Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Żorż Ponimirski wieszczy katastrofę

Posted by Marucha w dniu 2018-12-31 (Poniedziałek)

Zastanawiam się jak podsumować mijający rok 2018. W wymiarze osobistym moim zdaniem był podobny do lat poprzednich, czyli ani tryumf, ani zgon.

W opinii osób życzliwych przez zdobycie mandatu do sejmiku odbiłem się od politycznego dna i znowu mogę rozwijać działalność polityczną.

Osobiście nie mam takiej pewności. Już trochę więcej orientuję się w działalności sejmiku i nabieram coraz mocniejszego przekonania, że to tak samo niepotrzebna struktura, jak powiat. Owszem, to idealne miejsce dla ludzi, którzy lubią publicznie błyszczeć i za wielką umiejętność uważają wydawanie pieniędzy, których nie zarobili i nawet nie mają takiego zamiaru. Jeszcze nie raz będę musiał o tym napisać.

Póki co, bycie radnym w sejmiku to niestety żaden splendor i chyba jedynym poważnym zadaniem będzie pilnowanie, żeby jak najmniej z publicznych pieniędzy zmarnowano.

Mijający rok po raz kolejny dowiódł, że równie marnotrawnym i żałosnym tworem staje się lub już stało się państwo polskie. Rok jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości był okazją do pokazania wewnętrznej siły i szacunku jaki na zewnątrz budzi Polska. Tymczasem wewnątrz zaostrzające się podziały polityczne i nie tylko, wskazujące na coraz większy rozpad wspólnoty narodowej.

Na zewnątrz seria upokorzeń i kompromitacji, potwierdzających, że Polska traci albo już straciła niepodległość. Szkoda miejsca i czasu żeby to wszystko wymieniać, a poza tym po co popadać w jeszcze większe przygnębienie.

Symbolem tego dziadostwa jest głosowanie w Sejmie dotyczące podwyżek cen energii elektrycznej. Takie działanie z dnia na dzień w tej sprawie pokazuje strach PiS-u przez utratą popularności w roku wyborczym i tym samym pogardę dla zasadniczych podstaw funkcjonowania państwa.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że te podwyżki i tak będą. Z tej czy innej strony uderzą nas wszystkich zdecydowanie wcześniej niż później. Ta sytuacja jest efektem wieloletnich zaniedbań wszystkich rządów po 1989 roku i niczego nie poprawią tu takie doraźne kombinacje. To, co zrobiono w Sejmie jest kolejną bezczelną próbą obliczoną na głupotę Polaków. I jak zawsze, gdy rządzący stawiają na głupotę Polaków na pewno się nie zawiodą.

Na tle hipokryzji większości parlamentarzystów w tej sprawie wyjątkowo przytomnie zachował się Ryszard Petru, który nomen omen poszedł pod prąd i zagłosował przeciw rozwiązaniom zaproponowanym przez PiS. Petru swoimi słownymi lapsusami i zwyczajnym nieuctwem dorobił się opinii wujcia wariatuncia, ale w tym wypadku miał odwagę przeciwstawić się ekonomicznej fikcji i legislacyjnemu oszustwu w stosunku do Polaków.

Oczywiście, mało kto to rozumie i się tym przejmuje, a z Petru po raz kolejny szybko propagandziści PiS-u zrobią wariata i wroga ludu w jednym. Petru urósł przez to do roli Żorża Ponimirskiego, tłumaczącego towarzystwu, że Nikodem Dyzma to cwany prostak i ignorant. Ale kto by mu tam wierzył? Przecież to wariat!

I takim to głupkowato – oszukańczym pląsem wkraczamy w rok 2019, który z powodu wyborów parlamentarnych zapowiada się na jeszcze bardziej głupkowato-oszukańczy. Tym razem o nic nie pytam tylko życzę dobrej zabawy, a kaca – i to potężnego – i tak wszyscy będziemy mieli.

Andrzej Szlęzak
http://mysl-polska.pl

Komentarze 22 to “Żorż Ponimirski wieszczy katastrofę”

 1. lopek said

  „Żorż Ponimirski wieszczy katastrofę”
  ==========
  Słusznie wieszczy – bo ta katastrofa umieszczona w cenach energii el. została już zaplanowana i uruchomiona.
  Wniosek?
  Likwidacja narodu polskiego odbywa się na bardzo wiele sposobów.

 2. Voodoosch said

  No ale przeciez na Trzech Kroli jest wolne!!!

 3. Niepokorny said

  Polska stracila definitywnie niepodleglosc w 1939r. i nie odzyskala jej do tej pory. Nie zanosi sie na jej odzyskanie.
  Jednak od czasow Gomulki cieszylismy sie spora autonomia i pod wieloma wzgledami liczylismy sie na swiecie.
  W roku 1989 stracilismy ta autonomie i zaczeto traktowac nas jak kolonie czyli eksploatowac nasze zasoby.
  To co obserwujemy od czasu objecia rzadow orzez PiS ze strony Brukseli, Waszyngtonu czy Tel-Aviwu to nic nowego jesli chodzi o zjawisko tylko bezczelnosc wzrosla tak, ze Repnin by sie nie powstydzil.
  Mysle, ze p. Szlezak to wie, bo to rozsadny i inteligentny czlowiek.

 4. Szymon said

  @Niepokorny . Nie wiem, czy Polska nie straciła niepodległości już w 1935 roku…

 5. Rokitnik said

  at 3 Oczywiscie ma pan racje – od 1939 roku JESTESMY w niewoli ( z przeblyskami dla zlapania oddechu ) – a smiesznym jest nadecie i pompa z jaka obchodzono w minionym roku 100 lecie jej ODZYSKANIA !??!!
  ZAKLAMANIE jest tak potezne bo cala hucpa hebrajka z tym zwiazana oparta jest na FALSZU personalnym ( Pilsudski) oraz poboznych zyczeniach obrony POLSKI przez naszych odwiecznych wrogow – zydow, banderowcow i szkopow
  W dodatku przy rownoczesnym wypinaniu 4 liter na pobratymcow z Bialorusi i Rosji / jedynej sily mogacej odwrocic CHORE powiazania polityczno-ekonomiczne !!
  Niestety, – widokow na zmiane owego stanu NIE widac z perspektywy uwiklania NAS z przemyslem szwindel-holokaustu, w oparciu o USmanow, tu sie nam pchajacych….

 6. Roman K said

  Panie Szlezak..powiedz mi pan na proste pytanie….
  Przeciez takich- jak pan..jest w takim samym polozeniu jak pan…tysiace….
  Prywatnie kazdy ma zdanie ..jak pan- badz niewiele sie rozniace…/..a jest -jak jest , dokadne-i jak pan opisuje/
  To co pan tam robi??????
  Jako kamieinarz z doswiadczeniem powiem panu sekre,t jaki poznaje kazdy nowy adept sztuki kamieniarskiej….ze mur jest tak silny ..jak mocny jest kamien z jakiego go budujemy…. I ze jesli masz kamien slabszy od zaprawy …to uczciwy kamieniarz odmowi wykonania pracy.

 7. Kojak said

  Zorz Ponimirski to na pewno najlepsza rola Sp Wojciecha Pokory ,zagrana wrecz genialnie ! Smiem twierdzic ze jedna z najlepszych w polskim filmie !

 8. Roman K said

  Panei nie gadaj pan glupot….tej roli nei trzeba bylo grac..wcale.. I Pokora.poprostu nie gral wcale ale byl soba….Soba….prawdziwym Polakiem..wyksztalconym w miare mozliwosci, obytym w miare mozliwosci, i na utrzymaniu….ktory ma prawo do swego zdania…a to ,ze je wyraza bez owijania w bawlene…mowiac prawde jak jest……..sprawia…… ze uwazaja go wszyscy za kopnietego:-))))

 9. Isreal said

  żorż był walnięty, ale to tylko pomogło mu zauważyć to co oczywiste …..

 10. Peryskop said

  Gwoli przypomnienia – brat grając tę rolę wygłosił tylko napisany mu text – m.in.te słowa :

  „Z was się śmieję! Z was! Elita! Cha, cha, cha…”

  Ale zrobił to po mistrzowsku, oraz wiarygodnie, bo do współczesnej mu „elity” miał zdrowy dystans.
  https://marucha.wordpress.com/2016/03/19/cmokierzy-wladzy-leza-na-lopatkach/#comment-564793

  Polecam tamże uwagi o zemście w # 21 i poniżej.

  Bo to czeka nas i/lub naszych zstępnych, a także naszych prześladowców.
  I nie pomogą nagłaśniane lamenty o „mowach nienawiści” itp zabiegi, zaklęcia i fortele.

  Albowiem ZEMSTA jest zjawiskiem ponadczasowym, bo przyrodzonym naturze ludzkiej.

 11. ZALESZCZYK said

  Nie zgadzam się z przedmówcami. Należy nie głosować na SLD,PIS,PO,PSL i tyle.To karykatura ubeckich dynastii. Głosujemy na Ruch Narodowy. Nie przejmujmy się brakiem struktur. One powstaną. AMEN.

 12. Roman K said

  ad 11…na ktory????? Te ruzneruhynarodowe to bez wyjatku ..lepy na walnietych chloptasi…..cos takiego, jak lepy na muchy….smarowane miodem dodatkiem kleju.

 13. Bogusz said

  Ad.11 Zgadzam się z Panem całkowicie i popieram

 14. Boydar said

  Polacy nie są tak doskonałymi aktorami … przynajmniej na scenie.

  Bardzo lubię Pana Wojciecha Pokorę, i nie mam Mu nic do zarzucenia. Jak wielu, uparcie nie sra w gniazdo. Szacunek się należy.

  Co nie zmienia faktu, że Pan Roman przerabia kwadraciki na kółeczka.

 15. Żorż hr Ponimirski said

  Nie wiem! Nie wiem! Nie znam się na tym! … Wszak, Kunick, ten parszywy hochsztapler Kunick, przybrawszy polskie nazwisko Kunicki, omotał nasze interesy siecią intryg i solidarnościowym podstępem przejął nasz cały majątek. Zaś Suweren poświęciwszy się dla ratowania Ojcowizny wyszedł za… niepodoba mi się to, więc pła.. a.. a..czę… wyszedł za chlebem na Obczyznę… Późno już! Muszę wracać do pawilonu, bo mi na kolację kaszki „500+” nie dadzą!

 16. Roman K said

  Panie hrabio Zorsz…a przepisu na kaszke za darmo pan nie chce??/ co sie pan bedzie wystawal za dormocha:-)))))
  Zarob pan, jak parch Kunik…..na siebie, panska siostre leniwa dziwke I na pana:-))))) do tego na waszym i za wasze :-)))

 17. Żorż hr Ponimirski said

  @Roman K z 14:36:58.
  – Brutus! Do nogi! Dobre bydle! A teraz obsikaj pana RomanaK! He, he, he, he – „p a n a”!

 18. Roman K said

  Mozesz mi mowic ……. „te”…hrabio herbu „Psihoooy”…..

 19. Greg said

  O żeż…..zafajdałem laptopa ze śmiechu!

 20. Żorż hr Ponimirski said

  @Roman K z 21:48:48.
  – Brutus! Do nogi! … Głupie bydle! Nie do mojej nogi! Do nogi osoby RomanaK! Dobry piesek! A teraz nadefekuj na O S O B Ę !!!

  PS: Jak można nie zrozumieć przesłania mojego pierwszego textu?

 21. Wy bezkarne QURWY zodzieje PO-PiS aby was SZLAG trafi w 2019r !!! said

  Przecie ten ŁAPÓWKARZ Morawiecki to taka sama kreatura jak Nikodem Dyzma !

 22. Żorż Poniemirski o SQURWYSYNACH zodziejach PO-PiS - aby was SZLAG trafi w 2019r !!! said

  — Milczeć wy dalej bezkarni MEGA-złodzeje i zasrańcy OSZUŚCI z gangów PO-PiS-u !!!
  — Milczeć wy PO-PiS Sapristi!
  Z was się śmieję!
  Z was!

  Elita!

  Cha, cha, cha…

  Wy kupa chamów MEGA-złodzeji PO-PiS !

  Otóż oświadczam wam w PiS-skie MATOŁY złodzeje identyczni jak ze złodzejskiego gangu PO, że wasi „mężowie stanu”, wasi Cincinnatusy, wasi wielcy zasrancy człoweczki, wasze Morawieckie czy MEGA-złodzej gangster bandyta Tusk czy ta kryminalistka Kopacz czy ci ZAFAŁSZOWANI kurduple Kaczyński czy żyd Duda to zwykłe OSZUSTY, co was WSZYSTKICH polskich lemingów wodzą za nos i robą w bambuko, te sprytne bezkarne łajdaki, fałszerze i jednocześnie kompletni sprzedajni kretyni!

  Mafiozi z gangów PO-PiS to są Idjoci, nie mają zielonego pojęcia nie tylko o ekonomji, lecz o ortografii!

  To są chamy, bez cienia „Kinderstuby“, bez najmniejszego okrzesania!

  Przyjrzyjcie się ich mużyckim świńskim ryjom i ich prostackim manierom!

  PO-PiS to skończone anty-polskie tumany, sprzedawczycy, kompletne zera opłacani przez CIA i BND!

  Daję słowo honoru, że nie tylko w żadnym Oxfordzie nie byli nawet turystycznie, lecz żadnego języka nie znają!

  To są wstrętne wulgarne ZŁODZEJO-bandyckie figury z pod ciemnej gwiazdy o moralności rzezimieszków.
  Wszyscy kryminaliści PO-PiSy i płatni zagraniczni sprzedajni agenci z mafiozamio PSL- bez wyjątku!

  Sapriszki!

  Czy wy ludzie głupie emeryty tego nie widzicie jak wami kupczą w rabowanej żydo-mafijnej III RP ?

  Źle powiedziałem, że oni was PROSTACKE lemingi III RP za nos wodzą, ci opłacani żydowskimi i lewackimi łapówkami bank-sterów!

  To wy sami wywindowaliście tych bydlaków PO-PS na piedestały władzy w tej yebnietej zakłamanej „warszawce”!
  Wy!

  Ludzie to wy ciemniaki emeryty i wykołowane przekupne skorumpowane urzędniki państwowe pozbawieni wszelkiego rozumu bez instynku zachowawczego bez rozumnych kryteriów znowuż podpuszczeni przez polsko-języczne niemiecko-żydowskie media GŁOSUJECIE w wolnych wyborach na przekupione lewackie BYDŁO złodzeji PO-PiS-PSL !

  Bądzie wszyscy przeklęci !

  Z was się śmieję wy lemingowe głuptasy emeryty, rabowane wieśniaki czy poprawne politycznie ciemniaki robieni w „bambuko” !

  Z was się śmieję!

  Śmieję się z waszej tępoty i jawnej głupot, że dalej GŁOSUJECIE w wolnych wyborach na tych MEGA-złodzeji i MEGA oszustów „okrągłostołowych” PO-PiS-PSL !

  Z was się ŚMIEJĘ wy głupi wykołowany niemiecko-żydowskimi mediami wy MOTŁOCHU w za-żydzonej mafijnej przekręconej III RP !

Sorry, the comment form is closed at this time.