Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Największa pułapka pozytywnego…
  Boydar o Największa pułapka pozytywnego…
  Greg o Wolne tematy (62 – …
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Jasnowidz z Jasnej G… o Minister zdrowia i statys…
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  seler o Wolne tematy (62 – …
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Z zagadnień rozwiniętej demokracji

Posted by Marucha w dniu 2018-12-31 (Poniedziałek)

* Sprzedam posła z bonifikatą! * Wyzwania dla politologii * Podatek od politycznego kurewstwa?… *

Z zagadnień rozwiniętej demokracji

Wypożyczenie posła Jacka Protasiewicza z klubu poselskiego PSL – Europejscy Demokraci (taka, panie kombinacja) do koła poselskiego Nowoczesnej przeszło w światowej prasie żydowskiej bez echa. Niesłusznie. Odkąd to handel nie interesuje Żydów?…

Zresztą czort z żydowską „prasą światową”, ważniejsza jest przecież demokracja, a konkretnie mówiąc: twórcze rozwijanie demokracji. Było w minionych latach pismo „Zagadnienia marksizmu-leninizmu” – czy nie można by z budżetu państwa wznowić pismo pod tytułem „Zagadnienia rozwiniętej demokracji”?… Chyba minister Gliński znalazłby te parę groszy u siebie?…

Właśnie transfer posła Protasiewicza od „euro-ludowców” do „nowoczesnych partyjniaków” stawia ważny problem dla rozwiniętej demokracji. Jak ustosunkuje się do niego nauka politologiczna? Czy fakt ten będzie przedmiotem uczonych rozpraw na wydziałach politologii szkół wyższych, prac magisterskich, doktorskich i habilitacji?

Do pryncypialnego rozstrzygnięcia pozostaje bowiem kwestia zasadnicza: czy taki transfer to legalny obrót handlowo-komercyjny – czy jego szczególna forma: zwyczajne kurewstwo?

Zarysowują się już w tej materii dwie szkoły politologiczne: pierwszą nazwałbym „szkołą uprawnionego obrotu komercyjnego”, drugą – „szkołą penalizacji przestępczości skarbowej”.

Przedstawiciele szkoły pierwszej, badacze akceptujący leasing, więc wypożyczenie posła, wywołują implicite dalsze doniosłe kwestie: bo jeśli jest to prawnie dopuszczalny leasing – czy dopuszczalna byłaby także dzierżawa posła, jego zamiana, odstąpienie lub sprzedaż?

W takiej opcji zawierają się i inne ważne kwestie incydentalne: czy w kanonie rozwiniętej demokracji mieści się także sprzedaż ratalna posła, sprzedaż z bonifikatą lub zamiana z dopłatą w postaci innego parlamentarzysty? Na przykład: PO wymienia z Nowoczesną posła Schetynę, o sporym ciężarze gatunkowym, na wszystkich posłów Nowoczesnej cokolwiek gatunkowo lżejszych?… Albo: Europejscy Demokraci sprzedają Nowoczesnej posła o starganych nerwach, Niesiołowskiego, z bonifikatą: bonusem w postaci posła „Misia” Kamińskiego?…Pozostaje tylko kwestia: wedle jakich stawek opodatkować taki obrót?

Z kolei politologowie kwalifikujący takie transfery jako zwyczajne kurewstwo twierdzą, że nowe przepisy nie są potrzebne, bo tego rodzaju obrót powinien być opodatkowany tak, jak opodatkowane jest w rozwiniętych krajach demokratycznych zwyczajne kurewstwo. Podkreślają oni, że tak właśnie powinno być w państwie praworządnym więc dziwią się, dlaczego niemiecki owczarek Timmermans z brukselskiej budy warczy i ujada na reformy sądownictwa Polsce, prześlepiając tak ważne zagadnienia rozwiniętej demokracji, jak pokątny handel i obrót posłami, więc nieopodatkowane kurewstwo?

To jednak nie koniec problemów, jakie rodzi nowoczesna, rozwinięta demokracja. Oto powstaje donioślejsze jeszcze zagadnienie: czy taki transfer (pożyczka bezprocentowa, pożyczka oprocentowana, leasing, dzierżawa, odstąpienie, zamiana, wymiana, sprzedaż, sprzedaż ratalna, sprzedaż z bonifikatą etc.) – może obejmować także całe koło lub cały klub poselski?

Zarówno „komercjaliści” jak „fiskaliści” są tu wyjątkowo zgodni: nie ma żadnych przeszkód. Jednak „fiskaliści” podkreślają, że w takim przypadku należałoby koło poselskie lub klub poselski traktować jako przedsiębiorstwo: burdel. Natomiast „komercjaliści” dopuszczają nawet możliwość obrotu handlowego całymi partiami politycznymi (wskazując np. na działalność Jerzego Sorosa), podczas gdy „fiskaliści” stoją na stanowisku, że kurewstwo pozostaje kurewstwem bez względy na rozmiary i skalę procederu, istotny jest tylko adekwatny wymiar podatku od dupodajstwa.

Tymczasem na horyzoncie kognicyjnym tego doniosłego zagadnienia rozwiniętej demokracji pojawiają się już dalsze, możliwe kwestie, które z pewnością skonkretyzują się w swoim czasie, o ile już się nie konkretyzują. Tu i tam, ale bardziej tu, niż gdzie indziej.

Czy komercjalizacja obrotu parlamentarzystami, kołami, klubami poselskimi i całymi partiami – obecna na razie na rynku wewnętrznym – może zostać zalegalizowana także w obrocie międzynarodowym? Czy na przykład Niemcy mogliby kupić polski Senat, powiedzmy bez bonifikaty, albo wziąć w leasing obecną opozycję? No, powiedzmy, wydzierżawić ją na cztery lata, franco loco?

Na gruncie drugiej szkoły politologicznej zagadnienie to przyjęłoby postać pytania: w jakiej walucie opodatkowana powinna być ta europeizacja, wręcz globalizacja demokratycznego kurewstwa – czy w walucie klienta, czy sprzedawcy? W obszarze „strefy euro” pytanie to jest bezprzedmiotowe, jednak, primo, nie wszystkie kraje UE są w tej sferze, secundo: demokracja rozszerza się dziś imponująco na coraz biedniejsze kraje świata, których pieniądz podlega galopującej inflacji.

Tym bardziej tak istotnym dla postępu demokracji zagadnieniem: „komercjalizacja czy kurewstwo?” – powinna zająć się Komisja Europejska w swej brukselskiej budzie, jak i ONZ w Nowym Jorku. Nie mówiąc już o Trybunale Konstytucyjnym w Polsce czy sędzinie Gersdorf z Sądu Najwyższego, miejmy nadzieję – jeszcze nie wydzierżawionego Berlinowi z bonifikatą?

…A co o tym sądzi Timmermans? A co słynna Anastazja P., która grasowała w Sejmie? (pamiętacie jeszcze?…) A co cykliści z Wrzeszcza? „Dziewuchy” z Łodzi? Pederaści ze Słupska? Zarząd stowarzyszenia „Iustitia”? Podpułkownik Mazguła? Co na to Władek Frasyniuk, a co „Bolek”? Co biłgorajski filozof, a co hrabia Bul-Komoruski?…Mateusz Kijowski?…Sprytny Rysiu?…Inne, gdzie nie splunąć, europejsy i demokraty?…

…„Kędy Charlemagne jest waleczny”?…

Wprawdzie milczenie jest cnotą, ale w warunkach totalnej komercjalizacji („wszystko na sprzedaż”) lub totalnego kurewstwa (na jedno wychodzi) cnotliwe milczenie też sie prostytuuje.

Marian Miszalski
http://marianmiszalski.pl

Komentarzy 14 do “Z zagadnień rozwiniętej demokracji”

 1. Roman K said

  Jan Chryzostom Pasek, JW Kitowicz ba sam Adam Mickiwicz – Wieszcz pisal….
  cyt: Trzystu ich kreskami, rzadzil wedle woli….

  Wszystkie cywilizacje som pikne ..ale naso lacinsko je najprzenajpiknejszo!!!!!!
  Znajomy z Zakopanego narzeka ,ze kfiat narodu….polscy imprezancji Noworoczni..juz mu obejscali I obesrali chalupe…ze boi sie wyjsc…. bo cyt: – jak sie….. posligne to sie polomie:-)))) I dychac sie nie do…. lod smrodu. scyn , rzygowin i gowna:-)))

  Hej! Co by sie Wom darzylo!!!! A PonBucek byl Milosierny,,,jak zawse!

 2. Roman K said

  Nie wiem czego sie spodziewac…experiment cywilizacyjno demograficzny dokonania krzyzowki pachciarza z fornalem okazal sie niebywalym sukcesem….I przyniosl doskonale wyniki w porownaniu z krzyrzowkami sarmatow z arendarzami…. Gdyz owe chybrydy nowego typu okazjuja sie o wiele zdrowsze , mocniejsze i z niezwyklym vigorem I ambicjami…krzyzowki wczesniejszej….
  Oczywiscieposzlo troszke nie tak j-ak zakadano , bo w zalozeniach bylo ,ze ma powstac NovoPoaki z uroda fornali i rozumem pachciarzy….a w rzeczywiostosci stalo sie odwrotnie…ale nie ma rzeczy idealnych….. a Natura wi lepi:-)))))

 3. zilbert said

  Powszechny i łatwy dostęp do Internetu urządzeniami elektronicznymi takimi jak telefony, tablety, komputery umożliwia wprowadzenie w Państwach Narodowych ustroju demokracji bezpośredniej czyli E-Demokracji. W E-Demokracji każdy obywatel posiadający na swoim urządzeniu aplikację (kod źródłowy) zliczającą oddawane głosy taką samą jak na głównym serwerze (stamtąd również udostępniony do pobrania) sprawuje władzę w Państwie, stanowi o prawach, przepisach i sądach.

  Bezpieczeństwo i prawdziwość wyników zapewniał by ciągły (online) dostęp do nich oraz możliwość weryfikowania ich przez porównywanie z wynikami na urządzeniach innych użytkowników a także z wynikami specjalnie w tym celu udostępnionymi przez Państwo np. w miejscach użyteczności publicznej.

  Wprowadzić E-Demokrację może w życie wniesiony do Sejmu projekt obywatelski przedstawiający ogólną zasadę jej funkcjonowania a polegającą na tym że każdy obywatel po zweryfikowaniu się analogowym (papierowym) dowodem tożsamości ze zdjęciem i adresem zamieszkania może wnieść pod głosowanie w formie papierowej wszystko co zechce aby funkcjonowało w przestrzeni publicznej. Uchwały, rozporządzenia, przepisy, wyroki, sądy, opinie.
  Te przedkładane urzędnikowi były by skanerem wprowadzane do odpowiednio zabezpieczonego serwera pośredniego i Internetem do serwera głównego np. przy Parlamencie.

  Na wprowadzone pomysły i rozwiązania głosować mógłby każdy dorosły obywatel. Pierwszy głos na swoim urządzeniu przenośnym udzielała by osoba wnosząca głosowanie i od razu otrzymała nań potwierdzenie zawierające dane z dowodu osobistego i udzielony głos. A wtedy urzędnik potwierdzał by wnoszącemu głosowanie przyjęcie jego wniosku stemplem urzędowym i osobistą pieczątką z odręcznym podpisem. Po zagłosowaniu serwer pośredni i centralny drukował by takie same potwierdzenie w wersji papierowej do zarchiwizowania.

  Tym sposobem pozbędziemy się wszelkiej patologii bo zlikwidujemy Rząd Centralny i Samorządowy, Partie, Parlament, Urzędy. O tym co w Państwie decydować będziemy my wszyscy poprzez ludzi których tą samą drogą wybierzemy by nas reprezentowali w naszych sprawach i potrzebach i łożąc na nich dobrowolne [po]datki bo będą na nie zasługiwać swoją kompetencją, zdolnościami i wynikami w pracy. Szybkość, prostota i wygoda elektronicznego głosowania sprawia, że można je stosować do sprawowania całej władzy ustawodawczej i sądowej np. przez wybieralnych w e-głosowaniach ławników, oraz częściowo władzy wykonawczej przez wszystkich obywateli Państwa.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Czy Pan tylko referuje czyjeś poglądy, czy się pod nimi podpisuje?

 5. zilbert said

  re 4

  Bardziej referuję swoje poglądy, ale interesuje mnie co inni na nie?

  ————
  Wie Pan co… nie chce mi się przeklinać…
  Admin

 6. zilbert said

  „Staromyślaki bezkiszkoczują liberalizm”

 7. sarkazm said

  Świat odleciał w demokrację.
  Adam Andruszkiewicz ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie w Białymstoku i został wiceministrem cyfryzacji.
  Wg tego klucza to sprzedawca w McDonaldzie powinien zostać papieżem.
  Rząd piątej klepki.

 8. lopek said

  Tzw. demokratura – to nie tylko wybory. Przecież wśród tych wybranych – też musi królować – tzw. demokratura. W ramach tzw. demokratury posłowie powinni siadać w sejmie tam – gdzie w danej chwili – zechcą. Mało tego – aby tzw. demokratury stało się zadość – opozycja nie może stawać się z automatu opozycją, kiedy tylko przegra wybory – ponieważ wyborcy na nich głosują dlatego, że chcą ich widzieć u steru państwa a nie w opozycji. Dlatego po wybraniu partii do rządzenia – powinny być drugie wybory – gdzie wybiera się tylko opozycję.
  Wniosek?
  Tzw. demokratura musi królować bez reszty – bez żadnej lipy.

 9. Boydar said

  Jak widać, sama rozmowa o psycholach może być zaraźliwa …

 10. zilbert said

  re 9
  Co ty gadasz? Hitler to człowiek z ulicy (każdymógł się znaleźć na jego miejscu) o takich przekonaniach jak w tym filmie. Niewinny człowiek wrobiony w odpowiedzialność za II wojnę światową przez bankierów amerykańskich. Czy dyktator jak go nazwali w tym filmie z 1940 roku pisze memoriały do „swoich generałów” czy raczej wydaje im rozkazy? https://gloria.tv/photo/6BCMWHnfFY1416k4rMcM3uCUx

 11. Roman K said

  ZIlbert…wiesz co to za ustroj…:
  Komputer w reku wladzy w zelektryfikowanym kraju????

  To sie nie nazywa demokacja..ale Spoleczny Kredyt….glowny wynalazek Chin :-))))
  sami sie teraz wieszaja…nie trzeba zadnej rewolucji….

 12. Marucha said

  Re 10:
  A co mówi lekarz?

 13. zilbert said

  re 11
  Właśnie taki nam szykują

  re 12
  Kardiolog powiedział mi o tym o czym myślisz: RZUĆ PAN TO W CHOLERĘ!

  https://www.youtube.com/watch?v=f0AUD2bSs-Y 🙂

 14. revers said

  … lub bony i talony na wache i srodki czyszczonce solidarnej united bank zwiazkowcow $80, co na to pan dziedzic K.?

  https://www.wp.pl/?s=finanse.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6289226638538369a

Sorry, the comment form is closed at this time.