-maja-w-swoich-rekach-niemal-100-procent-mediow-2/#comment-800569

  Polska będzie pierwszą rubieżą ataku nuklearnego Rosji, jeśli wojska okupacyjne doprowadziły by do prowokacji. Nie wiem, czy wszyscy czytelnicy pojmują znaczenie takiej „pierwszej rubieży” ?.

  Proszę rozważyć:

  https://marucha.wordpress.com/2018/12/28/czy-to-koniec-stanow-zjednoczonych/#comment-801543

  Wojska okupacyjne w Polsce stanowią największe w historii zagrożenie dla przeżycia ludności w tym kraju, po co więc wykrzykiwać: „smiert Lacham!”, skoro można to tak z głupcami załatwić.

 5. Jack Ravenno said

  krótko – ciężcy idioci…

  ———
  Nie idioci. Antypolacy.
  Admin

 6. Lipski said

  Co obchodzą, 20 latka w Polsce ,utalentowanego informatyka ,fałszowanie historii przez PiS,w Polsce?On się martwi aby przeżyć.

  On wie że jest okupacja w Polsce a PiS nie protestuje przeciw opluwaniu Polski przez administrację Ukrainy.

  Informacje o Orlątach Lwowskich i Przemyskich na sesji Rady Miejskiej w Przemyślu o wojnie z Ukrainą,są przykładem,na wrogie nastawienie PiS i innych polityków do Polaków,ale bez pochodzenia żydowskiego.

  Z Ukrainy uciekło już 10 milionów mieszkańców przed Wielkim Głódem.Przed chorobami wenerycznymi a w Przemyślu zamiast dbać o polskie dzieci(leki bez opłat) bawią się publicznie w fałszowanie polskiej ale i europejskiej, historii.

 7. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  Michael Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.Stąd proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.W tej wojnie doskonali się sztukę wywoływania kryzysów aby na nich zarabiać.
  Aktualna ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!Bóg MAMONA sprzyja CYWILIZACYJNEJ MIESZANCE pod znaczącym wpływem wartości CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,bo tak nazwał ŻYDOWSKĄ Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak aktualnie we wrocławskich warunkach za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.

 8. lopek said

  Re 4:
  „Polska będzie pierwszą rubieżą ataku nuklearnego Rosji, jeśli wojska okupacyjne doprowadziły by do prowokacji.”
  ========
  Obawiam się, że jest znacznie, znacznie gorzej Panie Plausi. Otóż – prawdopodobnie – sługusy Złego postawili sobie za punkt honoru – wypalić teren atrapy Polski do cna – szczególnie przy pomocy broni atomowej.
  Wniosek?
  Wobec powyższego wspomniane wypalenie – jeżeli nie przyjdzie ze wschodu to przyjdzie z zachodu lub z obu stron – jednocześnie – o ile wcześniej sam Bóg nie powie – dość tego!

 9. Bronek said

  Już nie mogę się patrzeć na ten żydowski rząd. Poczytajcie jakich wujków mieli braciszkowie Kaczyńscy. Robili błyskotliwą karierę w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

 10. Wieloimienny said

  To jest właśnie efekt myślenia Polaków!

  WYBRALIBY PARTIĘ SKŁADAJĄCĄ SIĘ Z SAMYCH DIABŁÓW Z SZATANEM LUCYFEREM JAKO PREMIEREM BYLEBY ŹLE MÓWILI O ROSJI!

  Gardzę chujami! Jeszcze niedawno spotykając niektórych rusofobów myślałem, że są tylko ogłupieni ale mogą mieć względem Polski dobre intencje. Jak bardzo się myliłem! Każda kurwa będąca przeciwko Rosji „dziwnym” zbiegiem okoliczności nienawidzi Polski. Tak jest z gadającymi ryjami z tv i tak samo ze zwykłymi oszołomami na polskiej ulicy!

  Takie właśnie kurwy głosują na PiS.

 11. Dictum said

  Nie będzie na kogo głosować, nawet narodowcy wchodzą w konszachty z tym zdartym trepem, Korwinem.

 12. Wieloimienny said

  Dictum @

  No właśnie też mnie to zabolało. Jestem z przekonań narodowcem a te korwinowskie psy wyzywają mnie od lewaków, socjalistów i komuchów. Mises i Friedman byli żydami, a ten pierwszy należał do ruchu jednej światowej władzy tzw. One World Movement, czy jakoś tak!

  Ktoś na gajówce napisał, że ten sojusz RN z JKM tylko taktyczny, bo chodzi o 5% w wyborach. Oby tylko o to chodziło!

 13. Marucha said

  Re 12:
  Mnie też odrzucają prymitwne, wulgarne, żydowskie poglądy korwinowców na gospodarkę.
  A także ich tępota, kurewska tępota i totalna odporność na rzeczywistość.
  To są w większości psychopaci.

  Dla tych pierdolonych w dupę żydłaków komunistą był nawet Chrystus.

 14. PiotrSz said

  @ Wieloimienny

  Pan naprawdę wierzy w wybory? Ile ma Pan lat?

  @ Marucha

  Przecież Michalkiewicz i Korwin-Mikke zakładali tą samą partię. Poglądy Michalkiewicza na gospodarkę Panu się podobają?

  Michalkiewicz jest nieporównanie bardziej realny.
  Admin

 15. Wieloimienny said

  PiotrSz @

  Czytaj pan ze zrozumieniem i mnie nie wkurwiaj.

 16. Moher49 said

  Ukraina – Z podręcznika do historii dla klasy 10. nakazano usunięcie fragmentów ukazujących służbę Ukraińców w niemieckich formacjach podczas II wojny światowej, służył tam m.in. Szuchewycz, późniejszy dowódca UPA.
  Natomiast PiS to masochiści kochają Ukrainę, Izrael, UE i USA za to że systematycznie kopią nas w d….pę.

 17. Żbik said

  Gdzie są doły z wapnem dla tych k u r e w ?

 18. sceptyk said

  Michalkiewicz opowiada dowcipnie wiele truizmów, z których nic nie wynika.
  W moich oczach tego pana dyskwalifikuje prześmiewczy stosunek do reparacji za zbrodnie wojenne od Niemiec dla Polski.
  Ta sprawa dla Polski (podobnie jak dla Grecji) to być albo nie być.
  Natomiast z wielkim upodobaniem Michalkiewicz wypowiada się o roszczeniach żydowskich wobec Polski.
  Nie wydaje się, żeby nie wiedział, co czyni…

 19. Marucha said

  Re 18:
  Michalkiewicz opowiada dowcipnie wiele truizmów, z których nic nie wynika.
  Nie jestem pewien, czy Pan potrafi czytać, a co dopiero analizować tekst przeczytany.

  W moich oczach tego pana dyskwalifikuje prześmiewczy stosunek do reparacji za zbrodnie wojenne od Niemiec dla Polski.
  Każdy normalny i rozsądny człowiek musi mieć do tych „reparacji” stosunek prześmiewczy i pogardliwy.
  Skończyło się – w zasadzie na niczym – pieprzenie o katastrofie smoleńskiej, no to trzeba Polakom podrzucić nowy temat, którym się tumaństwo energicznie zajmie i nie zauważy, jak je rypie się w d&pę na innych polach.

  Natomiast z wielkim upodobaniem Michalkiewicz wypowiada się o roszczeniach żydowskich wobec Polski.
  To też źle? W sytuacji, kiedy 90% polactwa w ogóle nie wie, że takie roszczenia istnieją i że bedą wyegzekwowane?

 20. lewarek.pl said

  18.
  Nietrudno mieć prześmiewczy stosunek do reparacji za zbrodnie wojenne Niemiec. Rząd w Warszawie, ten kundel warujący przy drzwiach swoich panów, chce od potężnych Niemiec jakichś pieniędzy? Już widzę jak Merkelowa, przejęta szczekaniem kundla, każe wypisać czek na bilion dolarów!
  Żeby rozmawiać z Niemcami i mieć do nich realne roszczenia, trzeba być państwem poważnym i partnerskim.
  Ale domagać się oczywiście można – racja moralna jest po naszej stronie. Tyle naszego.
  O roszczeniach żydowskich Michalkiewicz wypowiada się nie „z wielkim upodobaniem”, tylko wcześniej z wielkim niepokojem, a obecnie – z rezygnacją. Którą to rezygnację podzielają ludzie obeznani jako tako z tematem, bo najwyraźniej wygląda na to, że płacić Żydom haracz będziemy. A może już płacimy.

 21. Marucha said

  Re 20:
  Racja moralna to jedno. Ale prawo stoi po stronie Niemiec.
  Domaganie się anulowania starej umowy z RFN jest jednoznaczne z delegalizacją PRL. Co za tym idzie, tylko głupi nie wie.

 22. Boydar said

  „… przeciwko przypomnieniu, że o Lwów i Przemyśl Polacy walczyli z Ukraińcami …”

  W sumie, trudno o lepsze przypomnienie, przecież nie zakwestionowali. A kurz historii podniósł się.

  Widać i kurwa potrzebna, inaczej by jej nie było.

 23. revers said

  Czyli granice wracaja do roku 1937 i to po za linie Odra-Nysa na zachodzie na korzysc Niemiec, oraz na zachodzie na korzysc Ukrainy Zakurzonie, a nawet Chelmszczyzna po Lublin gdzie juz siedzi marszalek proukraisnki i ma oko na pana Boydara.

  przeciez w Ustrzykach szkola juz policje ukrainaka, tj. ukraincow do policji niby polskiej.

 24. revers said

  … na zachodzie ukrainy …

 25. Boydar said

  Panie Revers, z taką biografią to mu tylko oko zostaje

  https://lublin.mfa.gov.ua/pl/about-mission/consul/cv

 26. provincjal said

  Uwaga, czy będę kontrowersyjny jak powiem, że 6 mln /?/ żydów porwali kosmici ?

 27. lewarek.pl said

  26.
  Może Pan spróbować. Żydzi do dziś utrzymują, że z niewoli asyryjskiej nie wróciło 10 plemion izraelskich (wszystkich było 12). Były i nie ma! Szukali po całym świecie i nie znaleźli. No to kto je porwał jak nie kosmici?
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziesi%C4%99%C4%87_Zaginionych_Plemion_Izraela

 28. Żbik said

  Tylko patrzeć, jak PiS za mordy na Polakach zacznie odznaczać banderowców i ich potomków Orderami Orła Białego.

 29. Ale dlaczego? said

  pisiory to choroba psychiczna. Albo prościej.
  POpaprańcy chociaż specjalnie się z tym nie kryją, że chcą koryta.
  A pisiory czarują zdurniały lud, że są katolikami i patriotami, a to zakłamana agenda syjonistyczna antypolska i antykatolicka.
  Chorzy psychicznie są ci, którzy ich jeszcze popierają…

 30. sceptyk said

  ad 19. Brak słów, gdy czyta się takie rzeczy.
  Jak widać sojusz rosyjsko-żydowsko-germański ma się doskonale.
  Niemniej Europa nie jest już pępkiem świata, na który wszystkie narody Ziemi patrzą z rozdziawionymi gębami.
  Owszem, patrzą, analizują i uczą się.
  I przyjdzie czas, że uczeń przerośnie nauczyciela.

  ——
  Wszystko wina Putina.
  Admin

 31. Bohdan Szewczyk said

  Info2: to potwierdza moją opinie że wśród tubylców ( sieroty pozostałe w kraju) – Polaków już nie ma!

 32. Dictum said

  ad. 12.
  Taktyczny, nietaktyczny… Skąd to można wiedzieć.Tak się rozwala zalążki jakiegokolwiek ruchu narodowego. Niejeden by poparł tych odważnych i niegłupich, młodych chłopaków, ale w aliansie z kretynem – nigdy!

 33. Birton said

  dawniej takich „radnych” wieszano albo po cichu topiono

 34. Birton said

  PIS= probanderowska, antypolska Partia Interesów Syjonistycznych i wszystko jasne

 35. Wieloimienny said

  Dictum @

  Mnie bardziej interesuje ilu w Ruch Narodowym rusofobów i jaką politykę zagraniczną chciałaby prowadzić ta partia gdyby cudem stworzyła rząd.

 36. Dictum said

  ad. 35.
  Ja znam ich bardzo powierzchownie. Wymieniam ich jako o pewną alternatywę, bo na bezrybiu…
  Ale teraz, kiedy chcą cokolwiek pod ramię z tym irytującym dziadem, to i na bezrybiu nie są rakiem.

 37. Inkwizytor said

  Cz ktoś ma jeszcze wątpliwości że PiS to żydobanderowskie k.urwy?

 38. ibrahim ibn jakub said

  polityczne kvrvy

 39. Lily said

  „Narodowiec „z Grajewa. Powolany przez
  naczelnika,(rzadzi wszystkim) na wice-ministra cybernetyki.
  Sprawdzcie jak glosuje i czyje interesy popiera.
  „Narodowiec”,ale jakiego narodu?.
  „Po owocach,ich poznacie”.

Sorry, the comment form is closed at this time.