Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dosiego Roku 2019!

Posted by Marucha w dniu 2018-12-31 (Poniedziałek)

Udanego Sylwestra oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2019

Życzy Gajowy Marucha

Komentarze 83 to “Dosiego Roku 2019!”

 1. NyndrO said

  E tam. Nie będzie tak źle.

 2. Boydar said

  „… współcześnie, znając różne przekazy, zwłaszcza staropolskie, wiemy że formuła: Do siego roku miała kiedyś dłuższą formę. Dawniej Polacy składając sobie noworoczne życzenia mówili: „Od siego roku do siego roku, oby nam się dobrze żyło, bądź: Od siego do siego, daj nam Boże doczekać albo takiego, albo lepszego”. Ciekawe jest również zdanie, które znaleźć możemy w „Kazaniach gnieźnieńskich” z końca XIV: „Abyć on raczył nas siego dnia i siego roku we zdrowi, wiesieli dopuścić”, a jest to życzenie, byśmy doczekali tego dnia i tego roku w zdrowiu i radości.

  Źródło: http://zywiecinfo.pl/historia/item/787-do-siego-roku-tajemnicze-zyczenie

  Siem dołonczam, zupełnie szczerze.

 3. Wieloimienny said

  Dziękuję i chciałbym wszystkim życzyć, aby zamiast narzekać na to, że Bóg nie zesłał Polsce dyktatora wyzwoliciela sami zaczęli aż do granic możliwości, granic sił i wkurzenia odkręcać ludziom mózgi.

  Ich niech się artykuły z tego bloga i mu podobnych rozprzestrzenią po interenecie jak błyskawica po niebie!

 4. maasteer said

  Najlepszego Panie Gajowy z Nowym Rokiem – zdrówka zwłaszcza!

 5. Sebastian said

  Aby nadchodzący Nowy Rok nie był gorszy od mijającego – zdrowia życzę wszystkim gajówkowiczom, ich rodzinom, bliskim i przyjaciołom.

 6. W przeddzień Nowego Roku 2019, Gajowemu i Gajówkowiczom życzę:

  – odnajdywania w życiu codziennym, radości w gronie najbliższych;
  – odwagi dla akceptacji prawd naszej wiary;
  – rozwagi w udzielaniu łask swoim prześladowcom;
  – wytrwałości w budowaniu przyszłości rodzinie;
  – nadziei w spełnianiu rozsądnych oczekiwań.

 7. Joannus said

  Życzę; Łask Bożych, wszelkiej pomyślności, sił i cierpliwości w znoszeniu trudów, w Nowym Pańskim Roku 2019 – Panu Gajowemu z Rodziną, i także samo Gajówkowiczom,

 8. Rokitnik said

  Niech sie Bozia ulituje nad NAMI…bo bladzimy jak w LESIE zaslaniajacym horyzonty PRAWDY.
  Slowa te kieruje do Rodakow w Ojczyznie, zyczac im przebudzenia ze swoistego LETARGU !!!
  My jako spolecznosc Gajowkowa, wciaz bedziemy w miare naszych sil; edukowac, wyjasniac i wspierac swoimi przemysleniami wszelkie pozytywne dzialania?!
  Dlatego, uprzejmie PROSZE Pana nad Panami – by zechcial przychylic POLAKOM dar ROZTROPNOSCI, rozeznania, MILOSCI i wytrwalosci na ten nadchodzacy NOWY 2019 ROK .
  Panu Gospodarzowi / bez ktorego i nas by nie bylo../ a takze wszystkim TU piszacym, Zycze samych pomyslnosci w zyciu osobistym. Niech WAS omijaja smutki, choroby i zwatpienia albowiem – BOG SIE RODZI MOC TRUCHLEJE !!!!

 9. gd-ap said

  Szanowny Gajowy Marucha

  Czy zażegnał Pan problemy z bólami kręgosłupa? Latem było bardzo źle , ale życzyliśmy Panu wyzdrowienia. Czy wraz z przemijającym Starym Rokiem zostawia Pan Gajowy tamte problemy , czy przyczepiło się dziadostwo na dłużej …

  Pozdrawiam , życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku

 10. Panu Gajowemu i odwiedzaczom życzę wszystkiego dobrego na nowy rok.

 11. Marucha said

  Re 9:
  Powiem ogólnie: nie jest niedobrze.
  Bóle, jakie miałem na przełomie wiosny i lata, nie miały charakteru kręgosłupowego, lecz prawdopodobnie spowodowane były stanem zapalnym. To było coś cholernego. Byłem unieruchomiony niemal jak paralityk.
  Ale już przeszly.

  Bóle kręgosłupa mam, że tak powiem, na stałe. Raz mniejsze, niemal zerowe, potem znów większe. Ale trzech niezależnych od siebie specjalistów wypowiedziało się, że nie są spowodowane kośćmi, ale mięśniami, które obecnie rozgimnastykowywuję. Zatem nie mam, co dziwne, żadnej dyskopatii czy coś podobnego. Jest nadzieja.

  Od wczesnej jesieni boli mnie też lewy bark i mięśnie ramienia. Też nie ma żadnych powodów związanych z kośćmi czy stawami, ale znów chodzi o mięśnie.

  W sumie jednak jakoś żyję. na rower wsiądę, skuter odpale… Gorzej z chodzeniem. Ale inni mają jeszcze gorzej.

  „Panie…
  Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień w miarę jak ich przybywa a chęć wyliczania ich staje się z upływem lat coraz słodsza.” / Św. Tomasz z Akwinu

 12. andzia said

  Ja tam żadniego Sylwersta nie obchodzę. Bo z czego sie cieszyć? Moje koleżanki ze stódiów czytają książki Bartoszewskiegi o głosują na PO. Zresztą nie należę do osób imprezowych a upływ czasu nie wydaje mi się godnym do świętania..

  Mimo to dobrego naastępnego roku.

 13. Dictum said

  Nadal – WIARY, NADZIEI i MIŁOŚCI – życzę wszystkim (bez wyjątków).
  Jeszcze dodatkowo Panu Gospodarzowi życzę sił i zdrowia.

 14. Dictum said

  ad. 11.
  P. Kierowniku
  Na te bóle bardzo pomógł mi specyfik o nazwie ProStik – zamawiam w Internecie (1 pastylka dziennie). Od paru miesięcy biorę i nie bolą mnie kolana i barki.
  Lekarz też mówił, że takie bóle to bardziej od kurczących się mięśni, a nie do kości. Dlatego dodatkowo BARDZO pomaga nacieranie się suchą ostrą szczotką. Rano i wieczorem – barki, kolana, uda, biodra, kręgi szyjne, co tam kto ma. To jest niesamowicie skuteczne – tak jak drogi masaż w SPA, a przecież za darmo.

  ————
  To by się zgadzało…
  Admin

 15. Nina said

  Na wszystkie dni Nowego Roku życzę wiary w sercu. Niech Nowy 2019 Rok pozbawiony będzie przykrości. Siły i wytrwałości życzę Panu Gajowemu i wszystkim odwiedzającym tę stronę. Do Siego Roku!!!

 16. Marcin said

  Różne jednostki chorobowe mogą dawać podobne dolegliwość. Ja obstawiałem u gospodarza dyskopatię a tu takie „klocki”.
  Zdrowia życzę na ten Nowy Rok.

 17. sarkazm said

  Rok katolika rozpoczyna się w pierwszą niedzielę adwentu, która w tym roku przypada na 2 grudnia. Dla pozostałych jest rok kalendarzowy a dla ateistów Sylwester.
  Szczęść Boże

 18. Tekla said

  Wszystkiego najlepszego ,zdrowia wszelkiej pomyslnosci, w Nowym Roku 2019 , Panu Gajowemu z rodzina oraz wszystkim gajowkowiczom ..

 19. „Moje koleżanki ze stódiów czytają książki Bartoszewskiegi o głosują na PO.”

  Skoro takie stódia, to czemu się Pani dziwi?

  A tak na marginesie to po co one w ogóle głosują, skoro nie ma na co i na kogo? Nie szkoda to czasu na imprezę zwaną głosowaniem?

  A tak na drugim marginesie, to wszystkiego dobrego z Nowym Rokiem.

 20. snag said

  Pomyślnego Nowego Roku pogody ducha i zdrowia wszystkim zaglądającym i podglądającym … od snaga ,…

 21. revers said

  Skull, cheeres, prosit, na zdrowie w Nowym Roku 2019

 22. Grace said

  Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok panie Gajowy! Zdrowia nader wszystko inne. Starzejemy sie niestety. Opisane przez Pana dolwgliwosci nie sa mi obce takze. Panu Dictum said, dziekuje za rade dla Pana Gajowego, tez z niej chetnie skorzystam. Niech Bog blogoslawi nam Polakom przez caly 2019 !

 23. Maverick said

  Wszystkim wirtualnym przyjaciel-om i adminowi Dosiego Roku!!!

  Aby żydy nowej wojny nie rozpętały.
  Aby żydy nie wydoiły nas nawet na grosika.
  Aby Polacy przebudzili się i nie byli tanią siłą roboczą i najemnikami w wojnach o ” pokój i demokrację ” dla interesów kabały.

  Poza tym wszystkiego co ważne dużo wspaniałego poczucia humoru, zdrowia, i pogody ducha.

  Bo jakbyście nie wiedzieli teraz już kontrola mediów i umysłów to już za mało dla lucyferiańskiej kabały, zapragnęli kontrolować ludzkie dusze. A to już niedługo nastąpi gdy G-5 zacznie kontrolować nano-technologiami każdego człowieka, a ci co nie będą nieposłuszni, niepokorni kabale będą karani chorobami, wirusami a nawet uśmiercani.

 24. revers said

  oraz szczesliwego Niwego Roku 2019 z polityczna fikcja odpalenia przedownikow polityki, Junkersa, Uni, Merjel, Tuska, Naczelnika i podobnych kreatur sceny politycznej.

 25. Maverick said

  Co to jest kabała wytłumaczenie:

 26. Tekla said

  Ad.21
  Prezydent Putin zlozyl zyczenia noworoczne swiatowym przywodcom…ale Dude pominal..dobrze zrobil..

 27. Greg said

  Do siego Roku! …..Wszystkim, którzy tu zaglądają.

 28. MSiO said

  Drodzy Gajówkowicze życzę Wam Wszystkiego co Najlepsze w nadchodzącym roku. Dużo Zdrowia, Wytrwałości i pozytywnego nastawienia na tą beznadzieję która nas otacza . Ja przyznam nie jestem katolikiem, urodziłem się w kraju nad Wisłą i chce być wierny przedchrześcijańskim tradycjom. Nie zrozumcie mnie źle, jestem stałym czytelnikiem Gajówki od lat, a nie udzielam się ponieważ dla mnie w wielu kwestiach Jesteście mentorami a ja zwykłym uczniakiem.
  Szanowny Marucho bądź Nam Zdrów, nie poddawaj się bo wykonujesz kawał świetnej roboty a takich Świadomych osób temu umęczonemu narodowi potrzeba. Pozdrawiam Serdecznie.

  ————-
  Można – a nawet trzeba – cenić i szanować nasze słowiańskie, przedchrześcijańskie tradycje. Podobnie, jak czynią to np. Grecy czy Rzymianie.
  Nie stoi to w żadnej sprzeczności z uznaniem Chrystusa za Zbawiciela.
  Admin

 29. Maverick said

  Życzenia dr. Zbigniewa Kękusia.

  Bo niedługo może być za późno.

 30. Edward. said


  Wszystkim zycze wszelkiej pomyslnosci w Nowym Roku 2019.

 31. ech said

  Życzę nazywania rzeczy po imieniu, jak tak; Stalin hybryda, Franco Hybryda itd,.

 32. Antares said

  Wszystkiego najlepszego stałym bywalcom Gajówki🎆

 33. Jurek said

  Zdrowia Gospodarzowi , zdrowia sympatykom!

  Panie Gajowy,
  powtórzę uporczywie moją wypróbowaną receptę a i będę rad gdy inni skorzystają:

  soda + dmso ( łyżeczka / 5 kropel ) – z rana na czczo ( to po to, by ubić grzyby, odkwasić limfę i uzasadowić jelita – tylko w zasadowych jelitach wchłaniają się witaminy i minerały)

  po 15 min

  sok z 2 cytryn + 5 kropel dmso ( cykl kwasu cytrynowego lub Krebsa )

  potem

  MSM + vit c + magnez + cynk + boraks ( łyżeczka / pół łyżeczki / kasułka / kaspsułka / łyżeczka roztworu ) – to daje biokomunikację między komórkową – tak naprawdę bez magnezu i cynku nie ma tej komunikacji . MSM to siarka dla stawów , boraks wysusza patogeny.

  potem

  pirogronian 1 g , tauryna 1 g ( to moja nowość / dowala tlenu i minerałów do komórek / mitochondria w komórkach produkują więcej energii ATP w mięśniach/ ATP zasila też mózg.

  potem , 15 min. przed śniadaniem

  coś gorzkiego ( napar z piołunu , goździka, cynamonu, kurkumy, pieprzu) – te składniki prowokują żołądek do wydzielania kwasu solnego i właściwego trawienia białek

  do śniadania : probiotyki ( kiszonki: kapusta, ogórek, burak czerwony – podlane łyżeczką octu owocowego )

  Przed obiadem trzeba całość powtórzyć.

  Do tego najważniejszy element odnowy ciała : boraks, magnez, dmso, olej z kokosa a najlepiej z czarnuszki – i nacierki po wszystkich stawach – ta mikstura wybije patogeny w stawach w tydzień – daję głowę, że one powodują u Gajowego stany zapalne i uszkodzenie stawów. Za dużo mam wyzdrowiałych tą metodą, by było inaczej.

  Dobrze by było wziąć 2 krople płynu lugola ( jod + jodek ) z 5 kroplami dmso – ale nie wieczorem. Wieczorem nie należy brać również tauryny i pirogronianu.

  Warto też sieknąć sobie odrobinę EDTA – tak z 5 g – to wywala wapń ze stawów i tkanek miękkich ( tętnice, prostata, zastawki , płuca itp. ) do kości.

  Na wszelki wypadek , profilaktycznie, polecam DHEA – to zatrzymuje wszystkie raki i daje przewagę .

  ps. tak się głupio składa, że pirogronian, dhea i wszystkie inne składniki mam na składzie w Brandbergen, ale można to nabyć gdziekolwiek.

  Dysponuję też najnowocześniejszym aparatem do biorezonasu , ale nada się on w Pana przypadku tak naprawdę tylko do inwentaryzacji stanu początkowego i końcowego mitochondriów. Jak one się odnowią, organizm odżyje i może nawet latać 🙂

  Jeszcze raz zdrówka .

 34. Ola said

  Szczesliwego Nowego 2019!!!!!! Oby nam sie!

 35. Ravkill said

  AD 11 – Zdrówka Panie Gajowy. A że miewam podobny problem, zaproponuje rozwiązanie – zapewniam skuteczne – urządzenie do elektrostymulacji. Wystarczy wrzucić w allegro (jak się spieszy), albo w aliexpress – jak możemy troszkę poczekać – w wyszukiwarkę – tens EMS elektrostymylacja – lub TENS UNIT/Dual channel output TENS EMS pain relief/Electrical nerve muscle stimulator/Digital therapy massager/Physiotherapy. Zakupić i używać co 2gi dzień. Elektrody umieszczamy w okolicach bolących miejsc na plecach i po 5 półgodzinnych seansach, naprawdę czuć wyraźną ulgę, a po 10 przeważnie przechodzi. Póżniej wystarczy profilaktycznie 2 razy na miesiąc i po problemie. Szczerze polecam. Wypróbowałem na sobie :).

 36. Miet said

  Za parę minut będę witał Nowy Rok po raz wtóry.
  Po raz pierwszy przywitałem go o 9:00PM – bo właśnie wtedy dotarł do Nowego Jorku. Tradycyjnie robimy to co roku bo jeden syn w Nowym Jorku a drugi tutaj w Kalifornii.
  Dla was wszystkich oby ten nie był gorszy od poprzedniego. Ojjjj… może to za skromnie – a niech tam…🍷🍷🍷

 37. Bogusz said

  Do ZDROWIA i spełnienia marzeń

 38. re1truth2 said

  Do siego roku 2019 wszystkim.

 39. revers said

  Czyli „Warszawianka” po nowemu

 40. walthemar said

  Nowy Rok zaczal sie dobrze
  1 dniowke zarobilem [sylwester]
  2 cwiartke wypilem[nad ranem]
  3 gola strzelilem [z rana]
  4 piwo wypije [plan za chwile]
  PS
  Panie Gajowy na Panskie dolegliwosci
  w maju przeczytalem Ziebe i odstawilem tabletki
  nastepnym byl M Tombak, Malachow i dr E. Dabrowska
  dr potrzebny mi jest do L4
  i regularnie wieczorem pt 3 [a mlody nie jestem]

  DOSIEGO ROKU

 41. M.m.said said said

  Szczesliwego Nowego 2019 Roku..dla Gospodarza..rodziny..oraz dla wszystkich..piszacych i czytajacych w Gajowce
  Zdrowia..szczescia..promiennego slonca..a wraz z nim,zdmuchniecia wszelkiego zla..jakim sie ono zwie!..

 42. Ale dlaczego? said

  Dziękuję i nawzajem panie Gospodarzu 🙂
  A także wszystkim Gajówkowiczom 🙂

 43. Jurek said

  hej Ravkill ( 35 ) dobrą metodę Pan podpowiedział, Ale…

  ona zadziała ratująco tylko w przypadku potrzeby uwalania virusów, bakterii i pasożytów lub jeśli organizm nie ma niedoborów a urządzenie traktujemy jako domowe SPA.

  Jeśli organizm jest niedożywiony ( niedobory magnezu i nadmiar wapnia ) zadziała jak cukier puder na pryszcza. Zamaskuje. A potem da, za przeproszeniem w łeb. Nadmiar wapnia zakłóca syntezę vit D , a ona jest kluczowa we wszystkich biologicznych procesach. Z kolei jeśli zwiększy się spożycie vit D, ułatwi się tym samym wchłanianie wapnia w jelitach, przyspieszając jednocześnie zwapnienie tętnic i duże problemy z systemem serca. Magnez odwraca ten proces. No i oczywiście vit K2 musi być, by uporządkować gospodarke wapniem.
  Aha , nadmiar wapnia to rakowaciejąca prostata i piersi! ale również :
  – przedwczesne starzenie.
  – osteoporoza
  – bóle stawów, bóle mięśni
  – niski poziom energii i umęczenie.
  W tych stanach pH moczu porannego jest poniżej 5,5. Jeśli tak jest, to ma się szczęście , że się wie 🙂 Osoby zuchwałe wiedzą, co zrobić z taką wiedzą i działają .

  Najlepszym źródłem vit, D jest letnie słonko w południe a zimą niestety suplementacja( równocześnie z vit K2 )

  Uwaga, zapper ale jednocześnie z detoksem ( trzeba trupki patogenów usunąć jak najszybciej ) , wywalenie metali ciężkich – do tego idealnym jest Edta dwusodowe,

  dopiero potem, nasączenie się magnezem ( najlepiej transdermalnie ) , boraksem , vit C i cynkiem ( ale uwaga : cynk trzeba koniecznie zrównoważyć miedzią np. porcja wątróbki wołowej 1 x na tydzień. Niedobory miedzi i krzemu to tętniaki i wylewy na życzenie)

  i jeszcze chodzenie na boso po gołej, najlepiej mokrej ziemi ( odprowadzenie jonów dodatnich , które powodują np. zlepianie hemoglobiny w wielkie ściery , czasami przytykające żyłki. Jeśli kto ma zawroty głowy niech pije dużo wody, poje kurkumy dla rozrzedzenia krwi, niech ściąga buciorki i pogania po rosie 🙂 i przyjmie łyżeczkę dmso z półłtżeczką wody pod język ( dmso rozpuści ewentualne skrzepy )) Urządzenia do jonowego detoksu mają sens jeśli nasz tryb życia wymusza tylko kapcie i buty.

  kończę, bo tu trzeba by było sporo pisać . A żołądek piszczy…

 44. NICK said

  Z Panem Bogiem zacznijmy rok nowy
  a, Gajowy? Niechże swe Dzieła prowadzi.
  Dziś, nawet Snag. Nie przesadził..Wszyscy TU pięknie życzycie.

  Z Bogiem Panem.
  Ponad życie.
  PanSłowianie.

  [Nie jestem w stanie oddać uczuć; rok każdy, następny, będzie krótszy…]

 45. VAV said

 46. Wieloimienny said

  Gajowy Marucha @

  „Można – a nawet trzeba – cenić i szanować nasze słowiańskie, przedchrześcijańskie tradycje. Podobnie, jak czynią to np. Grecy czy Rzymianie.
  Nie stoi to w żadnej sprzeczności z uznaniem Chrystusa za Zbawiciela.”

  Wielu tych, którzy promują słowiańskość atakuje Kościół. Ostatnio cieszyłem się, że pod Starogardem Gdańskim powstanie muzeum mitologii słowiańskiej. Mina mi zrzędła, gdy w internecie pojawił się bunt neopogan, którym nie podoba się nazwa „mitologia”, a sam pomysłodawca muzeum okazał się z przekonań zielonym lewakiem i antykatolikiem.

  Neopoganie zawłaszczyli w Polsce promocję słowiańskiej kuktury i tradycji.

  Wiem, że to nie miejsce na taką dyskusję, ale nie mogłem powstrzymać się od komentarza.

  ——————-
  Sam kilka razy o tym pisałem… Co i tak nie zniechęca mnie do naszych prasłowiańskich tradycji – podobnie jak pedalstwo nie jest w stanie obrzydzić mi wizerunku tęczy.
  Admin

 47. NICK said

  Zatem Starogród. pod Chełmnem. Zamek. Piszą. Drzewiany I Kałdus. I. Góra Wawrzyńca Świętego.
  i relikwie Walentego.
  I głowa św. Barbary.
  I ciała reszta.
  Ech.

 48. Zdziwiony said

  Do siego Roku 2019 Panu Gajowemu i także wszystkim Gajówkowiczom.

  Kolęda czasów króla Jana Sobieskiego „Nowy Rok bieży”:

 49. Greg said

  Proponuję cofnięcie się w czasie, który już nie powróci, a szkoda!

 50. Poziomka said

  Wszystkiego najlepszego dla Pana Gajowego i dla całej leśnej rodziny, która wspiera i buduje to Opus Marucha.
  Osobne życzenia od pana Antka Jasińskiego, redaktora Naszego Pisma w dalekiej Tasmanii.

 51. Martusia said

  Podczas gdy swiat celebruje Nory Rok Ukraina wylegla na ulice z pochodniami i sztandarami i swietuje z okazji urodzin Bandery. O tej „radosnej” celebrze informuja na Russia Today. Warto obejrzec fotosy z tej banderowej uroczystosci narodowej.

  https://www.rt.com/news/447897-ukrainian-nationalist-bandera-rallies/

 52. Martusia said

  Acha jeszcze wiecej |chwalebnych” fotosow zamieszcza Sputnik. Ciekawe jak to skomentuja dupolizusy korytowe w W-wie.

  https://sputniknews.com/europe/201901021071152942-ukraine-kiev-nationalists-/

 53. Lily said

  Panie Marucha.
  Wszystkiego co sie szczesciem zwie w 2019r.
  Dla Pana,oraz najblizszych, jak i dla wszystkich
  gajowniczkow.

 54. Listwa said

  @ 46 Wieloimienny

  Dla tych neopogan słowianie po 966 i chrzcie są źli, a dobrzy tylko ci przed chrztem

 55. Boydar said

  Jest Pan Listwa pewien, że w „966” to był chrzest ? Czym zatem zajmowali się Cyryl i Metody ?

  Moim zdaniem to był raczej hołd pruski, tyle że w drugą stronę.

 56. Listwa said

  @ 55 Boydar

  Dla neopogan słowiańskich mało jest istotne jak było ze chrztem. Dla nich jest tylko wazne żeby wystapic przeciw chrześcijaństwu.

  Cyryl i Metody zajmiwali sie chrystainizacją ale nic nie wskazuje że politycznymi aktami jakim by chrzest w 966.

  Ci co uważaja że Cyryl i Metody dokonali chrztu Polski przed 966, nic na ten temat nie potrafią powiedzieć.

 57. ech said

  Objaw tępoty Polaków.

  .https://www.youtube.com/watch?v=O2aolCUj-X0

 58. ech said

  Bez owijania w bawełnę, sadystycznie prosto – pojmie przeciętny tuman, tłuk polski – obrazowo Her „Hitler” tłumaczy dlaczego żyd miesza rasy, co jest właściwą odpowiedzią na @57, gdyby jakiś zbłąkany elektron niepobrużdżonego mózgu Polaka jeszcze orbitował w szczynach i odchodach żydowskich..
  Prawdopodobnie powodem tego będzie niskie IQ oraz generalna degrengolada umysłowo – fizyczna.

  https://www.sadistic.pl/mieszanie-ras-vt433652.htm

 59. ech said

  A na koniec z dedykacją dla wszystkich trefnych Rosjan – Staliniątek – Żydowin, celem przypomnienia zakłamywanej prawdy.

 60. revers said

  re33,44

  pan to na powaznie p.dr.jurek?

  a gdzie odrobina wysilku sportowego? zdrowa zywnosc np. BioOwies w platkach owsianych, lub ryba z witmina D, czyli Omega nie od lossosia GMO salomona?

  Zreszta skonsultuje z swoimi medykami, ci potrafia po biegu maratonskim odroznic moozg lekarza od nog lekarza, chemie od biologii lub innne fizjologie.

 61. Dictum said

  [Z życzeniami dla zainteresowanych, żeby się dało uratować]

  Czy Szwecję można jeszcze uratować? Oto co się dzieje w kraju maksymalnie otwartym na multikulti

  W Szwecji migracja azylowa to po prostu niekontrolowany napływ niewykształconych ludzi z mało rozwiniętych krajów, którzy szukają lepszego życia pod pretekstem bycia uchodźcą. Skutek jest taki, że w latach 2007–2012 liczba migrantów analfabetów w Szwecji się podwoiła.
  Nasz obraz Szwecji opiera się na kilku stereotypach: reżyser Bergman, wynalazca Nobel i zespół muzyczny ABBA. Został też ukształtowany w poprzedniej dekadzie przez popularną (kilkanaście milionów sprzedanych książek!) trylogię Millenium Stiega Larssona, który przedstawił mroczny obraz mieszanki służb, wszechwładnego państwa i „mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet”. Trockista Larsson zwalczał skrajną prawicę całe życie. Kiedy wziął się do pisania Millenium, to już nie skrajna prawica stała się zagrożeniem dla szwedzkiej demokracji, tylko islam. Dzisiaj „mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” w Szwecji to nie biały patriarchat lub jakiś nowy psychopata Zalachenko, tylko młodzi muzułmanie. 93 proc. skazanych za zbiorowe gwałty w ostatnich dwóch latach w Szwecji to imigranci pierwszej generacji lub osoby urodzone w Szwecji w rodzinach imigrantów. Niedawne badania szwedzkiego Institute for Future Studies pokazały, że wśród 15 244 osób zidentyfikowanych przez policję jako groźne, do gangów motocyklowych (5693 osoby) dobijają liczbowo gangi z imigranckich przedmieść szwedzkich miast (5094 osoby), a liczba islamistów (785 osób) dogania już liczbę niebezpiecznych kiboli (835 osób). Gdyby Larsson żył do dzisiaj (i był bardziej otwarty ideologicznie), mógłby napisać z powodzeniem kolejny bestseller, bardziej aktualny socjologicznie – Millenium multikulti.

  Samobój Olofa Palmego

  Szwecja była przez dekady chwalona jako sprawne i dobrze funkcjonujące demokratyczne państwo, mające prężną gospodarkę i zadowolone społeczeństwo. Mówiono nawet o tzw. szwedzkim modelu, czyli o wzorcowym modelu dobrobytu. Ten model funkcjonował, dopóki szwedzka gospodarka funkcjonowała sprawnie. I faktycznie, któż z nas nie słyszał o szwedzkich firmach eksportujących swoje produkty na cały świat, zaczynając od Volvo, Saab, Ericksson, Ikea, Asea, Atlas Copco lub Sandvik, a kończąc na szwedzkich bankach takich jak Svenska Enskilda Banken.
  Wszystko przebiegało dobrze do połowy lat 70., do czasu kryzysu ekonomicznego wywołanego podwyżką cen ropy naftowej. A ponieważ nieszczęścia chodzą z reguły parami, wtedy też Szwecja zmieniła radykalnie swoją politykę imigracyjną. Do końca lat 60. Szwecja prowadziła politykę integracji i asymilacji kulturowej migrantów, którzy pochodzili z sąsiednich krajów, takich jak Finlandia (migracja ekonomiczna) lub z trochę dalszych krajów europejskich, takich jak Węgry i Czechosłowacja (uchodźcy polityczni). Po marcu 1968 r. Szwedzi przyjęli też prominentnych członków żydokomuny z Polski, takich jak Stefan Michnik, poszukiwany od niedawna listem gończym zbrodniarz komunistyczny, powiązany rodzinnie z naczelnym „Gazety Wyborczej” Adamem Michnikiem. Jednakże w maju 1975 r. postępowy szwedzki rząd pod przewodnictwem socjalisty Olofa Palmego przegłosował w parlamencie nowy ideologiczny program migracji oparty na multikulti. W tym samym czasie zaczynający się właśnie kryzys ekonomiczny popchnął część migrantów z Finlandii do powrotu do kraju, a wyjeżdżający Finowie zostali stopniowo zastąpieni rosnącą falą muzułmańskich migrantów z Iranu, Iraku, Syrii, Etiopii (później Erytrei). Do tej listy dołączyły później Somalia, Afganistan, Liban i Pakistan. Można więc powiedzieć, że w pewnym sensie migranci fachowcy z bliskiej kulturowo Finlandii zostali zastąpieni migrantami azylowymi z arabskich krajów o znacznie niższym poziomie rozwoju i zupełnie innej kulturze. Nie mogło to wpłynąć pozytywnie na ekonomię kraju. Jeszcze w końcu lat 60. ekonomiści oceniali, że kontrybucja netto migrantów do finansów publicznych państwa znajdowała się gdzieś pomiędzy neutralną i minimalnie pozytywną. W 1996 r. ekonomista Jan Ekberg stwierdził w swojej pracy naukowej (cytat): „Dzisiaj widzimy negatywny wpływ migrantów na finanse publiczne z powodu słabnącego poziomu zatrudnienia wśród migrantów” („Journal of Population Economics”). W 2015 r., kiedy w wyniku sztucznie wywołanego kryzysu migracyjnego Szwecja radośnie przyjęła 136 tys. nielegalnych migrantów, budżet państwa wydał na migrantów 6 mld euro (czyli 1,35 proc. swojego PNB). Otrzeźwienie przyszło w następnym roku, statystyki z 2016 r. pokazały, że migranci pierwszej generacji reprezentowali 60 proc. beneficjentów socjalu, 73 proc. populacji bezrobotnych i 53 proc. skazanych na długie kary więzienia.

  Równia pochyła

  Ponad dekadę temu szwedzkie firmy zaczęły tracić swoją rynkową pozycję. Część samochodowa koncernu Saab upadła, a Volvo Cars zostały sprzedane Chińczykom. W 2012 r. koncern Ericksson odsprzedał swoją joint-venture w telefonach komórkowych o nazwie Sony Ericksson – Sony. Mocne niegdyś szwedzkie banki wycofały się z zagranicznych rynków. Słabnąca pozycja szwedzkich firm zbiegła się w czasie z masowym napływem niewykształconych migrantów. Szwecja ma najwyższą proporcję azylowych migrantów w całej Europie. Wiedząc, jak nadużywane jest pojęcie azylu w celach ideologicznych, migracja azylowa to po prostu niekontrolowany napływ niewykształconych ludzi z mało rozwiniętych krajów, którzy szukają lepszego życia pod pretekstem bycia uchodźcą. Skutek jest taki, że w latach 2007–2012 liczba migrantów analfabetów w Szwecji podwoiła się. Szwedzki system oceny poziomu edukacji migrantów o nazwie PIACC (Program for the International Assessment of Adult Competencies) uznał zaś, że w wypadku migrantów, którzy podawali, że uzyskali wysoki poziom edukacji w swoich rodzinnych krajach, aż 44 proc. „wykształconych” Arabów i „wykształconych” 35 proc. Afrykańczyków zostało ocenionych jako osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji dla szwedzkiej gospodarki. W takim kontekście trudno jest sobie wyobrazić, że migranci z krajów arabskich i afrykańskich ubogacą Szwecję jakimś nowym Stevem Jobsem, o którym bredzą nam bezustannie lewicowi ideologowie otwartych granic. Aktualny poziom bezrobocia w Szwecji to 6 proc., ale wśród młodych (przedział wiekowy 15–24 lat) sięga on już prawie 15 proc.

  Samobójstwo na raty

  Napływ nowych migrantów zmienił także strukturę kulturowo-religijną tego tradycyjnie luterańskiego kraju. W 1930 r. w Szwecji mieszkało 15 muzułmanów. Dzisiaj jest ich około 800 tys. Do początku lat 70. muzułmanie w Szwecji byli reprezentowani przez Fińskich Tatarów, którzy uciekli z Finlandii i Estonii w latach 40. i którzy integrowali się w Szwecji językowo i kulturowo. Ale w latach 70. Szwecja otworzyła swoje granice dla muzułmanów z całego świata i ich napływ trwa do dzisiaj. Pierwszy meczet został otwarty w Szwecji już w 1976 r. Następne zaczęły rosnąć jak grzyby po deszczu, finansowane hojnie przez Arabię Saudyjską i Libię. To typowy model inwazji islamu w Europie, w którym obce kraje finansują nie tylko budowę meczetów, ale też wysyłają tam swoich imamów (także w Polsce). W ostatnich latach Turcja przejęła rolę głównego sponsora finansowego i kaznodziejskiego islamu w Europie, obok Arabii Saudyjskiej (patrz: turecki imam w meczecie w Gdańsku). Masowy napływ muzułmanów do Szwecji spowodował wielorakie napięcia społeczne. Po pierwsze, wbrew oficjalnej propagandzie rządu większość Szwedów nie przekabaciła się w gorących zwolenników multikulti. Sondaż przeprowadzony w latach 2005 i 2007 dla rządowej agencji Integrationsverket pokazał, że ankietowanych 55 proc. Szwedów niechętnie przeprowadziłaby się do dzielnic zamieszkiwanych przez muzułmanów. I faktycznie, imigranckie muzułmańskie populacje są skoncentrowane w blokowiskach na przedmieściach dużych szwedzkich miast. W 2007 r. szwedzka agencja Statistics Sweden stwierdziła otwarcie, że duże miasta, takie jak: Sztokholm, Göteborg i Malmö, są miastami segregacji (rasowej). Po drugie, muzułmanie siedzący na kupie wśród swoich i nieintegrujący się ze szwedzką populacją tubylczą, stali się idealną pożywką dla importowanych do Szwecji imamów. Po fali budowy nowych meczetów od początku 2000 r.: Sztokholm (2000), Umea (2006) i Fittja (2007), w 2008 r. w Malmö-Herrgården wybuchły zamieszki po tym, jak władze miasta odmówiły przedłożenia umowy na wynajem lokalu na meczet. 30 osób (muzułmanie w sojuszu z lewakami z Antify) zajęło lokal meczetu i okupowało go przez trzy tygodnie. Policja była witana kamieniami i koktajlami Mołotowa. Do Malmö zjechali się podżegacze z innych miejscowości i urządzili dwudniowe igrzyska, paląc samochody, rowery, kioski i obiekty użytku publicznego. Te zamieszki otworzyły nowy rozdział w historii Szwecji, rok później w tym samym Malmö wybuchły antyizraelskie zamieszki, następnie w 2010 r. zamieszki na imigranckim przedmieściu Sztokholmu, w blokowisku Rinkeby, potem w 2013 r. zamieszki w Sztokholmie, w 2016 r. zamieszki w całej Szwecji, a w 2017 r. ponownie zamieszki w imigranckim blokowisku Rinkeby na przedmieściu Sztokholmu.

  Islamskie mafie

  Trudno się dziwić, że z czasem do imigranckich blokowisk Szwecji zawitała radykalizacja. W 2017 r. szef szwedzkiej ABW Anders Thornberg stwierdził, że liczba islamistów w Szwecji jest oceniania na, cytat, „tysiące”. Oczywiście oficjalne liczby są politycznie poprawne, więc znacznie mniejsze. W 2010 r. szwedzkie służby szacowały liczbę radykalnych islamistów na 200, w badaniach opublikowanych kilka dni temu przez jeden z instytutów ich liczba sięga teraz 800. Co daje 400 proc. wzrost w ciągu ośmiu lat. W marcu 2018 władze kurdyjskie w Iraku poinformowały, że mają w więzieniach 41 żołnierzy Państwa Islamskiego ze szwedzkim obywatelstwem lub ze szwedzkimi papierami na pobyt. Szwedzi przyznają, że islamiści są powiązani z mafiami przestępczymi, tak samo jak w innych krajach Unii Europejskiej. Większość narkotyków jest szmuglowana do Europy z krajów muzułmańskich: marihuana z Maroka, heroina z Afganistanu, poprzez Turcję i Albanię. Wielu zamachowców z ostatnich lat w Europie maczało ręce w handlu narkotykami. Liczba śledztw w Szwecji dotyczących finansowania terroryzmu wzrosła o 300 proc. pomiędzy rokiem 2016 i 2017.
  Imigracja zmieniła także drastycznie statystyki przestępczości w Szwecji. Wspomniałem już wcześniej, że 53 proc. skazanych na długie kary więzienia to imigranci pierwszej generacji. W marcu tego roku dziennik „Expressen” przeanalizował profile osobników skazanych za grupowe gwałty w ostatnich dwóch latach. Z 43 skazanych mężczyzn aż 40 było migrantami pierwszej generacji lub urodzonymi w Szwecji w rodzinach migrantów. To 93 proc.! Przerażające, ale to nie wszystko. Średni wiek tych gwałcicieli to 21 lat, a 13 z nich było nieletnich (tzw. dzieci w terminologii lewicy) w momencie popełniania tych odrażających przestępstw. W momencie politycznej niepoprawności szwedzka policja podała w maju 2016 r., że wśród zidentyfikowanych sprawców molestowania seksualnego na publicznych basenach aż 80 proc. miało imigranckie korzenie. Kilka dni temu w Malmö 30-letni migrant z Libii został oskarżony o gwałt na 10-letniej dziewczynce. Ogólna liczba zgłoszeń gwałtów w Szwecji wzrosła o 900 proc. od czasu otwarcia granic dla migrantów z całego świata w 1975 r. Co ciekawe, roczna liczba morderstw w Szwecji nie wzrosła od połowy lat 70., ale dziennik „Dagens Nyheter” podał, że w 2017 r. aż 90 proc. wszystkich morderstw lub prób morderstw przy użyciu broni palnej było popełnionych przez imigrantów lub osoby mające przynajmniej jednego rodzica migranta. Dziennik „Expressen” poinformował z kolei, że 95 proc. członków gangów w Sztokholmie jest migrantami lub ma przynajmniej jednego rodzica migranta.
  Wspomniane wcześniej miejsca zamieszek takie jak Rinkeby są też miejscami, w których występuje duża przestępczość. Dla przykładu, na początku listopada w Malmö, jednej z kolebek szwedzkiego multikulti, zanotowano w ciągu 24 godzin aż cztery strzelaniny, co przybliża Malmö coraz bardziej do South Side w Chicago. Już 11 młodzieńców zginęło na ulicach Malmö od broni palnej w tym roku. Odpowiedź władz miasta na rosnącą przemoc na ulicach jest klasyczna, w europejskim stylu „świeczek, kredek i fortepianu”, w październiku powstał program Sluta Skjut (Stop Shooting), który prawdopodobnie zużyje fundusze publiczne na wspólne śpiewanie i trzymanie się za ręce.

  Islamiści, którzy nienawidzą kobiet

  Najsłynniejszym przypadkiem „mężczyzny, który nienawidzi kobiet” multikulturowej Szwecji jest nielegalny migrant z Somalii Youssaf Khaliif Nuur, który 26 stycznia 2016 r. zadźgał nożem 22-letnią Alexandrę Mezher, opiekunkę centrum dla nieletnich (14–17 lat). Somalijczyk zadekował się tam jako 15-latek, chociaż późniejsze badania lekarskie wykazały, że w momencie popełniania zbrodni był już dawno pełnoletni. Alexandra Mehzer była chrześcijanką z Libanu, ale postępowe szwedzkie media i władze nie zająknęły się nawet na temat „hate crime”, ponieważ jak wiemy, nienawiść do chrześcijan nie jest karalna. Alexandra Mezher już wcześniej mówiła swoim przełożonym, że nie czuje się bezpiecznie w centrum dla nieletnich, w którym wielu z pensjonariuszy przypominało bardziej rosłe byczki niż dzieci. Alexandra Mezher stała się w rzeczywistości ofiarą propagandy szwedzkiego rządu, chciała pomagać innym, dzieciom, zostawiono ją samą na posterunku w centrum pełnym rosłych byczków podających się za dzieci. Morderca został uznany przez sąd za „psychicznego”, posiedzi sobie trochę w wygodnym szpitalu (ze wszystkimi wygodami), a potem go wydalą z zakazem wjazdu do 2031 r. I tyle. Tak jak w Millenium Larssona służby chroniły psychopatę Zalachenkę, w nowym Millenium multikulti szwedzkie władze kryją muzułmańskich morderców psychopatów, kłamiących na temat swojego wieku.
  Bardziej krwawe Millenium
  Sympatyzujący z Państwem Islamskim 39-letni nielegalny migrant z Uzbekistanu Rachmat Akiłow 7 kwietnia 2017 r. rozjechał kradzioną ciężarówką pięć osób w centrum Sztokholmu. Wśród ofiar znalazła się 11-letnia dziewczynka Ebba Åkerlun i 31-letnia Belgijka Maïlys Dereymaeker, matka 18-miesięcznego dziecka, pracująca (o ironio losu) w fundacji zajmującej się pomocą nielegalnym migrantom, których podanie o azyl w Szwecji zostało odrzucone. Terrorysta Akiłow nie dostał azylu w Szwecji i gdyby został najpierw zamknięty, a potem deportowany, idealistyczna Belgijka żyłaby do dzisiaj. Ale to nie wszystko, Akiłow przyjechał do Szwecji z Polski. W 2014 r. Akiłow dostał polską wizę w konsulacie RP w Taszkiencie. – Polska jest dla Uzbeków popularnym sposobem na przedostanie się do Europy – miał powiedzieć szwedzkiej policji jeden ze znajomych Akiłowa w Szwecji. Sam Akiłow zeznał szwedzkim śledczym: – Przyjechałem do Warszawy, gdzie dostałem pracę, ale mało zarabiałem.Potem pojechałem do Gdańska, tam nie znalazłem pracy. Następnie wsiadłem na prom i znalazłem się tu (w Sztokholmie). Wizy pracy w Polsce są na wskazanego w dokumentach pracodawcę, więc w wypadku Akiłowa zmiana pracy czy porzucenie pracy było podstawą do wydalenia go z Polski. Ale zamiast zostać wydalonym (wtedy w Polsce rządziła Platforma Obywatelska i państwo było niestety teoretyczne), Akiłow spokojnie przedostał się z Gdańska do Szwecji i złożył tam wniosek o azyl w listopadzie 2014 r., gdy miał jeszcze ważną polską wizę. Gdyby szwedzkie państwo funkcjonowało sprawnie, Akiłow zostałby wydalony ze Szwecji do Polski na mocy konwencji dublińskiej.
  Bliscy zamordowanych Alexandry Mezher, Ebby Åkerlun i Maïlys Dereymaeker mogą się czasami zadumać nad tym, dlaczego w postępowym szwedzkim rządzie „mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” sprowadzają do kraju tylu niebezpiecznych samców z innych kręgów kulturowych, gdzie kobieta absolutnie się nie liczy. O ile 12-letnia Lisbeth Salander mogła reagować na bicie jej matki przez psychopatę Zalachenkę, to jakie szanse miała 11-letnia Ebba Åkerlun wobec 20-tonowej ciężarówki uzbeckiego terrorysty Akiłowa? Na bazie dotychczasowego scenariusza Millenium multikulti jest już utworem okrutniejszym, bardziej krwawym i bardziej ponurym niż Millenium trockisty Larssona.

  Za: „Gazeta Warszawska”

 62. Marucha said

  Re 61:
  Trudno zgadnąć, co myślą Szwedzi. Na ogół boją się powiedzieć coś, co idzie pod prąd chwilami wręcz skurwysyńskiej poprawności politycznej, serwowanej 24/7 przez media i rząd.
  A o imigrantach-kryminalistach mówią, że „przecież nie wszyscy są tacy”….
  Kraj bez przyszłości,.

 63. Dictum said

  ad. 62,
  Powiem (może mało elegancko) to, co powtarzam znajomym – spierniczać do Polski.
  Chociaż wiem, jak to trudne po tylu latach i będąc w latach.
  Ale może i warto?

  Za późno… i bez gwarancji
  Admin

 64. Dictum said

  To prawda.
  Dziś gwarancji nie ma nigdzie i w niczym.

 65. wnos said

  Ciekawe: https://www.zerohedge.com/news/2019-01-01/mh17-turnabout-ukraines-guilt-now-proven

 66. Greg said

  ,,Wyślijmy Lucyfera i jego sługusów z powrotem do piekła, tam gdzie jest ich miejsce”

  Jim Caviezel – Mocne przesłanie do świata.

 67. VAV said

 68. Maverick said

  # 59 Jednak do dzisiaj nie wolno krytykować komunizmu, bo to był żydowski eksperyment na ludzkości. Żydowscy bankierzy, ideolodzy, i liderzy stali za tym eksperymentem, tak wyprali ludziom mózgi że większość myśli że to był rosyjski pomysł. Miliony Rosjan, Białorusinów, rozstrzelanych, w pośpiechu żydzi zamordowali rodzinę Cara, zagłodzili chłopów na Ukrainie gdzie były najlepsze gleby.
  Polactwo nie wie że cały aparat bezpieczeństwa stanowili żydzi pod komendą Berii i było ich około miliona, i pomyśleć że jeden milion żydów wybił tyle milionów Słowian. W Katyniu również Polakom w potylicę strzelali żydowscy enkawudziści. Nawet Polactwo nei wie że ponad 200 000 amerykańskich żydów dołączyło do rewolucji.

 69. Artnemo said

  Panie Marucha, życzę dużo zdrowia i pomyślności w Nowym Roku! A sukinsynom na pohybel!

 70. Wzajemnie Panie Gajowy! I życzę nam, żeby to się powtórzyło. Potępienie antypolonizmu i potępienie papieża heretyka na jednym Soborze Kościoła. Moje życzenia dla nas na 2019 rok. Wywyższenia Polski i wywyższenia Wiary katolickiej nam wszystkim życzę. https://swietatradycja.wordpress.com/2019/01/02/wyrok-kosciola-przeciwko-heretykowi-ktory-jest-papiezem/

 71. VAV said

 72. NyndrO said

  Od razu mówię z wszelką pewnością. Nic nikomu ” ciekawszego ” się nie przytrafiło.Spędziłem wraz z Żoną sylwka w Gniewkowie u mojego Przyjaciela, syna miliarderów z Torunia. Wróciliśmy do Inwrocławia ok. 6. rano. Ania, Żona moja nie piła. Ok. godziny 11. telefon. Otóż brat Mamy mojego Przjaciela wparował do domu tychże Rodziców i maczetą zabił ową Kobietę, Ojcec Mariana jest po operacjach na intensywnej. Kto ogądał wiadomości, to u nas się działo. Także Szcęśliwego Nowego Roku. Jako buddysta mówię to z całego Serca. # właściwie przed chwilą wróciłem do domu.

 73. NyndrO said

  Dla smaczku na temat buddyzmu, buddysta Krzysio uruchomił kontakty i kochany brat Mamy mego Przyjaciela zostanie wybujany na tygrsie. Takim kotku. Prokurator powiedział, że nigdy tego nie słyszał i nigdy nie usłyszy.

 74. ech said

  @68 Jednak to nie zwalnia z odpowiedzialności żadnego sq..syna komucha, który brał w tym udział. Niezależnie od narodowości oraz miejsca pobytu. Na nich idzie czas. Będą „scooped out” jako te psie wydzieliny. Jezus powiada „lepiej by im było kamień młyński uwiązać i w przepaść”.

 75. VAV said

 76. Wieloimienny said

  Vav @

  Pracowałem kiedyś w zakładzie przetwórstwa spożywczego i pan sobie wyobrazi ile jedzenia tam wyrzucano zamiast rozdać potrzebującym. Właściciel nie chiał się tym zająć, bo pewnie sanepid itp.itd.

  A policja to chuje i głąby. Każdy rozkaz bezmyślnie wykonają. Rolnikom też dają mandaty za pracę na polu po 22:00.

  ————
  Normalnie, kurwa, nie wierzę…
  Admin

 77. ech said

  Po III wojnie światowej ludzie dalej będą modlić się do „Żyda” ?! Zadaje pytanie dociekliwy penitent, sądząc że przeżyje ten dokuczliwy nieco ewenement „Boga miłości” !

  Groteska, to nasza rzeczywistość, bo przecież oficjalnie nasz Bóg jest żydem, w co wierzy większość, bez zająknięcia oraz ma swą wiarę za żydowska.

  Papcie klapie, że wyrosła z żyda, starszego brata, to dodam, że skoro tak, to jesteśmy wszyscy żydami. A jeśli tak, to Polska powinna zaprzestać wypłacać 100 $ zapomogi Izraelczykom oraz Niemcy powinni przestać spłacać haracz wystrugany z żydowskiego ch..ja. Mało, upomnieć się o zwrot od złodzieja, po bratersku wyciągniętej mamony.

 78. ech said

  Potem będzie wiara „zerwikaptur” i koźle łby na widoku, bo przyjdzie elegant, jak do Ewy, i zauroczy maleńkich naśladowaniem Mesjasza, całkowicie zneutralizowane resztki bosego ludu.. Już dziś demony ćwiczą na ziemi różne takie sztuczki cyrkowe, jak chodzenie po wodzie czy ścianach, poprzez swych oddanych ciałem i duchem magów i czarodziei, dobrotliwie uznanych za niegroźnych sztukmistrzów.

  Kłamstwo i nawiedzenie szatańskie jest WIELKIE !

 79. Wieloimienny said

  Gajowy Marucha @

  Wiem o co panu chodzi: że prywaciarz jakby mógł to i tak za darmo nic niedałby i wolałby wyrzucić na śmietnik, a jakby jednak dał, to żaden urząd go pewnie nie skontroluje. Nie zaprzeczam, że prawie każdy taki jest, przecież nie jestem ślepym korwinowcem. Jednak w tamtym przypadku chodziły ploty, że jak to gdzieś rozdadzą to się ktoś (jak nie sanepid to skarbówka) przyczepi do zakładu, a tego szef nie chciał.

  Jako wyjątek podam, że kiedyś piekarz W. Gromowski rozdał za darmo chleb. Skarbówka dała mu po dupie.

 80. Marucha said

  Re 79:
  Chodziło mi raczej o tę godzinę 22.00

 81. VAV said

 82. Wieloimienny said

  Gajowy Marucha @

  Przecież było głośno w Polsce w sierpniu jak psy sapały, bo chłop kosił w nocy. Miał czekać na deszcz?

  https://nczas.com/2018/06/30/policja-sciga-rolnikow-pracujacych-w-polu-halas-i-zapachy-przeszkadzaja-jasnie-panstwu-z-miasta/

  ———-
  A ja myślałem, głupi, że ta sprawa została już odpowiednio wyśmiana i wrzucona do kosza.
  Kupa gówna.
  Admin

 83. Maverick said

  Zorganizowane grupy przestępcze w Polsce pod osłonką partii politycznych domagają się pomocy z USA.

  https://wiadomosci.wp.pl/szubienica-z-portretami-europoslow-platformy-prokuratura-prosi-o-pomoc-usa-6335266667694209a

  Dzieci enkawudzistów okupujący Polskę w USA jest wolność słowa, to jest wolne wyrażanie swoich poglądów i opinii o bandytach z PO, w USA z idiotów by się wyśmiano. Nawet by ich aresztowano za naruszania prawa do wolności słowa, być może w tej Polsce nie wolno mówić co się myśli o bandytach i dlatego chronią się immunitetami. A wieszać tych bandytów.

Sorry, the comment form is closed at this time.